Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 7
(Read 20680 times)
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Sprejemanje
Reply #15 - 29.07.2004 at 10:36:44
 
Madan Gopal Das wrote on 29.07.2004 at 10:29:10:
titud, kako lahko pravis da je nasa izvorna pozicija samost? a ti drugih oseb okrog sebe ne vidis, slisis, cutis, vonjas, tipas in o njih premisljujes?



Ker sem bolj hecno razpoložen in vnaprej povem, da nisem bral Jest nisem to telo, te MGD vprašam, a ti nisi svoje telo če si naštel: VIDIŠ, SLIŠIŠ, VONJAŠ, TIPAŠ,,,,

Grin Grin Grin

Ni mi treba odgovorit, ker vem da bi moral pozorno prebrat tvoj thread, ampak naslov, da nisi To telo, mi je tako vprašanje zasekal...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Sprejemanje
Reply #16 - 29.07.2004 at 10:45:22
 
Gru Gru wrote on 29.07.2004 at 10:36:44:
Ker sem bolj hecno razpoložen in vnaprej povem, da nisem bral Jest nisem to telo, te MGD vprašam, a ti nisi svoje telo če si naštel: VIDIŠ, SLIŠIŠ, VONJAŠ, TIPAŠ,,,,

ja. jaz nisem to moje telo z vsemi cutili vred. ceprav je res da ga in jih uporabljam. to pa je tud bil point tistega topika. razlocit med uporabnikom in uporabljenim, med delavcem in orodjem. ta razlicnost in hkratna pravilno razumljena povezanost (enost) (ki se jo lahko opazi tud na tem specificnem primeru z nami in telesom) je osnova za razvijanje/zaznavanje kakrsnekoli ljubezni, ki je izpolnjujoca.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Sprejemanje
Reply #17 - 29.07.2004 at 10:49:23
 
Madan Gopal Das wrote on 29.07.2004 at 10:45:22:
ja. jaz nisem to moje telo z vsemi cutili vred. ceprav je res da ga in jih uporabljam. to pa je tud bil point tistega topika. razlocit med uporabnikom in uporabljenim, med delavcem in orodjem. ta razlicnost in hkratna pravilno razumljena povezanost (enost) (ki se jo lahko opazi tud na tem specificnem primeru z nami in telesom) je osnova za razvijanje/zaznavanje kakrsnekoli ljubezni, ki je izpolnjujoca.

Hari bol.


Enkrat je bil en modrec pred podobno vprašanje postavljen.

Mu je učenec, govoril podobne hece, da je praznina, da je njegovo telo prazno, da to ni on....

Zagrabil je kol in fajn učenca usekal po glavi.

Ko se je učenec razjezil in potegnil meč.

...Je bil miren odgovor učitelja: "Ane, kok se praznina hitro napolni in razjezi..."

Grin Grin Grin

P.S. Sicer te pa jest čist razumem kaj želiš povedat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sprejemanje
Reply #18 - 29.07.2004 at 11:17:25
 
Madan Gopal Das wrote on 29.07.2004 at 10:29:10:
titud, kako lahko pravis da je nasa izvorna pozicija samost? a ti drugih oseb okrog sebe ne vidis, slisis, cutis, vonjas, tipas in o njih premisljujes?

tud ce reces, da imas ti le kontakt s svojo predstavo o drugih se s tem ne mors izognit obstoju drugih. ker ce jih ne bi blo, od kje potem tvoja predstava o drugih? si to le ti? drugi so v bistvu le tvoja izmisljotina, ki jo mors odstrant, da bos spet (kot nekoc) le ti, sam (in najbrz zadovoljen)? al kako si ti to razlagas?

al je tvoj cilj ne imet nobenga kontakta z drugimi, torej da je vsak (tud ce ze obstajajo drugi) itak sam zase in da je druzenje z drugimi ciz neki nepotrebnega?

Hari bol.


