Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 18
(Read 160510 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Univerzalni temeljni dohodek
Reply #60 - 21.01.2005 at 13:19:52
 
lola wrote on 21.01.2005 at 12:47:52:
Si pa napisal, da bi UTD takorekoč rešil socialno nepravičnost in neenakost, kar je naravnost pravljično.


Napisal sem, da je UDT korak v s meri k večji socialni pravičnosti in enakosti - nič pravličnega.

lola wrote on 21.01.2005 at 12:47:52:
Če bi pozorno prebral, bi ne našel v svobodni izbiri glede na svoje zmožnosti kakovostnih in finančno dostopnih storitev paternalizma. Sklepam pa, da veliko stika z genetsko prikrajšanimi ljudmi dosedaj nisi imel, tako da imaš težko predstavo, kako živijo in kaj potrebujejo.


Nisem mislil na debile - to zagotovo ne, temveč na to, da med nami obstajajo razlike, za katere sami nismo nič krivi.

lola wrote on 21.01.2005 at 12:47:52:
Aha, država bi marsikaj ohranila, vendar selektivno. Opa, torej ji bo dovoljeno selekcionirat? Kaj pa?


Vedno se izbira, kaj bo ostalo in kaj ne. UDT bi lahko zamenjal večino teh socialnih paketov, vendar pa bi določeni (na primer otroški dodatek) tudi ostali. Po potrebah.



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Univerzalni temeljni dohodek
Reply #61 - 21.01.2005 at 13:33:22
 
t wrote on 21.01.2005 at 13:09:56:
Če sem malo žleht je tale genij s Kranjske sorbone ena navadna rit. Njegove teorije in ideje gredo po načelu, da je zares lahko s tujim kurcem po koprivah tolči.

Mća spremljam že kar nekaj časa in se z njim v marsičem tudi strinjam, vendar pa se je v praksi izkazal kot navaden bedak: po eni strani bi se šel nekega ekzaktnega ekonomista, po drugi strani pa od njega nisem videl še nobenega izračuna: nič številk, svoje rezoniranje največkrat utemeljuje z raziskavami drugih. Lep primer je bilo njegovo teoretično dojemanje zdravstva, bolan primer pa njegov napad na alternativce.

Veliko je imel za povedati o gnilobi Ljubljanske ekonomske fakultete in lapo je znal žaliti starejše ekonomiste, medtem ko je bil ob nečednih početjih dekana svoje fakultete tiho kot rit. Baje, da sedaj kandidira za dekana Kranjske sormone... Ko je postal predsednik "sveta modrecev" pa se je najprej za par mesecev odpravil v Pitsburg. In seveda biti svetovalec, krasna stvar, biti izvajajalec, je pa malo težje (so mu ponudili funkcijo kjer bi lahko kaj naredil), kot že rečeno Mića je zelo uspešen v tem, da s tujmu kurcem tolče po koprivah.

tako kat tale citat:


Lep primer genijalnosti neke riti: naj mi nekdo pove, kje so delavci plačani po produktivnosti, razen morda na Kranjski Sorboni, tako kot je to lepo pokazal Mićin dekan?

Po eni strani ti bo uvajal minimalne in kolektivne plače, ter omejeval njihovo rast, hkrati pa bo govoril o tem kako bi se bilo dobro individualno dogovarjati.

Ne vem, katero teorijo proizvodnje ima ta genij s Kranjske sorbone v mislih, vendar pa je očitno, da pri proizvodnji naš Mića ni prišel dlje od teorije. Tisti, ki delajo na traku, vsekakor naredijo povsem enako in njihove norme so ponavadi navite do skrajnih meja - sedaj pa bi nekdo uvajal individualne pogodbe, da bojo "bolj pridni" dobili več.

Če gremo na teorijo pogajanj, so pogajanja neka vrste igra, kjer lahko močnejši že v začetku postavlja pravila in v danem primeru je več kot očitno, kdo je tukaj močnejši - mogoče superpridni delavec, ki je prišel podpisati pogodbo o svojem delu? Ideja je seveda mikavna, če bi bila pravila teh individualnih pogajanj dana v naprej in če bi se jih vsi držali. Dokler pa se vse skupaj dogaja v območju razmerij moči, bo šibkejši vedno tisti, ki bo izgubil največ .

