Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 13
(Read 42402 times)
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: Je Andres seksist?
Reply #60 - 15.01.2004 at 09:14:25
 
Exo jaz te dobro razumem. Tudi jaz sem bila tako vzgojena. Imam ista prepričanja glede seksa, alkohola... To je ok! Drži se svojih načel, če se ti zdi tako prav. Vendar moraš dati svobodo tudi drugim. Jaz sem tudi tako razmišljala, vendar to ne gre. S tem narediš samo slabo. S tem širiš negativno energijo in nestrpnost. Bodi tak kot si (po mojem mnenju imaš ok prepričanja), vendar pusti tudi drugim, da so taki kot so.
Moraš vedeti, da ima vsak svojo zgodbo in svoje razloge, ki jih ti ne razumeš.
Največ narediš za druge, če pomagaš sebi. Namesto, da ljudi obtožuješ, poskusi razumeti. Sočutje, ljubezen, potrpljenje... Dalajlama, Osho... Poskusi prebrati. Imajo podobna prepričanja.

Veliko sreče!  


Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Je Andres seksist?
Reply #61 - 15.01.2004 at 10:42:40
 
Bi se  pridružu sončnici in dodal še eno spoznanje, ki nam po moje nobenmu ne bi škodlo, če bi ga upošteval.

Načel se je težko držat  in jih izavjat pri seb, če jih ne pripoznaš kot univerzalne. Njihove univerzlnosti pa ne moreš pripoznat, če hkrat ne upoštevaš univerzalnega načela, da ne delaš drugemu  tistege, kar nočeš, da  bi ta  drugi delal tebi. Tko da predpogoj univerzalnosti tvojih načel ni to, da moramo  vsi počnet tisto, v kar si ti prepričan, da moraš sam  počet, ampak v tem, da kljub temu, da ti počneš, kar misiliš da moraš počet, dopuščaš drugemu,  da počne tisto, kar on misli,  da mora počet.   Tongue Smiley Wink      
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Je Andres seksist?
Reply #62 - 15.01.2004 at 10:54:24
 
titud wrote on 15.01.2004 at 10:42:40:
ampak v tem, da kljub temu, da ti počneš, kar misiliš da moraš počet, dopuščaš drugemu,  da počne tisto, kar on misli,  da mora počet.   Tongue Smiley Wink      


Se ne strinjam. Če nekdo s svojim početjem meni osebno na kakršen koli način škodi (materialno, čustveno, ...) imam vso pravico, da se iz tega odnosa umaknem ali pa da to početje, če je to možno, preprečim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Je Andres seksist?
Reply #63 - 15.01.2004 at 10:57:54
 
titud wrote on 15.01.2004 at 10:42:40:
Tko da predpogoj univerzalnosti tvojih načel ni to, da moramo  vsi počnet tisto, v kar si ti prepričan, da moraš sam  počet, ampak v tem, da kljub temu, da ti počneš, kar misiliš da moraš počet, dopuščaš drugemu,  da počne tisto, kar on misli,  da mora počet.

to si dobr povedu. sam kaj k je tezko to v praksi dosezt.

ljubezen ne pozna prisile, torej moras vsakmu dopustit svobodno voljo, da dela tko al pa drgac. po drugi strani pa mors bit tok pogumen, da delas svoje pa tud ce nben drug tega ne dela.

prepricujes oz. druge ucis lahko predvsem le z lastnim zgledom in ne tolk z logiko, knjigami, kvantiteto sledilcev, besed "avtoritet" itd. ce je kdo inspiriran da ti sledi si vesel, ce pa ne pa tud prav.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Je Andres seksist?
Reply #64 - 15.01.2004 at 11:13:54
 
lola wrote on 15.01.2004 at 10:54:24:
Se ne strinjam. Če nekdo s svojim početjem meni osebno na kakršen koli način škodi (materialno, čustveno, ...) imam vso pravico, da se iz tega odnosa umaknem ali pa da to početje, če je to možno, preprečim.


Bom skušal razložit, da načelo, ki sem ga opisal, ni v nasprotju s tem, kar si napisala in s čimer se strinjam.

