Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3157 times)
pipika
Guest




reiki
07.02.2005 at 13:56:26
 
Mene nekaj zanima, kar nekaj casa nazaj sem brala o eni zenski, ki je naredila inicijacijo reiki 2, in zdravila ljudi. In ne bom pozabila besed, da se vedno obzaluje da je sla to nardit. Zakaj, zato ker je cisto omagala...znasla se je v psihiatricni bolnisnici, 6 let se je zdravila, da je mal k sebi prisla. Zakaj pride do tega????
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: reiki
Reply #1 - 07.02.2005 at 14:04:32
 

Najbrž ne zaradi reikija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
pipka
Guest




Re: reiki
Reply #2 - 07.02.2005 at 14:19:05
 
Ja, zarad rejkija. Je blo na nekem forumu sam ne najdem vec. Zacela je folk zdravit, ampak se je cisto izcrpala, da je skoraj umrla. Komaj so jo rešili, pa rekla je da nikoli vec ne bi sla delat tega. To baje ni hec. Zelo je moderno zdaj rejki trajbat, ampak ni tako simple. Moras bit kar poucen, ne kar tako nekaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: reiki
Reply #3 - 07.02.2005 at 14:24:19
 

je lahko zarad reikija - in jih je tud (baje) kar nekaj ljudi končalo v psihiatričnih.

glede na to, da reiki harmonizira - bi si čisto preprosto razložila, da do težav lahko pride pri ljudeh, ki niso pripravljeni narediti nekaterih sprememb, spremeniti nekaterih prepričanj... ki bi jim v končni fazi koristila, jim pomagala - jih na nekem področju ozdravila

in nekaj obžalovati, pomeni da preprosto ne sprejemaš odgovornosti za svoje odločitve in dejanja - najlažje je reči, da je kriv nekdo drug... ali pa reiki
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
pipika
Guest




Re: reiki
Reply #4 - 07.02.2005 at 14:27:48
 
No ona se je cisto izcrpala...da so jo nasibali s tabletami, in je komaj ostala pri zivljenju...6 let se je borila.Meni se je tudi malce nenavadno zdelo, ta modna muha...pa vsi kar rejki pa drug drugega zdravijo. A je rs to tako nedolžno???
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: reiki
Reply #5 - 07.02.2005 at 14:30:42
 
m wrote on 07.02.2005 at 14:24:19:
je lahko zarad reikija - in jih je tud (baje) kar nekaj ljudi končalo v psihiatričnih.


je kriv reiki

Quote:
pomeni da preprosto ne sprejemaš odgovornosti za svoje odločitve in dejanja - najlažje je reči, da je kriv nekdo drug... ali pa reiki


ni kriv reiki

         ???     ???


Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: reiki
Reply #6 - 07.02.2005 at 14:52:25
 
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: reiki
Reply #7 - 07.02.2005 at 14:57:26
 
Kladivo je blo ustvarjeno za zabijanje stvari, je pa obenem tud eden bolših pripomočkov če se hočeš po prstu mahnit. Sam samo od sebe ti bo težko padlo na prst in če se boš mahnil po njem, ne moreš za to krivit proizvajalca.

Če voziš z avtom, se lahko tud zaletiš, lahko ti zdrsne na poledici in se zavrtiš na cesti, lahko ti kdaj tud kaka žival nepričakovano pod kolesa skoči, pa ne moreš v tistem hipu nič nardit.

Tud z najboljšimi supergami si lahko zlomiš nogo.

Eni so alergični na kreme, ki druge za 10 let pomladijo in če vztrajajo na njihovi uporabi lahko dobijo hude in dolgotrajne posledice.

Noben ti ne more jamčit, da bo krst naredil iz tebe vernika.

Včasih postanejo zdravljeni alkoholiki manijaki v drugih rečeh.

....

Po moje pride do tega po večini zarad tega, ker se dovolj ne poslušamo, ko počnemo, kar pač počnemo. Ne zarad početij samih.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
maxtor
3
***
Offline


Posts: 100

Gender: male
Re: reiki
Reply #8 - 07.02.2005 at 17:25:03
 
Ce je kir "mojster" iz Ce (ali okolice) bi js naredil "iniciacijo".

