Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 21691 times)
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #30 - 25.11.2004 at 08:38:39
 
gape wrote on 24.11.2004 at 13:33:58:
Mojster modrosti Hilarion pravi
***
Mimogrede bi vas vprašal, drage moje dame: kje pa imate svoje priveske? Saj ne mislite tako kot jaz, da imam sicer rad fante, vendar le kot sodelavce, mar ne? Ne mislite tako, ne? Ali pa, kdo ve? Da, marsikatera tako misli. Malo spremenite ta odnos do tako čudovitih bitij, kot so moški. Z malo pameti sicer, vendar z izjemnimi, sicer potlačenimi kreativnimi sposobnostmi. Pa naj mi oprostijo, vsi enaki tukaj spola kot jaz. Ne mislim tako resno, vendar vseeno. To naj bi bila spodbuda. Potrebno bi bilo več sodelovanja med nasprotnima spoloma, malo več medsebojnega spoštovanja, če še veste kaj je to. Verjetno ne. To je nekako splošen civilizacijski vzorec, ki pa se je močno vkoreninil prav na tem področju, kjer živite. Ta vzorec je takšen: emancipirana ženska mora izraziti vse tisto, česar prej ni mogla, moški pa se seveda bori proti temu. In kaj se zgodi? Totalna disharmonija med pari. Tako se jin in jang princip lahko izmenjujeta kvečjemu v istospolnih parih. Ženska ne mara biti več v jin položaju, moški noče biti v jin položaju. Ženska želi biti v jang položaju, moški si ne upa biti v jang položaju. Ja dajmo no! Ti vaši odnoski, ki vam ustvarjajo toliko nesporazumov v "kravželjčkih", tako nepomembnih, tako bedno nepomembnih. Lahko bi se vsaj malo več zabavali ob tem, a ne - vi padete v simpatijo s tem in si to vzamete kot osnovni življenjski problem. Pa dajte no! Lepo vas prosim. To ni način, kako bi se lahko kaj razrešilo. Rešitev je sila preprosfa: usmerite se bolj v solo. Saj razumete, ne? Bodite bolj jin in jang za sebe. Skozi vaše lastne akcije in skozi lastno sprejemljivost te akcije se potem dogodi ravnovesje. Zunanji svet pritegne akcijo in vspostavi se ogledalo, ki sledi temu, kar ste storili znotraj. Skratka, usmerite se bolj v SEEEBEE, v svoj lastni proces ali "njbl". Karkoli že.
***


Če se usmeriš bolj v sebe, v svoj notranji proces, kaj je potem podoba, ki jo vidiš v vzpostavljenem ogledalu? Še vedno tvoja- notranja, ali je zunanja?



Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #31 - 25.11.2004 at 08:47:58
 
Quote:
Eden glavnih debatnikov me prepozna in določi za moškega in kot takšna pričnem tam uživati precejšen ugled. Kar me spravlja v smeh je pa to, da se na tem forumu, celo znotraj iste debate najde tudi kakšna ženska, ki piše iz meni sorodnega etičnega izhodišča, a so tele ženske deležne povsem nasprotnih odzivov s strani moških - od provokacij, neupoštevanja, omalovaževanja, podtikanja.
In moram priznati, da prvič v življenju s polnim zavedanjem prepoznavam privilegije moškega spola. In zelo uživam v tej točno določeni "moški" vlogi. Predvsem zato, ker ob podajanju čisto istih vsebin nisem zavrnjena kot se to pogosto dogaja v ženski vlogi.


Lilith, bom skušal še tretjič  analizirat kar si tle gor napisala, tako da se boš lahko res precizno seznanla s tem, kako  si jest  ta tvoja občutja razlagam. Še zmerom sem prepreičan, da nism bil razumljiv, čeprav dopuščam možnost, da te iritira, da nism napisl tko kot si ti pričakovala (kot   moški oz.  vsaj kot nekdo, ki se  ima za moškega) in zarad tega nis pripravljena tega sprejet tko kot bi si jest želu da sprejemeš (tko kot rosa predvideva) .

