Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 21693 times)
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #45 - 26.11.2004 at 08:23:18
 
sinjeoka, hvala za pojasnilo, vendar iz spodnjega ni izhajalo, da je uporabljala trpnik.

Lilith wrote on 24.11.2004 at 08:46:36:
pri tem pa pazim edino na to, da krotim svoje čustvene odzive.  

Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #46 - 26.11.2004 at 10:13:14
 
Mae wrote on 26.11.2004 at 08:23:18:
sinjeoka, hvala za pojasnilo, vendar iz spodnjega ni izhajalo, da je uporabljala trpnik.




prav tako iz njenega pisanja ni izhajalo, da ga ni. Pa si si vzela to svobodo, da si to predpostavila.

whatever ... moj point je bil, da se da spol prikriti če se hoče, seveda ob predpostavki, da si funkcionalno pismen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #47 - 26.11.2004 at 15:05:35
 
No, če poskusim remizirati tale topic, a se veliko motim, če sklepam, da je spoznanje (od prvega posta dalje) sledeče:

moški = seksistične svinje
ženske = gozdne vile

?
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
mauk
1
*
Offline

:-)
Posts: 38

Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #48 - 26.11.2004 at 16:27:30
 
Ženske = pujske
Back to top
 

Om Namaha Shivaya
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #49 - 26.11.2004 at 17:34:48
 
sinjeoka wrote on 26.11.2004 at 10:13:14:
... moj point je bil, da se da spol prikriti če se hoče, seveda ob predpostavki, da si funkcionalno pismen.


tudi, če ne veš kaj je to funkcionalna pismenost, bi lahko prikril spol, moj point je pa bil, da s prevaro dokazovati tezo/fikcijo ni čista stvar, pa še same variabile imaš, najprej si izdomišljaš tezo, potem pa še na to uporabiš dvomljive prijeme, oboje spolzko.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #50 - 26.11.2004 at 21:09:39
 
Mae wrote on 26.11.2004 at 17:34:48:
tudi, če ne veš kaj je to funkcionalna pismenost, bi lahko prikril spol, moj point je pa bil, da s prevaro dokazovati tezo/fikcijo ni čista stvar, pa še same variabile imaš, najprej si izdomišljaš tezo, potem pa še na to uporabiš dvomljive prijeme, oboje spolzko.


drži...
za funkcionalno nepismene .... funkconalna pismenost ni nekaj da veš kaj je funkcionalna pismenost, ampak da pismenost znaš uporabiti v funkciji življenja

...btw ... teza, nauk, fikcija, ideja, domneva niso sinonimi ... seveda, je to tudi del funkcionalne pismenosti  Wink

sicer pa, ali ni škoda izgubljat časa z mano? Kere govorimo o empiriji lahko preizkus opraviš kar sama.

Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #51 - 26.11.2004 at 21:17:40
 
X wrote on 26.11.2004 at 15:05:35:
No, če poskusim remizirati tale topic, a se veliko motim, če sklepam, da je spoznanje (od prvega posta dalje) sledeče:

moški = seksistične svinje
ženske = gozdne vile

?


oh xab you can do much better than that

1. zanemarjaš dejstvo, da se na tovrstne postinge javljajo tisti/tiste, ki jim s svojim pisanjem stopiš na žulj.

2. Kar je še bolj pomembno. Govorimo o igri moči med spoloma, ki se jo gredo pretežno vsi člani naše družbe (govorim zgolj in samo o odnosih med spoloma). Obstaja pa tudi nekaj izjem, ki kolikor tolikor znajo izstopiti iz te igre. Krivdo pa ne moremo pripisati samo moškemu spolu, ampak v isti meri tudi ženskemu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #52 - 27.11.2004 at 01:25:29
 
sinjeoka wrote on 26.11.2004 at 21:17:40:
oh xab you can do much better than that

1. zanemarjaš dejstvo, da se na tovrstne postinge javljajo tisti/tiste, ki jim s svojim pisanjem stopiš na žulj.


Ja, število topicov, ki si jih ti startala je...


...


... staggering.

Quote:
2. Kar je še bolj pomembno. Govorimo o igri moči med spoloma, ki se jo gredo pretežno vsi člani naše družbe (govorim zgolj in samo o odnosih med spoloma). Obstaja pa tudi nekaj izjem, ki kolikor tolikor znajo izstopiti iz te igre. Krivdo pa ne moremo pripisati samo moškemu spolu, ampak v isti meri tudi ženskemu.


Ogromno ljudi za svoj notranji mir potrebuje zunanjega sovražnika. Ti si izbrala moške.

