Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 
(Read 18096 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Seksualnost in ljubezen
Reply #60 - 17.10.2004 at 22:42:30
 
nisem se obesila na besedo, ampak na tvojo igro populizma na forumu
Back to top
 
 
IP Logged
 
leony
Guest




Re: Seksualnost in ljubezen
Reply #61 - 18.10.2004 at 10:36:18
 
Saj ti pravim,da ne gre brez populizma,če je to edini način,da se kaj doseže.Seveda izpade kot populizem,kako pa drugače. Je ravno danes pisala ena v Večer,da so registracije v Evropi že povsod in so zgodovina,tam se zdaj ukvarjajo s vprašanjem posvojitev otrok(glede tega se vzdržujem mnenja),medtem ko je pri nas sama registracija in z njo pridobljene pravice tak strašen problem.V Rusiji pa Vladimir Žirinovski menda predlaga kar smrtno kazen, za ljubezen.Jaz poznam en poročen parček poznih srednjih let, precej let že hodita vsak s svojim ljubimcem in ljubico,navzven se pa kažeta kot ugleden poročen par:) in se nikomur niti ne sanja nič,kakšna je resnica.Sta šla v to,ker sta oba javni osebnosti in sredi majhnega mesta imata oba mir.Se da tudi tako zmenit.Ne bom več populizirala zadeve,naza in čas dela svoje-ko bo vlada sprejela zakon o registracijah,se bo tudi najbolj nestrpen folk moral s tem sprijaznit.Mislim,da so mediji krivi za to,saj dajejo folku sami možnost za kresanje mnenja ,že samo na tv se lahko glasuje:kaj menite o vprašanju izbrisanih,porok med istopolnimi,o Romih...In večina v anketah bi raje za soseda imela alkoholika ali kriminalca, kot pa pedra,ker homoseksualnost nekateri takoj povezujejo z zločinom - pedofilijo.To je pač nerazgledanost.Torej - obsojanje je prisotno in si ne gre zatiskat oči.V konkretni situaciji,ko pa ljudje dejansko imajo za sosedi lezbičen par,ki skupaj živi že celih 20 let,pa sprejemajo,tako pač je-tale rek,da je sosed prva žlahta (na deželi) je v veljavi in ima večjo težo kot predsodki,ki se pokažejo v izražanju prepričanja,v ideji.In dokler ideje,ki negativno vplivajo in ožijo svobodo posameznikov imajo vpliv,je pravilno,da se več govori o tem in osvešča,da bo manjšini lažje živet.
Back to top
 
 
IP Logged
 
razgledantip
Guest




Re: Seksualnost in ljubezen
Reply #62 - 18.10.2004 at 10:37:06
 
Ali s kjučem odpiraš ključ?

Ali s klučavnico odpiraš klučavnico?

Kdor to dela je bolan.

Isto velja za istospolne zveze, ljubkovanja in sex.

Razmisli ali si bolan ali zdrav.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Seksualnost in ljubezen
Reply #63 - 18.10.2004 at 10:40:37
 
Quote:
Ali s kjučem odpiraš ključ?

Ali s klučavnico odpiraš klučavnico?

Kdor to dela je bolan.

Isto velja za istospolne zveze, ljubkovanja in sex.

Razmisli ali si bolan ali zdrav.



Takšni kot si ti, pa zastrupljajo srečo ljudem tega sveta.

Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
razgledantip
Guest




Re: Seksualnost in ljubezen
Reply #64 - 18.10.2004 at 10:46:03
 
Pa se to istospolne zveze so za bodocnost smrt clovestva. Razmislite se to.

Otrok rabi mamo in oceta.

Ne moresta biti istospolna partnerja eden oce, drugi pa mama. Otrok postane bolan.

 Kaj ni ze dosti bolnikov kaj hocete se vec bolanih. Saj zdravstvu bi bilo najlepse, ko nebi bil noben bolnik in bi samo vleki place.
Back to top
 
 
IP Logged
 
razgledantip
Guest




Re: Seksualnost in ljubezen
Reply #65 - 18.10.2004 at 10:47:59
 
Sreco, ki ti omenjas, je kratka in varljiva, ki te pusti  na koncu praznega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Seksualnost in ljubezen
Reply #66 - 18.10.2004 at 11:01:11
 
Poznam veliko ljudi, ki so odraščali v takoimenovanih "normalnih" družinah, ob mami in očetu, pa so vseeno nesrečni in prazni.
Kje se je torej zalomilo?

