Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 8
(Read 45345 times)
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Kaj je bilo prej
23.09.2004 at 09:05:14
 
vem, da smo o tem že pisali. je bilo prej jajce ali kura.

začela bom novo temo, pa naj mi kdo, ki to ve lepo odpiše, zakaj se dogaja krivica našemu ženskemu spolu.

naj začnem.

najprej je bil bog. moškega spola se ve. zakaj ni bila boginja.
potem če gledamo skozi zgodovino so jo več ali manj zaznamovali le moški: Mikelanđelo, Kolumb, Napoleon, Hitler, Ajnštajn, Husein...
potem poglejmo v svet igrač. Medvedki. Vsi so moškega spola. Zakaj pa ni Medvedk.
potem poglejmo v nebesa. Angeli. Vsi sami fletkani debelušni fantki. zakaj pa ni angelik?
kakšna krivica.
in potem. Barbika. ja najprej Barbika šele potem Ken. vsaj tu je bila najprej ženska, pa čeprav plastična in namenjena punčkam za igrat.
kdo ve. zakaj sami moški osebki?
bi mi napisal vaše teorije.
Lep tih siv dan!
Angel-ženska Grin
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Kaj je bilo prej
Reply #1 - 23.09.2004 at 11:56:31
 
To je pa ja jasno, da to izvira že iz časov, ko so ljudje živeli v votlinah. Moški so živeli za to, da so skrbeli za svoje ženske in otroke. Hodili so v lov. In tako je moški nekako dobil kao neki primat, kao "nadvladujočega".

Danes pa to naj ne bi več veljalo. Čeprav je vprašanje, če je sploh kdaj veljalo. Ker ženska je vedno znala s svojimi orožji, beri čari, mednožjem Tongue Grin omehčati še kako zadrtega moškega.

Tako da to kar si napisala zgoraj, je samo delni obliž za naš moški ego. Wink 8)
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Kaj je bilo prej
Reply #2 - 23.09.2004 at 12:25:05
 
odgovor na vprašanje kaj je bilo prej kura ali jajce je kuščar, ki je znesel prvo jajce iz katerega se je izvalila prva kura...torej najprej je bilo jajce

zakaj so moški tisti, ki so zaznamovali zgodovino...hm...a si zihr, da je tako?
Racimo v času kraljice Elizabete I, je angleški imperij gospodarsko zacevetel, gospa pa je tudi končala nekaj desetletij trajajočo versko vojno med krščani in protestanti

v času kraljice Viktorije je angleški imeperij dosegel svojo maksimalno velikost (V njem namreč sonce ni nikoli zašlo Grin)

Marija Terezija Avstrijska je pri nas uvedla obvezno osnovno šolo in izvedla en kup reform s katerimi je olajšala fevdalni pritisk na (tudi slovenskega) kmeta

Katarina Velika Ruska je prinesla razsvetljenstvo v Rusijo ...

Če tako pogledaš zgodovino ugotoviš, da so moški "veliki osvajalci in iniciatorji velikih vojn ... Hitler, Stalin, Mussolini, Napoleon, Bush Grin"
Ženske so pa bolj razsvetljene in svet osvajajo s trgovino. Seveda bi bila zgodovina manj zanimiva, če bi se namesto 3. Balkanske vojne učili 46, 47 trgovinski sporazum med Rusijo in Avstrijo

Znanstveniki ... u bistvu je človeška družba še vedno preveč mačistična na tem področju, ama mislim, da je potrebno počakat še ene 100-200 let, da bomo lahko objektivno sodili ... do danes so ženske veljale za bolj tumbaste + seveda, če ima ženska otroke se ne more toliko posvetiti poklicu kot moški (ker povprečnemu moškemu krona z glave pade, če mora likalnik v roke prijet)

medvedki se pa meni zdijo zelo uniseks, tko da težko rečem kakšnega spola so
Barbika je pa bolj igrača za poneumljanje in vsiljevanje nekih kvazi lepotnih idelaov.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Kaj je bilo prej
Reply #3 - 23.09.2004 at 12:32:54
 

Najprej ni bilo nič, oziroma je bil nič - praznina.


Potem pa je bilo vse.


(in še sam bog ne ve, kako je do tega prišlo)


ajja anglčki so pa itaq brez ritk, tako da živ bog ne more pogledat za spol


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Kaj je bilo prej
Reply #4 - 24.09.2004 at 09:10:19
 
angelčki imajo ritke. pa lulčke tud. no jaz sem Angelika. mam pa bermudski trikotnik. hi,hi.hi... Grin

pa najprej praviš praznina. noč. tema. potem Bit-bog, ki je ustvarjal je za dva,
naredil Adama in Evo tam v Ednu,
potem pa vse živalske vrste.

Mi pa povej, kako je iz nič oziroma praznine nastala materija. atom. pa še ta je brezspola?

pozabil si Kleopatro, pa Marijo Keri, pa Šeron Stone, pa Madono, pa Merlinko, pa Katarino Monaško,...pa mogoče še kero...
a?
lp
Anđi
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Kaj je bilo prej
Reply #5 - 24.09.2004 at 09:23:58
 
Bermudski trikotnik je meni zanimiva zadeva, zelo..

Kaj je bilo prvo?  ...
..ne bi vedel.

