Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 8
(Read 22931 times)
Koruzni
Guest




Konec kroga ponovnih rojstev?
25.01.2005 at 17:05:16
 
Tale je za vse nas reinkarnacija frike. Fantje in dekleta, povejte vi meni tole:

Kako se lahko konča karmični krog ponovnih rojstev, če se karma nikoli ne more "zaklučiti?" Vsako dejanje, slabo ali dobro, rodi novo dejanje, isto slabo ali dobro. In ko pokurimo to dejanje, z pokurnjenjem tega že nastane neko novo. In tako v nedogled. To je krog ki se ne more zaklučiti.

Kje je torej vic nirvane? Karme ne moremo enostavno "izživeti," ker se nikoli ne konča. Kako Torej zaključiti krog?

Back to top
 
 
IP Logged
 
polda
Guest




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #1 - 25.01.2005 at 18:34:48
 
Jaz se spoznam na to.


Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #2 - 25.01.2005 at 20:21:50
 
Quote:
Tale je za vse nas reinkarnacija frike. Fantje in dekleta, povejte vi meni tole:

Kako se lahko konča karmični krog ponovnih rojstev, če se karma nikoli ne more "zaklučiti?" Vsako dejanje, slabo ali dobro, rodi novo dejanje, isto slabo ali dobro. In ko pokurimo to dejanje, z pokurnjenjem tega že nastane neko novo. In tako v nedogled. To je krog ki se ne more zaklučiti.

Kje je torej vic nirvane? Karme ne moremo enostavno "izživeti," ker se nikoli ne konča. Kako Torej zaključiti krog?



Koliko jaz razumem hinduistično oziroma budistično razlago karme, bi naj karma naj ne nosila negativne konotacije, da bi bila karma sama po sebi nekaj negativnega, kot si ponavadi razlgamo zahodnjaki - ne, ravno obratno - karma bi naj zavzemala tudi in predvsem pozitivno vlogo, bila naj bi neke vrste vzpodbudilo, da pač dosežemo neki zastavljeni cilj, da se razvijamo, ko se recimo učimo iz napak, da jih v nedogled ne ponavljamo. Se pravi učenje oziroma lekcija za lekcijo, ki jo je treba usvojiti.

V bistvi ne vidim neke razlike s krščansko ali katero koli drugo religijo. Mislim da je bistveno, da se nekaj naučimo iz življenja, da pač postanemo boljši človek ali se vsaj k temu nagibamo, se trudimo...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #3 - 25.01.2005 at 23:45:18
 
Kolikor jaz razumem, pa sta se Koruzni in Polda tukaj zajebavala. Mogoče sta pa ista oseba ali pa mogoče živita na koruzi?
Back to top
 
 
IP Logged
 
koruzni
Guest




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #4 - 26.01.2005 at 00:12:26
 
Quote:
Kolikor jaz razumem, pa sta se Koruzni in Polda tukaj zajebavala. Mogoče sta pa ista oseba ali pa mogoče živita na koruzi?



Jaz se ne zajebavam in resno sprašujem. Če je karma vzrok ponovnih rojstev, kako jih prekiniti? Karma se pač ne more "končati." Lekcije gor ali dol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #5 - 26.01.2005 at 08:40:24
 
Quote:
Jaz se ne zajebavam in resno sprašujem. Če je karma vzrok ponovnih rojstev, kako jih prekiniti? Karma se pač ne more "končati." Lekcije gor ali dol.

karma pomeni aktivnost. dolocene aktivnosti te materialno pogojijo in zarad tega dozivljas ponavljajoca se rojstva in smrti. dolocene aktivnosti (karma) pa te lahko osvobodijo ponavljajocega rojstva in smrti. to je nirvana. proces doseganja nirvane je specificna karma, ki ni enaka tisti, ki te pogojuje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Koruzni
Guest




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #6 - 26.01.2005 at 11:12:16
 
Madan Gopal Das wrote on 26.01.2005 at 08:40:24:
karma pomeni aktivnost. dolocene aktivnosti te materialno pogojijo in zarad tega dozivljas ponavljajoca se rojstva in smrti. dolocene aktivnosti (karma) pa te lahko osvobodijo ponavljajocega rojstva in smrti. to je nirvana. proces doseganja nirvane je specificna karma, ki ni enaka tisti, ki te pogojuje.


Vredu. Za določeno karmo dobimo torej fizično telo. Kakšna vrste karma pa je ta, ki nas osvobodi fizičnega telesa?

*poleg seveda te, pri kateri naredimo toliko svinjarij v enem samem življenju da fizičnega telesa dolgo ne dobimo zgloj za kazen Grin*
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #7 - 26.01.2005 at 11:18:35
 
Quote:
Vredu. Za določeno karmo dobimo torej fizično telo. Kakšna vrste karma pa je ta, ki nas osvobodi fizičnega telesa?

