Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9
(Read 49061 times)
bp
Ex Member




Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #60 - 24.09.2002 at 10:48:33
 
Amstel wrote on 22.09.2002 at 23:17:14:
Zasvojenost je sinonim za neuživanje. Kdor se omamlja s hrano, v resnici v hrani ne uživa. Kdor hazardira, ne uživa, ampak trpi in se omamlja.

Ne Amstel, ni sinonim IMHO. Je res, da odvisna oseba ne uživa ravno v tem kar dela, vendar doživlja močne občutke, nisem čisto prepričan, da gre samo za adrenalinsko vznemirjenost, kljub temu, da je ta lahko močno prisotna.

Se mi pa zdi, da odvisna oseba vrednoti te občutke višje, kot pa izpraznjenost, tisto "črno luknjo" v kateri ne čuti ničesar. Medtem, ko bi bil kakšen budist celo čisto zadovoljen in miren, če bi na svoji poti dosegel takšno stanje, žene odvisno osebo nekaj (nemir, strah, občutek ne-varnosti, ...?) kar nekam, samo da stran iz tega "močvirja". Po tem izvajanju, je moj potencial, da postanem odvisnik odvisen od tega, koliko nemira je v meni, koliko se nisem sposoben umiriti in sprejeti sebe in situacijo na eni strani, kar naj bi učil tudi budizem, šele potem pa pride vse tisto, kar pa poskušata doseč Rugelj in Rozmanova, torej izboljšati samopodobo, samozavest, stopiti v stik z vsemi svojimi občutki, pretrgat vzorce čutenja in odzivanja (tudi z neprestano aktivnostjo).

Me pa zanima, kaj lahko da Sanja Rozman pove nekomu, ki ne kaže znakov hude zasvojenosti z odnosi.
Kaj si recimo ti osebno spoznala, ko si prebrala to knjigo?

Mene se je dotaknilo tisto o nesposobnosti reči ne. Bom zgleda moral to še malo premlet in prespat in morda kaj odsanjat.

lp bp
Back to top
« Last Edit: 24.09.2002 at 13:52:59 by bp »  
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #61 - 24.09.2002 at 14:16:32
 
Quote:
Smiljenje ni ljubezen, kontrola nad nekom tudi ne... le kako? Če ljubezen predvideva zaupanje. Zaupanje v sposobnosti partnerja, da se zmore znajti.  


Tud če partnerju zaupaš, da se bo že (z)najdu, se ti lahko smil, da se (še)ni. Kontrola nad nekom ni (vedno) izraz nezaupnja, je (lahko) nadzor kot izraz pozornosti, da nam je zanj mar. Pejmo od pojma do pojma pa bomo v sakmu odkril njegov dvojen pomen. V tem smsilu mi zveni čsit domače:

"Kdo se čuti ljubljenega, če se partnerju ne smili? Kdo se čuti ljubljenega,  če ga partner ne kontrolira? "  


Quote:
Se mi pa zdi, da odvisna oseba vrednoti te občutke višje, kot pa izpraznjenost, tisto "črno luknjo" v kateri ne čuti ničesar. Medtem, ko bi bil kakšen budist celo čisto zadovoljen in miren, če bi na svoji poti dosegel takšno stanje, žene odvisno osebo nekaj (nemir, strah, občutek ne-varnosti, ...?) kar nekam, samo da stran iz tega "močvirja".


Prav stalna aktivnost, ki ni na na ničemer drugem sidrirana kot sama na sebi, ena zacilklanost, v katerem ima vsak cikel na cilju svoj štart, je tisto, kar razkrije eno patologijo odnosa. Če ni noter ene obojestranske osebnostne rasti, ene špirale, šele  pol je to odvisnost al pa kaj drugega. Ne bi si upal trdit, da je to tud odsotnost ljubezni, ampak če je eno sizifovsko matranje v prazno, ga je treba kot takega prznat pa odpravt, pa magari na tak način tud ljubezn ugasnt. Hočm povedat, da se z enimi  simptomi ni možno pomagat, da jih je potrebno  v kontekstu rečmu tega splošnega filinga zaciklanosti, osebnostne stagnacije al pa clo nazadovnja jemat. Jest sem recimo čist paničn okrog tega, če vidim kje kašn simptom, zarad tega še z večjim nemirom začnem okrog divjat, ampak če na cilj kakšnega cikla pridem nimam nikol občutka, da sem se znašu spet na štartu istega kroga.

