Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 13
(Read 54065 times)
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #30 - 25.08.2004 at 13:59:54
 
na vse to, kar sem do sedaj v tem topiku prebrala, sem si ustvarila neko splošno sliko situacije in sem ugotovila sama zase, kako je moj um "mitološki", ampak to ne bom naprej komentirala

sej men so take "hekerske" zadeve odlično fascinantne, še sploh zato, ker pojma o tem nimam

sem pa opazila, kako je gape tuki gor na forumu kot neka ikona ratal, pa ta kao njegov projekt (da je to le ideal je blo men že zdavnaj jasno, samo ideali nas največkrat povezujejo) - no to je pa druga mitologija, ki se okoli njega ustvarja, sam to ni moja stvar (Gape -Esmeralda ha ha ha)

jaz tukaj pišem, ker rada pišem - to mene najbolj veseli od vsega skupi, da pa najdem temo za pisanje, me mora pa neki zbost, neki "zagrabit" in tko

in ja razumem pol tud nekoga, da se gre pa rad pol druge igrice (sesuvat sistem, kolikor se ga da) in seveda še vse razne druge interese,...

tukaj pa se potem interesi križajo in te čudni posti, ki so letel gor so se mal križal z mojimi interesi, priznam in tako se mi je zdelo, kot da bi na forumu full glasno ratal, kot da bi eden čez drugega neki vpil, totalen hrup ... in zdej taka tišina kot po nevihti

zdej, men se zdiš, Q, zanimiv tip in ne bi blo slabo, če bi še kaj napisal, pa tud če nas "sesuvaš", sam kar se mene tiče bod vsaj štiri osebnosti (ne pa tam ne vem kok) te bom lažje brala, ker berem pa tud rada ... sam ne ene pet postov povrsti o drkanju, lepo prosim

hvala Smiley
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sistemsko sporočilo
Reply #31 - 25.08.2004 at 15:52:16
 
siaj wrote on 25.08.2004 at 13:59:54:
sem pa opazila, kako je gape tuki gor na forumu kot neka ikona ratal, pa ta kao njegov projekt (da je to le ideal je blo men že zdavnaj jasno, samo ideali nas največkrat povezujejo)

ikona gor al pa dol, dejstvo je, da takle site postavit in vzdrževat na internetu stane precej časa in denarja. in tale forum stoji predvsem zato ker je gape vanj vložil veliko svojega časa, morda tudi denarja (ali pa časa, ki ga po prevladujočem pojmovanju ni takoj pretvoril v denar).

(sploh pa akcije ni, brez da je nekdo sproži, ne glede na kasnejši razvoj)

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
.Q.
Ex Member




Re: Sistemsko sporočilo
Reply #32 - 25.08.2004 at 17:08:00
 
gape wrote on 25.08.2004 at 00:10:43:
Vnaprej vam povem, da npr.:
(X_IP_CLIENT)->empty - ni vedno empty - vsebuje ip s katerega je bila zahteva proxyju posredovana - jih mam že neki na zalogi ... ena je prov zanimiva ... prov posebi ...

Da vidimo koliko premoreš resnice. Takole se zmeniva, ti meni podaj prvi dve mesti tega "prov zanimivga ipja" in če bo tudi meni zanimiv, se bom uklonil tvoji bojazni in ti dal mir. Smiley

titud wrote on 25.08.2004 at 11:25:08:
Po je moje forum točno tak kot je, vsem čist v redu, če se ne sprašujemo po njegovmu namenu. Je  tko kot s kozarcem vode, do polovice napolnjen z vodo, ki je za enga pol prazen, za drugega pa na pol poln. Za tistga, ki vidi  v njem šanso za udejanjanje 'univerzalne ljubezni', je napol poln, za tistga, ki v njem pač ne vidi tega namena, je pa napol prazen.

