Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 6361 times)
Loops of Infinity
Ex Member




Smisel za humor
19.01.2005 at 09:30:21
 
Veliko ljudi ga postavlja na visoko mesto, evo, in me zanima, kaj pojmujete pod njega?

Včasih se mi zdi, da tud če ga človek ima, pa ga ne zna uporabit, ali pa ne pride do izraza ob pravem trenutku, pol je skor isto kot da ga nima Tongue. So pa ljudje, pri katerih je humor stalni spremljevalec v komuniciranju, nekateri z njim rešujejo medosebne odnose, vendar tako ostanejo ti le površinski.

Zalotim se, da sem pri sebi kr užaljena, če mi kdo reče, da ga nimam, ker si dovoljujem stereotip, da je znak inteligence.

(Not easy, če so ti humorne stvari, ki drugim niso, in ti niso, ko drugim so).



Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Smisel za humor
Reply #1 - 19.01.2005 at 09:40:36
 
Ah, če ti kdo reče, da nimaš smisla za humor, ga ne smeš resno jemati. Gre za to, da smisel za humor ni samo smisel za humor kot tak, ampak ga je več vrst, takorekoč na milijone. Ti je všeč intelektualni humor? Straniščni humor? Otroški humor? Pervezni humor? Pretanjeni humor? Sarkastični humor? Neškodljivi humor? Družinski humor? Seks humor? Abstrakni humor? Slapstick humor? Humor s pretiravanjem?

En primer:

Vsakič, ko kdo vpraša žensko, kakšen tip moškega ji je všeč, vse, brez izjeme, poleg ostalih kvalitet naštejejo tudi to, da mora imeti smisel za humor.

A tu kmalu pride do nesporazumov.

Če recimo tip to posluša in navdušeno reče "Jaz imam pa fuuuul smisel za humor, ko bi ti vedela, kako smo se zadnjič režali ko vosli, ko sem pir pil s slamico skozi nos ali pa ko sem pir pil skozi usta in ga pol spihal skozi nos ven! Valjali smo se po tleh od smeha.", ob take vrste "humorju" vsaka ženska naredi faco, kot da je ravnokar spila liter oceta za vlaganje.

Se pravi, ne gre za to, da ti nimaš smisel za humor, gre za to, da je tvoj smisel za humor popolnoma drugačen od smisla za humor osebe, ki trdi, da nimaš smisla za humor. V bistvu so take izjave kar lep pokazatelj, koliko sta dva človeka kompatibilna...

Grin Grin
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Smisel za humor
Reply #2 - 19.01.2005 at 12:55:12
 
Quote:
Veliko ljudi ga postavlja na visoko mesto, evo, in me zanima, kaj pojmujete pod njega?

Včasih se mi zdi, da tud če ga človek ima, pa ga ne zna uporabit, ali pa ne pride do izraza ob pravem trenutku, pol je skor isto kot da ga nima Tongue. So pa ljudje, pri katerih je humor stalni spremljevalec v komuniciranju, nekateri z njim rešujejo medosebne odnose, vendar tako ostanejo ti le površinski.

Zalotim se, da sem pri sebi kr užaljena, če mi kdo reče, da ga nimam, ker si dovoljujem stereotip, da je znak inteligence.

(Not easy, če so ti humorne stvari, ki drugim niso, in ti niso, ko drugim so).



Humor po moje nima nobene veze z inteligenco, tudi se nima smisla siliti, da bi igrali humorista, če nimam talenta za to, ker to ti mora biti v krvi, kot radi rečemo...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Smisel za humor
Reply #3 - 19.01.2005 at 13:02:21
 
exodus wrote on 19.01.2005 at 12:55:12:
Humor po moje nima nobene veze z inteligenco, tudi se nima smisla siliti, da bi igrali humorista, če nimam talenta za to, ker to ti mora biti v krvi, kot radi rečemo...


Sposobnost, da se ne jemlješ tako resno, sem imela v mislih pod smisel za humor, exo, pri čemer pa ni nujno, da to tud dokazuješ.


X wrote on 19.01.2005 at 09:40:36:
Se pravi, ne gre za to, da ti nimaš smisel za humor, gre za to, da je tvoj smisel za humor popolnoma drugačen od smisla za humor osebe, ki trdi, da nimaš smisla za humor. V bistvu so take izjave kar lep pokazatelj, koliko sta dva človeka kompatibilna...

Grin Grin


Iz tega sklepam, da je za kompatibilnost potrebno, da vsaj en ima smisel za humor? 8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Smisel za humor
Reply #4 - 19.01.2005 at 13:11:16
 
Quote:
So pa ljudje, pri katerih je humor stalni spremljevalec v komuniciranju, nekateri z njim rešujejo medosebne odnose, vendar tako ostanejo ti le površinski.



Humor sodi med t.i. zrelejše obrambne mehanizme.  Za slednje pa vemo, da so bolj ali manj nezavedna, samodejna izkrivljenja realnosti, katerih namen naj bi bil narediti neznosno čustvo ali konflikt bolj znosno.

In s tem v zvezi lahko pritrdim citirani trditvi.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Smisel za humor
Reply #5 - 19.01.2005 at 13:14:05
 
Quote:
Iz tega sklepam, da je za kompatibilnost potrebno, da vsaj en ima smisel za humor? 8)


A se ti prav trudiš, da izpelješ napačne zaključke? Grin Grin

Govorim o tem, da morata imeti podoben smisel za humor, da se zaštekata.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Smisel za humor
Reply #6 - 19.01.2005 at 13:57:08
 
Lilith wrote on 19.01.2005 at 13:11:16:
... pa vemo, da so bolj ali manj nezavedna, samodejna izkrivljenja realnosti, katerih namen naj bi bil narediti neznosno čustvo ali konflikt bolj znosno.