Če nekdo, ki dela po svojih načelih, to dela na način, da mi onemogoča delat po mojih načelih, se imam seveda pred takim početjem vso pravico  zaščitit, ampak samo na način, da mu proti njegovi volji ne vsiljujem svojih načel, ker moja načela morajo delovat po istem univerzalnem zakonu, torej da temu drugemu ne delam nečesa, kar nočem da  bi on delal meni. Tko da mu početje ne  preprečim po načelu 'zob za zob' ampak po načelu, da mu dam vedet, da on sam deluje v nasprotju z univerzalnostjo svojih lastnih  naćel, če mi jih mora vsiljevat proti moji volji, da bi veljala tud zanjga. Dam mu pa seveda lahko to vedet na so in en način, tle mam vso svobodo,  od prekinitve vsake komunikacije do neskončnih razprav v stilu tega  topika.        
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Je Andres seksist?
Reply #65 - 15.01.2004 at 11:24:37
 
Quote:
to si dobr povedu. sam kaj k je tezko to v praksi dosezt.

ljubezen ne pozna prisile, torej moras vsakmu dopustit svobodno voljo, da dela tko al pa drgac. po drugi strani pa mors bit tok pogumen, da delas svoje pa tud ce nben drug tega ne dela.

prepricujes oz. druge ucis lahko predvsem le z lastnim zgledom in ne tolk z logiko, knjigami, kvantiteto sledilcev, besed "avtoritet" itd. ce je kdo inspiriran da ti sledi si vesel, ce pa ne pa tud prav.


Ne rabiš se  trudit bit drugim v vzgled. Načelo univerzalnosti se itak širi samo po seb. Če ti ga uspe osvojit, se ti s tem le odpre/izčisti le možnost za delovanje po lastnih načelih, ki jih na srečo ne moreš prenest niti z zgeldom niti kako drgač na drugega.  Tle  ni zgledov pa bližnjic, ta pretanjen  posluh za razmerje med induvidulnostjio in univerzalnostjo mora odkrit pa razvit vsak sam.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Je Andres seksist?
Reply #66 - 15.01.2004 at 11:50:57
 
titud wrote on 15.01.2004 at 11:24:37:
Ne rabiš se  trudit bit drugim v vzgled.

ne rabis se, lahko pa se... iz socutja.

Quote:
Načelo univerzalnosti se itak širi samo po seb. Če ti ga uspe osvojit, se ti s tem le odpre/izčisti le možnost za delovanje po lastnih načelih, ki jih na srečo ne moreš prenest niti z zgeldom niti kako drgač na drugega.

seveda lahko... ce se tudi un prostovoljno strinja s tem. ce ma nekdo vodo jo lahko da drugemu ce mu on nastavi svoj kozarc. ce pa nekdo nima vode pa tud drugemu nbeno moljenje kozarca ne pomaga.

Quote:
Tle  ni zgledov pa bližnjic, ta pretanjen  posluh za razmerje med induvidulnostjio in univerzalnostjo mora odkrit pa razvit vsak sam.

izkljucno sam nemogoce. uspesno razmerje zahteva dva, ki se zdruzita v eno a hkrati ostajata individuma.

ker ce obstaja individualnost in tudi univerzalnost pol izkljucno individual sam ne more met razmerja z univerzalnostjo. ce pa univerzalnosti ni, pol tud individualnost nima smisla. pol nbenga ni. ampak ker ocitmo smo, ta verzija odpade. ce pa pravis da sta si individualnost in univerzalnost enaka v vseh pogledih bos pa naletel na velik tezav. ampak tud te so v dolocenih okoliscinah koristne.

dosezt harmonicen odnos/razmerje med yin-om in yang-om v nasem pogojenem stanju ne mormo dosezt sami  brez pomoci osvobojenga. ampak res je pa to, da poskusamo in poskusamo sam na konc ce smo iskreni opazmo in priznamo svojo nezmoznost. v tistem stanju pride pomoc... in ce smo jo pripravljeni sprejet bomo ugotovil postopoma njeno vrednost in nesmiselnost prejsnega umetno-ponosnega obnasanja. v drugem primeru pa stalno naletavat na en in isti vzorc v raznoraznih preoblekah.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Je Andres seksist?
Reply #67 - 15.01.2004 at 11:55:15
 
