Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8
(Read 38480 times)
Ranljiva
Ex Member




Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #60 - 06.12.2003 at 23:31:34
 
Oj Ranljiva, kam si kaj ranljiva, da se tolko razburjaš      
Mene ni treba prepričati, men lahko samo pokažeš kje si ranjena, da te ozdravim te tvoje ranljivosti    

Pa sej ne moreš nobenga nič prepričat, joj, zdej si pa že smešna.    

A ti je že kdo prepovedal povedati svoje ranljivo mnenje, mislim, da ne    

A napihuješ se tudi, s čim pa      



Ranljiva likes sushi. Itd.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #61 - 08.12.2003 at 09:47:20
 
titanic wrote on 05.12.2003 at 21:51:28:
Nekomu lahko najbolj pomagamo, da on ne ve tako, da mu pošiljamo dobre misli, polne ljubezni in prosimo Boga, da se zgodi njegova volja.
Smiley


Čigava volja?

Pošiljamo dobre misli, da on ne ve? A ni to samo eno naslajanje nad samim sabo? Oz. pomaganje le sebi? Samozadostnost in sebičnost pravzaprav? Če/ko ljubiš itak misliš dobro, vse ostalo je farsa.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #62 - 08.12.2003 at 11:01:17
 
Quote:
KREDEN: Itd. : Znak, s katerim prepričaš druge, da veš več kot v resnici veš.


Quote:
LITTLESTAR: Tale se mi pa dopade, kreden.  Tako tud jaz vidim pomaganje do nadaljnega pač...


Pač, jest pa ne razmem kako bi to si lahko razložu to povezavo? Pomaganje ---> ITD.


Quote:
Čigava volja?  

Pošiljamo dobre misli, da on ne ve? A ni to samo eno naslajanje nad samim sabo? Oz. pomaganje le sebi? Samozadostnost in sebičnost pravzaprav? Če/ko ljubiš itak misliš dobro, vse ostalo je farsa.


Ja jest mislim, da gre za voljo tistega, kateremu se pošilja dobre misli.

Zakaj bi bila moja molitev ali pošiljanje misli, za nekoga to bilo naslajanje nad samim seboj. Če jest iskreno želim, da se nekdo čim prej pozdravi, da se mu razrešijo osebnostne težave, karkoli, se mi osebno to ne zdi naslajanje nad menoj samim. Če želim mir v svetu, je pol to kaj? Po tej logiki, so celo vsi, ki so mi zaželeli roj dan., se naslajali sami nad sabo.

Če/ko ljubiš... je že ČE, že ni ljubljenja.

Dokler postavljaš pogojnik, ni ljubiti.

Je le: ljubim, ...se trudim razumeti (doživeti), ....ne ljubim.

---
Farsa je nekaj vedet, pa delat obratno. = z


Quote:
KREDEN:A ti je že kdo prepovedal povedati svoje ranljivo mnenje, mislim, da ne  


A ti je že kdo prepovedal biti bolj prijazen, razumevajoč, fant biti?


Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #63 - 08.12.2003 at 11:35:06
 
krnmu...

pa zakaj se eni nikol ne naučijo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #64 - 08.12.2003 at 12:16:34
 
Quote:
Ja jest mislim, da gre za voljo tistega, kateremu se pošilja dobre misli.

Zakaj bi bila moja molitev ali pošiljanje misli, za nekoga to bilo naslajanje nad samim seboj. Če jest iskreno želim, da se nekdo čim prej pozdravi, da se mu razrešijo osebnostne težave, karkoli, se mi osebno to ne zdi naslajanje nad menoj samim. Če želim mir v svetu, je pol to kaj? Po tej logiki, so celo vsi, ki so mi zaželeli roj dan., se naslajali sami nad sabo.

Če/ko ljubiš... je že ČE, že ni ljubljenja.

Dokler postavljaš pogojnik, ni ljubiti.

Je le: ljubim, ...se trudim razumeti (doživeti), ....ne ljubim.

---
Farsa je nekaj vedet, pa delat obratno. = z



A ti je že kdo prepovedal biti bolj prijazen, razumevajoč, fant biti?




Če/ko sem mela v mislih tisti čas oz. trenutek v večnosti, ko zmoreš gledati popolnoma s srcem - si takorekoč jasnoviden. Takrat ti pač ni potrebno pošiljat dobronamernih misli, ker veš, da je vse dobro. Če nekdo iskreno želi mir na svetu, še ne pomeni, da tud kaj k temu prispeva v smislu, da je sam sprememba, ki jo želi. Molitev naj bo ustvarjalnost, ne pa neko brezplodno pošiljanje dobrih misli, ker so itak samo zase zarad občutka krivde, da nismo dovolj dobri. Jaz ti lahko pošiljam dobre misli, pa ti to ne bo čist nič pomagalo, saj ti zaradi tega ne bom odvzela neobhodnega lastnega trpljenja, ki ga potrebuješ za svojo duhovno zrelost. Če jaz vem, da v srcu dobro mislim - zakaj bi si morala še to dokazovat? Veliko raje mam, če je človek resničen.  

Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #65 - 08.12.2003 at 12:21:36
 
Quote:
Če jaz vem, da v srcu dobro mislim - zakaj bi si morala še to dokazovat?

