Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 15
(Read 75221 times)
exorcist
Ex Member




Gape - magnet za "bolnike"?
30.05.2004 at 15:48:05
 
Specifika ljudi na Gapetu je naslednja:

- skorajda vsak nosi neko breme v sebi, nekaj ga muči, teži; to je še posebaj razvidno pri administratorjih in moderatorjih, ki so zgubli stik z realnostjo, pa živijo neko svoje namišljeno življenju, ki se razvije v "vseprežeamjočo ljubezen", ali po domače povedano bluzatorstvu, govorjenje brez glave in repa, da ti gre na bruhanje zraven, da niti ne omenjam kake osladne oslarije govorijo nekateri ljudje s "paranoramlnimi" sposobnosti prerokovanja in gledanja po zvezdah, skratka same neumnosti, da ni za verjeti, da ste eni lahko tako plitki, da če vas en pameten človek bere, bi si rekel, da ste eni blažje, drugi pa težje "zmotani". Skupno nam je to, da delujemo kot ena družina Kremenčkovih v tej zbrki, kaousu in norosti, važino, samo da se počutimo dobro v tej zmešnjavi psiholoških vložkov, duhovnih natolcevanj, besedičenj brez glave in repa. Skratka, perfekten klub mutibaričev, večinoma samih "mutnih" tipov, od takih ki si umišljajo, da so bogeca za jajca potegnili, do takih, ki se imajo za izoterike z nadnaravnimi sposobnostmi, prerokovalke, šlogarce; imajo vsaj to srečo, da norost ne boli. Kake migrene bi imeli nekateri, če bi norost bolela. Ampak takšno gnezdo je le en velik đumbos, cirkus klovnov, nesmisel, neužitna čorba, kjer imajo đukanovići in priškrjenci svoj direndaj....

Če malo zdravorazumsko pretuhtaš, to ne vodi nikamor, kaj se tu počne in piše, delujete kot sektaši, ki novači nove člane, ki se znajdejo v različnih stiskah, potem pa kopirate in lepite citate iz vaših new-agerskih bukvic in delate ljudem še večjo škodo, ki se obrnejo po pomoč na napačen naslov. Ne more duhovni junky pomagati nekomu, ki je v stiski, ne more bolnik zdravit bolnika, ne more odštekanec učiti odštekanca, kako se škornji zavežejo na bat..... Vidim, kako ste nekateri padli v to, čisto notri ste, ne reagirate več na zdravorazumske razlage, ekstermisti ste, verski fanatizem in ekstremizem.... Čeprav si nekateri še kako trudite, da bi ubežali lastnim težavam, se skrili pred svojo senco, ampak to ne gre, če se zatopite v kvazi filozovske-duhovno-spihološko new-agersko spekedravščino. Človek vpraša za neko objektivno pomoč, pa takoj copy/paste z nekim sranjem, isto kot delajo krščanski fanatiki, ki citiajo odstavke iz SP, vi pač z drugih knjih, za bruhanje jo... Kako človek lahko verjame v tako sranje, kot ga tukaj gori reprezentirate, v vse verjamte, kar preberete, neumnost brez primere... Ne boste se rešili lastnih kompleksov, ki se enkaterim vlečejo že iz otroštva, ker psiha je preveč zamotana reč, ki ji ne pridejo do konca niti stokovnjaki, ne farmokologija, ne sam Bog.... Zakaj ste tako narcisoidni domišljavci?

SAm se sprašujem, če je lahko človek ob vami normalen, če lahko ohranim zdravo presojo, razum in duševno zdravje, ter se hkrati udeležujem teh vaših utopičnih in sanjških debat?
Odgovor je jasen - NE, moraš biti vsaj malo trčen, da vas lahko človek bere. Potem pa bi se nekateri vprašali, zakaj vztrajam tukaj, če se počutim nelaogodno, zakaj ne poberem šila in kopita in grem? Saj to bom storil, ampak jasno je, da sem eden od vas, se pravi prav tako pacient, kot vi, s pomembno razliko, ki me ločuje od večine, da se tega ZAVEDAM. Vem, da je to nenormalno, da tukaj kracam po forumu o takih bedastih rečeh, ampak 98 ljudi tukaj niti tega ne ve, da so težki bolniki, ker so pač zelo ubogi na dugu, da en rčem malo prišikjeni, da se vam še sanja ne, kam ste zabredli, kam vas je odneslo, niti ne slutite kak razsežnosti so to, ko svojo pamet prodate za par krajcerjav, da vas nekdo prebanduri in padete pod njegov vpliv. Torej, kvalitativna razlika med vami in mano je, da sem jaz kvečjemu nevrotik, ker vem, da to ni OK, vi pa ste psihotiki, ker se ne zavedate, da ste bolni.....

