Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 13
(Read 42296 times)
Lilith
Ex Member




Re: Je Andres seksist?
Reply #30 - 12.01.2004 at 10:09:30
 
Exo, mogoče ti bo to pojasnilo naše odzive. In napisano lahko mirne duše velja tudi za moške, ne samo za ženske:

Lilith wrote on 12.01.2004 at 10:06:59:
Kolektivni bes

Tudi kolektivna jeza ali bes je naravna funkcija. Poznamo pojave kot sta skupinska rana in skupinsko žalovanje. Ženske, ki se družbeno, politično ali kulturno ozavestijo, pogosto spoznajo, da se morajo lotiti kolektivnega besa, ki nenehno mezi skoznje.
Na psihični ravni je zdravo, da pobesnijo zaradi krivic. Psihično zdravo je, da uporabijo jezo za odkrivanje načinov, s katerimi izsilijo koristne spremembe. Na psihološki ravni ni zdravo, da jo nevtralizirajo, kajti potem je ne čutijo in se ne borijo za razvoj in spremembe...
Kolektivno jezo je moč dobro izkoristiti kot vzgib za iskanje ali dajanje opore, za oblikovanje novih načinov dialoga v skupini ali med posamezniki, za zahtevo po odgovornosti, napredku, izboljšavah....
Naloga zdrave instinktivne psihe je, da se globoko odziva na nespoštovanje, grožnje, poškodbe. Iskren odziv je naraven in pričakovan del učenja o kolektivnih svetovih duše in psihe.

Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Je Andres seksist?
Reply #31 - 12.01.2004 at 12:51:32
 
Lilith wrote on 12.01.2004 at 10:09:30:
Exo, mogoče ti bo to pojasnilo naše odzive. In napisano lahko mirne duše velja tudi za moške, ne samo za ženske:



Psychofreak Lilith, jaz še svoje matere nisem videl pijane niti omamljenje od marihuane in drugih opojnih substanc, zato tvojim besedam ne morem dati prav posebne veljave, čeprav se lahko sklicuješ in potuhneš izza kopreno strokovnjaka - psihologa ter mi citiraš neživljenjsko literaturo, za katero je izkustvo pogoj, ne pa da vržeš kost za glodanje sestradanim psom pod pretvezo, da imaš avtoriteto. Res je, da naši odnosi s strokovnjakom temeljijo na zaupanju. Pripisujemo jim modrost, česar pa si nekateri od vas ne zaslužite, dasiravno pričakujemo, da boste do nas odkriti in pošteni. A vsi smo že spoznali avtoritete, ki se zde prepričane, da dovoljenje za delo zagotavlja tudi "vzvišeno" nezmotljivost vaših mnenj in dejanj. Zato tudi tvoje natolcevanje o "kolektivnem besu" pri meni ne bo padlo na plodna tla. To se je dogajalo v pradavnini, tudi v današnjem času, v totalitarizmih, in je zelo primitiven način, kako nekoga utišat, zadušit in ga omejit. To pomeni, da je tisti, ki je črna ovca, ki je individualist in se ne podreja volčjemu krdelu, da ga je treba raztrgat s strani kolektive - večine, ga izpodkopat in omalovaževat. Saj veš, če misliš, da so vsi ptiči podobni orlu, utegneš biiti presenečena, ko ti povedo, da je tudi labod, ki plava na vodi ptič. Očitno zelo rada hodiš na karnevale, ker obožuješ ples v maskah.
Kaj najraje piješ, whisky? Na zdravje!


Andres, da ne bo pomote; nikakor ne precejam dogodkov in ljudi skozi cedilo dober/slab kot poznamo iz politike, zato ne vem točno, kaj je sodu izbilo dno in kje je torišče, ki je bilo povod za tole našo flancanje, ko se vsi čutite užaljene? Ne da se ne bi samo s tabo strinjal, ampak je takih 98% na tem forumu, ki se mi zdi zelo mentalno-higiensko oporečen. Po moje je preveč liberalistično usmerjen, kjer se poveličujeta dekadenčno boemstvo in tudi spolni razvrat (skupinski seks, swingers, kvantiteta) in uživaštvo v različnih sprijenih oblikah. Še posebaj za mladino je zavajujoča izjava, da v "jointu" srečaš Boga in dosežeš višjo zavest. Temu bi jaz rekel nespamet in norost, ne pa duhovnost, ker s to nima nobene zveze, saj sta si tako različna kot voda in ogenj. Sicer pa ni težko lagat samemu sebi. Hvala Bogu, da spadam med peščico ljudi, ki uporabljajo svojo glavo, da se ne stapljam z okolico, da me tok ne odnese s sabo, da nekdo ne tanca po mojih prepričanjih in veri.

