Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 13
(Read 42460 times)
exorcist
Ex Member




Re: Je Andres seksist?
Reply #75 - 15.01.2004 at 13:44:47
 
Quote:
Exorcist ne strinjam se s tvojim filozofiranjem in relativiziranjem, posploševanjem, izkrivljanjem, izvijanjem, selektivnim prebiranjem, spakovanjem, ki se mi zdi po domače povedano čisto sprenevedanje in okostenela mislelnost, ki brez da bi se sploh dobro pogledala ze vnaprej ve, ali je kozarec prazen ali poln. Bodi prizemljen, konkreten, objektiven, povej, kaj hočeš, prečitaj si kakšno knjigo, poglej si kam stvari vodijo, če nameravas s tem nadaljevati, malo poslušaj, kaj ti imajo za povedat tudi starejši in modrejši ljudje, strokovnjaki, drugi alternativni viri, malo predelaj te stvari v svoji glavi, namesto da se pustiš, da drugi vplivajo nate in te nosi kot list papirja v vrtinčnem vetru, da se ti zvrti v glavi, da ne veš več, kaj je zgoraj in kaj spodaj, da vse pomešaš in zamešaš. Zdiš se mi kot človek brez hrbtenice, mlahavi, "schlappschwanz", ki ne ve kaj bi, ki se je stopil z nekim filozovskim-verskim nazorom, da se več ne zna postavit na svoje noge, zato pa raje podpiraš tuje ideje, kar ti nekdo drug pravi.
Svoj EGO si do te mere napihnil, da ne vidis nic drugega kot sebe. Zato zelo dvomim, da je to zdravo kar delaš, niti se ne dam vplivat od tebe, ker ne verjamem v to, kar govoriš...

Exorcist soglašam s tabo, ampak zakaj ne bi smel povedati svojega osebnega mišljenja in da bi raje bil tiho, vse požrl, samo da imel mir pred tabo, da bi me nehal zalit in obtozevat. Zato bom se naprej tak do tebe, kot si ti do drugih. Potrudi se bom, da bos lastno nestrpnost sprevidel in občutil na lastni koži, dokler ti to ne pride do zavesti, ce ti je ni ze Ego povsem zakril. Ne mores od nikogar pričakovar rešpekta, če pa sam norce brijes iz vseh. Torej, vse kar pocnes, se ti vraca - nisi nobena zrtev ampak protagonist, akter.

Exorcist saj ti nihce ne more ocitat slabih namenov, ampak vse to je priučeno, načitano, ne govoriš iz osebnih izkušenj, je vse kar si prebral, "kvotano" ali citirano, vzeto iz različnih knjig, ali pa od ljudi s cudnim ali napacnim razumevanjem problema, psihološka literatura tudi tebi  diši, vendar knjige in besede ne morejo nadomestit izkustva, trdne realnosti,  modrosti, ker so tudi napisane po nekih drugih izkusnjah, ki veljajo za tiste ljudi, ne pa morda za vse in morda tudi ne zate.

Exorcist Zveza je fundament na kateri se gradi druzina in ne obratno, da se zgradba ne zruši, kot če bi bila zgrajena na pesku, pridejo ujme (težave, preizkušnje) in hišo spodjedajo, da se na koncu zruši. Odraz grajenja na pesku so razbite družine in t.i. "kurbarija" in nesoglasje zakoncev samo škoduje otrokom, ki so glavne žrtve v razvezah. Seveda ne govorim, ker ne vem, kdo je kriv, kdo je glavni nosilec krivde za razpad družine, včasih moški, včasih ženska, pogosteje pa oba.


