Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8
(Read 23322 times)
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #60 - 28.01.2005 at 14:55:44
 
Devi wrote on 28.01.2005 at 14:25:29:
Ne bluziš.
In - pojma nimam Grin Sam si pa težko zamislim, da bi blo kej brez smisla.
Sam - a ti veš, kaj sploh smisel zares je? Roll Eyes


Hehe, pravzaprav sem razumel, da si ti rekla, da je karma brez smisla in...tudi jaz si težko zamislim, da bi bilo kaj brez smisla Grin

Kaj sploh smisel zares je? Baje se je enim zmešalo, ko so hoteli odgovoriti na to vprašanje...sem nekje slišal menda Grin
Meni se je v teh dveh mesecih, kar se nisem oglašal na forumu, dogajalo toliko, da bi sam sebe gladko poslal v gorenjske toplice, če bi upal sebi izdati svoje izkušnje.
Grin
Tako da...marsikaj je, tudi smisel. Za vsakogar drugačen...in spremenjliv...rajtam da ja Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #61 - 28.01.2005 at 15:04:24
 
Torej mislimo na isto, le da ti gledaš vse skupaj s pozitivnega stališča, verjetno zaradi poprejšnjih pozitivnih izkušenj v življenju, jaz pa pač bolj z negativnih, sori, ker sem vas zastrupljala s tem negativizmom. Imam v horoskopu Venero v opoziciji s Saturnom, tako da sem morda res pesimistično nastrojena. Spet sem okrivila nekaj drugega za težave,ne?Danes imam slab dan in to je to.
Glede Osmana pa bi me kap. Do mene je bil prijazen no, sicer sem ga videla prvič pa zadnjič pred 10 leti, pa opisal mi je po svojem videnju to pa ono, pa zadel je tud. Je bil znan po tem, da je pravilno povedal, kje kopati,ko se je kaj iskalo, ampak očitno je res vse pokvarjeno, kar prihaja od človeka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #62 - 28.01.2005 at 15:06:17
 
exodus wrote on 28.01.2005 at 14:21:55:
Ampak sprašujem se, zakaj bi se recimo sam, če bi ukradel kako stvar recimo za 1000 SIT obtoževal in dobil verjetno takega moralnega mačka, da bi se noč in dan s tem obremenjeval, kaj sem storil. Nekdo, ki pa ukrade 10.000.000 SIT pa bo šel spat mirne duše, ne da bi mu to kakorkoli prišlo do živega, da je zakrivil tatvino.

v obeh primerih gre le za zacasno dobro ali slabo psihicno stanje. ko je primeren cas, vsak pozanje tisto kar je sejal, tud ce je vmes ze pozabil kaj je storil.

tko da najboljs je bit popolnoma iskren... to je se najboljse za trajno dobro pocutje (ceprav to pomen, da bojo zacasno ksni problemi ko se bo laz pucala). ampak sej ves, resnica/ljubezen zmeri na konc zmaga vojno, ceprav navidezno vmes izgubi par bitk.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #63 - 28.01.2005 at 15:09:27
 
Devi wrote on 28.01.2005 at 14:25:29:
no, sej pravim:  ne vem, če se da to sploh razumet, ne da bi te obenem že vrnilo nazaj.

no, ker ti nisi dost zihr bom jaz se naprej rajs poslusal tiste za katere se mi zdi da so.

Quote:
obenem pa tud čutim, da imamo največjega učitelja že v sebi.

se strinjam. sam se mi zdi da ti tega najvecjega ucitelja vcasih mal omejujes, ce ga ne mors/noces zaznat/obcutit/sprejet tud izven tebe. ampak... vse ob svojem casu.