Na tem forumu in čatu sem bral različne članke, ki dobijo vsestransko podporo publike, čeprav so v neskladju ne samo z mojimi osebnimi vrednotami, ampak so tudi splošno sociološko in psihološko nezdravi. Večina vas je še vedno otrok 45 letnega režima, in ta vas je vzgajal. Žal ne morem imeti kaj preveč lepega mnenja o ljudeh, ki tlačijo raznovrstne "odpadke" v vrečo na kateri je napis "neoporečno". Prelahko bi bilo, da rečemo vse sprejemljivo, vse OK, vse se tolerira, žal ni tako. Večina vam manjka temeljne moralne in državljanske vzgoje, ki je zelo primanjkuje v Sloveniji.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Je Andres seksist?
Reply #32 - 12.01.2004 at 13:58:53
 
Exo, tisto "natolcevanje" o kolektivnem besu je iz knjige Ženske, ki tečejo z volkovi, njena avtorica pa je izkušena psihoanalitičarka in pripovedovalka zgodb.

Pa začni že mislit, uporabljaj glavo, ob tem pa še srce, saj v svojih postih ponavljaš in ponavljaš neka "znanja",  "izkušnje" in "vrednote", ki vsebujejo en sam žolč, neizkušenost in strah.

Pa prisluhni tudi drugim, dobronamernim mislim, ne ignoriraj jih, in uči se malo še iz življenja samega, sicer boš ostal čisto "zabluzen".



Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Je Andres seksist?
Reply #33 - 12.01.2004 at 14:07:36
 
exorcist wrote on 12.01.2004 at 12:51:32:
jaz še svoje matere nisem videl pijane niti omamljenje od marihuane in drugih opojnih substanc,


Ej exo ali misliš, da to, da svoje mame še nisi videl pijane, pomeni tudi, da tvoja mama v življenju še nikoli ni bila pijana?

Kaj pa tvoj oče..se ga je že kdaj napil?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Je Andres seksist?
Reply #34 - 12.01.2004 at 14:42:26
 
exorcist wrote on 12.01.2004 at 12:51:32:
ter mi citiraš neživljenjsko literaturo, za katero je izkustvo pogoj,


Verjami, da je moje izkustvo kolektivnega besa ob tvojem pisanju zelo intenzivno in globoko.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kr_eden
Ex Member




Re: Je Andres seksist?
Reply #35 - 12.01.2004 at 15:03:20
 
Napišimo nekaj nežnih not o ljubezni, da dvignemo za goro više strop sveta.


Krdelo podivjanih psov, je na svojem pohodu raztrgalo ovčko, ker se le ta ni podredila miselnosti kardela psov.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Je Andres seksist?
Reply #36 - 12.01.2004 at 15:34:33
 
lola wrote on 12.01.2004 at 13:58:53:
Exo, tisto "natolcevanje" o kolektivnem besu je iz knjige Ženske, ki tečejo z volkovi, njena avtorica pa je izkušena psihoanalitičarka in pripovedovalka zgodb.

Pa začni že mislit, uporabljaj glavo, ob tem pa še srce, saj v svojih postih ponavljaš in ponavljaš neka "znanja",  "izkušnje" in "vrednote", ki vsebujejo en sam žolč, neizkušenost in strah.

Pa prisluhni tudi drugim, dobronamernim mislim, ne ignoriraj jih, in uči se malo še iz življenja samega, sicer boš ostal čisto "zabluzen".





Zato pa imaš tako pošlihatno življenje, kajneda?
Ne ga srat, teta! Raje se malo zamisli, namesto da tahaniraš po diskotekah. Mene bi bilo sram, če bi v diskoju zagledal svojo mater. Očitno je tvoj sin bolj toleranten? Sedaj pa mi boš delila življenjske napotke. Ha, ha....