Zakaj se potem smejemo vicem o blondinkah?

(predpostavljam da pri tem le ne gre pri tem za neznosna čustva ali kakšne hujše konflikte le pri nekaterih Tongue)

Možni odgovori, ki jih sam vidim:
1. Čustva so bistveno bolj vpletena tudi v t.i. racionalne procese, kakor je splošno priznano?
2. Humor oz. smeh kot njegov zunanji prikaz je primitivni kognitivni odziv na situacijo, ki ni nevarna, vendar pa zahteva bistveno spremembo odnosa (in to trenutno) do te situacije.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Smisel za humor
Reply #7 - 19.01.2005 at 14:39:15
 
X wrote on 19.01.2005 at 13:14:05:
A se ti prav trudiš, da izpelješ napačne zaključke? Grin Grin

Govorim o tem, da morata imeti podoben smisel za humor, da se zaštekata.


Aja, napačni zaključki nekoga se zdaj reče, če ne zaštekaš Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Smisel za humor
Reply #8 - 19.01.2005 at 14:49:11
 
Quote:
Zakaj se potem smejemo vicem o blondinkah?



Osebno mislim, da je v ozadju vicev o blondinkah in policajih in kaj je še tega ... na delu obrambni mehanizem premestitve - ko se ljudje ne upajo znesti nad dejanskim virom njihovih frustracij, pač pa se znesejo nad slabotnejšimi oz. takšnimi, ki se ne morejo braniti. V ta namen si je fino izposoditi stereotipe in tako še bolj zakamuflirati svoje početje.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: Smisel za humor
Reply #9 - 19.01.2005 at 15:09:08
 
oj zivjo
kako to mislite smeh kot obrambni mehanizem? hvala za pojasnilo Smiley

drugace sem se pa spomnil tegale: se vam je kdaj zgodilo, da ste nekaj doziveli in je blo FULLLLLL SMESNO za crknit.. k pa enmu poves kaj je blo, pa ni niti priblizno tak efekt.. tut ce si oseba dobro skusa predstavljati situacijo oz sceno...pa tut ce recimo poznas to osebo ker je tvoj frend in ves da ce bi bil v te situaciji mi mu blo FUL SMESN.. ampk vseen, k sam poves stvar, sploh ni smesna... oz. mors znat stvar prav povedat al kaj.. kaj pa vem..
zanimivo
lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Smisel za humor
Reply #10 - 19.01.2005 at 15:13:47
 
Quote:
se vam je kdaj zgodilo, da ste nekaj doziveli in je blo FULLLLLL SMESNO za crknit.. k pa enmu poves kaj je blo, pa ni niti priblizno tak efekt.. tut ce si oseba dobro skusa predstavljati situacijo oz sceno...pa tut ce recimo poznas to osebo ker je tvoj frend in ves da ce bi bil v te situaciji mi mu blo FUL SMESN.. ampk vseen, k sam poves stvar, sploh ni smesna... oz. mors znat stvar prav povedat al kaj.. kaj pa vem..
lp


To pa je to - koliko sta s to osebo kompatibilna oziroma koliko je kompatibilen vajin smisel za humor.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Smisel za humor
Reply #11 - 19.01.2005 at 15:27:36
 
Lilith wrote on 19.01.2005 at 14:49:11:
Osebno mislim, da je v ozadju vicev o blondinkah in policajih in kaj je še tega ... na delu obrambni mehanizem premestitve - ko se ljudje ne upajo znesti nad dejanskim virom njihovih frustracij, pač pa se znesejo nad slabotnejšimi oz. takšnimi, ki se ne morejo braniti. V ta namen si je fino izposoditi stereotipe in tako še bolj zakamuflirati svoje početje.

Zakaj se pa režimo, ko nekdo čimbolje bedasto telebne na rit? (Imaš cel žanr komedije, t.i. slapstick, v glavnem na to temo)

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Smisel za humor
Reply #12 - 19.01.2005 at 15:40:49
 
Quote:
pa tut ce recimo poznas to osebo ker je tvoj frend in ves da ce bi bil v te situaciji mi mu blo FUL SMESN..
lp


Ravno zaradi tega stavka mislim, da ne gre toliko za vprašanje kompatibilnosti med dvema, pač pa za vprašanje prenosa informacij pri prvi osebi- torej kako dobro nekomu situacijo prenesemo oz. predstavimo in za sposobnost predstavljanja in vživljanja pri drugi osebi.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Smisel za humor
Reply #13 - 19.01.2005 at 15:42:07
 
Quote:
Zakaj se pa režimo, ko nekdo čimbolje bedasto telebne na rit? (Imaš cel žanr komedije, t.i. slapstick, v glavnem na to temo)

bp

Tisti, ki se temu režite, pa kar sami razpucajte, zakaj. Tongue

(Se mi pa zdi, da iz podobnih vzgibov kot so zgoraj navedeni.)
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Smisel za humor
Reply #14 - 19.01.2005 at 15:52:56
 
Življenje je preveč pomembno, da bi ga jemali resno!

(Oscar Wilde)


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2