Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8
(Read 23138 times)
marina
Guest




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #30 - 27.01.2005 at 22:01:40
 
Gemba, vzhodnjaki učijo, da je življenje ena sama sreča? Pa ni na Vzhodu veliko revežev,ki delajo cel dan za golo prehrano in polno beračev po tleh in se jih nihče ne usmili, ker njihova vera ne predvideva sočutja, ker so prepričanja, da vsak mora trpeti glede na kasto, kateri pripada?
Kaj bi blo v življneju lahko tako srečnega? Vse je en sam bulšit. Jaz pa se ne bi rada več inkarnirala. samo sranje dan za dnem. Za vsak cilj se je treba boriti. Še niti penzij nam ne bojo omogočili. Eh, ma kaki sreča??Pa bolezni, pa smrt, pa trpljenje okoli sebe, pa skoz je nekaj, vse je ničevo! Vedno ko slišim kakšno glasbo prvič, mi po enem tednu neha biti všeč.. v ničemer se človke ne more najt. Ni mi jasno.Sreča je za mater, ko povije otroka, toda pot do tega je peklenska. Nič ni brez hudega. Na tem svetu je v glavnem hudo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #31 - 27.01.2005 at 23:40:29
 
there is no such thing as dobra karma al pa slaba karma


karma je sam princip po katerem deluje "svet"; lahko se ga opise v kmeckem pregovoru "kakor bos sejal, tako bos zel"..

je pa res da se vcasih v pogovoru rece da si bos slabo karmo nabral ce bos neki slabga naredu: misljeno je, da se ti bo vrnilo.. in ne da si si dejansko nabral slabo karmo

karma ni nekaj kar dobis ko se rodis , ali zaradi cesar se rodis, nobene veze z rojstvom..

al pa tut ne;)
Back to top
 
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #32 - 28.01.2005 at 11:24:01
 
Miha, ti si na glavo padel! Res je to rekel tud Jezus, ne pa kmet: kakor boš sejal, tako boš žel.
Toda da ni tega - slaba ali dobra karma?? Kaj ti ne pove že tvoje življenje in življenje ljudi okoli sebe kaj o tem?
    Pr nas je ena familija, kjer je mama imela 3 otroke, najmlajša punčka ji je padla v deroč potok in utonila. Leto dni zatem se je njenemu možu zmešalo in je naredil samomor, ko je najstarejša hči zbolela za levkemijo. Naslednje leto za moževo smrtjo je pa najstarejša hčerka umrla! Kaj je pa ta nesrečna mati tukaj SEJALA?? To mi povej.  Kaj ima ona s tem halo. Ko je ostala sama na kmetih in je prosila sosednje može za pomoč, so bile njihove žene ljubosumne in tako se je mučila na zemlji od zore do mraka in delala s traktorji, ženska uboga. Hvala bogu je danes vse drugače, ljudje si naklonjeno pomagajo, kolikor morejo, mislim da je danes več sočutja na mestu kot nekoč. Ker namreč, njen oče je tudi umrl, od starosti in je ostala sama z eno hčerjo. Edina sreča, da si je hči našla pridnega in dobrega moža in se zelo razumejo.

Ti kar pojdi pogledat v društvo invalidov, ki so se rodili nekateri s cerebralno paralizo! Sem delala z njimi. In kaj so oni sejali v trenutku rojstva, da se ne morejo normalno gibati in bit svobodni?? A ni logično,da to izhaja iz prejšnjih življenj?

Pr nas je motoristično društvo. Nikomur od njih se v 20 letih ni zgodilo nič. A lej ga zlomka, iz sosednjega kraja pa se je enemu, pa ko sploh NI BIL KRIV prometne nesreče in je danes tetraplegik!
 
Jaz sem v otroštvu trpela za ulkusom. Faaaak ,kaj je to bilo hudo...Cela leta sem bila na Gastalu in Rupurutu in po več dni skupaj sem včasih jedla samo mleko pa kruh, ker sem ostalo izbruhala.  Ja kaj sem jaz SEJALA kot otrok, no?Kaj imam jaz s tem? Torej gre lahko edino za karmo, to sem si prinesla na svet in morala prebolet.

