Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 13
(Read 54057 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #45 - 26.08.2004 at 11:17:11
 
titud wrote on 26.08.2004 at 10:32:15:
Lilith, a lahko res z zanesljivostjo obtožaš tiste, ki jih imaš za javne razglašalce sprejemanja in univerzalne ljubezni, da ti serjejo zadeve, ki s tvojo senco nimajo nobene zveze? Ali jih obsojaš samo zato, ker sodeljujejo tko kot ti sistemu, ki omogoča tako sranje in te pred temu sranjem sistemsko ne zaščitjo, čeprav majo to moč in so kao dvolični, ker te moči ne uporabjo?

A veš, kej jest vidm tvojo senco? Da  je ta senca 'univerzalno ljubezen' v teb, pa je ne upaš spravit na plano, ker se bojiš da te ne bo zaščitla pred vsem možnim sranjem , zdej pa to nezaupanje projiciraš v tiste, ki vsemočnost univerzalne ljubezni javno razglašajo in vidiš v njih samo to, da te ne začitjo pred sranjem, ne pa tistga, da te učijo  sprejemanja/zaupanja/prepuščanja. V tem smsilu jim pripsuješ predvsem tisto, za kar niso neposredno zaslužni in jim ne priznaš tistga, za kar majo dejanske zasluge in te je tud povleklo v njihovo družbo in na kar si vezala svoja (očitno prevelika) pričakovanja.    

Pa sorry, da sem si vzel kompetenco nad tvojo senco.    


em... a lahko še jaz?

najboljši približek "univerzalne ljubezni" sem doživela pri ljudeh, ki tega načela niso javno razglašali, ampak so ga preprosto živeli

za trobila o "univerzalni ljubezni", ki jih poznam, velja brez izjeme pravilo, da je ta "univerzalna ljubezen" vsi smo enaki, s pripisom, jaz sem bolj enak kot vsi ostali ...
...in tem trobilom univerzalna ljubezen predstavlja izgvor za to, da ne prevzamejo nobene odgovornosti za lastna dejanja ....

...zatorej jaz z užitkom provociram "trobila", ker se zelo hitro zapletejo v lastno mrežo laži in slepomišenja o vseenosti, enakosti, hitreje kot povprečje trčijo ob lastno boljenakost...

...sijaj je napisala, neko priliko o obiskih cerkve in opravljanju ob odhodu iz nje .... in ezosceni ... z razliko od ljudi iz drugih področij v življenju, ezoscena samaosebi pravi, da si prizadeva za lastno duhovno rast (seveda ob ožemanju kakih revežev v stiski), in kdor pri sebi ni sposoben videti tistega kar očita drugim, dobi pri meni eno veliko ničlo iz kredibilnosti ...

...V konkretnem primeru Lilith priznava, da ljudi ne ljubi enako in je glede tega fino iskrena in predvsem dosledna... dočim vsa tukajšnja populacija vseenikov in univerzalistov, že po nekaj postih pade v svojih načelih ... ki se na koncu izkažejo kot precej slabša, kot Lilithina ....

... zato jaz tudi pravim, kdor ljubi vse, ne ljubi nikogar, kdor ljubi vsaj enega ... preprosto ljubi vsaj nekoga ...

Lilith se vsaj občasno prebiti skozi stene lastnega ega, dočim univerzalistom to dela iz meni neznanega razloga hude probleme....

... kar se moje sence tiče ... evo lahko povem, da sem v preteklosti poskušala dosledno furat to čemur vi pravite "univerzalna ljubezen" ... kam sem prišla ... v krog večne krivde, da ne dosegam pričakovanj drugih ... ko sem storila kar so želeli, so zmeraj imeli potrebo po še ... in končalo se je z zlomom

kake3-4 leta nazaj sem v svojem življenju naredila en tak zelo temeljit rez in spucala iz življenja približno 95% ljudi ... sledilo je neverjetno olajšanje ...

danes ... sem odprta za nove ljudi in nove ideje ... pod pogojem seveda, da so ljudje svoje idelane sposobni živeti ... (zato recimo mi je Rugelj full model, ne pridiga nečesa, česar sam ni sposoben prakticirati)




Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #46 - 26.08.2004 at 11:31:09
 
*evo lahko povem, da sem v preteklosti poskušala dosledno furat to čemur vi pravite "univerzalna ljubezen" ... kam sem prišla ... v krog večne krivde, da ne dosegam pričakovanj drugih ... ko sem storila kar so želeli, so zmeraj imeli potrebo po še ... in končalo se je z zlomom *
od kje ti ideja da če boli da je to ljubezen?
če ti ne paše kar delaš ... ne deli tega ...



