Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 
(Read 18088 times)
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Seksualnost in ljubezen
Reply #45 - 14.10.2004 at 12:08:22
 
Toni_Zamene wrote on 14.10.2004 at 11:48:06:
No, moja sreča je bila v tem, da sem že takrat vedel, kakšen odgovor bom dobil , ampak sem vseeno hotel, da to ti ljudje tudi povedo ( na glas ). To je odtehtalo vso moje "ponižanje" v tisti  situaciji.


Rešitev se skriva v nepotrjenosti, ne potrjenosti.  

Drgač pa Tonček je zarad LittleStar, ki je že en lep čas "spremenjena" v Loops of Infinity :re. Res ti pa na srce polagam, da ne podpihuj in ne napihuj, ker mi bo resnično slabo še bolj kot mi je.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Seksualnost in ljubezen
Reply #46 - 14.10.2004 at 12:13:55
 
Quote:
 Res ti pa na srce polagam, da ne podpihuj in ne napihuj, ker mi bo resnično slabo še bolj kot mi je.


Glede tega pa dobro več kaj   ti je storiti : 1.   do Lilith. in 2. do Sebe

Slovar : pod 1. opravičilo
         pod    2. poišči si prave prijatelje ali pa (strokovno)pomoč
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Seksualnost in ljubezen
Reply #47 - 14.10.2004 at 12:20:57
 
Toni_Zamene wrote on 14.10.2004 at 12:13:55:
Glede tega pa dobro več kaj   ti je storiti : 1.   do Lilith. in 2. do Sebe

Slovar : pod 1. opravičilo
         pod    2. poišči si prave prijatelje ali pa (strokovno)pomoč


Prijateljstvo je precenjeno, pravzaprav pa si jih niti ne moremo izbirati


Opravičilo:
...         (verjetno se šališ)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Seksualnost in ljubezen
Reply #48 - 14.10.2004 at 12:24:52
 

Prosim Tonija_Zamene in Lilith, da se ne naslajata ob moji kapitulaciji, prav tako pa želim, da me ne quotata in "vlačita" vnadalje, ker zaključujem, kar se vaju dveh tiče.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Seksualnost in ljubezen
Reply #49 - 14.10.2004 at 12:33:58
 
Kaj hočeš da rečem, toni? Po moje za litlstarko forum preprosto ni prostor za igro, ker pol z njim ne bi zgubljala cajta. Da res nima potrpljenja, da bi bi bla korektna do tistih, ki želijo v njem simulirat lajf po lastnih pravilih igre in  ki bi jih želel nardit za spošno veljavljane, da bi si na tak spravl pod nadzor lajf na splošno. Lidlstarka odkrito  priznava, da lastnega lajfa nima pod nadzorom in želi  to lastno izkušnjo delit z drugimi na način,  da nam ob vsaki priložnosti  razkriva, da ga tud mi nimamo oz. da samo slepimo sebe in druge, da ga imamo. Jest  njen prisitop do lajfa  čutim za pristen in resničen, zato me po svoje privlač, mam pa zarad ene druge življenjske izkušnje potrpljenje, da ga 'skonvertiram' v lastno igro, ki se jo na forumu pa tud z lastnim  lajfom grem jest.        
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Seksualnost in ljubezen
Reply #50 - 14.10.2004 at 12:44:55
 
Quote:
Prosim Tonija_Zamene in Lilith, da se ne naslajata ob moji kapitulaciji, prav tako pa želim, da me ne quotata in "vlačita" vnadalje, ker zaključujem, kar se vaju dveh tiče.  


Saj ni problem v tem, da JAZ ne bi mogla prenehati s quotanjem.
Ta situacija pa vendarle jasno sporoča, da življenje ni igra in da ne moreš mešati dreka, potem pa kar izstopiti, ko se ti tako zazdi.
Jaz ti že lahko dam mir, vse dokler se spet ne boš spravila name. Takrat ti bom morala podržati ogledalo...again. Kar pomeni, da ti bom tudi v bodoče vračala slabo s slabim.


Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Seksualnost in ljubezen
Reply #51 - 14.10.2004 at 12:45:21
 
Nikoli se nisem naslajal ob kapitulaciji nekoga in se tudi ne ob tvoji . (Lilith  bo za sebe že povedala, kako misli ).

Moj predlog do tebe pa se mi zdi na mestu - ampak življenje je tvoje.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Seksualnost in ljubezen
Reply #52 - 14.10.2004 at 14:25:04
 
Quote:
Prijateljstvo je precenjeno, pravzaprav pa si jih niti ne moremo izbirati


Opravičilo:
www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/rofl2.gif         (verjetno se šališ)


Kaj se skoz nekaj mršiš, LittleStar, skoz ti nič ne paše, se ti ne zdi to že malo tečno, kaj počneš, ko dobesedno siliš v nekoga, jaz bi se že zdavnaj naveličal, le kak se ti da? Če Lilith reče tako, pa ovako, pa onako, pa kaj jaz vem kakšno vse, skoz se prilimaš na njen post in jo brez prestanka bombandiraš z verbalnimi napadi in s kremženjen obraznih mišic, ker ti nič ne odgovarja, kaj pove... ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
leony
Guest




Re: Seksualnost in ljubezen
Reply #53 - 14.10.2004 at 14:38:32
 
Glede tega imaš prav Sinjeoka...res ne gre prikazovati neke statistike( po tvojem modnega trenda, s čimer se jaz ne strinjam,veliko ljudi se pač čustveno ne more razvijati ob nasprotnem spolu) za edino veljavno,ker so te ocene precej relativne...
Že ko sem tole vpisala,sem pričakovala en tak odgovor,kajti to je splošna ocena in prav gotovo ni matematično potrjeno.Noben statistični urad zaenkrat ni tega preverjal...In vprašanje je,kolikšna bi bla iskrenost ljudi.
To,da je 10% populavije homoseksualne, sem prebrala nazadnje v eni Auri,zdi se mi,da dve številki nazaj,ko je o tem govoril klinični psiholog Viktor Gerkman-on omenja ne samo 10 % svetovne homoseksualne populacije,pač pa celo,da je ta številka že daleč daleč večja in je tudi pisal o vzrokih za vse večje beganje nekdanjih heteroseksualnih med biseksualce - glavni vzrok naj bi bil prepad med spoloma,vse več razlik,nič se več ne ve,kaj je možato in kaj ženstveno.Torej,to je mnenje strokovnjaka.
Glede tistih 20 % študentarije,ki obiskuje nedeljski Roza K4,pa naj povem,da je zelo stara informacija,kakih 8 let,ko sem še stanovala v Ljubljani in sem prebirala Revolver in Lezbo,ta zadnja revija danes ne obstaja več in nekje so zapisali to informacijo.
Moram pa reči,da starejše lezbijke zrelih let trdijo,da je v Sloveniji najmanj 10 000 lezbijk,da se vse med sabo poznajo in da tudi jaz temu ne verjamem,ker je spet splošna ocena. Povedala sem samo tisto,kar sem prebrala in tole zadnje mnenje ene osebe,ki že 20 let živi v srečnem razmerju skupaj z žensko,je seveda nepomembno,ker jih ni štela. Kako pa je Viktor Gerkman prišel do tega sklepa,pa jaz ne vem....Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
leony
Guest




Re: Seksualnost in ljubezen
Reply #54 - 14.10.2004 at 15:02:16
 
Aha,Sinjeoka in še tole: Viktor Gerkman menda ne bi izkrivljal nekih podatkov,ker mu tega njegov položaj ziher ne dovoljuje. In glede tvojih besed,da v nedeljskem K4 po 22. zvečer(ki je namenjen samo homo in biseks) ni 20% ljubljanskih študentov,pa lakho rečem tudi tebi,da tega ne veš,ker jih nisi štela.Toda podatek je bil zapisan in jaz povem,kar slišim in preberem-če bi verjela,da je to pretiravanje,ne bi nič rekla.

