Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 12 13 14 15 
(Read 75209 times)
psiholog
Guest




Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #195 - 09.08.2004 at 20:36:11
 
Lilith wrote on 09.08.2004 at 19:16:33:
In v svoji "bedi" sem se odločila, da poskusim tipčka ustaviti pri njegovem početju.
Na srečo se je to dalo s konstruktivnim komuniciranjem.  Obstaja pa možnost, da se ne bi dalo.  Kaj bi ti, psiholog, v takem primeru predlagal?

Predlagal bi, da premisliš, kaj si od tega človeka še želiš. Če je to prekinitev stikov, potem umaknitev. Če pa je to nadaljevanje stikov, potem pa popustitev pri svojem vztrajanju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #196 - 09.08.2004 at 20:40:20
 
Quote:
Predlagal bi, da premisliš, kaj si od tega človeka še želiš. Če je to prekinitev stikov, potem umaknitev. Če pa je to nadaljevanje stikov, potem pa popustitev pri svojem vztrajanju.



Smiley A veš, se kar zelo razumno sliši, kar si povedal. Kapo dol.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #197 - 09.08.2004 at 22:45:16
 
rajt
kt da nimam druzga dela

psiholog dostopa do foruma z ip-ja katerega lastnik je:
OrgName:    GT Group Telecom Inc.
OrgID:      GTGC
Address:    1066 West Hastings Street, Suite 1500
City:       Vancouver

kanada ... i think ...

se reče
obstaja par možnosti
1. v kanadi nekje, obstaja slovenec, ki spremlja naš forum in se je odloču pomagat exotu.
u to skor ne verjamem, ker verjamem da vsakdo, ki je forum spremlju neki časa vidi kako stvari stojijo.
2. v kanadi nekje obstaja provajder ki provajda proxy (pod baso: da vas ne bodo mogli sledit kje srfate - legalno popolnoma) in nekdo to reč uporablja. ta nekdo je iz slovenije. verjetno. obstaja izredno velika možnost da ta človek exota pozna. dobro.
3. v sloveniji nekje obstaja model, ki je glih zdele najdu ta forum, je len, se mu ne da pozanimat o rečeh o katerih bi bil rad  pameten in je glih naletu na to 'gonjo' proti exotu ... ki pa se ga je prvič (končno) dotaknila.

obstaja še malo morje možnosti, jest ostajam pri drugi.
in vse to samo zaradi proxya!

čist tko na hitr, kolkr se spomnem kaj je dogajal čez dan

zdej grem pa čitat
kt da nimam druzga dela
vsega foruma nism bral, zato napake niso izključene niti pod razno
kot tudi ne napaka v primeru exota.
itaq


to zgodbo od ip-jev sm tud napisu
že med šihtom
kaj jokaš exo?

*če ima nekdo nick psiholog, po čem sklepaš, da bi bil res pravi psiholog?*
mislm ... po čem že ... aaaaaaa ... po NICKU ...

jest ne vem kdo je model, ki so oglaša preko nicka psiholog.
kot verjetno dobr veš, me prov en kurc tud briga, če človk ni tolk živ da se predstavi ... men noben blem ... jest lahko komuniciram z njim glih tko ... kt da je taprav ...
vsazga pa po postih spoznam.

tebe exo sm izpostavu izključno zato ker je model na tvojo stran vleku (in kurcu x-a in kr_edna, ki sta ti neka trenutna nočna mora - v prvem postu njegovem - k sm ga zasledu sploh). in ker za modela obstaja ne glih velik možnosti kdo da je (beri zgoraj) sm pač napisu kar se mi je zdel ...
sm jasno napisu ... IPji tega ne govorijo, da je to exo ... mislm ... zadost jasno ... vsi tud veste, da drugih orodij za ugotavljat identiteto pišočega razen jasnovidnosti in zdrave pameti pač nimam.

za črno ovco si se sam naredu ... jest te že nism ...

ni fer ne, da če gre nekdo preko proxyja, da si potem avtomatično vedno ti kriv ampak ... a sm te jest silu uporabljat proxye v tvoji dosedanji karieri tuki gor?

mislš da sm jest enkrat u lajfu uporabu proxy?

mislš da sm ga kdaj zato da bom neki nekam napisu in da uni ne bojo pogruntal da sm to jest napisu ???

madrfakr !!!

