Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3363 times)
Marya
1
*
Offline

LJUBEZEN
Posts: 10

Gender: female
Čiščenje preteklosti
15.10.2004 at 09:41:51
 
Zadnji teden dni, z vrhuncem včeraj zvečer - v času sončnega mrka - , se miselni procesi in vzorci preteklosti dogajajo in odvijajo tako zelo hitro, da je težko ohranjati nadzor nad lastnimi reakcijami. Zanima me, kako vam gre v tem obdobju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angelus
1
*
Offline

Angeli nam ploskajo...

Posts: 39
Ravne na Koroškem
Gender: male
Re: Čiščenje preteklosti
Reply #1 - 15.10.2004 at 09:57:21
 
V tem pogledu je bil včerajšnji dan zelo zanimiv. Zadeve, za katere sem bil mnenja, da sem jih predelal, so udarile z vso močjo naprej z željo, da se razbohotijo do konca. Občutek sem imel, kot da so se stvari odločile, da mi bodo uhajale izpod nadzora, kar se je navzven kazalo v totalni neprizemljenosti...Bad mi je zato, ker...mi je pač bad. Mogoče me lahko potolažiš s tem, Marya, da je bil to močnejši udarec šaumbra sindromov, kot sem jih bil do sedaj vajen...?
Back to top
 

Ko bi le bil tako napreden, da bi lahko bil otročji...
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Čiščenje preteklosti
Reply #2 - 15.10.2004 at 10:03:40
 
Angelus wrote on 15.10.2004 at 09:57:21:
močnejši udarec šaumbra sindromov, kot sem jih bil do sedaj vajen...?


... kaj so to šaumbra sindromi  8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Marya
1
*
Offline

LJUBEZEN
Posts: 10

Gender: female
Re: Čiščenje preteklosti
Reply #3 - 15.10.2004 at 10:08:02
 
Lepo pozdravljen Angelus,

me veseli, da si se odzval na ta moj klic na pomoč. Ravno tukaj me stvari res begajo. Tako zelo verjela sem v to, da sem problem razrešila, pa se je pojavil znova in udaril v mnogo hujši intenziteti, tako da ga dolgo niti prepoznala nisem. Ne vem, kam me to pelje, ampak čutim, da se dogajajo zelo velike spremembe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Čiščenje preteklosti
Reply #4 - 15.10.2004 at 10:14:27
 
Angelus wrote on 15.10.2004 at 09:57:21:
V tem pogledu je bil včerajšnji dan zelo zanimiv. Zadeve, za katere sem bil mnenja, da sem jih predelal, so udarile z vso močjo naprej z željo, da se razbohotijo do konca. Občutek sem imel, kot da so se stvari odločile, da mi bodo uhajale izpod nadzora, kar se je navzven kazalo v totalni neprizemljenosti...Bad mi je zato, ker...mi je pač bad. Mogoče me lahko potolažiš s tem, Marya, da je bil to močnejši udarec šaumbra sindromov, kot sem jih bil do sedaj vajen...?


To se ponavadi zgodi, ko podležemo gonu, ki nas sili v potrjevanje oz. dokazovanje. Naletel si na veliko opozicijo tega, kar resnično verjameš Smiley in na takem mestu "pravijo",
da je poraz pred očmi življenja vreden več kot zmaga
Smiley. Lahko bi rekel, da imaš priložnost za odpustiti, pa vendar je odpuščanje delovanje in kaj hitro se spet lahko ujamemo v samopomembnost zaradi zmožnosti odpuščanja.

