Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 11 12 13 
(Read 42406 times)
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Je Andres seksist?
Reply #180 - 20.01.2004 at 10:36:25
 
exorcist wrote on 20.01.2004 at 10:18:42:
V redu, saj navežeš neke stike z ljudmi, ampak ti so več ali manj površinski, vsaj pri meni je tako. Ne azupam skoraj nikomur. Zato ne morem reči, da ste vi forumaši moji prijatelji, ko pa vas komaj poznam. Mogoče imam enega ali dva prava prijatelja, vendar to prijateljstvo ni vzniknilo naenkrat kot gobe po dežju, ampak je s časoma zorelo, da vidim, če lahko zaupam temu človeku, če je vreden mojega zaupanja, ali pa me bo morebiti ob prvi priložnosti potunkal, ko bi najbolj rabil njegovo pomoč in naslonbo. Prijatelja spoznaš predvsem v težavah. Tukaj ste večina zame samo znanci, bolj ali manj dobri, nikakor pa ne prijatelji, ker vas večino niti ne poznam, ne osebno ne drugače, sploh pa če se ti nekdo hoče vrinit kot domnevni prijatelj, veš da nekaj smrdi. Ljudje smo si različni in pri meni je tako, da ponavadi ne sklepam prijateljstev iz prvih spoznanj, saj moram že več vedeti o ljudeh, ki lahko daš roko v ogenj za nje. Dam času čas, tudi leta. Peščica ljudi je, ki jim res zaupam, recimo, da bi jim tudi več povedal o sebi, pa še takrat večinoma molčim. Namreč tudi naša kultura nas forsira, da se moški obnašamo tako in tako, ženske pa tako in tako. Zato smo že po naravi moški bolj nezaupljivi, sramežljivi in zadržani pri izražanju čustev, ali pa je recimo bilo naše zaupanje zlorabljeno, da manj zaupamo, ne vem. Vzrokov je še pa še, lahko bi jih naštevali tja v en dan, pa še ne bi prišli do konca....


Vidiš sploh nočeš razumet v globino. Sprašuješ globinska vprašanja, imaš 'globinske' debate in globinsko si nesramen v svojem podajanju mnenj in misli. Kako si boš pridobil zaupanje, če se vnaprej apriori odločiš, kak si, kak boš in sploh pa kaki so drugi.

Vse svoje čvekovanje opravičuješ s tem, da taki in taki smo.

Exo ena velika zmeda te je.

Prišel si v prostor (forum, in tudi na srečanje), kjer si upam z veliko verjetnostjo trditi, da na tak način kot deluješ ti, bi te drugje že zdavnaj odpikali. Take mere sprejetosti, tako visokega praga razumevanja in tudi posluha, da se ti pove (ali pomaga), da je svet tudi drugačen, kot si ga je zgradil tvoj um, ne boš našel skorajda nikjer.

Za vajo, naredi select vseh svojih postov in jih pošlji katerikoli eminenci v Sloveniji (krščanski, psihološki, pač tisti ki ji priznavaš najvišjo strokovnost po tvoji izbiri) in sporoči komentar. Seveda ne pozabi pri prošnji na svoj bogat besedni zaklad.

Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Je Andres seksist?
Reply #181 - 20.01.2004 at 10:45:15
 
Quote:
Za vajo, naredi select vseh svojih postov in jih pošlji katerikoli eminenci v Sloveniji (krščanski, psihološki, pač tisti ki ji priznavaš najvišjo strokovnost po tvoji izbiri) in sporoči komentar. Seveda ne pozabi pri prošnji na svoj bogat besedni zaklad.



