Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 7
(Read 38068 times)
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Peticija za obdavceno studentsko delo
Reply #45 - 21.01.2005 at 08:35:29
 
siaj wrote on 20.01.2005 at 17:52:31:
pač je DEJSTVO, da je kadrov z družboslovno izobrazbo preveč na trgu delovne sile


mogoče zaradi (pre)lahkega študija na FDV?


siaj wrote on 20.01.2005 at 17:52:31:
in glede na to, da ti pravo očitno ne dela težav, verjamem pa, da še mnogim drugim pravnikom v SLO, prosim, dejte že to državo zrihtat, da bo pravna


saj v zadnjih nekaj letih se je mnogo premaknilo, res pa da še precej manjka... ne vem zakaj se ne preusmeri delo na arbitražna sodišča po zgledu modernih držav? s tem bi z neprimerno hitrejšimi postopki bistveno razbremenili sodišča tudi gospodarskega prava, kot se je to zgodilo s civilnim pravom, ko so posamezniki spoznali prednosti mediacije

Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Peticija za obdavceno studentsko delo
Reply #46 - 21.01.2005 at 08:38:09
 
siaj wrote on 20.01.2005 at 17:52:31:
he he ... točno to, kar si napisala, je bil tud moj point -- a zdej štekaš?

mene ne zanima, kakšno mnenje imaš o družboslovcih kot o ogroženi vrsti (jaz takšnega mnenja nimam, ne da nismo ogroženi, celo preveč nas je) --

pač je DEJSTVO, da je kadrov z družboslovno izobrazbo preveč na trgu delovne sile

konec koncev so pa vsem podatki na voljo

in glede na to, da ti pravo očitno ne dela težav, verjamem pa, da še mnogim drugim pravnikom v SLO, prosim, dejte že to državo zrihtat, da bo pravna





Smiley iz tvojega pisanja očitno izhaja, da si bila na spremembo nepripravljena in da ti je bil izgovor za lastno nepripravljenost na spremenjene razmere dela ŠS hinavska in na tiho speljana reforma (ki pa je bila vse prej kot na tiho) in pa da očitno veš kakšni so državni mehanizmi sprenevedanja

družboslovci so ena taka zanimiva grupa, oziroma vsaj tisti, ki jih osebno poznam, da so raje brez dela, kot pa da bi delali nekaj za kar niso študirali - v glavnem jim je prekvalifikacija izpod časti (poznam pa nekaj svetlih izjem) in ogroženost se ni nanašala, na to da jih globalno gledano premalo, ampak kao da reveži bogi ne morejo dobiti služb (oziroma dela za preživetje)

kar se pa prvnikov v naši državi tiče, imam pa o njih približno tako pritlehno mnanje kot o FDV - torej da so polapismeni + plus pravnost države narašča v obratnem sorazmerju s številom pravnikov
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Peticija za obdavceno studentsko delo
Reply #47 - 21.01.2005 at 08:45:26
 
ixtlan wrote on 21.01.2005 at 08:35:29:
saj v zadnjih nekaj letih se je mnogo premaknilo, res pa da še precej manjka... ne vem zakaj se ne preusmeri delo na arbitražna sodišča po zgledu modernih držav? s tem bi z neprimerno hitrejšimi postopki bistveno razbremenili sodišča tudi gospodarskega prava, kot se je to zgodilo s civilnim pravom, ko so posamezniki spoznali prednosti mediacije



arbitražna sodišča ne morejo zamenjat rednih sodišč in jih v nobeni državi še niso zamenjala

kar se mediacije tiče, je pa to zgolj prepakiranje "poravnalnih" svetov, ki jih poznamo že 20 let ......

in čist btw ... pri nas ni nobenega civilnega oddelka, ki bi bil up to date z zadevami


Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Peticija za obdavceno studentsko delo
Reply #48 - 21.01.2005 at 09:08:29
 
sinjeoka wrote on 21.01.2005 at 08:45:26:
arbitražna sodišča ne morejo zamenjat rednih sodišč in jih v nobeni državi še niso zamenjala


arbitraža bi lahko razbremenila, ne zamenjala redna sodišča kar je tudi njih namen, poleg nižjih stroškov postopka
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Peticija za obdavceno studentsko delo
Reply #49 - 21.01.2005 at 09:46:58
 
ixtlan wrote on 21.01.2005 at 09:08:29:
arbitraža bi lahko razbremenila, ne zamenjala redna sodišča kar je tudi njih namen, poleg nižjih stroškov postopka



brilijantno

a te smem vprašat kakšnega profila družboslovec si?

arbitraža je zasebno sodišče, za to da gresta stranki na arbitražo se morara s pisno pogodbo DOGOVORIT

a) na katero arbitaržo bosta šli
b) določiti arbitre (sodnike) POIMENSKO
c) določiti pravila postopka
d) določiti katero redno sodišče bo arbitražno odločbo (sodbo) izvršilo

torej med obema strankama mora obstajati visoka stopnja konsenza in kultiviranosti - zdaj si pa predstavljaj tipični slovenski spor za 1 m meje levo ali desno? Ali pa spor glede višine preživnine za otroka?