Žejo iz njega pa očitno tešimo ne glede na naš namen.  Undecided Wink      

V tem trenutku "vi" pijete iz mojega kozarca, ki je več kot poln in "vas" to očitno moti. Saj nobenega ne silim, da pije. Smiley

siaj wrote on 25.08.2004 at 13:59:54:
sej men so take "hekerske" zadeve odlično fascinantne, še sploh zato, ker pojma o tem nimam

Se ti zdi vsaka zadeva, o kateri nimaš pojma, fascinantna? Smiley

siaj wrote on 25.08.2004 at 13:59:54:
zdej, men se zdiš, Q, zanimiv tip in ne bi blo slabo, če bi še kaj napisal, pa tud če nas "sesuvaš", sam kar se mene tiče bod vsaj štiri osebnosti (ne pa tam ne vem kok) te bom lažje brala, ker berem pa tud rada ... sam ne ene pet postov povrsti o drkanju, lepo prosim

hvala Smiley

Ja, zna biti problem, ko rada bereš nekaj, kar ti ni všeč. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #33 - 25.08.2004 at 19:40:47
 
Quote:
It's your reactions that are uncalm, displaying your inner conflicts. Smiley

lepo. thx.  Wink

Quote:
I am taking it very calmly.

u sure ?   Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #34 - 25.08.2004 at 22:13:36
 
Quote:
ikona gor al pa dol, dejstvo je, da takle site postavit in vzdrževat na internetu stane precej časa in denarja. in tale forum stoji predvsem zato ker je gape vanj vložil veliko svojega časa, morda tudi denarja (ali pa časa, ki ga po prevladujočem pojmovanju ni takoj pretvoril v denar).

(sploh pa akcije ni, brez da je nekdo sproži, ne glede na kasnejši razvoj)

bp


veš kaj si mislim jaz zdajle bp, da pravzaprav ne bi mogel na boljši način demistificirat gapetove pozicije

res je, prav imaš - gape je priden in dela in je dobro to zastavil

gape, hvala
(verjamem pa, da ti ne bi tega počel, če ne bi zraven še vsaj mal rad to počel)

mistifikacija o kateri sem pisala, pa ima jedro v tem, da nekateri vidijo v gapetu tudi neko "duhovno avtoriteto" nekega "dušnega pastirja", nekatere tuki gor na forumu pa za njegove slepe sledilce (in ker so eni cepljeni proti "avtoritetam"...)

resnica (zna bit) pa je ta, da pač lahko dve osebi po različnih poteh prideta do istih, oziroma podobnih spoznanj, al pa se v nekem času in prostoru srečata s skupnimi ideali, stremenji - čeprav se pa morda v vseh detajlih čisto ne strinjata in se na podlagi tega lahko tud veliko naučita (če se želita)
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #35 - 25.08.2004 at 22:36:32
 
Quote:
Se ti zdi vsaka zadeva, o kateri nimaš pojma, fascinantna? Smiley

Ja, zna biti problem, ko rada bereš nekaj, kar ti ni všeč. Wink


hja življenje je polno paradoksov in jaz sem del življenja, ergo.....

problemi so problemi bojo Smiley

sicer pa ja, fascinantno mi je skoraj vse, o čemer nimam pojma, (joj, lej kaj ta obvlada, oh kok je pameten, in tko: spektakel tehničnega znanja)

pa hitro mi je dolgčas in če nekajkrat zapored eno in isto stvar berem - no, pol me pa že začne morit

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sistemsko sporočilo
Reply #36 - 26.08.2004 at 08:21:56
 
titud wrote on 25.08.2004 at 11:25:08:
Vidim, da se res približujemo bistvu problema, ki forum deli na da v dela in skoz katererga udarja na površje  dvojnost v vsakemu od nas.  