Biti v sebi močan in trden ter iz enega kosa pomeni ostati brez imena na sejmu sveta in oditi. Ni ti mar, če morda obvladaš nekaj, kar je v očeh sveta pomembno, zato odhajaš z lahkoto. Sprejmeš nase konec in nič, tak pa nisi več zgrožen pred breznom večnosti. Spoznanje o njegovem resničnem stanju vsakomur lahko pove samo to, da je v tem svetu izgubljen in da nobeno ime, ki si ga je prisvojil, dejansko ne pomeni popolnoma nič.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Marya
1
*
Offline

LJUBEZEN
Posts: 10

Gender: female
Re: Čiščenje preteklosti
Reply #5 - 15.10.2004 at 10:17:58
 
Odgovarjam administratorjem, v zvezi s "Šaumbra sindromi". Naš Angelus je zagotovo mislil na šaumbra simptome. Na spletni strani sončevih pozitivk je dostopne kar nekaj vsebine na temo šaumber, med drugimi je tudi članek, katerega avtorji so pozitivke, z naslovom šaumbra simptomi ali po slovensko: znaki prebujajoče se božanskosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Čiščenje preteklosti
Reply #6 - 15.10.2004 at 10:32:34
 
Marya wrote on 15.10.2004 at 09:41:51:
Zadnji teden dni, z vrhuncem včeraj zvečer - v času sončnega mrka - , se miselni procesi in vzorci preteklosti dogajajo in odvijajo tako zelo hitro, da je težko ohranjati nadzor nad lastnimi reakcijami. Zanima me, kako vam gre v tem obdobju.

Sem to opazila tudi jaz, ja. Pri sebi, seveda. Nadzor nad lastnimi reakcijami? Ufff… po »starih vzorcih« bi mi bilo zelo lahko odreagirati… po tistem, kar sem si izbrala jaz in kakor želim odreagirati jaz, pa malo (ali precej) težje…
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Čiščenje preteklosti
Reply #7 - 15.10.2004 at 11:00:58
 
Marya wrote on 15.10.2004 at 10:17:58:
Odgovarjam administratorjem, v zvezi s "Šaumbra sindromi". Naš Angelus je zagotovo mislil na šaumbra simptome. Na spletni strani sončevih pozitivk je dostopne kar nekaj vsebine na temo šaumber, med drugimi je tudi članek, katerega avtorji so pozitivke, z naslovom šaumbra simptomi ali po slovensko: znaki prebujajoče se božanskosti.


No, neki me zanima, kak sindrom je pa odgovor administratorjem... ha ha ha ...

Jest sem čist navaden smrtnik, če mi piše da sem administrator, nej te to vseeno ne zmeda.... Wink

Hvala pa za zadnjih pet besed, da mi ni potrebno it v pozitivke... torej je to znak prebujajoče se božanskosti... thx še enkrat.

Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Čiščenje preteklosti
Reply #8 - 18.10.2004 at 17:58:06
 
Zapletam se v spletke " starih " neporavnanih napak.
Razrešujem veči del preteklosti izpred enega leta in imam močno potrebo po tem.

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Čiščenje preteklosti
Reply #9 - 19.10.2004 at 16:13:43
 
Ne vem, ali se res kaj posebnega dogaja zadnje čase, s tem se ne ubadam. Pri sebi lahko rečem le to, da hočem biti budna in oprezna na svoje misli.
To je postala že vsakodnevna rutina in opazujem skoraj ves čas katere misli izbiram.
Seveda, izbiram jih sama.
Pa recimo temu, da sem s prejšnjimi leti udelala en tir razmišljanja, v katerega zlahka grem, ker se s ponavljanjem razvil neke vrste avtomatizem.
Tako se sploh ne čudim, če se ponavljajo stare zadeve znova in znova... Se je pa drastično skrajšal čas, ki ga porabim za to, da najdem "zajedavsko" misel.

Zajedavsko misel poimenujem vsako misel, s katero dvomim vase, v svojo vrednost in kredibilnost.

Enkrat smo se pogovarjali, da to izhaja iz enega področja našega notranjega sveta, ki ga lahko poimenujemo Ego, ali pa Mali fašist. Kakor komu ljubše.

Dejstvo je, da ta del obstaja v vseh nas.

Disciplina in disciplina je nujna, da se čimprej spomnim, da Mali fašist spet nastavlja svojo past... ali bole rečno, en del "mene" (sigurno ne moje jedro), si želi stagnirati in biti v negativnosti , žrtvi... neodgovornosti.

Torej, proti zajedalcem je pozornost in budnost pravo zdravilo. Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1