Jest dvomim, da kdo  filinga  zaciklanosti v odnosih ni spsooben razpoznat, problem se je le iz njega iztrgat.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #62 - 24.09.2002 at 16:06:14
 
Quote:
Je res, da odvisna oseba ne uživa ravno v tem kar dela, vendar doživlja močne občutke, nisem čisto prepričan, da gre samo za adrenalinsko vznemirjenost, kljub temu, da je ta lahko močno prisotna.

Se mi pa zdi, da odvisna oseba vrednoti te občutke višje, kot pa izpraznjenost, tisto "črno luknjo" v kateri ne čuti ničesar.

Kaj si recimo ti osebno spoznala, ko si prebrala to knjigo?


Močni občutki, ki niso povezani z občutki ljubezni, so v tem kontekstu eden od znakov omamljanja in polnjenja črne luknje. Črna čustvena luknja je pa praznina, ki jo čuti razklana osebnost. Oseba močno oddaljena od svjega bistva. Sebe.

Meni osebno je pokazala kje imam še šibke točke in hkrati optimizem, da se sposobnost za ljubezen, obratno sorazmerno z ovirami, povečuje.

Aja, pa še to. Nekdo, ki ni zasvojen z odnosi ali čim drugim, lahko še vedno izboljša kvaliteto svojega življenja. Saj končno je zdravljenje (od česa že) osebnostna rast. In lahko poglobi ali sploh spozna duhovni del, svoj notranji svet, sebe.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #63 - 24.09.2002 at 16:09:40
 
Amstel wrote on 24.09.2002 at 16:06:14:
Meni osebno je pokazala kje imam še šibke točke in hkrati optimizem, da se sposobnost za ljubezen, obratno sorazmerno z jogurtom, povečuje.


Grin Grin Grin

En sonček še teb.
Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #64 - 24.09.2002 at 16:16:05
 
Grin  Grin Edi, Sonček in malo Jogurtek obenem, hehe... lep dan.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Ponocnjak
1
*
Offline


Posts: 22

Gender: male
Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #65 - 24.09.2002 at 18:01:49
 
Quote:
Po tem izvajanju, je moj potencial, da postanem odvisnik odvisen od tega, koliko nemira je v meni, koliko se nisem sposoben umiriti in sprejeti sebe in situacijo na eni strani, kar naj bi učil tudi budizem, šele potem pa pride vse tisto, kar pa poskušata doseč Rugelj in Rozmanova, torej izboljšati samopodobo, samozavest, stopiti v stik z vsemi svojimi občutki, pretrgat vzorce čutenja in odzivanja (tudi z neprestano aktivnostjo).

Jaz sem si iz knjige morda še najbolj zapomnil tale del, ki govori o nečem, o čemer je bilo v nekaterih temah že precej povedanega. Pa še enkrat.

V prvih letih življenja gre človek v svojem razvoju čez neko obdobje, v katerem se mu lahko zgodi tole:

"Strah, ki ga čuti otrok, ko se boji, da ga bodo starši zapustili, je v primerjavi s strahom odraslega nekaj čisto drugega. Psihologi ga imenujejo separacijski strah ali osnovna anksioznost. To je vseprežemajoči občutek tesnobe in panike, ki leže na dušo kot temen oblak in ne dovoli, da bi mislil na karkoli drugega."

"Ta strah je tako močan, da otroka povsem prevzame, tako da neha razvijati svoje potenciale in se posveti izdelavi strategij, kako bi strah obvladal. Ne more tako kot odrasli enostavno ljubiti ali ne ljubiti, verjeti ali dvomiti, izražati svojih želja ali protestirati proti željam drugih. Od drugih ljudi je odvisen, zato jih mora na nek način navezati nase, obvladati odnose z njimi, da bodo skrbeli zanj, ali pa na nek drug način zastaviti svoj odnos do sveta, da bosta strah in bolečina obvladljiva."

