Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 19892 times)
aryan
Ex Member




Re: Ali verjamete v Boga ? 2
Reply #15 - 19.05.2003 at 11:05:08
 
Quote:
Svoje telo čistim, ko pojem Božje ime.
Vital očiščujem, ko služim Bogu.
Um čistim, ko ga zaradi Boga praznim, svoje srce očiščujem, ko meditiram na Božjo ljubezen, polno usmiljenje.

in kaj naj bi bil koncni rezultat tega prakticiranja?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Ali verjamete v Boga ? 2
Reply #16 - 19.05.2003 at 11:19:32
 
stoychi wrote on 11.05.2003 at 22:22:47:
Brez živega mojstra se lažnega ega v zgodovini človeštva do zdaj ni še rešil prav nihče. Wink


... in danes so časi ko smo lahko vsi učenci in učitelji hkrati.

Grin  Cheesy  Grin

Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali verjamete v Boga ? 2
Reply #17 - 19.05.2003 at 11:37:03
 
Quote:
Razmisli.

a ti mi ne mors povedat? sej prakso si ze napisu, zakaj ne bi mogu se cilja te prakse?
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Ali verjamete v Boga ? 2
Reply #18 - 22.05.2003 at 22:45:23
 
Smileyodgovor prijatelju ediju Smiley

res je, ker smo prav vsi na notranji poti, Smiley

saj so vendar vsi mojstri vedno trdili, Smiley

vključno z mojim mojstrom, Smiley

da je božje kraljestvo znotraj nas, Smiley

ampak, da bi sam lahko prišel vanj, Smiley

se moram poenostaviti kot otrok, Smiley

in tu je odgovor zakaj mojstri izbirajo Smiley

za svoje učence preproste ljudi in ne pismouke Smiley


z mojstrovo pomočjo, Smiley

se je poenostaviti, danes zelo lahko Smiley

samo si, takšen kot v srcu si Smiley

in tak si za njega že najboljši Smiley


in še ena skrivnost Smiley

nihče v zgodovini človeštva Smiley

ni postal mojster sam od sebe Smiley

vsak od njih je bil v mojstrstvo posvečen Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ali verjamete v Boga ? 2
Reply #19 - 22.05.2003 at 23:13:20
 
stoychi wrote on 22.05.2003 at 22:45:23:
in tu je odgovor zakaj mojstri izbirajo Smiley

za svoje učence preproste ljudi in ne pismouke Smiley




in še ena skrivnost Smiley

nihče v zgodovini človeštva Smiley

ni postal mojster sam od sebe Smiley

vsak od njih je bil v mojstrstvo posvečen Smiley




Pravi mojstri ne izbirajo - izbirajo samo šarlatani, da lažje manipulirajo ???



Vsak pravi mojster je postal mojster po sebi,

posvečenost pa je stanje bedakov,


Za primer pa si lahko vzameš Budo,


Z mojstrom je kot z genijem, je ali pa ni,
Seveda pa vsakdo rabi učitelje in te lahko najdemo povsod
in vsi se lahko marsičesa naučimo od vseh naših sobitij
Od nas samih pa je odvisno, ali se bomo česa od njih naučili




lp

pa

bz

Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Ali verjamete v Boga ? 2
Reply #20 - 23.05.2003 at 12:00:48
 
Jst se pa sprašujem, ali je res nujno, da slediš neki poti iz preteklosti? A ni prišel čas, da se na novo postavijo vse te stvari? Da se poišče nove poti? Skratka jst še vedno sama sebi najbolj verjamem in nisem obremenjena s tem, da moram že takoj čimprej priti k Bogu. A ni poanta življenja v tem, da ga živim?

???
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Ali verjamete v Boga ? 2
Reply #21 - 23.05.2003 at 12:46:53
 
draga prijateljica petra,
res je prišel čas, da se na novo postavijo stvari
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali verjamete v Boga ? 2
Reply #22 - 23.05.2003 at 12:52:32
 
jz bi bolj predlagal da se stare (vecne) pravilno dojamejo in prakticirajo.

zivljenje ni namenjeno le temu da se ga zivi. to ne bi mel smisla. ves smisel je v zadovoljstvu. ce tega v zivljenju ni, pol ga nima smisla zivet, s tem se bo vsak strinjal, zarad tega se nekateri tud ubijajo. problem zadovoljstev pa je v tem, da so nekatera "zadovoljstva" lahko danes zadovoljstva jutri pa ne vec. takih si pa nben ne zeli.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Ali verjamete v Boga ? 2
Reply #23 - 23.05.2003 at 13:03:03
 
Tukaj se tudi jaz strinjam, da je sedaj čas da vsak najde svojo pot. Vsi ki se še oklepajo starega, ne bodo morali tako hitro napredovati, pa nič zato. Bodo že prišli tudi oni to tega.