Poleg tega pa ali lahko v državi delavec, ki naredi za dva dobi tudi, plačo za dva, če je rast plač omejena?



uživaj!


zanimivo, da ne znaš sešteti 1+1

pri nas obstaja tudi plačilni sistem, ki je odličen by pass za kolektivne pogodbe - študentsi servisi  Roll Eyes

in nižanje rasti plače se nanaša na indeksacijo ... torej usklajevanje z inflacijo, namesto na usklajevanje glede na mikro sposobnosti firme

Filmski sklad RS ni še nikoli subvencioniral nobenega slo filma, ki bi bil bodisi komercialno uspešen (a la Jebi ga) ali ki bi dosegel kakršnokoli mednarodno nagrado (a la Kruh in mleko) ... zato mi res ni jasno s čim podpiraš subvencionirane naše kvazi kulture? ... tisto kar ima umetniško vrednost je očitno sposobno preživeti tudi brez države in državnih subvencij

kar se pa slovenskih alternativcev tiče ... a mi lahko nekdo razloži alternativa čemu pa so? (glede na naš sistem je Mrko alternativa ljubljanskeu EF-ju)


aja pa da je bil zaposlen na FOV? kje pa naj bi bil ne EF preko ŠS .... kar se pa izračunov tiče, mrko ni ekonometrist ampak makroekonomist wich is big difference

kje opa ti s k***** opletaš je pa tvoja stvar ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Univerzalni temeljni dohodek
Reply #62 - 21.01.2005 at 14:24:36
 
sinjeoka wrote on 21.01.2005 at 13:33:22:
zanimivo, da ne znaš sešteti 1+1


a ti pa znaš?


sinjeoka wrote on 21.01.2005 at 13:33:22:
Filmski sklad RS ni še nikoli subvencioniral nobenega slo filma, ki bi bil bodisi komercialno uspešen (a la Jebi ga) ali ki bi dosegel kakršnokoli mednarodno nagrado (a la Kruh in mleko) ... zato mi res ni jasno s čim podpiraš subvencionirane naše kvazi kulture? ... tisto kar ima umetniško vrednost je očitno sposobno preživeti tudi brez države in državnih subvencij

kar se pa slovenskih alternativcev tiče ... a mi lahko nekdo razloži alternativa čemu pa so? (glede na naš sistem je Mrko alternativa ljubljanskeu EF-ju)


Meni je za film popolnoma vseeno - kot mi je vseeno še za marsikaj drugega in res je, da se tudi v naši kulturi velike rezerve. (še bolj vseeno mi je za Opero in Dramo, ta dva burgtetra, ki sta baje največja porabnika kulturnega proračuna)

Moja kritika je letela na strokovnost, kjer Mića ni naredil nobenega izračuna, zmotil se je celo v prepisovanju zneska: torej je bilo tisto kjegovo nažiganje samo navadno nažiganje, brez kakršnekoli utemeljitve.

Alternativa "uradni" umetnosti. Alternativa kot taka postavlja nove probleme pred uradno sprejeto umetnost, kar je pri naši "družinski" državi vez in poznanstev nujno. Alternativci so tako predvsem resna konkurenca tem, ki sicer ležijo na svojih lovorikah.

Mrko, da je alternativa, ne ga srat! Poglej si,s čem po večini utemeljuje svoje ideje: predvsem s tem, kar so naredili na EF in parimi enciklopedijami. Po moje je klasičen spolitiziran revček, ki se je odločil, da bo raje prvi na vasi. Sploh pa sedaj je praktično v vladi - res huda alternativa.

