Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 13
(Read 54172 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #60 - 26.08.2004 at 13:32:33
 
Madan Gopal Das wrote on 26.08.2004 at 13:30:52:
jaz poznam take, ki univerzalno ljubezen zivijo in nekateri od njih jo hkrati tudi aktivno razglasajo za dobrobit ostalih.

tist k govori, da smo vsi enaki je v bistvu iznicil moznost ljubezni.

za ljubezen sta potrebni najmanj dve ali vec razlicnih entitet, ki se zdruzita/jo v eno (v namenu). torej je izkljucna enost/enakost v vseh pogledih nekaj kar je total v nasprotju z ljubeznijo.

univerzalna ljubezen obstaja in jo je tud mozno dosezt (in to si tud vsi zelimo dosezt).
Sri Chaitanya Mahaprabhu in njegovi iskreni sledilci zivijo in tudi propagirajo resnicno (ne kvazi) univerzalno ljubezen.  

Hari bol.



tudi midva sva se nekoč zmenila, da drug drugega pustiva pri miru

Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sistemsko sporočilo
Reply #61 - 26.08.2004 at 13:33:14
 
Quote:
Človek ima pravico vendarle povedati karkoli in prav tu menim, da le nimaš takšne sposobnosti introspekcije, kot si jo pripisuješ, ker ne veš, da je na tebi odgovornost, kako boš povedane besede sprejela in ne na drugem. Drug nosi spet svojo odgovornost zase.

Jest pa mislim, da bi se morala ti potrudit in predstavit tvoje stališče na način, ki ga lahko drugi sprejmejo. Vse ostalo je prelaganje svoje odgovornosti na ramena drugih. Enako velja za Lilith in vse ostale.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Sistemsko sporočilo
Reply #62 - 26.08.2004 at 13:34:50
 
titud wrote on 26.08.2004 at 13:31:16:
Zato je ta forum tko pardoksen, tko  privlačno nepopoln, nezdružljiv...skratka tako jebeno življenjski   kot življenje samo.  Tongue Roll Eyes 8) Smiley

titud, a se ti lahko popolnoma oz. tolk kokr si zelis potesis/odzejas s pol kozarca vode, ki ti ga kot sam pravis nudi tale forum?

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Sistemsko sporočilo
Reply #63 - 26.08.2004 at 13:37:57
 
sinjeoka wrote on 26.08.2004 at 13:32:33:
tudi midva sva se nekoč zmenila, da drug drugega pustiva pri miru

tvoj post sem uporabil za iztocnico mojega, ki sem ga namenil tistim, ki jih to zanima.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sistemsko sporočilo
Reply #64 - 26.08.2004 at 13:38:04
 
Madan Gopal Das wrote on 26.08.2004 at 13:34:50:
titud, a se ti lahko popolnoma oz. tolk kokr si zelis potesis/odzejas s pol kozarca vode, ki ti ga kot sam pravis nudi tale forum?

Po mojem bi bilo porabit absolutno vso vodo tega sveta za naredit si eno limonado vendarle malo preveč potratno.  Grin

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #65 - 26.08.2004 at 13:38:06
 
siaj wrote on 26.08.2004 at 13:28:26:
sprejemaš selektivno, verjetno tud sebe

in tvoja etika je nad-etika
in tvoja pravica je nad-pravica
in tvoj iq je nad-iq

takorekoč si že vsa pozlačena

lepše in bolj točno se ne bi moglo napisati

toda...


siaj wrote on 26.08.2004 at 13:28:26:
po moje te zelo malo loči od "sprejemajočih"


edino kar Lilith loči od "sprejemajočih" je to, da je sposobna priznati in sprejeti lastni egoizem in ga ne skriva pod krinko vseobsegajočega sprejemanja
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #66 - 26.08.2004 at 13:43:42
 
sinjeoka wrote on 26.08.2004 at 13:38:06:
toda...

edino kar Lilith loči od "sprejemajočih" je to, da je sposobna priznati in sprejeti lastni egoizem in ga ne skriva pod krinko vseobsegajočega sprejemanja


Vseobsegajočega sprejemanja ni. Jaz ga še nisem videla, doživela.