Ti pa verjameš,da je to pretiravanje in si zato to zadevo omenila kot izkrivljajoč podatek-čeprav nimaš dokaza o pravi števiki.

Zdaj pa sem tako radovedna,da bi se najraje pozanimala,ampak kdo bi sploh hotel sodelovati...razen nekaj tistih ponosnih ne-strejtov,ki nimajo doma,v šoli in v službi nobenih težav z nespremanjem in tako bi bila ta številka morda res bistveno nižja,ker se nekateri delajo strejte(hetero)  na zunaj,da ja ne bi slučajno  imeli kakih težav z nesprejemanjem,ker je bolje pač imeti mir in se lagati o tem, je bolje čakati na pravega(o),kot pa se boriti zase...sicer pa,kdor te zaradi tega ne mara,pač ni vreden biti tvoj prijatelj,ker se večinoma ljudi ocenjuje po drugih lastnostih,sposobnostih in ne po tem,koga on(a) ljubi.Homofobija je pač problem,vsako izražanje nestrpnosti do istospolno usmerjenih pa je tudi kaznivo dejanje in se lahko v Sloveniji kazensko preganja, v poduk Angel.
Barbara Jerman je v oddaji Spet doma na vprašanje,kako bi reagirala,če bi bil kdo od njenih otrok homoseksualec,odgovorila,da nič,ker je ljubezen brezpogojna in potem bi pač bilo temu tako. In večina ljudi bi po mojem odgovorila na podoben način,ker nismo v srednjem veku,da bi koga preganjali.
In glede tvojega mnenja,Sinjeoka,da neki zavajajoči podatki v številkah niso primerni,da z njimi upravičujem manj ali več - vrednost nekih manjšin....tale je pa bosa:) NIHČE NI MANJVREDEN ALI VEČVREDEN - jaz mislim,da smo vsi ENAKO VREDNI. Da pa še mi,oz. "naši" v Sloveniji pred zakonom nismo enakopravni,ker se ne moremo poročiti in s tem kot samska oseba(kljub daljšemu razmerju z ljubljeno osebo) NE DOBIMO PRAVICE DO KREDITA ZA STANOVANJE IN SE GURAMO PO DRAGIH NAJEMNIŠKIH STANOVANJIH,pa je krivična! resnica-sicer pa so povsod v Evropi te zakone o registraciji istospolnih parov že sprejeli in tudi v Sloveniji bomo kot člani EU to morali storiti.,slej ko prej.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Seksualnost in ljubezen
Reply #55 - 14.10.2004 at 15:47:42
 
Quote:
Ti pa verjameš,da je to pretiravanje in si zato to zadevo omenila kot izkrivljajoč podatek-čeprav nimaš dokaza o pravi števiki.

.



Evo se strinjam. Tudi jaz nimam podatka iz istega razloga kot ti. Ker ni bilo narejene nobene verodostojne raziskave; pa da recimo ne bi tukaj o verodostojnosti sloveskih metod raziskovanja družbenih pojavov, ki se je pokazala (izkazala Grin) na letošnjih volitvah.

Dejstvo, pa je, da poznam tudi nekaj istospolno usmerjenih in moji občutki do njih so približno taki, kot do nasprotispolno usmerjenih ... nekateri so mi simpatični, drugi pa ne.

Zdaj, da bi se zanašala na neke vire, ki imajo vir tako kot midve ... nikjer, mi ravno ni. Poleg tega ne jaz in ne ti ne moreva soditi o motivacijskem ozadju Grekmana, ker recimo vsaj jaz ne vem, kakšno je njegovo družinsko-socialno-spolno ozadje. Pa recimo, da Lesbo, pa lezbijka tudi nista baš nevemkako verodostojen vir informacij, glede na to, da se za svoje pravice še borite. (govorim o pogajalskem presežku) ... in da s4e razumeva, podpiram vašo borbo za nemotene obiske v bolnicah, pa pravice o medsebojnem dedovanju, pa pravico za cenejše kredite  Wink

Sem pa enkrat precej provokativno vprašala nekaj svojih homoseksualnih kolegaov, kaj si mislijo na razne davke, ki jih razvita Evropa pozna in ki zadanejo homoseksualce bolj kot straiterje. Recimo davek na samskost in davek na "brez lastnega otroka". Tale davek načeloma deluje zelo diskriminatorno do homoseksualcev, toda svoje bistvo ima nekje drugje.

