Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 14
(Read 55562 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #15 - 06.04.2005 at 22:12:16
 


Doba postaja črna, ni kaj.
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #16 - 07.04.2005 at 09:11:14
 
Najmanj škode naredi politik, ki ni na oblasti. Politika je ena taka lušna reč v kateri ne moreš po principu narediti vse "dobro" ... ampak je potrebno sprejemat tudi odločitve, ki imajo nevšečne in nepriljubljene posledice. Poleg tega za politiko velja  princip negativne selekcije - v smisu s politiko se ukvarjajo ljudje, ki za kaj bolj konkretnega niso uporabni.

Politiki na oblasti so genau zrcalo "stanja duha v družbi".  Če pogledam konkretno dva najbolj goreča pisca v temle threadu, vidim, da gre za 30 letnega večnega študenta in pa za šolnika, ki ima z vsemi dodatki nekaj čez 300 000, 00 SIT plače in glede na ostale poklice, daleč največ dopusta - 8 urni delavnik pa le v prvih 3 letih začetka opravljanja poklica. Taki dve osebi, ki nista nikoli delali v gospodarstvu, ki nikoli nista z NOVO ustvarjeno vrednostjo prispevala k povečanju skupne blaginje slovenske družbe in, ki sta v slovenskem proračunu uvrščena med družbene "odhodke" oziroma "stroške", sta zadnja, ki bi lahko pizdila nad socialno nepravičnostjo. Njun življenjski standard namreč plačujejo delavci z mesečno plačo do 120 000 SIT neto.

Še vedno čakam odgovor tukajšnjih socialnih pravičnežev, da mi razložijo en paradoks ... zakaj so se otroci najbolj zagrizenih komunistov, torej gorečih socialnih paravičnežev, povampirili v najbolj ortodoksne egoiste.

Diktatura kapitala (ali kakršnakoli druga diktatura) je mogoča samo v državah in družbenih slojih, ki so zarukani. Imunski sistem, ki preprečuje logiko moči je HITRO, UČINKOVITO in IZOBRAŽENO sodstvo. (tega pri nas ni in še vsaj 10 let ne bo, ker se zato potrebuje čas, da se izobrazi zadostno kritično maso strokovnih in osebnostno neodvisnih ljudi) ... seveda pri takšnih šolnikih s slepimi pegami Eviva comunissmo, bo to trajalo še kakšno desetletje več ... Videla sem nekaj ortodoksnih kapitalističnih držav, kjer je delavec dejansko učinkovito sodno zavarovan pred samovoljo delodajalcev, kjer otroci dejansko dobivajo preživnino (če ne z lepa pa z grda z rubežem...) Tako da socialna pravičnost baš nima veze z (ne)kapitalizmom, ampak s sposobnostjo in zdravostjo družbe, da opravi s kreteni, delomrzneži in ljudmi, ki ne poznajo svojih odgovornosti, tako da jih izloči iz položajev kjer delajo škodo.

Kar se nove vlade tiče ... jih bom sodila po dejanjih in rezultatih ... zato je kakršnakoli ocena za zdaj še prezgodnja ... počakajmo še  2 leti

Torej, socialni pravičneži, ki živite od državnih transferjev in mislite, da je sociala v piz** imate vso pravico in možnost, da v svojem okolišu poiščete nekoga, ki mu lahko namentite tisti del svojih dohodkov, za katerega menite, da ga dobivate preveč.

Če pa mislite, da dobivate premalo, vas vabim v delovno halo Iskre Aemeco, kjer boste lahko delavčkom razložili svoj princip socialne pravičnosti. Če vam jih bo uspelo prepričati v vaš prav - torej, da vas morajo plačevati bolje - potem boste zmagal.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #17 - 07.04.2005 at 12:23:54
 
sinjeoka wrote on 07.04.2005 at 09:11:14:
Če pa mislite, da dobivate premalo, vas vabim v delovno halo Iskre Aemeco, kjer boste lahko delavčkom razložili svoj princip socialne pravičnosti. Če vam jih bo uspelo prepričati v vaš prav - torej, da vas morajo plačevati bolje - potem boste zmagal.



