Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 13
(Read 54178 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #75 - 26.08.2004 at 14:07:45
 
Quote:
Po moje je edino kar Lilith loči od sprejemajočih je, da tega ni sposobna in to jo boli in zato tud obsoja sprejemajoče, ker niti v osnovi ne razume, kaj pomeni sprejemati.  



se projeciraš?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Sistemsko sporočilo
Reply #76 - 26.08.2004 at 14:11:24
 
sinjeoka wrote on 26.08.2004 at 14:07:45:
se projeciraš?


Dopuščam to možnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #77 - 26.08.2004 at 14:14:24
 
Quote:
Beseda vsebobsegajoče ni tolk v mojem besednjaku (me ne moti tolk), zmoti me edinole konstatno obsojanje nekaterih vseobsegajočega???


Tudi mene obsojanje moti. Ampak, če lahko rečem da vseobsegajočega sprejemanja ni, potem me tudi moti, če nekdo ves čas trobi da pa je, in da bi ga naj vsi realizirali. Torej, da naj bi vsi vseobsegajoče sprejemali.

To pa ni možno. Lahko nekoga toleriraš, ali ignoriraš, ali pustiš pri miru, ne moreš pa vse in vsakogar sprejemat. In glede tega se z Lillith strinjam.
In zakaj naj ne bi bila selektivna glede sprejemanja. Saj smo to tako ali tako vsi. Pa si to priznamo ali pa ne.

Pa še nekaj, se mi zdi, da pa mogoče pa le ni tako dobro ciljat na vseobsegajočo sprejemnje. Ker (zaenkrat je takšna praksa) tega ni moč doseči, tako samo trošiš energijo. In ker ne moreš sciljat te poti, priti tam, postaneš (lahko) sčasoma utrujen, nezadovoljen s sabo. Ker ti ni uspelo.

Al ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Sistemsko sporočilo
Reply #78 - 26.08.2004 at 14:20:19
 
sinjeoka wrote on 26.08.2004 at 14:00:53:
prosim, da se držiš dogovora, in ga ne relativiziraš z raznoraznimi iztočnicami, ker je sinjeoka zelo alergična na verska in ideološka trobila

zaenkrat so na tem forumu dovoljena tko verska kot ideoloska trobila, prav tako pa tudi citiranja ostalih postov za svoje iztocnice. tud iz tvojih postov se lahko razbere velik vere v dolocene osebe/nauke in ideologije.

ce si ti alergicna na te stvari se prosim posvetuj s svojim "zdravnikom" da ti bo priporocu kaj v tem primeru narest...

in o kaksnem dogovoru ti to?

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #79 - 26.08.2004 at 14:24:25
 
Grin joj, kakšne odločne besede
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Sistemsko sporočilo
Reply #80 - 26.08.2004 at 14:24:34
 
N. wrote on 26.08.2004 at 14:14:24:
Pa še nekaj, se mi zdi, da pa mogoče pa le ni tako dobro ciljat na vseobsegajočo sprejemnje. Ker (zaenkrat je takšna praksa) tega ni moč doseči, tako samo trošiš energijo. In ker ne moreš sciljat te poti, priti tam, postaneš (lahko) sčasoma utrujen, nezadovoljen s sabo. Ker ti ni uspelo.

kaj pa ce ne mores odmislit/ignorirat uvida v ta cilj? pol je edino kar ti preostane le to da izpopolnis svojo prakso in da si potrpezljiv.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #81 - 26.08.2004 at 14:34:40
 
Madan Gopal Das wrote on 26.08.2004 at 14:24:34:
kaj pa ce ne mores odmislit/ignorirat uvida v ta cilj? pol je edino kar ti preostane le to ...


... da ga ozavestiš.

Jaz bi delala na tem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Sistemsko sporočilo
Reply #82 - 26.08.2004 at 14:36:35
 
N. wrote on 26.08.2004 at 14:34:40:
... da ga ozavestiš.

Jaz bi delala na tem.

ja sej. bolj ko se ga zavedas bolj si ga zelis dosezt in bolj ti je jasno kako se ga da (in kako se ga ne da) dosezt.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #83 - 26.08.2004 at 14:50:08
 
N. wrote on 26.08.2004 at 14:14:24:
Pa še nekaj, se mi zdi, da pa mogoče pa le ni tako dobro ciljat na vseobsegajočo sprejemnje. Ker (zaenkrat je takšna praksa) tega ni moč doseči, tako samo trošiš energijo.

