Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 
(Read 38433 times)
Ranljiva
Guest




Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #75 - 08.12.2003 at 18:23:09
 
Ves moj pint na to temo.
S prijateljico sva še v tistih norih letih šle na štop v Grčijo. Imeli sva vsaka 300 DEM in karto za trajekt. Ker je nekaj prišlo vmes, sva se imeli namen vkrcati v Anconi, nazaj pa bi šle do Trsta. No, in tisto štopanje v Ancono je bila nočna mora. Bolj sva se približevali jugu, slabše je bilo in seveda ujela naju je tema. Frendico so spolno nadlegovali, sledil nama je kombi, tako, da sva morali prav teči, prvi receptor hotela v katerega sva se hoteli namestiti sredi noči, naju ni sprejel, ker je bil hotel nobel.
Nazaj grede iz Grčije sva bili obe BREZ FICKA, jaz tudi s še eno slabo izkušnjo iz Grčije, brez edinih čevljev, ki sem jih vzela s seboj in obuta v opanke-turistični-spominek, le s podplatom in šrikci. V pristanišču, v Patri, sva izvedeli, da trajekt ne gre ob tisti uri, kot sva me mislili, in tudi ne do Trsta, ampak do Ancone! V Ancono bi prišli ponoči, brez prebite pare, potovati, štopati, bi morale en cel dan, bil je oktober in na severu slabo vreme.
Sedeli sva pobiti v čakalnici, občutkom tesnobe in strahu. Pa pride mimo nek popotnik, ki je bil tudi presenečen nad voznim redom, poleg tega ni dobil vize za v Indijo, kamor je bil namenjen,…v Italiji naj bi dobil vizo. Bil je iz Avstrije. Pogovarjali smo se, povedale smo najino zgodbo, nisva prosili niti pričakovali.
Preden smo se vkrcali na trajekt, je odprl denarnico in nama dal 100 USD-jev. Rekel je, naj se mu ne zahvaljujeva, naj tudi me pomagava drugim. Naslednje jutro naju je poiskal na trajektu, prinesel kavo, razlagal je, kam bo potoval, kako mu je v Indiji všeč, šel je že drugič, da imata z ženo bio kmetijo na avstrijskem koroškem. Potem ga ni bilo več.
Kaj je pomenilo 100 USD-jev? Dve karti za vlak iz Ancone do Ljubljane, za jesti tisti dan in piti. Prišli sva v deževno Ljubljano in ko sem prišla v svoj domači kraj z nahrbtnikom in obuta v nogavice in opanke (že raztrgane), so si domačini verjetno spet mislili: ej, tej se pa res trga.
Mislim, da ni potrebno dodatno razlagati, kaj sem se jaz iz tega naučila. Včasih se mi zdi, da sem bolj na tisti strani, ki jemlje kot pa daje pomoč. Hvaležna sem vsem, ki so mi pomagali, vede ali nevede. Zavezništvo, ki je bilo sklenjeno v Patri, lahko izpolnjujem le na en način.
LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #76 - 08.12.2003 at 18:39:54
 
pozitiva pozitivo

negativa negativo
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #77 - 08.12.2003 at 22:01:11
 
*Jaz ti lahko pošiljam dobre misli, pa ti to ne bo čist nič pomagalo, saj ti zaradi tega ne bom odvzela neobhodnega lastnega trpljenja, ki ga potrebuješ za svojo duhovno zrelost.*
jaz ti lahko ne pošiljam misli sploh (če te recimo ne poznam) ... to je zate precej nevtralna situacija. vse eno je ... vse je eno
lahko ti jest pošiljam dobre misli ... tvoj lajf se dogaja bolj gut kot pa še trenutek pred tem. bog si ga vedi kaj je mene prjel da sm ti pošilju dobre misli ... mogoče te poznam ... mogoče si pa del sveta ... se reče ... se imaš za del sveta ... se tja nameravaš ... jest pa sm lightworker ...
lahko ti pak jest pošiljam slabe misli ... v skrajnosti voodoo ... jest nebi hotu bit na tvojem mestu ...


trpljenje je menda enako v vseh primerih, izkušnja je pač druga ... tega istega trpljenja ...



edina izbira ki je nespametna so slabe misli ... njih udejanjanje pak ... neumno ...




ko si razsvetjen si pač razsvetjen ...





dobr stric ranljiva

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #78 - 08.12.2003 at 22:16:47
 
No da zaključiva z Little zmedo...

