Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 7
(Read 25984 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #15 - 02.10.2003 at 10:42:40
 
Quote:
Povej, a je narobe, če se srečata in 'vzameta' npr. nek premožen starejši moški in ena siroto ženskega spola, ki pristane na življenje z njim, vključujoč kar on potrebuje? To ceno plača prostovoljno in s srcem. A se je prodala? Ali ljubi? Ali morda ne moremo tega baš opredeljevat?  




Tako ali drugače se vsi prodajamo za ljubezen in denar - pa še za kako drugo stvar.


Sicer pa mislim, da je starost lahko ovira za zvezo in to tako pri tistih, ki so enako stari, kot tudi pri tistih, kjer so "ogromne razlike".

Seveda pa pa je tudi starost EMOŠO-ta precej relativna zadeva (osebno poznam kar nekaj starčkov, ki še niso polnoletni).



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #16 - 02.10.2003 at 10:53:23
 
Smiley
motivi zakaj sta dva partnerja ne glede na razliko v letih skupaj so zelo hitro razpoznavni po njuni sproščenosti, kretnjah in očeh.
Na morju je na plaži poleg mene ležal tuj par iz anglije. Gospa je bila malo starejša debela, okrašena z zlatimi ketnami in prstani, mladenič pa razen mišičastega telesa ni imel nič.
Ona mu je dejala darling prinesi mi to in to, in on je kar skočil, da ji to prinese, ampak pogled je mel pa tak, da bi jo najraje kar ubil.
Vsaka pogojna ljubezen je obsojena na propad.  Kiss
Od ljubezni nikoli ne moreš imeti nič, razen ljubezni same, kar je povsem dovolj. Wink Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #17 - 02.10.2003 at 11:33:13
 
t wrote on 02.10.2003 at 10:42:40:
Sicer pa mislim, da je starost lahko ovira za zvezo in to tako pri tistih, ki so enako stari, kot tudi pri tistih, kjer so "ogromne razlike".



Česa starost pol imaš v mislih? Duše? Ega? Bolezni?
Back to top
 
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #18 - 02.10.2003 at 11:33:44
 
Starost ni ovira za zvezo. Sama po sebi že ne. Ne glede na to, kdo je starejši od obeh.

Probleme takemu paru pa lahko postavlja družba - tu se strinjam. Vendar družba tako ali tako odklanja vse, kar ne spada v povprečje, v "normalo". Družbena merila ne smejo biti vedno in povsod tudi merila posamezniku, ker bo le-ta izgubil svojo osebnost če je prisiljen v nek neljubi položaj. Od takega človeka (nesamostojne "copate" v vseh pogledih) pa dolgoročno družba najmanj profitira (saj ne, da bi morala karkoli profitirati, ampak si za to vedno prizadeva - odtod vsi pritiski na tiste, ki ne ustrezajo družbeni normi)
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #19 - 02.10.2003 at 12:08:54
 
seveda je ovira. Če se oziraš na druge. Ča se pa oziraš le na sebe  in na to kar čutiš, potem pa ni ovir Wink
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #20 - 02.10.2003 at 13:59:28
 
Poznam par, kjer je ona 15 let starejša od njega. Začela sta on 25 let ona 40. Zdaj je on 35 in ona 50. Pa ženska nima denarja. In on tudi ne. Sta čisto povprečna državljana. Očitno ju ne veže denar. Pa vedno se ful zaljubljeno gledata. In jima ni mar, kaj bodo rekli "sosedje".
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #21 - 02.10.2003 at 15:15:04
 
Če niste porajtal, pišete o dveh stvareh, ki ju iz meni neznanega razloga mečete v isti koš: o čustveno-seksualnem odnosu dveh ljudi na eni strani, na drugi strani pa o nadomestkih za tak odnos: denar, pohota, družbeni ugled, odrešeniške ambicije bogatašev do revnih žensk itd itd.