Ta izrek o sejanju ziher velja za kasnejše življenje...toda karma je tisto, tisti problem, neke vrste del usode, ki ga prinesemo s seboj in ga je treba skoz dat, hočemo al nočemo, pa po možnosti popravit, zato nam je bila dana, o njej pa odločajo naša pretekla dejanja iz prejšnjih življenj. Logično je,da ne more biti tvoj dobiček (ne mislim v denarju, no ja,pa tudi v denarju) ali izguba odvisna od tvoje SETVE samo v tem življenju, ker je odvisna od drugih okoliščin, na katere ne moremo imeti vpliva in jih ne moremo spreminjat.

Kaj je pa moja znanka naredila narobe, da se ji je mož spečal z moškim, kaj je ona tu narobe sejala, če pa je bil hetero celih 10 let njunega zakona? Še sam je to povedal.  Kaj ima ona s tem? Vsi so vedno zanju rekli,da je to bil en izmed idealnih zakonov...Tadva sta se imela tako rada, da nihče ni mogel verjeti, ko se je prijokala s to novico. Toda pač se je zaljubil v moškega, jebi ga...In je pač njena karma, da je doživela takšno razočaranje. Zdaj sta spet sicer skupaj, toda ni več zaupanja.
Ne mi srat,da karme ni, ker je popolnoma nerazumna trditev.
Back to top
 
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #33 - 28.01.2005 at 11:30:03
 
Pa še to, sploh ni rečeno, da ta princip setve in žetve pokaže delovanje v tem življenju. Nekateri lahko delajo slabo in hudo, pa nikoli ne plačajo za svoja dejanja, ampak se kar naprej imajo fajn. Nekateri pa skoz delajo dobro, pa doživljajo sama razočaranja in poraze, ali pa vsaj večinoma in le malo svetlih trenutkov. Pa so skoz dobro sejali, bli dobri v svojem delovanju.
Sploh ni nujno,da se kaj pokaže v tem življenju. Lahko se, lahko pa tudi ne. Moja babica pravi, da se nekateri ljudje znajdejo, da znajo lagati,ko je potrebno, molčati,ko je potrebno in vsepovsod pridejo dobro skoz, čerpav niso najbolj pošteni. Nekaterim pa to ni dano, pa pač izvisijo ali potegnejo kratko, čeprav so hoteli dobro in delali dobro  in tako tudi ostane.Ona bo že vedela, saj ima 83 let. Pa nima pojma o karmi. Iz izkušenj ve, kakšno je življenje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #34 - 28.01.2005 at 11:31:57
 
Quote:
there is no such thing as dobra karma al pa slaba karma


karma je sam princip po katerem deluje "svet"; lahko se ga opise v kmeckem pregovoru "kakor bos sejal, tako bos zel"..

je pa res da se vcasih v pogovoru rece da si bos slabo karmo nabral ce bos neki slabga naredu: misljeno je, da se ti bo vrnilo.. in ne da si si dejansko nabral slabo karmo

karma ni nekaj kar dobis ko se rodis , ali zaradi cesar se rodis, nobene veze z rojstvom..

al pa tut ne;)




Se povsem strinjam... Termin dobra in slaba karma ne obstaja. To gre za preprost zakon akcije in reakcije - če delaš drugim slabo in zlo, se ti bo to slej ko prej povrnilo, in obratno.

Tudi Jezus je temu oporekal oziroma zanikal, ko so ga učenci pospraševali, ko so videli na tleh klečati slepega kruljevca, če si njegovi očetje grešili (se pravi če so ga svojci zafurali in ga obtežili z "grehom"), in da se naj bi iz tega razloga rodil takšen - pohabljen. Odgovor je NE.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #35 - 28.01.2005 at 11:33:14
 
marina wrote on 28.01.2005 at 11:24:01:
Ne mi srat,da karme ni, ker je popolnoma nerazumna trditev.

Vse kar si pa ti napisala v podporo temu, da je trditev nerazumna, pa je po mojem mnenju samo malo preoblečeno samopomilovanje.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #36 - 28.01.2005 at 11:41:34
 
marina wrote on 28.01.2005 at 11:24:01:
Miha, ti si na glavo padel! Res je to rekel tud Jezus, ne pa kmet: kakor boš sejal, tako boš žel.
Toda da ni tega - slaba ali dobra karma?? Kaj ti ne pove že tvoje življenje in življenje ljudi okoli sebe kaj o tem?
    Pr nas je ena familija, kjer je mama imela 3 otroke, najmlajša punčka ji je padla v deroč potok in utonila. Leto dni zatem se je njenemu možu zmešalo in je naredil samomor, ko je najstarejša hči zbolela za levkemijo. Naslednje leto za moževo smrtjo je pa najstarejša hčerka umrla! Kaj je pa ta nesrečna mati tukaj SEJALA?? To mi povej.  Kaj ima ona s tem halo. Ko je ostala sama na kmetih in je prosila sosednje može za pomoč, so bile njihove žene ljubosumne in tako se je mučila na zemlji od zore do mraka in delala s traktorji, ženska uboga. .


