Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 11
(Read 47060 times)
kr_eden
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #90 - 06.01.2004 at 19:53:16
 
No poglejmo stvar malo pobližje.

Exo ima po eni strani prav, kar je tudi bolj kot ne res.
Recimo, meni ni treba niti videt človeka, samo slišim ga ali pa berem, pa že nekot vem kakšen je ta človek.
Exo je celo videl osebe in na podlagi pogovora z tem osebami in občutki, ki jih je dobil ob tem, lahko popolnoma svobodno odloči in preceni kaj in kako.
Ker pa Exo ni lažnivec, saj videti res ni tako, se malo heca mu lahko verjamemo na napisano besedo, pa ne me držat zdej za moje besede  Cheesy Cheesy Cheesy

Ker tista prva intuicija že veliko pove o človeku.
In Exo ne bere iz knjigic ampak ima osebne izkušnje zapažanja, tako, da drugi kateri ste nadudlani v knjigah na osebni ravni pa ste na nuli ne morete tako ocenjevat kakor lahko ocenjuje Exo.

In ker vas je tukaj res malo, ki bi se lahko kosali z Exotom v teh zadevah ima po vsej logiki Exo prav.

Če se motim me lahko popravite.   Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: sindrom pijanca
Reply #91 - 06.01.2004 at 20:00:26
 
Pa poglejmo še eno možnost.

Da Exo si rabi potrditi neke predpsotavke o ljudeh, da lahko vzdržuje z njimi distanco in jih ne vidi realno, ker bistveno mu je, da se z ljudmi čustveno ne zapleta.

Kdor je količkaj življenjski, gleda ljudi ne tako črno belo.

Pa ne, da bi hotela imeti prav.

Quote:
  da drugi kateri ste nadudlani v knjigah na osebni ravni pa ste na nuli ne morete tako ocenjevat kakor lahko ocenjuje Exo.

In ker vas je tukaj res malo, ki bi se lahko kosali z Exotom v teh zadevah ima po vsej logiki Exo prav.



Roll Eyes
Prav z veseljem bi slišala te številne in globoke izkušnje, ki jih ima Exo z ljudmi.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #92 - 06.01.2004 at 20:28:25
 
Quote:
Exo je celo videl osebe in na podlagi pogovora z tem osebami in občutki, ki jih je dobil ob tem, lahko popolnoma svobodno odloči in preceni kaj in kako.
Ker pa Exo ni lažnivec, saj videti res ni tako, se malo heca mu lahko verjamemo na napisano besedo, pa ne me držat zdej za moje besede  Cheesy Cheesy Cheesy

Ker tista prva intuicija že veliko pove o človeku.
In Exo ne bere iz knjigic ampak ima osebne izkušnje zapažanja, tako, da drugi kateri ste nadudlani v knjigah na osebni ravni pa ste na nuli ne morete tako ocenjevat kakor lahko ocenjuje Exo.
In ker vas je tukaj res malo, ki bi se lahko kosali z Exotom v teh zadevah ima po vsej logiki Exo prav.

Če se motim me lahko popravite.   Wink



SVAŠTA.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #93 - 06.01.2004 at 20:35:40
 
Amstel wrote on 06.01.2004 at 20:00:26:
lahko vzdržuje z njimi distanco ..., ker bistveno mu je, da se z ljudmi čustveno ne zapleta.

velja tudi zame, da imam vecino ljudi na veelikii distanci in se ogibam custvenih zapletov kot hudic kriza.

mi gre vcasih na zivce ta moja distanca, ampak me strah drzi nazaj, ker vem, da me nekatere stvari lahko mocno zabolijo in pobijejo.

za shematicno in crno belo gledanje, je pa treba po mojem imet se nekaj zagledanosti vase in pa okolje, ki taksno gledanje tolerira ali vzpodbuja

saj mu bo cez cas ratalo dolgcas, pa bo kje naredil kaksen korak naprej. ce me drugega, ga bo pa kaksen ticek ali ticka pripeljala v situacijo, ko se bo moral premaknit.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #94 - 06.01.2004 at 20:46:37
 
Amstel wrote on 06.01.2004 at 20:00:26:
Pa poglejmo še eno možnost.
Da Exo si rabi potrditi neke predpsotavke o ljudeh, da lahko vzdržuje z njimi distanco in jih ne vidi realno, ker bistveno mu je, da se z ljudmi čustveno ne zapleta.
Kdor je količkaj življenjski, gleda ljudi ne tako črno belo.
Pa ne, da bi hotela imeti prav.
Roll Eyes
Prav z veseljem bi slišala te številne in globoke izkušnje, ki jih ima Exo z ljudmi.