Kolikor vem je delal tudi na EF, pa je bil preveč zblojen - preberi si Tajnikarjev odgovor v Financah:
http://www.finance-on.net/show.php?id=108658

citat:
Quote:
Pa sem bil pozneje kar srečen, da dr. Mrkaić ni podpisal pogodbe, ki smo mu jo že podpisano poslali mi. V mesecih dela, ko je nadomeščal dr. Senjurja, je na ekonomski fakulteti naredil zdaleč največ nedopustnih stvari, odkar sem jaz na fakulteti, kot so prepustitev popravljanja izpitov študentom - demonstratorjem, izguba velikega števila izpitov, neodgovoren odnos do študentov in podobno. Če bi ga zaposlil, bi moral na podlagi zapisnika vodje dodiplomskega študija o nepravilnostih pri njegovem delu sprožiti najhujši disciplinski postopek.



sinjeoka wrote on 21.01.2005 at 13:33:22:
aja pa da je bil zaposlen na FOV? kje pa naj bi bil ne EF preko ŠS .... kar se pa izračunov tiče, mrko ni ekonometrist ampak makroekonomist wich is big difference

kje opa ti s k***** opletaš je pa tvoja stvar ...


Aha če si "makroekonomist" potem ti ni potrebno niti prepisovati, kaj šele, da bi karkoli zares dokazoval? Taki "makroekonomisti", ki za svoje opletanje ne rabijo drugega kot svoj rezime, za moje pojme niso vredni pol pizde mrzle vode. Če se gredo resne znanstvenike, morajo svoje trditve tudi znanstveno utemeljiti.

Kjerkoli že opletam, opletam s svojim, nikoli s tujim.



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Univerzalni temeljni dohodek
Reply #63 - 21.01.2005 at 14:27:29
 
sinjeoka wrote on 21.01.2005 at 13:33:22:
in nižanje rasti plače se nanaša na indeksacijo ... torej usklajevanje z inflacijo, namesto na usklajevanje glede na mikro sposobnosti firme

Kolega g. Mrkaića, Sašo Polanec je v zadnjih tednih na TV že najmanj 10x razlagal, da je potrebno odpraviti minimalno plačo in kolektivno pogajanje in pri tem indeksacije sploh omenil ni.

Quote:
Filmski sklad RS ni še nikoli subvencioniral nobenega slo filma, ki bi bil bodisi komercialno uspešen (a la Jebi ga) ali ki bi dosegel kakršnokoli mednarodno nagrado (a la Kruh in mleko) ... zato mi res ni jasno s čim podpiraš subvencionirane naše kvazi kulture? ... tisto kar ima umetniško vrednost je očitno sposobno preživeti tudi brez države in državnih subvencij

Kakor jaz vem je filmski sklad skoraj v celoti financiral Kruh in mleko, sicer se je Cvitkovič z njimi dolgo natezal, ker so mu odobrili samo kratki film in ne celovečerca.

Quote:
kar se pa slovenskih alternativcev tiče ... a mi lahko nekdo razloži alternativa čemu pa so? (glede na naš sistem je Mrko alternativa ljubljanskeu EF-ju)
ne razumem, kaj sprašuješ tukaj, za kakšne alternative gre?

bp

P.S. Kje si se pa ti seštevat naučila?
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Univerzalni temeljni dohodek
Reply #64 - 21.01.2005 at 14:48:15
 
t wrote on 21.01.2005 at 14:24:36:
a ti pa znaš?



Meni je za film popolnoma vseeno - kot mi je vseeno še za marsikaj drugega in res je, da se tudi v naši kulturi velike rezerve. (še bolj vseeno mi je za Opero in Dramo, ta dva burgtetra, ki sta baje največja porabnika kulturnega proračuna)

Moja kritika je letela na strokovnost, kjer Mića ni naredil nobenega izračuna, zmotil se je celo v prepisovanju zneska: torej je bilo tisto kjegovo nažiganje samo navadno nažiganje, brez kakršnekoli utemeljitve.

Alternativa "uradni" umetnosti. Alternativa kot taka postavlja nove probleme pred uradno sprejeto umetnost, kar je pri naši "družinski" državi vez in poznanstev nujno. Alternativci so tako predvsem resna konkurenca tem, ki sicer ležijo na svojih lovorikah.

Mrko, da je alternativa, ne ga srat! Poglej si,s čem po večini utemeljuje svoje ideje: predvsem s tem, kar so naredili na EF in parimi enciklopedijami. Po moje je klasičen spolitiziran revček, ki se je odločil, da bo raje prvi na vasi. Sploh pa sedaj je praktično v vladi - res huda alternativa.