"Kaj je to v okolju, v družinah, kar na otroka tako škodljivo deluje? Raziskave kažejo, da so motene družine tiste, v katerih starši zlorabljajo alkohol, mamila, zdravila, ki vplivajo na vedenje, prisilne oblike vedenja kot na primer bolestna zasvojenost z delom, hrano, seksualnimi avanturami, kjer prihaja do telesnega nasilja ali izsiljevanja ter iger moči med staršema, ali tam, kjer starša psihično nista sposobna vzpostaviti primernega odnosa do otrok."

Spet je bila omenjena odvisnost. Da ne bi bilo spet nesporazuma... Tudi življenja potnikov so npr., med poletom odvisna od tega, ali bo pilot opravil svoj posel, tako kot je treba, ali ne. Ampak, ko pristanejo, izstopijo in gredo dalje po svoje.

Pri zasvojencih pa se zdi, kot da bi tudi potem, ko odrastejo, če nadaljujem primerjavo s prej omenjenimi potniki, potem, ko je avion že pristal in so že izkoristili svojo karto, kar obsedeli in bi tudi potem, ko bi pilot in stevardese odkorakali iz aviona, kar čakali na naslednjo posadko. Ne poznam kompanije, pri kateri bi bilo to možno...

Teža grozljivega občutka odvisnosti, ki straši zasvojenca, je po moje veliko odvisna od tega, kako zgodaj, v katerem od prvih let življenja se je zaradi zgoraj omenjenih okoliščin začel upirati času, ki teče in svojemu odraščanju, ki gre, vsaj fizično in v drugih pogledih, naprej, če on hoče ali ne.

Marie-Louise von Franz, Jungova učenka, v knjigi Puer Aeternus razlaga, da tak človek, tudi potem ko odraste, v odnosih in zvezah goji "otročja pričakovanja". Tistega pač, za kar je bil prikrajšan. Če hoče, zdaj že na videz odrasel človek, odrasti tudi v tem pogledu, mora na točki, kjer se je ustavil, takrat, ko poskuša narediti korak naprej, prenesti pogled na to, da ta pričakovanja takrat neznosno trpijo. Zasvojenci tega ne zmorejo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Ponocnjak
1
*
Offline


Posts: 22

Gender: male
Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #66 - 24.09.2002 at 18:17:33
 
titud wrote on 24.09.2002 at 09:18:14:
Je dobro simptome odvisnosti razpoznavat, ampak to  moraš znotraj koncepta počet, ne pa na 'suho'.

Jaz sem jih začel razpoznavat, ko sem po zadnjem potresu zlezel izpod kupa ruševin svojih iluzij z občutkom, da ni od mene ostalo ničesar več. Ampak zgleda, da je še nekaj...  8)

Da se ne bi ponavljal, pa da malo pristanemo z oblakov teorije na trdih in trdnih tleh in si zadeve ogledamo iz bolj vsakdanje perspektive... Sem že nekaj pisal in opisal pod istim imenom, pod katerim pišem tukaj, nekoč na enem drugem mestu. Če koga zanima, naslov teme je prav zgovoren:

"vsak zakon postane dolgočasen???":
http://med.over.net/phorum/read.php?f=27&i=235&t=235

titud wrote on 24.09.2002 at 09:18:14:
Sanja gleda nazaj vidi simptome, tisti ki gledajo sprot al pa v naprej, v njih vidijo razodevanje ljubezni.

V svoji prvi knjigi, Sanje o rdečem oblaku, ki je pravzaprav dnevnik časa, ki ga je preživela v Rugljevi skupini, opisuje svoje zdravljenje, piše o svoji ločitvi od prvega moža, gleda nazaj in prepoznava simptome. Obenem pa piše tudi o svojem novem razmerju z enim od članov skupine, ki se je prišel zdravit skupaj s svojo ženo. Potem je zbolel za rakom in umrl.

Se spomnim, da je v enem od opisov pogovorov z njim, potem ko je bilo obema jasno, da sta se zaljubila in spet "zapletla", ugotavljala, da sta se oba tokrat "zaštekala" drugače, da mu zato, kljub svoji izobrazbi, v zvezi ne more igrat terapevta, gledat na razmerje skozi simptome. Umrl je v njenem stanovanju, kamor ga je en teden pred smrtjo prepeljala iz bolnice, ker je hotela biti ob njem do konca...