*poleg seveda te, pri kateri naredimo toliko svinjarij v enem samem življenju da fizičnega telesa dolgo ne dobimo zgloj za kazen Grin*

sej fizicno telo samo po sebi ni nic slabga. slabo za nas je takrat, ko/ce ga mi uporabljamo za posvetne/minljive sebicne namene, namesto da bi ga uporabili za sluzenje Bogu. za slabe posledice nepravilne uporabe telesa ne smemo krivit telesa, torej instrumenta, ampak nas, ki ga narobe uporabljamo.

ce ga uporabljamo za sluzenje Bogu, pol se lahko osvobodimo vseh nadlog in tud dobimo cisto, vecno zadovoljstvo (ko smo se v tem fizicnem telesu), in takrat nam je ciz vseen ce imamo to fizicno telo ali pa ne, sam da lahko delujemo v skladu s svojo vecno naravo. kolk casa pa bomo mel to fizicno telo pa je odvisno od Boga.

katera je pol tista karma (aktivnost), s katero se osvobodimo trpljenja in dosezemo zadovoljstvo (nirvana)? sluzenje Bogu pod Njegovim vodstvom.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #8 - 26.01.2005 at 11:22:30
 
Petra. wrote on 26.01.2005 at 11:21:06:
"All life is a circle."  

--Rolling Thunder, CHEROKEE  

The atom is a circle, orbits are circles, the earth, moon, and sun are circles. The seasons are circles. The cycle of life is a circle: baby, youth, adult, elder. The sun gives life to the earth who feeds life to the trees whose seeds fall to the earth to grow new trees. We need to practice seeing the cycles that the Great Spirit gave us because this will help us more in our understanding of how things operate. We need to respect these cycles and live in harmony with them.  


Great Spirit, let me grow in knowledge of the circle.

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #9 - 26.01.2005 at 12:21:45
 
Quote:
Tale je za vse nas reinkarnacija frike. Fantje in dekleta, povejte vi meni tole:

Kje je torej vic nirvane? Karme ne moremo enostavno "izživeti," ker se nikoli ne konča. Kako Torej zaključiti krog?




Kakšen krog?


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #10 - 26.01.2005 at 13:23:31
 
t wrote on 26.01.2005 at 12:21:45:
Kakšen krog?


uživaj!

Mogoče tisti v katerem se znajdeš, če jemlješ užitek kot imperativ?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #11 - 26.01.2005 at 13:32:31
 