Skratka, v tej tvoji 'moški vlogi', ki ti je bla prizanana, si po moje dobesedno uživala ravno zato, ker vsaj s tvojga stališča  ta tvoja 'moška vloga' ni bla odšpilana, ampak si bla to ti kot ženska. Sogovorniki so dejansko odkril moškega v tej ženski in in ravno to njihovo odkritje je bilo vir tvojega užitka. Tega občutja definitivno ne bi mogla tko intenzivno doživet, če ne bi bla 'pod  krinko', ker če bi igrala moško vlogo javno, če bi se dejansko prizdevala bit sprejeta kot  moški,  pol bi morala igrat svojo lastno predstavo o moškem, ki pa ni ti.  V tem primeru bi se tud na forum nedvoumno logirala kot moški, samo pol bi bla sama v seb  ujeta v drugi pol, v svoj lasten stereotip o moškem in bi njegovo vlogo igrala brez tistega presežnega užitka kot se ti spontano pojavu ob tem, da si bla med moškimi sprejeta ne kot moški ampak v bistvu kot ženska.    

V tem smislu te tud jest ne razlagam kot nekoga, ki se je skrival za masko in ki se je izdajal za nekaj drugega kot je in se ob tem naslajal, kako nateguje druge. Take igre se ne morejo podpirat iz drugega kot iz cenene kraje energij, ki slej ko prej sesujejo igralca samega oz. ga soočjo s tem, da  je tko šibak, da se mora vzdrževat iz ukradenih  energij (kot jest zastopm gapeta).

Sicer pa sama najbolj veš, zakaj se ti gre in s čim se igraš, jest sem te igre  pač razlagal  po svoji logiki, če si jih že dala v analizo.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #32 - 25.11.2004 at 10:24:30
 
Mae wrote on 24.11.2004 at 21:47:29:
... in ti z molkom vzdržuješ/podpiraš njihovo zmotno mnenje

to je vse kar je ...
najprej si bla brezosebna
pol si pogruntala da te majo za njega
pol si začela pazt, da v svojem pisanju ne izdaš svojga spola
pol je maska začela žret tvojo pozornost 100%
zdej si maska, kadar greš tja
no more i-dont-know-who-you-are




Quote:
Če se usmeriš bolj v sebe, v svoj notranji proces, kaj je potem podoba, ki jo vidiš v vzpostavljenem ogledalu? Še vedno tvoja- notranja, ali je zunanja?

v ogledalu lahko prepozna(va)š (ne)sebe ...



drgač pa ... še tole

* Vloga spola v virtualnem svetu *
je pomoje precej nepomembna
v realnem svetu spol igra večjo vlogo, sej ga je težje skrit.
na forumu lahko glumiš poljubno dolgo drug spol in še marsikej drugega ... smo mel tak primer tud kle gor ...


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #33 - 25.11.2004 at 11:44:38
 
gape wrote on 25.11.2004 at 10:24:30:
to je vse kar je ...
najprej si bla brezosebna
pol si pogruntala da te majo za njega
pol si začela pazt, da v svojem pisanju ne izdaš svojga spola
pol je maska začela žret tvojo pozornost 100%
zdej si maska, kadar greš tja
no more i-dont-know-who-you-are



z drugimi besedami Lilith ... ljudem moraš biti dojilja. Če so revčki bogi v zmoti jih ne smeš pustiti v zmoti, jih lahko duševni pretres tako potre, da se lahko fentajo.   ali pa še slabše ... da te tvoja maska tako nažre od znotraj, da se boš kar sama fentala


če pa boš ljudem hotela kdajkoli povedat svojo resnico, jo boš pa tko ali tako dobila po nujuški, da je to tvoja percepcija in da nehaj že tupit ljudem svoje resnice


skartka draga Lilith, there is no way to win.

sem se spraševala, če ljudje s to filozofijo kdaj pomislijo, zakaj jim osebna integriteta tako šejka, oziroma kaj je njihova senca, da tega paradoksa ne vidijo.


branjenje moške in Evine pozicije moči morda? (zgolj retorično vprašanje)
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #34 - 25.11.2004 at 11:54:32
 
Mae wrote on 24.11.2004 at 21:47:29:
... in ti z molkom vzdržuješ/podpiraš njihovo zmotno mnenje ... opustitev ravnanja is the term ...Smiley


vsak vstop v odnos s seboj prinaša tveganje. človek, ki ti je na prvi uč kul, se lahko ob prvi priliki spremeni v totalnega bastarda. (tveganje, ki ga prinaša življenje)

V VR je identiteta človeka še bolj prikrita in zato tveganje še večje. Če ti tega nisi sposobna (kar močno dvomim) razumeti in vzeti v zakup, jaz to v vsakem primeru storim. Zamenjava spola se meni ne zdi nič tako pretresljivega, da bi zato skakala v luft (če si ne bi ravno iskala partnerja). Oziroma ne bi smela biti.

