Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 14 15
(Read 73485 times)
THOR
2
**
Offline


Posts: 89

Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #165 - 02.11.2004 at 21:33:13
 
Quote:
Če priznate obstoj teh višjih nivojev, ki so zunaj fizičnega, morate priznati da obstajajo tudi ljudje ki znajo zavestno delovati na teh nivojih.

Khm...  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #166 - 02.11.2004 at 22:31:41
 
to, da naj bi trava (ipd) neki iz tebe ven vlekla, me čist spominja na ekscorcizem

v bistvu pa se pri vsej stvari ne gre za drugega, kot za spremebo zavesti

oziroma, kdaj in kako in zakaj je pa to nekdo probal al pa začel uživati ... no, jaz še nisem srečala osebe, ki bi zaradi tega začela, ker naj bi ji to odkrivalo ene plasti (ne)zavesti ... to so po moje (največkrat) bolj ugotovitve "za nazaj"

če v nečem uživaš, potem uživaj

če pa v nečem ne uživaš, pa ne uživaj
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #167 - 03.11.2004 at 22:46:50
 
Quote:
Pri antidepresivih ni odtegnitvene krize.

Quote:
Saj jaz nisem strokovnjak za te zadeve. Ponavadi pišem iz osebnih izkušenj.


To je tvoja izkušnja, kar pa še ne pomeni, da odtegnitvene krize "ni" sploh.
Back to top
« Last Edit: 04.11.2004 at 19:46:01 by Amstel »  

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #168 - 03.11.2004 at 22:50:55
 
Quote:
No ker si ravno oba omenila naj omenim, da sem od teh dveh sem imel izkušnje samo z Asentro. Papal sem dva meseca pa nič, nobenih stranskih učinkov, nobenih pozitivnih učinkov, ko sem ga nehal papat nobene odtegnitvene krize, skratka nič od nič... Kolikor vem je Asentra generik nekega ameriškega zdravila (Cipramil ali Zoloft, sem že pozabil -verjetno ti bolje veš)
Zaradi Seroxata so nekateri delali celo samomore, ko so se hoteli odvadit, odtegnitvena kriza je pri nekaterih trajala tudi po tri leta z grozovitimi učinki...
Več o tem se lahko prebere na ttp://www.quitpaxil.org , kjer ljudje iz lastnih izkušenj pišejo o Seroxatu in Paxil (gre za iste sestavine zdravila)
Tako da Seroxata nikoli sploh nebi želel probat...



A res? Nobenega učinka? Zanimivo, kako smo si ljudje različni. Na ene pa menda ful vpliva.
Kot vem je Asentra bolj "napsidiran" antidepresiv, medtem ko je Seroxat kar močno sedativen.
O Seroxatu sem veliko slišala in brala. Tudi o raznih agresivnostih in samomorilskih nagnjenjih.
Vem pa tudi, da je najbolj nevarno za samomor, ko gre osebi depresivno stanje na bolje, ko ima več energije.

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #169 - 03.11.2004 at 22:56:26
 
Quote:
mhm, bad
sam kako ne ve če je imel že prej kake težave ???

misliš da mu kak "šaman" ne bi znal pomagat?


Undecided napaka... manjka en "m"... jaz ne vem, ali je imel že prej kake težave s psiho..
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #170 - 03.11.2004 at 23:03:57
 
gape wrote on 31.10.2004 at 13:53:00:
če je vidcev te vrste na enem koncu več, da si medsebojno lahko to pojasnijo, potem tega več ne dojemajo kot preklestvo ali motenost ampak kot ... stopnico na poti ...


Motenost so mi razolžili tam, kjer sem lansko leto delala, tako:
- kar so videli / slišali, niso hoteli videti, pa so vseeno to videli in o tem povedali sotrpinom,
- eni so videli grozne zadeve in so na te zadeve reagirali in pri tem metali razne predmete in kdor jih je opazoval, tega, kar so oni videli, sami niso... in predvsem se z njimi nisi mogel pogovarjati takrat, niti oni s tabo ne
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #171 - 04.11.2004 at 19:43:11
 
titud wrote on 28.10.2004 at 08:47:51:
Zavestno vdat se nedejevnosti pomen zavedat se, da bi  se z vsako dejavnostjo, ki bi se je zavestno lotu, povečal bolečino/trpljenje. Ko ti zavestna dejavnost pomeni delovanje po vzorcih, ki te bodo privedl v brezihoden/nerazrešljiv položaj, pač oceniš, da je boljš ne delat ničesar. Stranski porodukt take odločitve je to, da lajf goes on  lahko tud na tak način, in če si to sposben reflektirat, pol se laže zavestno razvezuješ očitno neutreznih  vzorcev delovanja,  ki te vodijo v brezihodnost.  Jeba je, da okolica  ponavad tega ne reflektira na tak način, mogoče le v primeru, če gre za konkretno  izgubo vezi/odnosa, kjer se ta nedejavnost tolerira ali celo obredno prakticira kot žalovanje.

