Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 
(Read 45347 times)
Mistik
1
*
Offline

Popolnost je naravna posledica
večnosti.
Posts: 4
Ljubljana
Gender: male
Re: Kaj je bilo prej
Reply #75 - 23.01.2007 at 15:43:00
 
Quote:
Mistik wrote on 22.01.2007 at 17:53:58:
Odgovor na to je silno preprost. Ženske ste s svojo ciklično energijo bolj povezane z okoljem in zato bolj uravnotežene ter tako ne rinete v skrajnosti. In prav zato smo moški krivci za vso evolucijo in revolucijo človeštva, ker moški lahko in tudi rinemo v skrajnosti; skrajnosti (izjeme) pa so tiste, ki povzročajo spremembe in postavljajo pravila.
Ja moški smo lahko izjemna bitja, brez nas bi bili še vedno zadovoljni s kameno-dobnim luksuzom.

LP



Rinjenje v skrajnosti, postavljanje pravil, iti nevemkolikokrat okoli sveta še ne pomeni evolucije (oz. revolucija še ni evolucija). Sprememba še ni nujno sprememba. Itak obstaja samo evolucija posameznika. Ozaveščanje nezavednega je the key, za kar pa ne rabiš okol sveta. Razen morda da zveš, da ne iščeš več zunaj.  


Tvoje trditve se mi sicer zdijo pravilne ampak res ne vem kakšno zvezo imajo z mojim komentarjem. Jaz sem govoril o evoluciji človeštva. Ženske so pač bitja, ki so zadovoljna s tem kar je, znajo sprejeti svojo usodo. Za razliko od moški, ki so prav zaradi tega naredili spremembe in jih še delajo; čeprav se v današnjih časih moškega in ženskega principa sploh ne spoštuje več (meje so zabrisane), kar je vse prej kot dobro.

LP
Back to top
 

Z naklonjenostjo vsem, ki potujejo v neznano.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Kaj je bilo prej
Reply #76 - 24.01.2007 at 08:01:20
 
Ja, res, smo moški naredili spremembe v onesnaženju planeta in splošni pokvarjenosti človeštva  Cool . A si to mislil Mistik  Roll Eyes ? Lp, B
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Kaj je bilo prej
Reply #77 - 24.01.2007 at 08:27:52
 
Mistik wrote on 23.01.2007 at 15:43:00:
Quote:
Mistik wrote on 22.01.2007 at 17:53:58:
Odgovor na to je silno preprost. Ženske ste s svojo ciklično energijo bolj povezane z okoljem in zato bolj uravnotežene ter tako ne rinete v skrajnosti. In prav zato smo moški krivci za vso evolucijo in revolucijo človeštva, ker moški lahko in tudi rinemo v skrajnosti; skrajnosti (izjeme) pa so tiste, ki povzročajo spremembe in postavljajo pravila.
Ja moški smo lahko izjemna bitja, brez nas bi bili še vedno zadovoljni s kameno-dobnim luksuzom.

LP



Rinjenje v skrajnosti, postavljanje pravil, iti nevemkolikokrat okoli sveta še ne pomeni evolucije (oz. revolucija še ni evolucija). Sprememba še ni nujno sprememba. Itak obstaja samo evolucija posameznika. Ozaveščanje nezavednega je the key, za kar pa ne rabiš okol sveta. Razen morda da zveš, da ne iščeš več zunaj.  


Tvoje trditve se mi sicer zdijo pravilne ampak res ne vem kakšno zvezo imajo z mojim komentarjem. Jaz sem govoril o evoluciji človeštva. Ženske so pač bitja, ki so zadovoljna s tem kar je, znajo sprejeti svojo usodo. Za razliko od moški, ki so prav zaradi tega naredili spremembe in jih še delajo; čeprav se v današnjih časih moškega in ženskega principa sploh ne spoštuje več (meje so zabrisane), kar je vse prej kot dobro.

