Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 
(Read 25983 times)
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #60 - 02.03.2004 at 09:35:18
 
Oda ženskam v zrelih letih

Nič ne sprašuj je po letih, ne kdo bil je konzul za časa
njenega rojstva; naj s tem cenzor ukvarja se strog,
zlasti če cvet se osipa, če čas je mladostni že mimo,
če si puli lase, ki jih starost posivi.
Prav vam prišla bodo, mladci, prav ta ali zrelejša leta;
tu bo poganjal posev, tole posejte polje!
Dokler ste krepki in moč vam dopušča, vzdržite napore;
s tihim korakom se že zgrbljena bliža starost.
Z vesli utrite čez morje si pot ali s plugom prek zemlje
ali spustite se v boj kruto orožje vihteč-
ali telo, svojo čilost in vnemo ponudite ženskam;
tudi tako si vojščak, to naj tvoj plen bo bogat.
Poleg tega so še bolje izurjene take ljubimke,
mojstrice dela samo vaja- in v njej so doma.
Z lišpom odtehtajo vse, kar so s časoma leta načela,
z nego skrbijo za to, da se prestare ne zde;
kar poželiš si, nešteto objemov ljubezenskih znajo;
nimaš je zbirke, ki v njej našel še več bi podob.
Takim je ženskam pri čutni nasladi odveč še spodbuda;
moški in ženska naj v njej isto užijeta slast.
Posteljnih iger ne maram, če v njih se oba ne sprostita,
ženske ne maram, če vda se zato, ker je vdaja potrebna,
čuti pa nič, ker pri tem v mislih le prejo ima;
ni mi pri srcu naslada, ki čista dolžnost jo veleva,
nočem, da moje dekle to iz dolžnosti počne.
Rad pa poslušam besede, ki v njih mi izda, da uživa,
naj še ne neham, roti, malo se naj zadržim.
Rad bi uzrl prevzetne oči medleče ljubimke,
naj obnemore povsem, dolgo zavrača dotik.
Rosni mladosti narava še ni teh odlik podarila,
sedemkrat pet je vsaj let treba, da prideš do njih.
Kdor neučakan je, pije naj mošt, a meni naj toči
vino prastaro le vrč, zdavnaj pod konzuli poln.
Šele razrasla platana se soncu lahko zoperstavlja,
travnik pa sveže košen bode nas v bose noge.
Mar bi lahko Hermiona Heleno res prekosila,
torej je Gorga celo lepša kot mati bila?
Kdor pač že si, če zamika te Venera v letih že zrelih,
vstrajaj samo, nagrajen res boš primerno za to.

je napisal Ovidij že pred ene dvatisoč leti.
8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #61 - 02.03.2004 at 09:44:39
 
Lilith wrote on 02.03.2004 at 09:10:22:
Sem že enkrat zadnjič bila pozorna na tvoj life-style in na izkušnje z/ in vedenje o/ nasprotnem spolu. In mi je šlo zelo skupaj z - kakor se ti izražaš - nakeširanim okoljem.
V točno določenih krogih se pač giblje točno določena vrsta butlov.
Take care of you, sister. Wink





hm ,ja tule gre ena velika zahvala mojim staršem za eno hudo življenjsko izkušnjo z mojim bivšim

pa da nadaljujem morda še s tem ... da tovrstna nagnjenost ni zgolj "bolezen" nekaterih krogov ... le ti ki so uspeli, si to lahko privoščijo realizirat.. in materialna manifestacija je bolj vidna in zato bolj eye catching..kar pa še ne pomeni, da te ideje v drugih glavah ne obstajajo .. ostajajo pa bolj na nivoju wannabe in zavisti...

se spominjam svoje srednje šole, ko je bilo alterstvo in darkerstvo in ... nematerializem zapovedan ...  vzvišenost nad denarjem vrednota ...

dejansko pa ti ljudje z denarjem niso znali delat in punce zaprisežene alternativke so znale v svojih moških videt predvsem avto, hišo ... luxurious life style ... koliko so se bile pripravljene angažirat za uresničitev materialnega sna... zelo po žensko...diete, aerobika in cunje... koliko jim je to v resnici uspelo pa bo pokazal čas...

...zmeraj si namreč dovolim reči, da je morda njihova pot pravilna in moja napačna... z vidika slovenske družbe je namreč ženstvenost še vedno enačeno z lišpom in ljubkostjo .. ekonomska neodvisnost pa znak "možačavosti" ....

kaj čmo .. gospod čas ima vse odgovore  Grin  Grin  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #62 - 02.03.2004 at 09:47:31
 

En_bk, čudovita pesem je to, hvala ti, da jo tukaj lahko beremo  Roll Eyes   Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #63 - 02.03.2004 at 10:04:52
 
exorcist wrote on 01.03.2004 at 21:06:43:
Namreč, ko jih ima moški 40, je ženska na pragu menopavze, kjer se ji celoten hormonalni sistem oziroma ravnovesje zruši, počutje ji zelo niha, libido (spolna sla) ji upade, ker se izloča manj hormonov, nekatere zapadejo celo v hujše krize, npr. v depresijo.... Pa seveda, tudi fizično (nazven) se posebaj ženska zelo postara, da je manj atraktivna



Exo, a pa ti sploh veš, kako slabo izgledajo eni moški pri štiridesetih, da o libidu sploh ne govorim? Pa visok pritisk, pa holesterol, pa bolečine v križu, pa rana na želodcu, ...



Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #64 - 02.03.2004 at 13:33:58
 
lola wrote on 02.03.2004 at 08:14:42:
Palijo.  Grin   Roll Eyes


Ja, to vsi fantje palijo, samo na začetku, dokler ne pridejo "k pameti", pa vprašanje je, kako dolgo zdržijo ob "tetkah"? Učiteljico rabijo vse dotlej, dokler jim lahko nekaj da(če veste, kaj mislim Wink), ko jih lahko nekaj pouči, nakar pa ponavadi prešaltajo na mlajšo in neizkušeno, ko dajo skoz inštrukcije in seksualne lekcije, noben nima rad "rabljenega blaga", kar seveda ni nič slabega, če obema to paše, naj uzživata, dokler lahko, z tisto "brez profesije" pa se potem poročijo in imajo otroke, ker vejo, da je tako veliko pametneje in bolj modro. Seveda velja ta proces tudi za moške v obratni smeri. Take izkušene "tete" pa potem ponavadi ostanejo samske, če se niso resno vezale tam nekje do 30, potem jim vlak odide, vsaj pri večini je tako.... Noben noče imet take....
Grin

No, to je samo moje razmišljanje, me zanimajo tudi vaši protiargumenti in mnenja, kejr se ne strinjate z mano?
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #65 - 02.03.2004 at 13:40:40
 
exorcist wrote on 02.03.2004 at 13:33:58:
Ja, to vsi fantje palijo, samo na začetku, dokler ne pridejo "k pameti", pa vprašanje je, kako dolgo zdržijo ob "tetkah"? Učiteljico rabijo vse dotlej, dokler jim lahko nekaj da(če veste, kaj mislim Wink), ko jih lahko nekaj pouči, nakar pa ponavadi prešaltajo na mlajšo in neizkušeno, ko dajo skoz inštrukcije in seksualne lekcije, noben nima rad "rabljenega blaga", kar seveda ni nič slabega, če obema to paše, naj uzživata, dokler lahko, z tisto "brez profesije" pa se potem poročijo in imajo otroke, ker vejo, da je tako veliko pametneje in bolj modro. Seveda velja ta proces tudi za moške v obratni smeri. Take izkušene "tete" pa potem ponavadi ostanejo samske, če se niso resno vezale tam nekje do 30, potem jim vlak odide, vsaj pri večini je tako.... Noben noče imet take....
Grin

No, to je samo moje razmišljanje, me zanimajo tudi vaši protiargumenti in mnenja, kejr se ne strinjate z mano?



najboljši protiargument je zapit 30 letnik, impotenten 25 letnik in dobro ohranjena 40 letnica .. če tvoja mama ni dobro ohranjena je to stvar telesne in duševne lenobe ...  žal se to prenaša tudi na "prihodnje" generacije ...

Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #66 - 02.03.2004 at 13:41:19
 
Vse to, kar pišeš, mi daje misliti... a si ti slučajno zaljubljen v kakšno tako "izkušeno", pa te moralne spone zaradi tega "greha" drmajo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #67 - 02.03.2004 at 13:51:08
 
Lilith wrote on 02.03.2004 at 13:41:19:
Vse to, kar pišeš, mi daje misliti... a si ti slučajno zaljubljen v kakšno tako "izkušeno", pa te moralne spone zaradi tega "greha" drmajo?


Grin  Grin  Grin  Grin  Grin  Grin

jep....
bi rekla tko tut jaz ...


Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #68 - 02.03.2004 at 14:22:00
 
Sinjeoka, in še bjonda za povrhu, je načrbekala: Grin
Quote:
ves ex..preveč pališ na princess of the group..zato pa si tam kjer si .. pri rokometu na primer  
živim v okolju, ki je precej nakeširano in v začetku 90ih si je marsikak tipson "opomogel"
pa je najprej zamenjal  
avto
hišo
in na koncu še ženo



Ne, moj mlajši brat je rokometaš, jaz se ne ukvarjam s športom.

Sodeč po tvojem pisanju, opažam da si velika materialistka, domala "obsedena", ker besede keš (denar + druge status simbole) in njene besene zveze, izpeljanke, podzavestno in zavestno štampaš post za postom, uporabljaš jih v več kot polovici svojih postov, malo pomisli, čemu? Verjamem, da se ne bi spakovala, če bi bil tvoj mož 20 ali 30 let starejši od tebe, samo da ima $, to važi, vsaj pri tebi je tako, oziroma tak občutek sem dobil. OK. Imaš pravico, da tako razmišljaš, da si konzum-bejba, tvoja osebna stvar, če ti denar toliko pomeni, ampak meni ne.