Plus arbitraže so zelo drage in so načeloma dražje kot redna sodišča. Pri nas je zadeva obrnjena vendar samo zato, ker stroški rednih sodišč naraščajo zaradi sodnih zaostankov! Če pa bi arbitraža ali redno sodstvo zadevo razrešile v približno enako dolgem časovnem obdobju bi bila redna sodišča neprimerno cenejša.

Pa še ena zadeva ... arbitraže smejo samo razsojat, ne pa sodnih odločb tudi izvrševat!!!

(zapisano velja za arbitraže na splošno in je veljavno tako za domače, kot tudi za tuje)
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Peticija za obdavceno studentsko delo
Reply #50 - 21.01.2005 at 12:47:28
 
sinjeoka wrote on 21.01.2005 at 09:46:58:
brilijantno

a te smem vprašat kakšnega profila družboslovec si?

arbitraža je zasebno sodišče, za to da gresta stranki na arbitražo se morara s pisno pogodbo DOGOVORIT

a) na katero arbitaržo bosta šli
b) določiti arbitre (sodnike) POIMENSKO
c) določiti pravila postopka
d) določiti katero redno sodišče bo arbitražno odločbo (sodbo) izvršilo

torej med obema strankama mora obstajati visoka stopnja konsenza in kultiviranosti - zdaj si pa predstavljaj tipični slovenski spor za 1 m meje levo ali desno? Ali pa spor glede višine preživnine za otroka?

Plus arbitraže so zelo drage in so načeloma dražje kot redna sodišča. Pri nas je zadeva obrnjena vendar samo zato, ker stroški rednih sodišč naraščajo zaradi sodnih zaostankov! Če pa bi arbitraža ali redno sodstvo zadevo razrešile v približno enako dolgem časovnem obdobju bi bila redna sodišča neprimerno cenejša.

Pa še ena zadeva ... arbitraže smejo samo razsojat, ne pa sodnih odločb tudi izvrševat!!!

(zapisano velja za arbitraže na splošno in je veljavno tako za domače, kot tudi za tuje)


kaj pravzaprav hočeš povedat?

a) da so arbitražna razsodišča bedarija
b) da nimam pojma o čem govorim ker nisem družboslovec Roll Eyes

logično je, da se bodo raznorazni uzakonjeni ropi vedno izvrševali preko rednega sodišča... izvensodnega reševanja sporov pa se bodo pač posluževali tisti kultiviranci, ki želijo v čimkrajšem času, s čimmanj stroški priti do rešitve spora

jaz ne vidim prav nobene pomanjkljivosti in same pluse

in ne vem zakaj zadeva pri nas še ni zaživela... če uporabim tvoje besede, verjetno zato ker nismo dovolj kultivirani...ali pa zato ker pravniki premalo razmišljajo v to smer...škoda, lahko bi lepo zaslužili, vrste na sodiščih bi se pa skrajšale
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Peticija za obdavceno studentsko delo
Reply #51 - 21.01.2005 at 13:10:40
 
ixtlan wrote on 21.01.2005 at 08:27:05:
na račun umetnikov zihr ne
na račun uvožene robe z dežel s poceni delovno silo
in na račun blagovnih znamk z visoko dodano vrednostjo

ne me narobe razumet, s svojim postom nisem hotel povedat, da je trgovec revež Smiley govoril sem o umetnikih (in tud posameznikih) in visokih davkih...kukrkol se obrneš, ti država pobere polovico (v navedenem primeru celo bistveno več) tega kar narediš

to da veliki trgovci šparajo pri plačah je povsem drug problem, problem kapitalističnega načina mišljenja, katerega tudi jaz (pa čeprav) v vlogi direktorja družbe s 26 zaposlenimi (11 od tega v trgovski, ostali v storitveni dejavnosti), obsojam in se trudim razmere zbalansirati in pričarati čimveč koristi svojim zaposlenim, v precej nemogočih razmerah, ki vladajo v slovenskem gospodarstvu...

8)
ma to, da si ti eden tistih, ki delajo revolucijo v biznis svetu itak vem  Smiley Wink sm btc "kurcala" ker to kar sm tam opazila v roku 1 leta, je skor neverjetno; predvsem pa tud tišina in podpora s strani samih firm in trgovcev v tem umetnem mestu.... to mi je še bolj neverjetno; k uno logiko, da služjo eni k pr norcih še štekam....sam una vdanost brezizhodna, brezupna.... jst sm depresivna skor ratala, sam k sem une depraste face gledala, vdane v usodo...