Ne, saj tu imaš verjetno prav, sem sam pri sebi opazil, da mi škodi ta čvekalnica preko intereneta, ker preveč vzkipim in odreagiram zelo burno na nekatere poste, sem se že parkrat poskušal losat vsega tega, tudi Gape foruma, vendar mi ni uspelo, ker me je nazaj katapultiralo v konflikte kot nekega internetjunky-ja. Mislim, da je zame škodljivo, da se udeležujem teh debat, ker se še nisem v letu dni odkar sem tu premaknil z mrtve točke. Vedno ene in iste debate.... Sem razmišljal, da bi si omejil zgolj na svoje spletne stzrani.... Verjetno bom tudi to storil, pa bo volk sit in koza cela....
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Je Andres seksist?
Reply #182 - 20.01.2004 at 10:48:04
 
exorcist wrote on 20.01.2004 at 10:18:42:
V redu, saj navežeš neke stike z ljudmi, ampak ti so več ali manj površinski, vsaj pri meni je tako. Ne azupam skoraj nikomur. Zato ne morem reči, da ste vi forumaši moji prijatelji, ko pa vas komaj poznam. Mogoče imam enega ali dva prava prijatelja, vendar to prijateljstvo ni vzniknilo naenkrat kot gobe po dežju, ampak je s časoma zorelo, da vidim, če lahko zaupam temu človeku, če je vreden mojega zaupanja, ali pa me bo morebiti ob prvi priložnosti potunkal, ko bi najbolj rabil njegovo pomoč in naslonbo. Prijatelja spoznaš predvsem v težavah. Tukaj ste večina zame samo znanci, bolj ali manj dobri, nikakor pa ne prijatelji, ker vas večino niti ne poznam, ne osebno ne drugače, sploh pa če se ti nekdo hoče vrinit kot domnevni prijatelj, veš da nekaj smrdi. Ljudje smo si različni in pri meni je tako, da ponavadi ne sklepam prijateljstev iz prvih spoznanj, saj moram že več vedeti o ljudeh, ki lahko daš roko v ogenj za nje. Dam času čas, tudi leta. Peščica ljudi je, ki jim res zaupam, recimo, da bi jim tudi več povedal o sebi, pa še takrat večinoma molčim.



A nisi sam rekel, da vsakega človeka 'prečitaš' že na prvi pogled, pa da točno veš kaki smo in ti ni do tega, da bi se z nami še srečeval in navezoval kaj bolj osebne stike? Nas pač nočeš boljše spoznat, tvoja odločitev...
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Je Andres seksist?
Reply #183 - 20.01.2004 at 10:56:32
 
exorcist wrote on 20.01.2004 at 10:45:15:
Ne, saj tu imaš verjetno prav, sem sam pri sebi opazil, da mi škodi ta čvekalnica preko intereneta, ker preveč vzkipim in odreagiram zelo burno na nekatere poste, sem se že parkrat poskušal losat vsega tega, tudi Gape foruma, vendar mi ni uspelo, ker me je nazaj katapultiralo v konflikte kot nekega internetjunky-ja. Mislim, da je zame škodljivo, da se udeležujem teh debat, ker se še nisem v letu dni odkar sem tu premaknil z mrtve točke. Vedno ene in iste debate.... Sem razmišljal, da bi si omejil zgolj na svoje spletne stzrani.... Verjetno bom tudi to storil, pa bo volk sit in koza cela....



Važno je, da so drugi krivi.  Roll Eyes

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Je Andres seksist?
Reply #184 - 20.01.2004 at 11:09:41
 
exorcist wrote on 20.01.2004 at 10:45:15:
Ne, saj tu imaš verjetno prav, sem sam pri sebi opazil, da mi škodi ta čvekalnica preko intereneta, ker preveč vzkipim in odreagiram zelo burno na nekatere poste, sem se že parkrat poskušal losat vsega tega, tudi Gape foruma, vendar mi ni uspelo, ker me je nazaj katapultiralo v konflikte kot nekega internetjunky-ja. Mislim, da je zame škodljivo, da se udeležujem teh debat, ker se še nisem v letu dni odkar sem tu premaknil z mrtve točke. Vedno ene in iste debate.... Sem razmišljal, da bi si omejil zgolj na svoje spletne stzrani.... Verjetno bom tudi to storil, pa bo volk sit in koza cela....


Evo, pa si le prišel do ene vrste pametnega zaključka: da si si lepo virtulano razkril dejstvo, da si v okolju, ki ga totalno ne kontroliraš, nesposben vzpostavt zaupanje v kograkoli. Da si kljub 1500 postom nis uspel prevzet kontrole na sogovorniki in na tak način zagotovit vsaj enega, ki bil vreden tvoje prijazne besede, kaj šele zaupanja in prijateljstva.