Ne gre za to, da zarad lastne samosti ne   bi mogel vzpostavljat kontaktov z drugimi, ampak za to, da preko kontaktov z drugimi šele učiš razpoznavat in sprejemat  svojo lastno samost, ki ni v ničemer različna od  njihove samosti. Samo v  njej smo vsi isti, in samo polno zavedanje  te samosti je lahko  osnova naše medsebojne solidarnosti in sočutja.  

Samost ni odtujenost, čeprav se drgač kot  preko izkušnje odtujenosti od drugih (pa tud od sebe)  skor da ne prit do njenga samozavedanja. Tko kot se do njenga zavedanja tud ne da prit brez občutja evforične enosti z drugimi, ki lastno induvidulnost povsem zanika. Induviducija je v bistvu cikličen proces izmenjave občutij enosti in odtujenosti z namenom, da se zavemo svoje samosti in s tem samosti drugih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Sprejemanje
Reply #19 - 29.07.2004 at 11:20:31
 
Gru Gru wrote on 29.07.2004 at 10:49:23:
Enkrat je bil en modrec pred podobno vprašanje postavljen.

Mu je učenec, govoril podobne hece, da je praznina, da je njegovo telo prazno, da to ni on....

Zagrabil je kol in fajn učenca usekal po glavi.

Ko se je učenec razjezil in potegnil meč.

...Je bil miren odgovor učitelja: "Ane, kok se praznina hitro napolni in razjezi..."

ja, to je takrat ko nekdo neki teoreticnega ve in to uporablja za svoj osebni interes (npr. ponos) namest za tisto cemur je to dejansko namenjen. ce ti je nekdo (za katerga trdis da je visji od tebe, npr. ucitelj) dal neko ucenje, ti ga je dal najbrz z nekim namenom, tj. da sluzis njemu, temu namenu... ker drgac kako lahko trdis, da je on visji od tebe? kaksno prakticno vrednost ima potem tisto ucenje, ki ga razglasas okol in okol?

hvala ti Edi, za to kar si zdle potegnu ven iz mene. Naj te Sri Hari, Sri Guru in Sri Vaishnave blagoslovijo in potem daj ti se mene.

Hari bol.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Sprejemanje
Reply #20 - 29.07.2004 at 11:27:19
 
titud wrote on 29.07.2004 at 11:17:25:
Ne gre za to, da zarad lastne samosti ne   bi mogel vzpostavljat kontaktov z drugimi, ampak za to, da preko kontaktov z drugimi šele učiš razpoznavat in sprejemat  svojo lastno samost, ki ni v ničemer različna od  njihove samosti.

ja, vsi smo izvorno individualci. v tem smo si vsi eno, ceprav je vsak individualc razlicen od drugih individualcev.

Quote:
Samo v  njej smo vsi isti, in samo polno zavedanje  te samosti je lahko  osnova naše medsebojne solidarnosti in sočutja.

se strinjam da je zgornje spoznanje (svoje specificne/izvorne individualnosti) osnova za prijetno medsebojno druzenje. ampak okoli katerga vsem skupnega nam interesa teh individualcev pa se mi lahko zdruzimo, da nam bo vsem prijetno? mas kaksno idejo?

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sprejemanje
Reply #21 - 29.07.2004 at 11:46:28
 
Madan Gopal Das wrote on 29.07.2004 at 11:27:19:
ja, vsi smo individualci. v tem smo si vsi eno, ceprav je vsak individualc razlicen od drugih individualcov.

se strinjam da je zgornje spoznanje (svoje sprecificne individualnosti) osnova za prijetno medsebojno druzenje. ampak okoli katerga vsem skupnega nam interesa teh individualcov pa se mi lahko zdruzimo, da nam bo vsem prijetno? mas kaksno idejo?

Hari bol.