vse dobro ti zelim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #64 - 28.01.2005 at 15:26:07
 
marina wrote on 28.01.2005 at 15:04:24:
Torej mislimo na isto, le da ti gledaš vse skupaj s pozitivnega stališča, verjetno zaradi poprejšnjih pozitivnih izkušenj v življenju, jaz pa pač bolj z negativnih, sori, ker sem vas zastrupljala s tem negativizmom. Imam v horoskopu Venero v opoziciji s Saturnom, tako da sem morda res pesimistično nastrojena. Spet sem okrivila nekaj drugega za težave,ne?Danes imam slab dan in to je to.
Glede Osmana pa bi me kap. Do mene je bil prijazen no, sicer sem ga videla prvič pa zadnjič pred 10 leti, pa opisal mi je po svojem videnju to pa ono, pa zadel je tud. Je bil znan po tem, da je pravilno povedal, kje kopati,ko se je kaj iskalo, ampak očitno je res vse pokvarjeno, kar prihaja od človeka.


Jaz sploh nimam kaj preveč vedrega ali pozitivnega pogleda na svet, kvečjemu realnega ali celo pesimističnega. Pač, če pogledam naravo je je pač po svoje kruta, kjer ni prizanešeno niti nam ljudem, še toliko manj, ker v nas se lahko stikata hrkrati nebesa in pekel, zelo tanka je meja med njima...

Tale zunanja "prijaznost" je lahko zelo varljiva. Koliko spolno zlorabljenih otrok je bilo žrtev "prijaznega" soseda ali strica. Lahko se zgodi, da s človekom živimo že celo življenje pa ga pravzparav ne poznamo, da nam je tujec; lahko pa je tudi obratno, da s človekom prvič v življenju pokramljamo in ga takoj začutimo, tudi njegove namere. Lahko pa je še tretja varianta, da se nam zazdi, da človeka poznamo in ga beremo kot odprto knjigo, v resnici pa tak človek z nami in z našimi čustvi manipulira.
Back to top
 
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #65 - 28.01.2005 at 15:35:57
 
Presenečena sem samo, ker mi je s sočutjem govoril o stvareh. Vedno sem verjela,da je človek ali dober ali slab. Jaz budalo. Tale recimo, je imel tisti radiestezijski pripomoček,pa je točno povedal: "Imela si rano na želodcu v otroštvu-toda ne bo se ponovilo...Ponoči se zbujaš, ker ti mravljinči roke pa noge, takoj prestavi posteljo,tam je vodni tok. Tvoj oče dela to in to, tvoja mama pa to...Zdaj imaš takšno službo v modri halji, v kateri se od treme totalno preznojiš že dopoldan..Ali promijenićeš za jedan mesec."  In res je bilo. Glede na to,da meni ni pustil do besede (nič ni izvedel od mene) in je povedal samo resnico, sem ga res smatrala za dobrega. Zaradi njegovih jasnovidnih sposobnosti. Sem bila doslej mišljenja, da so ljudje s posebnimi sposobnostmi dobri.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #66 - 28.01.2005 at 15:36:23
 
en_bk wrote on 28.01.2005 at 14:55:44:
Hehe, pravzaprav sem razumel, da si ti rekla, da je karma brez smisla in...tudi jaz si težko zamislim, da bi bilo kaj brez smisla Grin

ja, sej to sem rekla, da je posledica zdrsa in pol sem pomisla, da če je sama posledica, pol je kar je, mehanizem razširjenega prostora in časa, ki ima svoje zakone in sama po sebi ne more predstavljat nekega smisla (bistvenega, prvotnega)
ker si mislim, da je smisel ena stvar, ki teži k jedru, ne stran od njega. (pa sem spet tam, k sama sebe dobro ne razumem Tongue)

Madan Gopal Das wrote on 28.01.2005 at 15:09:27:
se strinjam. sam se mi zdi da ti tega najvecjega ucitelja vcasih mal omejujes, ce ga ne mors/noces zaznat/obcutit/sprejet tud izven tebe. ampak... vse ob svojem casu.

vse dobro ti zelim.