Ne, ne gre se zato. Ni v tem poanta, da če nekdo zboli za neko boleznijo ali predčasno umre, da je to indikator, da ima "slabo" karmo. So pač okoliščine bile usodne zanje.  (Jezus je tu mislil,  če boš delal zlo, boš tudi sam deležen tega zla - bumerank efekt; saj jasno, če boš sejal pleve, boš pleve tudi žel in ne pšenice)

Take zmotne indikacije, ki jo nekateri povezujejo s "slabo" karmo:

- če je nekdo berač, je v prejšnjem življenju grešil in si je to zaslužil
- če je nekdo zbolel za rakom, si je sam kriv

- in tako dalje

to JE hudo IZKRIVLJANJE in nedojemanje življenja samega. Termin slaba karma ne obstaja...
Back to top
 
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #37 - 28.01.2005 at 12:08:46
 
Možno da jaz izkrivljam pa ne štekam, toda invalidni deček,ki se je s narodil s cerebralno paralizo, ni v tem življenju tega z ničemer povzročil s slabimi deli. Če pa je,kot trdite vi, mi pa povejte, kaj je naredil! S seboj si je prinesel. In to je po mojem karma, slaba dela v prejšnjem življenju.

In ko pravite, da to ni slaba karma, če nekdo predčasno umre - zanj je itak vseeno, ker nas vse čaka isto, slaba karma je v tem primeru za mater, ki je zgubila 2 otroka in moža v 3 letih zaporedoma v prej opisanem primeru, saj se ji more zmešat... Ker je najhuša bolečina v življenju ženske, smrt njenega otroka.
In v tem življenju ta mati ni delala slabih del. Zato je to po mojem njena karma iz prejšnjih življenj, ki jo pač mora preživet. Ker se ne strinjate, češ da je sejala, pa mi povejte,kje so njena slaba dela, da je do tega prišlo?

Kar se tiče dobrih pa slabih del oz plačevanja slabih del... Če sem jaz bila prej športnica, vneto tekla, ker mi je to bil ful užitek , katero slabo delo sem naredila,da me zdaj ob teku na 5 km prav tako vneto špika v kolenu in niti RTG niti ultrazvok ne pokaže ničesar in da zdaj več ne smem teči in sem dala okoli 100 jurjev za razne kiropraktike pa bioenergetike, pa maserje pa akupunkuro,pa je skoz isto- vzeto mi je to veselje pa pika, ker ni rešitve in najboljši ortoped mi je rekel, da nismo vsi za ta šport in da naj dam  mir, ker mi sicer nič ne manjka! Važno je,da jaz pač ne smem teči, drugi športi pa mi niso zanimivi. Pa ne mi reči,da sem pretiravala, ker namreč tekla sem 2 krat tedensko po 10 km in nikoli nekih maratonov, s primerno obutvijo.  Ne vem,zakaj bi blo tu kaj samopomilovanja, če pa gre za neko dejstvo - dejstvo, da je nekaterim dano uživat, drugim pa malo manj ali pa ne.
Ajde pametne odgovore.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #38 - 28.01.2005 at 12:12:52
 
