Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 7
(Read 25985 times)
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #45 - 13.10.2003 at 13:22:56
 
pevka wrote on 10.10.2003 at 20:53:51:
Ne poznaš..........
Domnevaš..........

Ne poznam in domnevam, ker je to moje mnenje, ker ne bom trdila, da je nekaj absolutno tako, kot jaz mislim. Dopuščam, da kdo pozna , misli... drugače
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mrs._Gost
Ex Member




Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #46 - 13.10.2003 at 14:02:25
 
Men je čist useen, kulk sta dva narazen, samo da se imata rada... samo to je važen! ZA LJUBEZEN NISI NIKOLI PREMLAD IN NIKOLI PRESTAR! To mi daje moč, kr verjamem v ta rek... "the best" je!

Papa, Kiss

Mrs. Gost
Back to top
 
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #47 - 13.10.2003 at 23:46:09
 
Pozdravček!


Jaz osebno ne bi imela veliko starejšega partnerja in verjetno tudi veliko mlašega ne!!!

To je samo moje mnenje.

Nimam pa nič proti, če to delajo drugi. Jaz pač mislim, da lahko obstajajo določeni problemi...

Še enkrat   VSI DRUGAČNI VSI ENAKOPRAVNI!!!

Pevka, če še sedaj ne dojameš: Če si ene stvari sam ne želiš, potem še ne pomeni, da je ne podpiraš oz. sprejemaš pri drugih, ki drugače mislijo in čutijo.

Kaj je tukaj tako čudnega ???

Iz postov je razvidno, da imaš veliko težav s sprejemanjem drugačnih mnenj  Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
pevka
3
***
Offline


Posts: 201
Ljubljana
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #48 - 14.10.2003 at 09:24:29
 
soncnica wrote on 13.10.2003 at 23:46:09:
Pozdravček!


Jaz osebno ne bi imela veliko starejšega partnerja in verjetno tudi veliko mlašega ne!!!

To je samo moje mnenje.

Nimam pa nič proti, če to delajo drugi. Jaz pač mislim, da lahko obstajajo določeni problemi...

Še enkrat   VSI DRUGAČNI VSI ENAKOPRAVNI!!!

Pevka, če še sedaj ne dojameš: Če si ene stvari sam ne želiš, potem še ne pomeni, da je ne podpiraš oz. sprejemaš pri drugih, ki drugače mislijo in čutijo.

Kaj je tukaj tako čudnega ???

Iz postov je razvidno, da imaš veliko težav s sprejemanjem drugačnih mnenj  Undecided


Glej, takole ti bom rekla: ne gre za nesprejemanje drugačnim mnenjem! Vsak ima pravico, da si izoblikuje svoje mnenje, stališče o tem in tem.
Temveč gre bolj za to (velikokrat opažam pri prebiranju raznih postov), da ljudje velikokrat govoričijo; to pomeni, da nimajo določene izkušnje o nečem pa so ful pametni... in zavzemajo neka stališča samo, da stališča so.
Seveda ne mislim, da to ni dovoljeno, toda, kadar ima človek dejansko izkušnjo v nečem, potem je v svojem izražanju veliko pristnejši... Samo za to gre!
Pa ne jemlji tega osebno, nič od zgoraj napisanega ni namenjeno osebno tebi!

Lepo se imej! Z ljubeznijo, Pevka  

Back to top
 

pevka
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #49 - 14.10.2003 at 17:35:32
 
pevka wrote on 14.10.2003 at 09:24:29:
Temveč gre bolj za to (velikokrat opažam pri prebiranju raznih postov), da ljudje velikokrat govoričijo; to pomeni, da nimajo določene izkušnje o nečem pa so ful pametni... in zavzemajo neka stališča samo, da stališča so.  


Vsega v življenju pa res ni potrebno preizkusiti, da bi imel o tem mnenje. Npr. droge, razvezo, skupinski seks, dosti starejšega, mlajšega partnerja, islam, zakrite ženske, vojno, ubijanje, bolnega otroka, splav, kondome, ali karkoli že, ...
Lahko imaš mnenje o nečem, kar nisi preizkusil na svoji koži, dobro pa je, da tudi poslušaš izkušenejše, izmenjuješ mnenja, se strinjaš, se ne strinjaš, saj za to menda tudi gre na forumu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #50 - 01.03.2004 at 20:57:24
 