Gape ne strinjam se s tvojim filozofiranjem in relativiziranjem, posploševanjem, mencanjem, neodločnostjo, ki se mi zdi po domače povedano čisto nakladanje in newagerska miselnost, ki se sprašuje, ali je kozarec na pol prazen ali napol poln. Bodi prizemljen, konkreten, objektiven, povej, kaj hočeš, prečitaj si kakšno knjigo, poglej si kam stvari vodijo, če to prakticiraš, malo poslušaj, kaj ti imajo za povedat tudi starejši in modrejši ljudje, strokovnjaki, drugi alternativni viri, malo predelaj te stvari v svoji glavi, namesto da se pustiš, da drugi vplivajo nate in te nosi kot list papirja v vrtinčnem vetru, da se ti zvrti v glavi, da ne veš več, kaj je zgoraj in kaj spodaj, da vse pomešaš in zamešaš. Zdiš se mi kot človek brez hrbtenice, mlahavi, "schlappschwanz", ki ne ve kaj bi, ki se je stopil z nekim filozovskim-verskim nazorom, da se več ne zna postavit na svoje noge, zato pa raje podpiraš tuje ideje, kar ti nekdo drug pravi. Tak mi prideš naprej, kot da bi zabrisal meje med svojo individualnostjo in okolico (new-age logiko) => deperezonificral. Imaš neke utopične ideje, kot so jih imeli komunisti od 1.sv. voje naprej, ki se ne dajo realizirat, so samo sanje in klanfanje s kančkom vere. Svoj EGO si do te mere potlačil, da si "nič". Zato zelo dvomim, da je to zdravo kar delaš, niti se ne dam vplivat od tebe, ker ne verjamem v to, kar govoriš...

Sončnica soglašam s tabo, ampak zakaj ne bi smel povedati svojega osebnega mišljenja in da bi raje bil tiho, vse požrl, samo da bi soglašal z drugimi - kolektivom, samo zaradi tega, da ne bi utrpel nestrpnosti, ki jo morda sam vršim nad drugimi, tudi drugih Gape kompanjoni so taki do mene, kot sem jaz do njih. Nisem samo jaz nestrpen, ampak to nestrpnost občutim na lastni koži, ko se ne strinjam s "kolektivno zavestjo" hunte, me izključijo. Nisem samo jaz nestrpen, ampak se tudi drugi norčujejo iz mene in se posmehujejo iz mojega za njih "ultrakonzervativnega", zastarelega in župniškega pridiganja? Ne morejo od mene pričakova rešpekta, če pa sami norce brijejo iz mene. Torej, nisem samo jaz glavni akter - protagonist, ampak to počnejo tudi ostali, tak da sem tudi žrtev. Kot žrtev, pa se imam pravico braniti.

Titud nisi nič slabega povedal, ampak vse to je priučeno, načitano, ne govoriš iz osebnih izkušenj, je vse kar si prebral, "kvotano" ali citirano, vzeto iz različnih knjig, strokovnega čtiva, predvsem psihološka literatura ti diši, vendar knjige ne morejo nadomestit izkustva, trdne realnosti, izkušenj starejših ljudi, modrosti, ker so tudi napisane po neki šabloni (špekulacijah in teorijah) in ne veljajo za vso populacijo in so kulturno in sociološko pogojene.... Knjige lahko postanejo tudi zelo neživljenjske, če že gremo v absurd, ko ženske berejo doktor romane in sanjajo o princih na belih konjih, nato pa se vrnejo v siv vsakdan, kjer taista ženska mati, žena, kuharica, čistilka ter mora prenašati nasilnega moža in neubogljive otroke.

Andres razumem, da je prostitucija najstarejša obrt in je že obstajala od pamtiveka. Ampak zame so določene stvari bolne in nemoralne in  ne boš me prepričal, da si lahko vzgled svojim fantom, če jih en dan boža ena ženska, drugič pa druga, pa še všeč jim baje je, kot si govoril. Družina je fundament, na katerem se gradi zveza, da se zgradba ne zruši, kot če bi bila zgrajena na pesku, pridejo ujme (družinske težave, preizkušnje) in hišo spodjedajo, da se na koncu zruši. Odraz grajenja na pesku so razbite družine in t.i. "kurbarija" in nesoglasje zakoncev samo škoduje otrokom, ki so glavne žrtve v razvezah. Seveda ne govorim, ker ne vem, kdo je kriv, kdo je glavni nosilec krivde za razpad družine, včasih moški, včasih ženska, pogosteje pa oba. Tujo literaturo, ki jo pripišem iz knjig ali drugih sajtov, navedem vir, vsaj v večini primerov.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Je Andres seksist?
Reply #68 - 15.01.2004 at 12:02:28
 
