Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 15
(Read 73486 times)
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #120 - 27.10.2004 at 18:58:27
 
Quote:
Takole ne bosta rešila. Ker te je vprašal za VZROK. Ti pa si spet pisala o POSLEDICAH. Čeprav ne vem kakšna bi lahko bila razlika. Grin


Torej, još jedaput... Grin vzrokov je več.... eden od sprožilnih vzrokov, ki pa ni nikoli samo eden, je lahko stres....

Vsem depresivnim je skupno negativno razmišljanje. Sedaj lahko na to gledamo kot na vzrok ali na posledico.

Bistveno je to, da je depresivnost stanje, ki nastaja, ko človek obupa, ko se sreča z življenjsko pomembnimi dogodki ...
Misli, ki so navadno "zaciklane", so kot pokvarjena plošča in se je človek mnogokrat niti ne zaveda...

Navadno si govori "z mano nikoli nič ne bo", "bolje, da umrem, kot da bi bil drugim ljudem v breme".....

Če obstaja neka izključno biološka disfunkcija, ki povzroča negativno razmišljanje, ne vem. Zdravniki psihiatri, ki so ozko kemično-biološko usmerjeni, so mnenja, da obstajajo pač neki kemični procesi, zaradi x katerega vzroka ...

Torej, Exo, eden od vzrokov je slaba podoba o sebi, ali pa zablokiranost v človeku, ki nastaja v primarni družini v obliki  STARŠEVSKIH PREPOVEDI.

Ena najnevarnejša prepoved je "NE OBSTAJAJ".

Seveda so te prepovedi navadno zavite v celofan in se je niti starši, ki žvijo kot roboti, ne zavedajo več.

Torej, še en od vzrokov je nezavedanje....

To je že bilo nekje rečeno o temi o depresiji.

So tudi vzroki v miselnih vzorcih.. recimo vzorec oholosti "jaz najbolje vem".... itd.
Podzavestna odvisnost in podzavestna agresija do nesposobnih, nepopolnih...

Skratka vsi vzorci, ki temeljijo na negativnem predznaku... ali do sebe ali do drugih ljudi... Zato, obsojanje drugih, je kot obsojanje sebe.

Najdeš pa še druge poglede... Exo... kar bi lahko sicer tudi sam pobrskal po interentu... Undecided
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #121 - 27.10.2004 at 19:07:50
 
titud wrote on 25.10.2004 at 09:40:03:
Psihološka dovzetnost za zasvojenost je nesposobnost centriranja osebnosti oz. njenih vrednot na točko, iz katere si omogoča/dopušča svobodo izbire, saj le svoboda izbire omogči posamezniku uravnotežen lajf.  Uravnotežen lajf tud v primeru, da se tej  svobodi izbire zavestno  v celoti ali deloma  'odreče'.   V tem smislu je tud pristanek na tiranijo oz.  podrejenost/vdanost   lahko polnoma svobodna izbira in nima nobene veze z odvisnostjo oz. zasvojenostjo, saj je podrejenost/vdanost   svobodna izbira.

Psihološki ustroj, ki podrejenost/vdanost  enači z zasvojenostjo/odvisnostjo, predpostavlja prisilno omejitv, 'zlom' svodne volje/izbire  zaradi pishofizičnih  (zunaje prisilie, živčna/duševna bolezen) ali fizikalno/kemičnih (droge/alkohol, faramacevtski izdelki) dejavnikov ali kombinacije obojega (zanimiv fenomen v tem smsilu je sektaško 'pranje možganov' - o njem pišem en prispevek za pozitivke). V tem smsilu je depresija v bistvu lahko tako   neprostovljno/prisilno stanje (ne)dejavnosti in pa tud  prostovljna podrejnost/vdanost nedejanosti, v katerih v bistvu na enak način poteka razkrajanje menatlnih vzorcev, odvisno pač od stopnje zavestne udeležnosti oz.  namena  v tem procesu.       



Upam, da sem te razumela.

Pa te vprašam, zakaj bi nekdo svojo svobodno voljo uporabil za to, da se ji odreče oz. da se vda v nedejavnost? Čemu? Kakšne rezultate lahko pričakuje človek od nedejavnosti?

Katero razkrajanje to misliš in o katerih mentalnih vzrocih govoriš?

Mislim, da več ko je zavedanja, manj depresije je.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #122 - 27.10.2004 at 19:29:49
 
Amstel wrote on 27.10.2004 at 18:46:22:
Značilnost zasvojenosti je, da oseba čuti potrebo povečevati dozo sredstva, ker se telo prilagodi na določeno količino.

S tega vidika antidepresivi NE zasvajajo. Obstaja pa odtegnitvena kriza zaradi prenehanja jemanja zdravila.


Pri antidepresivih ni odtegnitvene krize.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #123 - 27.10.2004 at 19:42:35
 
Quote:
Pri antidepresivih ni odtegnitvene krize.



