Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 7
(Read 38293 times)
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Peticija proti obdavcitvi studentskega delo
17.01.2005 at 11:12:45
 
Peticija za obdavceno studentsko delo

Na naslovu najdete vec informacij o PETICIJI ZA OBDAVCENO STUDENTSKO
DELO
http://www.infopeka.org/peticija/


Back to top
« Last Edit: 01.02.2005 at 08:47:00 by japka »  

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Peticija za obdavceno studentsko delo
Reply #1 - 17.01.2005 at 13:43:12
 
Kako naj zdaj razumemo to peticijo, saj iz naslova je mogoče razumeti, kot da se peticija zavzema ZA obdavčeno študentsko delo.   8)

Verjetno pa so imeli v mislih peticijo proti obdavčenemu študentskemu delu.




Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Peticija za obdavceno studentsko delo
Reply #2 - 17.01.2005 at 13:53:26
 

tudi jaz ne razumem, kako so si zamislili
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Peticija za obdavceno studentsko delo
Reply #3 - 18.01.2005 at 13:07:49
 
Če na hitro prebereš kaj piše, ugotoviš da se podpisi zbirajo proti novemu zakonu o obdavčitvi študentskega dela.

Lp
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Peticija za obdavceno studentsko delo
Reply #4 - 18.01.2005 at 13:23:49
 
Quote:
Če na hitro prebereš kaj piše, ugotoviš da se podpisi zbirajo proti novemu zakonu o obdavčitvi študentskega dela.


Iz naslova, ki ga vsak najprej in večinoma tudi edinega prebere, tega ni videti.
Zgleda, da so ga sestavljali polpismeni "večni" študentje, ki delajo politično kariero, za sam študij jim pa ni prav veliko mar.


Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Peticija za obdavceno studentsko delo
Reply #5 - 18.01.2005 at 13:27:33
 
še en revež, ki so mu oprali možgane  Roll Eyes


jaz sem ZA obdavčitev študentskega dela, vendar ne po liniji najmanjšega odpora in nabitja dohodnine ... jaz bi če bi bila še študent zahtevala, da DELODAJALEC plača prispevke za ZPIZ, meni kot študentu pa naj se prizna delovna doba

Čisto nekaj krutih življenjskih resnic

- dejavnost študenstskih servisov je v zadnjih 12 letih najhitreje rastoča gospodarska panoga v SLO ( in je na letni ravni rastla 2x hiterje kot število študentov!!!)

- direktorji študenstskih servisov imajo po 5 oziroma 8 milijonov plače neto/mesec (delajo za njih pa študentje)

- koncesnine se ne investirajo v študentsko infrastrukturo (štipendije, študentske domove, opremljenost fakultet, posodabljanje programov študija...)

- študentsko delo je postalo zaradi nikakršnega nadzora sredstvo za zniževanje stroškov delodajalcev - jim pač ni bilo treba zaposliti normalnega delovca, če lahko študent oziroma kdo s tujo napotnico isto delo opravi za polovično tarifo


- delo preko študentskega servisa se NE šteje v korist pod rubriko " delovne izkušnje"

- ja ja ja študentki, vi se kar borite za pravice ŠOU funkcionarjev in lastnikov ter direktorjev študentskih servisov ... svojih pravic itak ne poznate (in še naprej plačujte 10% tarifo za naivnost Študentskim servisom)


Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Peticija za obdavceno studentsko delo
Reply #6 - 18.01.2005 at 13:39:32
 
Jaz sem proti obdavčitvi študentskega dela, saj gre le za prekladanje denarja iz enega žepa v drugega, akontacijo bodo študentom na koncu itak vrnili.

Res pa bi bil že čas, da se malo poreže peruti raznim "študentskim" funkcionarjem, ki delujejo še čisto po principih stare partije in jih imajo tudi študentje sami že poln kufer.


Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Peticija za obdavceno studentsko delo
Reply #7 - 18.01.2005 at 13:46:14
 
Bardo_Thodol wrote on 18.01.2005 at 13:39:32:
Jaz sem proti obdavčitvi študentskega dela, saj gre le za prekladanje denarja iz enega žepa v drugega, akontacijo bodo študentom na koncu itak vrnili.

Res pa bi bil že čas, da se malo poreže peruti raznim "študentskim" funkcionarjem, ki delujejo še čisto po principih stare partije in jih imajo tudi študentje sami že poln kufer.




e Bardo si ga pa polomil ....

plačevanje akontacije dohodnine je zgolj brezobrestno kreditiranje države  Roll Eyes  (poskusi si predstavljat koliko obresti se nateče od cca 30 miljard SIT na letni ravni)

Kar se pa "funkcionarjev" tiče le ti pridejo in gredo .... Direktor ŠOU Ljubljana pa ni funkcionar, ampak uslužbenec. Se boš morda vprašal v čem je razlika .... funkcionarju po izteku mandata ne gre odpravnina ... uslužbencu pa, če ga hočeš vreči na cesto ob pogodbi za nedoločen čas   Grin


pa še to  delo preko študentskih servisov predstvalja cca 1/3  Slovenskih prihodkov ... to je tudi eden izmed razlogov zakaj je ZPIZ prazen in zakaj so davki tako visoki (neenakomerna razporeditev davčnega bremena???)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Peticija za obdavceno studentsko delo
Reply #8 - 18.01.2005 at 13:57:31
 
Saj ravno zaradi tega, ker se iz študentskega dela kreditira država, ne vidim nobenega pametnega smisla v obdavčenju študentov.

V večjem družbenem interesu je pomoč študentom, da se bodo lažje prebili skozi študentska leta in ne namesto tega polnjenje jalovega državnega proračuna.


