Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 8
(Read 38431 times)
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Pomagati za vsako ceno
26.11.2003 at 18:15:36
 
Čao.Poterbujem vaše mnenje.S fantom večkrat pomagava,predvsem prijateljem,kolegom pa tudi ljudem,ki jih ne poznava.In ki naju za pomoč v bistvu sploh ne prosijo.Še posebej Marjan je takšen.Jst sem se pa velik navadila od njega.In tukej mi gre včasih velik energije...velik je pa seveda tut dobim,ko vidim,da je človek nekej odnesu od tega,kar sem mu naprimer povedala.Včasih zadeva pride že tako daleč,da se skoraj več ne počutim ok,če nekomu ne pomagam.In potem zvoni telefon pa skos nekomu nekej 'težim' pa skos se nekej obremenjujem.In včeraj sem popizdila,ker sva se zadnji teden pogovarjala z eno kolegico,ki je prišla iz komune.In je veliko stvari dojela,itd.In je šla včerej sama ven in je ful dolgo ni blo nazaj.In valda,domači so zagnali paniko,da ni spet v kako drogo padla in naju kliče njen brat in Marjana je to potem ful težilo.In bi jo šel kar iskat in ne vem kaj še vse.Ful se je čutil dolžnega,da ji pomaga.Čeprav ga ni prosila za to.In sva se potem oba ful bad počutla.
No in zdej me zanima vaše mnenje o tem.A ima kdo kake podobne izkušnje?Kje naj najdem mejo?A naj (poskušam) pomagati samo tistemu,ki me za to prosi?Kaj vi mislite o tem?
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #1 - 26.11.2003 at 22:34:36
 
Moraš sama precenit komu lahko pomagaš in komu ne.  Ene je sram prosit za pomoč, drugim je to izpod časti, tretji jo rabijo pa se bojijo vprašat. Samo potem so pa tudi tisti, ki bodo rekli, da se silita pomagat, kar spet ni v redu, če izpadeta posilna.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #2 - 27.11.2003 at 02:21:48
 
kadar si v dilemi
picola wrote on 26.11.2003 at 18:15:36:
A naj (poskušam) pomagati samo tistemu, ki me za to prosi?

ja ... lahko sicer da maš čudno karmo in nja nja nja ... osnovno načelo je da se pomaga tistim ki za to prosijo ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #3 - 27.11.2003 at 04:02:04
 
velja tud to, da velikokrat ni na nas, da nekomu pomagamo; ker ima človek izkušnjo zato, da se sam nekaj nauči iz nje, ko gre "preko" nje. Če ti rešuješ situacijo namesto njega, jo sicer lahko zaenkrat rešiš, ker se pa človek pri tem ni nič naučil (mogoče sta se vidva, vsaj to vidiš, da si v vzorcu pomaganja, vsaj Marjan je, mogoče ker mu to daje občutek vrednosti, češ, da je za nekaj sposoben (če se prav spomnim, da je invalid, sicer pa to sploh ni pogoj, jaz nisem, pa tud kdaj pomagam zarad tega)), ga bo vesolje kmalu postavilo v novo situacijo in spet bo mahal tebi/vama, da ga rešita... rešuješ človeka iz problematičnih situacij in on se znajde v vedno novih .. z malo presoje, boš hitro videl, kje se to dogaja in tem ti definitivno ni treba pomagat, lahko jim samo razložiš, zakaj morajo to narediti sami, četudi te prosijo.
In kot je že Andres naštel vroke, zakaj eni ne prosijo... čist preprost primer, ki je tko simpl, da ti pr unih kompleksnejših situacijah ne bo kej dost pomagal  Grin Tongue je, da vidiš nekoga, ki se s polnimi rokami skuša prebit skoz ena vrata na kljuko in nič ne reče, mogoče že zato, ker niti ne vidi, da si ti zraven prišla pa mu vseeno lahko odpreš vrata, sej je situacija kr zagonetna, sploh če ma res velik robe Undecided Wink