Se priporocam.



Lp
Back to top
 

Glava nacrtuje a srce vodi in razum se sprasuje a um(visji jaz) ima odgovore
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: reiki
Reply #9 - 07.02.2005 at 17:29:19
 
Quote:
Mene nekaj zanima, kar nekaj casa nazaj sem brala o eni zenski, ki je naredila inicijacijo reiki 2, in zdravila ljudi. In ne bom pozabila besed, da se vedno obzaluje da je sla to nardit. Zakaj, zato ker je cisto omagala...znasla se je v psihiatricni bolnisnici, 6 let se je zdravila, da je mal k sebi prisla. Zakaj pride do tega????


Mene bi res zanimalo, kateri reikist je že žel vidne uspehe tukaj v Sloveniji inm drugod po svetu? Kje je en samcat ozdravljen ali zdravljen pacient, ki bi lahko potrdil o učinkovitosti te prakse? Zdi se mi, da si nekateri ljudje nekaj umišljajo, pa prepogostokrat sanjarijo in fantazirajo, da imajo neke nadnaravne zdraviteljske sposobnosti, zraven tega pa še precej dnarja navržejo za iniciacijo oziroma vpeljavo za zdravilca z reikijem. Po mojem osebnem mnenju je sorazmerno velik delež ljudi, ki se ukvarja s temi rečmi,  že tako bolj duševno labilnih, pa si ne postavi mej, zato ni nič čudnega, če se jim par "strga".
Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: reiki
Reply #10 - 07.02.2005 at 19:24:50
 
exodus, veliko imaš v ustih "duševno bolni" ipd., Wink Grin

Če je reiki pomagal eni sami osebi, potem je vse ok.
Kar pa sigurno da je...
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
pipika
Guest




Re: reiki
Reply #11 - 08.02.2005 at 11:44:14
 
se strinjam z exodusom...ponavad iscejo tezave bolni ljudje (psihicno/fizicno) in takrat nam ponudijo rejki za samozdravljenje...in hitro zacnes upravljati s stvarmi ki so mocnejse od nasih psihicnih tezav in potem s ubadas s psiho, s spremembami v psihi, le se bolj se potapljas.

Rejki, in vse druge oblike so za mocne ljudi...psihicno stabilne, ki 100% vedo kaj delajo.

Drugim svetujem, da naj bodo previdni...gre namres za visje zadeve. Lips Sealed
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: reiki
Reply #12 - 08.02.2005 at 12:22:57
 
Tule je, kolikor razumem, govora o nevarnosti reikija za tistega, ki z reikijem zdravi.
Najbrž je tudi pri reikiju tako kot povsod- so ljudje, ki obvladajo in ljudje, ki počnejo krneki. In proti slednjim se lahko obrne reiki sam oz. energije, s katerimi dela.

Da je pa reiki lahko dejansko orodje zdravljenja in ne gre le za placebo efekt, pa sem imela priložnost ugotoviti sama, ko sem za pomoč bolnemu psu prosila reikista. Gotovo Majk ni vedel, da je podvržen postopku zdravljenja, da bi se mu preko vere v "nekaj" zdravje izboljšalo. Tudi jaz nisem neki believer vsepovprek, pač pa sem zgolj opazovala, ali mu bo bolje.  In treba je povedati, da se mu je po par seansah dihalna stiska polegla in je nekaj časa fino funkcioniral.
Ob tem naj povem, da je reikist prvič delal z živaljo in je tudi njega zanimalo, kakšen bo efekt. Nekako smo bili vsi vpleteni v to situacijo prijetno presenečeni.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: reiki
Reply #13 - 08.02.2005 at 13:55:50
 
Večina ljudi, ki se obrne za alternativne zdravilce, pestijo ponavadi psihične težave, ki pa so velikokrat tudi izražene v telesnih simptomih (glavobol, pomanjkanje energije, nespečnost, bolečine...).
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1