Kdo je tukaj na tem forumu wasserdicht, čisti, da se ne češe na levo stran? Koliko 1%, ali še manj? Malo premislite, kam ste zabredli, pa pustite tole brezproduktivno pisarjenje, saj še verjamem, da je za nekatere spas, rešitev.... Vseprežemajoča ljubezen in my ass..... Kako ste zmožnisproducirati take bedastoče, pa vas je večina odraslih ljudeh, zakaj uporabljate tele verske berglje, kompenzacije, če ste ne srečni? Veste kao je, sam si pomagaj in Bog ti bo pomagal..... Ma če to le bere, kaki psihiater, kaj  se tu piše, ma vse bi nas uvrstil med neprištevne in zmedene osebke, ki so zgubili stik z realnostjo..... Najbolj pa mrzim, da mi kdo daje nasvete, ki se postavlja v vlogo strokovnjaka, pa govori bedastoče... ali pa kopira neke brezvezne citate, o ljubezni, pa podobnim sranjem..., taki delajo naveč škode, tem ki so bolj naivni in vse primejo... Pamet v roke, pa ne kvazi duhovnost, če še je kateremu ostalo vsaj malo mozga v glavi!!!

???



Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #1 - 30.05.2004 at 19:24:11
 
Preden sem spoznala svojega partnerja,s katerim sem sedaj tri leta,sem bila popolnoma drugačna,kot sem sedaj.Veliko sem pila alkohola,tut veliko sem kadila trave samo zato,da sem ubežala realnosti,nisem se razumela s svojimi starši,še posebej ne z očetom,bila sem neobčutljiva za druge ljudi in njihove težave,sama sebe sem poznala zelo malo,nisem imela globokih življenjskih vrednot,kot so sočutje,ljubezen,zdravje,itd.,menjavala sem partnerje,ker sem hotela,da me ima nekdo rad pa tega nisem dobila,še posebej ne na takšen način,živela sem brez cilja...To je bilo moje bedno(v primerjavi s tem,kar imam sedaj)življenje še pred tremi leti.
Nakar sem spoznala svojega partnerja,ki mi je pokazal,kaj je to življenje,ki ga je vredno živeti,začela sem se ukvarjati z duhovnostjo,odnosi v družini so se mi zato tudi drastično izboljšali,več se slišimo in predvsem vidimo,pogovarjamo,se imamo bolj radi,ne pijem več alkohola,travo kadim zelo redkokdaj,pa še to se počasi zavedam,da mi ni treba,začela sem spoznavat samo sebe,svoje sence,začela sem iskat rešitve za svoje težave,začela sem oproščat,se več smejat iskreno,iz srca,odnosi z drugimi ljudmi so neverjetno boljši,sem bolj odprta,komunikativna,pripravljena pomagat ljudem,ki so v stiski,ne menjavam več partnerjev,ampak ostajam zvesta enemu in najina zveza je vsak dan globlja...in še bi lahko naštevala v nedogled.Aja pa nehala sem kadit,bolj sem mirna,rajši hodim v naravo,začela sem študirat psihoterapijo...Skratka imam se tisočkrat raje,kot sem se imela prej.In vse se je začelo takrat,ko sem se začela ukvarjat z duhovnostjo in ko sem  prišla na ta forum,ki me je ogroooomno naučil.In ti moram povedat,da se mi zdi,da sem bila bolnik prej in ne sedaj.
Zato me tut zanima,zakaj tako misliš,nič konkretnega ne poveš,ko te berem,ne vem o čem konkretno govoriš...Zakaj misliš,da smo t.i. duhovneži(ta beseda mi gre že od nekdaj na živce) bolni?Res bi ti bla ful hvaležna,ker sem že nekaj časa nazaj misla vprašat,zakaj ima stavek 'ukvarjam se z duhovnostjo,new ageom' tako negativen prizvok.Ker glede na to,kaj sem pridobila,se s tabo ne morem strinjat.
Hvala ti Exo za (morebitni) odgovor in lep pozdrav od New agerke Picole. Wink
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
ex-exo
Guest




Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #2 - 30.05.2004 at 20:22:19
 
Veš kaj vse toleriram do neke noralne meje, kjer je še razum prisoten, da jim dela še verštankesel kolko tolko, ker eni zabredejo v duhovnost kot v živi pesek, ne morejo več iz tega, dokler jim ne zaglavi, da obtičijo v dreku. Kar pa se tukaj piše pa je duhovni junfood, pretiravanje, za nikamor, ni za brati, ljudje še samo dela bolj odvisne, morda nekaterim celo škodujejo. Pred časom sem mislil, da sem sam verski ekstremist, sedaj pa ko tule to berem, pa vidim, da sem jaz pa še nekaj oseb še najbolj dobri v glavi, da so eni še res prav ftrgani. Ne gre mi v glavo, kako so lahko odrasli familiarni ljudje tako plitki, pa tudi samski tam pri 30 in več, ko bi morali že biti osebnostno kolko tolko izoblikovani, da take pokajo, da ne uporabljajo mozga, da bi malo pretuhtali, kaj za božjo voljo govorijo, kakšne neumnosti kopirajo, saj menda ne živimo na Marsu, ampak na Zemlji, se pravi sami defektneži, ki se drogirajo z duhovnostjo, ki pa je neka mešana solata vsega, od pravljic, fantastike, horoskopa, malo psihologije, malo onega, malo tistega.... Človeška neumnost res ne pozna meja.

O kakšni vseprežemajoči ljubezni govorijo, to bluzijo, ne razumem, da je človek lahko tako zmešan, ne razumem, enostavno ne razumem. Zdaj vidim, kako zlahka padajo ljudje pod tuj vpliv, kak se da z njimi manipulirat, saj niti malo ne premislijo, pač se podajo v nekaj, kaj čemo.... Kaj ko bi kdo spregledal, da jim škodi branje tehle new-agerskih knjigic, potem pa neko lepljenje citatov, celo se postavljajo v vloge strokovnjakov, ki imajo pravico svetovati s tem copy/paste metodami, da ga ni večjega sranja, ko se človeku poslapša?

Picola, si ena izmed srečnežev, ker nisi ekstremist, si zmerneš, delaš po pameti, se ne omamljaš z duhovnostjo kot 95% ljudi na tem forumu, ne črbekaš kaj dosti na tem forumu, to podpiram, učinek vsake vere je lahko blagodejen, če se zajema z normalno žlico in premišljeno, ne sme pa ti duhovnost postati nadomestek za življenje, ker to pomeni beg od življenja. Če nisi kos svojim težavam, ne smeš uiti v duhovnost.

Moti me to, ker ni kotisti od tega pastanja tukaj na forumu, tukaj je ogromno ljudi, ki imajo različne resne psihične preglavice, potem pa pišejo eni take, da preživijo od prane in podobne oslarije, vmešujejo še poganstvo zraven, vse verjamejo, vse, take ljudi je najlažje usmerjat. To je bolno, bolno.... To, kar se tu zgoraj dogaja je žlabravo kot puding, to ni ničemur podobno, da lahko človek tako v nekaj zabrede, neverjetno, da nič ne presodi, saj to presega vse normalne meje...

Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #3 - 30.05.2004 at 20:50:32
 
Kiss Cheesy Wink
zdravo EXO...prijatelj moj..
v eni stvari imaš prav... resnično gre le za ZAVEDANJE.
ko veš , ozavestiš , kdo si , odpade to , kar nisi .
tudi sama raje doživljam , kot opisujem , kaj bi se dalo doživeti ali prepisujem citate.
ampak , raje pa berem kaj lepega , kot sranje.
vsak pa , kot sam veš , izbira sam .
ali bom naredila kaj s seboj ali ne , ni odgovoren nihče drug , kot jaz sama ..in to , koliko bom v to vložila oz. koliko mi to pomeni .
in če si ne dovolim , da me pri tem , kar se namenim ovira bilo kdo ...mi je pač vseeno , kaj napiše.
kot stare pesmi..jaz furam svojo melodijo.
zelo veliko se piše kaj je treba doživeti , a zelo malo , kakšna so ta doživetja in na kakšen način jih dosežeš.
no , načinov je ogromno in iz lastnih izkušenj vem , da se tega opisati preprosto ne da...razen v prispodobah..
vendar tudi sama pogrešam take pripovedi.
veš, res , ko doživiš ti izkušnjo , res občutiš to LJUBEZEN...in, ko znava padeš v dvojnost , jo nikoli več ne pozabiš..in nikoli več nisi isti...
a , včasih je bolje , kot uporabljati vele stavke o tem , nekoga potolažiti , mu nuditi oporo in ga razumeti in ceniti , takega , kot je.
izkušnja je vedno intimna in nekaj se spremeni ...postaneš boljši ...res..daleč je to od popolnosti , toda ko zavedanje vsega raste , rasteš tudi ti v toleranci..in razumevanju in humorju in...
nikakor pa ne v osladnostih...in egocentrični veličini...