LP


Malo me je zmotl, ker tako suvereno govoriš o ženski vdanosti v usodo (navsezadnje je sprejeti usodo, se spraviti, cilj, al ne?). Od tu lahko pričakujemo komaj resnično kreativnost. Res da bi naj ženski princip vseboval bolj značilost pasivnosti ja, sam pol raje govori o principih moških in ženskih v človeku). Mislim, da o evoluciji človeštva lahko govorimo le DOZDEVNO, zato se nagibam k temu, da obstaja le evolucija posameznikove zavesti.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Kaj je bilo prej
Reply #78 - 29.01.2007 at 08:56:59
 
Jaz pa mislim, da se ženske prehitro vdamo. Dobesedno. Prehitro popustimo in se pustimo zapeljevati in se na koncu kar vdamo v usodo. Kja pa piše, da je pravilna? Moški vse preveč radi povdarjate kako smo ranljive in skulirane. Pa nismo. Vse preveč je histeričnih žensk, ki se ustrajno borijo za svoj prav. In kaj imamo od tega?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kaj je bilo prej
Reply #79 - 10.02.2007 at 10:10:25
 
ixtlan wrote on 17.01.2007 at 00:43:49:
Sem odkril zelo lepo analogijo s plesom. Na vsakem od nivojev nekdo vodi, drugi spremlja (to ne pomeni, da je pasiven - aktivno spremlja). Če bi oba, moški in ženska, prepoznala svoji vlogi in ju začela živeti, bi bili odnosi podobni plesu. Za vsak ples se je najprej treba naučit korake, potem pa začneš v plesu uživat. Korakov se kmalu sploh ne zavedaš več, postanejo del tebe kot vloge postanejo del podzavesti.

Torej

na (1.) fizičnem nivoju Adam vodi (+), Eva spremlja (-)
na (2.) čustvenem(astralnem) nivoju Adam spremlja (-), Eva vodi (+)
na (3.) mentalnem nivoju Adam vodi (+), Eva spremlja (-)
na (4.) spiritualnem nivoju Adam spremlja (-), Eva vodi (+)

Še en kratek primer kako se odnos lahko čisto preprosto (brez negotovosti) iniciira:

Moški je tisti, ki pride do ženske. On jo ogovori, začne debato. Debatirata, spoznavata miselne konstrukte en drugega. Opazita, da so precej skladni (kar je pogoj za nadaljevanje odnosa). Ženska je tista, ki nato vpelje čustva. Moški spremlja (če mu to ustreza seveda, sicer pelje nazaj na mentalni nivo). Moški nikakor ne sme prehitevat, njej prepusti čustveni tempo. S čustvenim nivojem imam dejansko v mislih energijo čustvenega telesa. Komunikacija zdaj teče na teh dveh nivojih, izmenično, malo na enem malo na drugem. Na čustveni nivo pelje ženska in s tem komunikacijo transcendira (tam vodi, moški aktivno sledi), na mentalnega moški (to se v praksi izkaže za najbolj uporabno pri ženski histeriji Smiley) Ženska sčasoma (dejansko takrat, ko se nabere dovolj čustvene substance in čustveni telesi postaneta povezani) čustveno nakaže, da je pripravljena iti na naslednji nivo - fizični. Moški poljubi žensko. Tak poljub je čisto drugačen kot poljub, ki se zgodi prehitro (zgodi se povsem brez negotovosti). Sem celo mnenja, da prvi poljub tudi močno vpliva na nadaljnji odnos.

O spiritualnem nivoju ne bi razpredal ker bi za ta nivo, ki je nad mentalnim, morali imeti usklajen simbolni jezik.

Vsa kaotičnost odnosov in bitka za moč izhaja ravno iz neprepoznavanja teh vlog. Vsak v odnosu ima svojo pomembno vlogo. Ni se treba borit za prevlado na kateremkoli od nivojev. Svojo vlogo izbereš s tem, ko si izbereš fizično telo.

Celo vesolje (od atoma naprej) je bipolarno, pa je kot kaže za nas ljudi to premalo očitno.