Nekoč sem doživela ekstazo. Kar znenada, nepričakovano. Bilo je na eni dolgočasni kmečki veselici . Pri 17 letih. S prijateljicami smo pile, počasi smo mešale alkoholne pijače. Že v začetku je bilo neki drugače,začelo se je z občutki nepopisnega miru in lepote vse okoli mene, sladke sreče. Potem pa vedno bolj, naraščalo je, samo od sebe. Jasno sem razmišljala, povsem jasno, še nikoli prej tako. (ta zmožnost bi mi morala ostati ob pisanju kontrolke iz matematike Grin) Vsepovsod okoli mene ljubezen...občutki sreče vedno bolj naraščali...Začela sem zaznavati, kot da bi bili v ozračju okoli mene srebrnkaste nitke vsepovsod, vse se je bleščalo...Blaženost se je nadaljevala, morala sem obmirovati, ker je bil tud fizično mogočen užitek, stalno bolj sem izgubljala občutek teže telesa. Čeprav sem jasno vedela, da to ne drži, da se samo jaz tako počutim, da tega nihče ne čuti....Ko sem pogledala travo okoli sebe, travnike, sem postala eno z njo...Pogledala sem kvišku v nebo in postala eno z zvezdo... eno z drugimi...eno z luno...eno z glasbo...Na tej stopnji nisem mogla več normalno govoriti, saj ne da ne bi imela fizične moči, ampak ni se mi dalo več nekako, ker kao "nič ni več bilo treba", "vsega je konec", vse je dobro", "vse je Eno", vse je popolno"...Srebrnkasta blažena koprena okoli mene je postajala vedno bolj vidna. Če bi lahko, bi kričala od sreče. In potem se mi je začel izgubljat občutek za čas, oz. točno sem vedela, koliko je ura pa to,vendar meni se je začelo dozdevat, da se čas zaustavlja v tej nepopisni ekstazi...Vedno bliže je bilo, namreč "stanje brezčasja"in zdaj se mi je ta izkušnja bližala z velikimi koraki- otoček ljudi in rajanja je začela od zunaj obkrožati bleščeča zlata barva, ki je povsem prežela... Točno sem se zavedala, da je v resnici ni, oz , da je jaz ne zaznavam z realnimi očmi, temveč z notranjimi očmi oz. z vso bitjo, z vsem, kar sem.Moje sošolke so me sekirale, niso razumele, nisem jim povedala, samo najboljši prijatlejici sem odšepetala, da se čas zaustavlja.Ostala mladina v objemih, jaz pa "potovala, bila združena z vsem...Ko pa se je čas zaustavljal in nas je objela tista zlata barva vse kao, pa sem postala Eno z vsem, postala sem Ljubezen, vse okoli mene je bila Ljubezen in občutek popolnega NEDELOVANJA, sem samo bila, vendar mi nič več ni bilo treba...Hkrati sem bila Vse in hkrati sama zase nisem bila...Če se mi je prej zdelo, da okušam nebeško mano, sem zdaj občutila, kot da se nahajam v raju.
To popolno stanje je trajalo več ur.Smo morali hitro domov,peljal smo se s kolesi.Če bi vedeli...Če bi kdorkoli vedel...Za to stanje bi jaz plačala milijone in milijarde, če bi jih imela. Popolnoma me je minilo šele po 3 dneh, postopno, kakor je prišlo, je tudi postopoma odšlo iz mene. In potem žalost in spet samo jaz, samosvoja.
Ne sanja se mi, kaj je bilo vzrok. Alkohola nismo toliko spili. Če bi se to dalo, bi bilo 100% ljudi na Zemlji alkoholikov.
Dolgo sem se spraševala, ali je to nirvana. Ali je res to tisto, po čemer vsi hrepenimo v sebi. Ali  je to samo SLUTNJA nirvane. Ali nas res to čaka na koncu...vsega konec...konec truda... Ali je to večna nagrada, to popolno blaženo nedelujoče brezčasje...Me res to čaka.. ali pa je samo spomin na nekaj, kjer sem že bila...Je to tisto, kar je opisano v svetih knjigah...Če je to res, potem se splača trpeti tukaj, karkoli že, nagrada je velika. Me ne zanima, koliko življenj je bilo pred menoj in koliko jih bom še morala doživet in preživet...samo da grem temu končnemu cilju naproti- temu stanju. Da bi bila navadna pijanska zastrupitev,pa dvomim, nisem se opotekala in ni mi bilo slabo in vsega sem se spominjala z žalostjo še več mesecev. Sem prav osamljena v tem, da ne morem tega podelit z nikomer, vsaj do zdaj nisem spoznala nikogar, ki bi to dal skozi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #12 - 26.01.2005 at 13:52:55
 
..uf  ..uf,   ..cool.
Dober "vpogled".
Smiley
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #13 - 26.01.2005 at 14:22:42
 
marina wrote on 26.01.2005 at 13:32:31:
Dolgo sem se spraševala, ali je to nirvana.

ta tvoj opis najbolj sovpada z dozivetjem prakriti-nirvane kot je opisana v svetih spisih.

Quote:
Ali je res to tisto, po čemer vsi hrepenimo v sebi.

ja na nekem nivoju... ampak je od tuki se naprej tud, kot lahko izvemo iz svetih spisov in realiziranih svetnikov.

Quote:
potem se splača trpeti tukaj, karkoli že, nagrada je velika.

samo s trpljenjem se ne da dozivet prakriti-nirvane ali pa celo tam ostat/prebivat. obstaja dolocena praksa da se do tja pride. tebi pa je bil najbrz dan milosten uvid, da ti prebudi zeljo po doseganju tega.

biti eno z vsem, tj. spoznanje vseprezemajoce ciste zavesti in sebe kot delcek te zavesti je zares ze veliko spoznanje.

ampak koncni cilj enosti se ni statika, tj. materialno ne-delovanje, ampak spiritualna dinamika, spiritualno delovanje znotri ciste zavesti. ampak to je ze druga zgodba.
Back to top
 
 
IP Logged
 
marina
Guest




Re: Konec kroga ponovnih rojstev?
Reply #14 - 26.01.2005 at 14:42:57
 
Pa je možno, da bi se kdo vedno (do konca fizične smrti)v TEM svetu nahajal v takem stanju? To je skoraj nemogoče, ker če gre za isto stanje, taka oseba skoraj ne bi mogla opravljati vsakodnevnih nujnih opravil, lahko bi,ampak težko, ravno zarad tega občutka razdrobljenosti na koščke z vsem, kar obstaja. Glede statike, ko praviš, da ni končni cilj...premočno je, da bi lahko karkoli z zanimanjem delal, ker si preveč prevzet.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 8