Seveda je, zato pa je potrebno postopno nehavanje jemanja antidepresivov... enaki stranski učinki, kot jih ima navajanje na zdravilo, so tudi ob prenehanju... Torej, gre za navajenost, ne na odvisnost.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #124 - 27.10.2004 at 19:49:34
 
Amstel wrote on 27.10.2004 at 19:42:35:
Seveda je, zato pa je potrebno postopno nehavanje jemanja antidepresivov... enaki stranski učinki, kot jih ima navajanje na zdravilo, so tudi ob prenehanju... Torej, gre za navajenost, ne na odvisnost.


To kar ti pišeš velja za pomirjevala. Čeprav je tam učinek takojšen.

Je pa res, da začnejo antidepresivi delovat po cca. 3 tednih. Priporočljivo je, da se jih uživa 6 mesecev, pol pa lahko kar odrežeš. Preverjeno. Wink
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
THOR
2
**
Offline


Posts: 89

Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #125 - 27.10.2004 at 20:11:32
 
Quote:
To kar ti pišeš velja za pomirjevala. Čeprav je tam učinek takojšen.

Je pa res, da začnejo antidepresivi delovat po cca. 3 tednih. Priporočljivo je, da se jih uživa 6 mesecev, pol pa lahko kar odrežeš. Preverjeno. Wink

To kar piše Amstel velja za antidepresive, najbolj zajeban zaradi odtegnitvenih učinkov je verjetno Seroxat, ker imajo nekateri celo zaradi zelo majhne spremembe užite količine tega antidepresiva velike probleme...Odvisno pač od posameznika.
Pa pomirjevala se ne predpisuje na dolgi rok ampak samo za nekaj dni, ker se pač telo preveč navadi in za isti učinek potrebuje več...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #126 - 27.10.2004 at 23:13:01
 
THOR wrote on 27.10.2004 at 20:11:32:
To kar piše Amstel velja za antidepresive, najbolj zajeban zaradi odtegnitvenih učinkov je verjetno Seroxat, ker imajo nekateri celo zaradi zelo majhne spremembe užite količine tega antidepresiva velike probleme...Odvisno pač od posameznika.
Pa pomirjevala se ne predpisuje na dolgi rok ampak samo za nekaj dni, ker se pač telo preveč navadi in za isti učinek potrebuje več...


Jaz ne vem, ali nisem dovolj jasno napisal. Govorim o antidepresivih. Najbolj pogosto v sloveniji uporabljana sta Zoloft in Ciprinol in nimata odtegnitvenih učinkov.

Pomirjevalo so drugo. Ti delujejo v trenutku in naj bi se jih uživalo po potrebi oz. ko je kriza največja. In nikakor ne dolgoročno. Eden takšnih je xanax in nanj se hitro navadiš.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #127 - 28.10.2004 at 08:47:51
 
Amstel wrote on 27.10.2004 at 19:07:50:
Upam, da sem te razumela.

Pa te vprašam, zakaj bi nekdo svojo svobodno voljo uporabil za to, da se ji odreče oz. da se vda v nedejavnost? Čemu? Kakšne rezultate lahko pričakuje človek od nedejavnosti?

Katero razkrajanje to misliš in o katerih mentalnih vzrocih govoriš?

Mislim, da več ko je zavedanja, manj depresije je


Zavestno vdat se nedejevnosti pomen zavedat se, da bi  se z vsako dejavnostjo, ki bi se je zavestno lotu, povečal bolečino/trpljenje. Ko ti zavestna dejavnost pomeni delovanje po vzorcih, ki te bodo privedl v brezihoden/nerazrešljiv položaj, pač oceniš, da je boljš ne delat ničesar. Stranski porodukt take odločitve je to, da lajf goes on  lahko tud na tak način, in če si to sposben reflektirat, pol se laže zavestno razvezuješ očitno neutreznih  vzorcev delovanja,  ki te vodijo v brezihodnost.  Jeba je, da okolica  ponavad tega ne reflektira na tak način, mogoče le v primeru, če gre za konkretno  izgubo vezi/odnosa, kjer se ta nedejavnost tolerira ali celo obredno prakticira kot žalovanje.