Zanima me kaj bo - zadnje?

lp
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Kaj je bilo prej
Reply #6 - 24.09.2004 at 10:34:50
 
ja a ne? Na Bermudih se stalno nekaj dogaja. zanimivega se ve. tam neka neznana sila vleče vase letala, pa ladje, neka breztežnost ali neka čudna nam tuja sila to počne...
med nogami pa je tudi bermudski trikotnik na moč zanimiv in mamljiv. tam se šele dogaja...podirajo se miti in legende in rojevajo neke nove dimezije nečesa nadnaravnega, kozmičnega in čarobnega, mističnega... tudi tukaj je zaug neznansko velik, se včasih zgodi, da je zaradi premočnega pritiska vse nadnaravno mamljivo. da ne pišem o podnebju tega prekrasnega otočja. enkart tropska vročina, pa tropsko deževje, drugič pa suša, ker je moški svet nekam zginu, pronicnu...o plimi in oseki pa tud ne bi pisala, ker se bo bralo pocukrano in prežvečeno. sam tolko za okus sem mal nasula angeljskega praha...
da se lažje diha...
ha,ha...
lp
Anđelina prva in edina, se ve
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Kaj je bilo prej
Reply #7 - 24.09.2004 at 10:36:49
 
še vedno mi ni nihče odgovoru, kako to, da je bila najprej Barbika in šele nato Ken...

vsaj v teh igračah smo zmagale, a ne?

kaj pa ženske nič ne odpišete?

kam ste mi ušle drage moje?


lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Kaj je bilo prej
Reply #8 - 24.09.2004 at 10:45:07
 
..zato ker je bila ta igračka narejena predvsem za vas, in vam valda niso mogli dat nekega plastičnega sumo borca al pa solđera pred nos  Wink


..zmaga? Ti tekmuješ?
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Kaj je bilo prej
Reply #9 - 24.09.2004 at 13:42:36
 
japka wrote on 24.09.2004 at 10:45:07:
..zato ker je bila ta igračka narejena predvsem za vas, in vam valda niso mogli dat nekega plastičnega solđera pred nos  Wink




odvisno za katero starostno skupino je igrača ... če bi bila opcija od 25 let dalje bi se ideja morda celo prijela  Grin  Grin  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Kaj je bilo prej
Reply #10 - 27.09.2004 at 08:50:09
 
Grinno ja, teorija morda je res taprava.
Barbika je bla prva, ker je joške in ritko imela, je blo več dela z njo.
pa punčke so jo oblačile in slačile,
da so ritke in joške gledale.
potem je pa ratu dolgčas in je nekdo,
ne vem več kdo, naredu še Kena.
mačota brez lulčka in ritke.

pol pa je nastala še barbi hiška,
da bil bi greh neviden,
pol sta dobila še avto,
pa konja, pa psa,
da se ti v glavi zmeša.
samo otrok še nimata.
ali pa? Grin
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Kaj je bilo prej
Reply #11 - 27.09.2004 at 09:43:55
 
vse skupaj meji na znanstveno fantastiko.
recmo, da je bila najprej tema. absolutno nič. potem je nekdo, ne vem več kdo, neko božansko bitje neredil svetlobo. morje, celino, rastline, žuželke, opic judyo in Adama in Evo. od kod vraga se je vzela kača, pitomača, ne ve nihče. zakaj pa ne? pa zakaj ravno kača? pa zakaj je una Barbika pojedla jabolko, mi tud ni jasno. je bila vegatarjanka. kaj pa ni raje pojedla kobilco, al pa škampe, pa zakaj si ni že kuj skuhala vampe? ne ve nihče.
potem zlo in skušnjave pa utaje. nič ne ve nihče kolikokrat in kdaj sta se dala dol al pa gor. potem pa uni Noe in barka, pa Babilon, pa Petrarka. potem neki potop pa nova celina, pa zakaj je Kolumb odkril raje Ameriko, kot pa Slovenijo? no to bi blo fino. da bi prijadral na Blejski otok, tam pozvonil in se utaboril na grad. ne je raje Prešeren napisal Krts pri Savici in unga Bogomira poslal k Bogomili v naročje. baje sta se nekje pri Bohinju pri slapu srečala in zaradi neuslišane ljubezni naredi uni samomor. zakaj ni raje položil Julijo dol?
vse preveč zakajev in zatojev. angel nehi. dovolj.
lep sončen dan vam Angel želi!
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
invisible
1
*
Offline


Posts: 47

Gender: male
Re: Kaj je bilo prej
Reply #12 - 03.12.2004 at 02:51:57
 
najprej je bil Bušman....potem je prišo še Bush Roll Eyes

P.S.: bog je sam ustvaril živali, med drugim tudi kuro in petelina (like Adam in Eva Grin ) zato ni blo potrebno jajce
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Kaj je bilo prej
Reply #13 - 04.12.2004 at 12:14:05
 
Quote:
Danes pa to naj ne bi več veljalo. Čeprav je vprašanje, če je sploh kdaj veljalo. Ker ženska je vedno znala s svojimi orožji, beri čari, mednožjem Tongue Grin omehčati še kako zadrtega moškega.



So (in se še vedno) moški z mislijo na zgoraj navedeno omehčajo kar sami.  Ženska samo je. Takšna karkšna je.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Kaj je bilo prej
Reply #14 - 04.12.2004 at 13:17:12
 
Angel wrote on 24.09.2004 at 10:36:49:
še vedno mi ni nihče odgovoru, kako to, da je bila najprej Barbika in šele nato Ken...

vsaj v teh igračah smo zmagale, a ne?

punčke so otrokom (deklicam) nadomestek za dojenčka, da lažje oponašajo mame in že v mladosti trenirajo svojo materinsko vlogo Roll Eyes
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 8