Quote:
Me pa zanima, kaj lahko da Sanja Rozman pove nekomu, ki ne kaže znakov hude zasvojenosti z odnosi.

Kar hočeš... Al pa kaj drugega.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #67 - 24.09.2002 at 19:38:32
 
Ponocnjak wrote on 24.09.2002 at 18:01:49:
Marie-Louise von Franz, Jungova učenka, v knjigi Puer Aeternus razlaga, da tak človek, tudi potem ko odraste, v odnosih in zvezah goji "otročja pričakovanja". Tistega pač, za kar je bil prikrajšan. Če hoče, zdaj že na videz odrasel človek, odrasti tudi v tem pogledu, mora na točki, kjer se je ustavil, takrat, ko poskuša narediti korak naprej, prenesti pogled na to, da ta pričakovanja takrat neznosno trpijo. Zasvojenci tega ne zmorejo.

Hmm, sem bral to knjigo že ene 10 let nazaj, pa še to na priporočilo takratne prijateljice, ko si še marsičesa nisem hotel priznat, tako da mi je tudi marsikaj ušlo iz spomina.

Ampak mi je ostala v glavi predvsem polna zasedenost s svojimi pričakovanji, svojimi potrebami, svojimi zahtevami včasih zavitimi v zelo slikovite in pisane šale.
Tako, da se mi zdi, da ko pred sabo ugledaš drugega, kljub temu, da še nisi sposoben ta trenutek vzpostaviti pravega stika z neko specifično osebo, imaš čisto realne možnosti, da pa ga z nekom nekoč vzpostaviš. Inu skozi to še kaj naprej osebno zrasteš.

Se mi zdi, da je tisti trenutek, ko enkrat "spustiš nekoga vsaj vštric", trenutek, ko odrasteš in rabiš "samo" še precej sreče, prakse, truda, spretnosti in znanja, do izpolnjujočega odnosa. Ali morda preveč poenostavljam in je to odraščanje precej bolj komplicirano, izpitov celo vrsto in na nobenem se ne sme pasti za prehodno oceno?

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #68 - 24.09.2002 at 19:44:43
 
Ponocnjak wrote on 24.09.2002 at 18:01:49:
"Strah, ki ga čuti otrok, ko se boji, da ga bodo starši zapustili, je v primerjavi s strahom odraslega nekaj čisto drugega. Psihologi ga imenujejo separacijski strah ali osnovna anksioznost. To je vseprežemajoči občutek tesnobe in panike, ki leže na dušo kot temen oblak in ne dovoli, da bi mislil na karkoli drugega."

Mogoče spet premočno poenostavljam, ampak meni se zdi to potreben pogoj vsaj za kakšno ne-kemično odvisnost. (Crack lahko probaš tudi iz firbca, nepremišljenosti in zaletavosti, odvisen si pa zelo zelo hitro)

Kaj si vi mislite o tem?

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Ponocnjak
1
*
Offline


Posts: 22

Gender: male
Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #69 - 24.09.2002 at 23:00:03
 
Quote:
Mogoče spet premočno poenostavljam, ampak meni se zdi to potreben pogoj vsaj za kakšno ne-kemično odvisnost. (Crack lahko probaš tudi iz firbca, nepremišljenosti in zaletavosti, odvisen si pa zelo zelo hitro)

Ne razumem čisto, kaj si s tem hotel povedati... Bom vseeno poskušal odgovoriti.

Razlika med zasvojenci od odnosov in temile tvojimi crackerji je v tem, da se prvi zadevajo iz prisilne potrebe po begu od svojih težav. Ta njihov način reševanja težav potem s ponavljanem postane njihova železna srajca. Čeprav je tudi pri drugih videz, da to počnejo "iz firbca, nepremišljenosti in zaletavosti, lahko varljiv."

Nekemične zasvojenosti je včasih precej težko razumeti, na kar se mi zdi, da kaže tudi tale razprava, sploh s strani tistih, ki knjige niste prebrali. Je bilo tudi meni...