Če bi ljudje res bili to, kar govorimo, da bi morali biti, potem odzivi na modre besede ne bi smeli biti pogojeni glede na spol avtorja. Tako paso bili.

Zdaj si pa še enkrat preberi tole, kar si napisala:



Mae wrote on 24.11.2004 at 21:47:29:
Sicer pa menim, da je možno, da zadeva ni nastala zaradi razlike med spoloma ampak zarad čist takega komunikacijskega bondanja. stvar moči. ker si je ta vplivna oseba izbrala prav tebe (in tvoje strong opinions) ti je šerala mal moči. in ker si že na položaju lahko še kej zlobiraš ipd. asociacije ... Če pa se sedaj razkriješ, ti bo po mojem mnenju definitivno padel ugled, pa ne zato, ker si ženska.

Ravnozato ker je to stvar bondanja se mi zdi spol tuki irelevanten. Tko kot sem si jaz, če se spomniš v svoji domišljiji naredila konstrukt, da ti sploh nisi ti, pa je spet titud prišel z eno pametno, da v bistvu to sploh ni važn, glavno, da si realna, al neki takega je blo. Sicer je pa odvisno od ravni tistih na tistem forumu s katerimi komuniciraš, če bodo/bi to tut tko razumel ali bodo pač užaljeni. Lahko še ta experiment narediš. Al pa tut ne. Lahko neki časa neguješ ta svoj aspekt, da se nasitiš te izkušnje in da tudi tem svojim neki daš. It was meant to be, perhaps ...

No, pa če se le za trenutek posvetim načinu ... da obstaja razlika med spoloma and stuff ... so to stereotipne stvari, ki živijo, ker jih tudi mi hranimo. Kolikokrat pa v ženski družbi kej pavšalno čez moške leti ?! Verjetno je nek del naše psihe tak, da v primeru, da ni drugih osnov za bondanje, zarad nekega občutka pripadnosti in varnosti obes pač na spolno pripadnost/enakost/različnost. Je čist humano. Kot je nekdo tukaj zapisal: May I join your group?

Lp.  Smiley



pozicija moči. Pozicijo moči ti osebno pripisuješ implicitno moškemu. Če moški ne bi bil moč (alias avtoriteta), ti še pomislila ne bi, da je možno da do bondanja moči sploh pride.


Kar se pa tiče govorjenja resnice. Moja izkušnja z ljudmi, ki imajo polna usta RESNICE, so gledano s stališča MOJE (ste prav prebrali) percepcije njihove osebne integritete totalne nule. Ker po pravilu zahtevajo osebnostno integriteto od soljudi ali po vašem besednjaku RESNICO, zato da s takimi ljudmi lažje manipulirajo.

Ko pa se jim postavi ogledalo, pa običajno uidejo v floskulo. To je samo TVOJA percepcija mene.

Pa da enkrat za vselej razčistim tudi s sprejemanjem mnenja drugih. To je najmanjši problem, če pri človeku vidim, da živi tako kot misli, da je prav.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #35 - 25.11.2004 at 12:14:33
 
Sinjeoka, tukaj ti želim povedati, da se zelo strinjam s teboj in s tem kar si napisala v zadnjih dveh postih.
Jaz se danes tako zatolčeno počutim, da mi kaj takega ne bi uspelo ubesediti. In sem zelo vesela, ko vidim lastne misli (ki so še imela nastati in se dokončno oblikovati) tako jasno in prodorno zapisane, da lahko rečem: ja, to je to.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #36 - 25.11.2004 at 12:29:37
 
Lilith je empirično nekaj izkusila, ugotovila. Na takem forumu, kjer se podeljuje več kredibilnosti nekomu zato, ker je kao moškega spola, je čisto vseeno, koliko "resnice" jim ona razkrije, je tudi vreden ni. Milo za žajfo, torej (s poudarkom na milo).

