Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 14
(Read 56048 times)
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #90 - 08.04.2005 at 12:59:51
 
sinjeoka wrote on 08.04.2005 at 12:31:07:
1. ali moram pripadati določenoi družbeni skupini, da lahko razmišljam o njenem vprašanju? (moje mnenje je da ne)


sinjeoka wrote on 08.04.2005 at 00:09:37:
toda folk, ki dela v treciarnem sektorju (Miro in lola), oziroma folk, ki sploh ne dela a-la t, prvič niso proletarialci, drugič za proletariat bodo naredili največ, če bodo zaprli gofljo.



sinjeoka wrote on 07.04.2005 at 09:11:14:
Taki dve osebi, ki nista nikoli delali v gospodarstvu, ki nikoli nista z NOVO ustvarjeno vrednostjo prispevala k povečanju skupne blaginje slovenske družbe in, ki sta v slovenskem proračunu uvrščena med družbene "odhodke" oziroma "stroške", sta zadnja, ki bi lahko pizdila nad socialno nepravičnostjo.


Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #91 - 08.04.2005 at 13:06:17
 
lola wrote on 08.04.2005 at 12:10:26:
Kaj zdaj, a jih rabimo, al jih ne rabimo? Al so prišli iz vedrega neba?



odgovor na tole vprašanje boš dobila takoj, ko biš squotala tisti del, kjer sem napisala, da so šolniki in študentje nepotrebni ...


Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #92 - 08.04.2005 at 13:14:02
 
lola wrote on 08.04.2005 at 12:59:51:


glede tega, kar si sestavila o "razmišljanju" Mirota in t o "socialni nepravičnosti ... si pojdi prebrat tale thread, ker boš dobila natančen odgovor o tem, za čigave pravice in na kakšen način se bori t za pravice delavčkov:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=110595...



pri prebiranju mojega prvega posta si očitno pozabila prebrati tudi tole ... kaj naj storijoi tisti, ki niso depriviligirani za "proletariat", bolj konkretno in ne samo v smislu principielnega vreščanja da mora "država pomagat"

sinjeoka wrote on 07.04.2005 at 09:11:14:
Torej, socialni pravičneži, ki živite od državnih transferjev in mislite, da je sociala v piz** imate vso pravico in možnost, da v svojem okolišu poiščete nekoga, ki mu lahko namentite tisti del svojih dohodkov, za katerega menite, da ga dobivate preveč.



Back to top
« Last Edit: 08.04.2005 at 14:46:56 by sinjeoka »  
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #93 - 08.04.2005 at 13:20:15
 
Toni_Zamene wrote on 08.04.2005 at 12:53:35:
stvari  usmerjaš na nepravi tir.

toni ... nepravi za koga

jest nism delu šolkega sistema, niti ga nism nikol pretirano zagovarju ...
http://www.gape.org/gapes/solstvo.htm


sinjeoka s smajliji je tko kt je
forumovski dogovor ne moj


dejstvo je da stojiš kjer stojiš in zagovarjaš kar zagovarjaš, igi se je zdel da bi to znal poment to kar je napisu

če bi seveda revolucija bla taka

revolucija pa ne bo taka
ampak

ELEKTRONSKA DRŽAVLJANSKA NEPOSLUŠNOST

Pozni kapitalizem za razliko od drugih političnih in ekonomskih form, ima moč v nomadskem elektronskem toku. Pred dobo upravljanja računalniških informacij, je bilo lahko najti center institucionalnega vkazovanja in kontrole, upravljalci so si celo gradili ogromne zgradbe iz katerih so vladali. Raja teh zgradb ni mogla osvojiti, razen takrat ko je šlo čez rob. To je bila včasih državljanska neposlušnost - revolucija.

Danes pa se državljanska neposlušnost, predvsem uporablja da bi se pohitrile institucionalne reforme, ne pa da bi se sesula država. Na ta način so namreč mogoči še dogovori. Zato so tudi vlade prvega sveta bolj tolerantne do tega, saj ni nujno da se bo sesula nacionalna država niti vladajoč sloj. Neposlušnost je ponavadi kazniva, ni pa da bi se država obnašala do teh ljudi kot do revolucionarjev in nad njimi zganjala nasilje. Ponavadi.
http://www.gape.org/gapes/digitalnipartizani.htm

iga se je za(je)baval
in to jasno nakazu

ne tko kt jest ...


in ne udriham jest po nikomer
jest pač drugač vidim reči


in ni bil point mojga posta v tem da si al pa nisi igata užalila ... vse kej drugega ...

... slepa ... pega ... zelena ... mrena ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #94 - 08.04.2005 at 14:31:30
 


Quote:
v slovenski zgodovini je padlo precej glav, zaradi svobodomiselnosti in grožnja z giljotino in revolucijo ni tako nedolžna (torej iga je napadel s svojim pisanjem vrednoto življenja)


Ne delaj se neumno, če to nisi. Ne vleči se ven z tako prozornimi argumenti. Iga ti je jasno namalal dva režeča se smajlija in se je hotel na hudomušen način malo pohecat. Po tem si pokazala ves svoj arzenal, ki ga premoreš.