koliko in kako in kdo bo vplival name , sama in samo jaz odrejam .
in všeč mi je ker se ZAVEDAM, da je izbira le moja..to je ta svoboda...možnost zavestne izbire
a tudi odgovornost za to je le in edino le moja.
tako , da se ne morem pritoževati ne tebi , ne Bogu , ne gapetu ..sama sem si to načrtovala in prepoznati moram to izkušnjo ...ali pa ne ...
če mi kaj ni všeč , pogledam pač proč ali pa komentiram , vendar ne jemljem stvari več osebno .
in tako , kot jaz ima vsak svoj pogled, eni pameten , eni osladen, eni prenapet , eni  malo nor...
všeč mi je to in iz tega...da tudi iz tega se lahko nekaj naučim , če sem pri volji za to seveda...ali pa se nasmejem...zakaj pa ne..
jaz ne spadam med noro pametne ...bliže mi je med pametno nore...
in všeč mi je smeh in humor...pa saj življenje ni taka grozljivka...to pa pogrešam tu ...vsi so takoooo zelooo resni , da kar boli...
veš , tudi jaz včasih napišem pesem o tej avseobsegajoči ljubezni ..a le , ko pride iz mene same in ne le zaradi lepih rim,
ker se mi zdi, da če ni resnice v tem , zadeva izgubi ves čar.
res se pa strinjam , da pokroviteljsko in prepotentno pisanje  prej moti , kot koristi .
a , če se pustimo motiti , je tudi naša izbira...
ko me kaj moti , pogledam vase in vedno je ovira v meni ...v mojem odnosu ali dojemanju ali zavedanju vsega...in takrat , ko me nekaj hudo moti , začnem z delom na sebi .
ko je v meni mir , dragi EXO, ga čutijo tudi drugi ...
ko pa ni , pa na žalost večkrat tudi.drugi to občutijo..spet je vse stvar ZAVEDANJA in zavestne izbire..
in , če ne veš , kdo si in kaj je ta kdo ...kako veš zavestno prav izbrati  ..
že tako preveč pozabljamo...res samo pozornost je to , kar potrebujemo - zavestno pozornost...tukaj in sedaj..
eni jo pač hočejo na drug način in kdo sem jaz , da bi jih prepričevala..
spoznanje, da lahko spremenim le sebe samo je RESNICA..in če bi se vsi mi tega bolj zavedali , bi marsikaj odpadlo samo od sebe.
do takrat pa , dragi mi EXO, uživaj in ne se obremenjevat ...raje kot se si sam sebi daj to vseobsegajočo ljubezen
boš videl ..ni tako lahko naučiti se ...imeti sebe rad

pozdravček zate Kiss Wink Smiley

aja glej eno dobro...zavedam se da sem popolna v vsej svoji NEPOPOLNOSTI in veš , kaj je svoboda tega,da si upam biti taka in to , kar sem ...

Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #4 - 30.05.2004 at 21:50:28
 
Exo, kot prvo, naj ti povem, da te že dolgo ne jemljem resno. Ker prevečkrat negiraš sam sebe. In te glede sploh ne obsojam, ker vem, da še iščes sam sebe, no saj kot si napisal, vsi iščemo nekaj, le, da ti še nisi izoblikoval svoje osebnosti. Tudi  to je res, da vsak nosi v sebi neko breme, ki se ga želi otrest. In jaz se bremen poskušam otrest tako, da ne obsojam in pljuvam pri tem drugih ljudi.

Ponavadi rečemo ustanovi za psihiatrična obolenja kar norišnica in so torej prebivalci norci. Vsaj tako ti jemlješ te ljudi. In ker nas je na tem forumu po tvoje 99% norcev, torej velika večina, si ti kot človek, ki sicer ima bremena in se jih zaveda, torej si drugačen od večine in kot tak sodiš v tisti tvoj majhen 1%. Tu pa nastane vprašanje. Ponavadi so psihitatrični bolniki v stanju zavesti, ki jim pravi, da imajo oni prav, vsi drugi, pa jim hočejo škoditi. In tu zadeva pade na glavo. Sem imel priliko to opazovati v Psihiatrični kliniki Vojnik, ko sem tja hodil po službeni dolžnosti.

O copy-paste s tabo sploh ne bi razpravljal, ker si največ tega na forum obesil ravno ti.
O dvojnosti in negaciji samega sebe, si že tudi dokazal. Ko si uletel na forum, si pisal podobno kot danes. Ko si prišel k meni na piknik, si potem govoril, da kako fajn družba smo in da si se motil. Tam si imel priloko spoznati večino administratorjev.