MISLŠ ???


mislm ... kar je preveč je preveč
da ti je jasno ... za mene si popolnoma neverodostojen in čisti lopov pozornosti ... pa sploh ne zarad psihologa - zaradi tvoje 'kariere' (tuki gor - predvsem).


poglej si naslov threada
sam si ga napisu
kolkrat si že skušu pobegnt od tega foruma?
pa te je nazaj potegnu?

''bolnik''!



ti je zdej jasna krivica, ki ti jo delam?
so ti jasni indici in namigi?








rajt

inkvizicija

če ti nisi tist kateri pravjo da si in če me še nisi vidu v faco in jest tebe ne ... t.j. jest NE vem kdo si ... pol ti naj bo ... se ti opravičim ... nalce ...

če ne pa ... če ne pa ...
provokatorji tuki niso zaščiteni nič bolj kot neprovokatorji
niti ni blo včasih kako drgač
je pač dejstvo da če prasci hočejo srat po forumu bojo sral!
in jih ni zadost moderatorjev da jih bojo ustavl.

in še dodatno
tisti tam zgoraj ... kot veš ... so tam zgoraj ...

in mi je žal da po vsem tem času odkar se kle okol gibaš nisi dojel osnovne stvari

TISTI TAM ZGORAJ NISO ODGOVORNI ZA DEJANJA DRUGIH.






stara prijateljica N.
jest sm bil že prov zadovoljen k je forum bil tko karasen zadnji čas ... mislm ... men je bil krasen ... res ne vem kaj je to dons zaena reč ... u bistvu bi lahko reku da opažam, da kadar vesolje s svojimi konstelacijami nardi vsem zadost dela, majo vsi zadost dela s sabo in s svinjakom ki je v 'seb'. kadar pa reč popusti in se mi k skoz 'delamo' lahko mal oddahnemo, da mal energije naberemo ... e takrat se vam na forumu utrga ...

se reče ... si ti kej podobnga opazla pr seb ... bom reku ... kaj te je po dveh mescih prjel da si pršla sm gor ???

ker ... maš slabe podatke ... je drugače ... kaj, ti pa ne povem ...


me zanima ... sprašuje mortimer u bistvu ... je možno da ne prenesete MIRU ???






rajt ... da še psihologu probam narisat (k kao ne ve)

exo je nekaterim uporabnikom precej zagrenil življenje, s pomočjo (izdatno) drugih (nekaterih) uporabnikov tega foruma. če drugače ni šlo pa s kakšno informacijo k jo je zvedu v osebnem stiku. kar se mene tiče je blo to grdo. ampak mulc se mora navadt. e zdej sm opazu da so na podobne načine kot je on sekiru ljudi, ga začel sekirat nazaj. da bo spoznal kaj počne upam.
jest npr. ga lahko u trenutku postavim v tak položaj (zasekiranosti), ga določm in je tak ... k itak vsi vejo da je itaq tak (že bil).
e ... X pa ostali (se bom drznu rečt - ne-tolk-spoštovani) morjo pa za tako reč narest neki več (da se exo mal zamisli nad sabo ... rečmo ... da bo lepš slišat - brat).
njegove metode uporabt.
očitno pametna izbira.


bom pa reku tko
žalostn sm edin za anksioznega & co s težavami in to ... še pomnim ...
JernejC wrote on 03.08.2004 at 21:54:23:
Shocked
Pozdravljeni!

Vidim, da ste tu na tem forumu, eni že kar pravi strokovnjaki, zato
sem se odločil, da napišem tu svojo zgodbo oziroma problem. Upam, da ne
bo predolgo in se bo komu dalo brati, in ga boste preanalizirali! ter mi pomagali


Zgodba je naslednja

...

