Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8
(Read 45308 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaj je bilo prej
Reply #60 - 11.01.2007 at 15:23:11
 
ixtlan wrote on 11.01.2007 at 11:57:40:
zame je bilo to čist revolucionarno spoznanje

posebej v odnosu, ponavad primerjamo partnerja s seboj in mislimo, da mora bit on/a tak/a kot smo mi. v resnic mora bit on lih tisto kar mi nismo. iz tega potem izhaja magnetizem.


Evo en bolj filozofski topik na temo drugačnosti drugega in iz nje izhajajočega erosa, ki si ga mogoče spegledal:

Quote:
Jaz polno ljubim le, če me ljubi drugi in to ne zaradi priznanja po drugem, marveč zaradi tega, ker njegova slast oživlja mojo slast in ker se v tej povezanosti, ki ne pomeni poistovetenja, v tej trans-substanciaciji Isto in Drugo ne spojita, temveč se onstran vsakega možnega projekta, okraj vsake smiselne in umnostne moči – rodi otrok.

Kot čista erotika je ljubezen egoistično uživanje v dvoje, toda za tem, onkraj tega je ljubezen zanos, izvirajoč iz skrivnostne globine drugačnosti, zanos ki se na koncu razkrije kot želja po otroku. Kot želja po bivajočem, katerega bit me ponese onkraj smrti in mi podeli neskončnost, ki mi je kot končnemu bitju edino dostopna.


http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1109328031/0

Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Kaj je bilo prej
Reply #61 - 11.01.2007 at 15:56:12
 
Mislim, da gre sedaj tu že za prazna mlatenja prazne slame  Tongue... kaj, al' nisem dobro razložil kaj je bilo prej  Undecided? No, upam da tole ne pelje direkt v dolgčas ...  Huh ... Lp, B
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kaj je bilo prej
Reply #62 - 11.01.2007 at 16:30:45
 
titud wrote on 11.01.2007 at 15:23:11:
Evo en bolj filozofski topik na temo drugačnosti drugega in iz nje izhajajočega erosa, ki si ga mogoče spegledal:


Thanks, bom šel ob prvi priliki skoz.

Le poroči se. Če dobiš dobro ženo, boš srečen, če pa dobiš slabo, boš filozof. Sokrat Grin

Katere filozofe bi izpostavil, da so res zadeli žebljico na glavico kar se odnosa moški-ženska tiče?

Večina je takih, ki s svojim življenjem niso ravno potrdili svoje filozofije oz. je niso realizirali.

No, če že Sokrata omenjam...on je sploh ob smrti samega sebe (in hkrati svojo filozofijo) negiral. Dobro, usmrtitev sama kot skrajno travmatično doživetje je zagotovo olajševalna okoliščina. Itak mu je bilo težko požret to, da ga je človeštvo izdalo... Še vedno pa ni iz trte zvito, da je sam na nek način bežal iz tega sveta.

Za tiste, ki niso seznanjeni z njegovim petelinom...

Sokrata so usmrtili in preden umre reče: "Crito, dolžan sem petelina Asklepiusu; se boš spomnil, da boš poravnal moj dolg?"
Glede na to, da je bil običaj, da se bogu Asklepiusu žrtvuje petelina ob ozdravljenju, je Sokrat s tem na sarkastičen način povedal, da "je ozdravljen življenja, ki je bolezen".
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Kaj je bilo prej
Reply #63 - 11.01.2007 at 18:14:07
 
Aaaah, bedne zaključke je imel tale naš Sokrat, kot berem zdele ... Shocked Tongue Embarrassed Huh ... sicer pa,... times are changing Cool... Lp, B
Back to top
 
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Kaj je bilo prej
Reply #64 - 12.01.2007 at 16:31:24
 
Ixtlan. Te popolnoma razumem. Boš moral za svojo koncentracijo Grin nekako drugače poskrbeti, očitno si preveč ploden Grin in tvoja ženska tudi. Imaš srečo. Tongue Za otroke pa se definitvno strinjam, da naj privekajo na svet, ko so zaželjeni in ko imata oba starša za to pogoje. Življenska starost starševstva pa se tako ali tako zvišuje, tja okrog 30. leta kajne? Grin
S svojo miselnostjo in pisarijo si pritegnil še šefa Gapeta, katerega jaz najraje berem, ker ima modre. Embarrassed
Mnenja sem tudi sama, da je ljubezenski odnos treba doterat do te mere, da si resnično najdemo pravega partnerja s katerim lahko zaživimo v vsej svoji svobodi in veličini. Otroci naj bodo na vrsti le takrat, ko si jih odkrito želimo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kaj je bilo prej
Reply #65 - 12.01.2007 at 18:49:53
 