mislim, da je uno zgornje od oshota (približno)

pa še nekej sm se spomnla
jest mam občutek, da ti ponavad tko odpreš kakšen topic na forumu, ko potrebuješ pomoč, opišeš situacijo, ki se dogaja in pol folk svetuje kako in kaj.. ?
pol sm razmišljala kaj d fak je v men, da sm do tega pršla in zdej mi gre po glavi, da sm imela dolg probleme s tem, da bi za kej prosila, če bi mi kdo kej ponudu pomoči, bi se upirala z vsemi štirimi... pol sm začela jemat to, da sprejmeš oz. prosiš pomoči toliko, kolikor se čutiš vrednga, kolikor čutiš, da je zaslužiš..
še vedno, če kej rabim, je mejhna verjetnost, da bom direkt rekla (je bolj odvisno od človeka do človeka, kolk časa preživim z njim), ampak nekaj bluzim in napeljujem na to, da bi nekej rabila, pa čakam, če se bo komu zazdelo vredno ponudit mi pomoč in če mi je ne, pol si mislim: ma boli te ljudi še kurac zame, pač nism jest dost pomembna, majo svojih stvari dost, zase se bom mogla pa sama pobrigat, al pa nebo nč. oz skrajšana verzija tega    Wink : "No, pol pa nč! Undecided"  Grin Tongue
v glavnem dostkrat prosim za pomoč, ampak v glavnem tko zakamuflirano, da nobeden ne dojame. Ko sem poskušala to spremenit, sem postala tolk konkretna, da se mi dozdeva, da sem skoraj ukazala, oz določila nekomu, da naj mi pomaga, da naj nekaj naredi zame Shocked Grin

pa me zanima, kakšen nasvet bi ti kej imela zame? (če maš sploh čas odgovarjat, pr vsej tej pomoči, ki jo morš že nudit drugim  Grin (me mal skrbi, kako tole izpade, ampak mam precej dobre namene drugač, pa še angela nežnosti sm dobila, tko da se klanjam in opravičujem in vse  Kiss))
Back to top
« Last Edit: 27.11.2003 at 05:21:10 by Eva »  
 
IP Logged
 
jeliel
Guest




Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #4 - 27.11.2003 at 08:55:57
 
Pomagati za vsako ceno!
Obicajno se na forum ne oglasam, rad pa ga obcasno prebiram. Tema pomoci pa me je spodbodla, da napisem nekaj svojih pogledov, ter iskusenj. Ker sam tezko hodim zaradi poskodbe v otroski dobi, pomoc tako ali drugacno, veckrat potrebujem. Rad bi opisal moje dozivljanje pomoci, ter tudi moje dajanje pomoci.
Fizicno, ter materjalno sem samostojen, mobilen, pomoci prakticno ne potrebujem, razen pri tezjih fizicnih delih. Obcasno rabim pomoc le pri hoji, v breg in po stopnicah. In ko rabim pomoc vecinoma le to izrazim, osebi ki jo poznam, ki mi je blizu. Zelo nerad pa prosim za pomoc neznano osebo, oz. osebo, ki  mi ni blizu. Pri tem mi je tudi zelo tezko prositi pomoc prijatelja, prijateljico, saj tu naletim na vzorec samozadostnosti, oz. vzorec samostojnosti in neodvisnosti. Ceprav mi fizicne lasnosti, popolne neodvisnosti kot receno vedno ne dovoljujejo, vendar vseeno skusam izhajati iz sebe. Zato se strinjam z Andresovimi ugotovitvami. Nekaterim nam je prosnja pod castjo, pod osebnim nivojem, saj sem globoko v podzavesti se vedno zdrav. Globoko v podzavesti me se vedno tudi preveva obcutek, usmiljenja.
V reviji ognjisci sem prebral clanek, zgodbo nekega dekleta o nudenju pomoci slepi osebi. In ravno slepi ljudje so za nudenje pomoci izredno obcutljivi. Posebno slepi, si z manjsim vidom razvijejo ostale sposobnosti, tako da lahko zivijo povsem samostojno, ter enakovredno. Vsaka oseba je samostojna, samosvoja. Saj nihce nima pravice posegati v njegovo zvljenje, ce za njega ne prosi. In ko je deklica pristopila k mozu in nudila pomoc slepi osebi, je moz dejal, hvala ne rabim pomoci, zelim pa ti lep dan. In kaj ni lepse pomoci kot je bila v tem primeru.
Nekaj bi rad se rekel o dajanju pomoci. Sem oseba, ki pomoc in pozornost zelo rad nudim, najsibo v fizicnem pomenu (kar je v moji zmoznosti), ali kakrsnokoli drugo pomoc. Najsibo alternativnih nasvetov, itd. Vendar sem letos poleti dozivel zelo negativno iskusnjo, ki si jo bom zapomnil. Namrec prijateljica, katera mi je obcasno nudila taksno in drugacno pomoc, sem skusal osrecevati z malimi pozornostmi, ter nudenjem take ali drugacne pomoci, z besedami, ter tudi dejanji. Vendar sem vedno dozivel le zavrnitve, ter negativne, reakcije.
In tako sem koncno prisel do spoznanja, da pomoci, pozitivne energije ne bom venomer razmetaval. Osebo naj bi prej zacutil, kaj in kako naj se ji priblizam, ter nudim pomoc.
Lep dan vam zelim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #5 - 27.11.2003 at 09:04:58
 
