Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 14
(Read 55561 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Papež Janez in Tovariš Tito
04.04.2005 at 08:01:57
 

Me zadnje dni čudi predvsem neka podobnost med kolobocijami, ki so se dogajale ko je umrl Tito in temi okrog papeža. Čeprav je bila Titejeva smrt dojeta precej bolj tragično (kar se je v veliki meri izkazalo za upravičeno + DIAMAT), pa vseeno obstajajo med tema dvem voditeljema precejšnje podobnosti.

- sprememba TV programa (predvsem z premnogimi slaboumnimi dokumentarci in komentarci);

- oba sta rada hodila okrog v svojih posebej zdizajniranih uniformah;

- oba sta rada šlatala otroke;

- oba sta imela rada govore in mahanje;

- oba sta velio potovala po svetu;

- pogreb obeh je trajal in trajal;

- oba sta imela dosmrtni mandat svoje funkcije in oba sta imela zadnjo besedo na svojem terenu;

- oba sta bila preprostega izvora in oba bi ob drugačnih razpletanjih najbrž postala igralca;

- oba sta razglasila veliko svetnikov;

- oba sta bila za mir;

- oba bosta imela na svojem pogrebu veliko "državnikov";

- oba sta naredila več škode kot koristi;


(je pa res, da bo na papežev pogreb prišel tudi Buš, čeprav mislim, da Gadafija pa tokrat ne bo)


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #1 - 06.04.2005 at 08:02:29
 
T, vse kar praviš je res, a ob njuni smrti se mi je naredila  kepa v grlu in so se mi orosile oči. Kaj zdej?

Če se mal  samopoanliziram, gre po moje za simbolni lik očeta, katerga ahetipsko moč za svojo konsolidacijo izkoriščala  tako država kot cerku. Pri  titu se je izkazal, da večjo simbolno moč je imel, manjša podalga zanjo je bila v realni moči države, ki je razpadla v desetih letih po njegovi smrti. Enako velja po moje za moč katoliške cerkve, ki je zarad svoje realne  šibkosti vse stavla na simbolno moč svojega očeta. Ko bomo izjokal papeža, simbolne luknje ne bo mogoče več zafilat in razpolovna doba prenehanja učinka tega simbola kot realnesile  se bo po moje zihr odrazla v desetih letih. Tko da  po moje boš ti doživu razpad cerkve na enak način kot je moja generacioja doživela razpad bivše juge: v bistvu z olajšanjem, ampak tud z nostalgijo za časi, ko je simbolno imelo svojo realno težo.   
Back to top
« Last Edit: 06.04.2005 at 09:11:24 by titud »  
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #2 - 06.04.2005 at 09:48:46
 
ej t, ne mi žalit tovariša Tita.

Je pa še ena podobnost:

Oba sta imela v Ljubljani svojo cesto, dokler sta bila še živa.

Pa še ena razlika:
Tokrat gre za pogreb tujca, pa je enak cirkus, kot takrat.

Pa še druga razlika:
Ko je umrl Tito, so vse postaje prekinile program in sporočile žalostno novico.

Ko je umrl papež, sem najprej izvedel, da je najboljša tuna kalvo in da jo moram žret ob oseki, šele nato so povedali, da je umrl papež...

Ne bi se čudil, če bo prenos papeževega pogreba potekal v stilu "vrnemo se po oglasih"...

Razlika je torej tudi, da v času papeževe smrti prevladujejo druge vrednote.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #3 - 06.04.2005 at 14:03:05
 

Tisto o vrednotah najbrž ne bo držalo, saj je smo še vedno isti bleferji kot včasih. Je pa res, da je tole s papežem en sam velik cirkus, medtem ko sem pri Titejevi smrti lahko čutil neko klasično resignacijo, v stilu zdaj je pa konec, zdaj bo vojna - skratka katastrofična občutja so bila tedaj občutna in realna.

Po drugi strani pa Janez II. ni nikoli ničesar zares naredil, temveč je bil samo eden tistih posestnikov resnice, ki so s kupa zlata govorili o zgrešenosti materializma. In seveda tudi njegov totalitarizem gre proti zatonu (leta 2030 bo polovica župnikov starejša od 70 let). Sicer naj bi se o mrtvih govorilo samo dobro, vendar pa trenutna sluzavost presega vse meje.