ma pol k sm tam celi hali napovedala, da bom pustila službo in ko dejansko sm jo, so bli kar veseli azme; sam upam, da je še kdo ušel artificial svetu, ki tam dogaja.... Wink Grin Roll Eyes
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Peticija za obdavceno studentsko delo
Reply #52 - 21.01.2005 at 13:24:27
 
ixtlan wrote on 21.01.2005 at 12:47:28:
kaj pravzaprav hočeš povedat?

a) da so arbitražna razsodišča bedarija
b) da nimam pojma o čem govorim ker nisem družboslovec Roll Eyes

logično je, da se bodo raznorazni uzakonjeni ropi vedno izvrševali preko rednega sodišča... izvensodnega reševanja sporov pa se bodo pač posluževali tisti kultiviranci, ki želijo v čimkrajšem času, s čimmanj stroški priti do rešitve spora

jaz ne vidim prav nobene pomanjkljivosti in same pluse

in ne vem zakaj zadeva pri nas še ni zaživela... če uporabim tvoje besede, verjetno zato ker nismo dovolj kultivirani...ali pa zato ker pravniki premalo razmišljajo v to smer...škoda, lahko bi lepo zaslužili, vrste na sodiščih bi se pa skrajšale



jaz ti pravim  samo to, da arbitraže ne morejo zamenjati rednih sodišč, lahko so pa zelo učinkovito sredstvo, ki dopolnjuje sistem rednih sodišč ...

... recimo arbitraže se načeloma uporabljajo v "in fach" sporih, torej za visokospecializirane gospodarske zadeve


drugače pa ........ kjer so ljudje zadosti kultivirani tudi arbitraže ne rabijo, ke nastale spore sproti rešujejo s pogajanjem in dogovarjanjem ........

.... pa še to .... sem imela čast videti mediatorja v Angliji (je šlo za zavarovalniški spor) in mediatorja pri nas ... naši mediatorji imajo isti problem kot sodniki ... na sestanke hodijo nepripravljeni, primera ne poznajo, povrh vsega pa jim včasih zmanjka tudi znanja konkretne pravne zakonodaje ....

... problem pri nas je v vsesplošnem stanju duha in odnosu do dela, za katerega so plačani .... za dobro/slabo delo ni noben odgovoren in v primeru šlamstike noben ne nosi odgovornosti ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Peticija za obdavceno studentsko delo
Reply #53 - 22.01.2005 at 14:43:32
 
sinjeoka wrote on 21.01.2005 at 08:38:09:
Smiley iz tvojega pisanja očitno izhaja, da si bila na spremembo nepripravljena in da ti je bil izgovor za lastno nepripravljenost na spremenjene razmere dela ŠS hinavska in na tiho speljana reforma (ki pa je bila vse prej kot na tiho) in pa da očitno veš kakšni so državni mehanizmi sprenevedanja





to kar se tiče hinavščine:

lahko seveda trdiš, da je to moja interpretacija in izgovor za mojo nevednost in malomarnost, ker se nisem na to reformo pripravila

ampak se itak nisem imela kej pripravljat - dohodnino bo treba oddat, zakon je zakon  Grin //aja  Grin, moje veliko bogastvo sem pa na hitrco strpala čez mejo//

hinavščina pa še vedno velja:

in sicer gledam Dnevnik na TVS in tam ob predaji oblasiti najprej pokažejo Janeza Janšo, ki pravi, da je sicer davčna reforma bila potrebna, vendar ni dobra in bo treba uzpeljat REFORMO davčne REFORME ?!?

potem pa takoj za njim Toneta Ropa, ki pravi, da se zaveda, da davčna reforma ni dobra, in da se strinja s tem, da bo treba izpeljat REFORMO davčne REFORME ?!?

a veš, kaj ... oni sami sebi delo delajo

in zato:

jaz sklepam iz tega:

1.) da so očitno izpeljali reformo, za katero so vedeli, da ni popolna

2.) iz točke 1. izhaja, da so jo prehitro

3.) iz točk 1. in 2. pa da so jo po hinavsko sprejeli, ker so jo, tik preden so se spokal dol z oblasti in so jo kljub temu, da so vedeli, da ni čisto dobra

to je bistvo, to je bistvo

kar se tiče medijev:

lahko mi verjameš ali tudi ne ... glede medijev jaz že zdavnaj nisem naivna, ampak izjave so bile izrečene in človeka, ki sta jih izrekla, sta bila posneta v VP (razen, če sta bila dve drugi osebi, le zelo dobro zamaskirani, preoblečeni v trenutno zelo znana politika, pol dam roke stran - ja in videz tudi lahko vara, kdo ve, morda sta bili ženski, za katere zadnje čase pisarijo, da jih je bilo in jih je cel kup na oblasti  Grin)
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Peticija za obdavceno studentsko delo
Reply #54 - 22.01.2005 at 14:55:54
 
bom kr tegale uporabu
Bardo_Thodol wrote on 18.01.2005 at 13:39:32:
Jaz sem proti obdavčitvi študentskega dela, saj gre le za prekladanje denarja iz enega žepa v drugega, akontacijo bodo študentom na koncu itak vrnili.