Btw, kje si opazil, da vabimo in novačimo ljudi na forum?

Poglej si topice, v katerih pljuvaš ženske, da je večina njih ničvrednih. Naslednji dan pa odpreš topic, kjer na vse pretege hvališ ženske.

Nenehno si pisal, da zate bo dobra le čisto mlada devica, ko so te ljudje zaradi tega spraševali, če nimaš morda kakšnih čudnih nagnjen, pa si se nasmejal in rekal, saj veste, da se jaz rad šalim.

Ko je Samson zatežil, da bi imel krščanski forum, si zopet pristavil skledico in bi kao ti spreobračal ljudi in pogane spreminjal v katolike.

Ko je na chat prišla Vilmina še ne 14-letna hči, si jo začel pecat in ji pisati besede, ki so za takšnega otroka neprimerne.

Ko si izvedel, da so bile Lilith in Lola ( se vama opravičujem, ker vaju izpostavljam) v disku in tam pile vino, si jima takoj prilepil saj veš kakšno nalepko.

In ko potem nekdo pasta nekaj o ljubezni, ga označiš za psihiatričnega bolnika.

Exo, bo treba malo odrast in se osvobodit maminega krila in se spoprijet z real življenjem, potem pa lahko pišeš svoje izkušnje in potem tudi ne boš več, ljudi, ki so že nekaj izkusili in imajo svoja bremena, etiketiral s takšnimi vzdevki, ki jih(nas) etiketiraš zgoraj.

In če sam iščeš ljubezen, jo s takim načinom ne boš našel.

Exo, toliko o bolnikih in procentih, pa sam presodi na kateri strani si. Aja, o psihiatričnih bolnikih, da ne bo pomote.

Pa lepo se imej.

LP Igor Smiley
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #5 - 30.05.2004 at 21:59:19
 
He he, exo, ti si tak klovn, da ni res.

Danes si že četrtič zapustil ta forum in tokrat celo zbrisal svoj username.

In kako dolgo je tokrat trajalo, da si se vrnil?

Par ur.

Absolutni rekord.

.........
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
ex-exorcist
Guest




Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #6 - 30.05.2004 at 22:18:55
 
arelena wrote on 30.05.2004 at 20:50:32:
Kiss Cheesy Wink
zdravo EXO...prijatelj moj..
v eni stvari imaš prav... resnično gre le za ZAVEDANJE.
ko veš , ozavestiš , kdo si , odpade to , kar nisi .
tudi sama raje doživljam , kot opisujem , kaj bi se dalo doživeti ali prepisujem citate.
ampak , raje pa berem kaj lepega , kot sranje.
vsak pa , kot sam veš , izbira sam .
ali bom naredila kaj s seboj ali ne , ni odgovoren nihče drug , kot jaz sama ..in to , koliko bom v to vložila oz. koliko mi to pomeni .
in če si ne dovolim , da me pri tem , kar se namenim ovira bilo kdo ...mi je pač vseeno , kaj napiše.
kot stare pesmi..jaz furam svojo melodijo.
zelo veliko se piše kaj je treba doživeti , a zelo malo , kakšna so ta doživetja in na kakšen način jih dosežeš.
no , načinov je ogromno in iz lastnih izkušenj vem , da se tega opisati preprosto ne da...razen v prispodobah..
vendar tudi sama pogrešam take pripovedi.
veš, res , ko doživiš ti izkušnjo , res občutiš to LJUBEZEN...in, ko znava padeš v dvojnost , jo nikoli več ne pozabiš..in nikoli več nisi isti...
a , včasih je bolje , kot uporabljati vele stavke o tem , nekoga potolažiti , mu nuditi oporo in ga razumeti in ceniti , takega , kot je.
izkušnja je vedno intimna in nekaj se spremeni ...postaneš boljši ...res..daleč je to od popolnosti , toda ko zavedanje vsega raste , rasteš tudi ti v toleranci..in razumevanju in humorju in...
nikakor pa ne v osladnostih...in egocentrični veličini...

