Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 6812 times)
exorcist
Ex Member




Virtualni (elektronski) partner
18.12.2003 at 14:24:27
 
Mene pa zanima, če ste že imeli kako zvezo preko interneta, ko ste ste poznali samo nick tega človeka, npr. preko irca, icq itn, in ali če ste bili presenečeni oziroma razočarani, ko sta se v živo spoznala? Kako gledate na take zveze, ki so sklenjene preko internetnih posredniških spletnih strani? Obstaja med njima kvalitativna razlika, v primerjavi s tradicionalnim dvorjenjem?
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: Virtualni (elektronski) partner
Reply #1 - 18.12.2003 at 14:37:05
 
Dokler je partner zgolj virtualen, kot praviš, je povsem možno tudi zavajanje, neiskrenost itd., tako da si človek zlahka ustvari napačno podobo nekoga na drugi strani žice.

Spoznati nekoga na ta način je čisto v redu (ni preveč romantično, ampak so pa lahko karte veliko bolj odprte kot npr. pri naključnem srečanju na ulici), ne pa tudi omejevati odnosa zgolj na to. Ker človeka, po mojem, brez osebnega stika ne moreš spoznati. Komunikacije na osebni, fizični in energijski plati ne more nič nadomestiti. Torej tudi poglobljenega odnosa na tej ravni po mojem mnenju ni.
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
jeliel
Guest




Re: Virtualni (elektronski) partner
Reply #2 - 18.12.2003 at 15:03:05
 
Virtualnega partnerja nikakor ne mores enaciti s fizicnim partnerjem. Danes, vceraj,…sem zasledil reklamo za nov mobilni sistem, UPS. Ob tem se sprasujem, kaksna energija se bo pretakala z virtualno podobo. Kaj ni le osebni kontakt tista prava energija. Zato je moje nacelo, prvi virtualni kontakt ja, kaj vec ne, kaj bolj oprijemljivega nikakor ne. »Vsi enaki, vsi enakopravni«
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Virtualni (elektronski) partner
Reply #3 - 18.12.2003 at 15:33:39
 
Ja, Exo, kaj še ni nič na vidiku?

Treba bo malo ven stopit, it v družbo, pusti računalnik pa internet.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: Virtualni (elektronski) partner
Reply #4 - 18.12.2003 at 18:36:26
 
Dober nacin da nekoga spoznas, ampak o neki zvezi pa se da govorit sele ko to poteka v zivo.  Kiss
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Virtualni (elektronski) partner
Reply #5 - 19.12.2003 at 12:26:46
 
Virtualnost je zadnje čase eden od načinov zbliževanja širšega sveta in ljudi. In dokler ti to zbliževanje s svetom ne oddalji bližnje okolice, ni po moje v tem nič slabega.

Drugače pa sem na tak način spoznala Darka, pa vas, pa še en kup drugih ljudi, s katerimi sem še zmer v kontaktu. Sem že zdavnaj ugotovila, da bi bla verjetno brez neta precej osamljena, ker sicer nisem orto družaben človek, ki bi dosti ven hodil in iskal družbo al pa ljudi, s katerimi bi ujela, al pa bi jih blo vsaj dosti manj. Se mi celo zdi, da je net idealna komunikacijska reč za mene.

Brez osebnih kontaktov sicer tole ne more it. Sam ob pravi mešanici, pa je čist prima Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Virtualni (elektronski) partner
Reply #6 - 19.12.2003 at 14:05:08
 
stiki prek interneta so čist cool, kar se tiče prijateljstva , kar se pa tiče kaj več, je pa vsekakor bolje it ven.

Res je, da se ljudje v moderni dobi vse bolj omejujejo na štiri stene svoje sobe, so bolj zaprti in iščejo izhod v sili, preko interneta, kar pa ne zagotavlja sreče.

človeka na drugi strani tipkovnici vidiš le v svoji domišlji in kaj hitro se lahko zgodi tole

...
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Virtualni (elektronski) partner
Reply #7 - 23.12.2003 at 09:33:49
 
exorcist wrote on 18.12.2003 at 14:24:27:
ali če ste bili presenečeni oziroma razočarani, ko sta se v živo spoznala?



Ja, imam izkušnjo, da mi je bilo cool brati enega exorcista z enega foruma, ko pa sem ga v živo spoznala, je pa ves njegov bojeviti duh kar nekam izpuhtel. Grin Roll Eyes

Tako da internet je lahko ena velika varka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
NERA
1
*
Offline


Posts: 25

Gender: female
Re: Virtualni (elektronski) partner
Reply #8 - 23.12.2003 at 09:39:15
 
Lilith wrote on 23.12.2003 at 09:33:49:
Ja, imam izkušnjo, da mi je bilo cool brati enega exorcista z enega foruma, ko pa sem ga v živo spoznala, je pa ves njegov bojeviti duh kar nekam izpuhtel. Grin Roll Eyes

Tako da internet je lahko ena velika varka.


Vse moje sanje so se porušle.

NERA
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Virtualni (elektronski) partner
Reply #9 - 23.12.2003 at 09:46:33
 
NERA wrote on 23.12.2003 at 09:39:15:
Vse moje sanje so se porušle.

NERA


A tvoje tudi? Wink Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Virtualni (elektronski) partner
Reply #10 - 29.02.2004 at 14:23:49
 
Mislim, da je možno imeti virtualnega partnerja. Vendar naj tako tudi ostane. Vse prepogostokrat pa to ljudi pripelje do prestopanja meje, torej v skušnjavo, želim si spoznati tega človeka, ...

V virtualnem partnerstvu pride do izraza mentalna privlačnost obeh, ostale vizuelne ipd. stvari so nepomembne.