Če želiš pomagati na vsak način, tudi če te nekdo ne prosi za to, in se slabo počutiš, če ne pomagaš, potem ti  to potrebuješ. Kaj potrebuješ? Mogoče občutek, da si pomembna, potrebna nekomu, da imaš moč, da te imajo ljudje radi, ne vem, ...

Če je kdo v stiski, pa to vidim, pa me ne prosi za pomoč, mu lahko povem, da vidim njegovo stisko in mu pomoč ponudim, sam pa se še vedno odloči, ali in v kakšni obliki jo sprejme. Tako imata oba izbiro.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #6 - 27.11.2003 at 10:29:42
 
Zivjo,

Po dolgem času, ena tematika, ki ni obrnjena v samega sebe. Wink
Bom odgovoru po vrsti, ker se mi za današnje čase to zdi precej pomembna tematika.

Quote:
Picola:  S fantom veckrat pomagava,... In tukej mi gre vcasih velik energije...velik je pa seveda tut dobim,ko vidim,da je clovek nekej odnesu od tega,...
In potem zvoni telefon pa skos nekomu nekej 'težim' pa skos se nekej obremenjujem.
Ful se je cutil dolžnega,da ji pomaga.
Kje naj najdem mejo?A naj (poskušam) pomagati samo tistemu,ki me za to prosi?


Lepo in prov fino, si spisala svoje razmišljanje. Vendar ti zmanjka, nekaj na koncu.Wink  Govoriš o tem da ti gre veliko energije in da jo tudi veliko dobiš. Svetoval bi ti, da se angažiraš ravno toliko kolikor se ti zdi potrebno.

Predstavljaj si, da si ptica in da pomagaš na način, da čez visok zid nosiš tovor. Če si boš naložila prevelik tovor, se zna zgodit, da zidu ne boš preletela ampak se zabila vanj ali pa ti celo ne bo uspelo poletet. Tisto o izgubitvi in pridobitvi energije pa pustimo pri strani, bi rabu daljšo debato.
Meni je logika; (... da sem delček neke celote-kozmosa in da če se mnogo delčkov izboljša (zavest, delovanje), bo v končnem smislu tudi celota boljša ...) precej bližja.

Pomagaj predvsem tistim, ki te za to prosijo. Za nudenje pomoči, je precej bolj mehko, če le izraziš svojo pripravljenost. Sej človek, začuti tvojo iskrenost, ne glede na njega samega. Če je tvoja toplina dovolj močna, bo stopila še tako zamrznene – vase zaprte osebe. Na silo ne pomagaj nikoli.