Donna wrote on 12.01.2007 at 16:31:24:
Ixtlan. Te popolnoma razumem. Boš moral za svojo koncentracijo Grin nekako drugače poskrbeti, očitno si preveč ploden Grin in tvoja ženska tudi. Imaš srečo. Tongue Za otroke pa se definitvno strinjam, da naj privekajo na svet, ko so zaželjeni in ko imata oba starša za to pogoje. Življenska starost starševstva pa se tako ali tako zvišuje, tja okrog 30. leta kajne? Grin
S svojo miselnostjo in pisarijo si pritegnil še šefa Gapeta, katerega jaz najraje berem, ker ima modre. Embarrassed
Mnenja sem tudi sama, da je ljubezenski odnos treba doterat do te mere, da si resnično najdemo pravega partnerja s katerim lahko zaživimo v vsej svoji svobodi in veličini. Otroci naj bodo na vrsti le takrat, ko si jih odkrito želimo.



Ok, kaj pa vmes, ko čakaš na pravo žensko?
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Kaj je bilo prej
Reply #66 - 15.01.2007 at 10:16:39
 
vmes je vse eno veliko potovanje...v neznane dežele in kraje...harmonija triangelskih zvokov in vakum berjnih bermudskih trikotinikov. Mislim, da bi tisti, ki je pogruntal kondom, moral dobiti Nobelovo nagrado za izum. Ni ravno popolen, je pa del koncentracije... Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaj je bilo prej
Reply #67 - 16.01.2007 at 10:21:17
 
ixtlan wrote on 12.01.2007 at 18:49:53:
Ok, kaj pa vmes, ko čakaš na pravo žensko?


Prava zihr ni niti tista, ki jo čakaš, niti tista, ki jo iščeš. Prava je onkraj čakanja in iskanja. Prava te presenti.  Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kaj je bilo prej
Reply #68 - 16.01.2007 at 10:38:25
 
titud wrote on 16.01.2007 at 10:21:17:
ixtlan wrote on 12.01.2007 at 18:49:53:
Ok, kaj pa vmes, ko čakaš na pravo žensko?


Prava zihr ni niti tista, ki jo čakaš, niti tista, ki jo iščeš. Prava je onkraj čakanja in iskanja. Prava te presenti.  Shocked


OK Smiley kaj pa počneš vmes?
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaj je bilo prej
Reply #69 - 16.01.2007 at 10:57:44
 
ixtlan wrote on 16.01.2007 at 10:38:25:
OK Smiley kaj pa počneš vmes?


Počneš vse oz. karkoli ob hkratnem zavedanju, da to ni tisto pravo oz. da je tisto pravo le v  dopuščanju  možnosti, da se pustiš presentit. Lahko tud čakaš ali iščeš ne da bi vedu na kaj čakaš in kaj iščeš...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kaj je bilo prej
Reply #70 - 16.01.2007 at 16:20:26
 
titud wrote on 16.01.2007 at 10:57:44:
ixtlan wrote on 16.01.2007 at 10:38:25:
OK Smiley kaj pa počneš vmes?


Počneš vse oz. karkoli ob hkratnem zavedanju, da to ni tisto pravo oz. da je tisto pravo le v  dopuščanju  možnosti, da se pustiš presentit. Lahko tud čakaš ali iščeš ne da bi vedu na kaj čakaš in kaj iščeš...  



se z vsem tem strinjam Smiley nekaj drugega me je matral...pa se mi zdi, da ne bi mogel zadovoljivo ubesedit na relativno kratek način. za nameček je tudi odgovor relativen, verjetno samo malo bolj ali malo manj kot si predstavljam...
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kaj je bilo prej
Reply #71 - 17.01.2007 at 00:43:49
 
ixtlan wrote on 05.01.2007 at 12:03:12:
Zakaj je Eva svoj ženski princip, ki je dejansko sprejemanje na fizični ravni, v končni fazi prikazala kot dajanje (dala mu je)?
Eva v bistvu ni znala sprejemat. Adam je bil prvi in je reku: ta svet je moj, jaz sem vladar. Boga Eva se je kot ženska v moškem svetu počutila zapostavljeno, manjvredno. Na koncu se ni počutila niti toliko vredno, da bi od Adama karkoli sprejela... Zato je postala frigidna. Sploh ni več hotla seksat... Adam pa je seveda hotel, z njegovim dajanjem ni bilo čisto nič narobe. V končni fazi je moral on prosit Evo. In frigidna Eva mu je naredila uslugo, čeprav njej ni bilo do tega. Ker mu je naredila uslugo, je dobila Eva občutek, da mu nekaj daje. Prav tako Adam. In živela sta nesrečno v zmoti do konca svojih dni... No, možnih koncev je seveda več. Eva je kmalu odkrila svojo moč (kao) v moči, ki jo je imela nad Adamom. Zato je začela Adama izkoriščat. Ampak tu ni nekega srečnega konca. V bistvu so vsi nesrečni, razen enega, v katerem Eva in Adam odkrijeta:

na (1.) fizičnem nivoju Adam daje (+), Eva sprejema (-)
na (2.) čustvenem(astralnem) nivoju Adam sprejema (-), Eva daje (+)
na (3.) mentalnem nivoju Adam daje (+), Eva sprejema (-)
na (4.) spiritualnem nivoju Adam sprejema (-), Eva daje (+)

Kar v praksi pomeni...Adam začne komunikacijo na mentalnem nivoju, da nek stimulus. Eva zna stimulus sprejet na istem nivoju in ga transformirat na čustveni/astralni nivo. Eva s tega nivoja tudi odgovori Adamu. Adam mora znat sprejet na čustvenem nivoju, in potem lahko pelje na fizični nivo...ali pa na mentalni, kjer odgovori. Naloga Adama je, da je na teh dveh nivojih stimulativen, na ostalih pa zna Evin stimulus sprejet. Če vse funkcionira nastane ena taka dvojna osmica (ena na drugi). To je bipolarnost (celo vesolje je bipolarno), privlačnost nasprotij.

Problem (meni se zdi, da kar največji) današnjega sveta je, da so meje med spoloma vedno bolj zabrisane. Ženske ne poznajo več ženskega principa (so ga pozabile v svetu moških vrednot), moški pa ne moškega. Logično, saj ni nobenih pametnih zgledov - role modelov - ne v starših ne v globalni skupnosti, Slovenci smo narod brez očeta in matere...ni neke močne figure. O tem bi se lahko še zelo na dolgo razpisal... No, v razmerju si potem partnerja postajata čedalje bolj podobna - en od drugega prevzameta kvalitete, ki so jima všeč, namesto, da bi se posvetila razvijanju svojih lastnih kvalitet. Zato kmalu ni več privlačnosti ker ni več plusa in minusa.

Donna, ženske bi dejansko lahko spremenile svet. Če bi le Eva (kot čustveno in spiritualno stimulativna) znala zaviti Adama v vato, kadar bi obstajala nevarnost, da bo poškodoval (kot fizično in mentalno stimulativen) sebe, njo ali okolico....



Sem odkril zelo lepo analogijo s plesom. Na vsakem od nivojev nekdo vodi, drugi spremlja (to ne pomeni, da je pasiven - aktivno spremlja). Če bi oba, moški in ženska, prepoznala svoji vlogi in ju začela živeti, bi bili odnosi podobni plesu. Za vsak ples se je najprej treba naučit korake, potem pa začneš v plesu uživat. Korakov se kmalu sploh ne zavedaš več, postanejo del tebe kot vloge postanejo del podzavesti.

Torej

na (1.) fizičnem nivoju Adam vodi (+), Eva spremlja (-)
na (2.) čustvenem(astralnem) nivoju Adam spremlja (-), Eva vodi (+)
na (3.) mentalnem nivoju Adam vodi (+), Eva spremlja (-)
na (4.) spiritualnem nivoju Adam spremlja (-), Eva vodi (+)

Še en kratek primer kako se odnos lahko čisto preprosto (brez negotovosti) iniciira:

Moški je tisti, ki pride do ženske. On jo ogovori, začne debato. Debatirata, spoznavata miselne konstrukte en drugega. Opazita, da so precej skladni (kar je pogoj za nadaljevanje odnosa). Ženska je tista, ki nato vpelje čustva. Moški spremlja (če mu to ustreza seveda, sicer pelje nazaj na mentalni nivo). Moški nikakor ne sme prehitevat, njej prepusti čustveni tempo. S čustvenim nivojem imam dejansko v mislih energijo čustvenega telesa. Komunikacija zdaj teče na teh dveh nivojih, izmenično, malo na enem malo na drugem. Na čustveni nivo pelje ženska in s tem komunikacijo transcendira (tam vodi, moški aktivno sledi), na mentalnega moški (to se v praksi izkaže za najbolj uporabno pri ženski histeriji Smiley) Ženska sčasoma (dejansko takrat, ko se nabere dovolj čustvene substance in čustveni telesi postaneta povezani) čustveno nakaže, da je pripravljena iti na naslednji nivo - fizični. Moški poljubi žensko. Tak poljub je čisto drugačen kot poljub, ki se zgodi prehitro (zgodi se povsem brez negotovosti). Sem celo mnenja, da prvi poljub tudi močno vpliva na nadaljnji odnos.