Kar pa bi po mojem mnenju moralo biti še boljša iztočnica za razmerje, kot obratno torej, da se najprej fizično vizuelno skratka otipljivo spoznaš, intenzivna strast če 3 leta mine, potem pa se s tem človekom nimaš več o čem pogovarjati.

Mogoče je pa ta varianta boljša, da najprej ugotoviš pogovorna stališča z nasprotnim umom in se šele nato fizično spoznaš, torej, ko se v bistvu že poznaš.

Mislim pa, da potem, ko se fizično srečaš mora ta oseba vsaj približno izpolniti fizična pričakovanja, sicer pa ne gre.  To pa pravim zato, ker se mi je enkrat zgodilo, da sem se kar nekajkrat v službi z nekom pogovarjala po telefonu (to sicer ni virtualno a ne?) in dobila fajn občutek o tej osebi. In enkrat je na obisk prišel temnopolti sogovornik. Seveda nimam nič proti temnopoltim, ampak to ni bilo niti približno v moji predstavi.

To je kot nazoren primer pogojne uspešnosti virtualne zveze. Če pa se vzdržimo skušnjave, pa naj zadeve ostanejo tako kot so po definiciji - virtualne!   Kiss
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Virtualni (elektronski) partner
Reply #11 - 29.02.2004 at 19:31:08
 
Vsi imamo v sebi zakodirana "partnerska" nagnjenja, kajti šele partnerstvo (najmaj dva individuma) pomeni ljubezen. Ker smo  mi (cista zavest) trenutno pogojeni z materijo se z njo tudi poistovečamo v obliki grobega fizičnega (materialno telo) in subtilnega (um, inteligenca, zmotni ego) telesa. In zaradi te "iluzije" iščemo zadovoljstvo v "matarialnih" partnerstvih ali pa zadovoljujemo čute z drugimi materialnimi aktinostmi. Rastlina bo zadovoljna če bo dobila vodo in svetlobo, tiger bo zadovoljen ko bo razkosal srno, človek je zadovoljen ko ima raznorazne materialne (subtilne in fizične) stvari poslihtnane ampak vsa ta zadovoljstva so "iluzorna" v smislu njihove minljivosti...torej da nam ta zadovoljstva slej kot prej vzame čas...

hočem v bistvu povedat, da bi se naše "partnerstvo" in težnja po lastni izpolnjenosti morala nanašati na princip večnosti (ker smo tudi mi princip večnosti ) ne pa na materiialna zadovoljevanja

ker v pogojenem stanju lahko delujemo le z materialnimi čuti  poskušajo nekateri  čute zadovoljit z materilanimi "partnerstvi", nekateri jih skušajo umiriti, nekateti jih zanikajo, itd...

tega nenehnega "trpljenja" v obliki  ponavljajocih minljivih zadovoljtvih in ponavljanajocega cilkusa rojstev, smrti, staranja, umiranja...se lahko rešimo le z uporabo naših pripomočkov (telesa, individualnosti in svobodne volje) za ljubezen oz. partnerstvo z Njim, Vrhovno osebo iz katere vse izhaja. Mi smo ustvarjen po "Njegovi podobi" kar pomeni da je On tudi oseba. Ljubezen pomeni služenje interesom partnerja. In glavna razlika med nami in Njim je v tem, da je On večno osvobojen. On je večna ljubezen in zato je tud naš večen skupni namen oz. ineteres ljubezen z Njim, le da se mi tega trenutno bolj slabo, ampak vseeno preecej boljse kot živali lahko zavedamo. Bog je naš večen "partner", in samo On nas lahko trajno/večno pomiri in zadovolji, ampak pomembno je vedet da ljubezen temelji na "prostovoljnosti".
Človeška oblika je zelo redka v primerjavi z ostalimi "materialnimi" oblikami, in nam edina ponuja  zmožnost prostovljne predaje oz. služenja Njemu oziroma ljubezni z Njiim in to bi tud morali "tukaj in zdaj" izkoristiti.  Smiley
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Virtualni (elektronski) partner
Reply #12 - 01.03.2004 at 15:58:45
 
exorcist wrote on 18.12.2003 at 14:24:27:
Mene pa zanima, če ste že imeli kako zvezo preko interneta,
in ali če ste bili presenečeni oziroma razočarani, ko sta se v živo spoznala?

1. Ja.
2. Ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sparkle
Guest




Re: Virtualni (elektronski) partner
Reply #13 - 01.03.2004 at 19:04:53
 
no lih enga virtualnega partnerja nism mela, sm pa prek neta spoznala enga fanta, ki je dodobra razburkal moj zivlene Shocked ko sva se 'v zivo' spoznala (ker je poznal pač enga mojga kolega), sm bla pa presenecena, ker se mi je zdelo da sva si tud vizualno podobna Grin (manjka un povaljko s cheta;))
u glavnm sm vesela, da sm ga spoznala-pa čeprov prek neta, pa čeprov he broke my heart pol Grin, ker sm v njem vidla vse svoje lepe lastnosti in sm prek njega mela še bl rada sebe Roll Eyes


aha pol so pa omembe vredna se druga 'virtualna partnerstva' Grin recmo ene par ljudi s foruma, k mi tud pomagajo pri osebnem razvoju Tongue love u all Kiss Kiss


LP sparks
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Virtualni (elektronski) partner
Reply #14 - 02.03.2004 at 13:00:03
 
Smileynič ni narobe,če se tako spoznavamo ,le da nas domišljija in želje preveč ne zanesejo...resničnost pa je vedno taka kot je...mislim da je tudi tu najpomembnejša iskrenost..če je ,je ,če je ni pa smo po nepotrebnem razočarani..
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Pages: 1 2