Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 13
(Read 42376 times)
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Je Andres seksist?
Reply #90 - 15.01.2004 at 20:40:55
 
Quote:
Le zakaj bi razglabljala o mojem služabništvu, kajti jaz nisem sluga nobenmu in ničemer.


Grin Grin Grin
Včasih vidim, da imava kako podobno služabništvo.
Grin Grin Grin
Ni pa niti nujno da to je.
Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Je Andres seksist?
Reply #91 - 15.01.2004 at 20:49:29
 
Quote:
In kaj če ni bilo meni namenjeno ? Kot, da s eti vedno oglasiš takrat, ko je kaj samo tebi namenjeno ?
Pa ne skačem v luft, ker sem tolko zaveden, da imam pod seboj sosedo in ni prijetno, če ti nad glavo kaj ropota od skakanja.  Cheesy Cheesy Cheesy
Le zakaj bi razglabljala o mojem služabništvu, kajti jaz nisem sluga nobenmu in ničemer.
Kako lahko pol trdiš, da imamo 2/3 svobodne volje ?
In kdo ti je povedal, da je imamo več kot si mislimo ?


Grin Grin Grin Grin Grin;D
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Je Andres seksist?
Reply #92 - 15.01.2004 at 22:50:47
 
Quote:
In kdo tukaj gori ne obsoja drugačne in kdo tukaj gori je vreden zaupanja ?
Nihče.


Oja, marsikdo je vreden zaupanja.  Smiley

Quote:
Vsi ste to, kar je Exo napisal v gornjem postu, sprogramirani ste.
Vsi ste samo sluge nekoga drugega ali nečesa drugega.


Možno je tudi to, ja, da smo vsi sprogramirani. Sem že sam pomislil na to, ko sem Matrico gledal. Drugače pa sebe ne smatram za spogramiranega. Sem po naravi spontan človek. Edino če so me sprogramirali tako, da sem spontan. Samo v tem primeru program nagaja.

Quote:
Varno okolje, varno okolje zabluzencev ali čega si mislila, vsi smo mi zabluzli, kdo pa ni ?
Da ga slišim.


Kam smo zabluzili? Če misliš svet in ljudi globalno, pol ja, smo res zabluzili. Ampak prihaja čas, ko se bomo odbluzili. Če ne mi, pa morda zanamci.

Quote:
Lahko je pisat, besedičit in tulit vekomaj v prazno, ko pa pride nekdo in drezne v to osje gnezdo se pa ose vsujejo.
In vsuli ste se.

In Exo, prav imaš, treba jih je drmljat, če ne bodo še preveč zaspali v vsej tej svoji namišljeni vsemogočnosti.

Ali kot je že bilo nekoč rečeno, namažite se s kakšnim oljem in stopite pod kakšno obcesno svetilko, da se boste svetili kot kresničke, razsvetljene kresničke.


Zopet vprašanje kdo? Koga drmat? Ali imaš občutek, da se ima kdo za vsemogočnega? Ali misliš, da se ima kdo tule gori za razsvetljenega? Povej kdo bi to lahko bil, da bomo ostali tudi vedeli.

Pa še zase naj ti povem. Iga ni razsvetljen, ni vsemogočen, nima želje, da bi se svetil kot razsvetljena kresnička. Pa tudi z oljem nisem rad namazan. Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Je Andres seksist?
Reply #93 - 15.01.2004 at 23:09:15
 
exorcist wrote on 15.01.2004 at 11:55:15:
Andres razumem, da je prostitucija najstarejša obrt in je že obstajala od pamtiveka. Ampak zame so določene stvari bolne in nemoralne in  ne boš me prepričal, da si lahko vzgled svojim fantom, če jih en dan boža ena ženska, drugič pa druga, pa še všeč jim baje je, kot si govoril. Družina je fundament, na katerem se gradi zveza, da se zgradba ne zruši, kot če bi bila zgrajena na pesku, pridejo ujme (družinske težave, preizkušnje) in hišo spodjedajo, da se na koncu zruši. Odraz grajenja na pesku so razbite družine in t.i. "kurbarija" in nesoglasje zakoncev samo škoduje otrokom, ki so glavne žrtve v razvezah. Seveda ne govorim, ker ne vem, kdo je kriv, kdo je glavni nosilec krivde za razpad družine, včasih moški, včasih ženska, pogosteje pa oba. Tujo literaturo, ki jo pripišem iz knjig ali drugih sajtov, navedem vir, vsaj v večini primerov.