Najmanj kar spoznanje, da je vsak  bog  na svojem lastnem olimpu, prinaša je to, da se tega božjega bremena ne moremo radolžit niti navzdol niti navzgor. Če je z mano tko, potem je tko tud z vsakim drugim,  pa če je to  ta drugi uspel to  ozavestit al pa ne. Po moje nam je vsem skupen interes lahko le ta, da se drug drugega in s tem samega sebe učimo sprejemat v svoji lastni samosti, kakorkoli prijetno/neprijetno je že to.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Sprejemanje
Reply #22 - 29.07.2004 at 11:53:51
 
titud wrote on 29.07.2004 at 11:46:28:
Po moje nam je vsem skupen interes lahko le ta, da se drug drugega in s tem samega sebe učimo sprejemat v svoji lastni samosti, kakorkoli prijetno/neprijetno je že to.  

ja, sam moje vprasanje je bilo bolj misljeno na medsebojno druzenje tistih, ki so se v celoti ze sprejel in ne tolk za tiste, ki si medsebojno pri tem se pomagajo.

mene je zanimal okoli cesa se lahko ze realizirani individualci zdruzijo, da jim bo vsem prijetno? za to sem te sprasval, ce mas kaksno idejo.

Hari bol.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sprejemanje
Reply #23 - 29.07.2004 at 12:01:03
 
Madan Gopal Das wrote on 29.07.2004 at 11:53:51:
ja, sam moje vprasanje je bilo bolj misljeno na medsebojno druzenje tistih, ki so se v celoti ze sprejel in ne tolk za tiste, ki si medsebojno pri tem se pomagajo.

mene je zanimal okoli cesa se lahko ze realizirani individualci zdruzijo, da jim bo vsem prijetno? za to sem te sprasval, ce mas kaksno idejo.

Hari bol.



Realiziran induvidualc nima prav nobene želje in potrebe po druženju, ker potrebo po druženju majo samo tisti, ki  preko druženja želijo realizirat lastno  potrebo po induvidualizaciji.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Sprejemanje
Reply #24 - 29.07.2004 at 12:05:58
 
titud wrote on 29.07.2004 at 12:01:03:
Realiziran induvidualc nima prav nobene želje in potrebe po druženju, ker potrebo po druženju majo samo tisti, ki  preko druženja želijo realizirat lastno  potrebo po induvidualizaciji.    

se prav realiziran individualc je samo-zadovoljen, samo-zadosten in ne potrebuje (niti ne zeli) nobenga druzga za doseganje cesarkoli zase. drugi (ce sploh obstajajo) so kvecjem lahko le v napoto.

a to je tvoj cilj, ki ga hoces dosezt?

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sprejemanje
Reply #25 - 29.07.2004 at 12:20:35
 
Madan Gopal Das wrote on 29.07.2004 at 12:05:58:
se prav realiziran individualc je samo-zadovoljen, samo-zadosten in ne potrebuje (niti ne zeli) nobenga druzga za doseganje cesarkoli zase. drugi (ce sploh obstajajo) so kvecjem lahko le v napoto.

a to je tvoj cilj, ki ga hoces dosezt?

Hari bol.


To se prav, da je realiziran iduvidualc  zbogan s samim   sabo in zanjo ne rabi drugih. Šele zdej, ko jih ne rab, lahko stopa z njimi v nehierrhičen in poplnoma enakopraven odnos, saj vsakogar neobremnjeno obravnava kot potencialno realiziranega človeka. V tem smislu deluje na druge kot odrešitelj, čeprav on za svojo odrešitu drugih ne rab (več).  
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Sprejemanje
Reply #26 - 29.07.2004 at 12:24:14
 
Smiley Wink Smiley
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Sprejemanje
Reply #27 - 29.07.2004 at 12:33:14
 
titud wrote on 29.07.2004 at 12:20:35:
To se prav, da je realiziran iduvidualc  zbogan s samim   sabo in zanjo ne rabi drugih. Šele zdej, ko jih ne rab, lahko stopa z njimi v nehierrhičen in poplnoma enakopraven odnos, saj vsakogar neobremnjeno obravnava kot potencialno realiziranega človeka. V tem smislu deluje na druge kot odrešitelj, čeprav on za svojo odrešitu drugih ne rab (več).

se prav realizirani individualc ima enakopraven odnos do vseh ostalih, ker v njih vid potencialnega realiziranga individualca. da bi jim ta potencial pomagu odkrit in razvit sprejme vlogo odresitelja in s tem spet zavzame (najbrz zacasno) neenakopraven odnos ucitelja do ucenca oz. realiziranega do potencialno (a se ne) realiziranega.

kako pa en realiziran individualc vidi drugega realiziranega individualca? kaksen je njun odnos?

in okoli cesa ali koga se lahko ti realizirani individualci (ali pa vsaj dva realizirana individualca) med seboj zdruzijo, da je za vse prijetno? (kar je moje vprasanje ze od zacetka)?