Če so boš tako obnašala, boš v novi revoluciji prva okusila slast giljotine.... Grin Grin

Ne imenuj delavcev.....delavčki.... Shocked Sad

Še vedno je delavec, ali po tvoje "delavček" tisti, ki ustvarja, da se lahko foteljaši pol kurčijo...
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #18 - 07.04.2005 at 12:58:04
 
Quote:
Če so boš tako obnašala, boš v novi revoluciji prva okusila slast giljotine.... Grin Grin

Ne imenuj delavcev.....delavčki.... Shocked Sad

Še vedno je delavec, ali po tvoje "delavček" tisti, ki ustvarja, da se lahko foteljaši pol kurčijo...


glej ti to, Calvo tune znajo tudi tipkati ...

sprašujem se, če je naslednja razvojna stopnja mogoče uporaba možganov  Wink

beseda delavček pomeni v tem primeru majhnega človeka, ki živi od lastnega dela

seveda pa za to, da to razbereš iz konteksta, ne smeš biti Calvo tuna
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #19 - 07.04.2005 at 13:55:03
 
sinjeoka wrote on 07.04.2005 at 09:11:14:
30 letnega večnega študenta in pa za šolnika,
Taki dve osebi, ki nista nikoli delali v gospodarstvu, ki nikoli nista z NOVO ustvarjeno vrednostjo prispevala k povečanju skupne blaginje slovenske družbe in, ki sta v slovenskem proračunu uvrščena med družbene "odhodke" oziroma "stroške",
Njun življenjski standard namreč plačujejo delavci z mesečno plačo do 120 000 SIT neto.

Imunski sistem, ki preprečuje logiko moči je HITRO, UČINKOVITO in IZOBRAŽENO sodstvo.


???   Tukaj nekaj ne razumem. Če prav sledim, so šolniki in študenti odhodki in stroški, sodniki pa neobhodno potrebni.  ???

Ker pa, kolikor mislim, da še razumem, tudi sodniki ne delajo v gospodarstvu in z novo ustvarjeno vrednostjo ne prispevajo k skupni blaginji slovenske družbe, a sodniški standard pa lahko plačujejo delavci s plačo 120.000 sit neto mesečno  ??? Aja, seveda, njih nujno rabimo ker bodo hitro in učinkovito preprečili logiko moči.

Kaj pa ko so sodniki bili študenti  ???  Aja, oni so vsi do 23. leta doštudirali, pa to ne šteje.  

Ja, lepi časi se nam obetajo, samo sodnike še rabimo. Wink  Mi  je že lažje. Samo razložit mi je treba  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #20 - 07.04.2005 at 14:15:51
 
lola wrote on 07.04.2005 at 13:55:03:
???   Tukaj nekaj ne razumem. Če prav sledim, so šolniki in študenti odhodki in stroški, sodniki pa neobhodno potrebni.  ???

Ker pa, kolikor mislim, da še razumem, tudi sodniki ne delajo v gospodarstvu in z novo ustvarjeno vrednostjo ne prispevajo k skupni blaginji slovenske družbe, a sodniški standard pa lahko plačujejo delavci s plačo 120.000 sit neto mesečno  ??? Aja, seveda, njih nujno rabimo ker bodo hitro in učinkovito preprečili logiko moči.

Kaj pa ko so sodniki bili študenti  ???  Aja, oni so vsi do 23. leta doštudirali, pa to ne šteje.  