Življenje na ta način zasvojenih v zvezi namreč postane kronični stres zaradi grožnje pred zapustitvijo ali zavrnitvijo. Iz izkušenj vedo, da bo temu sledilo stanje, podobno abstinenčni krizi, ki jo doživijo alkoholiki ali džankiji, če ne dobijo svoje doze. Njihovim razpadlim zvezam ponavadi sledi neobičajno dolgo obdobje depresije.

Se mi zdi, da si je pravo predstavo o tem, kako je to videti v vsakdanjem življenju, in kaj je ljudi do tega pripeljalo, mogoče izoblikovati šele s prebiranjem v knjigi objavljenih odlomkov iz življenjskih zgodb, ki so jih napisali zdravljenci in ne toliko na osnovi nekaj citatov nekaterih precej abstraktnih zaključkov "teorije o odvisnosti od odnosov".
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #70 - 24.09.2002 at 23:33:49
 
Ponocnjak wrote on 24.09.2002 at 23:00:03:
Ne razumem čisto, kaj si s tem hotel povedati... Bom vseeno poskušal odgovoriti.

Za razliko pri cracku oz. pri nekaterih oblikah uživanja heroina, se zasvojiš izjemno hitro, lahko že po nekaj poskusih. Če bi tam še lahko govoril o kakšnih vzrokih, ki izhajajo iz trenutne situacije, pa za ne-kemične odvisnike tega ne moreš trdit.

Gre za nekaj, kar presega trenutne okoliščine, niti se na odvisnost od odnosov počasi ne navaja, kot na nekatere kemične substance. Kako resna je bulimija pri nekom ni odvisno od njegove trenutne telesne teže. Mora pa biti nekaj, kar to poganja kar to povezuje, saj se vedenje konstantno ponavlja. A gre pri različnih ne-kemičnih odvisnostih za različne vzroke, za različne probleme. A ima oseba, ki ima bulimijo, zelo drugačne probleme, kot pa nekdo, ki je odvisen od odnosa? A je mogoče najti kaj skupnega med temi rečmi? In kaj je tisto, kar bi lahko to povezovalo?

Po mojem mnenju, brez močne primarne anksioznosti ne rabiš svojih problemov reševat na način, ki ti pospešeno škoduje. Oz. se lahko iz tega rešiš, ko se rešiš situacije, ki te je potisnila v neko vedenje.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #71 - 24.09.2002 at 23:34:43
 
Ponocnjak wrote on 24.09.2002 at 23:00:03:
Življenje na ta način zasvojenih v zvezi namreč postane kronični stres zaradi grožnje pred zapustitvijo ali zavrnitvijo.


Grožnja pred zapustitvijo četudi ni realna, in navadno ni, je strah zbujajoča.
Zasvojenemu se ne da "dopovedati", da se nima česa bati... to pa zato, ker navadno izbere partnerja, ki ga dejansko na nek način zapušča vedno znova.. ali je npr. alkoholik, ali čustveni shiranec... in uresničuje svoje pričakovanje. Pa čeprav si tega ne želi. In tu je začaran krog.

Na kratko... živi po svojem lastnem "looserkem" scenariju.
Udejanja to, česar se najbolj boji, ker v to verjame.
Žall.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Ponocnjak
1
*
Offline


Posts: 22

Gender: male
Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #72 - 25.09.2002 at 00:49:09
 
Ja, Amstel. Ne več. Upajmo...  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #73 - 25.09.2002 at 07:42:39
 
Quote:
Marie-Louise von Franz, Jungova učenka, v knjigi Puer Aeternus razlaga, da tak človek, tudi potem ko odraste, v odnosih in zvezah goji "otročja pričakovanja". Tistega pač, za kar je bil prikrajšan. Če hoče, zdaj že na videz odrasel človek, odrasti tudi v tem pogledu, mora na točki, kjer se je ustavil, takrat, ko poskuša narediti korak naprej, prenesti pogled na to, da ta pričakovanja takrat neznosno trpijo. Zasvojenci tega ne zmorejo.