Socialni sistemi države blaginje, med katere se hočemo prištevati tudi mi, so osnovani na predpostavki generacijske solidarnosti. Toda ta solidarnost ne obsega zgolj upokojence in delovno aktivno prebivalstvo, ampak tudi prihajajočo generacijo - otroke. Samski in tisti brez otrok investirajo samo 2x - vase in v generacijo upokojencev. Ljudje, ki imajo otroke pa 3x; vase, upokojence in lastne otroke...

Iz tega stališča sem izhajala ko sem jih vprašala, ali so pripravljeni za pripoznanje svojih socialnih pravic iz temelja "registriranega partnerstva" nekaj vrniti državi blaginje skozi te davke na samskost ....


Kakšen je bil njihov respond si lahko samo misliš ... Grin


rezime .... vsaj v mojih očeh, boj za pravice gay-ev na tej točki izgubi legitimiteto (deloma)
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Seksualnost in ljubezen
Reply #56 - 16.10.2004 at 11:49:51
 
Quote:
VEDI,da je homoseksualne in biseksualne populacije najmanj 10%,med mladimi še več,vedi,da v nedeljski Roza klub za geje in lezbijke ob nedeljah obišče 20% celotne študentske populacije stanujoče v Ljubljani in to ni tako malo.


s kazanjem na homoseksualno manjšino kot na drugačneže!



Tale tvoj vedi popolnoma zgreši: ne vem od kje prvi del podatkov, zato mu načeloma ne morem nasprotovati (čeprav mi že sama ta pavšalnst zelo smrdi - težko verjamem tistim, ki mi govorijo o 1,5 človeka, nikoli pa ne verjamem tistim, ki statistike zaokrožajo na desetice); lahko pa ti zagotovim, da je drugi del čista manipulacija: to da je v nedeljo v K4 20% študentov (pa spet te pavšalne statistike) ne izhaja iz tega, da so istospolno orientirani, temveč iz tega, da v nedeljo v Ljubljani preprosto nimaš kam, ena redkih izbir je pač k4 (vem tudi zato, ker sem občasno tja tudi zahajal in lahko ti povem tudi, da so bili homiči tam ponavadi vedno v manjšini: razen če je premogla naša ekipca posebnih moči spreobračanja)

(ajja a mar homiči niso drugačni? a ko svojo drugačnost kažejo sami je popolnoma neproblematično, ko pa na njihovo drugačnost pokaže kdo drug pa je to homofobnost?)



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
leony
Guest




Re: Seksualnost in ljubezen
Reply #57 - 16.10.2004 at 21:35:50
 
Ne, T., homiči in lezbijke NISO NIČ DRUGAČNI!
Delajo,se učijo,trenirajo,spijo,jejo,serjejo,seksajo,so zaljubljeni taKO kot ti. Toliko o tem .