Spet opletaš. Kdaj sem jaz prostitucijo omenil? Kadar govorim o seksu, govorim o seksu, kadar o poslu pa o poslu.  Tudi prostitucija je profitibilen posel, a se z njo (še) Grin ne ukvarjam.


In kar zadeva mojih otrok.  Žal te moram spet popravit. Nimam dveh sinov, sin in hčerka sta.  
Tebi nikakor ni jasno kako to onadva gledata.  Kot ati, imata tudi otroka ljudi. Ne delata razliko med belimi črnimi in rumenimi, kot ne delata nacionalno razliko.

In mimogrede.  Cel post je izključno tebi prilagojen, ker jaz se nisem ločil zaradi kurbarije. Ok?

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Je Andres seksist?
Reply #94 - 16.01.2004 at 01:15:48
 
Exo, en nasvet:

NE HODI VEC NA FORUM PIKNIKE!

zato, ker namest tistga prasca bodo tebe na kol nataknil, pa limonco ti bodo se prej porinl v usta, pa obracal te bodo k'svina dolg cajta tam na ognu, ki sicer ocisti vse tisto cesar ne pocisti...

Sicer pa si kar model, da gres takole proti orkanu jadrat.
Vsa cast. V bistvu neke vrste don Kihot varianta...


Lp
Jst - mesojedec
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Je Andres seksist?
Reply #95 - 16.01.2004 at 07:31:05
 
a_hero wrote on 16.01.2004 at 01:15:48:
Exo, en nasvet:

NE HODI VEC NA FORUM PIKNIKE!

zato, ker namest tistga prasca bodo tebe na kol nataknil, pa limonco ti bodo se prej porinl v usta, pa obracal te bodo k'svina dolg cajta tam na ognu, ki sicer ocisti vse tisto cesar ne pocisti...


Ne skrbi, noben, niti mesojedec, nima takega apetita.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lance
Ex Member




Re: Je Andres seksist?
Reply #96 - 16.01.2004 at 07:43:44
 
Ne, ne, Exo, ti kar pridi.
Saj ti zna koristiti, da poenotiš svoje stališče na forumu s tistim ''v živo''. Trenutno je med tema dvema velika razlika.

Če pa bo glavni kuhar Stojči, kot pri Igi pa se tako nimaš kaj bati, ker je to skoraj najboljše, kar se ti zna zgoditi in ti malo odpreti kakšno obzorje, ki se ga ne da fizikalno in matematično dokazati.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Je Andres seksist?
Reply #97 - 16.01.2004 at 08:05:08
 
exorcist wrote on 15.01.2004 at 19:46:59:
Ljudje smo roboti - programiranci okolja, v katerem so nas vzgajali. Nimamo svobodne volje, smo, kar so hoteli drugi narediti iz nas, da smo. Vsak deluje iz svoje podzavesti in kompleksov, da reagira pač tako, kot mu narekuje "software". Tudi ti Amstel in vsak drug na tem forumu. Mi smo produkti družbe.


Ne moreš se brez ostanka reducirat na nekoga drugega kot se ne moreš brez ostanka reducirat ne eno vektorsko rezultanto vseh drugih. Tud če na to pristajaš in to parkticiraš, je to tvoje čist osebno spoznanje, ki te induvidaualizira in si zanjga  polono odgovoren.