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #37 - 25.11.2004 at 12:58:19
 
sinjeoka wrote on 25.11.2004 at 11:54:32:
V VR je identiteta človeka še bolj prikrita in zato tveganje še večje. Če ti tega nisi sposobna (kar močno dvomim) razumeti in vzeti v zakup, jaz to v vsakem primeru storim. Zamenjava spola se meni ne zdi nič tako pretresljivega, da bi zato skakala v luft (če si ne bi ravno iskala partnerja). Oziroma ne bi smela biti.


Ne sakačem u luft zato, ker bi lilith s tem špilanjem moške identitete lahko koga konkretno prizadela oz.  ker naj bi mi  to ne  blo moralno. Špilanje drugačne  identite je past za njo samo, ne za druge, zato bi se blo  pametno ustavit tam, kjer je občutla,  da je lako tud kot ženska    sprejeta kot moški in ne da zavestno  špilala naprej svojo moško vlogo, da bi bla sprejeta v moškem svetu. Od tle naprej se  je užitek začel zažirat v njeno lasno energijo.    

Quote:
Če bi ljudje res bili to, kar govorimo, da bi morali biti, potem odzivi na modre besede ne bi smeli biti pogojeni glede na spol avtorja. Tako paso bili.


Če uživa v s svojih modrosti, ki da so  sprejete zaradi zmotnega pojmovanja  njene moškosti, pol to niso več modrosti amapak fraze, namenjene potrjevanju svoje   moške vloge.  V bistvu majo te  fraze isti pomen kot fraze, s katerimi  bi kot ženska v špilanju ženske vloge skuša ugajat moški družbi.

Presežni užitek, ki nikomur ne krade energije,  je lahko samo  v občutju, da si sprejet  kot človk. Takrat je dejansko modro vse kar zineš, ker nč ne zineš zato, ker bi hotu v svoji vlogi nekomu ugajat. Če je lilith ujela ta filing, ga ji iskreno privoščim in to hočem tud tle  že četrtič izpostavit.    


Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #38 - 25.11.2004 at 13:49:17
 
titud wrote on 25.11.2004 at 12:58:19:
Ne sakačem u luft zato, ker bi lilith s tem špilanjem moške identitete lahko koga konkretno prizadela oz.  ker naj bi mi  to ne  blo moralno. Špilanje drugačne  identite je past za njo samo, ne za druge, zato bi se blo  pametno ustavit tam, kjer je občutla,  da je lako tud kot ženska    sprejeta kot moški in ne da zavestno  špilala naprej svojo moško vlogo, da bi bla sprejeta v moškem svetu. Od tle naprej se  je užitek začel zažirat v njeno lasno energijo.    


Če uživa v s svojih modrosti, ki da so  sprejete zaradi zmotnega pojmovanja  njene moškosti, pol to niso več modrosti amapak fraze, namenjene potrjevanju svoje   moške vloge.  V bistvu majo te  fraze isti pomen kot fraze, s katerimi  bi kot ženska v špilanju ženske vloge skuša ugajat moški družbi.

Presežni užitek, ki nikomur ne krade energije,  je lahko samo  v občutju, da si sprejet  kot človk. Takrat je dejansko modro vse kar zineš, ker nč ne zineš zato, ker bi hotu v svoji vlogi nekomu ugajat. Če je lilith ujela ta filing, ga ji iskreno privoščim in to hočem tud tle  že četrtič izpostavit.    





oh, yes it is all in my head ... from the truth to the imaginary friends and enemies

pri tem pozabljaš, da ni imela nobenega namena igrati moške vloge, po drugi strani opa zanikaš empirijo

pa da je ironija še večja, očitaš ji, da uživa biti sprejeta kot moški ...(branje med vrsticami, ki je tako osovraženo tukaj... lilith o kakšnem užitku ni pisala, pisala je o spoznanju

... povej titud, ali je lepo biti moški in biti sprejet kot moški... (ali ti je v užitek vcepljati ljudem svojo per se izkrivljeno resnico?)

