Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 
(Read 23304 times)
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #90 - 31.01.2005 at 12:44:42
 
marina wrote on 31.01.2005 at 12:38:57:
Jaz sem pa slišala,da je duša neumrljiva, ena in ista, osebnosti pa da smo zamenjali že malo morje. Osebnost je delno spremenljiva, vzgajamo in učimo se celo življenje.

to je zdej odvisn katere termine kdaj uporabljas... jz sm v prejsnem postu oporablju tvoje. ker tam si napisala, da ti imas duso (se prav je ta ki ima razlicen od duse) in sem zato tko napisu.

ja res je, cista zavest kokr jz temu recem je trajna/vecna... materija tko groba (telo) kot subtilna (mental) pa minljiva/stalno se spreminjajoca. inkarnira in reinkarnira se cista zavest. ta nikol ne umre, niti se nikol ne rodi, ampak le menjava telesa/mental tko kot clovk menja obleke.

Quote:
Sigurno kje v Indiji ali pa v Tibetu obstajajo menihi, ki vse vejo. Lani sem gledala na nacinalki dokumentarec o neki šoli, samostanu,kjer dečke pripravljajo na razne iniciacije in posvetitve, trda šola,mnogo umskih in telesnih naporov, ob skodelici riža dnevno in mleka nekega goveda, učenje vztrajnosti, meditacij,kot neke vrste zapor je izgledalo. Si nisem zapomnila,kje je to.Na koncu imajo vsi odprto tretje oko, zmožnost psihokineze, zmožnost potovanja v drugih prostorih in časih z nevemkaterim telesom, nekateri tud zmožnost levitacije. Kakšen izmed njih bi mi že znal odstreti tančice skrivnosti. Bi jih šla pogledat.Pa je menda samo za izbrance...
Umsko stanje se mi je pa spremenilo lani ja, ko sem odvrgla vse potrebe po neki varnosti, stabilnosti,zdaj grem v tujino delat za pol leta, kasneje pa bi kar potovala o svetu, če je kdo ZA in ima podobne želje, naj se mi pridruži,sicer pa  bom sama bluzila okol:) Itak da bom.

jz sm bil v Indiji ze 6x in to pr mojstrih, ki se spoznajo na te stvari, reinkarnacijo in podobno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #91 - 31.01.2005 at 13:18:17
 
Zdaj si mi razjasnil pojme, pod dušo sem jaz mislila neumrljivo čisto zavest.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #92 - 31.01.2005 at 13:27:16
 
marina wrote on 31.01.2005 at 13:18:17:
Zdaj si mi razjasnil pojme, pod dušo sem jaz mislila neumrljivo čisto zavest.

jaz tud ponavad tistemu jazu, ki je vecen recem spiritualna dusa. to je v bistvu cista zavest.

ampak men je blo prej mal cudno k si napisala, da se je osebnost naselila v duso... ali "moja" dusa itd. zato je prslo do nesporazuma.

v bistvu mi smo spiritualna dusa/cista zavest, ki ima to telo in ima ta mental (osebnost/ego). ne mormo rect da mi imamo duso... to pomen da smo pol mi neki druzga.

no, kokrkol... potrebno je kr neki spiritualne prakse, da lohk pridemo do tega spoznanja kdo zares smo v odnosu do stalno se spremenljive materije, ampak vseen se splaca, ker s tem se odstranjo vse skrbi, vsi strahovi in vsi problemi. takrat pa pol lohk lazje razmisljamo kaj vse lahko mi, cista zavest, sploh pocnemo... ne le v odnosu do materije, ampak tudi v odnosu do svojega Izvora, Nad-zavesti oz. Boga.
Back to top
 
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #93 - 31.01.2005 at 13:52:18
 
Katera spiritualna praksa je potrebna, da se rešimo strahov in ugotovimo,kdo smo? Intenziv razsvetljenja, kjer 3 dni govoriš eno in isto: "Kdo sem jaz," je primeren? Ali katera druga ne tako instantna pot?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #94 - 31.01.2005 at 14:08:20
 
marina wrote on 30.01.2005 at 19:09:26:
Tisto v okvirčku od t, pa je njegov odgovor na vprašanje picole, kaj pa on (t) misli o smislu. Ni pa odgovoril na vprašanje, zakaj je vse negativno, in zakaj se je dal Jezus ukalupit drugim.


