Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 41081 times)
kobra
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1

Biti ženska
30.07.2008 at 12:10:17
 
Pozdravljeni!

Želim vas vprašati za mnenja in izkušnje na temo vloga ženske v današnjem "svetu". Pogosto namereč slišimo in razpravljamo o tem, kako je lahko partnerska vez med žensko in moškim uspešna le, če vsak odigra svoj del vloge: ob pravem moškem je ženska lahko ženska in ob pravi ženski lahko moški zaživi svojo moško vlogo.

Dejstvo je, da smo ženske močnejša in manj obladljiva bitja in da so nas zatirali v zgodovini prav zaradi strahu nad to močjo.

Dejstvo je tudi, da smo si izborile z emancipacijo del moči nazaj.

Pa smo vsi skupaj zdaj zadovoljni?

Ženske tarnamo, da ni več pravih moških... Ugotavljamo, da so izgubljeni v tem novem svetu, v teh novih vlogah, ne vedo več, ali bi rade, da nam odpirajo vrata, ali jih potrebujemo še za kaj drugega kot osemenjevanje? Same osvajamo, same začenjamo s spolnim odnosom, v službah zasedamo vodilna delovna mesta... Hkrati pa si želimo princev na belih konjih, ki nas bodo nosili po rokah, nam nudili varnost in nas branili pred celim svetom, predvsem pa pred nami samimi...

Ste kdaj razmišljale o tem, da jim moramo vrniti nazaj moško vlogo, da bomo lahko srečne? Da rabimo prebuditi ženske v sebi, da bodo naši partnerji lahko postali moški?

Zanima me, kako se soočate s tem vprašanjem?
Imate kak dober nasvet za ostale?

Čudovit dan vsem!
Back to top
 
 
IP Logged
 
a_hero
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 25
X
Gender: male
Re: Biti ženska
Reply #1 - 30.07.2008 at 13:29:59
 
Ja pomoje delat na seb.Pa na odnosu.Jz bi reku , da je treba vzroke odpravt, pa da
se morjo moški več z moškimi družit (pa ne samo v gostilni  ) , moške dejavnosti. Ženske pa z ženskam .
Pa če ženska svojo plat odkriva ni dost, mora moški tud svojo , delo v odnosu.

Ma jz vem , da sm mel pol leta za cimre same ženske in je blo grozn zame , pol ko sm se pa preseliu v študenta  smo bli pa sami moški je blo kul. Tk da jz raje opravlam kako moško delo , fizično in mi to bl ustreza


Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Biti ženska
Reply #2 - 30.07.2008 at 14:43:15
 
kobra wrote on 30.07.2008 at 12:10:17:
Pozdravljeni!

Želim vas vprašati za mnenja in izkušnje na temo vloga ženske v današnjem "svetu". Pogosto namereč slišimo in razpravljamo o tem, kako je lahko partnerska vez med žensko in moškim uspešna le, če vsak odigra svoj del vloge: ob pravem moškem je ženska lahko ženska in ob pravi ženski lahko moški zaživi svojo moško vlogo.

Dejstvo je, da smo ženske močnejša in manj obladljiva bitja in da so nas zatirali v zgodovini prav zaradi strahu nad to močjo.

Dejstvo je tudi, da smo si izborile z emancipacijo del moči nazaj.

Pa smo vsi skupaj zdaj zadovoljni?

Ženske tarnamo, da ni več pravih moških... Ugotavljamo, da so izgubljeni v tem novem svetu, v teh novih vlogah, ne vedo več, ali bi rade, da nam odpirajo vrata, ali jih potrebujemo še za kaj drugega kot osemenjevanje? Same osvajamo, same začenjamo s spolnim odnosom, v službah zasedamo vodilna delovna mesta... Hkrati pa si želimo princev na belih konjih, ki nas bodo nosili po rokah, nam nudili varnost in nas branili pred celim svetom, predvsem pa pred nami samimi...

Ste kdaj razmišljale o tem, da jim moramo vrniti nazaj moško vlogo, da bomo lahko srečne? Da rabimo prebuditi ženske v sebi, da bodo naši partnerji lahko postali moški?