Res pa bi bil že čas, da se malo poreže peruti raznim "študentskim" funkcionarjem, ki delujejo še čisto po principih stare partije in jih imajo tudi študentje sami že poln kufer.

se reče
kar so zdej nardil je čist mim.
dejansko (tudi) študenti financirajo državo.

to da pa se v organizacijah dogajajo nepravilnosti na nivojih o katerih piše sinjeoka, za to obstajajo vzvodi za to popravt ... se mi zdi ...
lahko pa da tud ne obstajajo, v tem primeru jih treba ustanovit ...



jest pač mislm da svobodno ustvarjanje mora obstajat, tko v mladih letih, kot v poznejših, sploh če se ne ukvarjaš glih z najbolj turbopridobitno dejavnostjo. in tud se ne strinjam s tem, da bi že kot študent človk mogu živet državo in vse kar zraven spada. tako kot je pa sploh ne.
jest verjamem da je državi v interesu to, da bi se ljudje že v mladih letih robotizirali, taki kot je trenutno ...
verjamem

se mi pa ne zdi pametno ...

zpiz je pa prazen ker ima prevelike stroške ...
ker je preveč bolanih ljudi, ki so delali kt psi, povečini, ker je bil takrat tak sistem, zdej mi delamo, pol bojo pa eni drugi ... zdej pa ni več tak sistem.
zdej je sistem tak, kolkr si boš nagrebu, tolk boš imel (na starost), penzije bojo itaq po par deset jurjev (menda).

tko da ... ni rešitev v obdavčenju mladih, ampak v (naravnem) ohranjanju zdravja srednje starih in mladih, in pa naravnem zdravjenju starih.
in to je vse kar je.
na žalost.


hmmm kali
vidimo ta problem, pa se nam ne zdi problem ...



prispevki delodajalcev na študentsko delo bi verjetno res razrešl problem, ki ga nekateri vidite tu notri, ampak kolkr jest vidm na napačen način ... svoboda je vrednota v mojem svetu. namreč vse to sranje z nenaravnim delom za druge ljudi upedena tko kot jih ... lahko si ogledate sami ...
trenutno stanje ... skor smo tm kjer smo začel ... u kaosu ...
o svobodi ni več ne duha ne sluha, če prej ne, nekako takrat ko se redno zaposliš in to ... ko je tolk obveznosti kr naenkrat, da ugotoviš da ne moreš niti mrdnt tolk si zvezan v tem vetu katerga si si sam ustvaru - u bistvu.

... jest ne vem no ...

men to smrdi ...

problemi vedno nastanejo ker nekateri začnejo izkoriščat neki kar nekateri rabijo za preživetje (starši nekaterih študentov pač ne zmorejo finančnega bremena in študent mora it delat, čeprov bi blo za idealno šolanega študenta treba zagotovit, da bi se ne ukvarju s tolk osnovno stvarjo kot je preživetje ... a ono ... vi bi mu obesl še preživetje vseh ostalih ... pa ja naj nas živijo študentje, sej mi zihr več ne bomo nikol več študenti ... al kako?)

zdej kako zagotovit, da tisti ki imajo zadost denarja in ne rabijo delat čez študentsko napotnico, kako zagotovit, da oni ne bojo svojih napotnic dajal al sošolcom, ki delajo velik in zaslužjo tud velik (taki majo ponavad tud velike stroške obstoja) za 10 ali več % ali svojim staršem za 0%, to ne vem in se mi ne zdi alarmantno.
namreč, šs so neke vrste pomoč socialnemu ustroju v sloveniji. tko kot sm reku, kako zagotovit da bodo uni ... kako ste jim že rekl na unem threadu ... genetsko prikrajšani, se mi zdi, še vedno lahko uporabljali sš in kako jih uni ki imajo že tko vsega polne riti ne bomo zlorabljali ...

evo rešitve ... če ima družina več kt tolk keša na leto, mora vse dohodke iz naslova šs prijavit v davčno napoved, pri staršu ali pri otroku in seveda, naknadno tud plačat davek na to (če majo starši full keša, naj mucu plačajo dohodnino, če vejo da je res delu in čao, za une k majo polno rit, itaq nikol ni tak problem - so pa izjeme, seveda, kot povsod ... ).
starše vključit zraven.
problem rešen
pokličte janšo na sestank


*(seveda za tiste, ki so imeli resnično opravičljiv vzrok za to, da niso mogli študirat, bi se ta šolnina za določen čas odpustila). *
in spet naj tisti s smolo, sory, gesko jebo, dokazujejo da si zaslužijo usmiljenja ... in podaljšanja ugodnosti
nabiju šolnin ne bi, dočim dodatna finančna injekcija študentom bi to verjetn pozdravla, bi se pa spet blo treba rešt jebe, kako zdj tretirat une k majo vsega zadost že doma ...