to imaš prav, sam delam to predvsem zato, ker mi preverjanje raznoraznih besed jemlje preveč časa in se mi zdi, da je dost lažje sproti preverjat sebe v okviru enih osnovnih zakonitosti, ki jih tako vsi učitelji učijo

in kot vedno, enako Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #67 - 28.01.2005 at 15:40:58
 
marina wrote on 28.01.2005 at 15:35:57:
Presenečena sem samo, ker mi je s sočutjem govoril o stvareh. Vedno sem verjela,da je človek ali dober ali slab. Jaz budalo. Tale recimo, je imel tisti radiestezijski pripomoček,pa je točno povedal: "Imela si rano na želodcu v otroštvu-toda ne bo se ponovilo...Ponoči se zbujaš, ker ti mravljinči roke pa noge, takoj prestavi posteljo,tam je vodni tok. Tvoj oče dela to in to, tvoja mama pa to...Zdaj imaš takšno službo v modri halji, v kateri se od treme totalno preznojiš že dopoldan..Ali promijenićeš za jedan mesec."  In res je bilo. Glede na to,da meni ni pustil do besede (nič ni izvedel od mene) in je povedal samo resnico, sem ga res smatrala za dobrega. Zaradi njegovih jasnovidnih sposobnosti. Sem bila doslej mišljenja, da so ljudje s posebnimi sposobnostmi dobri.


Čuj, Marina, ne vem, če je to taisti človek, o katerem govorima, ker ne bi rad nikomur delala krivice, spomnim se samo, da naj bi imel veliko otrok in mislim da musliman (bilo je na Tedniku, če se ne motim), pa če je ona ženska govorila resnico (po moje domala vse ženske govorijo resnico, sicer sploh ne bi spregovorili o tako bolečih stvareh zanje, kot je posilstvo, pa nobene koristi ne bi imela od tega, če bi tega človeka kar tako očrnila)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi...
Guest




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #68 - 28.01.2005 at 17:08:01
 
marina wrote on 28.01.2005 at 11:30:03:
Pa še to, sploh ni rečeno, da ta princip setve in žetve pokaže delovanje v tem življenju. Nekateri lahko delajo slabo in hudo, pa nikoli ne plačajo za svoja dejanja, ampak se kar naprej imajo fajn. Nekateri pa skoz delajo dobro, pa doživljajo sama razočaranja in poraze, ali pa vsaj večinoma in le malo svetlih trenutkov. Pa so skoz dobro sejali, bli dobri v svojem delovanju.
Sploh ni nujno,da se kaj pokaže v tem življenju. Lahko se, lahko pa tudi ne. Moja babica pravi, da se nekateri ljudje znajdejo, da znajo lagati,ko je potrebno, molčati,ko je potrebno in vsepovsod pridejo dobro skoz, čerpav niso najbolj pošteni. Nekaterim pa to ni dano, pa pač izvisijo ali potegnejo kratko, čeprav so hoteli dobro in delali dobro  in tako tudi ostane.Ona bo že vedela, saj ima 83 let. Pa nima pojma o karmi. Iz izkušenj ve, kakšno je življenje.

Ni karma le odsev tega, kar se zavedamo. In kar je za nekoga lsabo, je lahko za drugega dobro. Da nekdo dela slabo in si zasluži slabo, je le tvoja presoja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi...
Guest




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #69 - 28.01.2005 at 17:22:48
 
Quote:
Še vedno niste dali tehtnega odgovora, kje je moj varovanec deček s cerebralno paralizo slabo SEJAL, da se je rodil s tem. In če starši niso krivi, Jezus je tako rekel, kdo je potem kriv? On sam in njegova prejšnja dejanja. Se motim? A ni Jezus rekel  'po vaših delih boste sojeni'  in 'kakor seješ, tako žanješ' in glede reinkarnacije je rekel: 'Janez je vendar Elija,ki je znova prišel'.


Tudi Jezus je bil le človek.