Kolikor vem je delal tudi na EF, pa je bil preveč zblojen - preberi si Tajnikarjev odgovor v Financah:
http://www.finance-on.net/show.php?id=108658

citat:



Aha če si "makroekonomist" potem ti ni potrebno niti prepisovati, kaj šele, da bi karkoli zares dokazoval? Taki "makroekonomisti", ki za svoje opletanje ne rabijo drugega kot svoj rezime, za moje pojme niso vredni pol pizde mrzle vode. Če se gredo resne znanstvenike, morajo svoje trditve tudi znanstveno utemeljiti.

Kjerkoli že opletam, opletam s svojim, nikoli s tujim.



uživaj!


ooooooooo  Shocked a zdaj se bomo pa šli katera kultura je več vredna ... alternativa ali burgerteater   Grin....

veš meni se malo jebe katera ... financirala bi pa samo tisto, ki bo meni všeč s tem, da plačam vstopnico, kupim CD, ali knjigo (pa nič več)


zdej mi boš bolj težko razložil kdo se je zmotil pri prepisovanju, ali kdo je imel težave pricopy pastanju člankov?

aja pa filozofi baje v večini tudi tiskajo lastne umotvore (in običajno je quota precej več kot od original teksta)

... sicer pa ... družbene meritve opravi

- statistik
- ekonometrik jih poveže
- makroekonomist pa interpretira


hvala za razlago pojma alternative  Grin ... ama jaz bi malo manj filozofije in več prakse v smislu ... da so Pankerti alternativa Game overju?? Grin  Grin

kar se pa g. Tajnikarja tiče pa tole - Kdor dela tudi greši, kdor nič ne dela samo greši. Če je Tajnikar našel edino napako v tistih zgubljenih izpitih, lahko vprašaš kateregakoli študenta Ekonomije kakšne so možnosti za vpogled v izpite pri ostalih profesorjih? G. Mrko jevsaj imel jajčka za priznanje lastnih napak - sposobnost samokritike je precej redko dejanje pri nas ... a ne ... ostali profesorji lastno nesposobnost raje skrivajo za tem ... da jih na govorilne ure sploh ni Roll Eyes


za bp ... če se ne motim (in se ne ) sem T ju odgovarjala na očitek zmanjševanja rasti plač (torej indeksaciji, ki potegne VSE plače za sabo za razliko, odprave kolektivnih pogodb in indeksacije ... ki bo povzročila partikularno razhajanje enih plač gor enih dol)


sej je lepo, da znaš brskat po netu ... ama odobritev denarja še ne pomeni, da je bilo karkoli podprto z denarnim tokom
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Univerzalni temeljni dohodek
Reply #65 - 21.01.2005 at 14:48:55
 
Bom še zadnjič poskusil:

V čem je razlika med Univerzalnim Temeljnim Dohodkom v znseku recimo 240.000 SIT letno in splošno davčno olajšavo, pri kateri se plačilo dohodnine vsem zmanjša za 240.000 SIT in še dodatnih korektivov, ki omogočajo (osnovno) življenje tudi tistim, ki zaradi genetske loterije ostanejo brez dohodkov?

Razlika je, da v drugem primeru, tisti, ki so se odločili da ne bodo niti poskušali si prislužiti minimalnega dohodka, ne dobijo prav ničesar. V ozadju stoji pa ideja, da bi moral biti prav vsak posameznik vključen v produktivne procese družbe.

Alternativa temu je tretjinska družba, kjer bo samo še del človeštva ustvarjal dohodke, ostalim pa bo sicer nekako omogočeno preživetje skozi UTD ali kaj podobnega.

Se mi zdi, da bi bil UTD prvi korak do splošnega sprejetja ideje o trejinski družbi. Kako svetla prihodnost pa se skriva za tem pa si lahko morda tudi preberete v recimo prastarem Vonnegutovem antiutopičnem romanu Player Piano ali pokukate v zelo sodobno in zelo realno vsakdanjost brazilskih favel.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Univerzalni temeljni dohodek
Reply #66 - 21.01.2005 at 14:57:39
 
Quote:
Razlika je, da v drugem primeru, tisti, ki so se odločili da ne bodo niti poskušali si prislužiti minimalnega dohodka, ne dobijo prav ničesar. V ozadju stoji pa ideja, da bi moral biti prav vsak posameznik vključen v produktivne procese družbe.