*če bi bila jaz študent, bi zahtevala, da začnejo delodajalci plačevati v ZPIZ prispevke meni pa priznavat delovno dobo. *
dobr da nisi
nekak je jasno da se potem cena te delovne sile izenači s katerokoli drugo, zakaj bi potem delodajalec sploh najemal 'delno odgovorno' delovno silo?
sicer je pa titud dobr napisu kako je s tem ...



Bardo_Thodol wrote on 19.01.2005 at 09:11:31:
Za tiste, ki zase ne mignejo nisti s prstom, pa tudi ne vidim razloga, zakaj bi jim bila družba primorana vse prinesti že postreženo na pladnju.

jet upam da se razume da ni point v teh ki 'ne mignejo niti s prstom' in da ti niso vsi.
upam da se razume da takih res ni velik.
ne rečem da ne obstajajo (taki ki se skušajo prepričat da so oni taki) ...


to da delavci na črno niso zavarovani, res mislm da ni tolk problem študentskih servisov in v končni fazi plačevanaj akontacije dohodnine študentov



izobrazba je pravica pri nas ... bila ... mislm da je še ...  in ne privilegij ... in ne sme postat privilegij tistih ki si to lahko privoščijo ...
študent je investicija v študenta, brezpogojna, tko kt mora mama delat ... brezpogojno ...
pogoje naj ustvari take da bo investicija v študenta se izkazala kot upravičena ...

mami se marsikaj ne splača, pa vseeno to naredi za svojega otroka ...


... mama ...
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=110621...
note the 88#88
http://www.gape.org/svetpogovorov/stevilke/
88 = obvladovanje obilja v vseh resničnostih (nivojih, planih, domenah ...)
888 — Obdobje vašega življenja se bo končalo in to je znak, ki vas vnaprej opozarja, da se pripravite. To zaporedje števil lahko pomeni, da zaključujete čustveno kariero ali fazo razmerja. Pomeni tudi, da je na koncu tunela luč. Poleg tega pomeni: 'Žito je zrelo. Ne čakaj, požanji ga in uživaj v njem.' Z drugimi besedami, ne obotavljaj se narediti korak ali uživati v sadovih svojega dela.
888… Simbolizira neskončnost. Poenotena spirala fizičnega, ki se zliva z duhovnim. Gibanje proti zaključku procesa vnebovzetja skozi energije 222 in 444.





sinjeoka wrote on 19.01.2005 at 10:40:33:
da je 90% ponujenega dela za daljši čas, in da delodajalec išče pavzerja, absolventa

in zato je seveda kriv študent ... dejmo ga še blj nabutat ... in ne zbirajmo podatkov o podjetjih ki to počnejo stalno in jih ne prijavimo na inšpekcijo ... je to delimo ...
to bo nam ki že zdej plačujemo vse prispevke mnogo olajšalo našo situacijo ... ja ... toooo ...

t wrote on 19.01.2005 at 11:04:47:
Torej namesto, da bi sistem te anomalije poiskal in ustrezno ukrepal, bomo plačali vsi?? Nekdo ne opravlja svojega dela!




titud wrote on 19.01.2005 at 11:48:17:
ker so prihodki par jurjov nad cenzusem

valjda, tvoja naloga je da jim dokažeš da si revež, bi pa več keša čez napotnce spravu čez ... prov ti je ...
Grin

moj fotr je vedno k se mu je to uštimal čist popizdu, enkrat, se prov spomnem, da prov zarad tega ker sva z bratom mela une socialne - republiške po novem - štipendije (ki so ble res komi za avtobus in skoz te je blo strah, kwa če slučajn padem in bomo mogl vračat - od kje nam - ta strah full pripomore k večji uspešnosti pri učenju ja ... pripomore pa da človk zna delat pod prešrjem, to ja) v prejšnjem letu in jih je mogu zraven k plačam prštet in je na letni ravni presegu par jurjov, ne na mesečni in je zato popušil otroške doklade, smo 4 otroc pr hiši bli takrat ... in en doklad je bil večji od ene štipedije ...

titud wrote on 19.01.2005 at 11:48:17:
Tistih selektivnih par jurjov štipendije je itak pesek oči

čisti ...
skale ...




evo ... pr utdju dodamo še da vsak k ma d.š. in je študent in ne presega cenzusa, s starši vred, dobi še brezpogojnih 20 čuka zraven unih prejšnjih ... namest štipendije ...


vem ja ... same lenuhe vidte spet povsod ...



sinjeoka wrote on 19.01.2005 at 14:17:53:
Tak sistem sicer deluje, če 1 upokojenca futra 5 delavcev ... ama kaj ko je ta sistem začel propadat in smo zdaj na tem, da 1 upokojenca futra 1,5 zaposlenega.

prevelika mama ... spet ... izi ...

aparatus ... preliva denar ... aparatus lepljiv ... velik denarja se zataknt v aparatusu ...