Quote:
Gape:  ja ... lahko sicer da maš cudno karmo in nja nja nja ... osnovno nacelo je da se pomaga tistim ki za to prosijo ...  


Jest se z vpeljavo karme glih ne strinjam. O čudnosti karme. Wink  nja nja....

Ali začutiš, da ljudje potrebujejo pomoč ali pač tega ne začutiš. Jest izhajam iz dejstva, da je karma vezana na zdajšnje življenje.

Vsaka nerazčiščena zadeva te karmira, vsaka razčiščena te odvezuje. Tko da lahko bi bila vzrok karma, če bi imela slabo vest, da je pomaganje način kesanja. Ampak tega pri tebi ne vidim tako. Prej bi reku, da si zelo so-čustven človek.

Quote:
Eva:  da vidiš nekoga, ki se s polnimi rokami skuša prebit skoz ena vrata na kljuko in nic ne rece, mogoce že zato, ker niti ne vidi, da si ti zraven prišla pa mu vseeno lahko odpreš vrata, sej je situacija kr zagonetna, sploh ce ma res velik robe  


Ja situacija je zagonetna, tako kot vse situacije. Pa je tako. Stojiš za svojim dejanjem, da odpreš vrata nekomu ki ima polne roke. Tudi če te nahruli, mu lahko razložiš, da pač tak si. Sej Jezusa, so ravno zaradi dobrote in načina delovanja na križ ruknili.

Zato veliko ljudi roke v luft rukne in milijon razlag za ne-pomagat najde, milijon razlag, o samokrivdi, in kaj jest vem kake budalaštine še. Tako pač je.

Lažje je poiskat ezo-izgovor, kot nekomu tako ali drugače pomagat.


Quote:
Eva: V glavnem dostkrat prosim za pomoc, ampak v glavnem tko zakamuflirano, da nobeden ne dojame.


Zakaj ni bilo dojeto, zaradi strahu-sramu-neiskrenosti in ni prava energija prihajala iz tebe, zato tudi ni bilo ustrezne reakcije. Tle je strahotni forum s strahotno veliko znanja, nasveti, primeri. Ampak, vidiš, tako ti kot jaz, pa resnične življenjske situacije na tako brutalno težek način dajemo čez. Tle bi lahko rekel, pa kaj sprašujete-mo, sej klikneš npr. Osvobajanje od sebe in imaš vse odgovore, klikneš na Odpiranje notranjih vrat – enako, odpreš bibilijo enako. Ampak je razlika, med živim delovanjem in nametanimi črkami...

Jeliel hvala ti za osebno izkušnjo in iskrenost. Tvoj primer jasno kaže ravno to o čemer se vsi iskalci spopadajo. Iskrenost-sočutje-ljubezen. Če tega ne začutiš, ti je vse džaba.
Lohk milijon stavkov napišemo ljubezen modra, bela, topla, nežna, pa še vedno ni to nič, le kup črk. Dejanja in delovanje šteje. Živo bitje šteje.
Ustavil bi se le pri prijateljici. Si se s prijatejlico pogovoril o tem kar si napisal tukaj?

Quote:
Namrec prijateljica, katera mi je obcasno nudila taksno in drugacno pomoc, sem skusal osrecevati z malimi pozornostmi, ter nudenjem take ali drugacne pomoci, z besedami, ter tudi dejanji. Vendar sem vedno dozivel le zavrnitve, ter negativne, reakcije.  In tako sem koncno prisel do spoznanja, da pomoci, pozitivne energije ne bom venomer razmetaval.


Sej ne gre za razmetavanje. Razmetaval nisi, temveč nisi do konca izpeljal odnosa. To je ta hec. Sam si prišel do spoznanja, ki bi moralo biti spoznanje tebe in prijateljice. Zato je to spoznanje nepopolno. Se ti ne zdi tako? Temu jest rečem karmica...  Cheesy


Je pa v času, odkar se tako rekreativno ukvarjam z tovrstno tematiko veliko spoznanj padlo tudi vame.

