Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 
(Read 45340 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaj je bilo prej
Reply #90 - 13.02.2007 at 11:56:34
 
ixtlan wrote on 12.02.2007 at 22:49:40:
Quote:
ixtlan wrote on 12.02.2007 at 10:34:05:
kaj bi ti rd mene prašal? Smiley

sprašujem, če tudi kaj drugače čutiš, potem ko stvari drugače poimenuješ in pokategoriziraš?
ali se zato kaj boljše počutiš?
pa kaj želiš povedat nam ostalim, neposvečenim v tvoje idiosinkratične oz. hermetične sisteme?

bp (ki je v bistvu včasih samo tečen)



se mi je zdel, da me ne bi rd tok prašov kt pa povedov Smiley

predlagam ti, da ignoriraš moje poste, pa bo Cheesy


zej pa še odgovor (glede na to, da me sprašuješ take stvari, se mi zdi, da ga ne boš razumu)

imam 2 želji (glede tega sem si prišel na jasno skoz mistično doživetje):
1. je želja po razumevanju
2. je želja po sobivanju v razumevanju (ergo tud sobivanje v raziskovanju itn)

ti dve želji sta moje gonilo....iz česar izvira moje pisanje, razmišljanje, delovanje....


Mislim da vem, kaj želiš povedat. Problem je po moje v tem, da želiš racionalizirat svoje subjektivno mistično doživetje, ga ubesedit in ga s tem objektivizirat, ga neredit ponovljivo dostopnega tako seb kot drugim. Jeba je v tem, da je izkušnja spiritulna/astralna in s tem v principu neubesedljiva, razen morda znotraj ezoterične tradicije, ki je (vsaj po moje) mogoča samo znotraj neke heremetične (vase zaprte) analogije, do katere tisti brez te izkušnje nimamo dostopa. V bistvu počneš isto kot madan, s katerim ne deliš izkušnje božjega, zato te  on tud tko iritira kot ti iritiraš bp-ja, ki mu se mu ne zdi smisleno, zakaj mu kot neposvečenemu v skrivnost trudiš približat svojo mistično izkušnjo. Jest bi dodal morda še to, da si 'obsojen' na nerazumevanje te izkušnje tud sam, da je v tem čar izkušnje same, ki te uči sprejemanja brez razumevanja in na šeranje te izkušnje z drugimi  na ravni občutenja/čustvovanja in ne mentalni ravni. Mentalna raven ma po moje tle zelo omejen doseg in se zreducira na razumevanje dejstva, da si nerazumljen, hkrati pa to (ne)razumevanje ne pomeni zanikanja izkušnje same...  
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kaj je bilo prej
Reply #91 - 13.02.2007 at 12:42:52
 
se bom potrudu o bipolarnosti odnosov pisat na način, ki bo zanimiv, razumljiv in tako, da se bo dal tud debatirat.... zato sicer še rabim nekaj časa, da navežem analogije iz vsakdana.... zaenkrat sem samo namignil, da v tistem kar sem do zdaj pisal nisem bil najbolj točen, kaj šele popoln....
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaj je bilo prej
Reply #92 - 13.02.2007 at 14:01:28
 
Se mi zdi, da se soočaš  z mal podobno težavo:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1034159536/11#11

Undecided  Huh  Questioning
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Kaj je bilo prej
Reply #93 - 13.02.2007 at 14:33:04
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Kaj je bilo prej
Reply #94 - 13.02.2007 at 14:39:58
 
ubesedovanje notranjega doživljanja se je pri meni po mojem razvilo iz zapisovanja misli, kar sem počela zato, da bi en pregled dobila nad tem, kar sem že predolgo tlačila, da bi znala.. preprosto spustit ven; terapevtsko pisanje - točno sem temu pravila; velja še zdaj, ad je terapevtsko, samo se je razvilo v... pisanje z zame višjim namenom, .. ker sem se trudila bit iskrena.. in v srcu... je postalo prav to.. boleča resnica, sprejemanje, tolažba, negovanje ..-zdavljenje
sprevidela sem to kot nekaj, kar je važno, da nardim samo zase
vendar imam eno željo.. spoznat podobne ljudi
podobne prepoznaš, ko sebe poznaš, pa da drugi tebe, se moraš izrazit takega kot si...
i think.. nekako tako...
zadnjih updateov se en spomnim, ker rabim še kakšno zavestno izkušnjo
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Kaj je bilo prej
Reply #95 - 13.02.2007 at 14:44:33
 