exorcist wrote on 01.10.2003 at 19:00:57:
Ne vem, ampak gotovo je že vsakdo od vas, kdaj pa kdaj pokukal za kakšnim mlajšim oziroma starejšim atraktivnim "primerkom" nasprotnega spola. Verjamete, da ljubezen res ne pozna meja, in da je povsem sprejemljivo, da je starostna diferenca (razlika) med partnerjema 10 let in več, ali pa je za vas to tabu tema? Zame osebno je to nekaj "normalnega", v kolikor je moški starejši od ženske, vse v nekih mejah zdravega razuma, ampak malce ponesrečeno pa se mi zdi varianta, da imajo starejše ženske mlajše moške. Namreč, če pogledamo psihofizični razvoj človeka vse do adolescence, nam biologija postreže s fakti, da dekleta kar za nekaj let "prehitijo" fante, tako na mentalnem nivoju, saj prej dozorijo, kot po fizionomiji, kajti prej pridejo v puberteto, in se tudi hitreje postarajo - biološki reprodukcijski mejnik (limita) jim predstavlja menopavza.


Razlika v letih je irelevantna. Med obema mora obstajati zaupanje, spoštovanje in ljubezen, kar skupne izkušnje še poglabljajo. Ker spoštujem sebe, bo oče mojih otrok nekdo, ki ga spoštujem in ljubim. Starost je predsodek, ker gre za srečanje dveh duš. Nesmiselno bi bilo, da bi bila moja duša zaradi predsodkov o starosti žalostna, osamljena in zlorabljena s strani npr. zavestno izbranega všečnega mlajšega moškega, medtem, ko bi srce krvavelo v želji, da se potopi v sorodno dušo npr. nekega starejšega. Sam sebe bi s tem onesrečil, in čez 10 let, ko bi sam dosegel tisto starost in imel hrapavo kožo na rokah, obupano razmišljal o svoji neumnosti. Življenje je tukaj in sedaj, ljubi dušo, ki jo ljubiš.  Kiss
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #51 - 01.03.2004 at 21:06:43
 
Mae wrote on 01.03.2004 at 20:57:24:
Razlika v letih je irelevantna. Med obema mora obstajati zaupanje, spoštovanje in ljubezen, kar skupne izkušnje še poglabljajo. Ker spoštujem sebe, bo oče mojih otrok nekdo, ki ga spoštujem in ljubim. Starost je predsodek, ker gre za srečanje dveh duš. Nesmiselno bi bilo, da bi bila moja duša zaradi predsodkov o starosti žalostna, osamljena in zlorabljena s strani npr. zavestno izbranega všečnega mlajšega moškega, medtem, ko bi srce krvavelo v želji, da se potopi v sorodno dušo npr. nekega starejšega. Sam sebe bi s tem onesrečil, in čez 10 let, ko bi sam dosegel tisto starost in imel hrapavo kožo na rokah, obupano razmišljal o svoji neumnosti. Življenje je tukaj in sedaj, ljubi dušo, ki jo ljubiš.  Kiss


Ja, ampak statistike in izkušnje kažejo drugače, da se večina takih zakonov razveže, kjer je ženska za kako dekado starejša od fanta. Namreč, ko jih ima moški 40, je ženska na pragu menopavze, kjer se ji celoten hormonalni sistem oziroma ravnovesje zruši, počutje ji zelo niha, libido (spolna sla) ji upade, ker se izloča manj hormonov, nekatere zapadejo celo v hujše krize, npr. v depresijo.... Pa seveda, tudi fizično (nazven) se posebaj ženska zelo postara, da je manj atraktivna, kar daje možu dodaten razlog za povod, da si poišče mlajšo, če je prej pretežno njun odnos  baziral na spolnosti.
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #52 - 01.03.2004 at 22:03:06
 
Dragi Exorcist,
kolikor vem se danes razveže že vsak četrti zakon in verjetno niso v vseh teh zakonih ženske starejše od moškega. Libido pa lahko upade že pri 30ih, je tudi odvisno od partnerja, ni vsega ženska kriva, da se postara in da je to dodaten povod moža za ločitev. Iz tvojega razmišljanja razberem, da bi se ti ločil od 10 let starejše ženske, ko bi ta dosegla 50 in bi ji upadel libido. Mislim, da bi jo ti, če bi jo ljubil vedno videl lepo, in bi s svojimi mladimi 40 leti poskrbel, da ji libido ne bi padel. Sploh pa so leta od 30 pa verjetno do 70 najboljša leta. Ponavljam, libido je odvisna spremenljivka, sploh pa sex lahko za oba z leti postaja bolj kvaliteten in bolj intimen. Koncentriraj se na ljubezen, bližino, razumevanje, support in nežnost. Škoda je to zamenjati z mlajšim modelom, razen če preferiraš površnost pred globino.  Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #53 - 01.03.2004 at 23:46:41
 