Ej, me ima, da bi bila malo cinična...pa nikakor ne na tvoj račun...
...to kar si napisal sedaj, bi jaz poimenovala za objektivno resnico....
ampak v preteklosti sem taiste stvari verbalizirala tukaj na forumu, pa naletim na odziv v smislu zgražanja - "kaj , kdo to deli, ti deliš? ogabno"  (se mi ne da zdaj link iskat... pa itak gre za osebo, ki je rada kaj pobrisala- tisti , ki bi radi sedaj napadali, naj poimensko povem, pa vam kar vnaprej dajem na znanje, da ne bom)

V glavnem še en znak, ko "vseobsegajoče brezpogojno ljubeče osebe" niso (v odnosu do nekaterih posameznikov) sposobne prav tega, za kar se deklarirajo. No, take stvari pa se meni zdijo (tudi) ogabne. S to razliko, da si jaz lahko privoščim takšna čustva, brez da bi bila dvolična, ravno zato, ker se naokrog ne pomoviram kot neko sprejemajoče bitje ljubezni.

Bom nehala, ker ugotavljam, da to nekak ne spada pod "sistemsko sporočilo".

Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #37 - 26.08.2004 at 09:48:19
 
Lilith wrote on 26.08.2004 at 08:21:56:
Ej, me ima, da bi bila malo cinična...pa nikakor ne na tvoj račun...
...to kar si napisal sedaj, bi jaz poimenovala za objektivno resnico....
ampak v preteklosti sem taiste stvari verbalizirala tukaj na forumu, pa naletim na odziv v smislu zgražanja - "kaj , kdo to deli, ti deliš? ogabno"  (se mi ne da zdaj link iskat... pa itak gre za osebo, ki je rada kaj pobrisala- tisti , ki bi radi sedaj napadali, naj poimensko povem, pa vam kar vnaprej dajem na znanje, da ne bom)

V glavnem še en znak, ko "vseobsegajoče brezpogojno ljubeče osebe" niso (v odnosu do nekaterih posameznikov) sposobne prav tega, za kar se deklarirajo. No, take stvari pa se meni zdijo (tudi) ogabne. S to razliko, da si jaz lahko privoščim takšna čustva, brez da bi bila dvolična, ravno zato, ker se naokrog ne pomoviram kot neko sprejemajoče bitje ljubezni.

Bom nehala, ker ugotavljam, da to nekak ne spada pod "sistemsko sporočilo".



Dejstvo je, da so forum osnovali ljudje, ki so kozrec vidl na pol poln. In da smo se jim kasnej na ta vir začel priklapljat tud tist, ki smo kozarc vidl pol prazn. In le to, da smo drug na drugmu in s tem tud vsak v smemu seb razpoznaval  to dvojnost,  je forumu dajal eno dinamiko pa odprtost, ki je preprečevala, da bi se v njem napajal samo tisti, ki vidijo kozarc poln in hkkrat da bi forum 'prevzel'  tisti, ki ga razglašajo za pol praznega.

Kolk si ti to dvojnost pripravljena prepoznvat v seb, jest ne morem sodit, maš pa očitno precej ostro oko za prepoznavanje te dvojnosti v drugih, ki si jo pripravljena tud dost ostro  obsodit. Zavedat se obstoja dvojnosti je po moje  super, obsojat dvojnost  pa ne tolk, ker obsojaš ponavdat tist, kar v seb nis pripravljen ozavestit, čeprav v seb zihr maš, če ne tega pri drugih ne bi mogu niti razpoznat. Senca pa to.  Undecided        
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sistemsko sporočilo
Reply #38 - 26.08.2004 at 09:56:30
 
titud wrote on 26.08.2004 at 09:48:19:
ker obsojaš ponavdat tist, kar v seb nis pripravljen ozavestit, čeprav v seb zihr maš, če ne tega pri drugih ne bi mogu niti razpoznat. Senca pa to.  Undecided        


Tukaj se pa nujno morava nekoliko pomuditi.
Če gre za neka iracionalna obsojanja, ko se spravljaš na stvari, ki te dejansko od zunaj ne ogrožajo...pač pa te znotraj (senca torej)...pol to velja.

Ko pa gre za obsojanja nečesa, s čimer te drugi bičajo (ali pa bi te radi), pa to nima več tolk zveze s senco....