Tvoje osebno mišljenje, jaz si enako mislim za tebe, kar imaš pravico.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Je Andres seksist?
Reply #76 - 15.01.2004 at 13:58:20
 
bp-ja za precednika  Grin
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Je Andres seksist?
Reply #77 - 15.01.2004 at 14:27:21
 
exorcist wrote on 15.01.2004 at 13:37:39:
(Titud,) jaz sem pri tebi opazil, da pišeš skoraj izključno po knjigah, da si dobro informiran o psihoanalizi, poznaš Freuda in Junga, ne pa da bi pisal kaj iz sebe, iz svojih lastnih izkušenj, ampak se v celoti podrediš mmenju in vplivu "strokovnjakov", psihologov, sebe daješ v nič, kot da bi se sramoval svojega laicizma, saj uporabiš veliko terminov, kot da bi te oni šili na polni črti, zato si raje tiho, molčiš, kakšno so tvoje lastne izkušnje in razmišljanje, kot da si ne upaš izlit na papir lastnih misli, samo da ne bi izpadel neučeno. Ko ti pišeš, se mi zdi, kot da bi odprl to in to knjigo, poiskal ta in ta odstavek, stran tolko pa tolko, in voila, problem je rešen...

hecno, ko sem brala tole sem imela sam napol odprto okno in sem misla, da je to nekdo o exotu napisal in sem se čudla, kako ga je lahko tako opisal, da sem ga prav vidla v tem opisu... pol sem pa vidla, da je pisal exo o titudu.

Sam opisal si pa sebe, exo. Če se ne bi tolk zaprl pred dojemanjem, bi se lahko od sebe največ o sebi naučil.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Je Andres seksist?
Reply #78 - 15.01.2004 at 14:28:45
 
m wrote on 15.01.2004 at 13:58:20:
bp-ja za precednika  Grin

...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
kr_eden
Ex Member




Re: Je Andres seksist?
Reply #79 - 15.01.2004 at 14:51:58
 
Urnk vas daje  Cheesy Cheesy Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Je Andres seksist?
Reply #80 - 15.01.2004 at 15:36:34
 
m wrote on 15.01.2004 at 13:58:20:
bp-ja za precednika  Grin

NOJNU ...


čakam ... odgovore ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Je Andres seksist?
Reply #81 - 15.01.2004 at 15:53:48
 
Devi wrote on 15.01.2004 at 14:27:21:
hecno, ko sem brala tole sem imela sam napol odprto okno in sem misla, da je to nekdo o exotu napisal in sem se čudla, kako ga je lahko tako opisal, da sem ga prav vidla v tem opisu... pol sem pa vidla, da je pisal exo o titudu.

Sam opisal si pa sebe, exo. Če se ne bi tolk zaprl pred dojemanjem, bi se lahko od sebe največ o sebi naučil.


Sem tud sam opazu, da eksota  'tiduovski' stil precej fasciniral in da se je začel z njim poistovečat. Zdej al je to delal hote, da bi  sam nase usmeru del pozornosti, ki je sicer ravno zarad omenjenega stila pisanja  namenjena titudu, al pa  iz kašnega drugega razloga, jest o tem ne morem sodit. Lahko kvečjemu ocenjujem, da opisan stil (ki ga je ekso kar se da natančno preštudiral), ni dsegu zaželjenga cilja, tko kot ga ni dosegu njegov poskus oponašnja gapetovega foruma v celot. Nekaj bistvenga mu zmeraj sfali in to je točno to, kar on očita nama : odsotnost avtentične izkušnje. Ne bom zdej kot en starc solil ekostu pameti, kaj vse mora še v življenju izkusit, da bo lahko  tud knjige jemal kot del lastne/avtentične izkušnje in jih zarad tega lahko kolkrtolk verodostjno citiral. Do izkušnje lastne (ne)verostojnosti mora itak sam prit, magari  prek tega, da njegovi citati magari istih avtorjev, kot jih citram jest,  ne naletijo na odmev, ki bi si ga on želu. Jest mu bom tle s svojimi citsti še naprej zvesto služu dokler bo treba, tko kot mu služte vsi drugi, od katerih je ekso naštudiral slog komuniciranja z namenom, da vam odškrtne del pozornosti zase. Ekso bo morda na tak način le prišel do lastne  avtentične izkušnje,   saj si je prav ekso ravno na tak način razvil eno dost razpoznavno in verodostojno induvidualost, s katero bogati vse nas.
     
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Je Andres seksist?
Reply #82 - 15.01.2004 at 16:59:30
 
pomoje bo težko pršu do kakšne izkušnje ... se premal vase poglablja in preveč v druge ... imho
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Je Andres seksist?
Reply #83 - 15.01.2004 at 19:35:01
 
soncnica wrote on 15.01.2004 at 09:14:25:
Drži se svojih načel, če se ti zdi tako prav. Vendar moraš dati svobodo tudi drugim.