dobr si napisala sijaj
u bistvu so z to novo zakonodajo vse ki delujejo v višjih nivojih zavesti še dodatno omejil, jim/nam še bolj omejil svobodno delo, svobodno izmenjavo da ne rečem ...

jest razumem da so dohodki v državne blagajne zmeri manjši, normalno, ferme, namest da bi vse davke plačevale po prtotkolu rajši zaposli dodatnega človeka, al pa zunenjega, da najde načine kako v tej novi ureditvi preživet ... niti ne zaslužt več dnarja, ampak v tem morju predpisov najdt pot ki bo stroškovno in časovno ponavadi najbolj učinkovita, strošek je pač nižji ... za fermo ... za mamo pak večji ... ona je morala dodatne modele zaposlit da so preraunal kako in kaj zagost fermam da bojo več davka plačvale - ferme pač iščejo nižje stroške - in na konc grejo v davčno oazo, ki pa je oaza ponavad samo zaradi neplačevanja prispevkov delavcem na račun nižjih prispevkov - ki pa so nenormalno visoki - državi gostiteljici.
ker je denarja vedno manj  in ga ne bo nič dost več je za moje pojme nujno popolnoma reorganizirat državno upravo, da bo imela mnogo manjše stroške - to je zihr prva naloga.
ne pa zaostrovt davčne politike in ljudi silit v podaljševanje delovnega časa - več ur dela - več davkov - jasno ...
ponovno poudarjam, da je transfer višjih energij na zemljo s tem ukrepom (nova davčna zakonodaja) dobil močan udarec ... gleda na prejšnje stanje definitivno ...
in to ne more bit gut ...
jest ne morem verjet da je to možno ampak dejansko se Zemljo sili v dodatno čiščenje s pomočjo njenih energij.
težko je verjet da bo še hujš kt je blo do zdej ... ampak tko zgleda ...


*čistega izvržka družbe in življenja tam nekje na robu*
nas bojo prisili da ustanovimo vas?




*jaz recimo poznam en kup računalčničarjev, ki pišejo programe, rišejo načrte .... za avtorske honorarje*
morm rečt ... avtorski honorar, se v sloveniji (pa še kje drugje verjetno) uporablja tudi ali pa predvsem za prenos AVTORSKIH pravic iz ponavadi umetnika (avtorja) na naročnika ali kupca teh pravic za to avtorsko delo.
vsi vemo da za umetnike ne bomo nardil ferme kjer se bojo redno zaposlil in nardil na leto tolk in tolk projektov in tolk in tolk keša ... ker ne bojo hotl pristat na to ...
majo previsoko zavest da bi si jo pustil na tolk glupo primitiven način ponovno ujet in zvezat
svoboda je vrednota
lahko si pametna in prevajanja in lektoriranja recimo ne šteješ v avtorsko delo, ampak sorry to točno to je, glih tko kt recimo sajti, al pa programi al pa karkoli že neoprijemljivega (za u roko) že vzameš za primer ...
in avtor je edini lastnik pravic dokler jih ne proda ali pač da nekomu drugemu ...
neglede na to kolk dolgočasen in strokoven text uzameš, vedno boš od dveh različnih prevajalcev npr dobila različn izdelek ... je pač tako delo ... ne obstaja objektivnost ...


sinjeoka wrote on 20.01.2005 at 16:21:29:
družboslovci kot posebna ogrožena vrsta? lepo te prosim ...... prevajalci, lingvisti, tolmači, bibliotekarji so profili, ki jih u iber manjka

ja?
boš povedala kje?
točno - telefonska št in to?
pa ne za 150 čuka na mesec a ne ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Peticija za obdavceno studentsko delo
Reply #55 - 22.01.2005 at 15:09:53
 
ixtlan wrote on 21.01.2005 at 08:35:29:
mogoče zaradi (pre)lahkega študija na FDV?




ja, dobro vprašanje ... ali se mladi v tako velikem številu odločajo za družboslovne študije, ker so le ti prelahki ...

seveda, je to (le) eden izmed odgovorov, da, očitno je prelahko

(za FDV pa res ne bi vedla, ... jaz sem iz FF ... za FF pa lahko trdim, da v bistvu res ni nič težkega, kakor pač na katerem oddelku)

potem se pa zadaj skriva še cel kup drugih zanimivosti, recimo, da se predvsem ženske za to odločajo, in zadnje čase se intenzivno išče rešitve, kako bi ta tok preusmerili, ker je to nujno, pa ne toliko zaradi asimetrije po spolu, predvsem zaradi tega, ker je jasno, da prihaja do asimetrije na trgu delovne sile, recimo, po družboslovcih ni toliko povpraševanja, medtem ko primanjkuje drugih profilov ...

ta tok velikega zanimanja za družboslovje usmerja, če razumeš,  cel izobraževalni sistem, recimo od OŠ dalje ... pa še kutura in okolje ... in to bo kar težka naloga, kako to spremenit, pač v tem sistemu, kjer smo

težko pa je tudi predvideti, kakšno bo stanje na trgu delovne sile v prihodnje

če se bo pa res kaj spremenilo, tko globalno, je pa odvisno od tega, če bo oblastem resnično kaj do spremeb, če bojo pripravljeni kaj investirat v raziskave ...