Poznam pa tudi bolne in hendikepirane, ki so srečni in polni optimizma, ki ga vlivajo tudi drugim, za razliko od nekaterih "kao" zdravih, ki vidijo povsod same negativnosti in grenijo življenje sebi in bližnjim.

Kaj je torej tisto, kar dela ljudi srečne ali nesrečne?


Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Seksualnost in ljubezen
Reply #67 - 18.10.2004 at 11:01:30
 
Quote:
Saj ti pravim,da ne gre brez populizma,če je to edini način,da se kaj doseže.Seveda izpade kot populizem,kako pa drugače. Je ravno danes pisala ena v Večer,da so registracije v Evropi že povsod in so zgodovina,tam se zdaj ukvarjajo s vprašanjem posvojitev otrok(glede tega se vzdržujem mnenja),medtem ko je pri nas sama registracija in z njo pridobljene pravice tak strašen problem.V Rusiji pa Vladimir Žirinovski menda predlaga kar smrtno kazen, za ljubezen.Jaz poznam en poročen parček poznih srednjih let, precej let že hodita vsak s svojim ljubimcem in ljubico,navzven se pa kažeta kot ugleden poročen par:) in se nikomur niti ne sanja nič,kakšna je resnica.Sta šla v to,ker sta oba javni osebnosti in sredi majhnega mesta imata oba mir.Se da tudi tako zmenit.Ne bom več populizirala zadeve,naza in čas dela svoje-ko bo vlada sprejela zakon o registracijah,se bo tudi najbolj nestrpen folk moral s tem sprijaznit.Mislim,da so mediji krivi za to,saj dajejo folku sami možnost za kresanje mnenja ,že samo na tv se lahko glasuje:kaj menite o vprašanju izbrisanih,porok med istopolnimi,o Romih...In večina v anketah bi raje za soseda imela alkoholika ali kriminalca, kot pa pedra,ker homoseksualnost nekateri takoj povezujejo z zločinom - pedofilijo.To je pač nerazgledanost.Torej - obsojanje je prisotno in si ne gre zatiskat oči.V konkretni situaciji,ko pa ljudje dejansko imajo za sosedi lezbičen par,ki skupaj živi že celih 20 let,pa sprejemajo,tako pač je-tale rek,da je sosed prva žlahta (na deželi) je v veljavi in ima večjo težo kot predsodki,ki se pokažejo v izražanju prepričanja,v ideji.In dokler ideje,ki negativno vplivajo in ožijo svobodo posameznikov imajo vpliv,je pravilno,da se več govori o tem in osvešča,da bo manjšini lažje živet.


To da brez populizma ne gre ni res. Linija populizma je običajno linija najmanjšega odpora oziroma nepripravljenost populistične stranke, dati na preizkušnjo trdnost argumentov za stališča, ki jih zagovarjaja.  

Recimo ti omenjaš EU in državljanske pravice, ki s homoseksualnostjo nimajo nobene veze.

Kot argument pro homo-registriranim partnerstem uporabljaš argument, da je nek X par in še mnogo drugih heteroseksualnih parov totalnih hipokratov v svoji obljubi ... zvestobe do gorba... kakšno vezo ima to konkretno s homoseksualnostjo.

Tvoj naslednji argument za homofobijo je kao nestrpnost zlobnih jezikov... tukaj sem se prav morala nasmehnit... glavna tema tračev, v katerikoli službi sem do danes bila, je bila "kdo s kom in kdo je nehal koga ..." zlobni jeziki ne prizanašajo nikomur... pa jih zato še nobena obrekljivka ni dobila po glavi kot antizvestobafobinja.

Ko se postavi vprašanje debate, argument proti argumentu, vsakršno soočenje mnenj zavrnete s floskulo to je pa "homofobija"

in od populizma do hetero oziroma homofobije ni prav daleč
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Seksualnost in ljubezen
Reply #68 - 18.10.2004 at 11:02:39
 
Quote:
Sreco, ki ti omenjas, je kratka in varljiva, ki te pusti  na koncu praznega.


A res? Zdaj si me pa razsvetlil. Ti pa imaš recept za trajno in pristno srečo? Heteroseksualno partnerstvo? Je to to? Trajno in pristno, ki te izpolni?