Alternativa temu je tretjinska družba, kjer bo samo še del človeštva ustvarjal dohodke, ostalim pa bo sicer nekako omogočeno preživetje skozi UTD ali kaj podobnega.



Ali nekaj podobnega. Pa saj to ze imamo, nekaj podobnega - denarne pomoci. Za tiste, ki ne ustvarjajo dohodka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Univerzalni temeljni dohodek
Reply #67 - 21.01.2005 at 14:58:55
 
t wrote on 21.01.2005 at 13:09:56:
Po eni strani ti bo uvajal minimalne in kolektivne plače, ter omejeval njihovo rast, hkrati pa bo govoril o tem kako bi se bilo dobro individualno dogovarjati.

sinjeoka wrote on 21.01.2005 at 13:33:22:
in nižanje rasti plače se nanaša na indeksacijo ... torej usklajevanje z inflacijo, namesto na usklajevanje glede na mikro sposobnosti firme

Quote:
Kolega g. Mrkaića, Sašo Polanec je v zadnjih tednih na TV že najmanj 10x razlagal, da je potrebno odpraviti minimalno plačo in kolektivno pogajanje in pri tem indeksacije sploh omenil ni.

sinjeoka wrote on 21.01.2005 at 14:48:15:
za bp ... če se ne motim (in se ne ) sem T ju odgovarjala na očitek zmanjševanja rasti plač (torej indeksaciji, ki potegne VSE plače za sabo za razliko, odprave kolektivnih pogodb in indeksacije ... ki bo povzročila partikularno razhajanje enih plač gor enih dol)


Motiš se, t ni nikjer omenjal indeksacije. Polanec tudi ne.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Univerzalni temeljni dohodek
Reply #68 - 21.01.2005 at 14:59:40
 
t wrote on 21.01.2005 at 13:19:52:
Napisal sem, da je UDT korak v s meri k večji socialni pravičnosti in enakosti - nič pravličnega.


Nisem mislil na debile - to zagotovo ne, temveč na to, da med nami obstajajo razlike, za katere sami nismo nič krivi.



Ta korak k pravicnosti, to JE pravljicno.

Tudi debili zivijo med nami. Njim torej ne bi dal UTD?
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Univerzalni temeljni dohodek
Reply #69 - 21.01.2005 at 15:00:48
 
Quote:
Motiš se, t ni nikjer omenjal indeksacije. Polanec tudi ne.

bp


em ... t je govoril o zmanjševanju rasti plač - ki je v trenutnem sistemu pripeta na indeksacijo  Roll Eyes


plus ... kolikor jaz Mrkota razumem, bi on minimalne plače, določene s kolektivno pogodbo odpravil (but I can be wrong)
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Univerzalni temeljni dohodek
Reply #70 - 21.01.2005 at 15:17:35
 
sinjeoka wrote on 21.01.2005 at 15:00:48:
em ... t je govoril o zmanjševanju rasti plač - ki je v trenutnem sistemu pripeta na indeksacijo  Roll Eyes

Kakor sem jest t-ja razumel, se je spraševal, kje je smisel individualnega dogovarjanja o plačah v sistemih, kjer so praktično vsi plačani enako (minimalno).

bp

P.S. Koliko je 2+2?

Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Univerzalni temeljni dohodek
Reply #71 - 21.01.2005 at 15:27:39
 
Quote:
Kakor sem jest t-ja razumel, se je spraševal, kje je smisel individualnega dogovarjanja o plačah v sistemih, kjer so praktično vsi plačani enako (minimalno).

bp

P.S. Koliko je 2+2?




ta druga dvojka se nahaja v topiku o obdavčenju študentskega dela - in na t-jevo ambivalentno pozicijo ... moj keš v avstrijo, slo se ne plačuje davkov, slo pa naj plačuje UDT

minimalna plača pri nas ni tista v kolketivni pogodbi, ampak tista, ki jo plačuje ŠS
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Univerzalni temeljni dohodek
Reply #72 - 21.01.2005 at 15:37:50
 
sinjeoka wrote on 21.01.2005 at 14:48:15:
ooooooooo  Shocked a zdaj se bomo pa šli katera kultura je več vredna ... alternativa ali burgerteater   Grin....

zdej mi boš bolj težko razložil kdo se je zmotil pri prepisovanju, ali kdo je imel težave pricopy pastanju člankov?