koliko in kako in kdo bo vplival name , sama in samo jaz odrejam .
in všeč mi je ker se ZAVEDAM, da je izbira le moja..to je ta svoboda...možnost zavestne izbire
a tudi odgovornost za to je le in edino le moja.
tako , da se ne morem pritoževati ne tebi , ne Bogu , ne gapetu ..sama sem si to načrtovala in prepoznati moram to izkušnjo ...ali pa ne ...
če mi kaj ni všeč , pogledam pač proč ali pa komentiram , vendar ne jemljem stvari več osebno .
in tako , kot jaz ima vsak svoj pogled, eni pameten , eni osladen, eni prenapet , eni  malo nor...
všeč mi je to in iz tega...da tudi iz tega se lahko nekaj naučim , če sem pri volji za to seveda...ali pa se nasmejem...zakaj pa ne..
jaz ne spadam med noro pametne ...bliže mi je med pametno nore...
in všeč mi je smeh in humor...pa saj življenje ni taka grozljivka...to pa pogrešam tu ...vsi so takoooo zelooo resni , da kar boli...
veš , tudi jaz včasih napišem pesem o tej avseobsegajoči ljubezni ..a le , ko pride iz mene same in ne le zaradi lepih rim,
ker se mi zdi, da če ni resnice v tem , zadeva izgubi ves čar.
res se pa strinjam , da pokroviteljsko in prepotentno pisanje  prej moti , kot koristi .
a , če se pustimo motiti , je tudi naša izbira...
ko me kaj moti , pogledam vase in vedno je ovira v meni ...v mojem odnosu ali dojemanju ali zavedanju vsega...in takrat , ko me nekaj hudo moti , začnem z delom na sebi .
ko je v meni mir , dragi EXO, ga čutijo tudi drugi ...
ko pa ni , pa na žalost večkrat tudi.drugi to občutijo..spet je vse stvar ZAVEDANJA in zavestne izbire..
in , če ne veš , kdo si in kaj je ta kdo ...kako veš zavestno prav izbrati  ..
že tako preveč pozabljamo...res samo pozornost je to , kar potrebujemo - zavestno pozornost...tukaj in sedaj..
eni jo pač hočejo na drug način in kdo sem jaz , da bi jih prepričevala..
spoznanje, da lahko spremenim le sebe samo je RESNICA..in če bi se vsi mi tega bolj zavedali , bi marsikaj odpadlo samo od sebe.
do takrat pa , dragi mi EXO, uživaj in ne se obremenjevat ...raje kot se si sam sebi daj to vseobsegajočo ljubezen
boš videl ..ni tako lahko naučiti se ...imeti sebe rad

pozdravček zate Kiss Wink Smiley

aja glej eno dobro...zavedam se da sem popolna v vsej svoji NEPOPOLNOSTI in veš , kaj je svoboda tega,da si upam biti taka in to , kar sem ...



Glej Arlena, kot vsakega tu zgoraj, tudi tebe vprašam: "Kaj pa se je tebi tako groznega zgodilo v življenju, da si nadomestek za svoje nezadovoljstvo našla v duhovnosti?" Ni to beg pred samo seboj, ko ponavadi takšna ali drugačna psihična bolečina postane neznosna, jo pokrijemo s kopreno navideznega duhovnega zadovoljstva, pa si pač lažamo in sevaramo, da nam je lažje in tako nekako za silo preživimo, čeprav se globoko v sebi zavedamo, da nam nekaj vendarle manjka, da smo še skoz prazni, in da to ni to.

In zakaj jaz mislim, da sama sebe in mene slepiš, da si neiskrean kot večina ljudi tu zgoraj? Iz preprostega razloga, ker vem, da ne izpolnjuješ osnovnih pogojev za srečo, ki tebi veliko pomenijo:

a) verjetno si samska ter tako v veri iščeš in hrepeniš po tem, kar bi ti dejansko dajala neka solidna zveza: konkretna medsebojna ljubezen, pripadnost človeku, ki ga ljubiš, spošovanje, toplino in nežnost, ki bi ti dajal moški => torej, predvsem čustveno satisfakcijo, kot tudi seksualno zadoščenje

b) ker si ženska, te še toliko bolj straši občutek, da se staraš, da leta vendarle minevajo in bežijo, postajaš vse starejša, pa nekako predvidevaš, da si nesposobna za materinstvo, ker nimaš poguma, da bi mela otroke, ki bi ti bili v veliko zadovoljstvo, da bi se lahko uveljavila v vlogi matere, tako pa raje bežiš v duhovnost, ker tukaj si lahko "menih", samska, pa najdeš ceneno opravičilo za svojo strahopetnost

c) moti te občutek, morda celo zavist, da si mogoče "zajebala" svoje življenje, ker ima gotovo večina tvojih letnice večletna razmerja. družine, so poročene in nekako izpolnjujejo nenapisane zahteve družbe, da se omožiš in narediš nekaj iz sebe, tukaj je zopet dober izgovor duhovnost, ti ni treba prevzeti odgovornosti

Eni pač te notranje stiske, občutki ničevosti, ki se porajajo iz nezadovoljstva, omamljajo raje z alkoholom, predvsem moški, vse več pa je takih, ki se zatekajo v duhovnost, da vsaj za trenutek uidejo kruti realnosti, ki je za nekatere neizprosna in neprizanesljiva, tako da se omamijo in otopijo svoje občutke, ali pa se varajo, ko si lažejo, da so srečni.