Meni so še skoz ljubše mlajše, zdaj pa okusi so različni, to sprejemam. Raje 10 let mlajšo, kot 10 let starejšo. Samo meni se tukaj dozdeva, da bi ti rada mlajšega, ampak smola je v tem, ker fantje ne palijo na starejše žene, ali kako? To si ti smo želiš in iščeš izgovore, pa veš, da ni tako, vsaj ponavadi. Zdaj, kateri ima rad "izkušene", OK, jaz ne - to pa je zopet stvar okusa Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #54 - 02.03.2004 at 07:53:47
 
Exorcist,
če zanemarimo moje želje, ti skušam dopovedati, da ko se v ljubezni združita dve duši, leta niso pomembna. A ti bi pa raje bil s 13 letno kot 33 letno, prav imaš, okus res ni diskutabilen.  Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #55 - 02.03.2004 at 08:14:42
 
exorcist wrote on 01.03.2004 at 23:46:41:
ampak smola je v tem, ker fantje ne palijo na starejše žene,




Palijo.  Grin   Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #56 - 02.03.2004 at 08:22:02
 
exorcist wrote on 01.03.2004 at 23:46:41:
ampak smola je v tem, ker fantje ne palijo na starejše žene, ali kako?



Pa še kako palijo.  Roll Eyes  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #57 - 02.03.2004 at 08:40:37
 
No, mogoče še en malo bolj resen odgovor, ker ravno poznam eno žensko, ki je v mojih očeh totalna asica.
Že na začetku tega topica sem pisala o družbenih pritiskih, ki lahko delajo zgago v primeru mlajši moški-starejša ženska, pa o potencialni nevarnosti zaprtosti njune skupnosti...

No, ta ženska je v življenju dala skozi eno veliko kalvarijo s po starosti sebi primernim butlom. Potem pa je zbrala moči, da je to zvezo končala. In njeno življenje se je čisto obrnilo. Najprej je prijateljevala s približno 10 let mlajšim od sebe, sedaj pa je srečno poročena s približno 13 let mlajšim od sebe, ki se je povrh vsega zavoljo nje odpovedal svoji zavezi Bogu.

Si kar predstavljam tvoj pogled, exo... Shocked - tak nekak, a ne?
Samo to je tudi real life. V real life-u se tudi kdaj zgodi, da se dva ljubita ne zgolj in samo zaradi telesne privlačnosti, pač pa tudi zaradi vseh ostalih človeških kvalitet.
Pa malo se zamisli, kaj bo ostalo od tvoje lepote, ko boš star tam okrog 50 -60 let. Ne prav veliko. Ziher pa ti bo ostal (nemogoč) karakter.  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #58 - 02.03.2004 at 08:49:59
 
ves ex..preveč pališ na princess of the group..zato pa si tam kjer si .. pri rokometu na primer  Grin

kar se starostne razlike tiče pa zgolj tole...

živim v okolju, ki je precej nakeširano in v začetku 90ih si je marsikak tipson "opomogel"
pa je najprej zamenjal
avto
hišo
in na koncu še ženo

za te osebke velja, da so jim ženske potrošna roba...vsako leto imajo nov model, po principu..vse obline na pravem mestu, butasta kot noč in da pali na denar...ali so to sploh veze ... beats me?

in isto moja izkušnja ... veza je očitno bolj ekonomska kot seksualna entiteta... pa naj si bo ženska ali moški ta starejši...zmeraj je skupni imenovalec zadaj njegovo veličanstvo denar

vem iz lastnih izkušenj kako se moški lahko "zagreje" če zavoha zadaj šuštenje papirčkov .. celo bolj kot na par dobrih joškov
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #59 - 02.03.2004 at 09:10:22
 
Sem že enkrat zadnjič bila pozorna na tvoj life-style in na izkušnje z/ in vedenje o/ nasprotnem spolu. In mi je šlo zelo skupaj z - kakor se ti izražaš - nakeširanim okoljem.
V točno določenih krogih se pač giblje točno določena vrsta butlov.
Take care of you, sister. Wink


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 7