Ja, lepi časi se nam obetajo, samo sodnike še rabimo. Wink  Mi  je že lažje. Samo razložit mi je treba  Grin


nooooooo lola si ne bi mislila da si tudi ti mentally handicapced?

nikjer nisem napisala, da so študenti (za razliko od večnih študentov) nepotrebni, prav tako nisem nikjer napisala, da so šolniki nepotrebni

za šolnike, sodnike, uradnike, socialne delavce in večne študente enako velja, da se ob njihovem trenutnem življenskem standardu nimajo kaj kurčit zoper socialno državo ... še posebej, če jih preživlja ubog delavček ... sicer pa ti baje tudi veš, da so tvoji nakupi limitirani z globino tvoje denarnice ... naši filozofi pač ne ...

kapiš?

ne ne kapiš ... ker ti je očitno nemogoče razumeti, da se da diplomirat, magistrirat in doktorirat do 27 leta ... seveda, če pač nimaš odnosa "večnega študenta" do študija

skratka do 30 leta se da doštudirat nekaj s čimer se nato lahko preživljaš
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #21 - 07.04.2005 at 14:33:17
 
sinjeoka wrote on 07.04.2005 at 14:15:51:
nooooooo lola si ne bi mislila da si tudi ti mentally handicapced?


hja, eni smo pač mentally hendicapced, drugi Calvo tuna, tretji ...

Quote:
ne ne kapiš ... ker ti je očitno nemogoče razumeti, da se da diplomirat, magistrirat in doktorirat do 27 leta ... seveda, če pač nimaš odnosa "večnega študenta" do študija


ne, ne kapiš, očitno, ne kapiš, pač nimaš odnosa, ne kapiššššš,,,,..... Undecided Cry  uboga jaz
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #22 - 07.04.2005 at 14:40:51
 
lola wrote on 07.04.2005 at 14:33:17:
ne, ne kapiš, očitno, ne kapiš, pač nimaš odnosa, ne kapiššššš,,,,..... Undecided Cry  uboga jaz


tokart kapiraš odlično ... odnosa do riti, ki živijo od dela drugih in mislijo, da so dobre plače od Boga, Tita, Castra, EU, potrošništva, Pol pota, Stalina, Lenina, Busha (ustrezno vstavi glede na politično oz. svetovno nazorsko prepričanje) dane pravice, ki jim pripadajo ne glede na materialno stanje tistih, ki jih futrajo, pač nimam

tako kot ga nimam do Calvo tune


Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #23 - 07.04.2005 at 14:48:37
 
sinjeoka wrote on 07.04.2005 at 14:40:51:
tokart kapiraš odlično ... odnosa do riti, ki živijo od dela drugih in mislijo, da so dobre plače od Boga, Tita, Castra, EU, potrošništva, Pol pota, Stalina, Lenina, Busha (ustrezno vstavi glede na politično oz. svetovno nazorsko prepričanje) dane pravice, ki jim pripadajo ne glede na materialno stanje tistih, ki jih futrajo, pač nimam

tako kot ga nimam do Calvo tune


???   Undecided   Cry   nič ne vem, nič ne razumem, razen tega, da Sinjeoka vse ve, ...  
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #24 - 07.04.2005 at 14:54:48
 
lola wrote on 07.04.2005 at 14:48:37:
???   Undecided   Cry   nič ne vem, nič ne razumem, razen tega, da Sinjeoka vse ve, ...  



si na boljšem kot jaz. Ker pač jaz vem, da nič ne vem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #25 - 07.04.2005 at 19:01:29
 
Tule me je zbodel ženski "dvoboj" ali karkoli je to pač bilo in potem sem pričela razmišljati malce širše...o tem, kako je celotni forumski prostor lahko nestrpen do pametnih žensk, kakršna je zame sinjeoka.
Še nisem opazila, da bi bil taisti prostor nestrpen do pametnih moških, ampak najbrž ne gre tolk spolu pripisovati, ker če bi šlo zgolj za babjo faušijo, potem ne bi sinja tudi od kakšnega moškega predstavnika bila deležna oznak kot napr. "sovražna" ipd.

In potem sem razmišljala naprej. Res, da zna sinja (pa oprosti, da si te tule sposojam, gre za to, da se trudim eno tezo na splošno razviti) direktno s prstom pokazat, pa tudi kaj grdega povedat nekomu - ali pa recimo raje, kaj takega, kar dotični ne bi rad slišal.
Ampak kaj takega zna še marsikdo drug - napr. naš vrli t (tudi tebi se opravičujem, ker te zlorabljam za svoje posle) Grin) grdo govoriti drugim. Po moje še neprimerno grše in bolj žaljivo kot sinja.
Zakaj tukaj ni uporov s strani forumskega okolja?