Še enkrat poudarjam če si nesrečen in nezadovoljen sam s sabo, ti vera ponavadi naredi več škode kot koristi, ker nevede zabredeš v vse večje globine in počasi padaš, nevedoč, da nekaj ni vredu s tabo, da bi si poiskal pomoč. Če pa si srečen, kar je sinonim za črvsto duševno zdravje, pa bo ti vera še v večje zadovoljstvo, ker gledaš an vse lahkotno, z vedrino iz optimistične perspektive, torej celo priporočljiva.

PS: Te opcije a, b in c se ne našajo konkretno nate, ampak bi se skoraj vsak našel v tem, med njimi verjetno tudi ti?


Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #7 - 30.05.2004 at 22:38:19
 
dej exo, pridi k sebi, al pa knjigo napiši
Back to top
 
 
IP Logged
 
exo
Guest




Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #8 - 30.05.2004 at 22:40:33
 
X wrote on 30.05.2004 at 21:59:19:
He he, exo, ti si tak klovn, da ni res.

Danes si že četrtič zapustil ta forum in tokrat celo zbrisal svoj username.

In kako dolgo je tokrat trajalo, da si se vrnil?

Par ur.

Absolutni rekord.

www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/rofl2.gifwww.gape.org...


nic ne bo vec z exorcistom, ker sem si ga izbrisal, nik ime, pa ni minilo 5h, pa mi ga je ze nekdo ukradel. tak da ga lahko uporablja namesto mene, ce se mu bo zahotelo, da vidi, kaksen je obcutek, ce te zenske nenehno oblegajo...  Grin Samo pazi, da te ne bodo skuzile, da nisi pravi exorcist, ne more biti vsak exorcist... taki kot sem jaz so unikati.... se le na vsakih 100 let rodijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
*moon*
Guest




Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #9 - 30.05.2004 at 22:42:06
 
Ex-exotic

Ne vem - sem samo jaz čudna ampak spreminjanje imena in vedno znova prihajanje nazaj  - s tem ko se že posloviš  - JE PAMETNO DELO zate. Vsem  v ponos -

Hej  - pa saj si sam iskal vprašanja, k bi jih našel v knigah  - al pa od RES ZDRAVIH ljudeh ( psihiater ali psihog zate Smiley - oglasi se pri svoji zdravnici), ali pa osebnih, zaupnih prijateljih ( če jih imašWink ) in potem, ko si že opazil, da smo preveč duhovni, še kar liml svoja in se krohotal, ker baje si mel edini samo ti prav. Ma si se motu - ZDJ VEŠ.

Ko žačneš blatit druge in vse formu - tko nekak - potem Blatiš sam sebe.


Mislim, da nisi na pravi strani: pa to ugotoviš šele sedaj KOOOOOOOOO - Jao mene... le kdo ti je stopil Na rep AAAA...???

Kje pa boš zdej iskal samga sebe aaa???

Pa še neki - astrologija in vedeževanje, jasnovidne osebe (Wink) - majo dober namen vedno... pa saj sem ti pravla - boš šel do ene, k ti bo ful zadela, pa boš s ponosom spet tle...Wink

aHA
Jz res ne vem kva si se sam seb ti tolk zameru

pa pa
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #10 - 30.05.2004 at 23:01:46
 
Smiley Wink Kisshej , dragi moj EXO..
v vsem tem bi se res marsikdo lahko našel, nič pretresljivega se mi ni zgodilo.
v tvojih letih sem ga žurala in uživala v ljubezni , življenju in vsemu , kar spada zraven..
in , kot si spoznal , sem se vseeno prevečkrat vprašala o smislu..o tem , kdo sem
in nekoč , ko sem imela pribl. 23 let mi je kolega dejal:daj , bodi to , kar si ...zakaj se včasih pretvarjaš , da si drugačna , kot si !
in v sebi sem tako premlevala te besede...niti zavedala se nisem ...do takrat , svojih vlogic..
in tako sem prišla do tega , da pravzaprav sploh ne vem  , kdo sem...kako pa naj potem vem , kdo so drugi in kaj sem ..
vidiš in , ker sem hotela to izvedeti , sem naslednja leta brala in brala in ...
dokler se nisem naveličala le brati in poslušati in se končno odločila , da začnem delati, DA končno  DELATI.
TO JE LE OKVIR MOJE PRAVLJICE..
v
sredini pa mi ni bilo nič hudega, vedno sem bila v družbi in tako je tudi danes, nihče k sreči , me ni zlorabljal na noben način , ne starši in ne kdo drug..
tudi nad odnosi s partnerji se nimam kaj za pritoževati ...
v eni stvari pa imaš prav..že kot dekle se nisem hotela dokončno vezati . ker mi to ne pomeni nićesar..
pa ne iz kake zagrenjenosti . le rada imam svojo svobodo in tako lahko delam karkoli mi odgovarja.