Mislim, da je zadnji trenutek, da se zavlečem stran od tega topika, posebaj od vaših  "življenjskih izkušenj" , postov, na katere več ne nameravam odgovarjati. Življenje niso prebranje psiholoških knjig, so kvečjemu hrana za "svobodnjaške" in "emancipirane" zafrustrirane ženske, ki bi drugim solile pamet po principu ala Rugelj, ki je bil 5x ločen ali Košiček. Hvala za vašo modrost, a take ne rabim, sploh pa ne nekih mestnih in uličarskih dolgovezenj. Želim vam še naprej prijetno natolcevanje na moj raćun na tem topiku, jaz pa se raje poberem, da ne bom ravno med dvema ognjema, med Scilo in Karbido. Vidim, da imate baracude zelo ostre zobe, da vse češete kar vam pride pod zobe. Ampak jaz dobro vem, kaj je dobro in kaj ni dobro, posebaj zame, zato ne rabim vaših nasvetov "kitajski modreci" in duhovneži!
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Je Andres seksist?
Reply #37 - 12.01.2004 at 15:46:11
 
exo, globoko dihaj...
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Je Andres seksist?
Reply #38 - 12.01.2004 at 16:47:17
 

NAPAD JE NAJBOLJŠA OBRAMBA... izgleda.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: Je Andres seksist?
Reply #39 - 12.01.2004 at 19:27:04
 
Pozdrav vsem!

Dejte no...

Če priznam sem tudi jaz na začetku mislila tako kot Exo. Andres je velikokrat "govoril" čez ženske. Predstavljala sem si nesrečnega moškega s strtim srcem.

Kaj je tukaj tako narobe? Je pač Exo povedal svoje mnenje. Saj se nemalokrat tudi zmerjate -(mo) in če se ne motim so bili tudi že hujše stvari napisane.

Vsak lahko pove kar želi. Saj ima Andres tudi pravico nazaj povedati kar ima oz. želi.

Če je pa stvar o tem, da so to osebne stvari pa mislim, da je Andres sam o sebi povedal kar je želel in ga ni nihče silil. Tako, da če bi bile to res kakšne skrivnosti, potem ne bi bile na tem forumu, ki jih lahko vsak bere.

Se pa tudi strinjam, da naj vsak najprej pred svojim pragom pomete...

No, jaz grem pometat  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Je Andres seksist?
Reply #40 - 12.01.2004 at 19:38:36
 
m wrote on 12.01.2004 at 15:46:11:
exo, globoko dihaj...


globoko ...


skratka
exo
ne morem bit prjazen
nism tak

še

to o seksistu me ne interesira ...

interesira me to, da še vedno večino slovencev alplayaš na večino forumovcev foruma svet pogovorov

kako naj ti razložim

to kar vidiš v večinskem mnenju forumovcev ni večinsko mnenje slovencev. in skupna zavest foruma je (kvalitativno vsaj) višja od skupne zavesti slovenije.

se reče ... če prideš na ta forum in prbijaš da je večina ljudi tuki gor tolk zgrešenih, da majo tolk zgrešene poglede na svet in na življenje in na vsa vprašanja okrog tega, da večino foruma proglasiš za ovce, kot to z lahkoto narediš za slovence, al pa krščane, al pa amere, al pa ...
in prideš tuki in nam nabijaš da smo ovce zato k žvimo (tko trdimo vsaj) drugačno življenje od večine slovencev. nekdo manj, nekdo več, nekdo več živi, nekdo več dela.

in prideš ti čist navzorčen, k če bi se mi dal bi ti serviru vse tvoje megavzorce in bi te sesul k mačka ... in mi nabijaš da nisem moralen, da sem sprijen, da ne vem kwa še vse ... in to zato k dam prov mirotu in jakobu, v določenih pogledih, v določenih mogoče ne ... da ne bo pomote ... njiju mam za prestavnika mojih sprijenih prijateljev v sexu, ajde pa še andresa dodam kle notr.
pizda
kwa ti je

sexat pejd ... k boš pa sex obvladu, k boš car in k boš zaobvladu ta nivo do popolnosti, takrat pa zavrzi to in nam povej da kako brez veze, da je,  da pa je treba najprej neki met, če se hočeš temu odpovedat.

sexi na tebi sprejemljiv način ... odloč se ...

povej mi ... kerga duhovneža si že slišu govort da je marihuana gut?
od kje ti ideja da se ima večina forumovcev za duhovneže?
sklepaš to po tem da uporabljajo tehnike, ki jih prodajajo duhovneži?
kot jim ti rečeš?