Tak način razumevanja karme kot ga imate nekateri tukaj gori je analogen oziroma zelo sličen razumevanju greha v krščanstvu. Človeku sugerira občutek krivde, da je vendarle nekaj moral delati napak, da se je izneveril pred Bogom, da je nesreča in trpljenje posledica greha, da je to neke vrste "božja kazen" za njega, ker je "grešil" oziroma ima "slabo karmo" in da si je vse to zaslužil, da ga "višja sila" na tak način kaznuje.  Človek išče vzrok za svojo nesrečo in hitro potegne smernice, ki slej ko prej vodijo k samemu sebi, k samoobtoževanju, kar pa je po moje lahko zelo škodljivo za psihočustveno stabilnost. Ker eno vsekako vem, da Bog ni sodnik, tudi vsa nesreča ne izvira iz tega, da bi morali po pogojem nekaj narediti slabo. Krivda je največji ubijalec človeške duše, in kakor se enkrat poajvi, se ti lahko ko črv zažere v meso, kar pa je lahko, kot sem že omenil, zelo nevarno. Vsaka vera bi te morala dvigati, ne pa da nas nekatere namernoi in selektivno obtežijo z občutki krivde, da potem nekateri "duhovneži" lažje manipulirajo z nami.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #39 - 28.01.2005 at 12:29:01
 
Lep pozdrav

Jaz sem samo en bk, ki o teh stvareh pravzaprav ne vem nič. Če poskušam razmišljati, da je zakon akcije splošno veljaven, potem je reinkarnacija vsekakor možna in smiselna ali pa je izravnava na nekem drugem nivoju.
Vsekakor je kategorično zanikanje ali sprejemanje reinkarnacije samo na osnovi svojih snovnih zaznav in želja malček ...no ja...omejeno, a ne.
Še bolj pa...prepričevanje drugih.

en bk
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #40 - 28.01.2005 at 12:37:10
 
en_bk wrote on 28.01.2005 at 12:29:01:
Lep pozdrav
Vsekakor je kategorično zanikanje ali sprejemanje reinkarnacije samo na osnovi svojih snovnih zaznav in želja malček ...no ja...omejeno, a ne.
Še bolj pa...prepričevanje drugih.

en bk
Wink




Nič manj kot pa prepričevanje na podlagi svojega verjetja v neke spise in njihovo resničnost.

V večini primerov se namreč naše osnovne zaznave izkažejo za precej resnične.



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #41 - 28.01.2005 at 12:51:44
 
t wrote on 28.01.2005 at 12:37:10:
Nič manj kot pa prepričevanje na podlagi svojega verjetja v neke spise in njihovo resničnost.

uživaj!


Vsekakor t. Prepričevanje na kakršnikoli podlagi, sploh če je prisotno omalovaževanje ali prezir, ni na mestu.

t wrote on 28.01.2005 at 12:37:10:
V večini primerov se namreč naše osnovne zaznave izkažejo za precej resnične.



V okviru naših osnovnih zaznav resničnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #42 - 28.01.2005 at 13:00:33
 
exodus wrote on 28.01.2005 at 12:12:52:
Tak način razumevanja karme kot ga imate nekateri tukaj gori je analogen oziroma zelo sličen razumevanju greha v krščanstvu. Človeku sugerira občutek krivde, da je vendarle nekaj moral delati napak, da se je izneveril pred Bogom, da je nesreča in trpljenje posledica greha, da je to neke vrste "božja kazen" za njega, ker je "grešil" oziroma ima "slabo karmo" in da si je vse to zaslužil, da ga "višja sila" na tak način kaznuje.  Človek išče vzrok za svojo nesrečo in hitro potegne smernice, ki slej ko prej vodijo k samemu sebi, k samoobtoževanju, kar pa je po moje lahko zelo škodljivo za psihočustveno stabilnost. Ker eno vsekako vem, da Bog ni sodnik, tudi vsa nesreča ne izvira iz tega, da bi morali po pogojem nekaj narediti slabo. Krivda je največji ubijalec človeške duše, in kakor se enkrat poajvi, se ti lahko ko črv zažere v meso, kar pa je lahko, kot sem že omenil, zelo nevarno. Vsaka vera bi te morala dvigati, ne pa da nas nekatere namernoi in selektivno obtežijo z občutki krivde, da potem nekateri "duhovneži" lažje manipulirajo z nami.

exodus, kdo pa je potem po tvoje kriv za nase obcuteno trpljenje, ce ne mi sami s svojimi napacnimi mislimi in dejanji? sej si sam prej sprejel to, da ce delas slabo da bos dobil slabo.

kjer pa je v igri manipulacija pa je v igri le umetni obcutek krivde, ki je zacasen. sam to ne pomen, da se mora zdej kakrsenkoli obcutek krivde ali nase odgovornosti kar odmislit. to je zatiskanje oci pred resnico in tud to slej k prej pripelje do psihicnih neravnovesij.
Back to top
 
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #43 - 28.01.2005 at 13:04:25
 
Torej, če karma, dobra ali slaba, ne obstaja, kaj je to potem? Bi lahko rekli, da je pač "križ,ki ga vzemi na svoje rame in hodi za menoj"? Jaz si pod tem stavkom predstavljam: sprijazni se in ne obupaj.