Draga Amstel, ljudje smo si različni. Je pa res, da sem izredno zaprt človek, živim bolj v svojem svetu, niti družaben nisem kaj preveč, bolj samotarski tip, raziskujem svojo psiho in tudi drugo poskušam dojeti, kar pa mi do neke mere uspeva. Tako mogoče tudi sočloveka lažje spregledam. Drugače pa si kar zadela bistvene karakteristike o meni, ko si trdila, da nimam kaj preveč stikov z ljudmi, ker me odnosi preveč irititajo.

Tu spodaj je analiza moje pisave, ki sem jo poslal grafologu, da me malo pretiple, kaj sem jaz za en tip. Moram reči, da je nekaj kar zadel in je zelo slično temu, kar ti trdiš o meni. Ostalo pa se mi zdi malce za lase privlečeno. Torej si na nek način tudi ti mene dobro prokužla. Sprva sem mislil, da mi bo še kakega psihitra priporočil, pani bilo tako hudo.  Grin

Večer/7d
ANALIZIRA
zakonski in družinski svetovalec,
dipl. grafolog S.H.


Vaša pisava razkriva, da ste intelektualno nadarjen in razmišljujoč človek. Pri tem vam je pomembna ideja in njene variacije, manj pa vas zaposluje njena uresničitev. Že po naravi ste introvertni tip in ste tako bolj usmerjeni v dogajanje znotraj sebe kot v stike s svojim okoljem. Znate prisluhniti samemu sebi in oceniti, kaj je za vas dobro in kaj ni. Kjub dobremu čustvenemu potencialu pa ste pri izražanju čustev nekoliko ovirani in zadržani. Verjetno je to posledica neustreznih izkušenj v otroštvu, ki so vas naučile, da ni dobro kazati svojih čustev. Taka naravnanost pa se seveda odraža v odnosih s soljudmi, ki so zaradi odsotnosti čustev površinski in pogosto nepristni. Za vaš osebnostni razvoj in seveda tudi poklic, ki ste ga zbrali, je zelo pomembno, da se v prihodnje usmerite v prepoznavanje in izražanje svojih čustev. Da bi pri tem lažje in hitreje napredovali, vam priporočam, da se vključite v kakšno skupino za osebnostno rast.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: sindrom pijanca
Reply #95 - 06.01.2004 at 20:49:57
 
Quote:
velja tudi zame, da imam vecino ljudi na veelikii distanci in se ogibam custvenih zapletov kot hudic kriza.

mi gre vcasih na zivce ta moja distanca, ampak me strah drzi nazaj, ker vem, da me nekatere stvari lahko mocno zabolijo in pobijejo.

za shematicno in crno belo gledanje, je pa treba po mojem imet se nekaj zagledanosti vase in pa okolje, ki taksno gledanje tolerira ali vzpodbuja

saj mu bo cez cas ratalo dolgcas, pa bo kje naredil kaksen korak naprej. ce me drugega, ga bo pa kaksen ticek ali ticka pripeljala v situacijo, ko se bo moral premaknit.

bp


Sej ne da bi hotela koga spreminjat, ampak pač povem, kar opazim. Kar tudi ne počnem ravno pogosto. razen v extremnim... oz. exotemnih primerih...

Aja... čustveni zapleti... hm, to se sliši malce drugače, kot sem hotela povedati... Čustvenih spletov.... bo bolje!

bp, ti si itak naš...  Wink
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
kr_eden
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #96 - 06.01.2004 at 20:59:32
 
Amstel wrote on 06.01.2004 at 20:49:57:
Sej ne da bi hotela koga spreminjat, ampak pač povem, kar opazim. Kar tudi ne počnem ravno pogosto. razen v extremnim... oz. exotemnih primerih...