Poglej okrog sebe. Ali je RKC in ali so ostale religiozne inštitucije sploh lahko kaj pozitivnega?

Jezus se definitivno ni hotel dati ukalupiti, je pa s svojm odnosom omogočil, da so to potem najbolj oblastiželjni Pavlovi sledniki to lahko storili. Kriv je, ker ni ničesar narediil proti temu. Buda je v primerjavi z Jezusom precej bolj pozitivna osebnost.



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #95 - 31.01.2005 at 14:08:55
 
marina wrote on 31.01.2005 at 13:52:18:
Katera spiritualna praksa je potrebna, da se rešimo strahov in ugotovimo,kdo smo? Intenziv razsvetljenja, kjer 3 dni govoriš eno in isto: "Kdo sem jaz," je primeren? Ali katera druga ne tako instantna pot?

Intenziv razsvetljenja ti zihr lahko marsikaj razodene kot sem slisal, ampak jaz osebno ne prakticiram tega. jaz prakticiram tisto kar sem se naucil od svojega duhovnega ucitelja v Indiji in drugod po svetu, on sam pa sledi nauke Sri Chaitanya Mahaprabhu-ja.

v bistvu so vse spiritualne prakse lahko dobre pr odstranjevanju iluzije, sam so pa vseen znotri tud razlike kolk delec v resnico te katera lahko popelje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #96 - 31.01.2005 at 14:13:43
 
pr resnici je zmeri tko... da je nadrejena tistim, ki smo v neznanju. ce ne sprejmemo te nase naravne vloge je ne mormo nikol spoznat. kako lahko ugotovim kolk dnarja mas ti v zepu? lahko sicer ugibam ali spekuliram ampak to ni to. le ce mi ti pokazes lahko izvem kolk denarja mas v zepu. na podobn nacin se tud resnica le razodeva. kako jo mi pol lahko spoznamo oz. vidmo? neki tazga mormo met/pocet, da je ona pripravljena vidt nas oz. se nam razodet. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #97 - 31.01.2005 at 14:18:13
 
Madan Gopal Das wrote on 31.01.2005 at 14:08:55:
Intenziv razsvetljenja ti zihr lahko marsikaj razodene kot sem slisal, ampak jaz osebno ne prakticiram tega. jaz prakticiram tisto kar sem se naucil od svojega duhovnega ucitelja v Indiji in drugod po svetu, on sam pa sledi nauke Sri Chaitanya Mahaprabhu-ja.

v bistvu so vse spiritualne prakse lahko dobre pr odstranjevanju iluzije, sam so pa vseen znotri tud razlike kolk delec v resnico te katera lahko popelje.


Mislm...eee...jaz sem samo en bk že res, ma bi si mislil...če bi...zakaj je potrebno takole naokrog spraševat druge /kao razne mojstre in majstore/, ki imajo ali pa nimajo pojma...če lahko vprašaš direkt, a ne....mislm...njega.
A sem naiven?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #98 - 31.01.2005 at 14:24:27
 
en_bk wrote on 31.01.2005 at 14:18:13:
Mislm...eee...jaz sem samo en bk že res, ma bi si mislil...če bi...zakaj je potrebno takole naokrog spraševat druge /kao razne mojstre in majstore/, ki imajo ali pa nimajo pojma...če lahko vprašaš direkt, a ne....mislm...njega.
A sem naiven?

sonca in soncnih zarkov ne mors nikol razdruzit. kako bi sicer lahko vidu sonce, ce ne preko njegovih zarkov? ali kako bi lahko vidu/gledal le sonce, brez njegovih zarkov?

kako lahko spoznas Resnico drgac kokr le pod njenimi pogoji preko katerih se razodeva tistim, ki smo v neznanju?
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #99 - 31.01.2005 at 14:50:49
 
Madan Gopal Das wrote on 31.01.2005 at 14:24:27:
sonca in soncnih zarkov ne mors nikol razdruzit. kako bi sicer lahko vidu sonce, ce ne preko njegovih zarkov? ali kako bi lahko vidu/gledal le sonce, brez njegovih zarkov?

kako lahko spoznas Resnico drgac kokr le pod njenimi pogoji preko katerih se razodeva tistim, ki smo v neznanju?