Ja, funkcionar je vsak, kdor opravlja kakšno funkcijo (v tem primeru sindikalni in drugi predstavniki študentov).
Odpustiti pa je mogoče tudi uslužbence in to brez odpravnine, pač odvisno od funkcije. (Direktorska funkcija je očitno bolj zaščitena, kot funkcija kakšnega navadnega uradnika)


Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Peticija za obdavceno studentsko delo
Reply #9 - 18.01.2005 at 16:39:59
 
jst sem pa ZA peticijo za ukinitev teh servisov; mogoče bi potem marsikateri neštudent lahko kaj več zaslužil, saj vsi dobro vemo kolko služb se dela na študentske izkaznice drugih ljudi; kajti večina delodajalcev najema le "študente"

ex firma npr, kjer sem delala tako kar okol 200miljonov letno obrača, kajti vsi zaposleni skoraj delajo na izkaznice svojih otrok....

pol je pa še ta problem, vseh unih, ki morjo vsaj 10% že tako večinoma bornega prispevka dajat vsem pravim lastnikom napotnice (kao, da pač on ne plača davka, pa fajn služi le z dajanjem napotnic drugim, ne da bi sma prdnil)


kako to, da se o tem ne govori?

tko, da ni fore....povsod drugje po svetu študentje delajo brez napotnic....

Wink


PS aha vidim, Sinjeoka, da si že ti nakazala ta problem

bravo, bravo...le kako, da drugi tega ne vidijo? Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Peticija za obdavceno studentsko delo
Reply #10 - 18.01.2005 at 18:04:05
 
Petra. wrote on 18.01.2005 at 16:39:59:
ex firma npr, kjer sem delala tako kar okol 200miljonov letno obrača, kajti vsi zaposleni skoraj delajo na izkaznice svojih otrok....

Če bi bilo državi res toliko do tega denarja, ki ji tako izpolzi iz rok, bi take zlorabne zlahka preprečila z ostrejšim nadzorom in sankcionranjem tam, kjer problem nastaja, torej pri firmah, ne pa z obdavčenjem študentskega dela, saj menda ni tako težko ugotoviti ali je zaposleni res študent ali ni.

Gre samo za to, da se nekomu, ki ima dejansko status študenta pri dohodnini upošteva večje olajšave (podobno kot imajo dodatne olajšave upokojenci ali starejši od 65 let), oziroma se ga ne obdavči tako, kot se sicer obdavči druge redno zaposlene. Vse ostale prispevke naj pa delodajalec plača za študenta enako, kot za vsakega drugega zaposlenega, potem pa naj razmišlja ali se mu še splača biti zaposlen kot študent.

Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Peticija za obdavceno studentsko delo
Reply #11 - 18.01.2005 at 18:45:34
 
Petra. wrote on 18.01.2005 at 16:39:59:
jst sem pa ZA peticijo za ukinitev teh servisov; mogoče bi potem marsikateri neštudent lahko kaj več zaslužil, saj vsi dobro vemo kolko služb se dela na študentske izkaznice drugih ljudi; kajti večina delodajalcev najema le "študente"

ex firma npr, kjer sem delala tako kar okol 200miljonov letno obrača, kajti vsi zaposleni skoraj delajo na izkaznice svojih otrok....



Če se bo takšnna logika nadaljevala, ne bo nič čudnega, ko bodo nekega lepega dne vsem zaposlenin začeli trgati od plače še dodatne davke - zato ker nekateri uganjajo sivo ekonomijo.

Problem je v tem, da bo te davke plačal študent in jih nato dobil še vrnjene nazaj - namesto, da bi te davke obesili na delodajalce. Šele potem bi delodajalci začeli premišljevati o zaposlovanju novih delavcev.

Tako pa ...

Vendar pa to ni edini problem davčne zakonodaje - še večji zafuk so naredili na področju avtorskih honorarjev. Vsekakor ta sistem spominja po eni strani na stari dobri socializem, kjer je moral biti vsak v svoji firmi. Po drugi strani pa se pomikamo proti najperverznejšemu liberalizmu - kjer bo pogoje postavljal samo še delodajalec (nekatere takšne ideje že padajo iz ust modrecev ekonomskega sveta).




uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Peticija za obdavceno studentsko delo
Reply #12 - 18.01.2005 at 19:11:10
 
Bardo_Thodol wrote on 18.01.2005 at 13:23:49:
Iz naslova, ...
Če prebereš nekaj vrstic peticije ti je vse jasno..   naslov pa je res zavajajoč..

In ja, če ima kdo drugačno mnenje, še ni revež, ker če po tvojem je, si potem takem tudi ti - revež.
Wink  Grin


Vsekakor ima plošča najmanj dve strani.
Odvisno kje stojiš ko opazuješ DJ-a ko rola....


Wink

Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Peticija za obdavceno studentsko delo
Reply #13 - 18.01.2005 at 19:37:29
 
zakaj kao ne bi mogel folk delat, če ne bi blo študentskih servisov

tud brez njih bi lahko študentom manj dohodnine trgali

Wink

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Peticija za obdavceno studentsko delo
Reply #14 - 18.01.2005 at 20:26:50
 
Študentski servisi naj bi bile le posredniške organizacije, ki študentom pomagajo lažje najti delo, delodajalcem pa omogočajo na enem mestu in bolj organizirano iskati delavce med študenti. To je osnovna dejavnost takega servisa in nič več.

Obravnavati bi se jih moralo enako, kot naprimer turistične ali nepremičninske agencije. Njihove usluge lahko koristiš, lahko pa tudi ne in če stranke z njihovimi uslugami niso zadovoljne,  nimajo prometa in morajo zapreti firmo.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 7