Potem primerjam še vsebino njunih sporočil - na eni strani stvari, ki jih avtor menda niti sam sebi ne verjame, citati sskj-ja oz. čista provokacija, na drugi strani pa racionalni tehtni argumenti.

Zaključek, ki se mi vsiljuje sam po sebi, je ta, da neumnosti nihče resno ne jemlje, ko pa zaboli resnica, takrat pa skačemo do stropa.


Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #26 - 07.04.2005 at 20:48:12
 

hja, po drug stran se pa tut kdaj zgodi,
da se ljudje okrog neumnosti prerekajo,ko pa resnica pride pa zamizijo oz jo sploh ne registrirajo

torej ravno obratno,

je komu to znano ?  Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #27 - 07.04.2005 at 22:32:03
 
sinjeoka wrote on 07.04.2005 at 12:58:04:
glej ti to, Calvo tune znajo tudi tipkati ...

sprašujem se, če je naslednja razvojna stopnja mogoče uporaba možganov  Wink

beseda delavček pomeni v tem primeru majhnega človeka, ki živi od lastnega dela

seveda pa za to, da to razbereš iz konteksta, ne smeš biti Calvo tuna


Ja, včasih tudi odprejo kakšno konzervo, da lahko tuna ven prileze. Pa magari Calmo. Grin Grin

Kljub tvojemu izmotavanju ostaja zapisano "delavček". Pa ne hodi s takimi prozornimi o tem kaj pomeni delavček in o kontekstu.  

Sem očetu prej rekel, delal je 40 let v tovarni, kaku mu je všeč, če mu rečem, da je bil delavček. Me je čudno pogledal in mi rekel, da naj ga ne ponižujem. Ko sem mu razložil za kaj gre, mi je rekel, naj ti sporočim, da je bil delavec.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #28 - 07.04.2005 at 22:36:44
 
Lilith wrote on 07.04.2005 at 19:01:29:
In potem sem razmišljala naprej. Res, da zna sinja (pa oprosti, da si te tule sposojam, gre za to, da se trudim eno tezo na splošno razviti) direktno s prstom pokazat, pa tudi kaj grdega povedat nekomu - ali pa recimo raje, kaj takega, kar dotični ne bi rad slišal.
Ampak kaj takega zna še marsikdo drug - napr. naš vrli t (tudi tebi se opravičujem, ker te zlorabljam za svoje posle) Grin) grdo govoriti drugim. Po moje še neprimerno grše in bolj žaljivo kot sinja.
Zakaj tukaj ni uporov s strani forumskega okolja?


Medtem, ko t pove kakšno krepko, nikoli ne poudarja svoje pameti, ki pa vem, da je ima veliko in jo tudi zna uporabljati. In ni vzvišen. Nikoli ne deluje vzvišen.

Medtem ko Sinja vedno, kadar nekdo stopi njej na nogo, začne na dan spravljati pamet in človeka poniževat. Tako jo vidim. Pa ne samo jaz. Včasih so rekli takim ljudem, da so gospodovalni. Če ji kdo kljubuje, ga skuša pohoditi.

Pa ne zaradi Calvo. Mene to ne gane. Imam trdo kožo. Je pa problem, če naliti na njeno mino kdo, ki je bolj občutljiv.

nooooooo lola si ne bi mislila da si tudi ti mentally handicapced......sam na srečo ima tudi Lola dovolj trdo kožo.  Wink Cheesy

LP
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Papež Janez in Tovariš Tito
Reply #29 - 07.04.2005 at 22:45:38
 
Osebno sem bila velikokrat deležna žaljivk, poniževanja in vzišenosti s strani t-ja. In to še veliko prej, preden sem začela udarjati nazaj.
Zanimivo da tega nisi/niste opazili.


Tudi imam veliko raje z argumenti podprta stališča, četudi so avtoritativno povedana - kot pa primitivizem brez meja, ko se človek, ki ti odgovarja očitno zabava in dela norca.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 14