Maš smolo, da živiš v civilizaciji, v kateri te sklicevanje na to, da si 'sprogramiran',  ne odvezuje osebne odgovornosti. Kal te osebne odgornosti, od katere bi rad pobegnu, je vate zasadau prav  kristus, ki je boga  utelesu  in ga s tem simbolno prenesu z neba in vsadu vsakemu v srce. To ne pomen več tko kot v stari zavezi, da bog grmi  svojim pooblaščencem z neba, ti pa naprej folku,  kako in kaj naj naj kdo  dela, da ne bo izobčen in pogubljen. Človk mora od kristusa naprej  glasu v seb prisluhnt in ga spraševat, kaj je prav in narobe. Ravno to ga induvidualizira in za to mora nosit polno odgovornost, tko kot je je prevzel sam kristus s prostovoljnim križanjem. Tolk bi se pa iz lastne 'družebene programiranosti' oz. svoje verske indoktrinacije s že  lahko nauču in te odgovornsoti se  ne boš odrešu  tud z  nobenim  pobegom v znanost, ker ta govori o isti odgovornosti, samo z drugim jezikom. Pobegneš lahko samo v ideologije, ki te s svojim kolektivizmom navidezno razrešujejo bremena invidualnosti in osebne odgovornosti, samo te moram opozorit, da  vse gojijo kolektivni induvidualizem, ki se konča na  -izem,  tko da vsaj v naši civilizaciji slej ko prej mora vsak posameznik  prevzet nase odgornost za tisto, kar počne kot pripadnik tega -izma.

Una 2/3 odgovrnost, o kateri govori amstel,  se plača zmerom osebno, tak je naš civilizacijski moto ki se odraža hvalabogu tud v tem, da te npr. za najhujše zločine civilizirana družba ne obsodi več na smrt, ker ti življenja nima pravice vzet, ker je za vse, kar počneš, vendarle soodgovorna.  Če pa si ga vzmeš sam, pa je to itak tvoja osebna odločitu, čeprav  patološka in je tud za vsako  tako tvojo  odločitu soodgovorna tud  družba  enako  kot  mora priznat  svoj delež odovornosti  tud pri vsakem še tako hudem posamičnem zločinu. Samo jest se na to družbeno soodgovornost ne bi preveč zanašal, ker če pritaneš na  to, da ti bo družba  določala  tvojo induvidulanost in ne za to, da boš sam postvaljal meje njenih posegov v tvojo izvorno  induvidalnost, si že del -izmov, ki sem jih vsaj jest  osebno že dal nekaj skozi in jih nikomur ne  priporačam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Je Andres seksist?
Reply #98 - 16.01.2004 at 11:32:38
 
Amstel wrote on 15.01.2004 at 20:03:39:
Delno je to res. In kaj ima to veze s zmojim prejšnjim postom? Glede na to, da ti ostaja 2/3 svobodne volje?


Svobodne volje imamo kvečjemu 10%...

Skušam ti dopovedati, da vsi delamo pod nekakšno zunanjo prisilo, s katero skuša družba (družina) in okolje, po nekakšnem modulu vplivat, da vsi njihovi člani odreagirajo svojemu statusu (položaju) primerne vloge, s tem da delajo sebi podobne kopije, replikante in klone - to nekateri imenujejo vzgoja, čeprav bi bilo nasilje nad otroki tudi pravšnji izraz. Kdor odstopa od standardnega kalupa, npr. individualisti, jih avtomatično zaduši in zavrže. Z vzgojo se v človeka vcepi poseben kontrolni mehanizem, ki mu pravimo vest. V bistvu pa ta vest ni nič drugega kot interioriziran (ponotranjen) sistem socialnih pričakovanj in norm. Im mislim, da je ravno tukaj pri meni naredilo "kurcšlus", da me je verjetno malce pretirana prestroga vzgoja oropala lastne svojskosti in mi zategadelj vcepila kopico strahov in predsodkov do drugih, na podlagi katerih potem, kot podaljšan ud svoje družine nevede zastopam njihova stališča in mnenja, tudi tu na forumu, ki so nemalokrat krivična in na žalost že del mene. Kot da staknemo dva raznobarvna plastelinska bloka in ju zgnetemo v kroglo, kjer se jasne meje in avtomatično zabrišejo, ločnice med mano in moralnim kodeksom moje familije izginejo, postanem del njih in oni del mene Verjetno bi se temu lahko tudi reklo pranje možganov, ne vem, morda ne.