Aja... čustveni zapleti... hm, to se sliši malce drugače, kot sem hotela povedati... Čustvenih spletov.... bo bolje!

bp, ti si itak naš...  Wink



Hmmm, tole je pa malo nizko napisano ???
In kdo ni naš ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: sindrom pijanca
Reply #97 - 06.01.2004 at 21:17:53
 
exorcist wrote on 06.01.2004 at 20:46:37:
Vaša pisava razkriva, da ste intelektualno nadarjen in razmišljujoč človek. Pri tem vam je pomembna ideja in njene variacije, manj pa vas zaposluje njena uresničitev. Že po naravi ste introvertni tip in ste tako bolj usmerjeni v dogajanje znotraj sebe kot v stike s svojim okoljem. Znate prisluhniti samemu sebi in oceniti, kaj je za vas dobro in kaj ni. Kjub dobremu čustvenemu potencialu pa ste pri izražanju čustev nekoliko ovirani in zadržani. Verjetno je to posledica neustreznih izkušenj v otroštvu, ki so vas naučile, da ni dobro kazati svojih čustev. Taka naravnanost pa se seveda odraža v odnosih s soljudmi, ki so zaradi odsotnosti čustev površinski in pogosto nepristni. Za vaš osebnostni razvoj in seveda tudi poklic, ki ste ga zbrali, je zelo pomembno, da se v prihodnje usmerite v prepoznavanje in izražanje svojih čustev. Da bi pri tem lažje in hitreje napredovali, vam priporočam, da se vključite v kakšno skupino za osebnostno rast.


Exo tale stric se je zelo malo zmotil.

Za nadaljevanje, pa moram povedat, da je šla debata tle v par smeri. Exo, ti bi moral eno svojo luknjo (thread)odpret (Exo's growing) in v njej sebe raziskovat in vse te debate not stlačit. Sej ne rečem, da ne smeš, ampak prepogosto res opazim, da iz neke tematike, tok pozornosti posrkaš, da gre potem čist v svojo smer. Pa ne vzet to kot sekanje kril ampak kot vzpodbudo in tudi nam v "expostulating" za naprej.

Kar se same tematike tiče, je sindrom pijanca precej zavajajoč naslov, čeprav spet pustimo to za druge cajte,  Wink Wink, gremo naprej na replike (zdele bi Slak reku, JA TAKOJ PO OGLASIH)  Grin Grin Grin

LILITH:
Quote:
.... razmišljanje o tem, kako je internetno okolje, tudi ta forum, pravzaprav v psihohigienskem smislu precej onesnaženo in ogrožujoče okolje. Pogosto opažam, da primanjkuje spoštovanja človekove osebe, da se osebno napada marsikoga, ki po svoje razmišlja. Da je dobronamernost pogosto omalovaževana in popljuvana...


Internet je pač tako okolje, kjer se lahko skriješ in kjer se lahko pokažeš. Vsak se sam zato svobodno odloča. Malo morje je takih, ki znajo pod krinko marsikatero ušpičiti, to je treba vzeti v zakup.


Quote:
"Človek je želel pogostiti pijanca, pa ga je povabil k sebi. Ker mu je želel izkazati spoštovanje, je namesto brajdovšnice pred njega postavil vrhunsko buteljko. Pijanec je tisto spil, potem pa je rekel, da je to brezveze, da je v življenju pil tudi že kaj boljšega..."


Ja in kaj? Kje je zdej tu kak problem?

Človek je želel pogostiti pijanca.
Koga torej? Ja pijanca.  Anede.  Wink
Sej zgodba sama zase govori. Pijanec točno vemo kdo je, ob tej besedi bi težko našli prav veliko različnih mnenj kdo je pijanec. Torej. Kaj pričakuješ od pijanca? Da te bo peljal čez žerjavco. Njet, ne bo šlo. Take ki te peljejo čez žerjavco običajno imenujemo Mojstri, Šamani, vsekakor ne pijanec.

Velik ti torej ne ostane. Ugotovila si, da:

Quote:
Se mi zdi, da je potrebno imeti zelo debelo kožo, da preživimo žalitve takšnih "pijancev". In včasih razmišljam, da bi se povsem umaknila, ali pa samo prebirala tiste teme, ki me privlačijo...


Ja to je po mojem mnenju čist pravi korak. Debela koža.

Quote:
Kako pa vi doživljate napade na lastno osebo in kako se nanje odzivate - predvsem imam v mislih dogajanje na forumu.


Ja nekaj takih napadov je kot Sars lani šibalo sem in tja. Včasih mene osebno pripravi do razčiščevanja situacije če se le da. Se poizkusim potrudit po svojih najboljših močeh.

Predvsem, se meni ob tej zgodbici zdi pomembno povedat, da se imamo za čim manj (nek ponos o sebi, svoji osebnosti furat). S tem žaljivke take in drugačne zmanjšaš na minimum.