In kaj se toliko vtikaš v te cifre zdaj? Zaradi mojega enega nerodnega stavka? Kaj bi rad dokazal še poleg tega, da jaz NIMAM PRAV-da pa si ti tisti,KI IMAŠ ? Angry Si preveč očiten v tem in ni res,da se mladina nima kam dat - pred časom,pred 10 leti je BIL FOLK MALO BOLJ ZADRGNJEN KOT JE ZDAJ , je bila sramota za hetero folk, da bi hodil v K4 ob nedeljah zvečer po 22.uri, ki je bil namenjen SAMO gejem in lezbam, tja, halo? Danes je pač drugače, ampak ne boš me prepričal, vsak človeK je popolnoma biseksualno bitje,je že Freud tako povedal  in pač LAHKO ima za izgovor,da se v nedeljo zvečer(ponoči) nima kam dat ... kje pa, hehe - saj ni šole in delovnega dneva naslednje ponedeljkovo jutro,kajne? Wink
     Zaradi nadlegovanja hetero moških so v Monoklu,ki je namenjen SAMO lezbijkam,uvedli članske izkaznice in tako zdaj tam ni nobenega sranja več, če je že kakšno sranje,pa se kliče policijo,kakor je bilo ob zadnjem incidentu,ko sta 2 mladca sklofutala en gej parček v njihovem gej kafiču in potem pogumno pobegnila, kolikor so ju pete nesle,so ble moje kolegice prisotne. Itak je kaznivo vsako izpostavljanje zaradi spolne ali druge usmerjenosti.
IN NE GOVORI MI,DA GEJI KAO IZPOSTAVLJAJO SVOJO DRUGAČNOST.To verjetno misliš zaradi teh gej parad, ko se hodi po Ljubljani z mavrično zastavo in se opozarja na kršenje državljanskih prvic. Geji se borijo za svoje pravice,ki so jim zaenkrat še kršene, če pa ti tega ne moreš sprejeti in se ti zdi,da so takoooo drugačni pri tem zaradi svojega nemožatega obnašanja(OČITNO JE,da je to tisto,kar ti gre v nos in očitno jih zaradi njihovega vedenja takole označuješ), pa s tem kažeš samo nase in na tvoj problem ZARAD TVOJEGA LASTNEGA NESPREJEMANJA LJUDI,KI NISO PO TVOJEM KOPITU,ker si pač upajo biti in živeti tako, KOT JIM PAŠE, ne da bi pri tem ponižno čakali na sprejemanje tebe in tebi podobnih. To,kar si rekel, označil,  si upajo hetero ljudje,ki se počutijo ob tem močnejše,ker so pač DEL VEČINE, ki je normalno sprejemana,ker je je pač veliko več. Tebi in vsem tebi podobnim se zdijo ti pedri šibki in se začutiš močnejšega, najraje bi mu kakšno primazal, da bi se skuliral,ker pa tega ne smeš,ker je pač kaznivo,pa jih pač blatiš z jezikom in kažeš na njihoovo drugačnost.
Kaj pa če bi mi naenkrat začeli proti vam in vas imeli za drugačne in vas hoteli spravljat v zadrego???Sploh ni nobene razlike! Ker vi subjektivno STE TUDI za nas drugačni - toda smo toliko dobri,da vas zaradi tega ne jebemo v glavo oz, vas na noben način ne izpostavljamo ali prikazujemo kot  neko "drugačno" večino - čeprav bi vas,glede na to,da vas ne razumemo,LAHKO!
In ne misli si, da se bojimo, je dosti povezav, je dosti vplivnih, ki nas podpirajo hehe in se ne skrivajo več. Smo skupnost in EU nas podpira in tudi vi,ki pričakujete, da se bomo skrivali in se opravičevali in lagali, češ da ne najdemo praavega osebka nasprotnega spola, SE MOTITE! Ti povem,da SE NE SRAMUJEMO NIČESAR ,stalno več bo open gejev in lezbijk in več nas je,močnejši smo in se ne vplivamo od vas,pa če se še takooo trkate po prsih in kažete na vašo možatost,ki da je pravilna,naše stanje pa da je kao "drugačno"Smiley
Meni je žensko telo všeč pa pika.Nikoli mi še ni blo všeč moško telo,še najmanj profil obraza niti nič, če bi se že kaj lakho začelo s kakšnim moškim, pa enostavno se mi ne odpre srce do njega pa pika, saj sem se trudila pri 20 letih, pa vidim, da je bil to res smešen in bedast poskus - pa TI POSKUSI Z MOŠKIM,PA BOŠ VIDEL, KAKO BOŠ IZPOLNJEN IN SREČEN!!! Sreča,da poznam veliko meni enakih in imam prijatelje,ki me sprejemajo,tako homo kot hetero,sploh pa prijateljice iz otroštva,takoj mi je blo rečeno:Kako to,da nimaš fanta?Saj če si lezbijka,pa nič hudega,skupaj smo hodili v vrtec in šolo,še vedno si naša, ne se sekirat.
Mnenje tebe in tebi podobnih pa niti malo ne vpliva name,da bi se zarad njega trudila kaj spreminjat,vsak naj ima tistega,ki si ga želi in VSAK IMA PRAVICO DO SREČE,TAKŠNE IN DRUGAČNE,kdor pa kaže s prstom na tiste v manjšini,na nas,pa iz sebe dela norca,ki se ne more sprijaznit,da ni svet po njegovem kopitu narejen in ti kot OD NAS DRUGAČEN POSAMEZNIK NIMAŠ PRAVICE opozarjat na nas na tak način, ker je naša osebna pravica do izbire ljubezenskega partnerja in do sreče - kaj res NE PRIVOŠČIŠ?? In poleg tega TO ni od včeraj, Sapfo je živela davno nazaj...Ljubezen je na svetu v več oblikah že celo zgodovino...NE BOJTE SE ZASE,KER VAM NIČ NOČEMO,JE DOSTI ŽENSK NA SVETU IN MOŠKIH - MED NAMI PRAV TAKO.

Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Seksualnost in ljubezen
Reply #58 - 17.10.2004 at 11:45:57
 
Quote:
Ne, T., homiči in lezbijke NISO NIČ DRUGAČNI!
Delajo,se učijo,trenirajo,spijo,jejo,serjejo,seksajo,so zaljubljeni taKO kot ti. Toliko o tem .

In kaj se toliko vtikaš v te cifre zdaj? Zaradi mojega enega nerodnega stavka? Kaj bi rad dokazal še poleg tega, da jaz NIMAM PRAV-da pa si ti tisti,KI IMAŠ ? Angry Si preveč očiten v tem in ni res,da se mladina nima kam dat - pred časom,pred 10 leti je BIL FOLK MALO BOLJ ZADRGNJEN KOT JE ZDAJ , je bila sramota za hetero folk, da bi hodil v K4 ob nedeljah zvečer po 22.uri, ki je bil namenjen SAMO gejem in lezbam, tja, halo? Danes je pač drugače, ampak ne boš me prepričal, vsak človeK je popolnoma biseksualno bitje,je že Freud tako povedal  in pač LAHKO ima za izgovor,da se v nedeljo zvečer(ponoči) nima kam dat ... kje pa, hehe - saj ni šole in delovnega dneva naslednje ponedeljkovo jutro,kajne? Wink
     Zaradi nadlegovanja hetero moških so v Monoklu,ki je namenjen SAMO lezbijkam,uvedli članske izkaznice in tako zdaj tam ni nobenega sranja več, če je že kakšno sranje,pa se kliče policijo,kakor je bilo ob zadnjem incidentu,ko sta 2 mladca sklofutala en gej parček v njihovem gej kafiču in potem pogumno pobegnila, kolikor so ju pete nesle,so ble moje kolegice prisotne. Itak je kaznivo vsako izpostavljanje zaradi spolne ali druge usmerjenosti.
IN NE GOVORI MI,DA GEJI KAO IZPOSTAVLJAJO SVOJO DRUGAČNOST.To verjetno misliš zaradi teh gej parad, ko se hodi po Ljubljani z mavrično zastavo in se opozarja na kršenje državljanskih prvic. Geji se borijo za svoje pravice,ki so jim zaenkrat še kršene, če pa ti tega ne moreš sprejeti in se ti zdi,da so takoooo drugačni pri tem zaradi svojega nemožatega obnašanja(OČITNO JE,da je to tisto,kar ti gre v nos in očitno jih zaradi njihovega vedenja takole označuješ), pa s tem kažeš samo nase in na tvoj problem ZARAD TVOJEGA LASTNEGA NESPREJEMANJA LJUDI,KI NISO PO TVOJEM KOPITU,ker si pač upajo biti in živeti tako, KOT JIM PAŠE, ne da bi pri tem ponižno čakali na sprejemanje tebe in tebi podobnih. To,kar si rekel, označil,  si upajo hetero ljudje,ki se počutijo ob tem močnejše,ker so pač DEL VEČINE, ki je normalno sprejemana,ker je je pač veliko več. Tebi in vsem tebi podobnim se zdijo ti pedri šibki in se začutiš močnejšega, najraje bi mu kakšno primazal, da bi se skuliral,ker pa tega ne smeš,ker je pač kaznivo,pa jih pač blatiš z jezikom in kažeš na njihoovo drugačnost.