vida wrote on 13.02.2007 at 14:33:04:

o, kakšne ma to zveze, po tvojem?
mam zgleda ze vsaj dva dni .. "ozek" pogled .. torej hočem rečt, da je specializiran točno zame  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Kaj je bilo prej
Reply #96 - 13.02.2007 at 15:06:02
 
Eva wrote on 13.02.2007 at 14:44:33:
vida wrote on 13.02.2007 at 14:33:04:

o, kakšne ma to zveze, po tvojem?
mam zgleda ze vsaj dva dni .. "ozek" pogled .. torej hočem rečt, da je specializiran točno zame  Smiley

kot razumem govori o tem, da imamo znanje že ob rojstvu, da če bi to prepoznali in znali negovat, bi ostali kreativni, morda tudi v stiku z "višjim namenom" ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Kaj je bilo prej
Reply #97 - 13.02.2007 at 15:26:22
 
mene pa spominja na to, kako se čutim omejeno od tega, da bi skoz eno in isto reč vizualizirala..na začetku mi je kr šlo (sparkles), pol pa vedno manj veselja...
prav omejevanje sem vidla v tem "edit:" svobode
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Kaj je bilo prej
Reply #98 - 13.02.2007 at 15:34:36
 
Eva wrote on 13.02.2007 at 15:26:22:
mene pa spominja na to, kako se čutim omejeno od tega, da bi skoz eno in isto reč vizualizirala..na začetku mi je kr šlo (sparkles), pol pa vedno manj veselja...
prav omejevanje sem vidla v tem "edit:" svobode


ne razumem - kaj konkretno te spominja in od česa se počutiš omejeno ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Kaj je bilo prej
Reply #99 - 13.02.2007 at 15:37:06
 
vida wrote on 13.02.2007 at 15:34:36:
Eva wrote on 13.02.2007 at 15:26:22:
mene pa spominja na to, kako se čutim omejeno od tega, da bi skoz eno in isto reč vizualizirala..na začetku mi je kr šlo (sparkles), pol pa vedno manj veselja...
prav omejevanje sem vidla v tem "edit:" svobode


ne razumem - kaj konkretno te spominja in od česa se počutiš omejeno ?

od meditacije - priporočane v knjigi, ki si jo poquotala - od tega, da vsak dan dvakrat in potem trikrat si to vprogramirat
sterilen program
...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kaj je bilo prej
Reply #100 - 13.02.2007 at 17:18:19
 
ixtlan wrote on 13.02.2007 at 12:42:52:
se bom potrudu o bipolarnosti odnosov pisat na način, ki bo zanimiv, razumljiv in tako, da se bo dal tud debatirat.... zato sicer še rabim nekaj časa, da navežem analogije iz vsakdana.... zaenkrat sem samo namignil, da v tistem kar sem do zdaj pisal nisem bil najbolj točen, kaj šele popoln....

zame je menda glih to naloga
da se izučim povedat reči o kerih se do zdej ni glih govorilo, tko da jo bo razumu navadn človk
valjda so to moje izkušnje, bom reku, reči ki se ljudem niso dogajale glih pogosto, usaj jest nism vedu za to, dokler nism o tem začel pisat. na ta forum ... po tem sm spoznal, da obstajajo ljudje ki imajo podobno izkušnjo moji ... je ne vejo ubesedit z istimi izrazi, ker pa se spoznavamo, ugotovimo da se nam dogaja podobno.
zato se mi zdi bistveno ubesedit in to tko da usaj sam razumeš prebrano ...
da pa prideš do tja, kjer govoriš o rečeh o katerih ljudje nimajo pojma, pa da te razumejo - si car ... znaš povedat ... do takrat se učiš ... zato pomembna komunikacija. zato so pomembni odnosi. zato maska slaba.

se verjetn text blj navezuje na titudovga ... pa na unga kr nism mogu ubesedt ...

to kar je eva napisala ... to

še več ... vedno mi uide ...

ja to
čeprov je izkušnja subjektivna, se jo da popisat, predvsem pa se da popisat posledice
in posledice izkušenj gleda mo usak dan
treba se pogovarjat o njih

treba odkrit kwa da fak!

namreč hermetično zaprto znanje več ni
znanje je na prostem

zato vpogleda (v nekogaršnje pisanje) nimaš le če se tko odločiš ...