Moje mnenje je tkole: če hoče moški v tehle časih in krajih biti prilično normalen (celo življenje, ne samo par let), mora imeti v svojem življenju vsaj tri resne veze z ženskami (tiste za sproti seveda ne štejejo):

- kot mladenič mora spoznati starejšo in izkušeno žensko, ki ga popelje v skrivnosti ženskega telesa in psihe.

- kot zrel moški mora ob sebi imeti približno enako staro in enakovredno življensko sopotnico, ki mu je v prvi vrsti ljubica, potem tudi prijateljica, svetovalka, zaupnica...

- na stara leta pa si mora nabaviti mlajšo, svežo in predvsem seksualno potencirano damo, ki mu oživi pojemajočo seksualno slo in polepša bolj ali manj betežno ter dolgočasno starost.

Za ženske pa ne bi vedel, kako je z razliko v letih. Verzirane članice foruma prosim, naj na ogled dajo svoje izkušnje in mnenja.
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #22 - 02.10.2003 at 15:18:21
 
Jakob_Ostrjan wrote on 02.10.2003 at 15:15:04:
Moje mnenje je tkole: če hoče moški v tehle časih in krajih biti prilično normalen (celo življenje, ne samo par let), mora imeti v svojem življenju vsaj tri resne veze z ženskami (tiste za sproti seveda ne štejejo):


Hecno, taiste Rugljeve besede sem nekje brala. Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #23 - 02.10.2003 at 16:14:29
 
Quote:
Česa starost pol imaš v mislih? Duše? Ega? Bolezni?




Samo odgovarjam na vprašanje:


STAROST JE LAHKO OVIRA ZA ZVEZO!

tudi sama po sebi: če je eden od partnerjev sto let starejši od drugega ima ta zveza resno oviro - lahko se zgodi, da bo precej kratkotrajna (ovira trajnosti takšne veze pa je ravno starost - na splošno)  Wink

(pa tudi, če sta sta oba že blizu sto, je starost resna ovira njuni zvezi)


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #24 - 02.10.2003 at 17:35:16
 
Jakob_Ostrjan wrote on 02.10.2003 at 15:15:04:
Moje mnenje je tkole: če hoče moški v tehle časih in krajih biti prilično normalen (celo življenje, ne samo par let), mora imeti v svojem življenju vsaj tri resne veze z ženskami (tiste za sproti seveda ne štejejo):



Me zanima, kaj bi tvoja življenjska sopotnica rekla na tvoje pisanje, Jakob. Mogoče "blagor ubogim na duhu, ker njih je nebeško kraljestvo"? Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lance
Ex Member




Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #25 - 02.10.2003 at 23:03:21
 
Jakob_Ostrjan wrote on 02.10.2003 at 15:15:04:
- kot mladenič mora spoznati starejšo in izkušeno žensko, ki ga popelje v skrivnosti ženskega telesa in psihe.


He he, to me je spomnilo na moje pubertetniške fantazije.  Grin

Ali nisam imao takve sreće.
Sem se ''moral'' od sovrstnice učiti. Vzajemno. Pa ni bilo slabo.  8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #26 - 03.10.2003 at 11:23:07
 
Lilith wrote on 02.10.2003 at 17:35:16:
Me zanima, kaj bi tvoja življenjska sopotnica rekla na tvoje pisanje, Jakob. Mogoče "blagor ubogim na duhu, ker njih je nebeško kraljestvo"? Grin


Ne, ni rekla tega. Pač pa: spet si preveč Ruglja bral!

Ok, zdaj pa resno.

Načeloma seveda velja, da je starostna razlika lahko ovira, lahko pa tudi ni. S tem pa seveda še nismo nič povedali.

Kdor si postavlja vprašanje, ali je starost lahko ovira za resno zvezo, potem se ni poglobil v bistvo, kaj zveza dveh ljudi sploh je.

Največkrat to vprašanje pomeni, da je oseba, ki se to sprašuje, pod vplivom mnenja okolice (družina ipd), se pravi da v bistvu ne ve, kaj bi dejansko on ali ona sam/a rad/a.