Zanima me, kako se soočate s tem vprašanjem?
Imate kak dober nasvet za ostale?

Čudovit dan vsem!


Ženske smo močnejša in manj obvladljiva bitja !!!??? Hmmm, od kod tebi take trditve !? Mogoče se ti tako počutiš. Mogoče si to samo želiš. Mogoče s takimi mislimi kompenziraš kake neuspehe in travme. Bog ve.
Glede na moje izkušnje ste ženske bolj emocionalne, od tu črpate več energije in s tem moči. Zato ste tudi manj obvladljive. Pa je to samo pozitivno ? Močna čustva človeka slepijo in mu meglijo razsodnost. Manjša obvladljivost pomeni slabšo prilagodljivost.
Ja odnosi se spreminjajo. Se bomo že vsi skupaj navadili na nove vloge. Ženske, tiste, ki bodo želele živeti normalno družinsko življenje in ne bodo same tavale po svetu ali pa se pehale za raznimi ideali in karierami, bodo pač morale kaj narediti na prilagodljivosti in povečani razsodnosti. Seksat se da z vsako, občudovati se da marsikatero, prijateljice tudi hitro najdeš, živeti pa se ne da z vsako.
Tudi moški imamo svoje slabosti, da mi ne boš očitala pristranskosti.
Sicer pa imamo moški svojo žensko plat (anima), ženske pa svojo moško plat (animus) in je naše življenje odvisno tudi od psihološkega drugega pola. Izbira partnerja izraža našo psihološko realnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Biti ženska
Reply #3 - 30.07.2008 at 18:23:42
 
kobra wrote on 30.07.2008 at 12:10:17:
Ste kdaj razmišljale o tem, da jim moramo vrniti nazaj moško vlogo, da bomo lahko srečne? Da rabimo prebuditi ženske v sebi, da bodo naši partnerji lahko postali moški?

ten dostkrat reče, kolikor moči, toliko pravic.
nobenemu ne moreš ničesar dat.
zaduši ti svojo energijo v želji, da moškega potrdiš kot močnejšega, pa se boš počutila... zadušeno Smiley
mogoče je čas stereotipnih partnerstev pač mimo.
bit ženska/moški po moje ni vloga. je čist hormonsko pogojeno stanje telesa. zarad česar pač delamo, kar delamo. čutimo, kar čutimo. si želimo, kar si želimo. če zgolj izražaš sebe tako kot si, je po moje čist dovolj. ker itak si, kar si. ženska. kako se boš kot taka predstavla je pa druga stvar. v okviru ženskosti lahko prevzameš en kup različnih vlog, od matere tereze do salome. si imela kak tip ženskosti posebej v mislih?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Biti ženska
Reply #4 - 30.07.2008 at 19:26:41
 
kobra wrote on 30.07.2008 at 12:10:17:
Zanima me, kako se soočate s tem vprašanjem?
Imate kak dober nasvet za ostale?

Niso vsi Hamleti, eni so recimo tudi Macbethi. In tudi Ofelija in Lady Macbeth nimata ravno podobnih pričakovanj, niti delovanja.
Ženskost in moškost je lahko tudi redukcija na najmanjši skupni imenovalec, s katerim pa bo le malokdo zadovoljen. Nad tem skupnim imenovalcem pa obstaja velika izbira iger, komedij, tragedij, dram, monodram (dramaqueens, ack, fej  Grin), vlog, pričakovanj.
Zato je po mojem bolj pomembno "biti ti", kot pa "biti ženska" ali "biti moški".

Da ni vedno lahko in vsakemu dano enostavno najti v vseh pogledih ustreznega partnerja, ni nič posebno novega, da lahko prehudi kompromisi pripeljejo do tihega trpljenja, ali hitrega konca, tudi ne.

Tretji del tvojega spraševanja pa je po mojem uskladit svojo seksualnost s svojimi siceršnjimi pogledi in potrebami. Včasih ugotovimo, da to ne gre najbolje skupaj, drugič spet gre, skratka tudi tukaj velja tisto o kompromisih.