*danes ... sem odprta za nove ljudi in nove ideje ...*
bog ve ... res ... kako da si se kle zataknla ... med temi novimi ljudmi in temi novimi idejami ...

je ta ljubezen ista taka kt una tazgornja ... love hurts?



lilith ... dobr bi blo da počas začneš sprejemat kar ti ljudje govorijo in ne tega dajat na tir, sva se zmenili da si ne bova težili ... prebereš in čao ... pa ... probi sprejet kar prebereš kot resnico nekoga in probi dojet da to lahko postane tud tvoja resnica. vem da ti trenutno ne diši ... ampak ... to itaq nisi ti ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #47 - 26.08.2004 at 11:41:59
 
gape wrote on 26.08.2004 at 11:31:09:
*evo lahko povem, da sem v preteklosti poskušala dosledno furat to čemur vi pravite "univerzalna ljubezen" ... kam sem prišla ... v krog večne krivde, da ne dosegam pričakovanj drugih ... ko sem storila kar so želeli, so zmeraj imeli potrebo po še ... in končalo se je z zlomom *
od kje ti ideja da če boli da je to ljubezen?
če ti ne paše kar delaš ... ne deli tega ...



*


em ... ljubezen je ostala enaka, samo ni več univerzalna in the menaing of do vseh ljudi, ampak je zelooo partikularna


Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Sistemsko sporočilo
Reply #48 - 26.08.2004 at 11:48:59
 
Lilith wrote on 26.08.2004 at 10:49:46:
Ej, LittleStar, če me spomin ne vara, sva se dogovorili, da me pustiš pri miru. In jaz tebe.


Kaj pa ti delam takšnega? Ravno tako samo izražam svoje mnenje, kot tudi ti.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #49 - 26.08.2004 at 11:49:37
 
sinjeoka wrote on 26.08.2004 at 11:41:59:
em ... ljubezen je ostala enaka, samo ni več univerzalna in the menaing of do vseh ljudi, ampak je zelooo partikularna




Kaj že pravi najš mojster t., ki bi ga vsaj jest zadnjega razgalsu za 'javnega razglašelvalca univerzalne ljubezni':
...  ljubezen je brezpogojna ali pa je ni....    
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #50 - 26.08.2004 at 11:54:07
 
titud wrote on 26.08.2004 at 11:49:37:
Kaj že pravi najš mojster t., ki bi ga vsaj jest zadnjega razgalsu za 'javnega razglašelvalca univerzalne ljubezni':
...  ljubezen je brezpogojna ali pa je ni....    

aja, kaj sem pa jaz napisala ... da je pač razlika med "deklariranjem" in dejanjem .... in da jaz sodim ljudi po dejanjih .....

deklariranje je pa univerzalni šit .... z vsem balastom zraven
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sistemsko sporočilo
Reply #51 - 26.08.2004 at 11:56:46
 
gape wrote on 26.08.2004 at 11:31:09:
*lilith ... dobr bi blo da počas začneš sprejemat kar ti ljudje govorijo in ne tega dajat na tir, sva se zmenili da si ne bova težili ...  


Gape, imaš dosti premalo vpogleda v odnos LittleStar - jaz, da bi lahko takole komentiral.

Plus tega pa si že enkrat dajte vcepiti, da jaz ne sprejemam kar vsepovprek, ampak sprejemam selektivno.
Kaj je to vam sprejemajočim res tako težko sprejeti???
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #52 - 26.08.2004 at 12:09:38
 
Men je vseeno, Lilith Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Sistemsko sporočilo
Reply #53 - 26.08.2004 at 12:54:59
 
Lilith wrote on 26.08.2004 at 11:56:46:
Gape, imaš dosti premalo vpogleda v odnos LittleStar - jaz, da bi lahko takole komentiral.

Plus tega pa si že enkrat dajte vcepiti, da jaz ne sprejemam kar vsepovprek, ampak sprejemam selektivno.
Kaj je to vam sprejemajočim res tako težko sprejeti???