Kaj je torej bistvo zveze? Odobravanje socialnega okolja zagotovo ne. Gmotna preskrbljenost še manj.

Bistvo partnerske zveze je zadovoljitev seksualnih in čustvenih potreb obeh udeležencev. Pogoj za to je ujemanja na telesnem, psihičnem, čustvenem, socialnem in duhovnem nivoju. Stopnje ujemanja so seveda različne, 100% itak ni možna.

Za seksualne potrebe bolj ali manj vemo, kakšne so. (Recimo, da vemo, čeprav vedno bolj opažam, koliko špičastih fantičev in razpočenih dekličev tlači ta ljubek planetek, pa sploh ne vedo, kako in zakaj se uporabljajo one čudne stvari v mednožju, še bolj pa jih bega to, kaj naj si ob doživljanju uporabe sploh mislijo).

Čustvene potrebe pa so (poimenovanje je strogo individualno, pišem tisto, kar velja zame):

- občutek pripadnosti,
- občutek delitve intimnosti: misli, želja, hotenj,
- zavest o enkratnosti mojega partnerja (samo z njim doživljam to, z nikomer drugim mi tega ni potrebno doživljati; ne da ne morem, z lahkoto bi, če bi mi nekdo drug tako odgovarjal, kot partner, eden mi zadostuje)

Če torej upoštevamo zgoraj napisano, je starost moje partnerice pomembna samo posredno. Nekdo, ki je zelo različen od mene (v tem primeru mlajši ali starejši) se bo težje ujel z mano na vseh prej napisanih področjih, ki so pogoj za partnerstvo. Pravim: težje se bo ujel, kar pa ne pomeni, da to ni možno.

Torej: ne sprašujte, koliko je star vaš partner, vprašajte ga, ali je zadovoljen z vami. In ko vam bo povedal odgovor, naj isto vprašanje zastavi tudi on vam. Oba odgovora naj vam bosta za izhodišče, ko se odločate, ali je partner pravi ali ne. In to je to.

Pravzaprav hočem reči tole: če se kar naprej sprašujemo, ali bo neka zveza trajala (kar je bistvo vprašanja o starostni razliki), potem naša pozornost ni tukaj in zdaj, ampak nekje v prihodnosti. To pa je največja bedarija, kar jih ljudje počnemo, žal pa to delamo v večji ali manjši meri prav vsi.

S tem pa povzročimo to, da sedanjosti ne živimo taka kot je, pač pa enkratnost in neponovljivost doživetja zatolčemo s strahom in bojaznijo, kaj bo.

Manjka nam vera. Prepričanje o tem, da je vse, kar se nam zgodi (tudi tisto, kar imenujemo zlo, bolečina, trpljenje) prav.

Vse je treba za dobro vzet...
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
sparkle
Guest




Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #27 - 03.10.2003 at 12:18:32
 
stoychi wrote on 02.10.2003 at 10:53:23:
Smiley
Vsaka pogojna ljubezen je obsojena na propad.  Kiss
Od ljubezni nikoli ne moreš imeti nič, razen ljubezni same, kar je povsem dovolj. Wink Kiss Kiss Kiss  


how sweet and true Wink Kiss:-* Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #28 - 03.10.2003 at 15:55:20
 
A veš, Jakob, ko se ti odločiš biti resen, sem se jaz pripravljena pod tvoj tekst podpisati. Kiss
Mi je tvoje razmišljanje zelo blizu in upam, da bomo ljudje vztrajno delali na tem, da bi družbeni vpliv izgubil svojo moč.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #29 - 04.10.2003 at 09:39:36
 
Ljubezen je tista, ki naj bi bila smisel dveh, ki se ljubita. Tudi, če je starostna razlika velika. Včasih, je starejši partner bolj zrel, kot mlajši... Komunikcija, pa je itak predpogoj, da se razmerje lahko nadaljuje, ne glede na starostno razliko...

Pozdravček,

Vilma
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 7