Tole tematiko tle obdelujemo
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...
pa smo prišli do spoznanja, da  je trpljenje zaradi nezipolnjenih pričakovanj mogoče premostit z iluzijo kot ene vrste  anestikom/zdravilom, ki psihično tkivo pomaga regenerirat na stanje po  izgubi enega prejšnjega psihičnega stanja. V tem smislu po moje  odvisnost od odnosa lahko konkretna oblika življenja v eni iluzijji, ki je tko taka (lahko) nujna faza in se je nima smisla bat niti izogibat. Če je o rabiš, da se bolečine znebiš in se regenerraš, jo moraš pač skoz dat, se je brez veze odvisnosti od odnosov v naprej bat, zato ker je ena potencialna nevarnost, da se ne boš mogel iz nje odciklat. Si je treba zaupat, pa jemat zadevo tko: boljš da se zaciklaš v nov odnos, kot zamrzneš na eni točki konstantnega trpljenja nad neizpolnjenimi pričakovanji. Zaciklanost ma vsaj eno dinamičnost v seb, eno centrifugalno silo, zarad katere maš šanso, da te enkrat ven zabriše pa pustiš tud iluzijo za sabo. Jest ne bi tko kot sanja ljudi v naprej strašil pred odvisnostjo od odnosa, ker ma tud to eno funkcijo pri osebnostni rasti. Je ena stopnja naprej in po moje se redkokdo v njej ustav. Sanja se je kot vidim  ful ukvarjal s tem, kako se iz zciklanosti ven potegnt, pa bolj mal s tem, zakaj jo je rabla. Bi bilo to, da  je  zapletanjem v iluzijo enega odnosa pa v  odvisnost reševala eno prejšnjo travmo pa bolečino,  bolj razvidno. Se, amstel, to teb govorim, ne bi treba odvisnosti v naprej bat kot enega rakavega  tkiva na ljubezenskem tkivu ampak bi se o dal sprejet kot eno akutno vnetje, ki se bo, o se bo do konca pregnojlo, tud samo očistlo. V tem smislu bi simptome spremeljal z eno vdanostjo, ne pa paničnim strahonm, s katerim bi splašu vso ljubezen od sebe.

           
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: ODVISNOST OD ODNOSOV - ROMANTIČNA LJUBEZEN
Reply #74 - 25.09.2002 at 08:11:45
 
Quote:
Jaz sem jih začel razpoznavat, ko sem po zadnjem potresu zlezel izpod kupa ruševin svojih iluzij z občutkom, da ni od mene ostalo ničesar več. Ampak zgleda, da je še nekaj...


Valjda da je še nekaj ostal, pončnjak, zmerom več! Kar ne ubije, okrepi Smiley.

Sem preletu mal tvoje poste na medovernetu, ampak pr teb ne gre tolk za eno odvisnost od odnosa kot za ena prevelika pričakvonja, ki jih s partnerico nista uspela v real lajfu tko spedenat, da bi vama znesl. Je prebudila v teb nekaj večjega, kot si bil spsoben z njo izživet, pa vajo je to pokopal pod sabo. Nekaj takega smo tel obravnalval, pa povej, če se motim
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

Zdaj vidiš kačo v vsakem kupu vrvi. Je prav, da se tud tle vse te zvitke od bliz pogledamo pa te strahove preženemo, ne pa  jih drug drugmu ustvarjamo. Nikarmo  pričakovat, da bomo tle netravmatično pa ne vem še kakšno ljubezen razkril pa definiral, ki jo bomo pol v real lajfu brez strahu pa panike pa z eno garancijo za njeno čistost pa nepokvarljivost  konzumiral. Sva  z bp-jem odkrila, da je že ne ped nama pogruntal, da si ljubezni sploh ne bi bli sposobni priznat, če si ne  bi bi prej enih predstav o tem, kako naj bi zgedala, ustvarl. Tud na tak način, da se definira, kaj ni. Ampak če smo v obeh primerih do konca dosledni, pol je ljubezen al vse pa povsod al pa tud nč pa nikjer. Pojmovno je po mojem zato ni možno v enem  abosutnem smislu zajet, kaj   šele skoz reall lajf, skoz življenske stile pa odnose pa prakse do konca spedenat. Si je teba priznat, da se skoz svojo totalnost na različnih nivojih v različnih stanrdaih kaže pa da je teba strašno obzirno z njo ravnat, da te ne zaduši pa pod sabo pokoplje ampak olajša ne da bi ga hkrat tud osiromašla, da je z no pa skoznjo tud druga bremena laže prenašat.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9