Lila, ki je malo po šrek, pardon "Šrink", je napisala: Grin
Quote:
Si kar predstavljam tvoj pogled, exo...  - tak nekak, a ne?
Samo to je tudi real life. V real life-u se tudi kdaj zgodi, da se dva ljubita ne zgolj in samo zaradi telesne privlačnosti, pač pa tudi zaradi vseh ostalih človeških kvalitet.  
Pa malo se zamisli, kaj bo ostalo od tvoje lepote, ko boš star tam okrog 50 -60 let. Ne prav veliko. Ziher pa ti bo ostal (nemogoč) karakter.


Ne, zakaj, jaz sprejemam tudi takšne odločitve, sprejemam vse, saj ljubezen ne pozna meja, pravijo. Saj, če sta "sorodni" duši, pa sta se našla, po mojem sklepanju starost ni ovira, čemu filozofiraš in mi polagaš svoje besede na jezik. Ja sem rekel le, da je takih zvez izredno malo, žal, ki bi se odnesle na daljši rok, ko pa že itak vsak 2. zakon razpade. Jaz sem bolj pristaš Adijeve filozofije, da pameten(a) le eno samo žensko (moškega) najde (vzame) si.

O mojem karakterju in o meni pa veš tako malo, miceno, morda kakih 5%, tak da je tukaj vsaka sodba odveč, ker me ne poznaš, niti približno, verjemi mi. Razlika je, če si o nekom misliš, da ga poznaš ali pa da ga dejansko poznaš. Edina oseba, ki ima dovtip in izreden občutek oziroma vpogled in vživljanje v človeško psiho in ugotavljanje karakterja človeka, je Darinka, ki pa pozna tam okrog 50% mojega bistva, kar pa je bilo do sedaj največ. Torej tvoja predpostavka, da me poznaš, je zelo nenatančna in površna, zelo zelo groba ocena... Če bi rekla, da sva si tujca, bi imela bolj prav.


Valentina s posebno make-up masko iz kumaric je dejala: Grin

Quote:
Exo, a pa ti sploh veš, kako slabo izgledajo eni moški pri štiridesetih, da o libidu sploh ne govorim? Pa visok pritisk, pa holesterol, pa bolečine v križu, pa rana na želodcu, ...  


Čuj, to me niti toliko ne zanima, saj edina lepota, ki ostane je notranja lepota. ampak poanta je ravno v tem, ker se na to notranjo lepoto ne gleda, ampak zunanjost. Ne vem, zakaj malikuješ zunanjost kot Izraelci zlato tele?

Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #69 - 02.03.2004 at 14:25:14
 
Lilith wrote on 02.03.2004 at 13:41:19:
Vse to, kar pišeš, mi daje misliti... a si ti slučajno zaljubljen v kakšno tako "izkušeno", pa te moralne spone zaradi tega "greha" drmajo?


Čuj, meni so vse ženske lepe, ne preferiran enih pred drugimi. Lepe so ko "šipek"!  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #70 - 02.03.2004 at 14:27:39
 
exorcist wrote on 02.03.2004 at 14:22:00:
Sinjeoka, in še bjonda za povrhu, je načrbekala: Grin

Ne, moj mlajši brat je rokometaš, jaz se ne ukvarjam s športom.

Sodeč po tvojem pisanju, opažam da si velika materialistka, domala "obsedena", ker besede keš (denar + druge status simbole) in njene besene zveze, izpeljanke, podzavestno in zavestno štampaš post za postom, uporabljaš jih v več kot polovici svojih postov, malo pomisli, čemu? Verjamem, da se ne bi spakovala, če bi bil tvoj mož 20 ali 30 let starejši od tebe, samo da ima $, to važi, vsaj pri tebi je tako, oziroma tak občutek sem dobil. OK. Imaš pravico, da tako razmišljaš, da si konzum-bejba, tvoja osebna stvar, če ti denar toliko pomeni, ampak meni ne.


Wink



rokomet in "rokomet"
zate itak vem, da nisi športnik...

Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #71 - 02.03.2004 at 14:37:28
 
exorcist wrote on 02.03.2004 at 14:22:00:
O mojem karakterju in o meni pa veš tako malo, miceno, morda kakih 5%, tak da je tukaj vsaka sodba odveč, ker me ne poznaš, niti približno, verjemi mi. Razlika je, če si o nekom misliš, da ga poznaš ali pa da ga dejansko poznaš.



To velja tudi za tebe. O drugih na forumu veš zelooooo maloooooooo. Pisal pa si že zelo nesramne, neresnične in nevljudne stvari, ne samo sodbe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #72 - 02.03.2004 at 14:39:14
 
lola, očitno je exo spet sam sebi pisal Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #73 - 02.03.2004 at 14:58:33
 
Sprašujem se, zakaj se exotova norenja zmeraj zgodijo po vikendu?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #74 - 02.03.2004 at 15:07:12
 
Sindrom praznikov... ali vikenda, ko so vsi doma.
V naši službi obravnavamo najtežje zadeve ravno ob ali po praznikih. Še sreča, da enim samo verbalno seka. Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7