Še vedno niste dali tehtnega odgovora, kje je moj varovanec deček s cerebralno paralizo slabo SEJAL, da se je rodil s tem. In če starši niso krivi, Jezus je tako rekel, kdo je potem kriv? On sam in njegova prejšnja dejanja. Se motim? A ni Jezus rekel  'po vaših delih boste sojeni'  in 'kakor seješ, tako žanješ' in glede reinkarnacije je rekel: 'Janez je vendar Elija,ki je znova prišel'.

Kar se tiče krivde, Exodus, pa nisem obremenjena. Nisem obremenjena z nobeno krivdo, edino  mogoče, ko sem kdaj imela možnost preprečit kakšen prepir, pa sem raje zamolčala, da ne bi slučjano bila vpletena.

In tudi, če bi mi bil dan vpogled v grehe prejšnjih življenj, ne bi čutila krivde. Kaj bi čutil krivdo za nekaj,česar ne moreš več spremeniti. Glavno, da zdajle, na tej poti in tokrat, ne delaš hudega.
Če mi poveš protiargumente, da karme ni, ali pa mi poveš, da je vse slabo ali dobro (tiste sorte, kjer tega dobrega ali slabega ne moremo spreminjat-tetraplegik) SAMO NEKA DANOST in da ni posledica naših slabih del, pa bom sprejela kot nekaj novega in bo prav osvežujoče. Sem namreč leta in leta brala Karmo, pa Auro, pa Karmo plus, no sedaj berem Auro samo še zaradi rubrike psihologa Gerkmana, ker mi odstira vse možne neznanke, no in vedno je bilo govora o tem...izraz karma kot vseprisoten...Zadnje čase pa sem  brala v isti reviji karmo opisano  ne več kot neko kazen(kar je bilo popularno pred 12 leti), ampak o nečem, kar moramo predelat in če je možno, popravit. Ko sem prišla v Celju k eni regresoterapevtki, mi je povedala za neko mojo težavo,ki me je spremljala že od otroštva, pa je rekla, da je to pač moja karma. Enako mi je rekel en jasnovidec Osman Hasanpašič za dobro prijateljico,ki je blazno trpela v zakonu: to joj je sudbina, karma...
Izraz je pač kaj vem, popularen...in ni nujno, da bi prinašal človeku neko krivdo,kot praviš ti Exodus, pač pa neka blokada ali izziv.  
Niti pod razno ne gre za nikakršno krivdo, ki bi ga naj verjetje v karmo povzročalo in posledično škodo na samozavesti. Povsem jasno je,da če sprejmemo zakon karme, vzroka in posledice, da nismo mi bili tisti, ki so delali hudo, pač pa naši predhodniki, tiste osebnosti, ki so živele z mojo eno in isto in neuničljivo dušo, pred menoj- pred mojo sedanjo osebnostjo. O reinkarnaciji je ogromno podatkov, vsaj v budizmu, nekateri jogiji al kako se jim že reče, so šli pogledat 100 življenj nazaj in videli dela svojih predhodnikov. Torej si s sedanjimi delam ustvarjam karmo za naprej.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #44 - 28.01.2005 at 13:07:41
 
nisem še čist prepričana, kako je tole s karmo, mi je pa jasno, da karkoli je, ni dobre in slabe karme. samo karma je.
namreč, če dovolj od daleč pogledaš, je imelo vedno prav vse, kar nam je zgodilo, svoj namen.
in skor sem prepričana da je karma posledica časa in prostora. ker se brez tega nič ne more dogajat. tud nisem zihr, da moraš najprej karmo oddelat, da bi prišel do konca zapletov, prej mi je smiselno, da se zaradi karmičnih zapletov ne moreš dovolj intenzivno posvetit eliminiranju teka časa/prostora. in da je verjetno prav teženje k temu najbl važna stvar na svetu. ker poledično prekine vse zaplete.
po moje karma zato niti nima nekega posebnega smisla, je samo posledica zdrsa iz večnega trenutka.
a sem bla sploh razumljiva Roll Eyes Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8