Razna ortodoksna čaščenja mojstrov. Vsak pravi mojster, svojega učenca spusti, ko se je pri njemu naučil.
Gre svojo pot, k drugemu mogoče, da ga nauči nekaj novega. In končno pride do najvišjega. Za to pa so.

Meni je bil najprej učitelj recimo Sai baba, pa potem me je potolažil Kristus, pa potem nek zemeljski, pa potem ta Arh angel, pa spet drugi. To je samo za primer, da vidite o čem govorim.

Vsi so nam dani za lajšanje poti. Za očiščevanje sebe, ter da pridemo tja kamor si želimo.
Seveda še prej ugotoviš, kaj in kam si želiš.

Da pa se oklepamo enega, je pa zato kriv samo strah, da več nismo vredni. Da je ta pravi in bolje drži nego lovi sistem.

Pa da ne boste mislili, jaz sem imela tudi strah pred Kristusom, neko boga boječnost, da nisem vredna,...
Samo on tega ni imel. Grin

Vsi posebej smo za njih neprecenljivi.

Če pa se podajaš na to pot, so pa tudi stvari ki jih moraš odvržti, spremeniti, ja to pa včasih boli.

Vztrajno oklepanje svojega individuma, posebnosti, ki se odraža na vzen, ki je včasih varljivo, misliš, da je to tvoje bistvo duše pa ni, je lahko precejšna ovira.

Potrebno se je prepustiti in zaupati, ampak dobesedno ne uveljavljati svoje volje in ko to narediš je tvoja volja enako božja volja. Počasi se daleč pride.

LP Io
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Ali verjamete v Boga ? 2
Reply #24 - 23.05.2003 at 13:15:35
 
Smileyse opravičujem, ker sem prekinil misel naj najprej odgovorim petri Smiley
... in res ni nujno, da slediš
neki poti iz preteklosti, Smiley
vendar novih poti ni, Smiley
obstaja samo tista, Smiley
ki vodi v božje kraljestvo,  Smiley
ki je znotraj vsakega od nas,  Smiley
kar trdijo vsi mojstri Smiley
verjeti sebi, Smiley
svojemu notranjemu občutku, Smiley
je tvoja in moja pot do Boga, Smiley
poanta življenja je ta, Smiley
da ga karseda najbolje izkoristiva, Smiley
da narediva vsak zase prav vse, Smiley
da sva zadovoljna in srečna, Smiley
to je tudi edina želja Boga. Smiley

lp tudi IO in arianu  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: Ali verjamete v Boga ? 2
Reply #25 - 23.05.2003 at 13:18:14
 
Smiley in le kako vem,
da je bil tudi Buda
v mojstrstvo posvečen Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Ali verjamete v Boga ? 2
Reply #26 - 23.05.2003 at 14:06:00
 
stoychi wrote on 23.05.2003 at 13:15:35:
Smileyse opravičujem, ker sem prekinil misel naj najprej odgovorim petri Smiley
... in res ni nujno, da slediš
neki poti iz preteklosti, Smiley
vendar novih poti ni, Smiley
obstaja samo tista, Smiley
ki vodi v božje kraljestvo,  Smiley
ki je znotraj vsakega od nas,  Smiley
kar trdijo vsi mojstri Smiley
verjeti sebi, Smiley
svojemu notranjemu občutku, Smiley
je tvoja in moja pot do Boga, Smiley
poanta življenja je ta, Smiley
da ga karseda najbolje izkoristiva, Smiley
da narediva vsak zase prav vse, Smiley
da sva zadovoljna in srečna, Smiley
to je tudi edina želja Boga. Smiley

lp tudi IO in arianu  Smiley



Saj pravim, da jst že od nekdaj sledim srcu. Na tej moji poti se je pojavilo že mnogo ljudi, in še se bojo pojavljali, ki me hočejo prepričati, da moja pot ni prava pot. Ampak, jst, trmasta kot sem, se ne dam in ostajam zvesta svojemu srcu in svojim občutkom. To mi je npr. pri tebi Stojči ful všeč, ker si kar si, slediš svojemu mojstru, svojemu srcu in ne skušaš drugih prepričati, da je Maharadji edina pot vsem. Smiley

Sama sem že večkrat rekla in pomislila na to; Ali sploh še obstaja misel, beseda in dejanje, ki še ni bila mišljena, povedana in izražena?

Tud dostkrat sem se spraševala, kako to, da iščem že v mladih letih reči, ki jih naj bi študirala v starosti? Wink  

So pa to vse stvari, ki jih čutim v sebi. Tko al tko pa zase vem, da je edina pot, ki je zame, da ubogam srce. Če nisem s srcem pri stvari, fizično odpovem.


Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Ali verjamete v Boga ? 2
Reply #27 - 23.05.2003 at 14:07:39
 
Quote:
Tukaj se tudi jaz strinjam, da je sedaj čas da vsak najde svojo pot.


kakšne naj bi po tvoje bile te poti, enake al so lahko različne ?


Quote:
Razna ortodoksna čaščenja mojstrov. Vsak pravi mojster, svojega učenca spusti, ko se je pri njemu naučil.
Gre svojo pot, k drugemu mogoče, da ga nauči nekaj novega. In končno pride do najvišjega. Za to pa so.


če predpostavljam, da govoriš o "mojstrih" oz. "učiteljih" življenja, potem ne vidim smisla v pošiljanju učenca k drugim "mojstrom"

če je res pravi učitelj življenja pa seveda lahko zveš samo iz lastne prakse, pa še tukaj se lahko pojavi problem nepravilnega (neiskrenega) prakticiranja ali razumevanja, ponavadi pomoje gre za napačno izhodišče , namreč za sebične interese (ego) in tako ni moč ustvarit prave ljubezni, ki naj bi bila tud končni cilj


Quote:
Meni je bil najprej učitelj recimo Sai baba, pa potem me je potolažil Kristus, pa potem nek zemeljski, pa potem ta Arh angel, pa spet drugi. To je samo za primer, da vidite o čem govorim.



in tudi tukaj se pomoje lahko vidi to napačno izhodišče, namreč zadovoljevanje svojega ega (svojih čustev, in uma),... to je zadovoljevanje izključno svojih interesov in ne more bit podlaga za "transcendentalno" ljubezen z Bogom, če nanesem to na tvoje npr.   "Kristusove" izkušnje


smisel je namreč v tem, da je zadovoljitev tvojih "materialnih" poteb stranski produkt, ki pa ti ga prinese le ljubezen

Quote:
Vztrajno oklepanje svojega individuma, posebnosti, ki se odraža na vzen, ki je včasih varljivo, misliš, da je to tvoje bistvo duše pa ni, je lahko precejšna ovira.


tukaj se strinjam s teboj....oklepanje svojega individuma nikoli ne more prinest ljubezni

"zemeljska" ljubezen je možna samo če dva individuma podredita svoje lastne (egoistične) interesa za dosego skupnega "višjega" interesa

posledično je potrebno za dosego "transcendentalne" ljubezni z Bogom , žrtvovat svoje lastne (egoistične) interese

to pa ti potem posledično prinese zadovoljitev tvojih "sekundarnih" materialnih poteb, vendar kot sem že rekel one nebi smele bit izhodišče

Smiley



LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ali verjamete v Boga ? 2
Reply #28 - 23.05.2003 at 14:56:46
 
Quote:
Vztrajno oklepanje svojega individuma, posebnosti, ki se odraža na vzen, ki je včasih varljivo, misliš, da je to tvoje bistvo duše pa ni, je lahko precejšna ovira.  


Pradoks oklepanja  induvidualnosti kot vrhunca lastne duševne zmožnosti je v tem, da svojo inuvidalnost enačmo s  čustveno intezivnostjo preplavljanja tistih psihičnh  vsebin, ki so po svoji naravi totalne. Taka je npr. ljubezen v svoji zemeljski in trancednetni pojavnosti.   Svoje individualnosti  se nikol tolk ne zaveš, ko se te stvari dotikajo le delno, ko jih je možno procesirat z razumom, jih presojat in predalčkat po objektivnih kriterijih. V takih primerih se vedno zavedaš, da nisi sam merilo vsega in da si hkrati tud del nečesa zunanjega, objektivnega. Paradoks je skratka v tem, da je zavedanje lastne  individualnosti en stranski produkt dejstva, da ti duševnost preplavijo najsplošnejše in celovite  vsebine (jung jih imenuje kolektivno nezvedno), ki jih si jih ego (še) ni  zmožen posamično podredit. Ego je nad tem pojavom tko fasciniran, da je  zanj to višek duševnih zmožnosti in se zanj sposbnost občutenja individualnosti tle  tud konča, čeprav bi se proces prave  individualizacija tle  moral šele začet z vzajemno preobrazbo jaza in sebstva.  Tongue Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali verjamete v Boga ? 2
Reply #29 - 23.05.2003 at 15:09:49
 
titud, po moje ti prav ene intelektualne orgazme dozivljas k ga tkole treniras, a ne?

sam s temi spekulacijami ne bos kej prevec delec prsu Wink
pa tud zdi se mi, da si se ze mal navelicu tega pocetja, a ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4