žalostno je, da veliko raziskav, ki trenutno potekajo, financirajo različni EU skladi, in da so pristojna ministrstva, ki so pri nas zadolžena za to problematiko, začela razmišljati o tem šele na pobudo in opozorila EU
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Peticija za obdavceno studentsko delo
Reply #56 - 22.01.2005 at 15:28:30
 
Quote:
hmmm kali
vidimo ta problem, pa se nam ne zdi problem ...


jap, vem; to so gola dejstva Wink Grin
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Peticija za obdavceno studentsko delo
Reply #57 - 22.01.2005 at 16:27:35
 
sinjeoka wrote on 21.01.2005 at 08:38:09:
družboslovci so ena taka zanimiva grupa, oziroma vsaj tisti, ki jih osebno poznam, da so raje brez dela, kot pa da bi delali nekaj za kar niso študirali - v glavnem jim je prekvalifikacija izpod časti (poznam pa nekaj svetlih izjem) in ogroženost se ni nanašala, na to da jih globalno gledano premalo, ampak kao da reveži bogi ne morejo dobiti služb (oziroma dela za preživetje)



men je to čudno, ... kakšne ti poznaš ... jaz poznam drugačne ... in to takšne, ki so se pripravljeni prekvalificirat ... pa takšne, ki radi delajo v svojem poklicu in tudi najdejo delo (pa ne vsi po VIP), ... dejstvo pa je, da je veliko tega dela do sedaj šibalo preko avtorskih in bojo mnogi najebal po novem, .... delat so tudi pripravljeni marsikaj, ... in tudi delajo marsikaj, pa ustvarjalni so ... prodajajo tudi knjige ... ma ni da ni

da pa "bogi" enega rednega dela ne morajo dobit, ti pa lahko postane jasno že takoj, ko odpreš spletno stran Zavoda za zaposlovanje RS (in ni da bi še dalje izgubljala besed)

sicer je pa gape napisal fantastično dober post -- in se z njim glede vsega kar je napisal, zelo strinjam
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Peticija za obdavceno studentsko delo
Reply #58 - 22.01.2005 at 20:19:43
 
siaj wrote on 22.01.2005 at 16:27:35:
men je to čudno, ... kakšne ti poznaš ... jaz poznam drugačne ... in to takšne, ki so se pripravljeni prekvalificirat ... pa takšne, ki radi delajo v svojem poklicu in tudi najdejo delo (pa ne vsi po VIP), ... dejstvo pa je, da je veliko tega dela do sedaj šibalo preko avtorskih in bojo mnogi najebal po novem, .... delat so tudi pripravljeni marsikaj, ... in tudi delajo marsikaj, pa ustvarjalni so ... prodajajo tudi knjige ... ma ni da ni

da pa "bogi" enega rednega dela ne morajo dobit, ti pa lahko postane jasno že takoj, ko odpreš spletno stran Zavoda za zaposlovanje RS (in ni da bi še dalje izgubljala besed)

sicer je pa gape napisal fantastično dober post -- in se z njim glede vsega kar je napisal, zelo strinjam


zanimivo  Roll Eyes

torej delo je - ker se dela po avtorski pogodbi

zaposlitev pa ni? (a si se morda vprašala zakaj)

ker če se nisi, potem je očitno skrajni čas da se ...

kako bi delodajalci plačevali folk, če ne bi imeli možnosti preko ŠS in avtorskih pogodbe ... pa da ne bo kdo lapal na okoli ... kaj bi delodajalci MORALI storiti, če bi obstajal samo en način za plačilo dela?

moj point je, če bi bilo vse delo enkao obremenjeno ... bi bilo tudi manj obdavčeno
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Peticija za obdavceno studentsko delo
Reply #59 - 22.01.2005 at 23:42:53
 
gape wrote on 22.01.2005 at 14:55:54:
prispevki delodajalcev na študentsko delo bi verjetno res razrešl problem, ki ga nekateri vidite tu notri, ampak kolkr jest vidm na napačen način ... svoboda je vrednota v mojem svetu. namreč vse to sranje z nenaravnim delom za druge ljudi upedena tko kot jih ... lahko si ogledate sami ...
trenutno stanje ... skor smo tm kjer smo začel ... u kaosu ...
o svobodi ni več ne duha ne sluha, če prej ne, nekako takrat ko se redno zaposliš in to ... ko je tolk obveznosti kr naenkrat, da ugotoviš da ne moreš niti mrdnt tolk si zvezan v tem vetu katerga si si sam ustvaru - u bistvu.



dobr si napisala sijaj
u bistvu so z to novo zakonodajo vse ki delujejo v višjih nivojih zavesti še dodatno omejil, jim/nam še bolj omejil svobodno delo, svobodno izmenjavo da ne rečem ...