8)
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #66 - 08.12.2003 at 13:23:44
 
Quote:
Molitev naj bo ustvarjalnost, ne pa neko brezplodno pošiljanje dobrih misli, ker so itak samo zase zarad občutka krivde, da nismo dovolj dobri.

Če jaz vem, da v srcu dobro mislim - zakaj bi si morala še to dokazovat?

Veliko raje mam, če je človek resničen.  



Ja, se moram strinjat. Sam hec je da različne osnove za debato jemljemo že nekaj časa.

Z molitvijo (meditacijo, razmišljanjem...), sem mislil na iskreno-resnično željo-namero celo delovanje neke osebe v skupno dobro in prepoznavanje le tega.

Ti molivca doživljaš in v izhodišču postaviš v neko osebo, ki brez-osebno žlobudra molitev in misli mogoče celo na druge stvari.

In zakaj bi si želel mir na zemlji iz lastnega občutka krivde. Občutiš krivdo?

Quote:
saj ti zaradi tega ne bom odvzela neobhodnega lastnega trpljenja, ki ga potrebuješ za svojo duhovno zrelost.


Neobhodnega lastnega trpljenja!!!

Preber si še enkrat vse za nalogo. Wink Cel topic. V oporo: ključna beseda - Tesla
če boš preveč trpela, ti bom z veseljem pomagal obiti neobhodno lastno trpljenje Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #67 - 08.12.2003 at 13:55:23
 
Quote:
Preber si še enkrat vse za nalogo. Wink Cel topic. V oporo: ključna beseda - Tesla
če boš preveč trpela, ti bom z veseljem pomagal obiti neobhodno lastno trpljenje Wink


Vidiš, kr to, da bi nekomu delila naloge ni moj stil pomaganja, težko pol tud sprejemam takovrstno dajanje - ponujanje pomoči - znakov, da veš več več od mene. Jaz bi na tvojem mestu sama bila sprememba, ki jo želiš od mene. Torej, greš po vrsti brat..., ker če misliš, da bi to bilo dobro zame, potem bo verjetno tud zate, a ne oz. prav to, kar potrebuješ. Pač logika.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #68 - 08.12.2003 at 14:44:52
 
Quote:
Vidiš, kr to, da bi nekomu delila naloge ni moj stil pomaganja, težko pol tud sprejemam takovrstno dajanje - ponujanje pomoči - znakov, da veš več več od mene. Jaz bi na tvojem mestu sama bila sprememba, ki jo želiš od mene. Torej, greš po vrsti brat..., ker če misliš, da bi to bilo dobro zame, potem bo verjetno tud zate, a ne oz. prav to, kar potrebuješ. Pač logika.


Vidiš to, da ne želim razumet je tvoj stil. Sploh ni bistvo v nalogi. Bistvo je čist nekje drugje.

1. Če napišeš itd, pomeni, da si zaključil z naštevanjem nekih sorodnih elementov v stavku.

Reke v Sloveniji so: sava, soča, drava ... če gremo čist po kmečk glede ITD.

----
Kar se tiče NEOPHODNEGA lastnega trpljenja za višjo duhovno zrelost, pa sem mislil na to, da ti učitelj, ali kdorkoli pač, ki je pred teboj prehodu neko pot, lahko pove, olajša hojo po tej isti poti.

Ti želim spremembo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #69 - 08.12.2003 at 14:53:39
 
Quote:
Vidiš to, da ne želim razumet je tvoj stil. Sploh ni bistvo v nalogi. Bistvo je čist nekje drugje.

1. Če napišeš itd, pomeni, da si zaključil z naštevanjem nekih sorodnih elementov v stavku.

Reke v Sloveniji so: sava, soča, drava ... če gremo čist po kmečk glede ITD.

----
Kar se tiče NEOPHODNEGA lastnega trpljenja za višjo duhovno zrelost, pa sem mislil na to, da ti učitelj, ali kdorkoli pač, ki je pred teboj prehodu neko pot, lahko pove, olajša hojo po tej isti poti.

Ti želim spremembo?


Najprej: nikjer nisem napisala, da ne želiš razumeti. Nikjer tud nisem napisala, kaj je bistvo, niti celo ne, kaj naj bi bilo, le sebe sem opisovala. Nikjer tud nisem napisala karkoli o višji duhovni zrelosti, vendar samo o duhovni zrelosti. Predvsem pa vidim zmoto in nesmisel pomaganja prav v tem prepričanju nekoga, da lahko nekomu olajša hojo po isti poti, ker iste poti namreč ni - vsak ima svojo. In ni niti prej, ne kasneje. To je moj point in vsi smo učitelji in učenci.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #70 - 08.12.2003 at 15:29:11
 
Sej še vedno nočeš razumet.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #71 - 08.12.2003 at 15:35:31
 
Quote:
Sej še vedno nočeš razumet.


Kaj misliš, da nočem razumet oz. kaj bi naj razumela oz. kaj ti ne razumeš?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #72 - 08.12.2003 at 15:48:50
 
Končno razumeš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #73 - 08.12.2003 at 15:54:36
 
Quote:
Končno razumeš.


This is sick.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #74 - 08.12.2003 at 15:57:27
 
Quote:
This is sick.



SPET NE RAZUMEŠ.


(Pa je šu thread u franže)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8