S sprejetjem vlog moški postopoma naredi žensko bolj žensko in ženska moškega bolj moškega, hkrati pa skupaj tvorita tretjo osebo, nekakšnega nadčloveka. To je poroka nasprotij.


tole bom moral ob priliki še mal poupdejtat......nivoje bom vseen moral razdelit in sicer čustvenega na spodnjega (strast) in zgornjega čustvenega (čustva).....pa mentalnega na spodnjega (logika) in zgornjega (abstrakcija).....

analogija s plesom vseeno ni bila najboljša......boljša je analogija z eksplozivom(-) in sprožilcem/vžigalico(+)
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kaj je bilo prej
Reply #80 - 10.02.2007 at 17:51:47
 
ixtlan wrote on 10.02.2007 at 10:10:25:
tole bom moral ob priliki še mal poupdejtat......nivoje bom vseen moral razdelit in sicer čustvenega na spodnjega (strast) in zgornjega čustvenega (čustva).....pa mentalnega na spodnjega (logika) in zgornjega (abstrakcija).....

a se ti splača?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kaj je bilo prej
Reply #81 - 10.02.2007 at 17:59:00
 
Quote:
a se ti splača?


JA! Smiley
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kaj je bilo prej
Reply #82 - 11.02.2007 at 16:31:14
 
ixtlan wrote on 10.02.2007 at 17:59:00:
JA! Smiley

in kaj imaš od tega?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kaj je bilo prej
Reply #83 - 11.02.2007 at 18:02:45
 
Quote:
ixtlan wrote on 10.02.2007 at 17:59:00:
JA! Smiley

in kaj imaš od tega?


Shocked razumevanje?
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kaj je bilo prej
Reply #84 - 11.02.2007 at 22:34:48
 
ixtlan wrote on 11.02.2007 at 18:02:45:
Shocked razumevanje?

mene sprašuješ?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kaj je bilo prej
Reply #85 - 12.02.2007 at 09:18:23
 
iz razumevanja sledi velik tega ... nedelovanje ... nobenmu otroku ni treba delat kot sužnju za to da ti razumeš kar te zanima ... men se zdi to velik ...

teb je postal razumet brez veze bp?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kaj je bilo prej
Reply #86 - 12.02.2007 at 10:34:05
 
Quote:
ixtlan wrote on 11.02.2007 at 18:02:45:
Shocked razumevanje?

mene sprašuješ?


kaj bi ti rd mene prašal? Smiley
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kaj je bilo prej
Reply #87 - 12.02.2007 at 22:21:14
 
ixtlan wrote on 12.02.2007 at 10:34:05:
kaj bi ti rd mene prašal? Smiley

sprašujem, če tudi kaj drugače čutiš, potem ko stvari drugače poimenuješ in pokategoriziraš?
ali se zato kaj boljše počutiš?
pa kaj želiš povedat nam ostalim, neposvečenim v tvoje idiosinkratične oz. hermetične sisteme?

bp (ki je v bistvu včasih samo tečen)
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kaj je bilo prej
Reply #88 - 12.02.2007 at 22:47:59
 
gape wrote on 12.02.2007 at 09:18:23:
iz razumevanja sledi velik tega ... nedelovanje ... nobenmu otroku ni treba delat kot sužnju za to da ti razumeš kar te zanima ... men se zdi to velik ...

teb je postal razumet brez veze bp?


kot je morda rekel Lao-Tse: modri mož prehaja skozi dogodke brez sile in uči brez besed.

(za tisto ta drugo pa odvisno od tega kaj je za razumet pod razumet)

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kaj je bilo prej
Reply #89 - 12.02.2007 at 22:49:40
 
Quote:
ixtlan wrote on 12.02.2007 at 10:34:05:
kaj bi ti rd mene prašal? Smiley

sprašujem, če tudi kaj drugače čutiš, potem ko stvari drugače poimenuješ in pokategoriziraš?
ali se zato kaj boljše počutiš?
pa kaj želiš povedat nam ostalim, neposvečenim v tvoje idiosinkratične oz. hermetične sisteme?

bp (ki je v bistvu včasih samo tečen)



se mi je zdel, da me ne bi rd tok prašov kt pa povedov Smiley

predlagam ti, da ignoriraš moje poste, pa bo Cheesy


zej pa še odgovor (glede na to, da me sprašuješ take stvari, se mi zdi, da ga ne boš razumu)

imam 2 želji (glede tega sem si prišel na jasno skoz mistično doživetje):
1. je želja po razumevanju
2. je želja po sobivanju v razumevanju (ergo tud sobivanje v raziskovanju itn)

ti dve želji sta moje gonilo....iz česar izvira moje pisanje, razmišljanje, delovanje....
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8