Kdaj bi blo pa potem to moč začet dosegat? ...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #84 - 26.08.2004 at 14:50:57
 
Madan Gopal Das wrote on 26.08.2004 at 14:20:19:
zaenkrat so na tem forumu dovoljena tko verska kot ideoloska trobila, prav tako pa tudi citiranja ostalih postov za svoje iztocnice. tud iz tvojih postov se lahko razbere velik vere v dolocene osebe/nauke in ideologije.

ce si ti alergicna na te stvari se prosim posvetuj s svojim "zdravnikom" da ti bo priporocu kaj v tem primeru narest...

in o kaksnem dogovoru ti to?

Hari bol.


1. ravno ti si mi poslal PM, zakaj ti ne odgovarjam ... pa sem ti povedala, da tvojega pisanja enostavno ne razumem (oziroma res ne razumem kaj se mora človeku zgodit, da se mu tako obrne kakor tebi)

2. sva  nekajkrat poskušala najti skupen jezik (tudi po PM) pa ni šlo

3. tako se je zadeva zaključila z dogovorom, da se drug v rugega ne vtikava

4. in očitno je danes en tak dan, ko se je folk tuki spet odločil, da se bodo dogovori nehal spoštovat

5. res ... kateri nauk pa propagiram? krščanstvo? komunizem? liberalizem?

6. zanimivo, da me namesto v Hari bol pošiljš k zdravniku (ali si prenehal verjeti v Hari bol?)
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #85 - 26.08.2004 at 14:55:32
 
Devi wrote on 26.08.2004 at 14:50:08:


Ko ti ne bi bilo več za nič in nikogar mar. Ko ne bi imel več želja, potreb, mnjenj, prepričanj.
Ko ne bi imel več sebe.

Pa še takrat ne bi sprejemal bolečine.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Sistemsko sporočilo
Reply #86 - 26.08.2004 at 15:02:56
 
sinjeoka wrote on 26.08.2004 at 14:50:57:
1. ravno ti si mi poslal PM, zakaj ti ne odgovarjam ... pa sem ti povedala, da tvojega pisanja enostavno ne razumem (oziroma res ne razumem kaj se mora človeku zgodit, da se mu tako obrne kakor tebi)

zanimiv kako se lahko enmu tko obrne k men, a ne? sej vcasih se jaz tud zacudim... in pol takoj razveselim.

Quote:
3. tako se je zadeva zaključila z dogovorom, da se drug v rugega ne vtikava

not possible. sva vecno povezana.

Quote:
4. in očitno je danes en tak dan, ko se je folk tuki spet odločil, da se bodo dogovori nehal spoštovat

dogovor kot sem ga jaz dojel je bil ta, da te ne bom vec sprasval zakaj mi ne odgovarjas... tvoji odgovori men so pac tvoja svobodna volja do katere si upravicena. da pa ne bi smel uporabljat tvojih citatov za svoje iztocnice se mi pa zdi ciz nesmiselno.

Quote:
5. res ... kateri nauk pa propagiram? krščanstvo? komunizem? liberalizem?

en zaenkrat se svoh oz. povrsinski "svojizem" bi jaz to lahko poimenoval.

Quote:
6. zanimivo, da me namesto v Hari bol pošiljš k zdravniku (ali si prenehal verjeti v Hari bol?)

te morm najbrz razocarat, ampak vedno bolj in bolj verjamem v Hari bol, tud s tvojo pomocjo.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sistemsko sporočilo
Reply #87 - 26.08.2004 at 15:06:19
 
Quote:
Torej predstavim ga lahko le na način, kot je zame resničen in ne za druge.

To ni res, in ni nič drugega kot izgovor.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #88 - 26.08.2004 at 15:07:43
 
sinjeoka wrote on 26.08.2004 at 14:50:57:
4. in očitno je danes en tak dan, ko se je folk tuki spet odločil, da se bodo dogovori nehal spoštovat


Če enmu nekaj predlagaš in ta tega ne sprejeme al pa se je predloga prisiljen držat ne da bi ga sprejel, pol to ni noben dogovor. Kvečjemu sporazum. Finta dogovora je v tem, da se dva o dolečni temi nimata  več razloga pogovarjat, ker sta si pač vse povedala. Zato ne moreš sklenit dogovora, da se ne boš več dogovarjal z nekom, ki čuti potrebo po nadaljnem dialogu. Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Sistemsko sporočilo
Reply #89 - 26.08.2004 at 15:08:26
 
Madan Gopal Das wrote on 26.08.2004 at 14:36:35:
ja sej. bolj ko se ga zavedas bolj si ga zelis dosezt in bolj ti je jasno kako se ga da (in kako se ga ne da) dosezt.

Hari bol.


Ja željo, cilj. Kaj pa sebe? Ali lahko ozavestiš sebe?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 13