Jernejc


... se mi zdi da sm od njega (anksioznega) prebral danes stavčič da kakšen sprejem in to ... sploh ne vem zakaj se vedno spustite v te psihoze ... a ne znate it u gozd, al pa na travnik, če niste za med ljudi ...


jest tud nism ... pa se vsaj ne silm ...



ja ... sm glih postnu in sm spet zaapzu tisto prenarejeno textino od kr_edna ... da ne bo kdo narobe razumel ... jest tega ne podpiram ... men je grdo skoz ta sranja gledat med recent posti ... pa kaj čm ...
in bi vas prosu ... mal se zadržte ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
psiholog
Guest




Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #198 - 10.08.2004 at 00:52:57
 
gape wrote on 09.08.2004 at 22:45:16:
v sloveniji nekje obstaja model, ki je glih zdele najdu ta forum, je len, se mu ne da pozanimat o rečeh o katerih bi bil rad  pameten in je glih naletu na to 'gonjo' proti exotu ... ki pa se ga je prvič (končno) dotaknila.

Zanimivo, da rečeš, ko se nekdo ne strinja s tvojim mišljenjem, da je potem to nekdo, ki nima pojma o stvareh. Za razliko od tebein par drugih, seveda.

Če te ta "Exo" tako zelo moti, zakaj ga ne odstraniš? Ker se bojiš, da bi se s tem komu zameril, ko bi deloval po svojih načelih? Očitno imaš res hude komplekse glede odkritosti in dejanj v navezi s tem, katere bi običajni človek označil kot brezhrbteničnost.

gape wrote on 09.08.2004 at 22:45:16:
vsazga pa po postih spoznam.

Razen sebe?

gape wrote on 09.08.2004 at 22:45:16:
in zdrave pameti pač nimam.

Resno ti svetujem, da se čimprej obrneš na bližnjo strokovno pomoč. Opaziti je, da neko pamet imaš in kot tako se jo da nedvomno tudi pozdraviti.

gape wrote on 09.08.2004 at 22:45:16:
ja ... sm glih postnu in sm spet zaapzu tisto prenarejeno textino od kr_edna ... da ne bo kdo narobe razumel ... jest tega ne podpiram ... men je grdo skoz ta sranja gledat med recent posti ... pa kaj čm ...
in bi vas prosu ... mal se zadržte ...

Če takšne stvari dopuščaš na svojem forumu, potem jih takisto podpiraš. To, ali pa ne veš kaj počneš. To pa sam najbolje veš zase, ti ne bom presojal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #199 - 10.08.2004 at 08:07:21
 
THOR wrote on 09.08.2004 at 08:46:00:
Meni ni jasno kakšne ima to veze s tem kar sem jaz napisal (Anksiozni->Saddam) Undecided


Mogoče nima neposredne zveze, posredno pa sigurno. Kot iztočnica oziroma vložek. Celo bi rekla, da Saddam in Anksiozni nista ista oseba. Se mi zdi, da vem, kdo je Saddam. Ampak ta ne more biti anksiozen, bom še mal počakala.  Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
THOR
2
**
Offline


Posts: 89

Gender: male
Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #200 - 10.08.2004 at 08:12:48
 
Mae wrote on 10.08.2004 at 08:07:21:
Mogoče nima neposredne zveze, posredno pa sigurno. Kot iztočnica oziroma vložek. Celo bi rekla, da Saddam in Anksiozni nista ista oseba. Se mi zdi, da vem, kdo je Saddam. Ampak ta ne more biti anksiozen, bom še mal počakala.  Wink


Saddam in Anks. sta ista oseba, lahko vprašaš gapeta za ip obeh...Sem pa zelo prepričan da me ne poznaš
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #201 - 10.08.2004 at 08:24:18
 
THOR wrote on 10.08.2004 at 08:12:48:
Saddam in Anks. sta ista oseba, lahko vprašaš gapeta za ip obeh...Sem pa zelo prepričan da me ne poznaš


Ok, nice to meet you.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #202 - 10.08.2004 at 21:07:33
 