Vsi vemo, da so stare navade železna srajca. Verjetno delam in razmišljam tako, kot sem bil naučen, odzivam se na tak način, ker mi je to domače, da hodim po znanih in utečenih tirnicah, ker mi dajejo občutek varnosti. Verjetno odreagiram pač tako, ker drugače ne znam, ne znam biti drugačen, ker menim, da je tako vedenje edino pravilno, ne pa da bi užival v zbadanju in se izživljal z zaničevanjem drugih ljudi. Preprosto sem bil naučen, da je uživanje alkohola, drog in izživljanje se v vseh vrst spolnega razvrata zelo slaba stvar in da so ti "ničvredneži", ki to počnejo. Saj razumsko vem, da ni točno tako, saj to je preveč poenostavljeno in prelahko, ampak zelo me vrže iz tira, se zgražam, ko moj podzavestni moralni detektor, ki morebiti niti ni moj, ampak od moje družine, ki je integriran v moj jaz, zazna in vidi te pojave. Takoj nastopi neke vrste programček, ki uvede selekcijo, precejanje ljudi skozi rešeto - dober ali slab.  

Da to malo strnem: "Česar ne razumemo, tega se bojimo, in česar se bojimo, to napademo ali pa skušamo zbežati. Pri meni verjetno pride prej v obzir napad, nagonsko odreagiram, čeprav se trudim, da bi še pokukal izza svojega fiksnega in trdno zasidranega koordinatnega sistema in razumel različnost in pestrost drugačnih vidikov, kar pa mi očitno ne uspeva najbolje, ali pa ne znam, kako to doseči? Amstel, enako ti deluješ iz svojega koordinatnega sistema, ki ti je bil posredovan v otroštvu, tako kot meni. Vsi smo deterministični izdelki, ne pa svobodna bitja. Delamo to, kar nam narekuje podzavest, glede na to, kakšen "software" nam je bil naložen. Če hočeš svoj "software" reprogramirat in vložit drug program, moraš biti računalniški strokovnjak, kar pa je malokdo, ker je takšna naloga tako rekoč neuresničljiva.

PS: Dragi Jest, ne vem, če se midva poznava, ampak tak nisem imel namere iti več na nobeno srečanje/piknike, tak da ne bo nič z odojkom.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
;DRe: Je Andres seksist?
Reply #99 - 16.01.2004 at 11:37:26
 
uh exo...tole je pa modrost moje mame...ugotovila je, da je vzgoja vzajemen proces...

tisti recimo, ki imamo psa vemo kako nas znajo ti kosmatinci ovijati okoli svoji tačk  Grin  Grin  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Je Andres seksist?
Reply #100 - 16.01.2004 at 11:46:14
 
titud wrote on 16.01.2004 at 08:05:08:
Ne moreš se brez ostanka reducirat na nekoga drugega kot se ne moreš brez ostanka reducirat ne eno vektorsko rezultanto vseh drugih. Tud če na to pristajaš in to parkticiraš, je to tvoje čist osebno spoznanje, ki te induvidaualizira in si zanjga  polono odgovoren.

Maš smolo, da živiš v civilizaciji, v kateri te sklicevanje na to, da si 'sprogramiran',  ne odvezuje osebne odgovornosti. Kal te osebne odgornosti, od katere bi rad pobegnu, je vate zasadau prav  kristus, ki je boga  utelesu  in ga s tem simbolno prenesu z neba in vsadu vsakemu v srce. To ne pomen več tko kot v stari zavezi, da bog grmi  svojim pooblaščencem z neba, ti pa naprej folku,  kako in kaj naj naj kdo  dela, da ne bo izobčen in pogubljen. Človk mora od kristusa naprej  glasu v seb prisluhnt in ga spraševat, kaj je prav in narobe. Ravno to ga induvidualizira in za to mora nosit polno odgovornost, tko kot je je prevzel sam kristus s prostovoljnim križanjem. Tolk bi se pa iz lastne 'družebene programiranosti' oz. svoje verske indoktrinacije s že  lahko nauču in te odgovornsoti se  ne boš odrešu  tud z  nobenim  pobegom v znanost, ker ta govori o isti odgovornosti, samo z drugim jezikom. Pobegneš lahko samo v ideologije, ki te s svojim kolektivizmom navidezno razrešujejo bremena invidualnosti in osebne odgovornosti, samo te moram opozorit, da  vse gojijo kolektivni induvidualizem, ki se konča na  -izem,  tko da vsaj v naši civilizaciji slej ko prej mora vsak posameznik  prevzet nase odgornost za tisto, kar počne kot pripadnik tega -izma.