In pa še nekaj je zanimivo, namreč to, da so največji sluzavci ravno tisti, ki so bili v preteklih letih najbolj kritični do Titeja. Zgleda, da šele kot privrženec totalitarizma lahko zares udrihaš čez ostale totalitarizne, ki se od tvojega razlikujejo ali pa mu celo nasprotujejo.

In še to: največ sluza pa proizvajajo politiki (presegli so krščanarje in župnike ter vse ostale) - in to vsi po vrsti.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
igo
Guest




Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #4 - 06.04.2005 at 16:11:27
 
Komunisti se mi po eni strani zelo smilijo,ker so si res bogi,ko pa gledajo na politike kot na bogove!Po njihovo,bi imeli LDS in ZLSD za vedno na oblasti,saj so ja edini in večni-SO BOŽANSTVO,tako,kot je bil božanstvo-PERVERZNI DIKTATOR TITO!
Sedaj,ko so izgubili oblast,so kot izgubljene duše ki iščejo lasten JAZ,ki ste ga izgubili z vero v TITEJA!
Zdaj,verujete v kaj????
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #5 - 06.04.2005 at 17:21:17
 
... v Vesolje     // njegov red in kaos, v to da je na koncu vedno vse okej  Wink   //
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #6 - 06.04.2005 at 17:27:54
 
Quote:
... v Vesolje, njegov red in kaos, v to da je na koncu vedno vse okej  Wink


to se lepo rima s temle k smo se šli:

Za domovino ... s Titom naprej.  Grin
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #7 - 06.04.2005 at 17:28:22
 
mhmm, malo pesniško, pride tak dan Wink  Grin
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #8 - 06.04.2005 at 17:32:22
 
Quote:
Komunisti se mi po eni strani zelo smilijo,ker so si res bogi,ko pa gledajo na politike kot na bogove!Po njihovo,bi imeli LDS in ZLSD za vedno na oblasti,saj so ja edini in večni-SO BOŽANSTVO,tako,kot je bil božanstvo-PERVERZNI DIKTATOR TITO!
Sedaj,ko so izgubili oblast,so kot izgubljene duše ki iščejo lasten JAZ,ki ste ga izgubili z vero v TITEJA!
Zdaj,verujete v kaj????


Tole ni vredno odgovora, ampak ker se ta laž kar naprej plasira:

Komunisti NISMO in nikoli nismo bili za LDS ali ZLSD, ker so za nas to navadni konvertiti in so postali klasične buržoazne stranke.

O veri v koga ali kaj pa samo tole: tisti, na katerih strani si očitno ti, so vedno verovali v priložnostnega boga, tudi v Tita. Star sem toliko kot Janša, pa nisem nikoli bil Titov mladinec ali član ZKJ, Janša pa, in to zelo zagret. Pa ne samo on, cela vrsta junakov demokracije iz sedanje vlade in njegove stranke.

Zdaj pač verujejo v trenutnega gospodarja - kapital - in iz njega delajo boga. Vdani so tudi tujcem, še posebej Italijanom, ki bi jim najraje primorsko podarili... Klečeplazenje pred tujci in udrihanje po lastnem narodu je njihova politika. In da bo jasno, tudi prejšnji so počeli isto.

Imamo samo eno vero - v svobodo in socialno pravičnost in ne potrebujemo ničesar drugega, še najmanj pa kakšno usrano politično stranko, s katero bi se morali indentificirati, da bi lahko živeli.

Toliko, v kolikor so to sploh sposoben razumeti in ti niso namestili prevelikih plašnic.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #9 - 06.04.2005 at 17:33:37
 
... pesniški dan, db ... Pa še res je, vse skupi.

lp  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #10 - 06.04.2005 at 18:13:46
 
Quote:
Komunisti se mi po eni strani zelo smilijo,ker so si res bogi,ko pa gledajo na politike kot na bogove!




Še ena lepa podobnost - tudi krščanarji gledajo na svoje šefe kot na bogove. Če samo pogledamo to kolobocijo s papežem in ostale kolobocije s svetniki.