Gape in ostali navzoči! Drži, da nisem nek "božji volek" na temle forumu - za to se nikoli nisem imel - da marsikdaj posežem v svojem radikalizmu po svojih skrajnih izraznih metodah, ki dobijo odmev v moji agresivnosti, ker naletim prepogostokrat na "gluha ušesa" in ignoranco, posebaj ko vidim, da je vse več takih akterjev oziroma ljudi tu zgoraj, ki načelno izpodbijajo vsako resnico, ki presega njihove filozofsko-religiozne okvirje, predvsem new-agea, pa odreagiram precej "explozivno", tako da skušam osvetliti še drugo plat medalje, pri čemer govorim tudi iz lastnih izkušenj, ker mi verski fanatizem še niti ne toliko časa nazaj ni bila nobena neznanka - tudi vem, da se je iz tega mogoče izvleči le s trdno voljo in s samokritičnostjo lastnega postopanja, da dobiš uvid, kam dejansko si zabredel, ko se zatekaš v takšni in podoben ekstremizem, ki v večini primerov služi kot kompenzacija oziroma nadomestek za osebno nezadovoljstvo oziroma bedo, v katero pa večina ljudi zaide niti ne toliko po svoji krivdi.

Opažam naprimer podobnosti, da je tukaj verskega fanatizma na pretek, ampak se skriva pod krinka našemljenega kiča, ki se ga ovije v lepo, svetlečo se folijo, in se mu pripne rdečo pentljo za okras, nato pa se ga "servira še vročega". Čeprav je vsebina pokvarjena, je to malokomu mar, saj ga zanima le ovitek. Sploh me ne preseneča, še manj pa moti dejstvo, da vsak 2. človek tukaj gori veruje v sedem palčkov in Harryja Potterja, ampak predvsem to, da ljudi zavajate z dezinformacijami in napačnimi razlagami, s čimer lahko povzročite več škode kot koristi, ker so se ljudje v stiski obrnili na pomoč na nepravi forum, k nepravim ljudem, ki za utehu le tem prodajajo versko ideologijo "sumljivega porekla", ker se ne zavedate, da je cilj vsake verske ideologije zveličanje, in duševno zdravje kot npr. v psihiatriji; ko recimo posamezniki opisujejo stanja, ki so vsakemu laiku, ki je vsaj malo podkovan v psihologiji, znana kot patološka stanja. Npr. če kdo toži za psihotičnim stanjem, vštevši s halucinacijami, mu date v pojasnilo, da se mu odpira neke vrste "tretjo oko" ali da je zašel v "višjo" duhovno dimenzijo in kontaktira z umrlimi, kar pa je že res kapljica čez rob.

Pridem edino le do sklepa, da človek, ki daje take nasvete, da se njegovo lastno stanje in psihična stabilnost bore malo razlikujeta od samih "pacientov" ali pa da so zapadli v verski ekstremizem - kar še najbolj ilustrira naslednjo stanje, ko valovi nezavednega (iracionalno) pljusknejo preko otočkov zavednega (jaza), ločnica, ki razmejuje "kopno od morja", se drastično pomakne navzgor in zalije kopno (funkcije jaza, npr. razumnost, logično sklepanje, objektivnost, treznost).

Torej, za take ljudi je značilno, da so izgubili stik z realnostjo ali so na meji le te, da se pretirano navdušujejo za vse stvari, ki so kakor koli povezane z metafiziko (duhovnost, izoterika, astrologija, spiritizem, spiritualizem, vedeževanje....) in ki nimajo nobenega uvida v svoje početje, ker jim manjka dobršnja mera samokritičnosti in uvidevnosti, ko se njihovo življenje začne vrteti le okrog teh zgoraj opisanih stvari, ko vse to postane njihov osrednji in glavni oziroma sestavni del vsakdanjika, kateremu posvečajo levji delež prostega časa - na kratko povedano vas tele "mistične spekulacije" zasvajajo in delajo odvisne.

Do sem vse lepo in prav - problem se pojavi šele takrat, ko "drogo" ponudite ljudem v stiski in odigrate vlogo "razpečevalca".

Namreč, kaj se zgodi, ko človek prodre v "podzavestne razsežnosti"? Pojavi se nevarnost, da se človeku zgodi kakor potapljaču, ki se je spustil pregloboko in izgublja zvezo oziroma stik z življenjem, se duši in ima privide - njegov um in razsodnost postaneta zamegljena!!!

Gape, je že pač tako, da vsak ne bo ustrezal tvoji modli!!!