exorcist wrote on 15.01.2004 at 11:55:15:
Gape ne strinjam se s tvojim filozofiranjem in relativiziranjem, posploševanjem, mencanjem, neodločnostjo, ki se mi zdi po domače povedano čisto nakladanje in newagerska miselnost, ki se sprašuje, ali je kozarec na pol prazen ali napol poln. Bodi prizemljen, konkreten, objektiven, povej kaj hočeš, prečitaj si kakšno knjigo, poglej si kam stvari vodijo, če to prakticiraš, malo poslušaj kaj ti imajo za povedat tudi starejši in modrejši ljudje, strokovnjaki, drugi alternativni viri, malo predelaj te stvari v svoji glavi, namesto da se pustiš, da drugi vplivajo nate in te nosi kot list papirja v vrtinčnem vetru, da se ti zvrti v glavi, da ne veš več, kaj je zgoraj in kaj spodaj, da vse pomešaš in zamešaš. Zdiš se mi kot človek brez hrbtenice, mlahavi, "schlappschwanz", ki ne ve kaj bi, ki se je stopil z nekim filozovskim-verskim nazorom, da se več ne zna postavit na svoje noge, zato pa raje podpiraš tuje ideje, kar ti nekdo drug pravi. Tak mi prideš naprej, kot da bi zabrisal meje med svojo individualnostjo in okolico (new-age logiko) => deperezonificral. Imaš neke utopične ideje, kot so jih imeli komunisti od 1.sv. voje naprej, ki se ne dajo realizirat, so samo sanje in klanfanje s kančkom vere. Svoj EGO si do te mere potlačil, da si "nič". Zato zelo dvomim, da je to zdravo kar delaš, niti se ne dam vplivat od tebe, ker ne verjamem v to, kar govoriš...



jao ej, ne morem pomagat ... ... ...
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Je Andres seksist?
Reply #69 - 15.01.2004 at 12:41:27
 
titud wrote on 15.01.2004 at 11:13:54:
Bom skušal razložit, da načelo, ki sem ga opisal, ni v nasprotju s tem, kar si napisala in s čimer se strinjam.

Če nekdo, ki dela po svojih načelih, to dela na način, da mi onemogoča delat po mojih načelih, se imam seveda pred takim početjem vso pravico  zaščitit, ampak samo na način, da mu proti njegovi volji ne vsiljujem svojih načel, ker moja načela morajo delovat po istem univerzalnem zakonu, torej da temu drugemu ne delam nečesa, kar nočem da  bi on delal meni. Tko da mu početje ne  preprečim po načelu 'zob za zob' ampak po načelu, da mu dam vedet, da on sam deluje v nasprotju z univerzalnostjo svojih lastnih  naćel, če mi jih mora vsiljevat proti moji volji, da bi veljala tud zanjga. Dam mu pa seveda lahko to vedet na so in en način, tle mam vso svobodo,  od prekinitve vsake komunikacije do neskončnih razprav v stilu tega  topika.        


Se strinjam. Sebe imam pravico zaščitit in svoje volje ne vsiljujem drugim.

Je pa v življenju včasih to težko speljat, včasih moraš poseč po sto drugem načinu (ker privih sto in en ni delovalo), da boš učinkovito zaščitil sebe, ta je lahko tudi grob, a edini učinkovit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Je Andres seksist?
Reply #70 - 15.01.2004 at 12:45:04
 
Ekso, to kar pišeš o men,  jest  ponavad v enem stavku  povem tkole: V inteletulanih špekulacijah iščem naknadno umsko/racionalno  pokritje  za čist konkretne življenjske situacije in izkušnje, ki me seveda usodneje zaznamujejo kot  te špekulacije, čeprav ne zanikam, da majo te špekulacije tud povraten, a omejen  vpliv na moj lajf. Če ma to moje načelo kakšno univerzalno vrednost sicer skušam preverjat tle gor in  če ga ima je ok., če ne pa tud.    