Kako se s tem spopadamo? Kakor se najbolje znamo (torej pogosto s precejšnjimi težavami). Vojne zgodbice pa si navadno raje pripovedujemo v ožjem krogu oz. na 4 oči. No, tudi forumska anonimnost pomaga, dokler traja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Biti ženska
Reply #5 - 30.07.2008 at 22:02:56
 
kobra wrote on 30.07.2008 at 12:10:17:
Pozdravljeni!

Želim vas vprašati za mnenja in izkušnje na temo vloga ženske v današnjem "svetu". Pogosto namereč slišimo in razpravljamo o tem, kako je lahko partnerska vez med žensko in moškim uspešna le, če vsak odigra svoj del vloge: ob pravem moškem je ženska lahko ženska in ob pravi ženski lahko moški zaživi svojo moško vlogo.

Dejstvo je, da smo ženske močnejša in manj obladljiva bitja in da so nas zatirali v zgodovini prav zaradi strahu nad to močjo.

Dejstvo je tudi, da smo si izborile z emancipacijo del moči nazaj.

Pa smo vsi skupaj zdaj zadovoljni?

Ženske tarnamo, da ni več pravih moških... Ugotavljamo, da so izgubljeni v tem novem svetu, v teh novih vlogah, ne vedo več, ali bi rade, da nam odpirajo vrata, ali jih potrebujemo še za kaj drugega kot osemenjevanje? Same osvajamo, same začenjamo s spolnim odnosom, v službah zasedamo vodilna delovna mesta... Hkrati pa si želimo princev na belih konjih, ki nas bodo nosili po rokah, nam nudili varnost in nas branili pred celim svetom, predvsem pa pred nami samimi...

Ste kdaj razmišljale o tem, da jim moramo vrniti nazaj moško vlogo, da bomo lahko srečne? Da rabimo prebuditi ženske v sebi, da bodo naši partnerji lahko postali moški?

Zanima me, kako se soočate s tem vprašanjem?
Imate kak dober nasvet za ostale?

Čudovit dan vsem!


Moškim nihče več trenutno ne more vrniti njihove po naravni zakon itosti izgubljene vloge. Moška energija je realizirana energija (Sonce) zadnjih 14000 let je bilo glavno moško gravitacijsko polje -vse se je vrtelo okrog moških.Skozi to 14000 letno dobo je ženska akumulirana energija (Mesec) povečevala svoj gravitacijski vlek od p'rejete realizirane moške energije. Moški danes dokazano več ne more zadovoljiti ženske energije ker se njihovo gravitacijsko polje(glava družine) prenaša na ženski gravitacijski vlek. V resnici se ženske upravičeno pritožujejo nad moško izgubljenostjo. Malo je danes moških,ki bi si upali priznati to naravno dejstvo. Vzrok vse več isto spolno usmerjenih in izgubljenih moških. Ja res je, pravih moških ni več. Sam sem moški in mi ni težko priznati to naravno dejstvo.Moška potenca je samo v povojnem obdobju padla za cca.50%.Torej so moški samo v  zadnih pedesetih 60 letih izgubili polovico svoje moškosti-energije. Ja sam vidim veliko nesrečnih in nepšotešenih žensk-moški ovni so fuč drage dame. Narava nas na nekaj opozarja in hkrati tudi sporoča,da je nova doba matrijarhata tu.Ampak drage dame lahko pride čas,ko ne boste več čaščene kot matere,ampak popolnoma drugače. To skrivnost bom odkril,ko bo čas zanjo.

Lp Alojz Smiley Shocked Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Biti ženska
Reply #6 - 30.07.2008 at 22:55:57
 

kobra wrote on 30.07.2008 at 12:10:17:
.. ali jih potrebujemo še za kaj drugega kot osemenjevanje?

Ja, bojda še za travo kosit in konzerve odpirat...  Cool

kobra wrote on 30.07.2008 at 12:10:17:
Ste kdaj razmišljale o tem, da jim moramo vrniti nazaj moško vlogo, da bomo lahko srečne?

Ne.

kobra wrote on 30.07.2008 at 12:10:17:
... da bomo lahko srečne?