Pod drugo, GApe, zakaj objavljaš zaupne informacije ljudi v primeru Psihologa, če se je prijavil kot anonimnež, hkrati kratiš njegove pravice in kršiš lastna pravila, da ga potem izpostaviš, saj ta forum razpolaga to opcijo, da lahko oddajajo članke le registrirani člani....  sicer nisi dal v javnost njegovega IP, kar bi bila res prava kršitev zasebnosti, ampak to si že itak storil, ko si objavil lokacijo proxyja.....  
Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #203 - 11.08.2004 at 06:56:01
 
exo, Ezoterika Grin
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Kr_eten
Guest




Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #204 - 11.08.2004 at 07:22:57
 
m wrote on 11.08.2004 at 06:56:01:
jaz pa ne vem kaj bi povedla, pa kar nekaj zinem tja v tri dni, da opazite da še živim in da si pridobim malo vaše pozornosti Grin

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #205 - 11.08.2004 at 08:30:20
 
exodus wrote on 10.08.2004 at 21:07:33:
Gape in ostali navzoči! Drži, da nisem nek "božji volek" na temle forumu - za to se nikoli nisem imel - da marsikdaj posežem v svojem radikalizmu po svojih skrajnih izraznih metodah, ki dobijo odmev v moji agresivnosti, ker naletim prepogostokrat na "gluha ušesa" in ignoranco, posebaj ko vidim, da je vse več takih akterjev oziroma ljudi tu zgoraj, ki načelno izpodbijajo vsako resnico, ki presega njihove filozofsko-religiozne okvirje, predvsem new-agea, pa odreagiram precej "explozivno", tako da skušam osvetliti še drugo plat medalje, pri čemer govorim tudi iz lastnih izkušenj, ker mi verski fanatizem še niti ne toliko časa nazaj ni bila nobena neznanka - tudi vem, da se je iz tega mogoče izvleči le s trdno voljo in s samokritičnostjo lastnega postopanja, da dobiš uvid, kam dejansko si zabredel, ko se zatekaš v takšni in podoben ekstremizem, ki v večini primerov služi kot kompenzacija oziroma nadomestek za osebno nezadovoljstvo oziroma bedo, v katero pa večina ljudi zaide niti ne toliko po svoji krivdi.

Opažam naprimer podobnosti, da je tukaj verskega fanatizma na pretek, ampak se skriva pod krinka našemljenega kiča, ki se ga ovije v lepo, svetlečo se folijo, in se mu pripne rdečo pentljo za okras, nato pa se ga "servira še vročega". Čeprav je vsebina pokvarjena, je to malokomu mar, saj ga zanima le ovitek. Sploh me ne preseneča, še manj pa moti dejstvo, da vsak 2. človek tukaj gori veruje v sedem palčkov in Harryja Potterja, ampak predvsem to, da ljudi zavajate z dezinformacijami in napačnimi razlagami, s čimer lahko povzročite več škode kot koristi, ker so se ljudje v stiski obrnili na pomoč na nepravi forum, k nepravim ljudem, ki za utehu le tem prodajajo versko ideologijo "sumljivega porekla", ker se ne zavedate, da je cilj vsake verske ideologije zveličanje, in duševno zdravje kot npr. v psihiatriji; ko recimo posamezniki opisujejo stanja, ki so vsakemu laiku, ki je vsaj malo podkovan v psihologiji, znana kot patološka stanja. Npr. če kdo toži za psihotičnim stanjem, vštevši s halucinacijami, mu date v pojasnilo, da se mu odpira neke vrste "tretjo oko" ali da je zašel v "višjo" duhovno dimenzijo in kontaktira z umrlimi, kar pa je že res kapljica čez rob.

Pridem edino le do sklepa, da človek, ki daje take nasvete, da se njegovo lastno stanje in psihična stabilnost bore malo razlikujeta od samih "pacientov" ali pa da so zapadli v verski ekstremizem - kar še najbolj ilustrira naslednjo stanje, ko valovi nezavednega (iracionalno) pljusknejo preko otočkov zavednega (jaza), ločnica, ki razmejuje "kopno od morja", se drastično pomakne navzgor in zalije kopno (funkcije jaza, npr. razumnost, logično sklepanje, objektivnost, treznost).