... ali si želiš kdaj obleči žensko kožo.... pa bodi enkrat tako eksakten in odgovori samo z ja ali ne (na zadnje vprašanje)... s tem boš povedal več kot cela Biblija
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #39 - 25.11.2004 at 14:35:50
 


Ajja sicer pa vsem priporočam, da si preberete knjigo genialnega Oto Weiningerja: Spol in značaj



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #40 - 25.11.2004 at 15:28:59
 
sinjeoka wrote on 25.11.2004 at 13:49:17:
oh, yes it is all in my head ... from the truth to the imaginary friends and enemies

pri tem pozabljaš, da ni imela nobenega namena igrati moške vloge, po drugi strani opa zanikaš empirijo

pa da je ironija še večja, očitaš ji, da uživa biti sprejeta kot moški ...(branje med vrsticami, ki je tako osovraženo tukaj... lilith o kakšnem užitku ni pisala, pisala je o spoznanju

... povej titud, ali je lepo biti moški in biti sprejet kot moški... (ali ti je v užitek vcepljati ljudem svojo per se izkrivljeno resnico?)

... ali si želiš kdaj obleči žensko kožo.... pa bodi enkrat tako eksakten in odgovori samo z ja ali ne (na zadnje vprašanje)... s tem boš povedal več kot cela Biblija


Pisala je o uživanju v  spoznanju.

Jest v tem, da sem sprejet kot moški, ne vidm nč posebno lepga. Jest sem se v bistvu skuru v tem prizadeavanju.

To ne pomen, da bi bil pa zdaj rajš ženska. Ženska koža bi me še bolj utesnjevala.

Privlačno mi je tisto vmes, tisto 'brezkožje',  ki sem ga razpoznal v občutju lilith in ki sem ga razumu kot trenutek, ko se je zaslutla  celovito kot človk, v nobeni vlogi.  


Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #41 - 25.11.2004 at 22:56:02
 
Lilith wrote on 24.11.2004 at 08:46:36:
Kar me spravlja v smeh je pa to, da se na tem forumu, celo znotraj iste debate najde tudi kakšna ženska, ki piše iz meni sorodnega etičnega izhodišča, a so tele ženske deležne povsem nasprotnih odzivov s strani moških - od provokacij, neupoštevanja, omalovaževanja, podtikanja.

Predvsem zato, ker ob podajanju čisto istih vsebin nisem zavrnjena kot se to pogosto dogaja v ženski vlogi.


Zakaj bi naj bil tisti forum v tem drugačen od tega. Ali tukaj kot ženska doživljaš provokacije, neupoštevanje, omalovaževanje, podtikanja, zavrnitve? Ali opaziš, da je kdaj moški omalovaževan in zavrnjen?

Mal me je to asociralo na prijateljico iz otroštva, ki je vedno/pogosto rekla nekaj v stilu: mene tko glava boli, A TEBE TUD? jst sm tko lačna, TI TUD? itn.

Za moškega so te verjetno določili ker si se izražala v moški obliki. Npr. "mislim, da je temu tako, ko sem se včeraj vračaL ..." izražati v moški obliki lahko pomeni tudi to, da si ti sicer nevtralna ampak prepisuješ tekst moškega avtorja. Al hočeš reči, da si se popolnoma brezspolno izražala, kar naj bi bilo razvidno tudi iz tvojega nicka.

Ko izrečeš trditev, da se ti je dvignila cena in ugled zgolj zato, ker so mislili, da si moški, se s tem sama postavljaš v inferiorno/Ž vlogo, ker si dvignila ceno na potenco M.

Zdaj si pa predstavljaj, da si res moški in da se ti vse to zgodi. Tisti bratec ni v bistvu nič narobe naredil, ker on NE VE, da ti nisi M, ti si mu pač všeč. Ti bi se pa v tem primeru počutila v smislu: Bravo, jst sm cool. In v tem primeru ne bi razmišljala ali so te sprejeli zaradi spola, zaradi barve glasu ali pač zaradi lepega puloverja.

Zaradi vnaprej pričakovanega rezultata, pa si se prikrajšala za to, da dobiš na ugledu kot ženska.

Oprostite, ampak jaz ne vidim **xualne diskriminacije tukaj ali na drugih forumih v smislu, da je to prav tisti determiniran, izločen dejavnik oz. vzročnik. Tudi ne vidim razloga zakaj bi se kdo oBREMEnjeval s tem.

Kot sem že omenil, mi je vseeno ali je Lilith M ali Ž. Sam nisem opazil, da bi me po spolu kdo ne/preferiral, oziroma, da sem bolj natančen, da bi me isti spol preferiral samo zaradi tega dejstva. Če pa Lilith namiguje, da so "Ž" delovna mesta slabše plačana ipd. asociacije, je pa to druga tema, oz. tudi to ni vedno res.

