Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 
(Read 21917 times)
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #60 - 27.11.2004 at 16:40:08
 
X wrote on 26.11.2004 at 15:05:35:
moški = seksistične svinje
ženske = gozdne vile


Grin  Grin  Grin  zarad tega zaključka se pa smejem že dva dni. thanks!!!
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #61 - 27.11.2004 at 19:12:35
 
sinjeoka wrote on 27.11.2004 at 09:20:43:
to bi sigurno vedela, če bi bila funkcionalno pismena


pravim, postavljaš omejitve. pred in za znakom / lahko postavljam kar hočem, ne samo sinonime. ker si pa že najmanj 100 krat omenila besedno zvezo funkcionalne nepismenosti, se pa sprašujem kakšno foro imaš s tem, ali je to neka tvoja šibka točka ali kaj, ki jo zrcalno prepoznaš pri meni.

Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #62 - 27.11.2004 at 21:09:48
 
t wrote on 25.11.2004 at 14:35:50:
Ajja sicer pa vsem priporočam, da si preberete knjigo genialnega Oto Weiningerja: Spol in značaj



uživajte!


A lahk malo približaš njegovo stališče(nimam zdej časa brat cele knjige,vseen pa bi me ful zanimal)?
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Doroteja
1
*
Offline


Posts: 26
LJ
Gender: female
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #63 - 20.01.2005 at 14:14:16
 
Razlikovanje med spoloma je delno posledica razlik v fiziologiji (delovanje žlez, konstitucija...), delno pa posledica primarne in sekundarne socializacije. Spol je v določenem obsegu tudi in vsekakor del človekove osebnosti, identitete in značaja. V kakšni meri pa je posameznik drugim pripravljen svojo identiteto razkriti, pa mislim, da se ima vsak sam pravico odločiti. V virtualnem okolju je možno ta del identitete zanemariti, ne da bi zato trpela konstruktivna debata. In zakaj bi torej drugim vsiljevali razkrivanje, če za to ni kake argumentirane potrebe. Zdi se mi celo, da je mnogim ljudem privzgojena tudi slabšalna stigmatizacija spolov in je v virtualnem okolju, kjer je to izvedljivo, celo boljše obdržati spol zase. Vendar pa je to vse skupaj moje osebno mnenje...

LP, Doroteja
Back to top
 

No one is immune from curiosity...
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5