Edited:
Back to top
« Last Edit: 14.02.2007 at 15:37:39 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Kaj je bilo prej
Reply #101 - 13.02.2007 at 18:15:27
 
Eva wrote on 13.02.2007 at 14:39:58:
zadnjih updateov se en spomnim, ker rabim še kakšno zavestno izkušnjo

no, eden je, iskanje Resnice;
večkrat preberem kaj po knjigah, in sem tako ganjena, ko ugotovim, da je nekdo doživljal tako podobne stvari, ali pa jih tako podobno interpretira, definira... razume (zdaj ko rečem razume/vanje, imam takoj asociacijo na ixtlana (itak, da razumevanje - hrepeneti!!!)).. tolk mi pomeni ena potrditev, imam filing, da sem manj čudna, nora, nesprejemljiva.. nasploh, če vem, da se še nekomu dogaja.. in velikokrat se tolažim s tem, da moram delit že zarad drugih, če je še tko težko.. zarad nekoga, ki bo to prebral in se bo počutil tako, kot se jaz, kadar preberem, da nekomu dogaja tako, kot (je) meni
seveda nisem rpepričana, da če se dva človeka strinjata, da je to že Resnica.. , ampak več, kot se jih, bolj se počutim gotovo in potem še omejeno s tem.. s tem spoznanjem, doživetjem, ki je enkrat blo.. pa mi ne paše več..
tud zato se moram vedno spomnit, da je sprememba skoz
glih berem, da je vse v pecepciji... no:

"The illusion has been that there is an objective, outside world that you can know and experience. The truth is that the only evidence you will ever have of an outside world must come to you through your perceptions -- and your perceptions are within you, they're part of you. Even if there was a world outside of yourself, you wouldn't be able to know anything about it except for your perceptions of it. You must rely on your perceptions to bring you the facts of anything, and your perceptions and the facts they bring are all part of you.

http://godchannel.com/reality.html

13.02.2007 at 18:28:42Edited:
gape...
res, hvala da si

nism hotla spet o tem, kaj da je sicer moja naloga (ubesedovanje), ampak ne vem, kaj si domisljam, da z ostalim pisanjem počnem kej drugega
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kaj je bilo prej
Reply #102 - 14.02.2007 at 00:22:37
 
titud wrote on 13.02.2007 at 11:56:34:
... zato te  on tud tko iritira kot ti iritiraš bp-ja, ki mu se mu ne zdi smisleno, zakaj mu kot neposvečenemu v skrivnost trudiš približat svojo mistično izkušnjo.

jest imam glih kontra izkušnjo. se zadnje čase počutim boljše, ker ne ubesedujem in kategoriziram preveč tega kar čutim. sicer mi pa to itak ni šlo preveč dobro od rok. napletanja o nekem globjem razumevanju, brez da bi se to odražalo v dejanjih, me žal spominja na seks na suho in mi kot to zadnje, prav podobno ni v poseben užitek. poznam nekaj ljudi, ki napletajo po mojem v prazno, pa jih nimam prav zaradi dosti stvari za cenit. nekateri se mi celo smilijo. iritira me pa ixtlan zaenkrat ne. nameravam pa še naprej komentirat, če me bo kaj motilo, se lahko kdor se hoče zato tudi na glavo postavi.

lp bp (v iskanju izgubljenega animusa  Tongue )
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kaj je bilo prej
Reply #103 - 14.02.2007 at 00:54:44
 