Lp.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #42 - 25.11.2004 at 23:38:51
 
Mae wrote on 25.11.2004 at 22:56:02:
Za moškega so te verjetno določili ker si se izražala v moški obliki. Npr. "mislim, da je temu tako, ko sem se včeraj vračaL ..." izražati v moški obliki lahko pomeni tudi to, da si ti sicer nevtralna ampak prepisuješ tekst moškega avtorja.


bla bla
Mae wrote on 25.11.2004 at 22:56:02:
Al hočeš reči, da si se popolnoma brezspolno izražala, kar naj bi bilo razvidno tudi iz tvojega nicka.


no, končno si dojela

Mae wrote on 25.11.2004 at 22:56:02:
Ko izrečeš trditev, da se ti je dvignila cena in ugled zgolj zato, ker so mislili, da si moški, se s tem sama postavljaš v inferiorno/Ž vlogo, ker si dvignila ceno na potenco M.


Aleluja, sveta preproščina. Sicer sem pa vesela zate, da imaš tako neomajno vero v to, da se diskriminacija po spolu ne dogaja.


Mae wrote on 25.11.2004 at 22:56:02:
Če pa Lilith namiguje, da so "Ž" delovna mesta slabše plačana ipd. asociacije, je pa to druga tema, oz. tudi to ni vedno res.



Lilith v tem topicu ni govorila o tem
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #43 - 26.11.2004 at 06:53:33
 
Lilith wrote on 24.11.2004 at 08:46:36:
Eno zanimivo dogajanje nameravam deliti z vami. Torej, ker mi je tukaj na gapetu zadnje čase dolgčas, sem šla na druge forume pogledat. In na enem od teh se zapletem v eno temo s področja medosebnih odnosov. Prijavljena sem z nevtralnim nickom (ki bi lahk bil tako moški kot tudi ženski). Torej, pišem jaz tam v skladu z mojo življenjsko orientacijo in etiko (saj me že malce poznate  Smiley ), pri tem pa pazim edino na to, da krotim svoje čustvene odzive. Se zgodi sila zanimiva stvar. Eden glavnih debatnikov me prepozna in določi za moškega in kot takšna pričnem tam uživati precejšen ugled. Kar me spravlja v smeh je pa to, da se na tem forumu, celo znotraj iste debate najde tudi kakšna ženska, ki piše iz meni sorodnega etičnega izhodišča, a so tele ženske deležne povsem nasprotnih odzivov s strani moških - od provokacij, neupoštevanja, omalovaževanja, podtikanja.
In moram priznati, da prvič v življenju s polnim zavedanjem prepoznavam privilegije moškega spola. In zelo uživam v tej točno določeni "moški" vlogi. Predvsem zato, ker ob podajanju čisto istih vsebin nisem zavrnjena kot se to pogosto dogaja v ženski vlogi.

Me zanima, če ste že kdaj doživeli podobno izkušnjo ali vsaj prepoznali razlike v obravnavanju različnih spolov (lahk tudi v življenjski situaciji). Pa če ste si kaj skušali razlagati, zakaj je temu tako.



Menim, da se tega kar je Lilith želela sporočiti s tem uvodnim prispevkom dejansko  ne da povedati boljše.

Sinjeoka pa je vse skupaj lepo pojasnila.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #44 - 26.11.2004 at 08:05:18
 
Mae wrote on 25.11.2004 at 22:56:02:
Za moškega so te verjetno določili ker si se izražala v moški obliki. Npr. "mislim, da je temu tako, ko sem se včeraj vračaL ..." izražati v moški obliki lahko pomeni tudi to, da si ti sicer nevtralna ampak prepisuješ tekst moškega avtorja. Al hočeš reči, da si se popolnoma brezspolno izražala, kar naj bi bilo razvidno tudi iz tvojega nicka.
Lp.  Smiley


sveta preproščina in jaz bom dodala še funkcionalna nepismenost.

slovenščina ima eno luštno obliko, ki se ji reče trpnik, s katerim se elegantno izognemo izdajanju našega spola

sicer pa Rose, tale gape forum SE razlikuje od ostalih forumov po tem, da se člani med seboj vsaj kolikor-tolikor poznamo. In kolikor jr meni znano samo ta forum kombinira sistem svobodnega izražanja in zahteve, da se uporablja samo en nick.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5