Quote:
Calvo tuna je simbol imbecilne reklame (s tem se mislim, da vsi strinjamo) ... nekoga imenovati Calvo je krepak izraz (no doubt about that) ... jaz bi bila zelo užaljena ...
V galvne sinjeoka je napadla "dobro ime in osebno integriteto" nasprotnika


Sem ti jasno pokazal, da nisem užaljen.

Quote:
Tako ... začelo se je z napadom na življenje (1. vrednota) in nadaljevalo z napadom na osebnostno integriteto (2. vrednota)


Kako globoko sprenevedanje. A res misliš, da si ogrožena? Bla,bla,bla.....

Quote:
očitno vsi tisti, ki tako veselo udrihate po meni, od gapeta naprej, tega niste poštekali ... jebena slepa pega ...


Ali res misliš, da lahko vsakemu, ki ti stopi na prste serviraš, da je možgansko omejen?

Quote:
namreč, da je Igatovo "dobro ime", vredno več od "sinjeokinega življenja" ... oziroma, da je grožnja z "revolucijo" in s "smrtjo" v primeru, da se "z nami" ne strinja-te še vedno legitimen način komuniciranja ...


Grin Grin Saj ne morem drugega kot smejati se in smejati....

Quote:
draga Mateja ... prosim prihrani mi pokroviteljsko poučevanje o tem, da se ne sme kregat ... takoj ko napišeš post, si del krega tudi ti sama ... ne glede na to, da pošiljaš golobčke miru in sadiš oljke ...


Bolje golobčki miru kot okvarjeni možgani ....ali tuna v konzervi....golobčki svobodno letijo

Quote:
... kar se pa SSKJ tiče pa ... dejte se prosim filozofi (v smislu diplomantov ff) zmenit, ali se bomo pogovarjali konceptualno ali po principih SSKJ?


Mi je vseeno, kaj piše v SSKJ....jaz sem ti povedal, kaj "delavček" pomeni meni
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #95 - 08.04.2005 at 14:33:52
 
exodus wrote on 08.04.2005 at 11:34:44:
Prečitaj si še 1x Sinjeokin celoten post. Ne razumem, zakaj stvari zavijaš in izkrivljaš. Če pa ne razumeš, pa ti bom jaz razložil preneseni pomen oziroma simbolni pomen te besede:

Če nekoga označimo za "delavček" , to ne pomeni bi namenoma nadeli slabšalni pomen prvotni besedi delovec, ampak je tukaj Sinjeoka uporabla to rabo, ker je hotela izpostaviti, da je "delavček" ponavadi marljiv človek, tudi izkoriščan človek, ki so mu krščene vse mogoče pravice, kjer se na njihov račun marsikdo okorišča - ki dejansko mora biti tiho oziroma je na nek način nebogljiv v svojem položaju.

Torej beseda "delavček" je bila tukaj letela na osebo, ki je pridna, delavna; oseba za katero se zahteva, da je poslušna, kot nekakšen dobrovoljček, ki naj bi bil za povrh še tiho, če ga kdo izkorišča.....  


A ti bi tudi bil Sinjin tiskovni predstavnik? Saj zna sama...

Pa ne ti meni o "delavčkih" govorit. Najprej nekaj naredi, da boš sploh vedel, kaj je to delavec.....
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #96 - 08.04.2005 at 14:38:06
 
Quote:
Ne delaj se neumno, če to nisi. Ne vleči se ven z tako prozornimi argumenti. Iga ti je jasno namalal dva režeča se smajlija in se je hotel na hudomušen način malo pohecat. Po tem si pokazala ves svoj arzenal, ki ga premoreš.




Quote:
Ali res misliš, da lahko vsakemu, ki ti stopi na prste serviraš, da je možgansko omejen?



zdaj se samo še odloči, ali si se hecal, ali si mi stopil na prste? (gape se ti je že javil za porotnika)


Quote:
Mi je vseeno, kaj piše v SSKJ....jaz sem ti povedal, kaj "delavček" pomeni meni


nekdo ti je squotal, da je bilo v thredu spora 2x omenjena beseda delavec in 1x delavček ... ti si seveda prebral tisto kar si pač hotel ...



Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #97 - 08.04.2005 at 14:46:07
 
sinjeoka wrote on 08.04.2005 at 14:38:06:
zdaj se samo še odloči, ali si se hecal, ali si mi stopil na prste? (gape se ti je že javil za porotnika)



nekdo ti je squotal, da je bilo v thredu spora 2x omenjena beseda delavec in 1x delavček ... ti si seveda prebral tisto kar si pač hotel ...





Sem jasno v enem od prejšnjih postov napisal, da je bila giljotina hec, zato sem pripopal gor dva smajlija.

In jasno sem napisal, da pa tisto o "delavčku" ni bil hec.

Pa ne rabim gapeta za porotnika.