Pridobil sem kar nekaj izkušenj, uvidov in srečanj z ljudmi potrebnimi pomoči in takimi, ki jo tudi nudijo.


Vsekakor človek človeku človek – še dolga pot nas čaka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #7 - 27.11.2003 at 11:14:54
 
Edi, si me opooru na eno projiciranje, češ, da folk ne dojame, da jaz za nekaj prošnjarim
je pa res, sm opazila, da mi "ne rata" če mam čudno neiskrene-in_kakšne_že_še namene

drugač pa jest že odkar se spomnim, prekleto malkrat komu kej pomagam, al ker se mi ne da al.. v glavnem zarad tega, ker mam kao lastne pomembnejše "križe", oz. preprosto, ker me preveč skrbi, kolk sm pomembna, pa kolk ne  Tongue
...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #8 - 27.11.2003 at 11:18:10
 
ja, velikrat, če bi pomagala, bi se lahko s tem premaknila naprej, in globlje, in bližje... ampak ne... bežimo reče ego (-izgovor)

p.s.
o gad demt
Kiss hug
...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #9 - 27.11.2003 at 11:24:58
 
... a ni lažje tako opevano lastno pomembnost, osebno-neosebno, moja identita, in tako opevani EGO, izpustit, če pozabiš nase in mal misliš na druge?


(seveda s predpostavko, da res pozabiš, ne da pričakuješ koristi, aplauze,...)

No ne vem. Ampak, meni je to logično kot 1+1=3
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #10 - 27.11.2003 at 11:33:59
 
lola wrote on 27.11.2003 at 09:04:58:
Če želiš pomagati na vsak način, tudi če te nekdo ne prosi za to, in se slabo počutiš, če ne pomagaš, potem ti  to potrebuješ. Kaj potrebuješ? Mogoče občutek, da si pomembna, potrebna nekomu, da imaš moč, da te imajo ljudje radi, ne vem, ...

Če je kdo v stiski, pa to vidim, pa me ne prosi za pomoč, mu lahko povem, da vidim njegovo stisko in mu pomoč ponudim, sam pa se še vedno odloči, ali in v kakšni obliki jo sprejme. Tako imata oba izbiro.



Cheesy - mogoče bom pa jaz tud nekoč znala tak jasno in lepo povedat stvari. Smiley



Eva, kje pa ti spet blodiš? Grin

Čist OK je prosit za pomoč - finta pa je v tem, da ne imej preveč pričakovanj, kako pomoč boš dejansko dobila. Včasih ti bo kdo pomagal na način, ki se njemu zdi najboljši, tebi pa se bo zdelo, da te je v vsej tvoji mizeriji še v pleksus brcnil.  Roll Eyes Grin

Ja, pa iskrenost in odkritost se mi tud zdita precej pomembni - sej se ti ni treba it igric, kako dobit to kar rabiš. Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #11 - 27.11.2003 at 11:57:10
 
Tudi Miškinega odgovora ne gre spregledati:


Miska wrote on 27.11.2003 at 07:07:13:
27. NOVEMBER

Ljubite se in zaupajte drug drugemu, kajti ljubezen in zaupanje v srcu duši omogočata, da se razcvete in razvija, tako da lahko prevzame odgovornost in se krepi. Ne moreš pričakovati, da bo otrok odrasel, če vse storiš zanj. Naučiti ga moraš, da misli sam, da se sam odloča in se ne zanaša na starše, da bodo mislili namesto njega. Ni lahko, ko vidiš ljudi, ki jih ljubiš, kako se napačno odločajo, vendar včasih mora biti tako, sicer se ne bi mogli naučiti nekaterih lekcij. Nauke je mogoče sprejeti na lahek način, toda pogosto se jih moraš naučiti na težjega, tako da jih ne boš nikoli pozabil. Zato ne bodi nikdar preveč zaščitniški; nauči se odmakniti roke od duš, za katere skrbiš, ne glede na to, kdo so in koliko so stare. Naj se naučijo nositi lastno odgovornost in, še več, naj se naučijo uživati v njej. Drug drugemu pomagajte rasti.