še malo C/P ja o populistku Mrkaiću:
http://www.mladina.si/tednik/200444/clanek/uvo-manipulator--sinisa_gacic/

"“No, če bi svoje kvazikulturno delovanje junaki z Metelkove plačevali sami, to ne bi nikogar motilo. Ker 'požirajo' velikanske vsote denarja, pa se moramo vprašati: koliko življenj bi lahko rešili z denarjem, ki ga za lastno zabavo in indoktrinacijo zapravijo psevdointelektualni levičarji z Metelkove?” je v svoji kolumni metelkovce obtoževal Mrkaić, ki so ga kmalu zatem pristojni z ministrstva za kulturo podučili, da je mojster številk in ekonomskih analiz narobe interpretiral vsoto 1,3 milijarde SIT.

“Ta sredstva so namreč namenjena za obnovo južnega dela Metelkove, kjer so prostori nacionalnih javnih zavodov (kot so Slovenski etnografski muzej, Narodni Muzej, Moderna galerija) in ki je v lasti Republike Slovenije. V severnem delu, ki je v lasti MOL in se imenuje Metelkova mesto, je ministrstvo letos financiralo le dva izvajalce, in sicer Teater Gromki s 600 tisoč SIT in KUD mrežo s 3,7 milijona SIT,” je v odzivu na kolumno zapisala PR-služba ministrstva. "

Najbrž ni bilo nobenega ekonometrista, da bi geniju s Kranjske sorbone zajel podatke?

sinjeoka wrote on 21.01.2005 at 14:48:15:
G. Mrko jevsaj imel jajčka za priznanje lastnih napak - sposobnost samokritike je precej redko dejanje pri nas ... a ne ... ostali profesorji lastno nesposobnost raje skrivajo za tem ... da jih na govorilne ure sploh ni Roll Eyes


Sicer vem, da ste ženske zelo fascinirane s tem, česar nikoli ne boste imele, vendar pa je tale z jajčki malo mimo, tako kot je mimo to s sposobnostjo priznavanja lastnih napak:
"Navkljub citirani reakciji pa Mrkaić v nadaljevanju polemike ne odstopa od milijardne vsote in v enem izmed nadaljevanj forumske polemike vztraja: ”… pozorno branje moje kolumne pokaže, da sem napisal, da gre ta denar za Metelkovo, tako kot piše na domači strani ministrstva za kulturo.”

Tako kot je pokazal jajčka, ko se je rezkrivalo miljonske honorarje, ki si jih je nakazoval njegov dekan.

Pa še en C/P, ki nazorno pokaže populizem nekega Miće:
"Mrkaić pa se jasno ni pozanimal niti o gejevski sceni kluba Tiffany, ki mu očita organiziranje subvencioniranih karaok: “A preden začnete polemizirati z mano, poglejte v oči bolnikom na onkologiji in jim recite v obraz: 'Vaše trpljenje in umiranje je vredno manj kot naše subvencionirane karaoke na Metelkovi!'" Klub Tiffany od ministrstva za kulturo ni nikoli dobil nikakršnih subvencij."

Človek, ki se kot strokovnjak loteva zadev na takšen način, pri meni izgubi veliko pik.


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Univerzalni temeljni dohodek
Reply #73 - 21.01.2005 at 15:47:11
 
t wrote on 21.01.2005 at 15:37:50:
še malo C/P ja o populistku Mrkaiću:
http://www.mladina.si/tednik/200444/clanek/uvo-manipulator--sinisa_gacic/

"“No, če bi svoje kvazikulturno delovanje junaki z Metelkove plačevali sami, to ne bi nikogar motilo. Ker 'požirajo' velikanske vsote denarja, pa se moramo vprašati: koliko življenj bi lahko rešili z denarjem, ki ga za lastno zabavo in indoktrinacijo zapravijo psevdointelektualni levičarji z Metelkove?” je v svoji kolumni metelkovce obtoževal Mrkaić, ki so ga kmalu zatem pristojni z ministrstva za kulturo podučili, da je mojster številk in ekonomskih analiz narobe interpretiral vsoto 1,3 milijarde SIT.