Zdi se mi, da uživaš.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #53 - 27.11.2004 at 07:35:48
 
sinjeoka wrote on 26.11.2004 at 21:09:39:
...btw ... teza, nauk, fikcija, ideja, domneva niso sinonimi ... seveda, je to tudi del funkcionalne pismenosti  Wink


spet postavljaš neke omejitve, zakaj pa bi z znakom / morali biti ločeni le sinonimi ?

Quote:
sicer pa, ali ni škoda izgubljat časa z mano? Kere govorimo o empiriji lahko preizkus opraviš kar sama.


ni škoda časa zate  Smiley. pa tudi nimam potrebe, po opravljanju preizkusa ker tudi nimam te teze. tuki bi pa blo škoda časa.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #54 - 27.11.2004 at 09:17:57
 
X wrote on 27.11.2004 at 01:25:29:
Ogromno ljudi za svoj notranji mir potrebuje zunanjega sovražnika. Ti si izbrala moške.

Zdi se mi, da uživaš.



meni se zdi tale tvoja ugotovitev zanimiva iz stališča, da imam precej več moških prijateljev, kot žensk.

Uživam ... neizmerno  Grin



Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #55 - 27.11.2004 at 09:20:43
 
Mae wrote on 27.11.2004 at 07:35:48:
spet postavljaš neke omejitve, zakaj pa bi z znakom / morali biti ločeni le sinonimi ?



to bi sigurno vedela, če bi bila funkcionalno pismena

pa hvala za čas, ki si mi ga namenila, glede na to da ga nimaš


Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #56 - 27.11.2004 at 10:55:57
 
Zdajle pa še moj rezime dogajanja po razkritju "resnice", ki sem jo doživela.
Enih par vas je poštekalo, o čem govorim in nekako direktno ali posredno dalo vedeti, da vam opisana situacija ni tuja, da ste jo v življenju že prepoznali. Je bilo tudi nekaj govora o mojih občutjih znotraj izkušnje.

Gape je (hote ali nehote) hotel preusmeriti debato drugam, na področje, ki ga očitno bolj boli kot odnosi med spoloma - in to je na omadeževanje resnice. Pri tem si je dovolil mene obsodit kot prevarantko in blabla... Gape, good luck dealing with The Truth.

Se je našel tud kdo, ki se je pričel šlepati na gapetov poskus moraliziranja. Moja izkušnja je, da ko te svet enkrat obsodi, da si nekaj, kar nisi, pol ne samo, da je hudičevo težko dokazovati resnico, pač pa niti nima smisla.
Pa tudi mi je že postalo jasno, da ljudje potrebujejo obrambni mehanizem zanikanja Resnice, da lažje preživijo.

Potem se je našel še kdo, ki se je počutil ogroženega v vlogi moškega. V tolažbo, tega človeka ne doživljam kot spolnega diskriminatorja. Pa tudi na gape forumu diskriminacije med spoloma še nisem direktno in agresivno začutila. Morda kdaj kakšen poskus vsiljevanja moškega sveta, na katerega so evine potomke pasivno pristajale...a o tem kdaj drugič.

V bistvu sem tudi tle že vajena hudih napadov na mojo verodostojnost, sploh ker imam pogum stvari poimenovati z njihovim pravim imenom. Pričakujem, da bo tale rezime koga hudo zbodel. I'm used to it. Go ahead. Make your day. Smiley
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #57 - 27.11.2004 at 12:29:22
 
Lilith wrote on 27.11.2004 at 10:55:57:
Gape je (hote ali nehote) hotel preusmeriti debato drugam, na področje, ki ga očitno bolj boli kot odnosi med spoloma - in to je na omadeževanje resnice.


gape wrote on 24.11.2004 at 13:33:58:
'pravi' moški
in 'prave' ženske
kaj je 'pravo'
je ženska ki je jin (čisti) prava ženska?
je moški ki je jang (čisti) pravi moški?

če mene prašaš, ne bo več 'pravih' ne moških ne žensk, tega zemlja več ne podpira ... idealno ti je da si pol pol ... uravnoteženje obeh polov v sebi.
to, seveda, naredi
moškega somewhat bolj ženskega
in
žensko somewhat bolj moško


ja ... in kle je pršlo do idijotizma (o tem sm že pisu)
in je o tem tud mojstr že govoru; ta emancipacija in to (jin je sprejemanje in jang je akcija),
je povzročila to da so ženske MNJOGO bolj v akciji kot bi bilo potrebno. zarad tega so tud moški postal MNJOGO sprejemajoči.
do tuki vse lepo in prov, če ne bi na sceno uletu idijotski ego (ženski v tem primeru), kateremu nikoli ni zadost (egu, ne ženskemu egu) ...
in ženske so postale moški ... egiči ...
moški pak ... copate

kar bi blo vse lepo in prov, če nas ne bi vseh po vrsti zahbal v drugo skrajnost ...