btw
če bi jest svojo mamo sreču v diskoju bi mi blo kulj ... kar pa se tiče sramote ... jo kr mej zase ... mene je blo sram k sm bil mlajši, zdej me je precej manj ... včasih mam še tremo sceno, kadar ne govorim iz sebe ... kadar nisem na pravi vibraciji, kadar sm na prenizki ...

teb se zdi narobe če mama živi življenje, k ga prej ni mogla, k ga je žvela za mulce?





ja užaljenost
...
kar se mene tiče sm ti to kar sm ti klele povedu zdele, povedu že vsaj peštišmezdesetkrat.
mislm ... to se ja vidi iz foruma ... madona ... iz pogovorov ... mislm ...

kar se mene tiče sm edin mal žalostn da ljudje še vedno niso sposobni sami poiskat odgovora, čeprav je on že napisan ... in magar svoj argument nadaljevat od tam ... ti si idealn tak primer(ek) ...

razum me ... ne odganjam te ... odganjaš se sam ... jest ti samo govorim da nimaš prov, da nekje se generalno miotiš, če slučajno misliš da se ne motiš vpraši aryana ... na osnovi nepopolnih čutil, nepopolni rezultati ... napača ...

mislm ... 98% nas je mentalno-higiensko oporečnih ... jest to razumem več kot 50% mene je mentalno-higiensko oporečnega

pa kaj delaš še kle ... zakaj si se vrnu ... mislm ... tud kr_eden bi nam boljši procent prpisu pomoje ... mater ...

to so zate čist slabe vibracije ... to te bo čist sesul ... to so prehude afirmacije ...



z moralo veš kako je ... etika je bolj kulj ...

ker pri etiki si sam odgovoren za svoja dejanja, sej si se sam prov odloču, ker veš kaj je prav in kaj narobe (v dani situaciji), pri morali so pač drugi, ti delaš in verjameš da je tko prov ... ker tko pravijo moralna pravila ...
e ... odgovarjaš pa vseen na konc ti ...



in nategnl so nas ... sej starši še vedno ne vejo da so bli nategnjeni, niti jim ne moreš razložit ... teb recimo je jasno da so te netegnl ... ne veš pa kej točno ... ber se mal ... poglej jo sončnico se je zmotla tko kt ti ... v večinskem svetu so ljudje s takim ... sploh ne vem ... obnašanjem? ... preživel take in take vzroke in so zdej taki in taki taka je predpostavka, tko je ... pa ni ... vsakič je mal drgač ... generalije pa so ... tiki nimaš kej ... andres je sex kulj ... mogoče celo mal preveč ... ampak seksist?
no pa sm tm ...
sexista ni v sskj-ju

kaj je to sploh ... mislm ... a ti mene razumeš ... pol pa spodi kr neke reči o andresu natreseš, ki kr neki, niti ni res, niti je res, vsega po malo ... mislm ... pa napiš ... madona ... andres je sexist, ker njagada njagada, s quoti, njup njup ... tko kt se šika ... pa pejd si pogledat kako smo se to šli učasih ... k smo bli še asolventi in podobno ...
argumentirano ... z dokazi ... črno na belem ... klele si izjavu to ... pazit na kontext ... nja nja nja ... mislm ... pa kwa ...

SI SEXIST ... prove me wrong ... kaj maš od tega sicer ne vem ... ampak ok ... a razumeš ... da drži vodo ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Je Andres seksist?
Reply #41 - 13.01.2004 at 00:46:34
 
Exo, mislim, da postajaš neokusen in v svoji neokusnosti presegaš že vse meje. Sem komaj danes prebral tole in vidim, da si res dvoličen.

Ko si prišel na forum, si vse povprek popljuval in pisal, da smo kao vsi neki zblojeni. Potem si prišel k meni na piknik in drugi dan si pisal, da si se kao motil o nas.

Zdaj zopet pišeš takšne neumnosti in natolcevanja o gapetu, Lilith, Loli, BP-ju, Andresu...itd.

Kaj tebe sploh briga, če hodi Lola v disko? Kaj te brtiga, če spije Lilith kozarec vina? kaj te briga, koga Andres dol daje? Kaj te briga, če kdo kadi ganjo? Kadi jo za svoj denar.

Zakaj vsako stvar, ki jo kdo napiše o sebi spreobrneš v slabo in se greš nekega analitika person tle na forumu.