Drgač pa je  to občutje neskončne brezvoljnosti/brezciljnosti kot proces, v katerem se trgajo/raztaplajo oblikovani čustveno/mentalni vzorci, s katerimi si ni več mogoče pomagat, značilen  predvsenm za adolescente. Naktere kulture ta proces znajo tud obredno izpeljat, ko npr. odraščujočim dečkom  dopustijo, da se  v svoji brezvoljnosti do konca izživijo, čeprav to lahko traja tud leta dolgo. Sem glih zadnjič bral v 'divjem moškem', da dečki  dobijo mesto ob  ognju, kjer se jih pusti pri miru, da  se simbolno valjajo  pepelu in  jim je dopuščena po naše rečeno velika nemarnost tudi osebni higieni. Nekaj tega obredja razvijajo tud naše mladinske subkulture, ki se razvijajo v stilu teh zatočišč za v bistvu nujen osebnostni razkoroj, samo da je  s pomočjo drog/alkohola ta razkroj lahko tud organski in da otroc na ta način zapadejo v nove (negativne) vzorce odvisnosti, namesto da bi se le losali starih/nesutreznih  in si s tem  ustvarli možnost  oblikovanje nove, odrasle idenditete.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #128 - 28.10.2004 at 09:32:32
 
Amstel wrote on 27.10.2004 at 18:49:18:
Obstaja pa možnost doživljanja flashbackov zaradi jemanja LSD, kar lahko nastane tudi par mesecev po jemanju tega. Obstaja tudi možnost, čisto energetsko gledano, dase poškoduje zaščitna energetska opna, kar se kaže pri ljudeh tako, da so kasneje pod vplivom raznih "prikazni".


ja,ampak ima samo lsd tako visoko verjetnost flashbackov, drugi halucinogeni imajo dosti manjšo

da se poškoduje zaščitna energetska opna se mora pa verjetno lsd kar veliko uporabljati
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #129 - 28.10.2004 at 13:07:14
 
David (227) in Snow. Saj ne oporekam tem znanstevnim raziskavam, ampak zakaj imam pri vaju obcutek, da sta taka strastvena entuziasta in simpatizerja za javno uporabo LSD-ja samo zaradi tega, ker bi rada pomirila svojo slabo vest?

Saj sta spregledala dejstvo, da so zdravila namenjena samo za bolnike (niti aspirin ni priporocljiv, ceprav ga megalomanska farmacija propagira na vse mogoce nacine, seveda samo zaradi zasluzka),  pa da jih predpise strokovnjak, npr. zdravnik oz. psihiater, pa da se je treba tocno drzati navodil jemanja, pa to pod strogim nadzorom. Zakaj ne dobis brez recepta niti apaurina, kaj?  Pod drugo, zdravilo ne more veljati za izgovor za "zadevanje", zato se mi zdi tako vajino pisanje zelo zavajajoce, ker imam obcutek, da imate jasne izrazene tendence, da bi se morda samoopravicila....  Shocked Seveda, 2227, lsd je macji kaselj, alo?  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #130 - 28.10.2004 at 13:11:47
 
Občutek te vara, in ne, nobene slabe vesti nimam. Sorry.
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #131 - 28.10.2004 at 13:14:08
 
japka wrote on 28.10.2004 at 13:11:47:
Občutek te vara, in ne, nobene slabe vesti nimam. Sorry.



saj me to ne zanima, kaksna je tvoja vest... moti me zavajojoce ali izkrivljeno pisanje...
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #132 - 28.10.2004 at 13:15:54
 
..mene tudi.
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #133 - 28.10.2004 at 13:24:21
 
japka wrote on 28.10.2004 at 13:15:54:
..mene tudi.



napisal si, da za lsd se nisi slisal, da povzroca odvisnost.... ta izjava pa je identicna temu, da bi napisal, da droge ne povzrocajo zasvojenosti, kar pa je groba laz ali pisanje iz nevednosti.... Morda bos nasel kak promil zdravnikov, se pravi enega na tisoc, ki marihuani ne predpisujejo kakih posebnih zasvojevalskih ucinkov,. me pa res zanima, ce bi nasel enega na 10.000 zdravnikov, ki ne bi lsd priznavali hudih stranskih ucinkov.... David, vidis, razlika je med tem, kar se tebi zdi ali mislis, in med tem, kaj dejasnko je...

sorry, za "pokanje" z lsd-jem, ne verjamem, da bos v Sloveniji nasel niti enega samcatega zdravnika ali psihiatra, ki bi ti dal zeleno luc in rekel, da to ni nic ali da je celo zdravo... l  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Napačno svetovanje - depresija
Reply #134 - 28.10.2004 at 13:39:45
 
Amstel wrote on 27.10.2004 at 18:58:27:
Skratka vsi vzorci, ki temeljijo na negativnem predznaku... ali do sebe ali do drugih ljudi... Zato, obsojanje drugih, je kot obsojanje sebe.
/


To mi zelo disi na religijo, koncept obsojanja in odpuscanja. Saj to ne pomeni, ce bo ta, ki sicer obsoja, se naenkrat odlocil, da ne bo vec obsojal ljudi - iz tega ne sledi katarza ali dusevno olajsanje, ne bo nic bolj srecen, ampak ga bo naprej zrlo, ampak vsekakor je korak naprej ze to, da sploh opazi, da vsa ta obsojanja izhajaj iz njegove lastne psihicne sfere kompleksov. Po moje si tu niti ne more tolko sam pomagati, ce gre za hujso obliko.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 15