Kaj pa če bi mi naenkrat začeli proti vam in vas imeli za drugačne in vas hoteli spravljat v zadrego???Sploh ni nobene razlike! Ker vi subjektivno STE TUDI za nas drugačni - toda smo toliko dobri,da vas zaradi tega ne jebemo v glavo oz, vas na noben način ne izpostavljamo ali prikazujemo kot  neko "drugačno" večino - čeprav bi vas,glede na to,da vas ne razumemo,LAHKO!
In ne misli si, da se bojimo, je dosti povezav, je dosti vplivnih, ki nas podpirajo hehe in se ne skrivajo več. Smo skupnost in EU nas podpira in tudi vi,ki pričakujete, da se bomo skrivali in se opravičevali in lagali, češ da ne najdemo praavega osebka nasprotnega spola, SE MOTITE! Ti povem,da SE NE SRAMUJEMO NIČESAR ,stalno več bo open gejev in lezbijk in več nas je,močnejši smo in se ne vplivamo od vas,pa če se še takooo trkate po prsih in kažete na vašo možatost,ki da je pravilna,naše stanje pa da je kao "drugačno"Smiley
Meni je žensko telo všeč pa pika.Nikoli mi še ni blo všeč moško telo,še najmanj profil obraza niti nič, če bi se že kaj lakho začelo s kakšnim moškim, pa enostavno se mi ne odpre srce do njega pa pika, saj sem se trudila pri 20 letih, pa vidim, da je bil to res smešen in bedast poskus - pa TI POSKUSI Z MOŠKIM,PA BOŠ VIDEL, KAKO BOŠ IZPOLNJEN IN SREČEN!!! Sreča,da poznam veliko meni enakih in imam prijatelje,ki me sprejemajo,tako homo kot hetero,sploh pa prijateljice iz otroštva,takoj mi je blo rečeno:Kako to,da nimaš fanta?Saj če si lezbijka,pa nič hudega,skupaj smo hodili v vrtec in šolo,še vedno si naša, ne se sekirat.
Mnenje tebe in tebi podobnih pa niti malo ne vpliva name,da bi se zarad njega trudila kaj spreminjat,vsak naj ima tistega,ki si ga želi in VSAK IMA PRAVICO DO SREČE,TAKŠNE IN DRUGAČNE,kdor pa kaže s prstom na tiste v manjšini,na nas,pa iz sebe dela norca,ki se ne more sprijaznit,da ni svet po njegovem kopitu narejen in ti kot OD NAS DRUGAČEN POSAMEZNIK NIMAŠ PRAVICE opozarjat na nas na tak način, ker je naša osebna pravica do izbire ljubezenskega partnerja in do sreče - kaj res NE PRIVOŠČIŠ?? In poleg tega TO ni od včeraj, Sapfo je živela davno nazaj...Ljubezen je na svetu v več oblikah že celo zgodovino...NE BOJTE SE ZASE,KER VAM NIČ NOČEMO,JE DOSTI ŽENSK NA SVETU IN MOŠKIH - MED NAMI PRAV TAKO.