Ekso, a si ti čustveno čist slep al kaj ? A ne vidiš, kolk pozornosti smo ti naklonil vsi skupaj in vsak posebej? Da smo se ti pustil žalit pa jebat kot da bi bli to dolžni počet samo zato, ker si tko enkraten pa nepogrešljiv na tem svetu? A ne vidiš, da si grobo izkoriščal našo potrebo po našem medsebojnem dokazovanju, da je  ljubezen, razumevanje in zaupanje ena univerzalna vrednosta, ki taka ni, če ne deluje čist na vsakega, tud nate ? A misliš, da boš s tem, ko dokazuješ, da  nate ne, dokazal našo zmoto? Da tle gor visimo v bistvu iz istih razlogov kot ti, da pridemo spopznanja, da medsebojno zaupanje ni možno, da je vsepristnost ljubezni iluzija in jo je zato treba omejit, zaščitit  pa spravit na varno pod kontrolo (družine, cerkve, svoje glave)? Dej preber svojih 1500   postov  pa naše odzive nanje prosim še enkrat pa boš vidu, da ti tolk pozornosti  pa zaupanja pa ljubezni  kljub tvoji apriorno negativni drži do nas v zadnjem letu morda niti tvoja lastna mati ni naklonila.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Je Andres seksist?
Reply #185 - 20.01.2004 at 12:31:09
 
exorcist wrote on 20.01.2004 at 10:45:15:
sem se že parkrat poskušal losat vsega tega, tudi Gape foruma, vendar mi ni uspelo, ker me je nazaj katapultiralo v konflikte kot nekega internetjunky-ja. Mislim, da je zame škodljivo, da se udeležujem teh debat, ker se še nisem v letu dni odkar sem tu premaknil z mrtve točke. Vedno ene in iste debate....

A ni res, da če skos delaš iste stvari na isti način, zmer enake rezultate ven dobiš? Zakaj pol ne presekaš tega kroga, pa ne tako, da greš nekam drugam iste stvari delat, ampak tak, da kej drugačnega narediš tam, kjer si.  Ni res, da internetjunky tud sam pomagaš ustvarjat? Zakaj enkrat nekej drugač ne narediš, kar bi res rad, iz srca, pa da je do drugih ljubeznivo? Misliš, da tega ni v tebi? Da si ne zaslužmo kej prijaznega slišat? Da je kej tacga znak slabosti? Ja, sej ne veš, probej stopit enkrat iz svojih varnih obramb pa napadov, pa kao nekih hecov, ki se še tebi samemu, ki to napišeš to najbrž ne zdijo. Zakaj misliš, da te sploh sprejemam pa si mi pri srcu? Zarad, tega, kar kažeš? Pač ne, ker bi že zdavnej obupala. V tebi vidim tud nekej ful občutljivega pa inteligentnega pa prijaznega in skrbnega, pa kolkoli hočeš to skrit. Čakam, kdaj so bo tud to pokazalo iz tebe, in parkrat si bil že tik na tem, pa si zmer potlačil in še večje bedarije začel čvekat.  Te vzamem takega kot si, tečnega na smrt tudi, sam pridejo dnevi, ko bi si prov želela, da ne bi skos vztrajal sam na svojih starih preverjenih fintah, za katere si pogruntal, da te nikamor ne pripeljejo,  ampak začel kej iz srca počet. Običajno se vse kar vložiš, obrestuje, in boljše ko vložiš, več dobiš nazaj.
Jasno, lahko se pa tud še naprej vrtiš v krogu, obupaš, zvališ krivdo na nas in jo popihaš kam drugam. Če ti je to lažje. Sam bo povsod isto in en dan, ko ti bo res dojadlo, ti bo že presekalo samo od sebe...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Je Andres seksist?
Reply #186 - 20.01.2004 at 13:57:44
 