“Ta sredstva so namreč namenjena za obnovo južnega dela Metelkove, kjer so prostori nacionalnih javnih zavodov (kot so Slovenski etnografski muzej, Narodni Muzej, Moderna galerija) in ki je v lasti Republike Slovenije. V severnem delu, ki je v lasti MOL in se imenuje Metelkova mesto, je ministrstvo letos financiralo le dva izvajalce, in sicer Teater Gromki s 600 tisoč SIT in KUD mrežo s 3,7 milijona SIT,” je v odzivu na kolumno zapisala PR-služba ministrstva. "

Najbrž ni bilo nobenega ekonometrista, da bi geniju s Kranjske sorbone zajel podatke?


Sicer vem, da ste ženske zelo fascinirane s tem, česar nikoli ne boste imele, vendar pa je tale z jajčki malo mimo, tako kot je mimo to s sposobnostjo priznavanja lastnih napak:
"Navkljub citirani reakciji pa Mrkaić v nadaljevanju polemike ne odstopa od milijardne vsote in v enem izmed nadaljevanj forumske polemike vztraja: ”… pozorno branje moje kolumne pokaže, da sem napisal, da gre ta denar za Metelkovo, tako kot piše na domači strani ministrstva za kulturo.”

Tako kot je pokazal jajčka, ko se je rezkrivalo miljonske honorarje, ki si jih je nakazoval njegov dekan.

Pa še en C/P, ki nazorno pokaže populizem nekega Miće:
"Mrkaić pa se jasno ni pozanimal niti o gejevski sceni kluba Tiffany, ki mu očita organiziranje subvencioniranih karaok: “A preden začnete polemizirati z mano, poglejte v oči bolnikom na onkologiji in jim recite v obraz: 'Vaše trpljenje in umiranje je vredno manj kot naše subvencionirane karaoke na Metelkovi!'" Klub Tiffany od ministrstva za kulturo ni nikoli dobil nikakršnih subvencij."

Človek, ki se kot strokovnjak loteva zadev na takšen način, pri meni izgubi veliko pik.


uživajte!


od kdaj pa je Mladina strokovna revija  Grin  Grin  Grin
(mene osebno deluje ena taka FDV humoreska)

- bodi tok pa pejt pogledat koliko Zavodov je v Metelka mesto
(Metelkova se financira skozi več virov
- lastniško
- projektno
- UVI
- preko EU in Sorosa (za kar mora iti skozi državni filter, odobritve)
- preko davčnih olajšav (recimo ali si se vprašall koliko bi morali plačati za najem elitne lokacije v centru LJ - tudi to je po pravilih EU državna oziroma javna subvencija, ki je čist tko baj d vej protipravna)



Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Univerzalni temeljni dohodek
Reply #74 - 21.01.2005 at 15:50:28
 
sinjeoka wrote on 21.01.2005 at 15:27:39:
ta druga dvojka se nahaja v topiku o obdavčenju študentskega dela - in na t-jevo ambivalentno pozicijo ... moj keš v avstrijo, slo se ne plačuje davkov, slo pa naj plačuje UDT

minimalna plača pri nas ni tista v kolketivni pogodbi, ampak tista, ki jo plačuje ŠS



Tukaj ni ničesar ambivalentnega - popolnoma normalno je, da bo vsak hotel od svojega dela čim več. Poleg tega pa država od mene pobere popolnoma dovolj, že s tem da sem. Sicer pa res ne vem, kako si predstavljaš to minimalno plačo.

Zato sam vidim UTD kot nekaj, kar naj bi pripeljalo do večje racionalizacije celotnega sistema, ne pa kot večjo obremenitev tistih, katerim se jemlje.

Prvi absurd vseh humanitarnih organizacij in social je to, da lahko nekdo popolnoma mirno kuje dobiček na tuji nesreči pri čemer sploh lahko mirno zaspi oziroma si misli, da dela dobro - u bistvu mi gre ob tem na kozlanje. To, da se določeni preživljajo s tem, da drugim teče voda v grlo, to ni niti približno pravično.


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 18