Torej, za take ljudi je značilno, da so izgubili stik z realnostjo ali so na meji le te, da se pretirano navdušujejo za vse stvari, ki so kakor koli povezane z metafiziko (duhovnost, izoterika, astrologija, spiritizem, spiritualizem, vedeževanje....) in ki nimajo nobenega uvida v svoje početje, ker jim manjka dobršnja mera samokritičnosti in uvidevnosti, ko se njihovo življenje začne vrteti le okrog teh zgoraj opisanih stvari, ko vse to postane njihov osrednji in glavni oziroma sestavni del vsakdanjika, kateremu posvečajo levji delež prostega časa - na kratko povedano vas tele "mistične spekulacije" zasvajajo in delajo odvisne.

Do sem vse lepo in prav - problem se pojavi šele takrat, ko "drogo" ponudite ljudem v stiski in odigrate vlogo "razpečevalca".

Namreč, kaj se zgodi, ko človek prodre v "podzavestne razsežnosti"? Pojavi se nevarnost, da se človeku zgodi kakor potapljaču, ki se je spustil pregloboko in izgublja zvezo oziroma stik z življenjem, se duši in ima privide - njegov um in razsodnost postaneta zamegljena!!!
Tongue


Exo, odkrito dvomim, da si ti dejansko kdaj doživu religiozno izkušnjo.

Tvoj jaz nikol ni zalilo morje nezavednega, kvečjemu obratno, tvoj fanatizem izhaja iz (nesupešnih) poskusov, da bi si tvoj  jaz (kopno) prisvojil/izkrčil  morje nezavednega. Temu se strokovno reče inflacija jaza ki je značilna za mladostnika v adolecenci. Gre za obliko odzemljenosti, ki ji nujno sledi faza odtujitve, to je druga skrajnost, ko se je tvoj jaz občutil ko zrno peska na dnu morja. Očitno pa  še nis padu tolk globok, da bi z vsem rešpekotm in ponižnostjo sprejel nadmoč 'morja' in še zmeraj gojiš sfrustrirane sanje, da mu boš (racionalno, s psihološkim zanjem in 'strokovnostjo') ponovno zavladal ali se od nega vsaj varno distanciral. Tle gre pr teb za ponovno inflacijsko napihovanje jaza, ki dosega iste dimenzije kot jo je prej religioznio fanatizem. Priprav se na še en zlom, ne na enga,  na še  mnogo tovrstnih zlomov. Opazuj se dobro in se uči, ker slej ko prej se boš nauču, da nima nobenga smisla osvajat nezavedno ali  delat okopov pred vdori nezavednega, ker nima nobene prave/stalne  tvarine.   Tvoje nezavedno (sebstvo, duhovno, božansko v  teb) je trdno kot kamen (modrosti)  in čisto ter trajno kot zlato, a hkrati  tud  zmuzljivo kot živo srebro, neoprijemljevo kot netvarina in vseprisotno, tako da ne pozna niti dimenzij časa in prostora. Zato se je proti njemu brez veze borit, mu je treba izkazat ves rešpekt, se z njim spoštljivo povezat in mu dat možnost, da se prek tebe (tvojega jaza) ogleduje v svoji velilčini. Tle je tista religiozna izkušna  bivanja, ki je ti kljub tvojmu verskemu fanatizmu (al pa prav zarad njega) nisi nikol uspel prav očutit in ki jo tud zdej nis sposoben občutit, zato tud nimaš nobene pravice zahtevat od tistega, ki jo je sposben občutit,  da se ji  mora v imenu 'duševnega zdravja'  odrečt.  