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #12 - 27.11.2003 at 12:54:18
 
o karmi res ne bi ... sm pa mislu bolj tko kot če imaš od prej tako karmo, da morš pomagat, maš bolj tak lajf da bolj drugim pomagaš. kot tereza, k je že bla za primer zdej enkrat ... ona je 100% mela tako karmo in je zato velik pomagala ... in je bla dobra v svojem delu ...


drgač pa
Quote:
Lažje je poiskat ezo-izgovor, kot nekomu tako ali drugače pomagat.

ezo je pa taka čudn reč, ki ti razloži, da je to vse res kar ti trobiš edi, da jezus je čist lepo povedu, da ljubi svojega bližnjega, kakor samega sebe ... da pomagat drugim, da služit jim, je zakon ... to je najbolj pametno delat ... vprašanje je samo v izbiri ... kdo so ti drugi ... včasih ...
bistvena stvar ki pa jo pri ezičih izveš (in ti, vsaj tadobri hitr razložijo da PAZI da ne padeš v past (egiča)) je pa to, da bolan človek težko pomaga komurkoli ... in da je NUJNO sebe realizirat in potem šele drugim pomagat ... če napišem črno belo ... v lajfu se seveda vse skupi izmenjuje ... ampak ko opaziš da drugim preveč 'pomagaš' ... je čas za to da drugi tebe prosijo za pomoč in ko ni nikjer nikogar okrog tebe da bi mu pomagu, ne ne greš poiskat nekoga ... SEBI pomagaš ... ker s tem ko pomagaš sebi, pomagaš drugim še največ ... če spet mal pobarvam na črno belo ... totalno realiziran človek, človek ki je že skor superman ... kolk tak človk lahko naredi dobrega za svet ... kolk tak človk lahko drugih ljudi nauči bit takih ... kolk oni lahko pomagajo ...
jezus je šu tud za 40 dni v puščavo ... sebi pomagat ... s tem ko si je tam sam pomagu, je pol lahko pomagu še morju ljudi ...
je pa tole prosto po osvobajanju, podobno kot zgoraj evino ... tm ko oshota omenja ...

se reče ... eziči ne dajejo izgovora kr tko ... je on zelo premišljen ... kdor skuri božjo pomoč in postane boljši človek in tega potem ne deli naprej, mu moč itak gre in pol postane čist navadn ...



Eva wrote on 22.11.2003 at 05:38:54:
Stalno se vračaj na Kaj bi naredila Ljubezen? Kaj bi Ljubezen naredila v tej izkušnji?

Nekaj osupljivega je v Ljubezni. Ljubezen ne rešuje ljudi. Ljubezen samo ljubi. Ljubezen samo je. Deluje ven iz energij, ki so bolj privlačnost kot reklama. Ljubezen se ne predstavlja, ampak odgovarja na to, kar je pred njo, na to, kar se dogaja v trenutku.

 Lastnost tvoje duše je Ljubezen; pomeni, da to je tvoja narava, tvoja vibracija in tudi Namen tvojega življenja. Ljubezen je tvoje življenjsko delo. Zagotovi torej, da karkoli se boš odločila v življenju narediti, karkoli boš počela - delaj z vibracijo Ljubezni.

Dihaj angela Ljubezni po 20 minut na dan.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #13 - 27.11.2003 at 14:39:45
 
gape wrote on 27.11.2003 at 12:54:18:
o karmi res ne bi ... sm pa mislu bolj tko kot če imaš od prej tako karmo, da morš pomagat, maš bolj tak lajf da bolj drugim pomagaš. kot tereza, k je že bla za primer zdej enkrat ... ona je 100% mela tako karmo in je zato velik pomagala ... in je bla dobra v svojem delu ...


