Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 7
(Read 25986 times)
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #30 - 07.10.2003 at 12:25:04
 
Jakob_Ostrjan wrote on 02.10.2003 at 15:15:04:
Moje mnenje je tkole: če hoče moški v tehle časih in krajih biti prilično normalen (celo življenje, ne samo par let), mora imeti v svojem življenju vsaj tri resne veze z ženskami (tiste za sproti seveda ne štejejo):

- kot mladenič mora spoznati starejšo in izkušeno žensko, ki ga popelje v skrivnosti ženskega telesa in psihe.

- kot zrel moški mora ob sebi imeti približno enako staro in enakovredno življensko sopotnico, ki mu je v prvi vrsti ljubica, potem tudi prijateljica, svetovalka, zaupnica...

- na stara leta pa si mora nabaviti mlajšo, svežo in predvsem seksualno potencirano damo, ki mu oživi pojemajočo seksualno slo in polepša bolj ali manj betežno ter dolgočasno starost.

Za ženske pa ne bi vedel, kako je z razliko v letih. Verzirane članice foruma prosim, naj na ogled dajo svoje izkušnje in mnenja.



Torej Jakob, ti si tole napisal za moške. Če iz tvojega pisanja izvlečemo žensko, pridemo do sledečega:

- mlada punca iz tretje alineje si seveda mora poiskati starejšega moškega, ki bo lahko zadovoljil njene materijalne potrebe, hkrati jo bo s svojimi izkušnjami tudi uvedel v svet ljubezni in seksa, hkrati pa taista punca zaradi svoje neizkušenosti  ne bo pretirano prizadeta zaradi starostnih težav moškega

- v zrelih letih si poišče enako starega in enakovrednega življenskega sopotnika, ki ji je v prvi vrsti ljubimec, potem tudi prijatelj, svetovalec, zaupnik...

- na stara leta (ženska iz prve alineje) si pa seveda mora nabaviti svežo kri, mladega, postavenga, močnega, zmožnega gospodiča (nasprotje od starega, oslabelega, onemoglega gospoda), ki ji bo popestril življenje, in ki si ga ona kot samostojna, neodvisna dama lahko privošči, poleg tega pa zaradi odsotnosti strahu pred zanositvijo, to je preseganjem reprodukcijske funkcije,  lahko končno v polni meri uživa


Iz teh dveh izpeljav dobimo POPOLN SVET, v katerem se stvari dovršeno ujemajo.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #31 - 07.10.2003 at 15:32:34
 
Valentinaa wrote on 07.10.2003 at 12:25:04:
Iz teh dveh izpeljav dobimo POPOLN SVET, v katerem se stvari dovršeno ujemajo.


Ne gre toliko za dovršenost, kot za praktičnost.

Zakaj bi človek delal probleme tam, kjer jih ni?
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #32 - 09.10.2003 at 16:26:29
 
Jaz podpiram vse mogoče veze- samo da je obema o.k.

Jaz nimam veliko starejšega partnerja, vendar mislim, da bi to lahko bila ovira.
To kar imata zakonca Cavazza meni ni ok. Ona zelo mlada in z otrokom, ki nikoli ne bo imel "pravega" očeta. Če jo ta dedek spolno poteši...

Naj še enkrat povem, da je to samo moje osebno mnenje in da se jaz osebno ne bi odločila za to, če pa sta onadva srečna jima od srca privoščim.

Vsi drugačni vsi enakopravni  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #33 - 09.10.2003 at 16:49:02
 
ovire so le v glavah.

poznam par, ko je ona 5 let starejša od njega, s tem, da je on šele zakoračil čez 20 leto.

v tem vidim samo en problem. Biološko uro. Ona se približuje 30 tim, on je še mlad, tako da vpr. ali je že pripravljen za otroke, ko pa bo, je vpr. če ne bo že prepozno.

drugače pa, kot vedno, vsakemu svoje.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
pevka
3
***
Offline


Posts: 201
Ljubljana
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #34 - 10.10.2003 at 10:28:23
 
Hoj, a nisi ti mal kontradiktorna?!

Na eni strani tole:  

soncnica wrote on 09.10.2003 at 16:26:29:
Jaz podpiram vse mogoče veze- samo da je obema o.k.



Na drugi pa tole:

soncnica wrote on 09.10.2003 at 16:26:29:
Jaz nimam veliko starejšega partnerja, vendar mislim, da bi to lahko bila ovira.
To kar imata zakonca Cavazza meni ni ok. Ona zelo mlada in z otrokom, ki nikoli ne bo imel "pravega" očeta. Če jo ta dedek spolno poteši...

Naj še enkrat povem, da je to samo moje osebno mnenje in da se jaz osebno ne bi odločila za to, če pa sta onadva srečna jima od srca privoščim.


Vsi drugačni vsi enakopravni  Smiley  

???
Back to top
 

pevka
 
IP Logged
 
pevka
3
***
Offline


Posts: 201
Ljubljana
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #35 - 10.10.2003 at 10:30:43
 
veronika wrote on 09.10.2003 at 16:49:02:
ovire so le v glavah.

poznam par, ko je ona 5 let starejša od njega, s tem, da je on šele zakoračil čez 20 leto.

v tem vidim samo en problem. Biološko uro. Ona se približuje 30 tim, on je še mlad, tako da vpr. ali je že pripravljen za otroke, ko pa bo, je vpr. če ne bo že prepozno.

drugače pa, kot vedno, vsakemu svoje.