Ja, zakaj pa je potem toliko razvez ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
leony
Guest




Re: Seksualnost in ljubezen
Reply #69 - 18.10.2004 at 18:00:45
 
Sinjeoka, nimam več argumentov.
Lola, bravo. Zakaj je pa toliko razvez ja...Isto je povsod.
Razgledantip, zelo si "razgledan",vsaka ti čast,mislim,svašta.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Seksualnost in ljubezen
Reply #70 - 18.10.2004 at 18:40:10
 
Quote:
Ne, T., homiči in lezbijke NISO NIČ DRUGAČNI!
Delajo,se učijo,trenirajo,spijo,jejo,serjejo,seksajo,so zaljubljeni taKO kot ti. Toliko o tem.


Se skoraj strinjam, razen pri seksu me boš bolj težko prepričala.

Quote:
In kaj se toliko vtikaš v te cifre zdaj? Zaradi mojega enega nerodnega stavka? Kaj bi rad dokazal še poleg tega, da jaz NIMAM PRAV-da pa si ti tisti,KI IMAŠ ? Angry Si preveč očiten v tem in ni res,da se mladina nima kam dat - pred časom,pred 10 leti je BIL FOLK MALO BOLJ ZADRGNJEN KOT JE ZDAJ , je bila sramota za hetero folk, da bi hodil v K4 ob nedeljah zvečer po 22.uri, ki je bil namenjen SAMO gejem in lezbam, tja, halo? Danes je pač drugače, ampak ne boš me prepričal, vsak človeK je popolnoma biseksualno bitje,je že Freud tako povedal  in pač LAHKO ima za izgovor,da se v nedeljo zvečer(ponoči) nima kam dat ... kje pa, hehe - saj ni šole in delovnega dneva naslednje ponedeljkovo jutro,kajne? Wink


V te cifre se vtikam zato, ker so zavajajoče. Sicer pa si spet nekoliko podcenjujoča: jaz sem že pred 10 leti hodil v k4. Ne vem od kje ti ideja, da smo bili pred 10 leti dosti bolj zadrgnjeni kot zdaj. (ko si ti doma delala domačo nalogo za 4. rezred osnovne šole smo pač nekateri odšli na pivo, pa smo malo s pedri nazdravljali: je pa res, da so nas tiste tagrde lezbače ggrdo gledale)


Quote:
IN NE GOVORI MI,DA GEJI KAO IZPOSTAVLJAJO SVOJO DRUGAČNOST.To verjetno misliš zaradi teh gej parad, ko se hodi po Ljubljani z mavrično zastavo in se opozarja na kršenje državljanskih prvic. Geji se borijo za svoje pravice,ki so jim zaenkrat še kršene, če pa ti tega ne moreš sprejeti in se ti zdi,da so takoooo drugačni pri tem zaradi svojega nemožatega obnašanja(OČITNO JE,da je to tisto,kar ti gre v nos in očitno jih zaradi njihovega vedenja takole označuješ), pa s tem kažeš samo nase in na tvoj problem ZARAD TVOJEGA LASTNEGA NESPREJEMANJA LJUDI,KI NISO PO TVOJEM KOPITU,ker si pač upajo biti in živeti tako, KOT JIM PAŠE, ne da bi pri tem ponižno čakali na sprejemanje tebe in tebi podobnih. To,kar si rekel, označil,  si upajo hetero ljudje,ki se počutijo ob tem močnejše,ker so pač DEL VEČINE, ki je normalno sprejemana,ker je je pač veliko več. Tebi in vsem tebi podobnim se zdijo ti pedri šibki in se začutiš močnejšega, najraje bi mu kakšno primazal, da bi se skuliral,ker pa tega ne smeš,ker je pač kaznivo,pa jih pač blatiš z jezikom in kažeš na njihoovo drugačnost.
Kaj pa če bi mi naenkrat začeli proti vam in vas imeli za drugačne in vas hoteli spravljat v zadrego???Sploh ni nobene razlike! Ker vi subjektivno STE TUDI za nas drugačni - toda smo toliko dobri,da vas zaradi tega ne jebemo v glavo oz, vas na noben način ne izpostavljamo ali prikazujemo kot  neko "drugačno" večino - čeprav bi vas,glede na to,da vas ne razumemo,LAHKO!
In ne misli si, da se bojimo, je dosti povezav, je dosti vplivnih, ki nas podpirajo hehe in se ne skrivajo več. Smo skupnost in EU nas podpira in tudi vi,ki pričakujete, da se bomo skrivali in se opravičevali in lagali, češ da ne najdemo praavega osebka nasprotnega spola, SE MOTITE! Ti povem,da SE NE SRAMUJEMO NIČESAR ,stalno več bo open gejev in lezbijk in več nas je,močnejši smo in se ne vplivamo od vas,pa če se še takooo trkate po prsih in kažete na vašo možatost,ki da je pravilna,naše stanje pa da je kao "drugačno"Smiley



Lep izpad, kot sem že povedal, imam med homiči nekaj znancev in kolegov, vendar pa so za razliko od tebe nekoliko manj obremenjeni z vsem skupaj.