Drgač pa je  to občutje neskončne brezvoljnosti/brezciljnosti kot proces, v katerem se trgajo/raztaplajo oblikovani čustveno/mentalni vzorci, s katerimi si ni več mogoče pomagat, značilen  predvsenm za adolescente. Naktere kulture ta proces znajo tud obredno izpeljat, ko npr. odraščujočim dečkom  dopustijo, da se  v svoji brezvoljnosti do konca izživijo, čeprav to lahko traja tud leta dolgo. Sem glih zadnjič bral v 'divjem moškem', da dečki  dobijo mesto ob  ognju, kjer se jih pusti pri miru, da  se simbolno valjajo  pepelu in  jim je dopuščena po naše rečeno velika nemarnost tudi osebni higieni. Nekaj tega obredja razvijajo tud naše mladinske subkulture, ki se razvijajo v stilu teh zatočišč za v bistvu nujen osebnostni razkoroj, samo da je  s pomočjo drog/alkohola ta razkroj lahko tud organski in da otroc na ta način zapadejo v nove (negativne) vzorce odvisnosti, namesto da bi se le losali starih/nesutreznih  in si s tem  ustvarli možnost  oblikovanje nove, odrasle idenditete.



Hm, no ja. Men se vidi bistvena razlika med pasivnostjo (itak, da je vse naša odločitev, tudi če je delno zavestna in lahko navidezno nelogična) in pa ne-delovanjem.
Slednje je izreden produkt modrosti. Mirovanje. To je meni znano pod naslovom "pusti, da gredo zadeve naravno pot".
Ampak tega ne morem reči, da velja za depresijo.
Če to celo z glagolom ponazorim, torej, ko nekdo depresira, je počutje drastično drugačno, če prav razumem, kot je med modrim mirovanjem.

Glede vzorcev, za katere veš, da ti/drugim še vedno prinesejo bolečino, pa mislim, da je zelo modro pričeti razvijati nasprotni pol vzorca.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #172 - 05.11.2004 at 09:40:13
 
Amstel wrote on 04.11.2004 at 19:43:11:
Hm, no ja. Men se vidi bistvena razlika med pasivnostjo (itak, da je vse naša odločitev, tudi če je delno zavestna in lahko navidezno nelogična) in pa ne-delovanjem.
Slednje je izreden produkt modrosti. Mirovanje. To je meni znano pod naslovom "pusti, da gredo zadeve naravno pot".
Ampak tega ne morem reči, da velja za depresijo.
Če to celo z glagolom ponazorim, torej, ko nekdo depresira, je počutje drastično drugačno, če prav razumem, kot je med modrim mirovanjem.

Glede vzorcev, za katere veš, da ti/drugim še vedno prinesejo bolečino, pa mislim, da je zelo modro pričeti razvijati nasprotni pol vzorca.


Maš prov, depresija ni filozofsko stališče v smislu modrega nedelovanja, čeprav  se vneti izganjavci deprepsije lotevajo iztrebljat z medikamenti in terapijami tud filozofska stališča in svetovne nazore. Tem stališčem so  zlo blizu tud pasivnosti, ki so posledica normalenega hormonskega razvoja kot sem navedu primer adoslescentov in po moje se k temu da pripisat tud ženske v meni, ki dejansko morajo it skoz raztapljanje nekih vzorcev tud na pasiven način ne glede na to, da je vzporedno treba aktivno  razvijat nove vzorce.  Podobno je s prebolevanjem izgube oz. pasivnostjo med  žalovanjem, le da gre pri tem za odzunaj povzročeno spremebemo in ne za notranjo  'levitev'.

Ampak  kaj pol sploh še ostane  tako patološkega v depresiji, da jo razglasimo kot bolezen? Po mojem prepričanju je s farmacevtskega  in ekonomskega stališča patološko vsako znamenje pasivnosti, ker če že nisi tržno blago s tem,  ko si aktiven potrošnik, postaneš  tržno blago pač zato, ker si pasiven. Je blo lepo napisano, da  pomirjevala in poživila predstavljajo 80% vse prodaje zdravil pri nas.


Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #173 - 06.11.2004 at 15:04:22
 
Quote:
men ste eni mal smešni veš (ti  in Lilith recimo). Ti ki si padu v krščansko sekto in veroval v nevemkaj višjega in pomojem še vedno. Lilith pa, ki tako na veliko piše o Bogu

Če priznate obstoj teh višjih nivojev, ki so zunaj fizičnega, morate priznati da obstajajo tudi ljudje ki znajo zavestno delovati na teh nivojih.