Ovire so v vsakem primeru le v naših glavah.
Gre za družbeni vzorec, ki je zakodiran v nas, da je JOJ!
Back to top
 

pevka
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #36 - 10.10.2003 at 11:16:22
 
soncnica wrote on 09.10.2003 at 16:26:29:
Jaz podpiram vse mogoče veze- samo da je obema o.k.
To kar imata zakonca Cavazza meni ni ok. Ona zelo mlada in z otrokom, ki nikoli ne bo imel "pravega" očeta.
Vsi drugačni vsi enakopravni  Smiley

Saj  tudi za to gre. Načelno seveda ni z veliko starostno razliko nič narobe, če sta oba za, ampak par verjetno ne živi izolirano od celega sveta. Seveda se drugih ljudi ne tiče njun odnos, kaj pa otroci? Otrok, ki ga oče spočne pri 60. ga bo res doživljal bolj kot dedka kakor očeta. Mogoče pa je to že druga tema, starševstvo v poznih letih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
pevka
3
***
Offline


Posts: 201
Ljubljana
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #37 - 10.10.2003 at 11:28:04
 
lola wrote on 10.10.2003 at 11:16:22:
Saj  tudi za to gre. Načelno seveda ni z veliko starostno razliko nič narobe, če sta oba za, ampak par verjetno ne živi izolirano od celega sveta. Seveda se drugih ljudi ne tiče njun odnos, kaj pa otroci? Otrok, ki ga oče spočne pri 60. ga bo res doživljal bolj kot dedka kakor očeta. Mogoče pa je to že druga tema, starševstvo v poznih letih.


Vse je odvisno od naravnanosti in energije. Eni tipi so že pri 30 tako zmatrani, da nič ne morjo!
In kao veš, da bo otrok očeta doživljal tako?! Imaš tovrstne izkušnje ali govoriš to, ker se tebi zdi, da je tako?!   ???
Back to top
 

pevka
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #38 - 10.10.2003 at 19:21:31
 
pevka wrote on 10.10.2003 at 11:28:04:
Vse je odvisno od naravnanosti in energije. Eni tipi so že pri 30 tako zmatrani, da nič ne morjo!
In kao veš, da bo otrok očeta doživljal tako?! Imaš tovrstne izkušnje ali govoriš to, ker se tebi zdi, da je tako?!   ???  

Res ne poznam nobenega 70 letnika, ki bi imel 10 letnega otroka, poznam pa veliko starih ljudi in verjemi, nobeden nima te energije, da bi lahko bil oče (ali mama) 10 letnika. Domnevam, da v življenju v takšnih primerih starševsko vlogo v večji meri prevzame mlajši starš, vključijo se drugi sorodniki, ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
pevka
3
***
Offline


Posts: 201
Ljubljana
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #39 - 10.10.2003 at 20:53:51
 
lola wrote on 10.10.2003 at 19:21:31:
Res ne poznam nobenega 70 letnika, ki bi imel 10 letnega otroka, poznam pa veliko starih ljudi in verjemi, nobeden nima te energije, da bi lahko bil oče (ali mama) 10 letnika. Domnevam, da v življenju v takšnih primerih starševsko vlogo v večji meri prevzame mlajši starš, vključijo se drugi sorodniki, ...


Ne poznaš..........
Domnevaš..........
Back to top
 

pevka
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #40 - 13.10.2003 at 01:27:49
 
ne
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #41 - 13.10.2003 at 10:53:58
 
pevka wrote on 10.10.2003 at 10:30:43:
Ovire so v vsakem primeru le v naših glavah.
Gre za družbeni vzorec, ki je zakodiran v nas, da je JOJ!


vsekakor so ovire le v naših glavah, ne smemo pa pozabit, da je pri ženskah ovira tudi biološka ura, če si kdaj želi imeti potomce, še posebej, če jih še ni imela
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
pevka
3
***
Offline


Posts: 201
Ljubljana
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #42 - 13.10.2003 at 11:01:31
 
veronika wrote on 13.10.2003 at 10:53:58:
vsekakor so ovire le v naših glavah, ne smemo pa pozabit, da je pri ženskah ovira tudi biološka ura, če si kdaj želi imeti potomce, še posebej, če jih še ni imela


Ja, kako je res ta biološka ura... lahko problem...
Ampak to spet zavisi... od marsičesa.
Jaz imam prijateljico, ki je stara 40 in je imela svojo punčico pri 39 letih. Ji je ginekolog rekel, da če bo hotela zanosit, bo potrebovala več časa, naj kar hitro začne z delom...
Pa je zanosila takoj in njena nosečnost je potekala brez težav, pa tudi njena punčica je bila zdrava, zdaj je že prava navihanka, stara skoraj leto dni...
Back to top
 

pevka
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #43 - 13.10.2003 at 11:20:24
 
pevka wrote on 13.10.2003 at 11:01:31:
Ja, kako je res ta biološka ura... lahko problem...
Ampak to spet zavisi... od marsičesa.
Jaz imam prijateljico, ki je stara 40 in je imela svojo punčico pri 39 letih. Ji je ginekolog rekel, da če bo hotela zanosit, bo potrebovala več časa, naj kar hitro začne z delom...
Pa je zanosila takoj in njena nosečnost je potekala brez težav, pa tudi njena punčica je bila zdrava, zdaj je že prava navihanka, stara skoraj leto dni...


izjeme potrjujejo pravilo  Wink

seveda pa se človek ne more zanašat na srečo
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
pevka
3
***
Offline


Posts: 201
Ljubljana
Re: Ali je starost lahko ovira za zvezo?
Reply #44 - 13.10.2003 at 12:41:53
 
veronika wrote on 13.10.2003 at 11:20:24:
izjeme potrjujejo pravilo  Wink

seveda pa se človek ne more zanašat na srečo



SREČA, ki se ji reče NARAVNANOST...
Back to top
 

pevka
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 7