Spet sem mal iz konteksta uletela, titud, ti samo želim sporočiti, da sem tvoj odgovor prebrala in da tudi jaz (vsaj mislim da) štekam kaj hočeš povedat.
Mislim, da si nekako bolj realen in ti dam tudi prav, da je v kontekstu virualnega sveta oboje neizogibno, tako "globina" kot "širina".
Težavo vidim le v tem, da se nek pojav, če ga zreduciraš na nek "zadnji pojem", bistvo lahko sfiži in sploh ni nujno, da je resničen. Ni sodba ampak obsodba.
Resnica bistva (oziroma to, kar naj bi neka stvar bila) je zreducirana resnica. Ko nekaj opredeliš kot skupek takšnih ali drugačnih lastnosti, takoj izključuš ostalo in to je zame takšna ne-cela resnica. Določevanje bistva nekega človeka pa je sploh problematično.
Nekdo vidi sebe drugače kot ga vidijo drugi.
Jaz mislim, da smo lahko "neskončno" bistev in prav lahko je, da nas tudi ni. Lahko smo vse ali nič. To je tako, kot tudi v isto reko nikoli ne stopiš. Vsak ima pa svojo pot in konec koncev je tudi naše pisanje tu gor zapis naše identitete, ki pa je prav lahko tudi lažna, vendar je tudi kot lažna samo naša.

PS: Ranljiva=siaj

pa LP
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Je Andres seksist?
Reply #187 - 21.01.2004 at 09:58:58
 
siaj wrote on 20.01.2004 at 13:57:44:
Težavo vidim le v tem, da se nek pojav, če ga zreduciraš na nek "zadnji pojem", bistvo lahko sfiži in sploh ni nujno, da je resničen. Ni sodba ampak obsodba.
Resnica bistva (oziroma to, kar naj bi neka stvar bila) je zreducirana resnica. Ko nekaj opredeliš kot skupek takšnih ali drugačnih lastnosti, takoj izključuš ostalo in to je zame takšna ne-cela resnica.


V odprtem sistemu je po moje se po moje tud oblikovanje take redukcije na zadnji pojem/sodbo/resnico mogoče presečt. V bistvu se ta redukcionizem  ustvarja  z namenom, da bi se presegel. Problemeske razprave 'potegnejo' na forumu le, če se v njenme ozadju čuti osebna angažiranost in ko se ta problemska razprava zreducira na osebne lastnosti/resnice je magari skoz koflikt na osebno ne-celostni  ravni mogoče sprostit energijo, da se razprava povrne na problemsko raven in se tam tud  celostno razreši ali vsj kaže možnost rešitve, ki je ni blo mogoče nakazt, dokler ni problem šel čez skoz  osebno zreducirano resnico. Tle bi jest kot primer  spet izpostavu svoj prvi topik, s katerim sem se pojavu na forumu.    


Quote:
Določevanje bistva nekega človeka pa je sploh problematično.
Nekdo vidi sebe drugače kot ga vidijo drugi.



Tako določanje bistva je problematično le, če je ta drugi objekt tvojega inetersa zato, da bi ga 'porabil'  za dosego tvojega enega sorazmerno ozko določenega cilja.  Toda  če hočeš nekoga dejansko zreducirat na 'uporabnost' zate,  pride  do paradoksa, da  ti mora nujno ustrezat celostno, če ne se sfiži tud njegova uporabnost za  dosego tvojga posmičnega  cilja. In če ti ustreza celostno, pol ga ne porabiš več le za doseeganje  ozko določanega cilja, ampak za skupno sooblikovnje  ciljev in za reševanje problemov naspoh. Ker je tak celosten odnos postane ponavad  vzajemen, se nam skoz tak odnos zrelativizirajo  problemi, s katerimi se futra naša na  ego zreducirana osebnost  in zato smo            

Quote:
lahko "neskončno" bistev in prav lahko je, da nas tudi ni. Lahko smo vse ali nič. To je tako, kot tudi v isto reko nikoli ne stopiš. Vsak ima pa svojo pot in konec koncev je tudi naše pisanje tu gor zapis naše identitete, ki pa je prav lahko tudi lažna, vendar je tudi kot lažna samo naša
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 11 12 13