Kar pa se tiče tvojih označitev  gapetovih karkternih lastnosti in svetononazorskih pogledov, pa ne morem drugega rečt  kot to, da njegova načela svojo univerzalnost dokazujejo prav z živostjo tegale foruma in da jo potrjuješ   tud ti s svojo pogosto  prisotnostjo. Nism spregladal tvoje ambicije, da bi adminstriral svoj  podoben forum, a ravno zarad neuniverzalnosti in izključljivosti tvojih načel očitno ne more  zaživet. Nč hudga, nismo vsi za vse, ampak sprijazni se s tem, da si čist  o.k. sami po seb  in ne samo zato, ker naj bi bli  vsi drugi slabši od tebe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Je Andres seksist?
Reply #71 - 15.01.2004 at 13:34:23
 
*Gape ne strinjam se s tvojim filozofiranjem in relativiziranjem*
jest s tem nimam problema ...

odgovoru mi nisi na niti eno vprašanje ...


nego ... si zihr da si ti tele texte pisu?


dej na kakšno vprašanje odgovort no ... me res zanimajo odgovori ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Je Andres seksist?
Reply #72 - 15.01.2004 at 13:37:39
 
titud wrote on 15.01.2004 at 12:45:04:
Ekso, to kar pišeš o men,  jest  ponavad v enem stavku  povem tkole: V inteletulanih špekulacijah iščem naknadno umsko/racionalno  pokritje  za čist konkretne življenjske situacije in izkušnje, ki me seveda usodneje zaznamujejo kot  te špekulacije, čeprav ne zanikam, da majo te špekulacije tud povraten, a omejen  vpliv na moj lajf. Če ma to moje načelo kakšno univerzalno vrednost sicer skušam preverjat tle gor in  če ga ima je ok., če ne pa tud.    

Kar pa se tiče tvojih označitev  gapetovih karkternih lastnosti in svetononazorskih pogledov, pa ne morem drugega rečt  kot to, da njegova načela svojo univerzalnost dokazujejo prav z živostjo tegale foruma in da jo potrjuješ   tud ti s svojo pogosto  prisotnostjo. Nism spregladal tvoje ambicije, da bi adminstriral svoj  podoben forum, a ravno zarad neuniverzalnosti in izključljivosti tvojih načel očitno ne more  zaživet. Nč hudga, nismo vsi za vse, ampak sprijazni se s tem, da si čist  o.k. sami po seb  in ne samo zato, ker naj bi bli  vsi drugi slabši od tebe.


Titud, jaz sem pri tebi opazil, da pišeš skoraj izključno po knjigah, da si dobro informiran o psihoanalizi, poznaš Freuda in Junga, ne pa da bi pisal kaj iz sebe, iz svojih lastnih izkušenj, ampak se v celoti podrediš mmenju in vplivu "strokovnjakov", psihologov, sebe daješ v nič, kot da bi se sramoval svojega laicizma, saj uporabiš veliko terminov, kot da bi te oni šili na polni črti, zato si raje tiho, molčiš, kakšno so tvoje lastne izkušnje in razmišljanje, kot da si ne upaš izlit na papir lastnih misli, samo da ne bi izpadel neučeno. Ko ti pišeš, se mi zdi, kot da bi odprl to in to knjigo, poiskal ta in ta odstavek, stran tolko pa tolko, in voila, problem je rešen. Pa žal ni vse tako enostavno, ljudje smo kompleksna (zakomplicirana) bitja, da bi se nas dalo dešifrirat po nekih psiholoških recepturah in postopkih, potem bi vsi ozdraveli in bili razrešeni kompleksov.

Gotovo drži mnogo od tega, kar pišeš, jedro in okvir teh pisarij sta že zdrava in potrjena, tudi strokovno utemeljena, ampak po drugi strani ima človek svojo glavo, da sam razmišlja, da ne da vse prav "strokovnjakom", če občuti, da mu intuicija in izkušnje pravijo drugače, ampak samo do neke mere oziroma kakor za koga, saj smo si preveč različni, da bi lahko vse povprek posploševali. Kar nekomu škodi, lahko drugemo koristi, in obratno. Če si jaz preberem kako knjigo, iz nje vzamem, kar je dobrega, slabo pa pustim.