Ja...sej...zakaj se ti pa zdi, da veš, kakšni so Njeni pogoji...in zakaj se ti pa zdi, da niso...če vprašaš...al pa se pogovarjaš...al pa karkoli...kr direkt?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #100 - 31.01.2005 at 15:25:14
 
en_bk wrote on 31.01.2005 at 14:50:49:
Ja...sej...zakaj se ti pa zdi, da veš, kakšni so Njeni pogoji...in zakaj se ti pa zdi, da niso...če vprašaš...al pa se pogovarjaš...al pa karkoli...kr direkt?

jz mam s spoznavanjem Resnice s pomocjo mojega duhovnega ucitelja do zdej zelo dobre izkusnje. zato to tud predlagam in povem drugim, ce jih zanima... vsak sam pa mora pol presodit kaj in kolk bo sprejel, ce sploh kej.

zarad mene se lahko ti pogovarjas direkt ce ti tko bl pase.

itak pa v nobeni poti ne mors dosezt koncnega cilja ce hkrati nisi strpen do drugih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #101 - 31.01.2005 at 15:52:16
 
Saj se mi je zdelo,  t, da si mislil na institucije, včeraj po pogovoru s Kali se mi je začelo zdet,jaz bolj dolgo rabim, da mi nekaj potegne  Roll Eyes

Madam Gopal Das, veš kaj se mi je zdelo v lajfu kot najgloblja resnica, resnica, ki me je tudi najhuje šokirala. Ko nam je nekdo umrl, se mi je v šoku izgube zazdelo, da ni nič res okoli mene... da sicer fizično okoli mene je vse materialno resnično, mislim na vse osebe, stvaritve... vendar pa jaz NIKOLI ne morem do njih, ker v resnici okoli sebe zaznavam edino koščke sebe... vse,kar lahko v drugih opazim, sem v resnici samo jaz,  v drugih razdrobljen jaz, do drugih in do njihovega doživljanja pa v resnici nikoli ne morem, ker v resnici ne obstajajo...ker sem JAZ v njih... ker je vse neresnično in iluzija in v resnici sem popolnoma sama tukaj na svetu...  In drugi ljudje prav tako v resnici zaznavajo SAMO SEBE v drugih... v meni vidi vsak tisto, kar je v resnici del njega. Govorim o osebnih čustvenih razmerjih in odnosih. Vsi smo čisto sami, lahko smo si samo podobni..toda smo osamljeni invididuumi in vsak ima svojo pot...In še to, da vsi problemi, lepota, vse,kar je, izhaja iz naše glave nekako...in spet, da do drugih nikoli ne moremo...ker oni so samo NAŠE ogledalo...KOT DA V RESNICI VSE IZHAJA IZ NAS...kot ja je to svet iluzije, neresničen svet...vse okoli nas je samo NAŠE OGLEDALO. In da je vse minljivo, vse,kar se dogaja in občuti na tem svetu, ena sama minljivost...A na koncu pa ostane samo ljubezen..če si zmožen "ne verjeti temu svetu,ki v resnici ves izhaja iz tebe"in se trudiš v drugih videt samo dobro in jim dajat samo dobro, BO TO EDINO, S ČIMER SE BOŠ  SREČEVAL NEKOČ, EDINI TVOJ JAZ V DRUGIH NAJDEN....Če si ZDAJ dober do vseh, lahko pričakuješ, da se boš srečeval s "TAKIM - DOBRIM SEBOJ". Verjetno je nerazumljivo za koga, ki ni tega nikoli iz sebe doživel. Matr mi je blo hudo takrat, zaradi tega grozljivega občutka popolne osame na svetu, kot dam edina med vsemi in samo jaz je okoli mene, kar obnemela sem, na srečo sem 3 dni po tem doživela en izpad, 3 ure joka skupaj in mi je odleglo, ženske se zjočemo,pa nam je lažje. Pa bi najraje kar v časopis dala,otročja kot sem (dobro da ne odreagiram na take burne reakcije v sebi) in potrkala na  najbolj šolane ljudi : KAKO TO,DA TEGA NIHČE NE VE??? KAKO TO,DA SE VSI NEKAJ GREMO EN PROTI DRUGEMU, PA  KO  JE TAKOO NEPOMEMBNO...SAJ VENDAR NIČ NI RES! SLABO ALI DOBRO, KAR SE NAS DOTIKA. TO SMO MI!SEBE VIDITE VSI OKOLI SEBE!KAKO TO,DA PAMETNI LJUDJE TEGA NISTE SKAPIRALI...Saj vem,da bistrost nima zveze z duhovnimi (morda je tud to moje spoznanje bilo napačno), toda kdor je zmožen kaj vem kakšno težko šolo brez težav zdelovat, bi bil morda zmožen tud takih spoznanj,če bi ga zanimalo.
Ko bi se le motila...ker je bilo spet nekaj takega, kar sem doživela iz globine sebe...saj potem pa se že moja tovrstna doživetja končajo, hvala bogu...trenutno imam duševni mir, vsaj za zdaj sem pozabila na to, bilo pa je pred 5 leti in takrat sem tud postala brezčutna. Jepo stagniram v materialnih ciljih in mislijo na uživanje po svetu:) Oboje ne gre skupaj, pa kaj potem, itak je vseeno, čas itak mine pa se izteče, kaj bi to.

Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #102 - 31.01.2005 at 16:16:49
 
t wrote on 31.01.2005 at 14:08:20:
Jezus se definitivno ni hotel dati ukalupiti, je pa s svojm odnosom omogočil, da so to potem najbolj oblastiželjni Pavlovi sledniki to lahko storili. Kriv je, ker ni ničesar narediil proti temu. Buda je v primerjavi z Jezusom precej bolj pozitivna osebnost.

Me prav zanima, če bi bil budizem, potem ko bi se nekje usidral za 2000 let kot dominantna religija, bil kaj bolj pozitiven. (z začetek lahko poškiliš na Sri Lanko in tamkajšnjo desetletja trajajočo državljansko vojno in vlogo budistične duhovščine v njej)

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #103 - 31.01.2005 at 16:43:17
 
Quote:
Me prav zanima, če bi bil budizem, potem ko bi se nekje usidral za 2000 let kot dominantna religija, bil kaj bolj pozitiven. (z začetek lahko poškiliš na Sri Lanko in tamkajšnjo desetletja trajajočo državljansko vojno in vlogo budistične duhovščine v njej)

bp



Ja sem se tudi že spraševal o tem - budizem ima v tem pogledu vsaj to prednost, da Buda ne ponuja nekih dokončnih odgovorov na metafizična vprašanja, poleg tega pa se je v večini primerov tudi instituiziran budizem, izkazal za precej bolj "humanega" - če dam za primer Tibetance, ki so bili preden so postali lamaisti, strah in trepet cele Kitajske in ostale okolice. Je pa res, da institucije ponavadi v svoji borbi za oblast privedejo do hudih štal.


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #104 - 31.01.2005 at 18:25:03
 
marina wrote on 31.01.2005 at 15:52:16:
Ko bi se le motila...ker je bilo spet nekaj takega, kar sem doživela iz globine sebe...saj potem pa se že moja tovrstna doživetja končajo, hvala bogu...trenutno imam duševni mir, vsaj za zdaj sem pozabila na to, bilo pa je pred 5 leti in takrat sem tud postala brezčutna. Jepo stagniram v materialnih ciljih in mislijo na uživanje po svetu:) Oboje ne gre skupaj, pa kaj potem, itak je vseeno, čas itak mine pa se izteče, kaj bi to.

in kaj bos zdej, kasne mas zelje, kam te nese, kaj hoces... ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8