Ugh...
Ekola, par retoričnih:
Če bom na drugega/druge čakala, da mi bo(do) mojo srečo dostavil(i), bom zaprmej še dolg čakala...
Če bom od drugega/druge pričakovala, da bo vir moje sreče, bom vedno bolj nesrečna, zagrenjena...

kobra wrote on 30.07.2008 at 12:10:17:
Imate kak dober nasvet za ostale?

Ma, tolk enih stereotipov, pa tvojih "dejstev" si nanizala, da se mi jih tut secirat ne da. Z nasveti je pa itak križ.

Se mi zdi plodno, ko se manj ukvarjamo z "moški" vs. "ženske" in kombinacijami na to temo, pa več s sabo in s svojimi (z našimi) odzivi...

Ma, si bom enga Glorie Steinem sposodla:

"There are many more people trying to meet the right person than to become the right person."

Pa sama tega ne berem skozi perspektivo "princev na belem konju in princesk", temveč na moč široko, v bistvu zajemajoče prav vse moje/naše odnose, ne le (kvazi) partnerskih...

Lepo bodi(te),
ARS

PS: Izredno zanimivo, tale intervju z BMZjem, pa tile frdamani pesticidi...  Wink
http://www.mladina.si/tednik/200829/bostjan_m__zupancic__sodnik_in_filozof

PS2: Sicer pa, za začetek ti mrbit pa tut tale od moje babi pride prav (prosto po spominu):
“Vsaka pokrovka ima nekje svoj lonc. / Vsak lonc ima nekje svojo pokrovko.”
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Biti ženska
Reply #7 - 31.07.2008 at 07:43:56
 
ARS wrote on 30.07.2008 at 22:55:57:
kobra wrote on 30.07.2008 at 12:10:17:
.. ali jih potrebujemo še za kaj drugega kot osemenjevanje?

Ja, bojda še za travo kosit in konzerve odpirat...  Cool

kobra wrote on 30.07.2008 at 12:10:17:
Ste kdaj razmišljale o tem, da jim moramo vrniti nazaj moško vlogo, da bomo lahko srečne?

Ne.

kobra wrote on 30.07.2008 at 12:10:17:
... da bomo lahko srečne?

Ugh...
Ekola, par retoričnih:
Če bom na drugega/druge čakala, da mi bo(do) mojo srečo dostavil(i), bom zaprmej še dolg čakala...
Če bom od drugega/druge pričakovala, da bo vir moje sreče, bom vedno bolj nesrečna, zagrenjena...

kobra wrote on 30.07.2008 at 12:10:17:
Imate kak dober nasvet za ostale?

Ma, tolk enih stereotipov, pa tvojih "dejstev" si nanizala, da se mi jih tut secirat ne da. Z nasveti je pa itak križ.

Se mi zdi plodno, ko se manj ukvarjamo z "moški" vs. "ženske" in kombinacijami na to temo, pa več s sabo in s svojimi (z našimi) odzivi...

Ma, si bom enga Glorie Steinem sposodla:

"There are many more people trying to meet the right person than to become the right person."

Pa sama tega ne berem skozi perspektivo "princev na belem konju in princesk", temveč na moč široko, v bistvu zajemajoče prav vse moje/naše odnose, ne le (kvazi) partnerskih...

Lepo bodi(te),
ARS

PS: Izredno zanimivo, tale intervju z BMZjem, pa tile frdamani pesticidi...  Wink
http://www.mladina.si/tednik/200829/bostjan_m__zupancic__sodnik_in_filozof

PS2: Sicer pa, za začetek ti mrbit pa tut tale od moje babi pride prav (prosto po spominu):
“Vsaka pokrovka ima nekje svoj lonc. / Vsak lonc ima nekje svojo pokrovko.”


To se pa tako dobro bere  Smiley  Cheesy.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Biti ženska
Reply #8 - 31.07.2008 at 07:50:35
 
Alojz in Sandib wrote on 30.07.2008 at 22:02:56:

Ja sam vidim veliko nesrečnih in nepšotešenih žensk-moški ovni so fuč drage dame.

