Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 
(Read 23300 times)
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #75 - 29.01.2005 at 12:35:40
 
t wrote on 28.01.2005 at 14:13:03:
Problem je v tehtnem odgovoru - in to ves problem. Če iščeš tehtne odgovore je karma in podobno sranje idealna rešitev, saj ti ponudi zelo tehtne razloge za karkoli. To je zelo človeško, saj smo ljudje tisti, ki vsemu iščemo smisel in tehtnost - nič brez pravega razloga.

Obstaja tudi drug način, da si preprosto priznamo, da se stvari dogajajo popolnoma brez smisla in da samo mi lahko dajemo smisel, ki ga hočemo videti v stvareh. Čas je pač otrok, ki se igra s kamenčki - otrok na prestolu.

Lepo je imeti odgovor - nikoli pa to ni ves odgovor.

Jezus je pa itaq eden večjih bedakov!

uživaj!



Kakšno pa je tvoje mnenje o tem,zakaj smo tukaj,zakaj vse obstaja...smisel življenja? Rada bi videla tvoj pogled na to zadevo.
In zakaj misliš,da je bil Jezus bedak?
Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #76 - 29.01.2005 at 12:38:15
 
En_bk, mene pa fuuul zanima,kaj se ti je zanimivega dogajalo v tem času,ko te ni blo...A je to ful skrivnost...al bi lahko kej več o tem napisal? Wink
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #77 - 29.01.2005 at 13:08:04
 
nekateri ste govorili o neken koncanju karme.. obdelanju karme.. kaj naj bi to pomenilo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #78 - 29.01.2005 at 14:09:22
 
picola wrote on 29.01.2005 at 12:35:40:
Kakšno pa je tvoje mnenje o tem,zakaj smo tukaj,zakaj vse obstaja...smisel življenja? Rada bi videla tvoj pogled na to zadevo.


Zajebano vprašanje, na katerega pa si mora odgovoriti vsak sam.
Tu ni nobenih bližnjic - seveda pa lahko stopiš na tržnico in si takih odgovorov nakupiš na kile.


picola wrote on 29.01.2005 at 12:35:40:
In zakaj misliš,da je bil Jezus bedak?
Smiley



Tale z Jezusom, je več plastna - Jezus, kot ga poznamo iz Nove zaveze pač ni resnični Jezus, kot zgodovinska osebnost. In če velja, da pametni pišejo, je bil Jezus bedak, da se je pustil ukalupiti drugim, namesto da bi to storil sam. Seveda je to zelo hipotetično - podobno pa bi se lahko reklo tudi za princa Sidarto. Vendar pa še vedno ostaja dejstvo, da je vse, kar je iz Jezusa nastalo zelo negativno.


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
marina
Guest




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #79 - 30.01.2005 at 11:21:32
 
Kako se je pustil ukalupit drugim? Meni se zdi, da je on trmasto še kar dalje učil do smrti o dobroti in odpuščanju, v nasprotju s staro zavezo. Miasliš bedak zato, ker se je pustil na križ pribit?
In kaj je tisto vse negativno, kar je nastalo iz njega?
Daj malo razloži, samo od sebe mi noče kapnit Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #80 - 30.01.2005 at 11:37:03
 
Quote:
Vendar pa še vedno ostaja dejstvo, da je vse, kar je iz Jezusa nastalo zelo negativno.

vse pa tud ne Wink

sam štekam pojnt Wink Grin
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #81 - 30.01.2005 at 17:04:15
 
Jaz pa ne štekam. Še meni povejta, naj vidim vajino razmišljanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #82 - 30.01.2005 at 17:08:43
 
saj ga vidiš Grin Tongue
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #83 - 30.01.2005 at 18:41:09
 
kali, niti 2 stavkov ne spraviš skupaj v obrazložitev, zakja je vse negativno, zato sklepam, da še sama ne razumeš, kaj si sploh "zaštekala" ali pa si kar neki pritrdila. Glede na to, da nisi odgovorila, ampak se zavestno ponorčevala iz mene, kakšen razlog pa imaš za norčevanje?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #84 - 30.01.2005 at 18:47:47
 
marina wrote on 30.01.2005 at 18:41:09:
kali, niti 2 stavkov ne spraviš skupaj v obrazložitev, zakja je vse negativno, zato sklepam, da še sama ne razumeš, kaj si sploh "zaštekala" ali pa si kar neki pritrdila. Glede na to, da nisi odgovorila, ampak se zavestno ponorčevala iz mene, kakšen razlog pa imaš za norčevanje?

t wrote on 29.01.2005 at 14:09:22:
Zajebano vprašanje, na katerega pa si mora odgovoriti vsak sam.
Tu ni nobenih bližnjic - seveda pa lahko stopiš na tržnico in si takih odgovorov nakupiš na kile.






uživaj!