jest razumem da so dohodki v državne blagajne zmeri manjši, normalno, ferme, namest da bi vse davke plačevale po prtotkolu rajši zaposli dodatnega človeka, al pa zunenjega, da najde načine kako v tej novi ureditvi preživet ... niti ne zaslužt več dnarja, ampak v tem morju predpisov najdt pot ki bo stroškovno in časovno ponavadi najbolj učinkovita, strošek je pač nižji ... za fermo ... za mamo pak večji ... ona je morala dodatne modele zaposlit da so preraunal kako in kaj zagost fermam da bojo več davka plačvale - ferme pač iščejo nižje stroške - in na konc grejo v davčno oazo, ki pa je oaza ponavad samo zaradi neplačevanja prispevkov delavcem na račun nižjih prispevkov - ki pa so nenormalno visoki - državi gostiteljici.
težko je verjet da bo še hujš kt je blo do zdej ... ampak tko zgleda ...






*jaz recimo poznam en kup računalčničarjev, ki pišejo programe, rišejo načrte .... za avtorske honorarje*
morm rečt ... avtorski honorar, se v sloveniji (pa še kje drugje verjetno) uporablja tudi ali pa predvsem za prenos AVTORSKIH pravic iz ponavadi umetnika (avtorja) na naročnika ali kupca teh pravic za to avtorsko delo.
vsi vemo da za umetnike ne bomo nardil ferme kjer se bojo redno zaposlil in nardil na leto tolk in tolk projektov in tolk in tolk keša ... ker ne bojo hotl pristat na to ...
majo previsoko zavest da bi si jo pustil na tolk glupo primitiven način ponovno ujet in zvezat
svoboda je vrednota
lahko si pametna in prevajanja in lektoriranja recimo ne šteješ v avtorsko delo, ampak sorry to točno to je, glih tko kt recimo sajti, al pa programi al pa karkoli že neoprijemljivega (za u roko) že vzameš za primer ...
in avtor je edini lastnik pravic dokler jih ne proda ali pač da nekomu drugemu ...
neglede na to kolk dolgočasen in strokoven text uzameš, vedno boš od dveh različnih prevajalcev npr dobila različn izdelek ... je pač tako delo ... ne obstaja objektivnost ...





svoboda - najprej definiraj pojem kaj je svoboda in za koga je svoboda

svoboda za delodajalca - da študentku kadarkoli pokaže vrata ali svoboda za delavca, da lahko kadarkoli gre na dopust?

ne vem no, ama poznam kar en kup dobrostoječih firm, ki imajo kaoga zaposlenega (z vsemi prispevki) za 10 ur na teden, za polovičen delovni čas - da obstaja cel kup firm, ki ima gibljiv delovni čas in cel kup firm, ki plačujejo po učinku (ne mislim kake po principu Vegastar)

.... ogromno svobode - ker je folk (delodajalec in delojemalec zrela osebnost, ki se držita dogovorov)

poznam celo firmo, ko delajo lahko delajo tudi po 18 ur na dan, ama imajo potem tudi plačanega dopust 4 mesece)

no glede na tvojo interpretacijo avtorskega dela je tudi pisanje dopisov avtorsko delo (ker istega dopisa 2 tajnici ne bosta enako naredili)

ali pa celo delo v raziskovalnem laboratoriju Krke, ker kolikor jaz vem - laboranti imajo pogodbe za zaposlitev ( a ni odkrivanje novih zdravil avtorsko delo uno ta hard core variante? ? ?)





gape wrote on 22.01.2005 at 14:55:54:
*če bi bila jaz študent, bi zahtevala, da začnejo delodajalci plačevati v ZPIZ prispevke meni pa priznavat delovno dobo. *
dobr da nisi
nekak je jasno da se potem cena te delovne sile izenači s katerokoli drugo, zakaj bi potem delodajalec sploh najemal 'delno odgovorno' delovno silo?
sicer je pa titud dobr napisu kako je s tem ...




a se ti zdijo študenti delno odgovorni?  Roll Eyes
veš tko kot si ugotovil - ene tetke v upravi imajo tudi mastno plačo in so glede na tvoj besednjak v nasprotju s študenti popolnoma odgovorne (ama zato efekta od njih kljub temu ni)

poleg tega, če bo študent rabil keš za preživetje (oziroma glede na to, da praviš da študentje MORAJO delat) si ne morejo privoščit biti "delno odgovorni"

čist tko - (ne) odgovornost je osebna kvaliteta, ki ni vezana na spol, starost, tip pogodbe ali način plačila za delo, ampak je stvar posameznikovega osebnega odnosa do dela

moj odgovor na to je: delodajalci bodo zmeraj izbirali dobre delavce, ker le ti bodo dobro in vestno opravili delo. Za dobro opravlčjeno delo pa si VSAK ne glede na STATUS zasluži plačilo z vsemi prispevki vred.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 7