Una 2/3 odgovrnost, o kateri govori amstel,  se plača zmerom osebno, tak je naš civilizacijski moto ki se odraža hvalabogu tud v tem, da te npr. za najhujše zločine civilizirana družba ne obsodi več na smrt, ker ti življenja nima pravice vzet, ker je za vse, kar počneš, vendarle soodgovorna.  Če pa si ga vzmeš sam, pa je to itak tvoja osebna odločitu, čeprav  patološka in je tud za vsako  tako tvojo  odločitu soodgovorna tud  družba  enako  kot  mora priznat  svoj delež odovornosti  tud pri vsakem še tako hudem posamičnem zločinu. Samo jest se na to družbeno soodgovornost ne bi preveč zanašal, ker če pritaneš na  to, da ti bo družba  določala  tvojo induvidulanost in ne za to, da boš sam postvaljal meje njenih posegov v tvojo izvorno  induvidalnost, si že del -izmov, ki sem jih vsaj jest  osebno že dal nekaj skozi in jih nikomur ne  priporačam.


Slabo prebiraš strokovne knjige. Do kakšnih zaključkov so prišli psihologi in biologi? Da smo nesvobodna bitja, brez svobodne volje. Že Freud je trdil, da delujemo preko nezavednega, ki predstavlja 2/3 ali celo več naše biti, vendar se ti 2/3 ledenika, ki je pod vodo, ne dasta zavestno spreminjat, da bi vsebine preoblikovali. Tudi biologi se sklicujejo na DNK, ki ni nič drugega kot biočip sestavljen iz 4 osnovnih gradnikov, dušikovih baz, ki so zviti v dvojno vijačnico. Ti se potem združujejo po parih, sestavljajo posamezne gene, genom, kromosom itn. Deoksiribonukleinska kislina  je program. Utemlejeval si versko, ne pa znanstveno....
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Je Andres seksist?
Reply #101 - 16.01.2004 at 11:49:02
 
ok
očitno se bom mogu brez fidbeka jebat z jebo

**Ljudje smo roboti - programiranci okolja, v katerem so nas vzgajali. **
do neke mere imaš prav ... človek je robot ... ki deluje tko kot je bil vzgojen.


**Nimamo svobodne volje, smo, kar so hoteli drugi narediti iz nas, da smo. **
tuki nastane napaka.
ne glede na vzgojo, še tako trdo, obstaja zametek svobodne volje (svobode) v vsakomur.
drugi delajo iz tebe to kar delajo tja do sedmega leta ... do takrat ti 'požiraš' vzorce, tm nekje se pa nekako začneš odločat kaj boš vzel in kaj ne in tud predvsem kako boš deloval.
včasih se zgodi da vidš nekoga tm nekje, ki nardi neki, se čudiš, da zakaj on to dela, ti delaš to namreč glih kontra ... zakaj ... kako ... ker ti je bilo pa všeč kar je on delu, naredu, (rezultat tega dela mogoče) probaš to narest tud ti ... ampak je dizastr ... ti tega ne znaš, ker še vedno delaš to tko kt prej (glih narobe, čeprov probaš drugač, tko kt si vidu) ... ampak zdej se vsaj zavedaš, da se da tud drugač, da je tko drugač celo verjetno boljš, če lahko sklepaš po tem kar si vidu, zaznal s svojimi napopolnimi čutili.
da o tem, da si si u bistvu sam izbral kaj bodo drugi naredili iz tebe, sploh ne govorim.