Je pa res, če nekdo namesto (ali v ta namen)vseobsegajočega sprejemanja uporablja neko zdravo toleranco, da je z njim veliko lažje shajat.
Je takšnemu človeku kar dosti ljudi naklonjenih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Sistemsko sporočilo
Reply #67 - 26.08.2004 at 13:43:51
 
sinjeoka wrote on 26.08.2004 at 13:38:06:
edino kar Lilith loči od "sprejemajočih" je to, da je sposobna priznati in sprejeti lastni egoizem in ga ne skriva pod krinko vseobsegajočega sprejemanja


Po moje je edino kar Lilith loči od sprejemajočih je, da tega ni sposobna in to jo boli in zato tud obsoja sprejemajoče, ker niti v osnovi ne razume, kaj pomeni sprejemati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #68 - 26.08.2004 at 13:44:52
 
sinjeoka wrote on 26.08.2004 at 13:38:06:


edino kar Lilith loči od "sprejemajočih" je to, da je sposobna priznati in sprejeti lastni egoizem in ga ne skriva pod krinko vseobsegajočega sprejemanja


to je pa res, in ja, tovrstna odkritost mi je zelo zelo všeč

moram rečt, da čedalje bolj

kar me bode je to, da se ljudje nekak ne znamo zment, sej ne, da bi se vsi z vsem strinjal (boh ne dej), ampak da vsaj en delen konsez uspemo vzpostavit

jest sem za spravo

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Sistemsko sporočilo
Reply #69 - 26.08.2004 at 13:45:46
 
Quote:
Jest pa mislim, da bi se morala ti potrudit in predstavit tvoje stališče na način, ki ga lahko drugi sprejmejo.
bp


To tud po svojih zmožnostih počnem. Torej predstavim ga lahko le na način, kot je zame resničen in ne za druge.
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #70 - 26.08.2004 at 13:46:09
 
Quote:
Po moje je edino kar Lilith loči od sprejemajočih je,


Sprejemajočih ali vseobsegajoče sprejemajočih?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Sistemsko sporočilo
Reply #71 - 26.08.2004 at 13:47:49
 
sinjeoka wrote on 26.08.2004 at 13:38:06:
edino kar Lilith loči od "sprejemajočih" je to, da je sposobna priznati in sprejeti lastni egoizem in ga ne skriva pod krinko vseobsegajočega sprejemanja

tko selektivc kot kvazi-vsesprejemljivc sta oba nezadovoljna v sebi... zacasno zadovoljstvo/potrditev/potesitev dobivata le ko kritizirata en druzga oz. se imata tolk "rada", da ne morta en brez druzga.

kako pridt ven iz tega zacaranga kroga neizpolnitve pa je umetnost, ki jo zivijo in deklarirajo (s svojim zgledom) le redki na tem svetu... ampak vseen se nam jih splaca z iskrenostjo poiskat in sledit njihova navodila.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Sistemsko sporočilo
Reply #72 - 26.08.2004 at 13:50:27
 
N. wrote on 26.08.2004 at 13:46:09:
Sprejemajočih ali vseobsegajoče sprejemajočih?


Beseda vsebobsegajoče ni tolk v mojem besednjaku (me ne moti tolk), zmoti me edinole konstatno obsojanje nekaterih vseobsegajočega???
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #73 - 26.08.2004 at 13:55:11
 
Tle zahteve po  puščanju drug drugega pri miru..., po moje se tisti, ki to pričakujete, niste znašli na pravem naslovu. To, da nam gsape je blokiral sistemskega sralca, še ne pomen, da je zdej to bajta, v kateri lahko zahtevaš, da  ne bi bil ogovorjen od  vskogar, ki ga osebno jemlješ za sralca.  Nasprotno, v bajti je glih zato tolk spontanega življenja, ker se tud srat sme drug po drugmu. Jest sem sicer enkrat predlagal, da bi ti sistem iz  higeničnih razlogov omogoču, da lahko preprečiš sranje po seb   v topiku, ki si ga sam odpreš, ampak to ne pomen, da ne bi mogu nekdo  srat po teb v topiku, ki si ga je sam odpru.  Pustmo to za odbobje po vojni, ampak po moje je edino jamstvo za to, da dejansko ne serjemo drug po drugim samo to, da  vsak lahko serje   po drugmu kolikor mu paše. Vsaka restrikcija tistga, ki mu je sranje po drugih osnovna oblika komunikacije, samo podžiga, da začne srat po sistemu kot celoti, ker mu tega početja ne omogoča, tko da smo na konc posran od njega prav vsi, pa če si to zaslužmo al pa ne.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #74 - 26.08.2004 at 14:00:53
 
Madan Gopal Das wrote on 26.08.2004 at 13:47:49:
tko selektivc kot kvazi-vsesprejemljivc sta oba nezadovoljna v sebi... zacasno zadovoljstvo/potrditev/potesitev dobivata le ko kritizirata en druzga oz. se imata tolk "rada", da ne morta en brez druzga.

kako pridt ven iz tega zacaranga kroga neizpolnitve pa je umetnost, ki jo zivijo in deklarirajo (s svojim zgledom) le redki na tem svetu... ampak vseen se nam jih splaca z iskrenostjo poiskat in sledit njihova navodila.

Hari bol.


prosim, da se držiš dogovora, in ga ne relativiziraš z raznoraznimi iztočnicami, ker je sinjeoka zelo alergična na verska in ideološka trobila
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 13