Bom pa še nekaj povedal:  
normalni smo bili prej tukaj in če ne bi bilo nas tudi nobenega homiča ne bi bilo.  8)

Jebat ga, ste pač slepo črevo razvoja, pa če se še tako repenčite in nakladate o nekih kvazi pravicah, katerih vam sploh nihče ne jemlje. Nabrž je spet tako, da bi kot vsi marginalci hoteli spet več pravic.

Quote:
Meni je žensko telo všeč pa pika.


Meni tudi. 8)

Quote:
Nikoli mi še ni blo všeč moško telo,še najmanj profil obraza niti nič, če bi se že kaj lakho začelo s kakšnim moškim, pa enostavno se mi ne odpre srce do njega pa pika, saj sem se trudila pri 20 letih, pa vidim, da je bil to res smešen in bedast poskus - pa TI POSKUSI Z MOŠKIM,PA BOŠ VIDEL, KAKO BOŠ IZPOLNJEN IN SREČEN!!! Sreča,da poznam veliko meni enakih in imam prijatelje,ki me sprejemajo,tako homo kot hetero,sploh pa prijateljice iz otroštva,takoj mi je blo rečeno:Kako to,da nimaš fanta?Saj če si lezbijka,pa nič hudega,skupaj smo hodili v vrtec in šolo,še vedno si naša, ne se sekirat.
Mnenje tebe in tebi podobnih pa niti malo ne vpliva name,da bi se zarad njega trudila kaj spreminjat,vsak naj ima tistega,ki si ga želi in VSAK IMA PRAVICO DO SREČE,TAKŠNE IN DRUGAČNE,kdor pa kaže s prstom na tiste v manjšini,na nas,pa iz sebe dela norca,ki se ne more sprijaznit,da ni svet po njegovem kopitu narejen in ti kot OD NAS DRUGAČEN POSAMEZNIK NIMAŠ PRAVICE opozarjat na nas na tak način, ker je naša osebna pravica do izbire ljubezenskega partnerja in do sreče - kaj res NE PRIVOŠČIŠ?? In poleg tega TO ni od včeraj, Sapfo je živela davno nazaj...Ljubezen je na svetu v več oblikah že celo zgodovino...NE BOJTE SE ZASE,KER VAM NIČ NOČEMO,JE DOSTI ŽENSK NA SVETU IN MOŠKIH - MED NAMI PRAV TAKO.




Pa ne me spet obtoževati, da vas ne maram ali ne sprejemam. Men ste homiči popolnoma simpatični (no ja ritopiki malo bolj, ker mi ne predstavljajo nobene konkurence).

(kar pa se moje homoseksualne izpolnjenosti tiče jo čutim vedno, kadar me prime srat in to mi je zaenkrat popolnoma dovolj)


uživajte! 8)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Seksualnost in ljubezen
Reply #71 - 18.10.2004 at 20:21:04
 
t wrote on 18.10.2004 at 18:40:10:
Se skoraj strinjam, razen pri seksu me boš bolj težko prepričala.

normalni smo bili prej tukaj in če ne bi bilo nas tudi nobenega homiča ne bi bilo.  8)

(kar pa se moje homoseksualne izpolnjenosti tiče jo čutim vedno, kadar me prime srat in to mi je zaenkrat popolnoma dovolj)


            Grin  Grin  Grin  Grin  Grin  Grin  Grin

Ne morem pomagat, ampak v tem času moje prisilne izolacije in osame so ti stavki ena redkih stvari, ki so me spravili v smeh, pa naj se to zdi komurkoli kakor hoče  Tongue.
Back to top
 