Bodi tak kot si (po mojem mnenju imaš ok prepričanja), vendar pusti tudi drugim, da so taki kot so.
Moraš vedeti, da ima vsak svojo zgodbo in svoje razloge, ki jih ti ne razumeš.
Največ narediš za druge, če pomagaš sebi. Namesto, da ljudi obtožuješ, poskusi razumeti.


Dobro si to povedala.
Zagovarjanje tega, v kar verjameš, je super ok.

exorcist wrote on 15.01.2004 at 11:55:15:
Sončnica soglašam s tabo, ampak zakaj ne bi smel povedati svojega osebnega mišljenja in da bi raje bil tiho, vse požrl, samo da bi soglašal z drugimi - kolektivom, samo zaradi tega, da ne bi utrpel nestrpnosti, ki jo morda sam vršim nad drugimi, tudi drugih Gape kompanjoni so taki do mene, kot sem jaz do njih. Nisem samo jaz nestrpen, ampak to nestrpnost občutim na lastni koži, ko se ne strinjam s "kolektivno zavestjo" hunte, me izključijo. Nisem samo jaz nestrpen, ampak se tudi drugi norčujejo iz mene in se posmehujejo iz mojega za njih "ultrakonzervativnega", zastarelega in župniškega pridiganja? Ne morejo od mene pričakova rešpekta, če pa sami norce brijejo iz mene. Torej, nisem samo jaz glavni akter - protagonist, ampak to počnejo tudi ostali, tak da sem tudi žrtev. Kot žrtev, pa se imam pravico braniti.


Exo, sedaj žanješ kar si sejal.
Tu se nanašm predvsem na tvoje provokacije, ki si jih izvajal tu, ali zaradi dolgega časa, zaradi zabave, ali nezadovoljstva, ali....

Sem ti enkrat povedala, da ne moreš priti v neko sobo polno ljudi, zakričati "Vi vsi ste bebci" in pričakovati, da bodo drugi s tabo prijazni.

Tako, da naj ti bo jasno, da si ti tisti, ki si prišel z določeno naravnanostjo sem na ta forum.

Ne bom na dolgo govorila o tem, da si si zapravil možnost, da bi ti ljudje zaupali!!!!!!! Undecided

Exo, daješ vtis človeka, ki mu ni dobro zaupati, že zato ker:
- izrablja, kar ve
- obsoja drugačne.

Si kdja pomislil, da ravno ti, ki ljudem ne zaupaš, boš kdaj deležen nezaupanja?
(pa ne zato, ker poveš, kar msiliš, da se ne boš izmuznil tule kaj)

Sedaj, pa pogledam še malce mimo tega tvojega govoričenja marsikje.
In veš kaj vidim?
Vidim, da ti je pomembno, da si ustvariš varno okolje. Da bi si rad prizanesel s trpljenjem. Da bi se rad izognil manipulacijam, zgrešeni poti itd.

Lahko razumem, da ti je pomembno zagovarjati svoja stališča. Samo dobro je, da vidiš, da v svojih stališčih nisi ravno stabilen, ker drugače bi te ne metali s tira vsi, ki so drugačni od tebe.
S tem, da verjemi, da vidiš druge ljudi bolj drugačne od sebe, kot so v resnici.

Ne vem, aseptičnega okolja, kot je bilo v maternici pač ne boš več doživel. Sprijazni se s tem.
Da pa ni na svetu več čistih in dobrih ljudi, pa se hudo motiš.
S tem, da si verjetno razočaran, da jih ne vidiš več niti v  določenih okoljih (verskih?), ki so zate morda apriori bili nekoč varni.



Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Je Andres seksist?
Reply #84 - 15.01.2004 at 19:46:59
 
Ljudje smo roboti - programiranci okolja, v katerem so nas vzgajali. Nimamo svobodne volje, smo, kar so hoteli drugi narediti iz nas, da smo. Vsak deluje iz svoje podzavesti in kompleksov, da reagira pač tako, kot mu narekuje "software". Tudi ti Amstel in vsak drug na tem forumu. Mi smo produkti družbe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kr_eden
Ex Member




Re: Je Andres seksist?
Reply #85 - 15.01.2004 at 20:02:40
 
Amstel ! In kdo tukaj gori ne obsoja drugačne in kdo tukaj gori je vreden zaupanja ?
Nihče.
Vsi ste to, kar je Exo napisal v gornjem postu, sprogramirani ste.
Vsi ste samo sluge nekoga drugega ali nečesa drugega.