Quote:
titud wrote on 13.02.2007 at 11:56:34:
... zato te  on tud tko iritira kot ti iritiraš bp-ja, ki mu se mu ne zdi smisleno, zakaj mu kot neposvečenemu v skrivnost trudiš približat svojo mistično izkušnjo.

jest imam glih kontra izkušnjo. se zadnje čase počutim boljše, ker ne ubesedujem in kategoriziram preveč tega kar čutim. sicer mi pa to itak ni šlo preveč dobro od rok. napletanja o nekem globjem razumevanju, brez da bi se to odražalo v dejanjih, me žal spominja na seks na suho in mi kot to zadnje, prav podobno ni v poseben užitek. poznam nekaj ljudi, ki napletajo po mojem v prazno, pa jih nimam prav zaradi dosti stvari za cenit. nekateri se mi celo smilijo. iritira me pa ixtlan zaenkrat ne. nameravam pa še naprej komentirat, če me bo kaj motilo, se lahko kdor se hoče zato tudi na glavo postavi.

lp bp (v iskanju izgubljenega animusa  Tongue )


bp nimam jst čist nobene potrebe, kaj šele želje, nekaj v prazno napletat Wink

iritira te pa ponavad pr drugemu tisto kar je še (vsaj en majhen delček) v tebi Tongue

k enkrat človeku končno dopizdi senca pri drugih, takrat sam pr seb dotično senco zminimizira alpa clo odpika....potem jo v drugih sicer opazi, ne gre mu pa več na živce....

animus pa vsi "iščemo"....
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaj je bilo prej
Reply #104 - 14.02.2007 at 11:08:25
 
Quote:
jest imam glih kontra izkušnjo. se zadnje čase počutim boljše, ker ne ubesedujem in kategoriziram preveč tega kar čutim. sicer mi pa to itak ni šlo preveč dobro od rok.


Ubesedenje nekih očutenjskih/čustvenih stanj je vedno le bolj ali manj približno poustvarjanje teh v bistvu nezavedanih stanj oziroma bolj ali manj mentalno zrcaljenje/ekraniziranje/slikanje, ki si za nas postane tudi edina čutna relanost. V tem je po moje smisel izjave, da je 'nezavedno strukturino kot jezik', ker se z ubesednjem strukturira kot jezik sam, če ne nam ne bi bi moglo biti dostopno. Al kaj?  


Quote:
napletanja o nekem globjem razumevanju, brez da bi se to odražalo v dejanjih, me žal spominja na seks na suho in mi kot to zadnje, prav podobno ni v poseben užitek. poznam nekaj ljudi, ki napletajo po mojem v prazno, pa jih nimam prav zaradi dosti stvari za cenit. nekateri se mi celo smilijo. iritira me pa ixtlan zaenkrat ne. nameravam pa še naprej komentirat, če me bo kaj motilo, se lahko kdor se hoče zato tudi na glavo postavi.


Po moje  da je proces tud  obraten, da je potreba po 'globljem razumevanju' odraz dejanj, ki občutenjsko/čustveno sicer globoka/impresivna in s tem nedvomno resnična, hkrati  sama po sebi nesmiselna in zato jih razumsko kljub njihovi nedvomni izkušenjski resničnosti občutimo kot kaotična in potencialno ogrogrožujoča. Seveda je lahko tudi tako kot ti praviš, da v iskanju  'globjega razumevanja' nečesa, za kar nimamo podlage v doživljajskem občutju, isčemo mentalno kompenzacijo za odostnost tega občutja, ampak kaj, ko nam ravno  ubesedenje naredi občutenjsko resnično nekaj, kar sicer nima podlage v doživljajskem občutju (glej gornje vprašnanje o jezikovni strukturi nezvednega). Po  moje je ubesedenje samo neke vrste doživljaj, ki če referira sam nase, osmisluje to dejanje enako kot osmiluje neko globjo 'nebesedno' izkušnjo. Al kaj?


Quote:
animus pa vsi "iščemo"....


Animus je naša duša, je v taki ali drugačni izoblikovani formi že v nas, 'iskanje animusa' je zato za razumet samo kot projekcijo naše dušo v drugega. Al kaj?  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8