mojster podobno reč obrazloži takole:
***
Mojster modrosti Hilarion pravi
***
Mimogrede bi vas vprašal, drage moje dame: kje pa imate svoje priveske? Saj ne mislite tako kot jaz, da imam sicer rad fante, vendar le kot sodelavce, mar ne? Ne mislite tako, ne? Ali pa, kdo ve? Da, marsikatera tako misli. Malo spremenite ta odnos do tako čudovitih bitij, kot so moški. Z malo pameti sicer, vendar z izjemnimi, sicer potlačenimi kreativnimi sposobnostmi. Pa naj mi oprostijo, vsi enaki tukaj spola kot jaz. Ne mislim tako resno, vendar vseeno. To naj bi bila spodbuda. Potrebno bi bilo več sodelovanja med nasprotnima spoloma, malo več medsebojnega spoštovanja, če še veste kaj je to. Verjetno ne. To je nekako splošen civilizacijski vzorec, ki pa se je močno vkoreninil prav na tem področju, kjer živite. Ta vzorec je takšen: emancipirana ženska mora izraziti vse tisto, česar prej ni mogla, moški pa se seveda bori proti temu. In kaj se zgodi? Totalna disharmonija med pari. Tako se jin in jang princip lahko izmenjujeta kvečjemu v istospolnih parih. Ženska ne mara biti več v jin položaju, moški noče biti v jin položaju. Ženska želi biti v jang položaju, moški si ne upa biti v jang položaju. Ja dajmo no! Ti vaši odnoski, ki vam ustvarjajo toliko nesporazumov v "kravželjčkih", tako nepomembnih, tako bedno nepomembnih. Lahko bi se vsaj malo več zabavali ob tem, a ne - vi padete v simpatijo s tem in si to vzamete kot osnovni življenjski problem. Pa dajte no! Lepo vas prosim. To ni način, kako bi se lahko kaj razrešilo. Rešitev je sila preprosfa: usmerite se bolj v solo. Saj razumete, ne? Bodite bolj jin in jang za sebe. Skozi vaše lastne akcije in skozi lastno sprejemljivost te akcije se potem dogodi ravnovesje. Zunanji svet pritegne akcijo in vspostavi se ogledalo, ki sledi temu, kar ste storili znotraj. Skratka, usmerite se bolj v SEEEBEE, v svoj lastni proces ali "njbl". Karkoli že.
***


očitno odnose mal drugač dojemam kot ti

sorry

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #58 - 27.11.2004 at 14:03:40
 

Mene zmeraj presunejo taki in drugačni "kozmični" odgovori, ki na celotno stvar vržejo popolnoma drugačno luč. Sicer sem že v štartu hotel nekoliko zapametovati pa sem se ustavil, ker sem itaq vedel, da zadeva najbrž ne bi bila vzeta preveč dobronamerno.

Skratka, Lilith je spoznala, da jo nekateri kot moškega laže srprejemajo: najbrž res - to so tiste nerzsvekljene dušice, ki pač ustavljajo predvsem štoparkam.

Seveda pa je tukaj še drugi del, kjer nam Lilith zaupa, da v tej svoji novi spolni vlogi uživa: tu se mi je takoj pred očmi zavrtela celotna psihoanalitična teorija spola (ki ima svoj izvor v Weiningerju, dopolnitev pa pri Lacanovcih): teorija, ki nam lepo pove, da ženska ni cela, temveč potrebuje neko dopoplnitev: manjka ji pač kurac, ki ga je Lilith dobila nepričakovano v dar od nerazsvetljenih, skratka nepričakovano je bila sprejeta med bojevnike in užitek je pri tem popoln.

aha, kozmos mi je dal odgovor v tej obliki (stari dobri empiristi so spet prišli do revolucionarnega spoznanja - in to empirično):
http://www.rtvslo.si/zabava/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_men...



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Vloga spola v virtualnem svetu
Reply #59 - 27.11.2004 at 16:04:19
 
X wrote on 26.11.2004 at 15:05:35:
moški = seksistične svinje
ženske = gozdne vile

?


Ne vem, če prav sklepaš. Ženske nismo nobene gozdne vile, ampak smo boginje. Zato bi nas morali častiti, kot nam po naravi pripada.
Niti moški niste seksistične svinje, ampak ste bogovi. Časti se vas pa itak že, tako kot vam po naravi pripada.

Pa če se še navežem na oni drugi topik, zakaj smo feministke. Ker stvari za nas pač niso, kot bi morale biti, in se žal za sebe pač moramo boriti. Saj nočemo postati kraljice namesto vas, kraljev. Rade bi bile samo kraljice poleg vas kraljev. Ko bo vse prav, ne bo nobene feministke več.
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5