...jaz se tukaj ves čas trudim razlagat, da ni vsa svinjarija, ki jo zunaj opazimo nujno tudi v nas samih....
....pa sem ugotovila, da nima smisla razlagat, ker mora to vsak zase ugotovit...

Bom pa vedno odreagirala, ko mi bo nekdo svoje lastno sranje skušal podtaknit kot mojo notranjo vsebino....

Moja introspekcija prekaša večino pametnjakovičev tle, ki "točno vedo kakšna sem jaz"....redke, zelo redke pa so osebe, ki so dovolj kompetentne, da jim v tem smislu dajem pravico karkoli povedati.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #39 - 26.08.2004 at 10:05:47
 
Lilith wrote on 26.08.2004 at 08:21:56:
V glavnem še en znak, ko "vseobsegajoče brezpogojno ljubeče osebe" niso (v odnosu do nekaterih posameznikov) sposobne prav tega, za kar se deklarirajo. No, take stvari pa se meni zdijo (tudi) ogabne. S to razliko, da si jaz lahko privoščim takšna čustva, brez da bi bila dvolična, ravno zato, ker se naokrog ne pomoviram kot neko sprejemajoče bitje ljubezni.



tole kar bom napisala tud nima veze s topikom, ampak nima veze

mislim, da največ kar lahko en človek naredi za druge je, da sprejme sebe in to tudi vse tiste dele, ki se sploh ne skladajo z ideali s katerimi se deklarira

to, kar si opisala Lilith je pač "klasični" pojav mnogih vernikov, ki ponižno stopajo v hramček, ko grejo pa ven, pa že opravljajo itd.

in ezo scena ni nič drugačna, žal -- še nisem spoznala človeka (v živo), ki bi poosebljal tiste ideale, ki jih trobi

tuki na forumu je pa tko: so le zapisane besede, ki mnogokrat raje skrivajo kot pa odkrivajo (ali drugače: pomen je tako na površini, da je skrit - pravzaprav je resnica banalna)

zdej, mislim pa, da če ljudje nismo sposobni poosebljat teh idealov, ki jih trobimo, to še ne pomeni, da je ideal slab, saj konec koncev služi temu, da nas usmerja (usmerja nas pa po moje zgolj tako, če smo sposobni iskrenosti do sebe - ker če ne, je to ena sama blodnja)
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #40 - 26.08.2004 at 10:13:23
 
Lilith wrote on 26.08.2004 at 09:56:30:
Bom pa vedno odreagirala, ko mi bo nekdo svoje lastno sranje skušal podtaknit kot mojo notranjo vsebino....

Moja introspekcija prekaša večino pametnjakovičev tle, ki "točno vedo kakšna sem jaz"....redke, zelo redke pa so osebe, ki so dovolj kompetentne, da jim v tem smislu dajem pravico karkoli povedati.


ampak to možnost (odreagiranja ko ti nekdo hoče podtaknit določene vsebine) je fino dopustiti tudi drugim, ... pa ne gre se samo za "odreagiranje" - gre se tudi zato, da bi mogel po moje vsak, ki je neupravičeno "podtikal" tudi to svoje dejanje uvideti, no to je pa že utopija Tongue
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #41 - 26.08.2004 at 10:32:15
 
Lilith wrote on 26.08.2004 at 09:56:30:
Tukaj se pa nujno morava nekoliko pomuditi.
Če gre za neka iracionalna obsojanja, ko se spravljaš na stvari, ki te dejansko od zunaj ne ogrožajo...pač pa te znotraj (senca torej)...pol to velja.

Ko pa gre za obsojanja nečesa, s čimer te drugi bičajo (ali pa bi te radi), pa to nima več tolk zveze s senco....

...jaz se tukaj ves čas trudim razlagat, da ni vsa svinjarija, ki jo zunaj opazimo nujno tudi v nas samih....
....pa sem ugotovila, da nima smisla razlagat, ker mora to vsak zase ugotovit...

Bom pa vedno odreagirala, ko mi bo nekdo svoje lastno sranje skušal podtaknit kot mojo notranjo vsebino....

