Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 
(Read 38417 times)
aryan
Ex Member




Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #105 - 11.12.2003 at 11:34:23
 
titanic wrote on 11.12.2003 at 11:23:46:
Še vedno mislim, da lahko delno vplivamo na to, da lahko tudi izbiramo med tem, kaj je za nas bolj zanimivo delo, saj se mu lažje in z večjim veseljem potem "predaš."

se strinjam s tem, da lahko delno izbiramo kaj bomo poceli. ampak se mi zdi, da tisto kar na prvi pogled lahko zgleda "zanimivo" se ni nujno da je tudi koristno za nas. nekomu se zdi npr. zanimivo skocit v prepad, ceprav ne ve kasne so neprijetne posledice takega delovanja. na podlagi cesa se pol lahko odlocmo kaj je koristno pocet za nas v koncni fazi? kje dobit to informacijo? od vsevednega Boga?
Back to top
 
 
IP Logged
 
jeliel
Guest




Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #106 - 11.12.2003 at 12:43:52
 
Pomagati za vsako ceno!
Ponovno se kratko oglasam, s kratkimi spoznanji. Kot receno, veckrat zaradi fizicnega hendikepa potrebujem tako in drugacno pomoc. Vendar ne pomoc za vsako ceno. Obicajno ponujeno pomoc sprejmem, ce vidim da nikakor ne bom uspel sam opraviti dolocene naloge. Ob tem ce cutim, da je stanje taksno, da ga bom mogel izvesti brez pomoci, potem bom pomoc seveda odklonil, ali se vljudnostno izgovoril.
Vzgajan sem bil v krscanskem duhu, najlepsa leta svojega otrostva sem prezivel v tujem okolju, med tujimi ljudmi, kjer mi je tuja roka rezala kruh. Bila so najlepsa leta, ko se za osebni razvoj potrebuje najvec materine ljubezni. V tem casu sem bil zaznamovan le kot stevilka. Za vsako dobrino se je bilo potrebno boriti. Bila je borba za prezivetje, v danasnjem krutem svetu. Za vsako malenkost se je bilo potrebno dokazati, ter dokazovati. In preziveli smo le najmocnejsi, vecinoma brez tuje pomoci.
Bili so hudi trenutki, trenutki, ko nisi vedel ne kod ne kam. Danes, je tu novi cas, ko sem vse to obdobje presel, prestopil na novo pot, po kateri hodim ze nekaj let. Ob tem se sprasujem, je bilo vse to res potrebno. Ja bilo je potrebno, za osebno in duhovno rast. Ja bilo je potrebno, da sem lahko danes tukaj kjer sem. Mnogo mojih vrstnikov je klonilo pred krutim zivljenjem, ter svetom, ko jim je bila cisto preprosta pomoc ponujena, vsiljena, postavljena pred opletajoce se noge. Pomoc za katero ni bilo potrebno treniti niti s prstom.
Res, da si vcasih zazelim, da bi mi bilo dano to ali ono, da bi brez napora prisel do taksne in drugacne ugodnosti. Vendar zakaj, ko je vendar moj osebni in duhovni razvoj, navezan ravno na taksne in drugacne ovire.
In zivljenje je igra, je tudi pot nesebicne ljubezni. Za vse, prav za vse sem odgovoren sam, nikogar ne krivim za stanje v kakrsnem sem, ceprav mi okolje, ogledalo, odslikava popaceno podobo. Zato, se konec koncev opiram na lastne sile, energijo v sebi, ter se zahvaljujem za prijazn nasmeh, misel in besedo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #107 - 11.12.2003 at 12:47:18
 
hvala, jeliel Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #108 - 11.12.2003 at 16:55:14
 
Jeliel,MOČNO me spominjaš na mojega fanta.Ampak res močno...Že prvič.Tvoja zgodba se popolnoma ujema s fantovo.V skoraj vsem...Tut on je pred kratkim prišel do spoznanja ogledala...Hvala ti za lepo zgodbico,sedaj ga le še bolj razumem. Smiley Kiss
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
jeliel
Guest




Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #109 - 12.12.2003 at 08:06:13
 
Ob vsem povedanem, se sedaj naprej sprasujem, kaksno bi bilo moje zivljenje ob ponovnem rojstvu, ce mi nesebicna pomoc, ter pozrtvovalnost najbljizjih, ter zdravstvenega osebja, res ne bi bila vsiljena. Zivljenje je viselo na nitki, nekajkrat je ze zacelo potovati po tunelu, vendar, na koncu tunela je bila tista svetla iskra, energija, ki mi je dala novo moc, ter voljo do zivljenja. Res da se je moc in volja zelo, zelo pocasi stopnjevala, preteklo je kar nekaj let do ponovne streznitve, ter ponovno vsiljene pomoci, brez katere, bi se ponovno znasel v tunelu. Vendar tudi vse to je bil namen, ki se je moral dogoditi, da je dusa prejela spoznanje, da edino fizicno zivljenje lahko zaznamuje osebo. Ob tem sem lahko hvalezen dusi, ki me je vodila, ceprav po zelo, zelo tezki poti do nesebicne ljubezni, ki sem se je ves cas zavedal, vendar se je nisem znal in mogel oprijeti.
In zato v takih in podobnih situacijah vsiljeno pomoc, lahko, ter tudi moramo sprejeti. Kot ze veckrat povedano, Bog nam ponuja taksne in drugacne preiskusnje, ponuja nam taksne in drugacne resitve, vendar ponovno ostaja preiskusnja na nas kaksno resitev ali pot bomo izbrali.
Dandanes ko opazujem hendekipirane osebe, ter se predvsem pred leti, ko sem zelo dejavno deloval v drustvu, kot tajnik, ter organizator raznih srecanj, dobrodelnih koncertov, me je kar zbodlo v srce, kako so nekateri mladostniki z objokanimi ocmi prosili svojce pomoci, ki bi jo z malce samokontrole, ter manjsega napora zmogli sami. Tedaj sem se zamisli, kje bi bil jaz danes, ce me takoj po nesreci, starsa ne bi postavila ob bok sestri in bratu, pri vseh fizicnih, ter tudi ostalih dejavnostih. Vendar konec koncev to je bila moja pot, starse sem sam izbral, kot tudi oni mene, da se ucimo, ter rastemo. Nekdo drug pa ima seveda tudi svojo pot. Vendar tu je sedaj kljucen dejavnik, koliko samozavesti premores, koliko si mocan v svoji dusi, ter ali se je vredno smiliti samemu sebi. Vsak se na trenutke smili samemu sebi, se predvsem ko si povsem na tleh. A vedno kot receno obstaja, nekaj oprijemljivega na kar se lahko navezes.
Malce sem se razprical, ter se malce nadaljeval zgodbo. Lep dan vam zelim

Back to top
 
 
IP Logged
 
titanic
2
**
Offline

love just love
Posts: 86

Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #110 - 12.12.2003 at 17:22:12
 
Quote:
kje dobit to informacijo? od vsevednega Boga?


Lahko temu tako rečeš, lahko pa rečeš intuicija. Cheesy
Back to top
 

Živi in pusti živeti.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #111 - 06.05.2016 at 10:37:19
 
Quote:
zaključak: ljudima pohlepnim, zavidnim, agresivnim, surovim ne smije se previše pomagati. Za spasenje njegove duše, minimalna pomoć u kritičnoj situaciji može se pružiti.


http://alternativainformacije.com/2015/12/lazarev-opasnost-pomaganja-drugima/

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Pomagati za vsako ceno
Reply #112 - 09.05.2016 at 23:04:18
 
Prav ima, vsaka siljena ali vsiljena pomoč naredi več škode kot pa koristi pomaganemu

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8