Ja o karmi res ne Wink Wink.

Ampak trdiš in to 100%, da je imela tereza tako karmo.
Torej je bila po tej logiki v prejšnjem življenju kao en Hitler. c'mon.

No jest mislim, da Je taka bila, srčna, ljubezniva, so-čutna. Tako je čutila in tako delovala.

Pa sej je povedala o sebi sama vse, ...da ji je Jezus zgled, kot mož v prenesenem pomenu.


Quote:
ezo je pa taka čudn reč, ki ti razloži, da je to vse res kar ti trobiš edi, da jezus je čist lepo povedu, da ljubi svojega bližnjega, kakor samega sebe ... da pomagat drugim, da služit jim, je zakon ... to je najbolj pametno delat ... vprašanje je samo v izbiri ... kdo so ti drugi ... včasih ...


Še en c'mon.  Grin Izbiro si ti ven potegnu. Jezus, ... če se sklicujeva na njega, ni postavljal izbire, pomagal bom samo temu in onemu. Temveč je le pomagal. Ampak, sem že mesece nazaj napisu. Tlele okrog ni prov velik Jezusovih sledilcev, bralcev je pa velik.

Quote:
bistvena stvar ki pa jo pri ezičih izveš (in ti, vsaj tadobri hitr razložijo da PAZI da ne padeš v past (egiča)) je pa to, da bolan človek težko pomaga komurkoli ... in da je NUJNO sebe realizirat in potem šele drugim pomagat ...


Še en. C'mon. Ja ta dobri. Odlični priročni izgovori.
Kje pa so ti ta dobri? Se zavedajo lastne bolezni?
Oz. ti da dobri tudi vedo, da je itak 99% ljudi bolanih. Kako bolanih, na kak način. Ti ta dobri, težko priznajo glih te osnovne: vzajemnost-enakopravnost-sočutje.
Kaka bolezen v kakem smislu?


Quote:
če napišem črno belo ... v lajfu se seveda vse skupi izmenjuje ... ampak ko opaziš da drugim preveč 'pomagaš' ... je čas za to da drugi tebe prosijo za pomoč in ko ni nikjer nikogar okrog tebe da bi mu pomagu, ne ne greš poiskat nekoga ... SEBI pomagaš ...


Ja se vse izmenjuje, in kako opaziš, da drugim preveč pomagaš? C'mon.  Grin Grin Grin

Preveč pomagaš?

Hm? Ma v bistvu tega odstavka sploh ne štekam.


Quote:
... če spet mal pobarvam na črno belo ... totalno realiziran človek, človek ki je že skor superman ... kolk tak človk lahko naredi dobrega za svet ... kolk tak človk lahko drugih ljudi nauči bit takih ... kolk oni lahko pomagajo ... jezus je šu tud za 40 dni v puščavo ... sebi pomagat ... s tem ko si je tam sam pomagu, je pol lahko pomagu še morju ljudi ...


(..........ful razmišljam..............)

Bravoooooooooooooooooooooo.

Je šel in dal izkušnjo skozi.
Je šel in naredil vse to.
In kaj sledi iz tega.

Grin Grin C'mon. Smiley Smiley

Mogoče sledi to, da je Einstein neki naredu. Tesla tud. Edison tudi.

A ti zdej ko želiš da ti žarnica gori, cel razvoj daješ čez.

Misliš, da ti je potrebno vse študije naredit.

Ali le slepo pritisnemo na stikalo in verjamemo, da se bo luč prižgala.

Če verjameš v vse to , potem zdele ta trenutek nimaš izgovora da si bolan.

Je pa tole prosto po Edi-ju....

Wink Wink Wink Wink Wink Wink



Quote:
se reče ... eziči ne dajejo izgovora kr tko ... je on zelo premišljen ... kdor skuri božjo pomoč in postane boljši človek in tega potem ne deli naprej, mu moč itak gre in pol postane čist navadn ...


Seveda. Majo dobro premišljene izgovore.