Mislim s svojo glavo, pa čeprav je namočena v oljčnem olju.... Grin

Pač, četudi bi bilo 2 na šesto krat napisano delavec in samo enkrat delavček, bi se vseeno obregnil ob to....jebi ga....ne morem pomagat....ti si pa potem zapela svojo "Pesem o tuni, pa še neumni povrhu) Tongue Kiss
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #98 - 08.04.2005 at 18:01:18
 
sinjeoka wrote on 08.04.2005 at 00:09:37:
jaz se tule pač ne bom sprenevedala, borba za pravice proletariata spet postaja legitimna zadeva, toda folk, ki dela v treciarnem sektorju (Miro in lola), oziroma folk, ki sploh ne dela a-la t, prvič niso proletarialci, drugič za proletariat bodo naredili največ, če bodo zaprli gofljo. Interesi proletariata in interesi družbenih pijavk tipa t in Mirota so si diametralno nasprotni. Miro in t zahtevata še več socialnih transferjev, ki se bo, če se bodo izvršili na račun povečanja davkov in posledično zmanjšanja plač proletariata... (iiiii-ha eviva comunsmo uber alles, ama najprej zame)





FUK U HITLER!!!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #99 - 08.04.2005 at 18:23:44
 
t wrote on 08.04.2005 at 18:01:18:
FUK U HITLER!!!



here we go again

Daj, odfukaj svoje izrazoslovje v ustrezen thread, will you? Angry
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #100 - 08.04.2005 at 18:37:28
 
Lilith wrote on 08.04.2005 at 18:23:44:
here we go again

Daj, odfukaj svoje izrazoslovje v ustrezen thread, will you? Angry




Sem že zdavnaj povedal, da bom na določene  trditve, katere so neargumentirane, žaljive in neresnične odgovarjal tako, kot bom sam hotel.

Prav tako mi tudi nihče ne bo ukazoval, kaj naj oziroma kaj lahko počnem.





uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #101 - 08.04.2005 at 19:05:20
 
t wrote on 08.04.2005 at 18:01:18:
FUK U HITLER!!!


sej je bil vse samo hec, kar Igata vpraši  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #102 - 08.04.2005 at 19:24:06
 
sinjeoka wrote on 08.04.2005 at 19:05:20:
sej je bil vse samo hec, kar Igata vpraši  Grin


ne se smejat
ne se smejat
ka je risna ta zadiva

ne se smejat,
če česte dobro lastnim zobom


Za take hece sem že veliko plačal
sinjeoka wrote on 08.04.2005 at 00:09:37:
...oziroma folk, ki sploh ne dela a-la t, prvič niso proletarialci, drugič za proletariat bodo naredili največ, če bodo zaprli gofljo. Interesi proletariata in interesi družbenih pijavk tipa t in Mirota so si diametralno nasprotni...



Roll Eyes
Zaslužili  so pa razni zobarji pa advokati.

Zato se ne praveč hecat na tak način - eni svojo čast še vedno merimo v litrih krvi.


uživaj!
Back to top
« Last Edit: 08.04.2005 at 20:50:39 by t »  

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #103 - 08.04.2005 at 20:22:15
 
Mateja B. wrote on 08.04.2005 at 10:25:14:
Eto, tole piše:
delavček/-čka m (e): manjšalnica od delavec: mali delavčki so se kmalu naveličali delati / slabš. kaj bo takle delavček



Odvisno v katerem kontekstu je postavljena beseda "delavček". Tukaj je več kot razvidno, da ne gre za nobeno žalitev ali norčevanje se iz delavskega razreda, ker beseda sama po sebi ne nosi negativnega prizvoka, če jo beremo v kontekstu, zato ne vem, o čem to vidva z Igom govorita? Zdaj če ne razumeta simbolne govorice (metaforike, preneseni pomeni, alegorije...), je to kvečjemu vajin problem in ne Sinjeokin, kateri podtikata nekaj, kar ni nikoli trdila....
???

Primer: delavec lahko sam sebe označi za "ubogega delavčka", npr. ko reče "kaj bomo mi delavčki proti velikim ribam". Tukaj misli na to, da nimajo nobene moči in ne pravic, da bi kakorkoli izboljšali svoj neenakopraven položaj in pravice, ki so jim krščene.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #104 - 08.04.2005 at 20:35:32
 
Quote:
A ti bi tudi bil Sinjin tiskovni predstavnik? Saj zna sama...

Pa ne ti meni o "delavčkih" govorit. Najprej nekaj naredi, da boš sploh vedel, kaj je to delavec.....


bypass, ablajtunga? Jaz cenim delavce - tudi Sinjeoka je verjetno podobnega mišljenja, saj ni nikjer razvidno, da je delavce žalila - torej podtikaš ali pa je to bila fatamorgana?

Prav nasprotno, v bistvi je hotela prikazati na nefer položaj, vsaj tako sem jo razumel (naj se popravi, če je mislila drugače) ki ga imajo delavci, ker če je nekdo izkoriščan, potem dela za tistega, ki ne dela in se okorrišča z žuli delavca - tega, ki dela
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 14