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Sprejemanje
Reply #28 - 29.07.2004 at 13:08:20
 
Domnevam,  kaj hočeš ti iz mene zvlečt. Ti bom skušov dat.

Naloga človeškega truda je ustvarit popolnoma izvirno središče, v katerem vesolje odseva samo sebe na edinstven in neponovljiv način. To nalogo  bi realiziran človk opravu in po tej logiki v vsakem  realiziranem posamezniku odseva celotno vesolje  na edinstven in neponovljiv način. Edino to, da je  v bistvu  vsak sam v svoji edinstveni  refleksiji vesolja, imajo skupnega. Nimajo nobene potrebe po medsebojnem dokazovanju pravilnosti/nepravilnosti te refliksije vesolja, po prevladovanju enega nad drugim ali vsemi ostalimi neraaliziranimi posamezniki. Druži je spozanje svoje edinstvenosti, to, da so in nč več. To spoznanje je veličastno in hkrat blazno skromno, ponižno in  samotno, zato je dano tako redkim, da je skor brez veze govort o njihovem medsebojnem odnosu znotraj fizičnih dimenzij časa in prostora.

Čeprav po moje ni mus, da je blo zmeraj tko in da bo  tko tud zmeraj, ker  tako spoznanje je vsakomur vsaj potencialno dano. To, da je dano, pa sicer  še ne pomen, da ga je mogoče iz vsakogar  na tak al pa drugačen način izsilit, lahko pa se kvečjemu  ustvarja okolje za njegovo samorealizacijo.  To okolje realizirani ljudje ziher spontano soustvarjajo tud skoz mesebojen odnos, če bi pa imel večje ambicije, pol to ziher ne bi bli nobeni realiziranci.   Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Sprejemanje
Reply #29 - 29.07.2004 at 13:23:59
 
titud wrote on 29.07.2004 at 13:08:20:
Druži je spozanje svoje edinstvenosti, to, da so in nč več.

a ni to mal dolgocasno, da si samo zato da si?

se prav po tvoje sta aktivnosti realiziranih samo dve : al so zato da so, ali pa odresujejo druge, ki se niso realizirani? in pol je zmeri vec takih, ki so samo zato da so in enkrat bojo vsi samo za to da so. nbenih aktivnosti vec, nobenga druzenja, nic.

eh dolgcas. vsaj zame.

Quote:
To spoznanje je veličastno in hkrat blazno skromno, ponižno in  samotno, zato je dano tako redkim, da je skor brez veze govort o njihovem medsebojnem odnosu znotraj fizičnih dimenzij časa in prostora.

lohk, da je skor brez veze o tem govort, ampak tocno to je tist kar mene zanima.  

Quote:
Čeprav po moje ni mus, da je blo zmeraj tko in da bo  tko tud zmeraj, ker  tako spoznanje je vsakomur vsaj potencialno dano. To, da je dano, pa sicer  še ne pomen, da ga je mogoče iz vsakogar  na tak al pa drugačen način izsilit, lahko pa se kvečjemu  ustvarja okolje za njegovo samorealizacijo.  To okolje realizirani ljudje ziher spontano soustvarjajo tud skoz mesebojen odnos, če bi pa imel večje ambicije, pol to ziher ne bi bli nobeni realiziranci.

o katermu spoznanju tuki govorimo?  temu, da realiziras da si samo za to da si? in v tem primeru se realiziranci druzjo med seboj, da kongregacijsko odresujejo tiste, ki se niso realizirani, da so na konc samo za to da so?

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 7