Po eni strani ste tolk v tej duhovnosti (tudi ti exo, ne rečt da te ne zanima, ker če ne ne bi bluzil po takih forumih), po drugi strani pa trdite da je treba vse reševati na fizični ravni, druge ravni obstoja pa zavračate

ne razumem te logike ???



A, mi  smo smešni? Človek, ti pa govoriš o nekih kvazi šamanih?

Ti bi duševne bolnike pošiljal k šamanom namesto k psihiatrom? Zraven pa še govoriš, kako so lahko "srečni" duševni bolniki, ker s na "višjih ravneh"? đizus krajst.... Sad
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #174 - 06.11.2004 at 22:31:58
 
titud wrote on 05.11.2004 at 09:40:13:
Ampak  kaj pol sploh še ostane  tako patološkega v depresiji, da jo razglasimo kot bolezen?


Iz opazovanja in pogovorov z meni blizu osebama, je depresija grozna, ker oseba:
- pretirava v skrbeh
- nima veselja, navdušenja
- nestabilnost razpoloženja
- slabe misli o sebi
- pretirana resnobnost
.....
Predvsem pa je grozno to, da ne pomagajo niti psihoterapije, ker zgleda, da je dejansko ravnovesje v možganih porušeno do te mere, da si sam ne more več pomagati.
Tudi sama nisem verjela v zdravila. A sem razumela, da je kemija v telesu kar močna zadeva. Kemija v smislu procesov v možganih.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #175 - 07.11.2004 at 20:01:57
 
exodus wrote on 06.11.2004 at 15:04:22:
A, mi  smo smešni? Človek, ti pa govoriš o nekih kvazi šamanih?


ne govorim o kvazi šamanih

prekini s temi igricami obračanja besed
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #176 - 07.11.2004 at 21:47:12
 
Res ne govoriš o kvazi šamanih, Snow, ampak pod vse ostalo, kar ti je exo napisal, se pa tudi sama podpišem.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #177 - 08.11.2004 at 09:26:36
 
jest bi 'duševne bolnike', kot jih vi imenujete, ravnotako poslal k šamanu in ne k psihiatru ...

zase lahko rečem, da mi je ta poteza rešila življenje, čeprov vas je kle gor morje, ki preklinjate dan, ko je gape zabičal svojim staršem da u polje pa niti pod razno ne, neglede na to kaj se dogaja!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #178 - 08.11.2004 at 09:35:25
 
Amstel wrote on 06.11.2004 at 22:31:58:
Iz opazovanja in pogovorov z meni blizu osebama, je depresija grozna, ker oseba:
- pretirava v skrbeh
- nima veselja, navdušenja
- nestabilnost razpoloženja
- slabe misli o sebi
- pretirana resnobnost
.....
Predvsem pa je grozno to, da ne pomagajo niti psihoterapije, ker zgleda, da je dejansko ravnovesje v možganih porušeno do te mere, da si sam ne more več pomagati.
Tudi sama nisem verjela v zdravila. A sem razumela, da je kemija v telesu kar močna zadeva. Kemija v smislu procesov v možganih.


Imaš prav, ampak poglejva debresijo še z druge plati: a bi se ti zdelo mogoče, da depresija kot bolezen s simptomi kot jih opisuješ, ni le stranski proizvod ampak enakovreden produkt industrije zdravja/lepote/zabave/sreče? Da se vzajemno podpirta in kreairata, da ni ene brez druge in da se zato  da služit na obeh? Da se depresije v takem družbeno-kulturnem konstekstu ne da 'ozdravit', ker bi bili v tem primeru 'ozdravljeni' tud od stalne  produkcije zdravja/lepote/zabave/sreče, ki se je zmerom bolj vzpostvlja na  psiholoških tehnikah/terpaijah  kemije/farmicje in se v tem smislu skor nč razlikuje od terapevtskega/famacevtskega  'zdravljenja' depresije?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #179 - 08.11.2004 at 09:48:33
 
gape wrote on 08.11.2004 at 09:26:36:
jest bi 'duševne bolnike', kot jih vi imenujete, ravnotako poslal k šamanu in ne k psihiatru ...



Šaman je po moje lahko uspešen zato, ker zdravi izven konteksta, ki sem opisal zgoraj.  Poznam kar nekaj psihiatrov/psihoterpevtov, ki prav tako zdravijo izven tega konteksta ali pa se pasti in omejenosti sodobnega medicinskega konteksta  vsaj zavedajo.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 14 15