Verjamem ti , da maš zarad lastne izkušnje izostren čut  za fanatizem,  'gapetovci' pa ti žal kljub vsemu razumevanju tvojega polžaja ne moremo  mirno dopustit, da svoje strahove projeciraš na vsakogar, ki pokaže en drugačen odnos do duhovnisti, kot ga maš ti s koz svojo izkušnjo z njo. Ne za svoje, za tvoje dobro, vsaj dokler si del nas.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #206 - 11.08.2004 at 08:46:11
 
titud wrote on 11.08.2004 at 08:30:20:
Verjamem ti , da maš zarad lastne izkušnje izostren čut  za fanatizem,  'gapetovci' pa ti žal kljub vsemu razumevanju tvojega polžaja ne moremo  mirno dopustit, da svoje strahove projeciraš na vsakogar, ki pokaže en drugačen odnos do duhovnisti, kot ga maš ti s koz svojo izkušnjo z njo. Ne za svoje, za tvoje dobro, vsaj dokler si del nas.


Veš, titud, jaz tud ne morem mirno dopustit to tvojo/vašo samoumevnost prepričanja, da tukaj na forum prihajajo le osebe, ki jim s svojimi nasveti ne morete škoditi.
Ampak dokler si ti prepričan v svoj prav, lahko jaz samo "trpim" in upam, da škoda ne bo povzročena....in v čisto istem položaju si ti v odnosu do exota.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #207 - 11.08.2004 at 09:15:21
 
Lilith wrote on 11.08.2004 at 08:46:11:
Veš, titud, jaz tud ne morem mirno dopustit to tvojo/vašo samoumevnost prepričanja, da tukaj na forum prihajajo le osebe, ki jim s svojimi nasveti ne morete škoditi.
Ampak dokler si ti prepričan v svoj prav, lahko jaz samo "trpim" in upam, da škoda ne bo povzročena....in v čisto istem položaju si ti v odnosu do exota.


Men exo škodit ne more. Nasprotno, v njem razpoznavam svoje inflacijske/odtujitvene nagibe in skoznjega kristaliziram svojo religiozno izkušnjo.

Ali lahko jest škodim exotu? Po moje ne, obžalovanje pa izražam  zarad tega, ker me prisljuje v to, da moram(mo) to izkušnjo zagovrjat na način, da se on počut ogroženga od mene (oz. gapetovcev sploh). Jest mu lahko ogroženost omilim  samo tko, da mu rečem, da  ga ogrožam v njegovo dobro, kar je zame res, on pa vprašnje kako bo to jemal. Zihr zgleda precej pokroviteljsko/moralistično in tud  jest mam odpor do takega 'dobronamrenega soljenja pameti' in bi se tud sam  počutu strašno ogroženega, če tega odpora ne bi imel možnosti  izrazit.  Forum pa po moje vsakomur omogoča izrazit tud  ta  odpor in tle se krog vsaj zame lepo zaključ brez dejaksko povzročene škode.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #208 - 12.08.2004 at 01:07:03
 
gape wrote on 09.08.2004 at 22:45:16:
kolkrat si že skušu pobegnt od tega foruma?
pa te je nazaj potegnu?



Exo
Mene zanima predvsem TO Smiley

Znaš iskreno odgovorit al pa si že, pa sem med dolgimi litanijami to spregledala.

Dj piši malo manj, pa bo - mislim tko Bolj manjkomplicirano...No ja, saj se sam men ne da brat. Sorry...

Pa kj o seb, zase - tisto prvo osebno.
BO!

BODI ENA oseba, pa boš ZAME zdrav! Lips Sealed

Jz priznam, da nisem.Če bi sam realno gledala na svet, bi bila prazna v sebi.

Je realno misliti al vedet, da si Izganjalec hudiča in to lahko počneš???

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Kr_eten
Guest




Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #209 - 12.08.2004 at 01:19:41
 
Moonlight wrote on 12.08.2004 at 01:07:03:
Mene zanima predvsem TO, kaj mi je Smiley

Ne znam iskreno odgovorit al pa sem že, pa sem med dolgimi litanijami to spregledala.

Pišem zelo malo smiselnega, pa je - mislim že tko malo...No ja, saj se sam men ne da mislit. Sorry...

Pa kj o seb, zase - tisto prvo osebno.
BO!

BOM ENA oseba, pa bom ZASE zdrava! Lips Sealed

Jz priznam, da nisem.Če bi realno gledala na svet, bi ugotovila, sa sem prazna v sebi.

Je realno misliti al vedet, da sem neko pravljično bitje in to lahko počnem???

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 12 13 14 15