Le v skurjenje božje pomoči pa le prov ne verjamejo.

Grin Grin Grin
C'mon.
Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #14 - 27.11.2003 at 16:08:52
 
Hm...... SmileyKaj naj rečem...Najprej hvala za odgovore in vaša razmišljanja,ki so mi vedno v pomoč.Lola,se mi zdi,da si kar zadela v bistvo.Po vsej verjetnosti se res želim počutiti,da sem nekomu potrebna,da se ljudje lepo počutijo ob meni,mogoče mi celo manjka pohvale.Ne vem.In včasih sem nestrpna do ljudi,pa jih ne morem sprejet takšne,kakršni so.V teoriji vse vem,da nobeden ni  kriv,da je takšen,kakršen je itd. itd.,vendar ko pride do prakse se malo zakomplicira,zato se mi zdi,da včasih tut hočem solit pamet nekomu in mu samo pokazat,da sem kao pametnejša od njega.Ful grdo od mene... Embarrassed.Rabim potrditev,ker se očitno počutim in sem se vedno počutila,da nisem pametna.In hvalili me tut niso kej preveč dosti.In sem potem po vsej verjetnosti,kadar mi tega orng primanjkuje,mal posiljevalna z mojo pomočjo(nesebično... Embarrassed).Težko mi je priznat svoje napake(me zanima,kakšne probleme imate vi s tem...),ampak se zavedam,da je to prvi korak k njihovemu razreševanju.Vem,da sem se ujela v en zanimiv vzorec in vem,da moram ven,ker se ne počutim več ok.
Eva,res je,velikokrat odprem nov topic in vas vprašam za mnenje,ker sem v enmu obdobju,ko sem čist zmedena in neodločna in včasih si zaželim samo ven iz tega,it tja,kjer sem bla prej,o ničemer se ne spraševat,o ničemer razglabljat,moralizirat,se bat(to je najhujše) in iskat in iskat...,ker sem že od vsega po malem utrujena.Rada bi vedela,kakšne so pasti na duhovni poti,a lahko zabredem tako globoko,da izgubim stik z realnostjo(včasih imam filing,da se mi bo kar zmešalo,ker več ne vem,kaj je prav in kaj ne...)Sicer je pa to že druga tema...
Aja,pa še to bi rada povedala.Da se včasih ujamem,da(ne vem,če je to prava beseda za to) malce manipuliram z ljudmi.Da naredim nekaj in točno vem,kakšna bo reakcija ljudi na to.Vem,da če nekomu daš pohvalo za nekaj,kar mu veliko pomeni,da ga boš po vsej verjetnosti pridobil na svojo stran.Sam jaz tega ne delam zaradi koristoljubja,ampak spet po vsej verjetnosti zaradi tega,ker imam potrebo po tem,da bi me ljudje imeli radi.Bojim se tega,bojim se te moči,ki jo dobiš s tem,ko se stvari začneš zavedati.Bojim se,da bi lahko kasneje celo začela to tut izkoriščat.Ne poznam se dovolj,da bi lahko rekla,da tega ne bom nikoli naredila...Vem tut recimo,da nekatere stvari lahko dobiš zastonj,če iskreno poveš,da nimaš denarja in da si to stvar res želiš.A je to narobe?Vem,da si je drugače ne bi mogla privoščit,na ta način si jo naprimer lahko...Evo,včasih ko razmišljam o sebi,a delam prav ali ne,a sem ok ali ne...včasih se imam za ful slabo osebo...pa spet mine...Ja,včasih se mi res zdi,da sem mal zmedena... Grin
Uh...sem vam naložila...Ampak te stvari me mučijo,ne najdem na njih odgovora,strah me je,a delam prav ali ne,kam grem,a grem v pravo smer...A je normalno,da se soočam s takšnimi stvarmi,a ste se tut vi mogoče?Malo sem zašla iz teme...
Lepo se imejte pa hvala za odgovore že v naprej.Rada vas imam! Kiss Kiss
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 8