O spiritualnem nivoju ne bi razpredal ker bi za ta nivo, ki je nad mentalnim, morali imeti usklajen simbolni jezik.

Vsa kaotičnost odnosov in bitka za moč izhaja ravno iz neprepoznavanja teh vlog. Vsak v odnosu ima svojo pomembno vlogo. Ni se treba borit za prevlado na kateremkoli od nivojev. Svojo vlogo izbereš s tem, ko si izbereš fizično telo.

Celo vesolje (od atoma naprej) je bipolarno, pa je kot kaže za nas ljudi to premalo očitno.

S sprejetjem vlog moški postopoma naredi žensko bolj žensko in ženska moškega bolj moškega, hkrati pa skupaj tvorita tretjo osebo, nekakšnega nadčloveka. To je poroka nasprotij.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
TheONE
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 39

Re: Kaj je bilo prej
Reply #72 - 22.01.2007 at 08:32:31
 
anglel

zakaj si si pa dala MOSKI nik?

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mistik
1
*
Offline

Popolnost je naravna posledica
večnosti.
Posts: 4
Ljubljana
Gender: male
Re: Kaj je bilo prej
Reply #73 - 22.01.2007 at 17:53:58
 
Najprej se oproščam, če je kdo že pisal kaj v tem stilu, ker napisanega nisem bral.

Angel wrote on 23.09.2004 at 09:05:14:
vem, da smo o tem že pisali. je bilo prej jajce ali kura.

začela bom novo temo, pa naj mi kdo, ki to ve lepo odpiše, zakaj se dogaja krivica našemu ženskemu spolu.

naj začnem.

najprej je bil bog. moškega spola se ve. zakaj ni bila boginja.
potem če gledamo skozi zgodovino so jo več ali manj zaznamovali le moški: Mikelanđelo, Kolumb, Napoleon, Hitler, Ajnštajn, Husein...
potem poglejmo v svet igrač. Medvedki. Vsi so moškega spola. Zakaj pa ni Medvedk.
potem poglejmo v nebesa. Angeli. Vsi sami fletkani debelušni fantki. zakaj pa ni angelik?
kakšna krivica.
in potem. Barbika. ja najprej Barbika šele potem Ken. vsaj tu je bila najprej ženska, pa čeprav plastična in namenjena punčkam za igrat.
kdo ve. zakaj sami moški osebki?
bi mi napisal vaše teorije.
Lep tih siv dan!
Angel-ženska Grin


Odgovor na to je silno preprost. Ženske ste s svojo ciklično energijo bolj povezane z okoljem in zato bolj uravnotežene ter tako ne rinete v skrajnosti. In prav zato smo moški krivci za vso evolucijo in revolucijo človeštva, ker moški lahko in tudi rinemo v skrajnosti; skrajnosti (izjeme) pa so tiste, ki povzročajo spremembe in postavljajo pravila.
Ja moški smo lahko izjemna bitja, brez nas bi bili še vedno zadovoljni s kameno-dobnim luksuzom.

LP
Back to top
 

Z naklonjenostjo vsem, ki potujejo v neznano.
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Kaj je bilo prej
Reply #74 - 23.01.2007 at 09:10:38
 
Mistik wrote on 22.01.2007 at 17:53:58:
Odgovor na to je silno preprost. Ženske ste s svojo ciklično energijo bolj povezane z okoljem in zato bolj uravnotežene ter tako ne rinete v skrajnosti. In prav zato smo moški krivci za vso evolucijo in revolucijo človeštva, ker moški lahko in tudi rinemo v skrajnosti; skrajnosti (izjeme) pa so tiste, ki povzročajo spremembe in postavljajo pravila.
Ja moški smo lahko izjemna bitja, brez nas bi bili še vedno zadovoljni s kameno-dobnim luksuzom.

LP



Rinjenje v skrajnosti, postavljanje pravil, iti nevemkolikokrat okoli sveta še ne pomeni evolucije (oz. revolucija še ni evolucija). Sprememba še ni nujno sprememba. Itak obstaja samo evolucija posameznika. Ozaveščanje nezavednega je the key, za kar pa ne rabiš okol sveta. Razen morda da zveš, da ne iščeš več zunaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8