Lp Alojz Smiley Shocked Cool


Aja, pa kje jih ti vidiš Smiley? A ti to iz lastnih izkušenj  Smiley? Prav predstavljam si, pred recimo 100 leti, kako so naše prababice lahko tarnale o svoji nepotešenosti. Verjetno so se lahko župniku potožile, da jih mož v postelji ne zadovolji, kot je treba? Pa kako so se gayi in lezbijke pred 100 leti lahko na široko razpričali o svoji spolni usmerjenosti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Biti ženska
Reply #9 - 31.07.2008 at 08:39:10
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 30.07.2008 at 22:02:56:

Ja sam vidim veliko nesrečnih in nepšotešenih žensk-moški ovni so fuč drage dame.

Lp Alojz Smiley Shocked Cool


Aja, pa kje jih ti vidiš Smiley? A ti to iz lastnih izkušenj  Smiley? Prav predstavljam si, pred recimo 100 leti, kako so naše prababice lahko tarnale o svoji nepotešenosti. Verjetno so se lahko župniku potožile, da jih mož v postelji ne zadovolji, kot je treba? Pa kako so se gayi in lezbijke pred 100 leti lahko na široko razpričali o svoji spolni usmerjenosti?


Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Biti ženska
Reply #10 - 31.07.2008 at 09:36:28
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 30.07.2008 at 22:02:56:

Ja sam vidim veliko nesrečnih in nepšotešenih žensk-moški ovni so fuč drage dame.

Lp Alojz Smiley Shocked Cool


Aja, pa kje jih ti vidiš Smiley? A ti to iz lastnih izkušenj  Smiley? Prav predstavljam si, pred recimo 100 leti, kako so naše prababice lahko tarnale o svoji nepotešenosti. Verjetno so se lahko župniku potožile, da jih mož v postelji ne zadovolji, kot je treba? Pa kako so se gayi in lezbijke pred 100 leti lahko na široko razpričali o svoji spolni usmerjenosti? pogovor z  ženskami


plesnamesecu

Ja iz lastnih izkušenj. Iz lastnih pogovorov z ženskami.Nepotešenost ni mišljena zgolj fizično,razen če tebi frli samo to po glavi. Ti  pa lepo iztrgaš  zadevo iz mojega posta, ker drugače ne znaš komunicirati.
Kar se tiče  geyev in lezbijk je pa vse povezano z EM valovanjem,ki zadnjih 14000 let malo pomaga našemu razvoju oz. odločilno vplivajo na naš svetlejši in bol toleranten odnos nasploh do življenja. Kapitalizem pa to zadevo lepo počasi na drugi strani ruši. Ti lahko govoriš karkoli (tvoja pravica) naši odnosi predvsem partnerski so v krizi in to zaradi že opisane naravne zakonitosti,ki moškim dobesedno jemlje njihovo življenjsko potenco .Ni mišljeno zgolj fizično ampak tudi mentalno!! Zdaj pa prosim tvoj protiargument ne zgolj neko samovšečno nakladanje.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Biti ženska
Reply #11 - 31.07.2008 at 10:39:44
 
Sam moram rečt, da so mi ti problemi kar malo nerealno neresni. Ker kdaj pa so obstajali pravi moški? V srednjem veku ko so se na veliko klali in zažigali "čarovnice"? Ali v antičnem svetu, ko so se tudi klali na veliko v Grčiji pa še malo ritopikarstvo zganjali? Ali v času med obema vojnama, in času imperializma? Jej, jej, drage dame, "pravih" moških sploh nikoli ni bilo, to je po meni nek skrivenčen pogled na preteklost, bili so barbari in neotesanci in težko-metalni frajerji - če to hočete, drage dame, so zapori še zelo polni dotičnih osebkov, katerim testosteron že skozi ušesa uhaja in mislijo kakšni mačoti da so.  Shocked