Moja introspekcija prekaša večino pametnjakovičev tle, ki "točno vedo kakšna sem jaz"....redke, zelo redke pa so osebe, ki so dovolj kompetentne, da jim v tem smislu dajem pravico karkoli povedati.


Lilith, a lahko res z zanesljivostjo obtožaš tiste, ki jih imaš za javne razglašalce sprejemanja in univerzalne ljubezni, da ti serjejo zadeve, ki s tvojo senco nimajo nobene zveze? Ali jih obsojaš samo zato, ker sodeljujejo tko kot ti sistemu, ki omogoča tako sranje in te pred temu sranjem sistemsko ne zaščitjo, čeprav majo to moč in so kao dvolični, ker te moči ne uporabjo?

A veš, kej jest vidm tvojo senco? Da  je ta senca 'univerzalno ljubezen' v teb, pa je ne upaš spravit na plano, ker se bojiš da te ne bo zaščitla pred vsem možnim sranjem , zdej pa to nezaupanje projiciraš v tiste, ki vsemočnost univerzalne ljubezni javno razglašajo in vidiš v njih samo to, da te ne začitjo pred sranjem, ne pa tistga, da te učijo  sprejemanja/zaupanja/prepuščanja. V tem smsilu jim pripsuješ predvsem tisto, za kar niso neposredno zaslužni in jim ne priznaš tistga, za kar majo dejanske zasluge in te je tud povleklo v njihovo družbo in na kar si vezala svoja (očitno prevelika) pričakovanja.    

Pa sorry, da sem si vzel kompetenco nad tvojo senco.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Sistemsko sporočilo
Reply #42 - 26.08.2004 at 10:43:45
 
Lilith wrote on 26.08.2004 at 09:56:30:
Moja introspekcija prekaša večino pametnjakovičev tle, ki "točno vedo kakšna sem jaz"....redke, zelo redke pa so osebe, ki so dovolj kompetentne, da jim v tem smislu dajem pravico karkoli povedati.


Jaz mislim, da se osnovni vozel skriva tukajle. Jemati si pravico o tem, ali bo lahko nekdo kaj povedal, ali ne, je izjemno krivično, kot se tudi slej ko prej izkaže  vera v pravico za slepilo.  

Človek ima pravico vendarle povedati karkoli in prav tu menim, da le nimaš takšne sposobnosti introspekcije, kot si jo pripisuješ, ker ne veš, da je na tebi odgovornost, kako boš povedane besede sprejela in ne na drugem. Drug nosi spet svojo odgovornost zase.

Torej, če zate nekaj ni kompetentno, še ne pomeni, da zares ni. Ego, po domače. Preveč samopomembnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sistemsko sporočilo
Reply #43 - 26.08.2004 at 10:47:36
 
titud wrote on 26.08.2004 at 10:32:15:
Pa sorry, da sem si vzel kompetenco nad tvojo senco.    


Ni panike, stvari o katerih pišeš, so zame zmeraj dragocene in vredne razmisleka.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Sistemsko sporočilo
Reply #44 - 26.08.2004 at 10:49:46
 
Quote:
Jaz mislim, da se osnovni vozel skriva tukajle. Jemati si pravico o tem, ali bo lahko nekdo kaj povedal, ali ne, je izjemno krivično, kot se tudi slej ko prej izkaže  vera v pravico za slepilo.  

Človek ima pravico vendarle povedati karkoli in prav tu menim, da le nimaš takšne sposobnosti introspekcije, kot si jo pripisuješ, ker ne veš, da je na tebi odgovornost, kako boš povedane besede sprejela in ne na drugem. Drug nosi spet svojo odgovornost zase.

Torej, če zate nekaj ni kompetentno, še ne pomeni, da zares ni. Ego, po domače. Preveč samopomembnosti.


Ej, LittleStar, če me spomin ne vara, sva se dogovorili, da me pustiš pri miru. In jaz tebe.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 13