In našla sem pravo pot zase...
veš sreča je da si dovoliš biti in srečen in nesrečen ..
namesto , da seciraš vsako besedo in premlevaš , se odloči , če imaš jajca in preveri , če je kaj na tem
.in začni tudi ti delati...jaz tudi sedaj nisem zagrenjena in sflustrirana , zakaj pa si ti to dovoliš , ko bi pa pri svojih letih lahko noro užival ..
veš , pomagaj si sam ...saj veš ..in pritožuj se sebi ..
prerasel si že otroški vrtec ..nekoč boš moral odrasti , čeprav te je tega strah.

kot sem ti že rekla ..sem gnostik in pozanimaj se , kaj gnoza pomeni
drži se raje tega ...ko bom poiskusil , bom vedel in šele takrat bom lahko govoril o tem
govoriš o BOGU , pa še sebe ne poznaš..
no , prijatelj moj ..
vzemi to , kot pravljico za lahko noč
in kot sem ti že nekoč rekla in prav malo mi je mar , kar si misliš
na nek način si mi simpatičen..in ha , ha ha...nič ne moreš zato
to je moja zavestna izbira...
pozdravček Wink
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #11 - 30.05.2004 at 23:10:49
 
Wink Cheesydodatek k temu zgoraj   vidiš , včasih ni potrebno da se ti kaj hudega zgodi ...mogoče je dovolj le tako vprašanje...ki pa sem ga jaz vzela resno..
in življenje je tako , kot je in mogoče bi moral najprej sprejeti sebe , potem pa življenje
in mogoče bo potem res bolj živo in barvito
vedi , da barve svojemu življenju in doživljanju dodajaš TI SAM..
POISKUSI najprej spremeniti sebe ...vse ostalo ti bo nato sledilo...
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
exo
Guest




Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #12 - 30.05.2004 at 23:11:06
 
Arlena, pozabila si še na zaključek, in potem je prišel Prem Rawat in si srečno živela vse do konca svojih dni, tam nekje za devetimi gorami in za devetimi vodami...  Grin Ha, ha...  Čuj, saj je vseeno, razburjam se jaz in je itak brezveze, če komu kaj ne paše lahko gre, tak da imam jaz isto svobodno izbiro in ni panike.....

Iga, tisto izmišljene govorice o Wilmini hčerki, ki mi nekdo iz ozadja hoče naprtiti, pa se naj Wilma prej malo vpraša, če ima kaj takšen otrok za iskati na tem četu, pa to ob polnočnih urah sredi tedna? Isto sranje mi je skusala naprtiti Marjana, vsaj zdi se mi tako, to sem slišal, ko je nekaj namigovala, da sem jaz kriv za Lilithin odhod, čeprav sem ji to jasno povedal, da nisem, bila sva celo na pijači v petek... Tak da širjenje nekih govoric brez dotičnih oseb ni najbolj zdravo, razen če ne veš zaziher, ki deluje po principu: baba slišala, baba rekla....
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #13 - 30.05.2004 at 23:22:45
 
Smiley Wink Kissoh EXO  ne , falil si ..
ni bil Prem Ravat..
ne poznam njegovih naukov .mogoče si mosli tako , ker je Stojči  moj prijatelj . on ima svoje poglede , jaz pa svoje ...RESNICA pa je univerzalna, saj veš .in , če je nekdo prijazen do mene , mi je prijatelj .
vidiš , tudi tebe sem dala  med prijatelje in....
in , kot praviš , srečen konec. Kiss Kiss
ko se boš zaljubil , bo vse drugače ...boš videl

Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Gape - magnet za "bolnike"?
Reply #14 - 30.05.2004 at 23:26:32
 
Smiley Winkmoj mojster je bil ŽIVORAD  M. SLAVINSKI
in sedaj , je moj mojster življenje in BOG ...ki sem ga našla - ne boš verjel .

.. v SEBI...IN ŽIVELA BOM večno
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 15