Quote:
nikjer nisem napisala, da ne želiš razumeti. Nikjer tud nisem napisala, kaj je bistvo,


Hotu sem povedat, da ti včasih prav nočeš razumet, kar ti sogovornik hoče povedat.
In tudi jaz nikoli nisem napisal, da si ti napisala kaj je bistvo.

Ni bistvo v nalogi in je čist drugje, pomeni, da ne gre za to da sem jaz napisal, da imaš to za nalogo, to si menda ja razumela. Saj sem uporabil znak za levi pomežik. Hotel sem ti povedati, da če je nekdo prehodu že neko pot pred teboj, to jasno pomeni da jo tebi ni potrebno. Ne v smislu lastnega življenja, ampak reševanja takih ali drugačnih težav. Saj to vendarle vseskozi delaš. Vsak trenutek uporabljaš potke drugih ljudi - po svoji lastni interpretaciji in odločitvi. A vsak izum na novo izumljaš, ali le prižgeš luč in verjameš, da je izumitelj dal pravo izkušnjo in pot skozi. Verjameš in pritisneš na stikalo. Veš tudi, da ne smeš prijeti golih žic. Te bo elektrika stresla. To izkušnjo je tudi nekdo dal že skozi in ti povedal. Pazi se kablov skozi katere teče elektrika.

Joj kok zmedeeeeee. Sej to o učiteljih in učencih...:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=105248059...


Zvezdica, ja res je sik.... kaj jest morem ..... se bom potrudu drugič bolj razložit. Sori za tole zmedo.

Zato pa dejmo bit probat, če se le dat bit veseli in nasmejani...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #79 - 08.12.2003 at 23:45:14
 
Smiley
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #80 - 09.12.2003 at 08:19:26
 
Quote:
Hotu sem povedat, da ti včasih prav nočeš razumet, kar ti sogovornik hoče povedat.


Če se kje motiš, potem se tu motiš. Prav rada bi razumela, kaj želiš povedat, ampak če ti sam ne razumeš, kaj je tvoj namen, kako bi te lahko jaz razumela ??  Lahko razumem, seveda, si marsikaj domišljam, odmišljam, čutim, mam preblisk, slišim glas, intuicijo, ampak to je še vedno moja resničnost in tega se skušam zavedat.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #81 - 09.12.2003 at 08:50:19
 
Sej sem tudi razložu, ali vsaj poskušal. Začelo se je z molivcem.

Da v izhodišču nek pojem že po osnovi postavimo v negativni kot, (molivec,  itd), in pol se je zapletlo...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #82 - 09.12.2003 at 09:00:25
 
Sad EJ Undecided

JEST SM DEPRESIVNA, DO NOT CONTRIBUTE!  Grin Grin Grin
a ne sej nism, sam hecam se  Tongue Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #83 - 09.12.2003 at 10:22:43
 
Quote:
Sedeli sva pobiti v čakalnici, občutkom tesnobe in strahu. Pa pride mimo nek popotnik, ki je bil tudi presenečen nad voznim redom, poleg tega ni dobil vize za v Indijo, kamor je bil namenjen,…v Italiji naj bi dobil vizo. Bil je iz Avstrije. Pogovarjali smo se, povedale smo najino zgodbo, nisva prosili niti pričakovali.
Preden smo se vkrcali na trajekt, je odprl denarnico in nama dal 100 USD-jev. Rekel je, naj se mu ne zahvaljujeva, naj tudi me pomagava drugim. Naslednje jutro naju je poiskal na trajektu, prinesel kavo, razlagal je, kam bo potoval, kako mu je v Indiji všeč, šel je že drugič, da imata z ženo bio kmetijo na avstrijskem koroškem. Potem ga ni bilo več.
Kaj je pomenilo 100 USD-jev? Dve karti za vlak iz Ancone do Ljubljane, za jesti tisti dan in piti. Prišli sva v deževno Ljubljano in ko sem prišla v svoj domači kraj z nahrbtnikom in obuta v nogavice in opanke (že raztrgane), so si domačini verjetno spet mislili: ej, tej se pa res trga.




Zelo lepo. Smiley

Sigurno se bo našel kdo, ki bo želel razglabljati o tem, kako vama je ta človek preprečil, da bi doživeli svojo usodo itd. itd. Ampak ni point v tem.  Vidve sta še vedno imeli možnost denar sprejeti ali pa zavrniti.
Kakor koli se že odločamo, smo sami gospodarji svoje usode, ker so odločitve NAŠE, tudi če so naša dejanja že vnaprej predvidena v univerzumu.
Malo me vajina scena spominja na un film Daj naprej. Ideja tega filma je bila KRASNA. Navijam zate in za tvoje poslanstvo. Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #84 - 09.12.2003 at 10:32:04
 
Lilith wrote on 09.12.2003 at 10:22:43:
Kakor koli se že odločamo, smo sami gospodarji svoje usode, ker so odločitve NAŠE, tudi če so naša dejanja že vnaprej predvidena v univerzumu.