Predvsem mi je zanimivo to, kako so se ženske v zadnjem času obesile na nek ego-trip, ki pravi, moški so zgubljeni, ženske pa kao ne. To je osnovna napaka. Sam vidim celotno človeštvo kot izgubljeno, izgubljeno v nekih navideznih normah in pričakovanjih in zahtevah in pogledih na svet, živeč popolnoma zgrešeno neharmonično življenje v konfliktu navznoter in navzven. Zato se mi zdi skrajno neresno, če kakšna ženska reče, da ni več pravih moških - to je samo ego-trip, ker ni "pravih" žensk in ne "pravih" moških. Ker kdo sta pravi moški in prava ženska - tiste dva, ki imata v glavi popolnoma vse razčiščeno, ki živita v harmoniji navznoter in navzven, s svetom, sabo, drugimi. In tega še nikoli na Zemlji ni bilo!!! Na Zemlji še ni bilo popolnih ljudi, zato je huda umska prevara reči, da so nekoč v preteklosti že bili pravi moški, ker jih ni bilo in pika!  Angry Cool

Alojz, govorite o potenci. Potenca je pri meni še najmanjši problem, če kateremu primankuje mu jo lahko nekaj posodim, moja dževojka bo še vedno zelo potešena in ne bo prav nič zamerila, he he.  Smiley Mogoče bo tako še bolje, ker včasih pravi da jo imam preveč, potence namreč, sam klinc, kaj pa naj z njo, hudiča!

Živeli!  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Biti ženska
Reply #12 - 31.07.2008 at 10:49:23
 
Poet

Metafizična potenca. Gravitacijski vlek ženske energije (biti) se povečuje, (znotraj sedanjega civ. vala)moška realizirana energija (polje) izgublja na moči. Takšni in drugačni. Me pa osebno zelo veseli,da imaš (fizično in umsko)potenco. Običajno se to dvoje ne izključuje.Ego-trip to negira.Veš kaj mislim! Huso je majstor,a Huso je v resnici pičkin dim!

Lp Alojz Wink Grin Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
a_hero
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 25
X
Gender: male
Re: Biti ženska
Reply #13 - 31.07.2008 at 11:05:08
 
Zanimiva mnenja.
Ženske , ki preveč  kritizirajo moške. Nimajo dobre notranje predstave o njih.Zakaj?
Očitn v domačem krogu v zakonu ni vse štimal.

Aja pa očkove punčke. Nekatere majo prevč moške energije , škodljivo. Taka ponavad ne bo pršla skup z nekim odločnim moškim z dobro integriteto.
Očitn je resvečina družbe v kurcu?

Do 18 stoletja so bli geji sestavni del družbe , jih niso obsojal.
Jung bi reku , da majo prevč ženske energije. Družina je kriva.
Če jih kdo obsoja,al ma predsodke o jih si nj Brokeback mountain pogleda.

Aja pravi moški. Se strinjam da ni divjak . Robert Bly pravi da je tak bolj podoben "zenovskem  menihu " , ki raziskuje svoje rane. Divji moški Smiley Ki živi v družbi , sam ne dovoli , da bi ga čist obrzdala
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Biti ženska
Reply #14 - 31.07.2008 at 11:16:36
 
a_hero wrote on 31.07.2008 at 11:05:08:
Zanimiva mnenja.
Ženske , ki preveč  kritizirajo moške. Nimajo dobre notranje predstave o njih.Zakaj?
Očitn v domačem krogu v zakonu ni vse štimal.

Aja pa očkove punčke. Nekatere majo prevč moške energije , škodljivo. Taka ponavad ne bo pršla skup z nekim odločnim moškim z dobro integriteto.
Očitn je resvečina družbe v kurcu?

Do 18 stoletja so bli geji sestavni del družbe , jih niso obsojal.
Jung bi reku , da majo prevč ženske energije. Družina je kriva.
Če jih kdo obsoja,al ma predsodke o jih si nj Brokeback mountain pogleda.

Aja pravi moški. Se strinjam da ni divjak . Robert Bly pravi da je tak bolj podoben "zenovskem  menihu " , ki raziskuje svoje rane. Divji moški Smiley Ki živi v družbi , sam ne dovoli , da bi ga čist obrzdala


Očitno je res večina družbe v kurcu? Undecided Roll Eyes Ni v kurcu, ampak v naravni preobrazbi.
Ja dobra primerjava 'zenovski menih' potrebuje tudi zenovsko nuno,a ne? Ni moškega brez ženske ni ženske brez moškega in ni otrok! Potem pa vse naokoli smrdi,ker nekaj narava nam telebanom sporoča!


Lp Alojz Cheesy Wink Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5