Varno okolje, varno okolje zabluzencev ali čega si mislila, vsi smo mi zabluzli, kdo pa ni ?
Da ga slišim.

Lahko je pisat, besedičit in tulit vekomaj v prazno, ko pa pride nekdo in drezne v to osje gnezdo se pa ose vsujejo.
In vsuli ste se.

In Exo, prav imaš, treba jih je drmljat, če ne bodo še preveč zaspali v vsej tej svoji namišljeni vsemogočnosti.

Ali kot je že bilo nekoč rečeno, namažite se s kakšnim oljem in stopite pod kakšno obcesno svetilko, da se boste svetili kot kresničke, razsvetljene kresničke.

LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Je Andres seksist?
Reply #86 - 15.01.2004 at 20:03:39
 
exorcist wrote on 15.01.2004 at 19:46:59:
Ljudje smo roboti - programiranci okolja, v katerem so nas vzgajali. Nimamo svobodne volje, smo, kar so hoteli drugi narediti iz nas, da smo. Vsak deluje iz svoje podzavesti in kompleksov, da reagira pač tako, kot mu narekuje "software". Tudi ti Amstel in vsak drug na tem forumu. Mi smo produkti družbe.



Delno je to res. In kaj ima to veze s zmojim prejšnjim postom? Glede na to, da ti ostaja 2/3 svobodne volje?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
kr_eden
Ex Member




Re: Je Andres seksist?
Reply #87 - 15.01.2004 at 20:06:43
 
Amstel wrote on 15.01.2004 at 20:03:39:
Delno je to res. In kaj ima to veze s zmojim prejšnjim postom? Glede na to, da ti ostaja 2/3 svobodne volje?


In kako si to izračunala ?
Pa glih 2/3 svobodne volje ?
Je to matematično dokazano ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Je Andres seksist?
Reply #88 - 15.01.2004 at 20:07:53
 
Quote:
Amstel ! In kdo tukaj gori ne obsoja drugačne in kdo tukaj gori je vreden zaupanja ?
Nihče.
Vsi ste to, kar je Exo napisal v gornjem postu, sprogramirani ste.
Vsi ste samo sluge nekoga drugega ali nečesa drugega.



Meni odgovarjaš na to, kar sem pisala Exu. Ni bilo tebi namenjeno. Tako, da ne rabiš spet v luft skakat.

Sluga koga in česa si ti, pa ne bom razglabljala.

Glede 2/3... nisem izračunala. Hočem povedati, da imamo več svobodne volje, kot si mislimo. A vendar ne v vsem, saj smo omejeni v marsičem. Biološka danost, recimo.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
kr_eden
Ex Member




Re: Je Andres seksist?
Reply #89 - 15.01.2004 at 20:18:15
 
Amstel wrote on 15.01.2004 at 20:07:53:
Meni odgovarjaš na to, kar sem pisala Exu. Ni bilo tebi namenjeno. Tako, da ne rabiš spet v luft skakat.

Sluga koga in česa si ti, pa ne bom razglabljala.

Glede 2/3... nisem izračunala. Hočem povedati, da imamo več svobodne volje, kot si mislimo. A vendar ne v vsem, saj smo omejeni v marsičem. Biološka danost, recimo.


In kaj če ni bilo meni namenjeno ? Kot, da s eti vedno oglasiš takrat, ko je kaj samo tebi namenjeno ?
Pa ne skačem v luft, ker sem tolko zaveden, da imam pod seboj sosedo in ni prijetno, če ti nad glavo kaj ropota od skakanja.  Cheesy Cheesy Cheesy
Le zakaj bi razglabljala o mojem služabništvu, kajti jaz nisem sluga nobenmu in ničemer.
Kako lahko pol trdiš, da imamo 2/3 svobodne volje ?
In kdo ti je povedal, da je imamo več kot si mislimo ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 13