**Vsak deluje iz svoje podzavesti in kompleksov, da reagira pač tako, kot mu narekuje "software". **
tuki nastane razlika med nami ... med nami ki trdimo da imamo višjo zavest, da se več zavedamo, kot pa nezavedamo/podzavedamo tega kar delamo, po možnosti še preden naredimo. plus tega se zavedamo svojih komplexov kot jim praviš in iščemo za njih zdravilo. niti pod razno jih ne vzamemo zdravo za gotovo, ker to niso, ker to jest nism, v tem času in prostoru sicer sm ... v svojem bistvu pak ne. jest ne.
zdej tuki nastane jeba, ki je ne bom obrazlagu ker sm jo že, bistvo pa je v podzavesti, v vsem tistem kar ni v zavesti, pa niti ne v trenutni zavesti ampak v taki zavesti da je tisto dosegljivo brez izgube energije. in zdej point te podzavesti je da v njej obstajajo vzorci kako jest neki naredim, kar znam, kar vem ipd ... ob tem delovanju pa me vedno spremljajo filingi. zdej če je vzorc 'črn' zapacan, se mi bojo ob tem delu sproščali negativni filingi, če je vzorc 'bel' (ga u bistvu ni, je samo potka - povezava) nas valjda spremljajo (lahko) dobri filingi - se sproščajo. nujno ni ... lahko filingov ni. kar je itak najboljš ... edini filing je ljubezen, ko do tam prideš.
začneš pa tam kjer si ti zdej. exo. da imaš v zavesti da si u bistvu robot. od tuki se da štartat čist nice. je pa jeba again, ker se je dobr prov hitr zavedt da u bistvu vseen nisi človk, si v tem času in prostoru eno s človekom, ga prežemaš čez in čez ... tvoja energija ga prežema ... to si ti.  

**Tudi ti Amstel in vsak drug na tem forumu. **
ne vem zakaj posplošuješ ... a mi nisi tud tega med drugim očitu ... jest sm stvar vedno vzel tko kot jo vedno vzamem ... govoriš o sebi ... tko kot vsak drug ...

**Mi smo produkti družbe.**
si kdaj pomislu da družbo soustvarjaš.



jest upam da ne boš ostal zadovoljen s tem da si robot ...


exorcist wrote on 16.01.2004 at 11:32:38:
Svobodne volje imamo kvečjemu 10%...

Skušam ti dopovedati, da vsi delamo pod nekakšno zunanjo prisilo, s katero skuša družba (družina) in okolje, po nekakšnem modulu vplivat, da vsi njihovi člani odreagirajo svojemu statusu (položaju) primerne vloge, s tem da delajo sebi podobne kopije, replikante in klone - to nekateri imenujejo vzgoja, čeprav bi bilo nasilje nad otroki tudi pravšnji izraz. Kdor odstopa od standardnega kalupa, npr. individualisti, jih avtomatično zaduši in zavrže. Z vzgojo se v človeka vcepi poseben kontrolni mehanizem, ki mu pravimo vest. V bistvu pa ta vest ni nič drugega kot interioriziran (ponotranjen) sistem socialnih pričakovanj in norm. Im mislim, da je ravno tukaj pri meni naredilo "kurcšlus", da me je verjetno malce pretirana prestroga vzgoja oropala lastne svojskosti in mi zategadelj vcepila kopico strahov in predsodkov do drugih, na podlagi katerih potem, kot podaljšan ud svoje družine nevede zastopam njihova stališča in mnenja, tudi tu na forumu, ki so nemalokrat krivična in na žalost že del mene. Kot da staknemo dva raznobarvna plastelinska bloka in ju zgnetemo v kroglo, kjer se jasne meje in avtomatično zabrišejo, ločnice med mano in moralnim kodeksom moje familije izginejo, postanem del njih in oni del mene Verjetno bi se temu lahko tudi reklo pranje možganov, ne vem, morda ne.

Vsi vemo, da so stare navade železna srajca. Verjetno delam in razmišljam tako, kot sem bil naučen, odzivam se na tak način, ker mi je to domače, da hodim po znanih in utečenih tirnicah, ker mi dajejo občutek varnosti. Verjetno odreagiram pač tako, ker drugače ne znam, ne znam biti drugačen, ker menim, da je tako vedenje edino pravilno, ne pa da bi užival v zbadanju in se izživljal z zaničevanjem drugih ljudi. Preprosto sem bil naučen, da je uživanje alkohola, drog in izživljanje se v vseh vrst spolnega razvrata zelo slaba stvar in da so ti "ničvredneži", ki to počnejo. Saj razumsko vem, da ni točno tako, saj to je preveč poenostavljeno in prelahko, ampak zelo me vrže iz tira, se zgražam, ko moj podzavestni moralni detektor, ki morebiti niti ni moj, ampak od moje družine, ki je integriran v moj jaz, zazna in vidi te pojave. Takoj nastopi neke vrste programček, ki uvede selekcijo, precejanje ljudi skozi rešeto - dober ali slab.  