Izločit se od njih najbrž niti ne moreš, ker življenje je tok preizkušenj in učenja. Če bi vsakič pobegnu, ko te kaj stisne, bi ti kmal zmanjkal prostora na zemlji. Tko da s situacijo se suočit čim prej, jo poizkušat razrešit.

Moramo pa vedet, da vsakogar različne žaljivke različno zbodejo. Nekoga sploh ne, drugi si bo pulil lase.

Včasih pa v svoji nedolžni razposajenosti in igrivosti, tudi nehote koga užalimo, pozabimo narisat smeškota in stvar izpade lahko čisto drugače, kot je bila mišljena.

Vsekakor je tu preplet, tega kaj je kdo mislu, kaj je kdo povedu in na kak način je to mislu.

Če človeka spoznaš v živo nadaljni pogovor običajno teče drugače običajno bolj razumevajoče in z manj konflikti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: sindrom pijanca
Reply #98 - 06.01.2004 at 21:25:28
 
Quote:
Hmmm, tole je pa malo nizko napisano ???
In kdo ni naš ???


Kdor na srečanja ne hodi, hehe.

Bilo je mišljeno čisto prikupno, objemajoče, pa ne preveč, bp-ju, da ve, da je "naš"...  v smislu.. "mojmoj"...
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: sindrom pijanca
Reply #99 - 06.01.2004 at 21:30:52
 
Quote:

Če človeka spoznaš v živo nadaljni pogovor običajno teče drugače običajno bolj razumevajoče in z manj konflikti.


In predvsem šele lahko začneš nekoga spoznavat.... in potrditi ali ovreči predpsotavke... in to ne le po enem srečanju..... Wink To sem hotela povedati Exu in vsem, ki tu kdaj pišete, kot da vam je vse jasno, če rpeberete par stavkov nekoga tule gor... japajajade veste s kom imate opravka...  Grin  Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
kr_eden
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #100 - 06.01.2004 at 22:18:08
 
Amstel wrote on 06.01.2004 at 21:30:52:
In predvsem šele lahko začneš nekoga spoznavat.... in potrditi ali ovreči predpsotavke... in to ne le po enem srečanju..... Wink To sem hotela povedati Exu in vsem, ki tu kdaj pišete, kot da vam je vse jasno, če rpeberete par stavkov nekoga tule gor... japajajade veste s kom imate opravka...  Grin  Grin



Uf, tole bo pa pomota, nihče ni pisal da je vse jasno, samo, da lahko nekdo, ki se trudi kot naš Exo že na prvem srečanju prepozna človeka.
Al se pa spet motim ???

Mojmoj  8) 8) 8)

Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: sindrom pijanca
Reply #101 - 06.01.2004 at 22:27:18
 
Quote:
Mojmoj  8) 8) 8)

Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy


Aja, si se odločil biti "mojmoj"?   Roll Eyes  Tongue S kom se najprej dobiš, s Harryem?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: sindrom pijanca
Reply #102 - 06.01.2004 at 23:42:26
 
Quote:
In kdo ni naš ???

mi smo vsi naši Cheesy Cheesy Cheesy
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: sindrom pijanca
Reply #103 - 07.01.2004 at 11:38:04
 
Resnica je tudi v tem, da pohvale ali dobro mnenje, ki ga imajo drugi o nas, pa vzamemo kot samoumevne, komplimentov niti prav ne registriramo, če pa bo zletela med stotimi posti samo ena pikra čez nas, pa to ponavadi vzamemo preveč osebno, kot žalitev, in zelo težko pozabimo, kar nam je kdo očital, čeprav po vsej verjetnosti nenamerno. Ne vidim, kje je tu jabolko spora, saj se mi zdi trditev o nekih verbalnih pijancih preveč groba. Jedro vsakršnega sporazumevanja je tudi, da vzamemo kaj v zakup, sploh pa ti neosebni elektronski odnosi nimajo takšne moči, kot da gledaš človeku v oči, zato jih tudi ne smemo preveč jesno jemat.




Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: sindrom pijanca
Reply #104 - 07.01.2004 at 16:50:46
 
exorcist wrote on 06.01.2004 at 20:46:37:
Draga Amstel, ljudje smo si različni. Je pa res, da sem izredno zaprt človek, živim bolj v svojem svetu, niti družaben nisem kaj preveč, bolj samotarski tip, raziskujem svojo psiho in tudi drugo poskušam dojeti, kar pa mi do neke mere uspeva.


Razloži mi daj, kako boš sebe spoznal, če nisi v odnosih z ljudmi? Ne govorim o površnih odnosih.  Undecided
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 11