 
IP Logged
 
leony
Guest




Re: Seksualnost in ljubezen
Reply #72 - 18.10.2004 at 20:24:53
 
Dragi t:)
Saj veš,kako je to no,moški boste pa ja vedeli no,da imate  v zadnjici spolno žlezo prostato,katere namen še vedno ni definiran razen tega,da je nevarna zarad možnega raka in,da je izredno močna erogena cona in da draženje prostate izzove orgazem brez hkratnega draženja penisa.Toliko o tem.IN nisem pred 10 leti bila v 4.razredu,ampak 19 let.
Tebi,Razgledantip,glede tistih ključev in ključavnic,lol. Je že pokojni dr. Marjan Košiček povedal,da 1/3 žensk ima zelo slabo oživčeno vagino in da ne potrebujejo penetracije,torej "ključ" oz. pimpek ni vse,sploh pa,če ni ljubezni do partnerja.Bogve kaj so nekoč uporabljale,hlačke s penisom za oblečt so danes na razpolago za nizko ceno:) In ne mi reči,da to ni naravno in da je ZATO  bolno - ker če misliš tako,potem je nenaraven tudi tisti gospod,ki sem ga videla,da je šel na urologijo leta 1996,kjer so mu vstavili protezo v thingy,ker je pri skoraj 40 letih bil impotenten. Če je zadovoljevanje dveh žensk nenaravno in nesprejemljivo,potem je nesprejemljiva tudi njegovo dejanje, zakaj le,ko pa gre za isti cilj. Jasno?In glede tvoje oznake BOLNI LJUDJE - leta 1991 je svetovno združenje zdravnikov o homoseksualnosti izjavilo,da NI BOLEZEN in da je svobodna izbira posameznika in je tvoj izpad res smešen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Seksualnost in ljubezen
Reply #73 - 19.10.2004 at 11:51:35
 
Draga Mihelca

Nekoč sem nekje napisal /v nekem drugem kontekstu, ampak se mi zdi, da paše marsikam/:

Strpnost, do sebe in drugih; ljubezen, do sebe in drugih; ponižnost, do sebe in drugih; razumevanje, sebe in drugih; iskrenost; do sebe in drugih; blagost, do sebe in drugih; spoštovanje, do sebe in drugih; /če sem kaj pozabil, lahko dodaš/. Če sem tak in če si tak, me prav malo boli kurac, a si kristjan al musliman al karkol že, a si ženska ali moški ali karkol že, al si črn al bel ali karkol že, al si žvau al rastlina ali karkol že, al si al nisi ali karkol že.

In ja, tudi jaz sem prepričan, da homoseksualnost ni bolezen in da je to tvoja stvar. Da pa je za marsikoga bolezen, da gredo nekateri celo tako daleč, da homoseksualnost povezujejo z uživanjem mesa, je pa tudi dejstvo...kaj češ, sto ljudi, sto prepričanj.

Zatorej, ljubi in uživaj v ljubezni, Mihelca

en bk
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Seksualnost in ljubezen
Reply #74 - 19.10.2004 at 15:53:38
 
Leony, kot sem že rekel, uživaj v svoji ljubezni.

Bi še nekaj dodal. Se tudi strinjam s Sinjeoko o vsem , kar je napisala v tem topicu.

Pa nadalje. Ker je bilo govora tudi o posvojitvah otrok, bi rekel, da se s tem ne strinjam. Čeprav so s tem pedri na slabšem. Če ne bo zakon o posvojitvah istospolnih partnerjev nikoli sprejet, potem so lezbe na boljšem, ker še vedno lahko ena od partneric leže v posteljo z moškim in na ta način dobi otroka in je čisto legalno mati samohranilka. Sicer bo potem verjetno imela na vratu socialno, če bo živela skupaj s partnerico, ker bo okolica pač to "nemoralo" zaznala in ukrepala.

Pa še naprej. O posvojitvah. Naj začnem s tem, kot je že nekdo zgoraj napisal, da brez hetoroseksualnosti ne bi bilo homoseksualnosti. To nam pove, da je narava takšna, da življenje ustvarita moški in ženski spol z oploditvijo(razen extremnih primerov dvospolnikov, kar pa pri ljudeh še za enkrat ni mogoče). In če bi bil spret zakon zakon, da lahko homoseksualci posvojijo otroke, bi bila to klofuta otrokom, ki bi prišli v takšno "družino". Ker to ni naravno.
Pa smo spet prišli do točke, kjer bo kdo rekel, da kaj pa starševski nagon? Že tako so homiči diskriminirani, zdaj pa še materinskih in očetovskih nagonov ne morejo zadovoljiti. Ja jebi ga. Treba se je sprijaznit, da so pač drugače usmerjeni, da čutijo drugače in da je pač to en davek na drugačnost.

Pa še enkrat, ljubite se, mene to ne moti.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6