Le čevlje sodi naj kopitar
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Je Andres seksist?
Reply #42 - 13.01.2004 at 01:14:14
 
exorcist wrote on 12.01.2004 at 15:34:33:
Zato pa imaš tako pošlihatno življenje, kajneda?
Ne ga srat, teta! Raje se malo zamisli, namesto da tahaniraš po diskotekah. Mene bi bilo sram, če bi v diskoju zagledal svojo mater. Očitno je tvoj sin bolj toleranten? Sedaj pa mi boš delila življenjske napotke. Ha, ha....

Mislim, da je zadnji trenutek, da se zavlečem stran od tega topika, posebaj od vaših  "življenjskih izkušenj" , postov, na katere več ne nameravam odgovarjati. Življenje niso prebranje psiholoških knjig, so kvečjemu hrana za "svobodnjaške" in "emancipirane" zafrustrirane ženske, ki bi drugim solile pamet po principu ala Rugelj, ki je bil 5x ločen ali Košiček. Hvala za vašo modrost, a take ne rabim, sploh pa ne nekih mestnih in uličarskih dolgovezenj. Želim vam še naprej prijetno natolcevanje na moj raćun na tem topiku, jaz pa se raje poberem, da ne bom ravno med dvema ognjema, med Scilo in Karbido. Vidim, da imate baracude zelo ostre zobe, da vse češete kar vam pride pod zobe. Ampak jaz dobro vem, kaj je dobro in kaj ni dobro, posebaj zame, zato ne rabim vaših nasvetov "kitajski modreci" in duhovneži!


V tem topicu je tole moj tretji, post.  Zgornji quotan post je  pač tvoj beg, in oddaljevanje od tistega pomena topica, ki si ga sam hotel. Vse drugo naštevaš, samo o  seksizmu nič več.  Čuden tip si ti Exco.
Svoje mame se torej sramuješ. Moja bo stara junija 60 let in jo tudi še nisem videl pijane. Bi jo pa povabil v kakega diskača. Še rajši v kako eksotično deželo, tja  kjer na plaži špila reagee bend, kjer so vse (skoraj) zgoraj brez.  Torej za mojo mamo bi bilo to bolje kot disko, pa bi ji en tak dopust privoščil.  No, saj če bo Andres kdaj finančno bolj sposoben jo bo na kaj podobnega tudi peljal.  Temu Exco se reče  spoštovanje do matere, medtem ko si ti napisal samo da te je sram mamo v disko peljat.  Normalno. Nisi rekel, da jo spoštuješ, ker te je rodila, pa da bi ji rad to nekako plačal.  In veš Exco, danes si neka omenjal prejšnji režim, torej SFRJ in našo generacijo v tistem sistemu.  Ej dečko mali.   Nam ni nič manjkalo.  Cel svet nas je spoštoval in vedno več je dejstev, da smo imeli najboljši sistem na svetu ki ga je bilo potrebno uničiti, ker v nasprotnem bi se Amerika potopila. Naš sistem so prevzele skandinavske države, self managment  oziroma delavsko samoupravljanje je po nas prevzela večina neuvrščenih držav.  No, prej sem omenil skandinavske države.  Efta je bila skoraj v celoti skandinavska in ravno te države gredo zadnje v EU, tiste pa ki so nekaj let v EU že, sedaj bežijo ven.  Si se vprašal zakaj? Zato, ker je bil naš sistem dobra oblika kvalitetnega življenja z ne preveč materialnimi dobrinami.
No, tolko o  mladosti nekaterih nas na forumu.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Je Andres seksist?
Reply #43 - 13.01.2004 at 07:56:00
 
Quote:
Kaj te brtiga, če spije Lilith kozarec vina?


Igaaa...
Lilith ne pije vina.
Vina pa res ne. Kaj drugega raje. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Je Andres seksist?
Reply #44 - 13.01.2004 at 08:39:14
 
gape wrote on 12.01.2004 at 19:38:36:
globoko ...



SI SEXIST ... prove me wrong ... kaj maš od tega sicer ne vem ... ampak ok ... a razumeš ... da drži vodo ...


...kot smo zvedli mi duhovneži  Grin- vzameš prvo in zadnjo črko, stavek, whatever... pa maš dovolj okvirno, da veš nekako. Grin

OK, gape, kaj ti je ??? Mislim, res.

Evo, jaz si pa ne morm pomagat, da ne bi gledala skoz horoskop vse zadeve, in mi je res vedno bolj smešno. I mean, res mi je že smešno. Mislim, kr ko bo meni smešno... Grin          Ja, fajn bi blo no.

Exo je cist ok.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 13