Da to malo strnem: "Česar ne razumemo, tega se bojimo, in česar se bojimo, to napademo ali pa skušamo zbežati. Pri meni verjetno pride prej v obzir napad, nagonsko odreagiram, čeprav se trudim, da bi še pokukal izza svojega fiksnega in trdno zasidranega koordinatnega sistema in razumel različnost in pestrost drugačnih vidikov, kar pa mi očitno ne uspeva najbolje, ali pa ne znam, kako to doseči? Amstel, enako ti deluješ iz svojega koordinatnega sistema, ki ti je bil posredovan v otroštvu, tako kot meni. Vsi smo deterministični izdelki, ne pa svobodna bitja. Delamo to, kar nam narekuje podzavest, glede na to, kakšen "software" nam je bil naložen. Če hočeš svoj "software" reprogramirat in vložit drug program, moraš biti računalniški strokovnjak, kar pa je malokdo, ker je takšna naloga tako rekoč neuresničljiva.

PS: Dragi Jest, ne vem, če se midva poznava, ampak tak nisem imel namere iti več na nobeno srečanje/piknike, tak da ne bo nič z odojkom.


kar se mene tiče si kr lepo pogruntu reč ... to si ti ... trenutno ... u bistvu pa to sploh nisi ti ampak so u bistvu oni ...



čas je da se nehaš zgovarjat na druge in vzameš vajeti svojega življenja v svoje roke
...
lahko pa seveda ostaneš v družinskih vzorcih






ja še tole gor nad tem postom ...

skoz se ukvarjaš s fizično manifestacijo ... mi ti pa govorimo da je ona samo posledica delovanja duha ... če štekaš ... se reče ... tvoja moralna načela, niso bla najprej zapisana v dnkjih in podobnih bedastočah, ampak so se tja zapisala preko misli uma ipd ... prej na to kaj je v mislih umu ipd nisi mogu vplivat ... zdej lahko ... lahko se odločiš ... lahko greš od doma ... tm boš meu možnost sploh začet na 'trdo' pedenat vzorce ... dokler si doma jih lahko samo na mehko ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Je Andres seksist?
Reply #102 - 16.01.2004 at 12:20:07
 
exorcist wrote on 16.01.2004 at 11:32:38:
Im mislim, da je ravno tukaj pri meni naredilo "kurcšlus", da me je verjetno malce pretirana prestroga vzgoja oropala lastne svojskosti

Exo, en koscek zena zate:
http://www.cs.sfu.ca/people/ResearchStaff/jamie/personal/10_Bulls/2.html

Mogoce bos cez nekaj let uspel razumet, kaj misli recimo stojci, ce rece, da vse kar pocne, pocne iz cistega navdiha.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Je Andres seksist?
Reply #103 - 16.01.2004 at 12:29:29
 
exorcist wrote on 15.01.2004 at 19:46:59:
Ljudje smo roboti - programiranci okolja, v katerem so nas vzgajali. Nimamo svobodne volje, smo, kar so hoteli drugi narediti iz nas, da smo. Vsak deluje iz svoje podzavesti in kompleksov, da reagira pač tako, kot mu narekuje "software". Tudi ti Amstel in vsak drug na tem forumu. Mi smo produkti družbe.

VEDNO imaš svobodo izbire.
Back to top
 
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: Je Andres seksist?
Reply #104 - 16.01.2004 at 13:43:32
 
Exo vse pohvale, res dober post.

Ko se poglobimo ugotovimo, da nič ne "vemo". Ni več tako preprosto deli na to kaj je dobro in kaj slabo... Relativnost...


Želim ti lep!  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 13