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #85 - 30.01.2005 at 19:09:26
 
Zdaj vem toliko, kot prej. Trditev brez obrazložitve.

Tisto v okvirčku od t, pa je njegov odgovor na vprašanje picole, kaj pa on (t) misli o smislu. Ni pa odgovoril na vprašanje, zakaj je vse negativno, in zakaj se je dal Jezus ukalupit drugim.

Torej je v tvojem postu tvoj odgovor na vprašanje, zakaj je bil jezus bedak in zakaj je vse negativno: zajebano vprašanje, na katerega si mora vsak odgovoriti sam, lahko si pa kupiš odgovor na tržnici po kilah.

Evo blont sem. Je še kdo poleg mene,ki ne razume? Menda sem edina, ker ostali pametno molčijo.
  Za nekaj časa sem ob vajini trditvi namreč mislila, da mi manjka kaj razgledanosti, da kakšnih pomemnbih zgodovinskih dejstev morda ne vem in da bom izvedela od vaju kakšne pomembne info, lol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #86 - 30.01.2005 at 22:30:53
 
marina wrote on 30.01.2005 at 19:09:26:
Zdaj vem toliko, kot prej. Trditev brez obrazložitve.

Tisto v okvirčku od t, pa je njegov odgovor na vprašanje picole, kaj pa on (t) misli o smislu. Ni pa odgovoril na vprašanje, zakaj je vse negativno, in zakaj se je dal Jezus ukalupit drugim.

Torej je v tvojem postu tvoj odgovor na vprašanje, zakaj je bil jezus bedak in zakaj je vse negativno: zajebano vprašanje, na katerega si mora vsak odgovoriti sam, lahko si pa kupiš odgovor na tržnici po kilah.

Evo blont sem. Je še kdo poleg mene,ki ne razume? Menda sem edina, ker ostali pametno molčijo.
  Za nekaj časa sem ob vajini trditvi namreč mislila, da mi manjka kaj razgledanosti, da kakšnih pomemnbih zgodovinskih dejstev morda ne vem in da bom izvedela od vaju kakšne pomembne info, lol.




Hm... Morda pa bi dobila odgovor na tvoje vprašanje, če bi dala možnost prepričanju oziroma trditvi, da reinkarnacija ne obstaja?

Potem lahko tako, kot recimo kristjani, zlo vidiš kot nekaj vseprisotnega - zunanjega, kot delovanje zlih sil - Satana, ki manipulira s človeškimi dušami in jih zavaja, ki je kriv za vse vojne in gorje na tem svetu. Potem po drugi strani lahko rečeš, da ljudi skuša, tudi tako, da nas pahne v trpljenje, v obup... Torej s takim načinom razmišljanja bi dobila tudi obrazložitev, zakaj toliko nepojasnega gorja na tem svetu (kot si glih nazaj par postov omenila tisto družinsko tragedijo, ki jih res ne njademo razumne razlage)

Trditev za nekoga, ki nima sreče v življenju, da ima potemtakem "slabo karmo" je res malce neumna in zelo nevmestna. Vsaj po moje prepričanju, če bi vsi tako razmišljali, potem ne bi rabli psihoterapevtov, če si je vsak sam kriv za svoje gorje, nesrečo, zlorabo... Potem se beseda odgovornost nekako razbline, potem človek, ki nekoga trpinči, zlorablja, ni nič kriv, ker si je žrtev to zaslužila al icelo izbrala? - kar je po mojem osebnem prepričanju še bolj za lase privlečeno in do žrtve ne kaže nobenega spoštovanja ali sočutja. (no, pač samo moj pogled)


Back to top
 
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #87 - 31.01.2005 at 11:19:11
 