Prepričan pa sem, da je komunizem v svojem kratkem obdobju naredil za enakost med ljudmi več kot cerkev prej v dvatisoč letih. Seveda tudi krščanstvo zagovarja, da smo vsi enaki - toda samo pred Bogom (ali po komunistično pod zemljo), nikakor pa ne tudi na zemlji. Ko sem bil nazadnje pri maši, me je kar streslo, ko sta župnik in kaplan lezla na prižnico in nam od zgoraj razlagala kako in kaj, česar v prejšnjih časih ni bilo. Očitno se res vrračamo v črne čase - eden od simptomov teh časov je tudii novi zakon o RTV, kjer v 29 članski programski svet dva člana predlaga RKC.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #11 - 06.04.2005 at 18:40:10
 
Quote:
Komunisti se mi po eni strani zelo smilijo,ker so si res bogi,ko pa gledajo na politike kot na bogove!Po njihovo,bi imeli LDS in ZLSD za vedno na oblasti,saj so ja edini in večni-SO BOŽANSTVO

se kr strinjam s tem, vsaj ko mal starejše generacije opazujem. res gledajo use funkcionarje ko bogove, zdravnike, inženirje, pravnike in use kar je nad 60 in nosi kako titulo. neznansko si želijo spet trde avtoritete in pravega vodstva, čist so zgubljeni v demokraciji in sploh se niso sposobni spopast z novo dobo in usem, kar je prinesla. sam niso sam bivši komunisti taki, tud stari krščanarji so čist isti, sam da oni svoje župnike na isti način malikujejo, ker upajo da bo pač od njih rešitev prišla. in se jim zdi da bo en očenaš v šolah pa pred dnevnikom čudežno celi svet preobrazil in pol se nam bo bogec spet smejal medtem ko bomo veselo tlačanili na župnikovih njivah. ker jim to nikol ni bil problem, tega so bli itak celo življenje navajeni.
sam njim to ni tolk za slabo uzet, to jim pač varnost daje in mal so že stari da bi spreminjali svoje vrednote. problem je, če so mlajše generacije tolk zafurane, da nimajo več zdrave pameti in si iščejo stvari, ki bi mogle bit že zdavnej preživete.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #12 - 06.04.2005 at 18:58:22
 
Devi wrote on 06.04.2005 at 18:40:10:
se kr strinjam s tem, vsaj ko mal starejše generacije opazujem. res gledajo use funkcionarje ko bogove, zdravnike, inženirje, pravnike in use kar je nad 60 in nosi kako titulo. neznansko si želijo spet trde avtoritete in pravega vodstva, čist so zgubljeni v demokraciji in sploh se niso sposobni spopast z novo dobo in usem, kar je prinesla. sam niso sam bivši komunisti taki, tud stari krščanarji so čist isti, sam da oni svoje župnike na isti način malikujejo, ker upajo da bo pač od njih rešitev prišla. in se jim zdi da bo en očenaš v šolah pa pred dnevnikom čudežno celi svet preobrazil in pol se nam bo bogec spet smejal medtem ko bomo veselo tlačanili na župnikovih njivah. ker jim to nikol ni bil problem, tega so bli itak celo življenje navajeni.
sam njim to ni tolk za slabo uzet, to jim pač varnost daje in mal so že stari da bi spreminjali svoje vrednote. problem je, če so mlajše generacije tolk zafurane, da nimajo več zdrave pameti in si iščejo stvari, ki bi mogle bit že zdavnej preživete.


Se mi zdi, da si tukaj mimo užgala, mislim tisto o spopadanju z "novo dobo". Kaj pa je "nova doba", če misliš to, v čemer živimo zdaj? Ljudje mislijo, da so svobodni, v resnici pa so zasužnjeni, kot še nikoli prej. So sužnji, ki delajo samo zato, da bodo lahko plačevali položnice in uživajo v "užitkih", ki jim jih plasirajo tisti, ki dirigirajo njihovo življenje. Sistem Fahrenheit, pa ne 911 ampak 451.

Nove dobe pravzaprav ni, živimo v prazni dobi, ki čaka na nove ideje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #13 - 06.04.2005 at 19:24:23
 
ne vem, u kaj si se zapletel
z novo dobo sem misla sam na novo dobo, časovno obdobje po socializmu, če hočeš bolj detaljno, nikakor pa ne Nove dobe al pa kej podobnega Wink

tisti, kar bi moglo bit preživeto pa je malikovanje sistemov in ljudi, in prelaganje vsake osebne in družbene odgovornosti na višje inštance (ker oni že vejo, kaj je dobro za nas)
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #14 - 06.04.2005 at 20:03:21
 
Devi wrote on 06.04.2005 at 19:24:23:
ne vem, u kaj si se zapletel
z novo dobo sem misla sam na novo dobo, časovno obdobje po socializmu, če hočeš bolj detaljno, nikakor pa ne Nove dobe al pa kej podobnega Wink


Saj jaz tudi ne, saj v tem je štos.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 14