Karma je, kot nek zakon tega vesolja. Torej pravila po katerih deluje ta svet. Naša zavest je le, kot neka pikica v tem svetu, ki lahko opazuje dogajanje in jih na podlagi učenja in spoznavanja tudi malo vpliva na njih oz. svoje življenje prilagajamo karmi, da živimo s čimmanj bolečine.
Back to top
 
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #70 - 28.01.2005 at 17:30:21
 
Robi, ko praviš,da je samo moja presoja, če nekdo dela slabo in si zasluži slabo...Nisem tega rekla.
Kar seješ, to žanješ. Zakon vzroka in posledice.
Še nikoli in nikjer pa ni bilo rečeno, da se za slaba dejanja dobi nagrado in za dobra dejanja hudo. Še zemeljska sodišča naj bi imela cilj kaznovati prestopnike in jih poboljšati. Ne pa nagraditi za zlodela.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #71 - 29.01.2005 at 00:23:41
 
Pri ideji nauka o reinkarnaciji mi je všeč par stvari - to, ker pomembno vpliva na pozitiven odnos do sebe in do družbe, saj človekovo obzorje razširi do te mere, da kratkovidni sebični cilji zbledijo ob spoznanju višjih vrednot, ki opredeljujejo razvoj duše. Dokler človek tega nauka ne spozna, je v nevarnosti, da prestrašen zaradi nepoznavanja zakonov stvarstva, dolži za svojo nesrečo druge moči, druge ljudi ali celo Boga (tu se seveda ne strinjam z hujšimi primeri zlorab, tako da ne prenašam krivde oziroma omalovažujem stiske deklice, ki jo je recimo oče spolno zlorabljal, ker bi ji sicer delal hudo krivico - tu je jasno, da je storilec posredno odgovoren in kriv za zločin, ki ga je storil). Prednost je tudi ta, da ti vera v reinkarnacijo da možnost, da vidiš tudi v najslabšem človeku kanček dobrega oziroma v pravem pomenu besede brata in ga a priori ne obsodiš. In kot način verovanja reinkarnacija izniči naacionalizme (fašizme), ki so glavno gonilo za vse mogoče vojne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #72 - 29.01.2005 at 00:26:18
 
Quote:
Ni karma le odsev tega, kar se zavedamo. In kar je za nekoga lsabo, je lahko za drugega dobro. Da nekdo dela slabo in si zasluži slabo, je le tvoja presoja.


Aha, vse je relativno. Če bom jutri oropal banko, z avtom zbil 2 pešca, bo to za nekoga dobro? Resnica je le ena....  
Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #73 - 29.01.2005 at 06:29:20
 
Jst tut mislim,exo,da je vse za nekej dobr...Sicer je še kako prekleto res,da je to tako težko razumet,ko se nam zgodi kakšen boleč dogodek...pa vseeno jaz v življenju delujem po tem principu(v bistvu bi bilo bolje rečeno,da poskušam delovat) in slej ko prej pridem do tega (kakor mi je znano,se že v otroštvu začne s tem-vse travme in vzorci nam v otroštvu koristijo,so neki obrambni mehanizmi-se pravi so v določenem obdobju celo nujni za preživetje in tako posledično 'dobri'-kasneje pa nam ta isti odziv na okoliščine dela še kakšne težave). In verjamem,da tudi če mi ni znano in da nikoli ne uspem najti razloga,zakaj naj bi bila neka stvar dobra zame,si potem rečem,da tut če jaz tega ne vem,da še ne pomeni,da ni res.Čudna so pota Gospodova al kej v tem smislu... Smiley
To velja tut za to,da je za nekoga dobro nekaj,kar je zame slabo.In obratno.Že zarad tega dobr,ker nisem na peščevem mestu(če ga zbijem...) Grin Grin Grin Grin -zezam se...

P.S. Pohvale za delo na sebi! Wink
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #74 - 29.01.2005 at 10:00:52
 
t wrote on 28.01.2005 at 14:13:03:
Jezus je pa itaq eden večjih bedakov!



Hehe, t

Hja, tud za Kopernika so trdili rajtam, da je bedak, ko je razlagal, da zemlja ne miruje. Galileo je bil celo obsojen, ker je verjel Koperniku, a ne.

E pur si muove.
Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8