Za svoj forum, pa nikoli nisem imel nekih visokoletečih ciljev, ker jih ni niti mogoče realizirati, saj imam omejen prostor, vsiljive reklame, nepopolno sem ga prevedel iz nemščine v slovenščino, ne nameravam plačevat za njihove storitve, ker imam vse zastonj, saj veš - malo denarja, malo muzike, pa še časa ogromno rabiš, če hočeš kot administrator čepet za forumom. Izkoristil pa sem to prednost, da ga uporabljam kot neke vrste "deponijo" oziroma "akumulacijo" za moje poste in prebrane knjige, da napišem strjene povzetke in jih plasiram na forum, kjer morebiti znajo komu priti prav, pa v elektronski obliki so takorekoč neuničljivi in večni.


Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Je Andres seksist?
Reply #73 - 15.01.2004 at 13:39:07
 
exorcist wrote on 15.01.2004 at 13:37:39:
saj veš - malo denarja, malo muzike

to sploh ni res!
jest ne plačujem nič in je muzike mnjogoooooo ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Je Andres seksist?
Reply #74 - 15.01.2004 at 13:42:28
 
Exorcist ne strinjam se s tvojim filozofiranjem in relativiziranjem, posploševanjem, izkrivljanjem, izvijanjem, selektivnim prebiranjem, spakovanjem, ki se mi zdi po domače povedano čisto sprenevedanje in okostenela mislelnost, ki brez da bi se sploh dobro pogledala ze vnaprej ve, ali je kozarec prazen ali poln. Bodi prizemljen, konkreten, objektiven, povej, kaj hočeš, prečitaj si kakšno knjigo, poglej si kam stvari vodijo, če nameravas s tem nadaljevati, malo poslušaj, kaj ti imajo za povedat tudi starejši in modrejši ljudje, strokovnjaki, drugi alternativni viri, malo predelaj te stvari v svoji glavi, namesto da se pustiš, da drugi vplivajo nate in te nosi kot list papirja v vrtinčnem vetru, da se ti zvrti v glavi, da ne veš več, kaj je zgoraj in kaj spodaj, da vse pomešaš in zamešaš. Zdiš se mi kot človek brez hrbtenice, mlahavi, "schlappschwanz", ki ne ve kaj bi, ki se je stopil z nekim filozovskim-verskim nazorom, da se več ne zna postavit na svoje noge, zato pa raje podpiraš tuje ideje, kar ti nekdo drug pravi.
Svoj EGO si do te mere napihnil, da ne vidis nic drugega kot sebe. Zato zelo dvomim, da je to zdravo kar delaš, niti se ne dam vplivat od tebe, ker ne verjamem v to, kar govoriš...

Exorcist soglašam s tabo, ampak zakaj ne bi smel povedati svojega osebnega mišljenja in da bi raje bil tiho, vse požrl, samo da imel mir pred tabo, da bi me nehal zalit in obtozevat. Zato bom se naprej tak do tebe, kot si ti do drugih. Potrudi se bom, da bos lastno nestrpnost sprevidel in občutil na lastni koži, dokler ti to ne pride do zavesti, ce ti je ni ze Ego povsem zakril. Ne mores od nikogar pričakovar rešpekta, če pa sam norce brijes iz vseh. Torej, vse kar pocnes, se ti vraca - nisi nobena zrtev ampak protagonist, akter.

Exorcist saj ti nihce ne more ocitat slabih namenov, ampak vse to je priučeno, načitano, ne govoriš iz osebnih izkušenj, je vse kar si prebral, "kvotano" ali citirano, vzeto iz različnih knjig, ali pa od ljudi s cudnim ali napacnim razumevanjem problema, psihološka literatura tudi tebi  diši, vendar knjige in besede ne morejo nadomestit izkustva, trdne realnosti,  modrosti, ker so tudi napisane po nekih drugih izkusnjah, ki veljajo za tiste ljudi, ne pa morda za vse in morda tudi ne zate.

Exorcist Zveza je fundament na kateri se gradi druzina in ne obratno, da se zgradba ne zruši, kot če bi bila zgrajena na pesku, pridejo ujme (težave, preizkušnje) in hišo spodjedajo, da se na koncu zruši. Odraz grajenja na pesku so razbite družine in t.i. "kurbarija" in nesoglasje zakoncev samo škoduje otrokom, ki so glavne žrtve v razvezah. Seveda ne govorim, ker ne vem, kdo je kriv, kdo je glavni nosilec krivde za razpad družine, včasih moški, včasih ženska, pogosteje pa oba.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 13