glede na to, da se borite za svoje pravice, bi bilo fajn, da se podučite malo o tem za kakšne pravice se borite .. državljanskih pravic vam namreč nihče ne odreka (ti samo ne veš kaj so državljanske pravice)

kot sem že napisala sicer z drugimi besedami, mene iritrira populizem ,ki se ga nekateri gayi poslužujejo v borbi za svoje pravice ... in btw. to igro se greš tudi ti...
Back to top
 
 
IP Logged
 
leony
Guest




Re: Seksualnost in ljubezen
Reply #59 - 17.10.2004 at 20:36:11
 
Kaj se spet obešate na besede pismo. Zakaj nekje na vasi v enih zakotnih naseljih 2 tipa ne moreta svobodno prit v gostilno in tam sedet v objemu tako,da ju ne bi pretepli?Kako pa misliš,da je v odročnih krajih?Točno tako.V kakih Halozah.
Zakaj mene zjutraj ne more v službo pripeljat partnerka,recimo,da delam v prosveti,brez da bi se otroci pred šolo plaho obračali ali pa zgroženo kakšno hudobno rekli-verjetno TAKŠNO,KI SO JO SLIŠALI DOMA OD SVOJIH STARŠEV O LEZBIJKAH)Če boš rekla,da ni treba,da se izpostavljamo na ta način,pa mi povej,zakaj tebe lahko tvoj pripelje?Zakaj mene moja ne bi smela?!Zakaj bi se morala jaz paziti,da ne bo slabega mnenja med starši,češ da slabo vplivamo na otroke itd..in da to ni vzgojno itd...tega je kriva nerazgledanost in od te nerazgledanosti padajo tudi takšni predsodki o ne vem kakšni straaašni drugačnosti.Rene,tisti pevec,učitelj razrednega pouka,ki so mu starši poslali žalno brzojavko,ko mu je umrl partner,je pač eden redkih.Je treba vedet,da pa je na kmetih drugače!
In glede teh kreditov za stanovanja...pa je menda ja jasno,da če nekoga ljubiš,da si želiš z njim stanovat no!In zakaj bi poročen par,moški in ženska LAKHO dobila stanovanjski kredit, istospolni par pa na noben način in niti v sanjah ne?A ni moja državljaska pravica do lastnega stanovanja?ZAKAJ bi blo treba MENE bolj po žepu udarit in me silit v najemnine?Zakaj no?A ni moja (državljanska ali katera druga) pravica tudi svoboda?Na ta način,da se bom jaz vedno morala kregat ali se nekaj opravičevat pred drugimi,pa jaz NISEM SVOBODNA.Večinoma me imajo ljudje radi,jaz ne govorim o sebi,niti me ne vprašajo,ker ima vsak človek zadost drugih kvalitet,po katerih se ga ceni ali ne ceni...Vsi pa nimajo take sreče...Zato pa mi je žal,ker se zlepa nič ni dalo doseči vseh 12 let v Sloveniji in zato je zdaj treba skup držat in se ne pustit prizadet s homofobičnimi izpadi nekaterih,ki jim velikokrat pritegne tudi večina,samo zato,da ne bi TUDI ZANJE kdo posumil,da niso čist strejt.Ker pravico  je treba pravice zahtevat,s prošnjami se ves ta čas ni doseglo nič.Če je treba zato bit populističen oz.vse skupaj izpade na tak način,pa je pač treba - ko bodo cilji doseženi,pa bo upajmo mir in se ne bo treba več poniževat s transparenti na poneumljajočih paradah ponosa:sem ponosen,da sem gej....Neskončno se ljubiva..bla bla...Za zdaj je pač treba,če je to edini način,da se ljudje nehajo zgroženo obračat za "izpostavljajočimi" v smislu:Kako si upate kaj takega?Desetič bojo pa se morda zgražali:pa kako je možno,da še jim zdaj nočejo dat te registracije,saj to ni noben način..Če pa neko kritično javno mnenje pritiska,pa se bo vlada tud zganila..No ja,zdaj se itak mora,ko smo v EU.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6