Pa kaj vem. Sem začela dvomit tudi o jaz o vsem. To pa zato, ker nisem nikoli dobila vpogleda v prejšnja življenja in tako je tudi zame vse skupaj še vedno lahko fantastika. A moje spoznanje je bilo pač takšno, da sem že obstajala pred tem časom in bilo je nekaj globokega, kar sem ob stiku s tisto osebo doživela globoko v sebi, spremenil se mi je občutek za čas in zavedanje sebe se je potegnilo tisočletje nazaj. NIkoli nisem blodila, imela prisluhov, prividov in bilo je tako izjemno, da ne morem pri sebi tega zanikati oz. označiti za zmotno doživetje.
Ker sem pač brala veliko o tem, pa še dosti mi je razložil en matematik, sem še najbolj prepričana v to, in ne v enkratno življenje. Ta gospod mi je razlagal, da je duša neuničljiva energija, ki se je inkarnirala malo morje krat, da bi prebudila v sebi vse speče božanske potenciale, se znebila svojega ega, dozorela za združenje z Enim oz. se vrnila k svojemu praizvoru, Bogu ali raju, kakor hočete.
Blizu mi je tudi mnenje tebe pa t, da je vse naključje in da smo drobna pikica, ki je padla v materialni nivo življenja. Toda razne revije pumpajo že par 10 let o tem, da naKLJUČij ni, da si je vsak sam izbral svojo pot oz. prišel doživet 'tokratni' čas zavedanja po prejšnjih delih, ker kar seješ, pač žanješ. Moja kolegica, ki se že 30 let ukvarja z meditacijo in vodi skupine za meditacijo in  za reiki in jogo, pa dela kot bioenrgetik, je pa v neki globoki meditaciji po več hojah po žerjavici doživela UVID v 5 svojih prejšnjih življenj, kot pripadnik indijanskega plemena, kot praktik joge v nekem budističnem samostanu, drugih se ne spomnim, zanimivo samo,da je izjemno racionalna, logična oseba, ima Saturn na Ascendentu, pa tudi drugače ima uvid v človeka, čim te vidi in ima pred seboj, ti našteje, kje ti kaj manjka, v kakšnem stanju so sklepi, kje je višek in kje pomanjkanje energije, enostavno obvlada.

V bistvu je (po moje) TOKRATNO življenje res EDINO, ker je ta osebnost, ki sedaj naseljuje mojo dušo in to telo v tem času, neponovljiva.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #88 - 31.01.2005 at 11:30:08
 
marina wrote on 31.01.2005 at 11:19:11:
V bistvu je (po moje) TOKRATNO življenje res EDINO, ker je ta osebnost, ki sedaj naseljuje mojo dušo in to telo v tem času, neponovljiva.

osebnost, torej ti ostajas vecno ena in ista... res pa je, da se dusa in telo stalno spreminjata. in smrt je tud samo ena izmed teh sprememb.

v bistvu si ze v tem zivljenju ene parkrat popolnoma zamenjala telo... za umska stanja pa najbrz nis bla tok pozorna... ampak vseen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #89 - 31.01.2005 at 12:38:57
 
Jaz sem pa slišala,da je duša neumrljiva, ena in ista, osebnosti pa da smo zamenjali že malo morje. Osebnost je delno spremenljiva, vzgajamo in učimo se celo življenje.
Sigurno kje v Indiji ali pa v Tibetu obstajajo menihi, ki vse vejo. Lani sem gledala na nacinalki dokumentarec o neki šoli, samostanu,kjer dečke pripravljajo na razne iniciacije in posvetitve, trda šola,mnogo umskih in telesnih naporov, ob skodelici riža dnevno in mleka nekega goveda, učenje vztrajnosti, meditacij,kot neke vrste zapor je izgledalo. Si nisem zapomnila,kje je to.Na koncu imajo vsi odprto tretje oko, zmožnost psihokineze, zmožnost potovanja v drugih prostorih in časih z nevemkaterim telesom, nekateri tud zmožnost levitacije. Kakšen izmed njih bi mi že znal odstreti tančice skrivnosti. Bi jih šla pogledat.Pa je menda samo za izbrance...
Umsko stanje se mi je pa spremenilo lani ja, ko sem odvrgla vse potrebe po neki varnosti, stabilnosti,zdaj grem v tujino delat za pol leta, kasneje pa bi kar potovala o svetu, če je kdo ZA in ima podobne želje, naj se mi pridruži,sicer pa  bom sama bluzila okol:) Itak da bom.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8