Mogoče, smo lahko kdaj gospodarji svojih življenj (mogoče), vendar pa nikoli nismo gospodarji svoje usode, to je tistega, kar nam je u-sojeno. Tisto namreč, kar nam je u-sojeno nam je namenila usoda, ki je zunaj nas - in naš največji dosežek ni premagati usodo, temveč svojo usodo izpolniti tako, kot nam je usojena.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Ranljiva
Guest




Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #85 - 09.12.2003 at 11:28:04
 
                      hvala, Lilith, hvala
                      Lilith ima veliko srce  Smiley

Osuplo, šokirano in z veseljem sva vzeli denar - lahko se sicer delam lepo, ampak vedno skušam rešiti svojo rit.

Danes, ko se oziram nazaj, vidim kako je bilo to neverjetno. V tistem pristanišču sredi noči skorajda ni bilo nikogar, zelo malo ljudi. Ta "dober stric" je šel v Indijo le z neko majhno culo, ne vem, velikost spalne vreče, če jo na tenko zrolaš.

Sedaj: ali je bila kakšna možnost odklona, mislim da ne. In ko ti nekdo tako pomaga, se počutiš, kaj vem, morda najbolje opišem, če rečem, kot okaran otrok, ki se zaveda, da ga je pa zdaj res polomil in hkrati čuti vso milost in dobroto. Takrat so se mi odprla nebesa. Zahvalila sem se neštetokrat.

Res je, da moramo sebe realizirat, ampak se realiziramo, po moje, tudi v odnosu z drugimi.

Sem se ob tej temi do sedaj že veliko naučila, hvala vsem.
LP




Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #86 - 09.12.2003 at 11:37:22
 
t wrote on 09.12.2003 at 10:32:04:
Mogoče, smo lahko kdaj gospodarji svojih življenj (mogoče), vendar pa nikoli nismo gospodarji svoje usode, to je tistega, kar nam je u-sojeno. Tisto namreč, kar nam je u-sojeno nam je namenila usoda, ki je zunaj nas - in naš največji dosežek ni premagati usodo, temveč svojo usodo izpolniti tako, kot nam je usojena.

uživajte!


Pa se ti ne zdi, da imamo znotraj naše usojenosti vendarle nek maneverski prostor, v katerem lahko muvamo sem in tja?
Jaz enostavno moram to verjeti, če hočem živeti. Ker sicer bi vse skupaj prepustila in vegetirala, češ, saj je itak VSE usojeno.

Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #87 - 09.12.2003 at 12:11:41
 
Lilith wrote on 09.12.2003 at 11:37:22:
Pa se ti ne zdi, da imamo znotraj naše usojenosti vendarle nek maneverski prostor, v katerem lahko muvamo sem in tja?
Jaz enostavno moram to verjeti, če hočem živeti. Ker sicer bi vse skupaj prepustila in vegetirala, češ, saj je itak VSE usojeno.




Seveda imaš tudi določen maneverski prostor, ki pa se nahaja predvsem znotraj tebe. To je prostor v katerem se odločaš za svoj pristop in svoj pogled na celoto vsega.



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titanic
2
**
Offline

love just love
Posts: 86

Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #88 - 10.12.2003 at 10:11:04
 
Lilith wrote on 09.12.2003 at 11:37:22:
Pa se ti ne zdi, da imamo znotraj naše usojenosti vendarle nek maneverski prostor, v katerem lahko muvamo sem in tja?
Jaz enostavno moram to verjeti, če hočem živeti. Ker sicer bi vse skupaj prepustila in vegetirala, češ, saj je itak VSE usojeno.



Pomagaj si sam in Bog ti bo pomagal.  CheesyČe sami nič ne naredimo in vegetiramo  ???- ne moremo niti pomoči dobiti.
Back to top
 

Živi in pusti živeti.
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #89 - 10.12.2003 at 10:57:30
 
titanic wrote on 10.12.2003 at 10:11:04:
Pomagaj si sam in Bog ti bo pomagal.  CheesyČe sami nič ne naredimo in vegetiramo  ???- ne moremo niti pomoči dobiti.


BINGO ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8