Mene resnično zanima, Lilith, ali res nisi nikoli pomislila, da je ta odnos Ti in ti, torej med tabo in tabo in da ima lahko bore malo skupnega z resnično tisto, ki sem?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sistemsko sporočilo
Reply #54 - 26.08.2004 at 13:05:50
 
Quote:
Mene resnično zanima, Lilith, ali res nisi nikoli pomislila, da je ta odnos Ti in ti, torej med tabo in tabo in da ima lahko bore malo skupnega z resnično tisto, ki sem?


Pa kaj nisi ti rekla, da greš???

Ko te ni, Jaz in jaz nimamo težav.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #55 - 26.08.2004 at 13:20:34
 
Lilith wrote on 26.08.2004 at 13:05:50:
Ko te ni, Jaz in jaz nimamo težav.



Ja, ker ko ni napisa LittleStar, tudi ni občutkov, predstave, ki se ti zbujajo, ko ga zagledaš.


LittleStar ima prav. Ljudje leta živijo drug z drugim, pa potem čez leta ugotovijo, da se še kar ne poznajo (drug druzga)... Ljudje leta in leta živijo sami s sabo, pa se ne poznajo...
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Sistemsko sporočilo
Reply #56 - 26.08.2004 at 13:27:39
 
Lilith wrote on 26.08.2004 at 13:05:50:
Pa kaj nisi ti rekla, da greš???

Ko te ni, Jaz in jaz nimamo težav.


Hočeš rečt, da zato ker imaš ti problem z mano (beri s predstavami o meni), bi naj to pomenilo, da zame kot osebe ni prostora na tem forumu?  


Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #57 - 26.08.2004 at 13:28:26
 
Lilith wrote on 26.08.2004 at 11:56:46:
Plus tega pa si že enkrat dajte vcepiti, da jaz ne sprejemam kar vsepovprek, ampak sprejemam selektivno.
Kaj je to vam sprejemajočim res tako težko sprejeti???


sprejemaš selektivno, verjetno tud sebe

in tvoja etika je nad-etika
in tvoja pravica je nad-pravica
in tvoj iq je nad-iq

takorekoč si že vsa pozlačena

po moje te zelo malo loči od "sprejemajočih"
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Sistemsko sporočilo
Reply #58 - 26.08.2004 at 13:30:52
 
sinjeoka wrote on 26.08.2004 at 11:17:11:
najboljši približek "univerzalne ljubezni" sem doživela pri ljudeh, ki tega načela niso javno razglašali, ampak so ga preprosto živeli

jaz poznam take, ki univerzalno ljubezen zivijo in nekateri od njih jo hkrati tudi aktivno razglasajo za dobrobit ostalih.

Quote:
za trobila o "univerzalni ljubezni", ki jih poznam, velja brez izjeme pravilo, da je ta "univerzalna ljubezen" vsi smo enaki, s pripisom, jaz sem bolj enak kot vsi ostali ...

tist k govori, da smo vsi enaki je v bistvu iznicil moznost ljubezni.

za ljubezen sta potrebni najmanj dve ali vec razlicnih entitet, ki se zdruzita/jo v eno (v namenu/interesu) a hkrati ohranijo svojo individualnost. torej je izkljucna enost/enakost v vseh pogledih nekaj kar je total v nasprotju z ljubeznijo.

univerzalna ljubezen obstaja in jo je tud mozno dosezt (in to si tud vsi zelimo dosezt).
Sri Chaitanya Mahaprabhu in njegovi iskreni sledilci zivijo in tudi propagirajo resnicno (ne kvazi) univerzalno ljubezen.  

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #59 - 26.08.2004 at 13:31:16
 
Klinc, dejansko  gre zato, da  si med sabo šeramo  nezaupanje in se podpiramo   v nezaupanjhu oz. selektivnem zapanju, rušenju avtoritet in večnih resenic. In dejansko gre  tud zato, da si med sabo šeramo zupanje in se utrjujemo v medsebojnem univerzalnem zaupanju, priznavanju avtoritet in večnih resnic. Za oboje gre, je ciklično povezano, ne more eno brez drugega, različni smo si le po tem, v kateri fazi tega ciklusa je trenutno kdo in kako temu utrezno ocenjuje gladino vode v kozarcu. Ne gre za boj za prevlado, ampak za izmenjavo v spiralnem  cikliranju.  

Zato je ta forum tko pardoksen, tko  privlačno nepopoln, nezdružljiv...skratka tako jebeno življenjski   kot življenje samo.  Tongue Roll Eyes 8) Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 13